Ansichtkaartenbeurs sloeg aan in Ouddorp LITIE Uitslag verkiezingen Waterschapsbestuur 3^l>^^ Groot showconcert 'We'll meet again' Opening surfgebied Kabbelaarsbank Zomerzangavond Pinksterzang in Ouddorp Extra kerkdiensten GerefGemeenten 67e Jaargang ^I^V\v:x n\\^^ DINSDAG 30 MEI 1995 No. 6405 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Het openbare surfgebied Kabbe laarsbank, aan de Grevelingenzij- de van de Brouwersdam zal op donderdag 1 juni a.s. om 15.00 uur officieel worden geopend. De ope ningshandeling zal worden ver richt door de heer H. B. van der Goot, gedeputeerde van de provin cie Zuid-Holland en de heer J. G. van Zwieten, gedeputeerde van de provincie Zeeland. De heer J. Heijkoop, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, tevens voor zitter van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen, zal de opening even eens bijwonen. Het nieuwe surfgebied heeft een lengte van 1,5 km. Het bevindt zich tussen de Kabbelaarsbank en de Haven Middel plaat, op de grens van Zuid-Holland en Zeeland. Op het surfgebied is in veel parkeerruim te voorzien, vlak langs het water. Er zijn vier toiletgebouwen met douches ge bouwd. Op deze manier wordt aan sur fers de mogelijkheid geboden om hun sport optimaal te kunnen beoefenen. Parkeren Voor parkeren op het surfgebied wordt vanaf vrijdag 2 juni a.s. een parkeerver- goeding gevraagd. Het terrein en de toi letten moeten schoongemaakt en onder houden worden en dat kost geld. Verspreid over het terrein staan diverse parkeerautomaten. Betalen kan met con tant geld, maar ook met een telefoon kaart. De tarieven zijn als volgt samengesteld: - Ie uur 0,25 per 15 minuten. - 2e uur 0,50 per 15 minuten tot een maximum van 5,- per voertuig, per dag. 't Was zaterdag voor 't eerst dat er in Ouddorp, georganiseerd door de Ned. Ver. van Prentbriefkaartenverzamelaars, een heuse ansichtkaarten- beurs gehouden werd. De deelnemers achtten de beurs geslaagd-, en voor herhaling vatbaar te zijn. Ouddorpse en Flakkeese verzamelaars - en die bleken er heel wat te zijn - hadden er graag een bescheiden entreegeldje voor de tentoonstellingsruimte in 'Dorpstienden' voor over om te zien of er iets voor hun gading bij zat. Dat gold trouwens ook voor de deelnemers, enkelen van hen hebben van de bezoekers nog aan hun kollektie ontbre kende kaarten kunnen kopen. Dhr. A. Hoek (Aeren van Klaos van Heintje Hoek) van Goeree-Havenhoofd speelde een thusiwedstrijd. Hij is verzamelaar en handelaar en hij bezoekt veel beurzen waar hij z'n kollektie uitstalt, 90.000! stuks. De eigen verzameling waarvan niet wordt ver kocht, telt maar liefst 30.000 ansichten. De ansichten zijn per dorp gebundeld en daar door blijft de kollektie overzichtelijk. Andere verzamelaars richten zich op andere kaarten, o.a. van stations, van dieren, van filmsterren e.a. Het lidmaatschap van de Ned. Ver. van Prentbriefkaartenverzamelaars kost 32,50; ze ontvangen het tweemaandelijks blad Prent in Beeld. Men kan zich als lid opgeven door 32,50 over te maken op giro 600536 t.n.v. de N.N.V.P., Blauwe Distelstraat 10 te Goedereede. Beurzen als gehouden geven nieuwe verzamelaars de mogelijkheid alsnog een mooie kollektie aan te leggen al liegen de prijzen er soms niet om; heel zeldzame kaarten gaan de honderd guldens te boven! Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiakkec GEMEENTE OOSTFLAKKEE Het afgelopen weekend werd er op de Voorstraat in Den Bommel een buiten lamp vernield. GEMEENTE MIDDELHARNIS Vernieling Op de Voorstraat te Nieuwe Tonge werd het afgelopen weekend een personenauto vernield. De auto werd door onbekenden voorzien van een diepe kras. Op D.V. 4 juni (pinksterzondag) wordt er in de Gereformeerde Kerk van Ouddorp weer een zangdienst gehouden. Met elkaar willen we bekende psalmen, gezangen, opwekkingsliederen en liede ren uit de bundel van Joh. de Heer zin gen tot eer van Gods naam! Tussen deze liederen door zal ds. J. Koster stilstaan bij het thema 'Petrus op de Pinkstermor gen'. Het Christelijk Pelgrims Mannenkoor uit Rotterdam zal medewerking aan deze dienst verlenen. Dit enthousiaste koor zingt voor én met de aanwezigen een aantal bekende liederen. Het orgel wordt bespeeld door Mare ten Cate; Joke Grinwis en Sjaak van Broekhoven bege leiden de samenzang met trompetspel. Deze zangdienst begint om 18.30 uur. Een liturgie zal aanwezig zijn en er is oppas voor de kleintjes. Voor een ieder geldt: van harte welkom! Dhr. J. Voogd overleden In het ziekenhuis te Dirksland is gistermiddag de 75-jarige heer J. Voogd uit Ouddorp overleden. Dhr. Voogd, altijd bij zijn voor naam 'Jan' genoemd, heeft vele ja ren deel uitgemaakt van de ge meenteraad van Ouddorp en Goe dereede en hij heeft tal van bestuurs- funkties vervuld, wat hem een grote bekendheid heeft gegeven. Op 5 november 1949 begon z'n loopbaan als raadslid voor de SGP. Hij werd in september 1953 wet houder en bleef dat tot zijn afscheid op 29 november 1984; Ouddorp was toen sinds 1 januari 1966 onderdeel van de gemeente Goede reede. Dhr. Voogd is ook een zit tingsperiode van 4 jaar lid geweest van de Provinciale Staten van Zuid- Holland; voor een volgende periode heeft hij zich toen niet meer ver kiesbaar gesteld. Voor zijn vele verdiensten is dhr. Voogd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassua. Qualitate qua heeft hij naast z'n politiek be zig zijn tal van bestuursfunkties vervuld, hij was o.m. voorzitter van de Soc. Werkplaats Binnenhof, Comm. van de Emgo, en bestuurder van de Polder Goeree. Vanaf april '67 was hij bij het Polderbestuur betrokken geweest, resp. als hoofd ingeland, heemraad en van 1974 tot 1 januari 1981 dijkgraaf. In het per die datum gevormde wa terschap Goeree-Overflakkee was dhr. Voogd tot 30 september 1984 heemraad en wnd. dijkgraaf. Dhr. Voogd is ongehuwd gebleven, hij woonde nog met zijn zuster Hanne in de ouderlijke woning aan de Dorpsweg. Sinds kort werd hij verpleegd in Zorgcentrum 'de Vliedberg' te Ouddorp. Op D.V. donderdag 1 juni zal er een zangavond worden gehouden in 'Eben- Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. Meditatie en schriftlezing ds. J. G. van Loon. Met medewerking van Chr. Man nenkoor 'Door eendracht verbonden' uit Stellendam, o.l.v. J. van Broekhoven en Chr. Gem. zangvereniging 'De Lofstem' uit Ouddorp o.l.v. H. Breukhoven. Organst J. Hoek. Aanvang 129.30 uur. Allen hartelijk wel kom. Programma's af te halen bij Boek handel Akershoek (en aan de zaal). Deze avond zal ook via de kerktelefoon te beluisteren zijn. Als dekking voor de onkosten zal er aan het einde van de zangavond bij de uit gang een kollekte worden gehouden. MIDDELHARNIS - De verkie zingsuitslag voor de leden van de Ver. Vergadering van het water schap Goeree-Overflakkee is op 24 mei 1995 officieel vastgesteld. Van de 30 personen die voor een perio de van 4 jaar gekozen zijn, zijn er 13 nieuw. De nieuwe Ver. Vergade ring zal uit 30 leden bestaan, tot dusver telt deze Vergadering (incl. de Dijkgraaf) nog 39 leden. Hoge opkomst De totale opkomst bij de verkiezingen was 41,57%. Per categorie was dat: on