Havenhoofdse wandeltocht Herien Wieringa presenteert haar eerste CD Plaatwerk Zangavond t.b.v. CT-scan Knallende schoten bij openstelling nieuwe weg Goedereede - Ouddorp Video-avond 17 juni jaaruitvoering Muziekschool Goeree-Overflakkee De markt in de Koninginnelaan 3^6 fo TUINENWEDSTRIJD voortuinliefhebbers uitOuddorpenGoedereede - OPEN AVOND - alle merken Garage Knöps B.V. Ramoco b.v. Surfer omgekomen KIEVIT WARMTE 67e Jaargang VRIJDAG 9 JUNI 1995 No. 6407 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per pim; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Onder het motto 'De paden op, de lanen in' organiseert de Eben Haëzerschool te Goedereede-Havenhoofd ook dit voor jaar weer de wandeltocht. Deze wandel tocht voert de wandelaar langs de mooie plekjes van de kop van Goeree-Over- flakkee. U kunt kiezen uit meerdere rou tes, die duidelijk worden aangegeven. De routes variëren in lengte van ongeveer 5 km tot ongeveer 15 km. De langste route gaat een flink stuk door de duinen, dus genieten geblazen, maar de kortere rou tes zijn ook zeker de moeite waard. Heeft u zin om eens lekker sportief bezig te zijn, kom dan wandelen. Aan het eind van de tocht kunt u in de school een lek ker bakkie koffie of een koel glas limo nade drinken. Enkele gegevens De wandeltocht wordt georganiseerd op woensdag 14 juni. U kunt starten vanaf 18.00 uur en na inlevering van uw start kaart met controle-stempels krijgt u een aardigheidje als herinnering. De kosten bedragen 2,50 voor kinderen (basisschoolleeftijd) en 4,- voor ande ren. De opbrengst van de wandeltocht is bestemd voor de Eben Haëzerschool. Het adres vanwaar u kunt starten: Blauwe Distelstraat 31, Goedereede-Haven hoofd. In samenwerking met de KMTP (Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde) van Goeree-Overflakkee organiseert VVV Ouddorp een tuinkeuring waarin de "Tuin-van-Goeree-Bokaal" de inzet is. Wat is de bedoeling? Iedereen die vindt dat hij/zij een mooie en goed verzorgde tuin heeft en woon achtig is in Ouddorp of Goedereede kan zich opgeven bij het VVV in Ouddorp (tel. 01878-1789). Doe dit wel snel, want de eerste keuring staat al voor de deur. Het komende seizoen zullen de keur meesters drie keer uw tuin bekijken en via een puntensysteem beoordelen. De keuringen worden onaangekondigd ver richt. Twijfel niet en meld u aan. Het is een prima stimulans om uw tuin er nog fraai er uit te laten zien. Aanmelden is mogelijk tot en met 15 juni a.s. - Veel succes. VVV Ouddorp, Bosweg 2, Postbus 6, 3253 ZG Ouddorp, Tel. 01878-1789. Afwisselend en uitnodigend Op zaterdag 17 juni, aanvang 19.30 uur, presenteren de leerlingen van de Muziek school Goeree-Overflakkee zich tijdens de jaarlijkse grote uitvoering. Deze uit voering vindt plaats in de aula van de Technische School, Schoolstraat 11 te Middelhamis. De toegang is gratis. Afwisselend Voor deze avond is een zeer gevarieerd programma samengesteld. Elke docent verzorgt met zijn of haar leerlingen een 'programmablok' van zo'n 8 minuten met zowel solistische optredens als ensembles. Op deze manier ontstaat er een representatieve dwarsdoorsnede van de Muziekschool en kunt u kennis maken met de vele facetten van het muziekonderwijs. Zo kunt u luisteren naar kleine stukjes of al wat grotere com posities voor o.a. viool, gitaar, zang, piano, blokfluit, dwarsfluit, trompet en keyboard. Ook de leeftijd en het musi- ceemiveau van de uitvoerenden is zeer uiteenlopend, wat het geheel een extra dimensie geeft. De allerkleinsten van de Muziekschool zijn te horen in een optreden van de A.M.V.-klassen van docente Marian Meeusen; ongeveer twintig kinderen zul len u met leuke liedjes en dito begelei dingen zeker verrassen. Naast het aan bieden van goede instrumentale en/of vocale lessen is het creëren van allerlei samenspel mogelijkhedn in ensembles en orkesten een belangrijke taak voor een Muziekschool. Voor het voetlicht treden deze avond de blokfluitensembles o.l.v. docente Elly Bakker, het dwarsfluitensemble o.l.v. docent Cees Veerman en de gitaarensem bles o.l.v.