Ver. verg. Waterschap stemt in met nieuw peilbesluit 'Nieuw Kraaijer' Staatssecretaris neemt aktie in Prov. herindeling Rumptstad AMB b.v. Steyr-dealer Openstelling politiebureaus Unicef-sponsorloop ondanks weer, toch succes Zaterdag 1 juli Oeitgendag Futuristisch recreatie- plan Aqua Villa Koren zingen voor Bartimeüs ■:Sfcb6 'Gran Dorado PortZélandeRUNW heeft Mexicaanse winnaar in Ger. Gem. Dirksland Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Afscheid van de veteranen 67e Jaargang DINSDAG 13 JUNI 1995 No. 6408 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 833 92. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De gemeenten op Goeree-Overflakkee hebben gisteren een schrijven ontvangen van de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mevr. A. G. M. V. d. Vondervoort waarin zij laat weten met de Colleges een gesprek te willen hebben ter voorbereiding van de toedeling van Goeree- Overflakkee bij de Provincie Zeeland. De Staatssecretaris neemt deze stap na te hebben vastgesteld dat GS van Zuid-Holland niet willen meewerken aan de start van een officiële her indelingsprocedure op grond van de Wet Arbi. „Als het komend vooroverleg met u geen wijziging brengt in mijn voor nemen tot indeling van Goeree-Overflakkee bij Zeeland, zal ik dit voor nemen in de vorm van een concept voorontwerp van Wet, ter inzage leggen, zodat een ieder daarover zijn oordeel kan geven, laat de Staatssecretaris weten. Rumptstad AMB b.v. te Stad aan 't Haringvliet, landbouw-mechanisa- tiebedrijf sinds 1936, heeft sinds kort het exclusieve hoofddealer schap van Steyr trakteren voor ge heel Zuid-West Nederland verwor ven. Naast de befaamde Fendt trakteren kan men vanaf heden bij Rumptstad ook voor het komplete leveringsprogramma van de Oostenrijkse trekkerfabrikant Steyr- Landsmaschinentechnik GmbH terecht. Om de volgende redenen is er voor het Steyr programma gekozen: - Steyr levert een kompleet programma landbouw-, smalspoor- en kommunal trekkers van 48 tot en met 320 pk. - De technisch moderne trekkers zijn zeer kompleet uitgevoerd en zijn van hoogwaardige kwaliteit. - Zowel trekkers als onderdelen worden rechtstreeks vanaf de fabriek aan Rumpt stad geleverd, volgens specificaties van de klant. Centraal Bureau Goeree-Overflak kee, Olympiaweg 40, Sommelsdijk. Geopend: ALLE dagen van 08-17 uur. Telefoon (01870) 88777 (dag/nacht bereikbaar). Wijkbureau gemeente Dirksland: tenelaan 1Dirksland. Geopend: Maandag 09-12 uur en vrij dag 14-17 uur. Telefoon (01877) 1736. Wijkbureau gemeente Goedereede: Wilhelminaweg 14, Ouddorp. Geopend: dinsdag, donderdag, zater dag 14-17 uur van 01/07 t/m 04/09 dagelijks van 10-18 uur. Telefoon (01878) 1244. Wijkbureau gemeente Oostflakkee: Voorstraat 13, Oude Tonge. Geopend: maandag 13-16 uur en vrij dag 09-12 uur. Telefoon (01874) 1244. - Zeer gunstige kwaliteit/prestatie/prijs verhouding door rechtstreekse import. Op maandag 12 juni is in het bijzijn van de heer Huijben (direkteur Rumptstad AMB b.v.), de heer Koemans (direkteur Steyr-Agro b.v. België en Nederland) en de heer Ing. F. Müllner (exportreferent van Steyr Landmaschinentechnik uit Oos tenrijk) het contract ondertekend. Op vrijdag 16 juni van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag 17 juni van 10.00 tot 12.30 uur a.s. worden de klanten tijdens een show in de gelegenheid gesteld om de nieuwe Steyr-trekkers te bewonderen en een proefrit te maken aan de Lieve Vrouwepoldersedijk la in Stad aan 't Haringvliet. Zaterdag 10 j'>!ii 1995 is in het kader van het 5-jarig bestaan van Gran Do rado Port Zélande de unieke 'Gran Dorado Port Zélande RUN '95' geor ganiseerd, die bestond uit de 10 En gelse mijl wedstrijdloop en de 5,8 km familieloop. De winnaar van de wed strijdloop is geworden Mauricio Gon zalez (Mexico) die de snelste tijd van 00.53.15 op deze afstand liep. De win nares van deze loop werd Esther Schilt (Rotterdam) met een tijd van 01.02.30. Om 14.00 uur werd het startschot gege ven door Feijenoordtrainer Willem van Hanegem en de heer Lodders, direkteur van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen. Om 16.00 uur verzorgde burgemeester Sinke van de gemeente Goedereede de prijsuitreiking met als hoofdprijs een week Gran Dorado Port Zélande voor de dames- en herencategorie van de 10 Engelse mijl wedstrijdloop. Daarnaast werden vele andere schitterende prijzen ter beschikking gesteld, zo ook een meu- belwaardebon ter waarde van 500,- te besteden bij meubelzaak De ZuiderSter. Na afloop van de RUN en de prijsuitrei king konden alle deelnemers een duik nemen in het subtropisch golfslagbad Paradis Tropical van Port Zélande en nog even nagenieten van de prestatie die zij die middag geleverd hadden. Tevens ontvingen zij als herinnering een apart glas met als opschrift Deelnemer 'Gran Dorado Port Zélande RUN '95' als aan denken aan deze unieke RUN! De Unicef-sponsorloop die afgelopen zaterdag op het terrein van Hernesser- oord gehouden werd, is ondanks, of mis schien wel dankzij het weer toch door meer dan 600 kinderen bezocht. Want wat moet je thuis doen op een druilerige zaterdag? Leuker is het dan toch een ste vig regenpak op te zoeken en met een bus vol andere kinderen naar Hemesser- oord gaan om te wandelen. Heel wat bezorgde ouders belden op of die loop nu wel doorging. Weinig kinde ren zegden af. Eigenlijk werd er niet minder gelopen dan op een mooiere zo merdag. De mogelijkheid werd om bin nen bij te komen en op te drogen, werd niet door iedereen benut. Want ze waren toch gekomen om te lopen! Deze week gaan de deelnemers hun sponsors langs om het afgesproken be drag voor iedere gelopen kilometer op te halen. Ontvang ze hartelijk deze jongens en meisjes die zich niet af laten schrik ken door flinke regenbuien, maar ge woon hun afspraken nakomen. De organisatoren zijn zeer benieuwd naar de opbrengst die bestemd is voor straatkinderen in Vietnam. Over de opbrengst van de loop hoort u later meer. Op zaterdag 1 juli a.s. wordt door de Stichting 'Oeltgen', hierbij gesteund door het bedrijfsleven van Goeree-Over flakkee en verschillende verenigingen uit Ooltgensplaat, voor de 12e maal de 'Oeitgendag' georganiseerd. Evenals in voorgaande jaren zal dit weer een bijzonder evenement worden, waar bij de nadruk wordt gelegd op het ver maak voor jong en oud. Tijdens de Braderie, met ruim 200 kra men en standplaatsen verreweg de groot ste en gezelligste van de regio (vorig jaar ondanks het zeer warme weer ruim 20.000 bezoekers) zullen veel artiesten verschillende voorstellingen verzorgen. De TROS Zomertoer staat garant voor een optreden van bekende radio- en TV artiesten. Ook aan muziek in diverse vormen zal er geen gebrek zijn. De Stichting 'Oeltgen' hoopt ook dit jaar hun slogan 'Uniek in Nederiand' waar te maken. OUDE TONGE - Alvorens j.l. donderdag met de raadsvergade ring te beginnen is Oostflakkees gemeenteraad, met gesloten deu ren, bezig gehouden door Rijnhof Projectontwikkeling te Eindhoven, 't Ging over de futuristische plan nen die genoemd bureau heeft met de haven van Oude Tonge. Een voor nieuwsgierige buitenstaanders zorgvuldig afgedekte maquette werd na de bijeenkomst weggedragen omdat de onthulling ervan pas voor a.s. donder dagavond op het programma staat. Dan. vindt - om 8.00 uur in de Grutterswei - een bijeenkomst plaats waarop de plan nen zullen worden onthuld. Er komt een Aqua Villa op de plaats waar nu nog het Handelsterrein met bebouwing ligt. Met de sloop daarvan zal nog dit jaar begon nen worden, maar nog niet alle gebou wen zijn door de gemeente verworven. Er komt een jachthaven met 180 ligplaat sen en een villadorp met 130 apparte menten met eigen aanlegplaatsen, althans zo zal het a.s. donderdagavond worden gepresenteerd. Op zaterdag 17 juni a.s. vindt in het Kerkgebouw van de Geref. Gemeente te Dirksland een grote koor en samenzang- avond plaats waaraan medewerking wordt verleend door het Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Dinant Struik, orga nist Michel de Wit en door het Gemeng de koor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. W. de Penning, organist R. van Ommeren, ook het Jeugdkoor 'luventa' uit Dirksland werkt mee. Een ouderling opent en spreekt het slot woord. Ook staat er samenzang op het program ma. De avond gaat uit van de prot. chr. vereniging 'Bartimeüs' te Zeist en Doom. 