gebouwd 58,99%, gebouwd 41,61% en ingezetenen 39,90%. Dit opkomstper centage is bijzonder hoog. Voorheen, toen stembusverkiezingen werden gehouden en de distrikten zelf hun kan didaten voordroegen, was een opkomst van 10% al een zeer hoge score. De hoge opkomst lijkt te danken te zijn aan de nieuwe manier van stemmen: het stemmen per brief. Ook de publikatie en de open kandidaatstelling zullen daaraan zonder meer hebben bijgedragen en zeker is de grotere aandacht te verklaren door de komst van de nieuwe categorie ingezetenen. Er werd deze verkiezing veel gelobbyed. Zo werden de 4 milieu kandidaten die zich verkiesbaar stelden alle 4 gekozen en kunnen zelfs 17 verte genwoordigers namens de W.L.T.O. worden geteld.Van de in totaal 71 kandi daten zijn de volgende 30 personen in het nieuwe algemeen bestuur gekozen. Categorie ONGEBOUWD: Aantal zetels: 12 Aantal kiezers: 3253 Uitgebrachte stemmen: 1919 Opkomstpercentage: 58,99% Gekozen kandidaten Stemmen J. van der Wende362 D. C. Goekoop255 C. Stehouwer178 A. E. Struik159 Th. L.Jacobs145 J. A. van Nieuwenhuyzen130 A. van Es118 A. Schrier108 P. A. van der Giessen99 B. C. van Es84 D. van Loon84 J. vanRossum80 Categorie GEBOUWD: Aantal zetels: 12 Aantal kiezers: 12228 Uitgebrachte stemmen: 5088 Opkomstpercentage: 41,61 Gekozen kandidaten Stemmen J. Klepper456 T. C. Both-Verhoeven312 Joh. Troost252 W. Balde249 H. A. Mijs238 P. C. H. Noordermeer233 M. Koese207 A. J. Schouten189 J. van der Vlugt183 C. Quist174 M. Villerius171 S. C. Poortvliet160 Categorie INGEZETENEN: Aantal zetels: 6 Aantal kiezers: 34448 Uitgebrachte stemmen: 13746 Opkomstpercentage: 39,90% Gekozen kandidaten Stemmen A. van der Wende2314 G. Joppe1440 J. H. Kalle1020 H. P. Koese-Non973 C. van 't Zelfde945 W. den Eerzamen896 De verenigde vergadering zal op 9 juni a.s. de geloofsbrieven van de gekozenen onderzoeken en een besluit nemen over hun toelating. Op 27 juni 1995 zullen zij beëdigd worden door de dijkgraaf, waar na zij 5 nieuwe heemraden zullen kiezen, 2 uit de categorie ongebouwd, 2 uit ge bouwd en 1 uit de categorie ingezetenen. Nieuwe dijkgraaf Volgend jaar september zal de huidige dijkgraaf dhr. H. L. van Kampenhout met pensioen gaan. Er zal een open sollicitatieprocedure worden gevolgd en de Ver. Vergadering zal een voordracht doen. De dijkgraaf wordt door de Kroon be noemd. 'Sempre Crescendo' viert 50 jaar Bevrijding 'We'll meet again' - we zullen elkaar weer ontmoeten - wordt werkelijkheid op 10 juni a.s. als de Koninklijke Fanfare 'Sempre Cres cendo' in de sporthal van Recrea tie-centrum 'De Staver' te Middel- harnis een groot Showconcert or ganiseert met als thema 50 jaar Bevrijding. Een ontmoeting met de muziek, die zelfs in de moeilijke tijden van 50 jaar gele den nog een sprankje licht en hoop wist te brengen. De muziek, die onmiddellijk de sfeer oproept van de bevrijdingstijd, die velen van u nog zelf hebben meege maakt. Vera Lynn, Glenn Miller, The Andrew Sisters... Wie kent niet de melodie, vaak zelfs wel een stukje tekst van hun meest bekende nummers? Op 10 juni kunt u het allemaal weer horen en zien bij het jaarlijkse showcon cert van Sempre. Ruim 150 medewer kenden zullen die avond hun beste been tje voor zetten om u een onvergetelijke avond te bezorgen. De presentatie is in handen van Marjo Boom, die ook de pianobegeleiding voor haar rekening neemt. Ook de bekende, in Middelhamis gebo ren, zangeres Herien Wieringa verleent weer haar medewerking aan dit concert. Wist zij vorig jaar het publiek te boeien met Latijns-amerikaans