EIIIVI1DEI1-l1IEmi/S Grevelingen toertocht 10 juni 1995 üerKi lezinaen f Overdenking April zacht, droog en somber H Onbetaalbare hulp gezocht uit de Heilige Schrift borstvoeding DE GAPEraOE AFGROMI de juiste taxatie... Mini-cursus geven Kinderdienst Ouddorp Liedjes gevraagd flakkee verhuizingen b.v. Weerpraatje VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRIJDAG 19 MEI 1995 No. 6402 Evenals vorig jaar wordt ook dit jaar de Grevelingen toertocht weer gereden. Deze fiets-toertocht voert u langs de meest schitterende plaatsen van de eilanden Goeree- Overflakkee en Schouwen-Duive- land. De afstanden waaruit gekozen kan wor den zijn 35 km, 75 km en 100 km, bij de afstand van 35 km fietst men een gedeel te van de tocht langs de Grevelingen ter hoogte van de slikken van Flakkee, of op de kop van het eiland ter hoogte van Ouddorp. De beide andere afstanden zijn respektie- velijk een klein en groot trajekt om de Grevelingen. Voor de route van 35 km dient men te starten in Middelhamis of Ouddorp, daar deze route geheel op het eiland Goeree- Overflakkee ligt. Voor de 75 en de 100 km kan men star ten in Middelhamis, Ouddorp, Brouwers haven en Bruinisse. De deelnemers zullen onderweg ver schillende controleposten passeren. De plaats van deze controleposten staan op de kaart aangegeven die men bij de start uitgereikt krijgt. De deelnemers krijgen onderweg een gratis consumptie aangeboden van spon sor Isostar, en het Natuur- en Recreatie schap Grevelingen stelt prachtige kaarten van de Grevelingen beschikbaar. Tevens ontvangt iedere deelnemer een leuke herinnering. Als het weer meewerkt wordt het op IO juni een gezellige en sportieve dag. De opbrengst van de tocht komt ten goede aan de Stichting Vakantiewonin gen. Deze stichting beheert een aantal vakantiewoningen voor gehandicapten op camping de Klepperstee in Ouddorp en Aquadelta in Bruinisse. Deze huisjes zijn volledig aangepast voor gehandicapten, ook gehandicapten uit onze eigen regio kunnen van deze huisjes gebruik maken. Lions Club Goe- ree-Overflakkee als organisator van de tocht zal u gaarne verdere informatie ver strekken. Aanmeldingsformulieren te verkrijgen bij: - plaatselijke VVV in uw woonplaats. - Diverse sportverenigingen-. - Secretariaat Lions Club Goeree-Overflakkee of bij het: Secretariaat Grevelingen Toertocht, p/a Center Sports, Postbus 289 Industrieweg 38 3240 AG Middelhamis Tel. (01870) 87488 Ook op 10 juni kan men zich op de start plaatsen nog inschrijven voor deze tocht. Startplaatsen: t Sportcomplex De Staver, Olympiaweg 32, Sommelsdijk. Tonnenmagazijn, Haven Noordzijde 38, Brouwershaven. 't Blaeuwe Huus, VVV Ouddorp, Bosweg 2, Ouddorp. Aqua Delta, Hageweg 't Centrum 263, Bruinisse. Inschrijfgeld: 10,- per persoon, tot 16 jaar 5,-. Vertrektijd: 8.30 tot 13.00 uur. Aankomst: 16.00 tot 18.00 uur. Voor algemene informatie aangaande de Grevelingen Toertocht kunt u bellen met de VVV's. Wilt u meer informatie of hebt u speciale wensen, neem dan kon- takt op met het secretariaat, tel. (01870) 87488. Vluchtelingenwerk Middelharnis is op zoek naar 'onbetaalbare hulp': vrijwilligers die willen helpen bij de opvang en persoonlijke begelei ding van asielzoekers en vluchte lingen. Onbetaalbare hulp, omdat het niet in geld is uit te drukken en omdat het van onschatbare waarde is. Ook hier op Goeree-Overflak kee is die hulp nodig aan mensen die door onderdrukking en oor logsgeweld zijn verdreven uit hun eigen land. In bijna alle gemeenten in Nederland werken Vluchtelingenwerkgroepen onder de koepel van de landelijke Vereniging Vluchtelingenwerk. Samen tellen zij zo'n 10.000 vrijwilligers. Zij komen in aktie zodra een asielzoeker in een gemeente komt wonen na zijn of haar verblijf in een opvangcentrum (OC) en asielzoekerscentrum (AZC) waar de kansen op asiel bekeken zijn. Op dit moment herbergen de gemeenten (kansrijke) asielzoekers die nog in de procedure zijn en vluchtelingen