^'int Leo Verkerk. Een feestelijke afsluiting van het pro gramma is elke keer weer het optreden van het Muziekschoolorkest. Dit orkest wat o.l.v. docent Piet Westhoeve repe teert, zal zich laten horen in licht-klassie- ke composities van Mozart, Strauss en als afsluiting in het 'Petit Carnaval des Animaux' van C. Saint-Saërs. Uitnodigend Leerlingen, docenten en bestuur van de Muziekschool Goeree-Overflakkee hopen dat u net zo enthousiast bent over het fenomeen muziek als ze dat zelf zijn en verwachten dat u aanwezig bent op 17 juni in de aula van de Technische School. Vooral ook toekomstige leerlingen met vaders en moeders, opa's en oma's, vrienden en vriendinnen; kortom alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. Programma's zijn aan de zaal verkrijg baar en de zaal is open om 19.00 uur. Herien Wieringa, dochter van de doktersfamilie Wieringa sr. is een gebo ren en getogen Flakkeese, "goodlooking" en daarenboven gezegend met een prachtige stem. Dat had ze begin tachtiger jaren nog niet eens zelf ontdekt en haar toekomst had ze zich in het beheren van een bibliotheek voorgesteld, totdat iemand haar hoorde zingen----- Sindsdien heeft ze haar zangtalent verder ontwikkeld, eerst via privéles, gevolgd door zes jaar conservatorium, resp. lichte- en klassieke muziek. Herien treedt regelmatig op, ze geeft recitals, schittert in concerten en werkt samen met ensembles. Ze heeft mateloos plezier in haar werk en het doet haar deugd anderen daarin te betrekken. Daarom presenteert ze a.s. woensdagavond haar eerste CD en vast is ze van plan die door meerderen te laten volgen, Herien is op weg naar haar doorbraak. Woensdagavond is er in het Prieel een avond voor genodigden waarop ze haar CD zal presenteren. Donderdag geeft ze tevens in het Prieel, om 20.15 uur een concert waar voor toegangskaarten d 12,50 bij de VVV te Middelhamis en op de avond in de zaal verkrijgbaar zijn. Herien heeft zich verzekerd vele podia te bezetten, recital and exhe- bition kan, zo zegt Herien, een ontdekkingsreis zijn in klank en kleur. De medewerkenden aan Heriens CD-productie: Herien Wieringa (zang), Marjo Boon (pianiste) en Sjaak Jongejan (beeldend kunstenaar). ME)DELHARNIS Morgenavond staan de deuren van "De Hoeksteen" aan de Ring in Middelhamis weer wagenwijd open voor een altijd gezellige Open Avond. Wat moeten we je er eigenlijk nog over vertellen? Want dat het gezellig is, dat weten de meesten al. En dat er alle ruimte is om anderen te ontmoeten, is ook bekend. Natuurlijk kan je tussendoor biljarten, tafeltennissen en ga zo maar door. Je bent nog nooit geweest? Dan mis je toch wel wat. Morgen is dan een unieke kans om eens kennis te komen maken. We zijn er voor jou! Stap eens over de drempel heen. Dat kan vanaf 19.30 uur en om 20.00 uur begin nen we de avond. Tot ziens, tot morgen! INGEZONDEN: In uw krant werd met lof over de gezelli ge markt geschreven in de Koningin nelaan. Wij als de bewoners van deze buurt vinden het ook gezellig en van het Oudeland kunnen de mensen ook een stapje wagen, want ook voor hen is de markt te voet bereikbaar. Voorheen ging je naar de markt en dan naar huis toe, maar nu zien we ook hoe alles netjes en snel opgeruimd wordt, werkelijk geen snipper vind je er meer om half vijf. Veel complimenten hoor en ga zo door. Met dank voor plaatsing Mevr. W. Grootenboer Middelhamis Telefoon (01870) 8 22 22 NIEUWE TONGE In de Nederlandse Hervormde kerk te Nieuwe Tonge hoopt het chr. gemengde koor 'Advendo' en het jeugdkoor 'Bid en Zing' morgen, zaterdag 10 juni, de jaarlijkse zomerzangavond te houden. Beide koren staan o.l.v. Peter