repertoire tijdens 'Caribbean Night', dit jaar kruipt zij met hetzelfde gemak in de huid van Vera Lynn en Mariene Dietrich. De verrassen de veelzijdigheid van Herien zal zowel solo als samen met het gemengd koor 'Excelsior' te beluisteren zijn. Het gemengd koor 'Excelsior' uit Dirks land is een regionaal koor en telt maar liefst 85 leden. Het koor staat onder lei ding van mevrouw Elvira Vos en heeft, dankzij een breed repertoire en vele mooie concerten, zowel op, als buiten Goeree-Overflakkee, een grote bekend heid verworven. Uiteraard zal het fanfare-orkest van 'Sempre Crescendo' in het programma de hoofdrol voor haar rekening nemen. De artistieke en muzikale leiding van het geheel berust bij Sempre's deskundige en enthousiaste dirigent Arie Stolk. De trouwe bezoeker van Sempre's con certen kent inmiddels de veelzijdigheid van het orkest en weet dat Sempre elke muzikale uitdaging durft aan te gaan en dat haar repertoire altijd aktueel is. In de laatste tien jaar waren er bijvoorbeeld concerten in combinatie met een kerkor- gel, een vleugel, een trompettist, een accordeon-duo, een saxofonist, te veel om op te noemen. De showconcerten van de afgelopen drie jaar, eerst in de Meer paal van Hemesseroord en vorig jaar in de sporthal van de Staver, bewijzen eens te meer de kwaliteit en originaliteit van dirigent en orkest. Ook bij dit showconcert 'We'll meet again', zult u versteld staan van wat er mogelijk is met een fanfare-orkest en zal het, hier en daar nog sluimerende, ietwat oubollige beeld van 'de fanfare' voor goed verdwijnen. Na afloop van het concert kunt u nage nieten tijdens de 'Liberation Dance Party' met muziek van 'The New Or- pheans'. Dit orkest werd opgericht in het bevrijdingsjaar 1945 en brengt muziek die perfekt past in de sfeer van deze avond. Kortom, een spektakulair evenement met OUDDORP - woensdagavond 7.30 uurr ds. M. J. van Gelder van Ridderkerk- Slikkerveer. OUDE TONGE - De dienst van woens dagavond, waarin zou voorgaan ds. H. Paul van Oostkapelle, gaat NIET door. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. B. v. d. Heiden van Hardinxveld-Giessen- dam. OOLTGENSPLAAT - heden (dins- dag)avond 7.30 uur ds. C. Harinck van Houten, bed. H. Doop. een verrassend programma in een, pro fessioneel tot theater omgebouwde, sport hal. Een avond, die tot stand komt door het enthousiasme en de inzet van alle mede werkenden en dankzij de steun en mede werking van Opel-dealer Garage Knöps en Rekreatiecentrum 'De Staver'. Een avond die u niet mag missen! De kaarten voor deze avond kosten 15,- en zijn verkrijgbaar bij de VVV te Middelhamis en bij de leden van 'Sem pre Crescendo'. Donateurs van Sempre krijgen, tegen in levering van de aan hen toegezonden uit nodiging, korting. Voor meer informatie kunt u bellen naar (01870) 87887 of (01870) 83373. Het concert begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Dhr. Hoek met nogal wat klanten aan z'n stand. Een ansicht van de bunkers die na de oorlog op het strand bij Toppershoedje achterbleven. Een ansicht van de Broekweg, vroeger Ruischboomgaard geheten. Op het Waterschapskantoor werd de definitieve uitslag met spaning tegemoet gezien. VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO STUDIO REPORTAGE - FOTOGRAFIE Wli Q^3 cncncjizziczÏE^Jczj''l OUDDORP - Westsiraai 35 - Telefoon (018/8) 16121 Fax 3734 RENESSE - Ptmtshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 2400 SOMMELSDIJK - Weslkrakeelsiraat 8 - Telefoon (01870) 86841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1