'Bartimeüs' heeft de zorg voor blinde, slechtziende en meervoudig gehandicap te kinderen. Veel van het werk wat de prot. chr. vereniging 'Bartimeüs' doet voor de verzorging van de blinde en slechtziende en de meervoudig gehandi capte kinderen wordt betaald door onze overheid maar.... jammer genoeg niet alles, heel veel van het werk moet wor den betaald uit giften van partikuliere bron, vandaar deze koor en samenzang- avond. Men rekent dan ook op heel veel belangstelling voor deze avond. De avond begint om 19.30 uur. De toegang is vrij. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. M. Karens van Werkendam. MELISSANT - heden (dinsdag)savond 7.30 uur ds. C. Harinck van Houten. DIRKSLAND - De dienst van donder dagavond, waarin zou voorgaan ds. J. J. Tanis van Lisse, gaat NIET door. HERKINGEN - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. F. Harinck van Rotter dam. MIDDELHARNIS - dinsdag 20 juni i.p.v. hedenavond ds. J. de Pater van Krabbendijke. Het Waterschap Goeree-Overflak kee heeft vrijdag, heel ongaarne, 22 van z'n bestuursveteranen uit gewuifd; „een grote expertise aan waterschapskennis en -inzicht", zo verdroot het dijkgraaf Van Kam penhout. Een zó ingrijpend gevolg van de recent gehouden water schapsverkiezing beschouwde dhr. Van Kampenhout een kultuurom- siag te zijn. Hij liet onbesproken in hoeverre die hem welgevallig is... Weliswaar slaagde de rhetorisch begaaf de dijkgraaf er in met goede woorden, karaffen en bloemen de pil van het afscheid te vergulden, maar in een enkel geval ontkwam hij niet aan het uitdruk ken van spijt en onbegrip, zoals bij het afscheid van de niet-herkozen heemraad S. Moerenhout. „Heel, heel jammer, de streek heeft niet beseft wat ze heeft laten liggen". In een enkel geval heeft de betrokkenheid bij het waterschapsbe- stuur zelfs 32 jaar bestaan, zoals bij dhr. J. A. Biemond. De afscheidnemers, van wie meerderen zich niet herkiesbaar hadden gesteld, gingen overigens 'sans rancune', maar wél met de nadrukkelijke wens dat hun plaatsen door het waterschap toegenegen bestuurders zullen worden ingenomen. Een bloemengroet werd, wegens de mar kante rol die ze heeft gespeeld, verzon den naar mevr. Van Loon-Dirkx die de laatste vergadering moest verzuimen. Ook dhr. La Grand was afwezig. Alle gekozenen zullen per 27 juni wor- -den toegelaten, zo werd na onderzoek van de geloofsbrieven aanbevolen; 12 in de categorie ongebouwd, 12 in de cate gorie gebouwd en 6 in de nieuwe catego rie ingezetenen. Het afscheid stemde somber zoals, aan 't begin van de vergadering, de 55e, met deernis werd stilgestaan bij het overlij den van dhr. Jan Voogd te Ouddorp, oud-dijkgraaf van de polder Goeree en heemraad en wnd. dijkgraaf van het Waterschap Goeree-Overflakkee, een ras-bestuurder. Te zijner nagedachtenis werden enige ogenblikken stilte in acht genomen. Een goed bericht werd gegeven m.b.t. de proefsgewijze toelating van zout water in het Haringvliet. Op grond van weerstand daartegen van het Drinkwaterleidingbe- drijf heeft Rijkswaterstaat besloten vóór december geen proef meer uit te voeren. Een heikel punt werd de vaststelling van een - herzien - peilbesluit voor het bemalingsgebied Nieuw Kraaijer. Het voorstel tot verhoging van het winterpeil met 5 cm leed vorig jaar december schip breuk door heftige oppositie, van o.a. hoofdingeland Joh. van