Wildeman. Op deze avond zullen psalmen en geeste lijke liederen worden gezongen, o.a. Psalm 116, Psalm 141, 'Hoor mij Heer', en andere. Verder zal er muzikale medewerking worden verieend door Kees Alers met dwarsfluit. Zijn grote liefde gaat uit naar het solowerk maar ook het begeleiden van koren en solisten behoort tot zijn dagelijkse bezigheden. Kees Alers speelt op een handgemaakte gouden Sankyo fluit. Organist op deze avond is Arie de Korte uit Ridderkerk. De opening en meditatie op deze avond zal worden verzorgd door de plaatselijke predikant ds. A. Belder. De te houden kollekte zal bestemd zijn voor de CT-scan voor het ziekenhuis te Dirksland. De aanvang is 19.30 uur; vanaf 19.00 uur is de kerk geopend. Toegang gratis. De lonten worden ontstoken, vooraan Ir. Blom, achteraan burg. Sinke. De gemeenteraad van Goedereede, minus één van z'n leden, moge z'n keus op de Provincie Zeeland hebben laten vallen, mooi dat er dinsdag vanuit Goeree met twee zware kanonnen richting Zeeland gevuurd is. Van het effect zullen ze op Schouwen overigens niet geschrokken zijn, de afzender was ook niet het Ministerie van oorlog maar dat van Waterstaat en dat maakte de situatie op slag minder dreigend. De boerenkapel die op de parkeerplaats Westerloo bij 't stadje Goedereede 't gebeuren rondom de openstelling van de nieuwe weg N 57 opluisterde trok zich van beide provincies niets aan en speelde dat 't leven pas goed is in 't Brabantse land. Voor 't leven mocht dat gelden, niet voor de wegen, want een mooier en beter weg dan dat deel van de N 57 dat nu in gebruik werd genomen zou ter wereld niet gevonden worden. Of ze ook trots waren, van Rijkswaterstaat en van de gemeente Goedereede. Directeur-Generaal Rijkswaterstaat Ir. G. Blom was bij de openstelling persoonlijk aanwezig, had er zelfs z'm aandeel in, want samen met burg. Sinke van Goedereede loste Ir. Blom de schoten na de lont te hebben ontstoken. Meters verder in 't landschap was het kruit ingegraven en daar had, tot aller ver bazing, de ontploffing plaats. De kanonnen zullen, ook weer richting Zeeland, richting Grevelingen eigenlijk worden opgesteld op de "Schans", een verdedigingswerk dat al sinds 1665 aan de oever van de Grevelingen ligt; er was toen sprake van de Tweede Engelse oorlog en de vermaledijde Engelsen zouden bij verschijning warm ontvangen zijn, reken maar. De schans, waaraan in de voorbije eeuwen geen onderhoud werd gepleegd krijgt dankzij de aanleg van de nieuwe weg z'n oorspronkelijke vorm weer terug en wordt een cultuur-historisch monument. De ophoging vindt plaats met grond die bij de wegaanleg is vrijgekomen. Er zal vanaf de schans, die voor het publiek toegankelijk wordt, over de Grevelingen kunnen worden uitgezien. Nu, dinsdag, was er de vreugd om het gereedkomen van de weg, niet zomaar de aanleg van een nog ontbrekende schakel werd gevierd, maar door de vemieuwingsimpulsen die werden toegepast had het project een grote meerwaarde gekregen, heeft Ir. Blom gestipuleerd en de aanwezigen in "Dorpstien- den" wisten wat Ir. Blom bedoelde, 't Mocht ook wel wat bij zonders zijn, de totale kosten van het project hebben 38 mil joen bedragen. De N 57 vormt de verbinding tussen Europoort en Walcheren, via de Haringvlietsluizen, de Brouwersdam, de stormvloedke ring Oosterschelde en de Veersedam. Op Goerees gebied heeft de weg de perfektie bereikt, pas in het jaar 2000 zal dat in het Zeeuwse het geval zijn. Aanvankelijk zou op Goeree een nieuw tracé worden gevolgd, zelfs buitendijks, maar het kabi net heeft anders bedongen, er is nu zoveel mogelijk van het bestaande tracé gebruik gemaakt. De "Koude Hoek" werd voor een klein deel aangesproken maar de optimalisering van de waterhuishouding in dat gebied werd een genoegzame compensatie. Ook werden grondstoffen hergebruikt, 20.000 ton Mars asfaltbeton kon