Nieuwenhuyzen, maar het college van dijkgraaf en heem raden heeft - ook na een diepere oriënta tie - dat voorstel gestand gedaan als zijn de het meest haalbare compromis. Provincie en Zuiveringschap, voorstan ders van een verhoging met 10 cm, ble ken daarmee in te stemmen waarom de dijkgraaf ertegen waarschuwde het geschil niet op de spits te drijven en zich liever te scharen bij die waterschappen in de provincie die de uitdaging van inte graal waterbeheer goed weten op te pak ken. Uniformiteit in het waterbeheer zal de provincie ervan weerhouden over te gaan tot vorming van één all-in Water schap - van Ouddorp tot Vianen - in de provincie Zuid-Holland. De zeven water schappen, de W7, werken prima samen en het leek de dijkgraaf niet wijs de bijl aan de wortel van de W7 boom te leg gen. Weerstand tegen een hoger winterpeil was de bezwaarden ingegeven uit vrees voor een steeds verder reikende penetra tie van 'het milieu', waaraan agrarische belangen ondergeschikt dreigen te wor den gemaakt. Gevreesd wordt ook dat het waterwinterpeil in sommige gebieden de drainbuizen zal overstijgen, maar heemraad Stehouwer heeft de garantie gegeven dat daartegen zal worden gewaakt. Dhr. van Nieuwenhuyzen heeft zijn onvrede met de voorgestelde verho ging niet verder willen doordrijven. Z'n verzet werd overgenomen door dhr. Biemond die een amendement indiende om het bestaande peil te handhaven in 'het specifieke landbouwgebied van Goeree-Overflakkee Dhr. Biemond achtte dat in het belang te zijn van de grondstruktuur en van de opbrengst, ook van de beschoeiing die hij hier en daar als 'zeer zwak' had erva ren. De waterkwaliteit in de polders blijkt uit stekend te zijn. „We zijn op de goede weg", verzekerde dhr. Stehouwer en hij waarschuwde ertegen dat nu, door een afwijkende beslissing, te gaan frustreren. Bij de besluitvorming bleek het amende ment van dhr. Biemond, dat 11 instem- mers kreeg, te worden verworpen. Vijf van de hoofingelanden wensten vervol gens aantekening zich tegen de peilver- hoging te hebben uitgesproken, het was hunn protest tegen de kennelijke supre matie in dezen van de provincie. Belangrijk motief om het peilbesluit voor te leggen is een dreigende verdro ging van onze bodem. Weliswaar nog niet in concreto vastgesteld, maar wel een aktueel gegeven waarin het water schap zich, met alle categorieën betrok kenen, landbouw zowel als milieube schermers, zich tijdig dient te verdiepen. Verdroging wordt mede veroorzaakt door watehuishoudkundige ingrepen die zijn gepleegd met het oog op een maxi male landbouwproduktie. Jaarrekening De rekening 1994 kon worden vastge steld met een voordelig exploitatiesaldo van 285.000,-. Traditioneel werd ten besluite van de vergadering, die een historische was, de 'rekening-maaltijd' gehouden, waaraan ook alle plaatsvervangers waren genood. NIEUWE TONGE - De dienst van woensdagavond, waarin zou voor gaan ds. R. Boogaard van Leiderdorp, gaat NIET door. OUDE TONGE - De dienst van woens dagavond, waarin zou voorgaan ds. C. J. Meeuse van Vlaardingen, gaat NIET door. de grappigste geboortekaartjes verkrijgbaar bij S^" GEBR. DE WAAL De hele Ver. vergadering, incl. de Dijkgraaf 38 man, nog een keer op de foto. Op de voorste rij ook dir. secretaris dhr. van Gerdingen (6e van links) en geheel rechts dhr. de Visser, dir. techn. dienst. Mevr. van Loon-Dirkx en dhr. la Grand waren afwezig. Vier van de veteranen, v.l.n.r. dhr. J. A. Biemond, G. W. Robijn, A. L. van Vugt en C. L. M. de Wit. VOOR BEELD EN GELUID FOTOVIDEO STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE ^^9 CU ^3 cj I1 i^^^-^S-EL-^SJ OUDDORP - Weststraat 35 - Telefoon (01B78) 1612 i Fax 3734 RENESSE - Pnntstwp - Hogezoom \72 - Teleloon (01116) 2400 SOMMELSDIJK - Westkrakeelstraal 8 - Teleloon (01870) 86841 jy^f J Langeweg M - SOMMELSDIJK Tel. (01870) 8272»

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1