worden toege past, samengesteld uit een - warm - mengsel van asfaltgranu- laat, waaraan evt steenslag en/of zand werd toegevoegd, een experiment van een viertal samenwerkende ondernemingen. Kon. Wegenbouw Stevin bv, HWZ Zuid-Holland, bv Aan nemingsbedrijf NBM en Wegenbouwmaatschappij J. Heymans bv. En dan was er nog de toepassing van de U polder en de V polder, t.b.v. de tunnel voor langzaam verkeer bij de Kruusse. Met deze technieken worden een aantal voordelen bereikt ten opzichte van nu gehanteerde uitvoeringsmethoden. Projektleider was Ouddorper Simon Bezuijen, ook aan zijn inventiviteit is het te danken dat aan het werk de Rijkswater staat kwaliteitsprijs 1995 werd gehecht. Enthousiasme ook bij burg. Sinke van Goedereede nu de zwakke schakel in de route Europoort - Zeeland even sterk is geworden als de gehele ketting; er werd goed Hollands vak manschap geleverd en behalve goed-, werd de weg zelfs mooi gemaakt, het kreeg 's burgemeesters welgemeende complimen ten. De winst voor Goereeërs en allen die van de weg gebmik maken is dat de weg veiliger is geworden, met een veiliger kmispunt bij Ouddorp, voorts veilige routes voor het langzame verkeer, veilige oversteekmogelijkheden, minder geluidsover last door toepassing van zeer open asfaltbeton, ZOAB, recon structie van de Zuidweg en daarmee een directere verbinding naar de Ouddorpse haven en het Industrieterrein en de aanleg van een geluidswal langs het bestemmingsplan Ouddorp-Zuid, voor dhr. Sinke alle reden om ten faveure het kanonschot te lossen. Nog 'es kan Goeree blij worden gemaakt wanneer de verbin ding achter Stellendam zal worden aangelegd. Het tracé en het benodigde kunstwerk zijn ervoor aangelegd. De Provincie werd met nadruk opgeroepen aan de aanleg van die weg priori teit te geven. Het gezelschap begaf zich met 4 bussen naar Goedereede voor de officiële openstelling van de weg die ove rigens al sinds Pasen in gebruik is. RENAULT-dealer voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 1662 Op maandag 12 juni a.s. hoopt de Eerste Flakkeese Vogel Vereniging een video avond te houden. Deze videofilms gaan voor de pauze over de putter. Na de pauze komen de grote parkieten aan de beurt. Het belooft een boeiende avond te wor den en uw aanwezigheid wordt zeer op prijs gesteld. Aanvang 20.00 uur in het Dienstencen trum te Middelhamis. Toegang gratis. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Op zaterdag 17 juni D.V. is er weer Kringloopmarkt nabij de kerk aan de Dorpstienden. Zaterdag a.s. komen wij graag bij u langs om spullen op te halen. Een telefoontjes is genoeg. De nummers zijn(01878)1173, 1617 of 1363. Tot ziens op de Kringloopmarkt. DIRKSLAND 'De Cliristenvrouw' Vertrektijden voor ons reisje op dinsdag 13 juni naar het schoenmuseum in Tilburg. Melissant, Rabobank8.00 uur Dirksland, Vroonlande8.05 uur Dirksland, de Schakel8.10 uur Dirksland, Geldershof8.15 uur Sommelsdijk, Olympiaflat8.20 uur BRUINISSE In de surfkom aan de Grevelingendam zijn op maandag 5 juni rond 15.15 uur twee surfers met elkaar in aanvaring gekomen. Eén van de surfers, een 30- jarige inwoner van Ridderkerk, werd na korte tijd onwel en overleed ten gevolge van inwendig letsel. De oorzaak is ken nelijk dat de surfers elkaar niet hebben zien aankomen. Een onderzoek naar de aanvaring wordt ingesteld door de regio politie Oosterscheldebekken in samen-' werking met de waterpolitie van de groep Reimerswaal. Sanitair- Centr. verwarming (01870)8 26 09 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO STUDtO REPORTAGE - FOTOGRAFE OUDDORP-Wast3lraat3S-Telefoon (01878) 1612/Fax 3734 RENESSE - Prinishop - Hogezoom 17S - Teletoon (01116) 2400 SOMMELSDIJK Westkrakeelstraal 6 - Telefoon (01870} 86841 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 2496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1