die er kend zijn of die hier mogen blijven om humanitaire redenen. Hulp op maat De. mensen van Vluchtelingenwerk zijn steeds aanwezig op het trajekt dat de asielzoeker doorloopt. In alle fases kun nen zij 'hulp op maat' bieden. In de cen trale opvang vooral met juridische steun in het doolhof van prijskaartjes Makelaar Tamboer in de procedure, in de gemeenten met praktische hulp om wegwijs te worden in- onze samenleving. Dat kan heel veel be tekenen. Bijvoorbeeld meegaan naar de sociale dienst, de dokter, de tandarts of het arbeidsbureau. Uitleg geven over ons openbaar vervoer. Formulieren invullen. Kontakten leggen. De weg wijzen naar mogelijkheden voor taal, onderwijs en werk. Omdat Vluchtelingenwerk Middelhamis binnenkort haar werkterrein uit gaat brei den en zich ook in gaat zetten voor de asielzoekers/vluchtelingen in de gemeen te Oostflakkee, zoekt zij naar nieuwe vrijwilligers voor de persoonlijke bege leiding. Mensen die geïnteresseerd zijn in boeiend en zinvol werk met mensen uit andere culturen. Die daar tijd voor hebben, liefst twee dagdelen per week. Daartegenover staat de steun van de lan delijke vereniging en de regionale bureaus: een uitgebreide en intensieve begeleiding, scholing en training en een onkostenvergoeding. Belangstellenden kunnen tot 30 mei a.s. reageren en zich voor nadere informatie wenden tot: Vluchtelingenwerk Middelharnis Tel. (01870) 87249 of 82625. Vragen naar: Eline Gerris. Ingezonden: Verkiezingen voor het waterschap iets nieuws ook op Flakkee. En iedereen met geldingsdrang doet daar er vlug aan mee. De kandidaten onderling maken elkaar al zwart. Want iedereen voelt zich superieur 't klinkt alles wat verward. Men wil het doen voorkomen dat ze de gemeenschap willen dienen maar als er geen vergoeding was waren ze nog niet met z'n tienen. Velen zijn nu plotseling in het Schap geïnteresseerd. Maar hoe het een en ander werkt hebben ze nog niet geleerd. Als u het mij vraagt mensen dan wordt dit politiek. En zoals iedereen wel weet is dat al jaren ziek. N. van de Seijp, Melissant N. A. VAN KEMPEN makelaar o.z., beëdigd taxateur VOOR AL UW TAXATIES Drie informatie-avon den georganiseerd door de vereniging Borstvoeding Natuur lijk, elke avond een ander thema: 31 mei: Borstvoeding geven, hoe werkt dat? Waarom zou je eigenlijk borstvoeding geven? Ook wordt er een video ge toond. 7 juni: Kraamtijd-avond met veel tips voor de eerste week. Gast deze avond is Monica Bal, kraam- verpleegkundige. 14 juni: Afkolven. Hoe werkt een kolf, hoe lang kun je moedermelk bewaren, enz. We laten ook enkele kolven zien. Kosten zijn 10,- p.p. incl. koffie/thee. Je kunt je opgeven bij Anne Dogterom, tel. (01875) 2394. Ook voor vragen over borstvoeding of het huren van een (batte- rij-)kolf kun je bij haar terecht. Op D.V. zondag 21 mei is er een kinder dienst in de Gereformeerde Kerk van Ouddorp. Het thema van deze dienst is lees je 'Bijbel'. De voorganger is ds. Koster. Het kinderkoor 'Hatikwa' met dwarsfluit zal haar medewerking verle nen. De dienst begint om 10.00 uur, waar iedereen van harte wordt uitgenodigd. Psalm 80:4 en vers 15 Wie aandachtig de Heilige Schrift leest, kan zich niet aan de indruk onttrekken dat de mensen uit die tijd veel dichter bij de Heere leefden. Ze waren zich kenne lijk veel meer bewust dat God overal te ontmoeten was. Hij was overal aanwezig en ze waren er zich van bewust dat hun leven door God werd gezien. Hun doen en laten werd door de Heere nauwkeurig gezien. Ook de roerselen van hun hart waren Hem bekend. Dat heeft hen vaak voor grote zonden bewaard, men gaf zich veel meer rekenschap van het doen en laten. Ook was er een veel nauwere band met God dan dat men dat in latere tijden ontmoet. Als men de psalmen leest dan valt direkt de persoonlijke omgang met de Heere op. Men sprak van hart tot hart en men was er ook van overtuigd dat de Heere ook hoorde en acht gaf op de ge beden. Dat moet voor hen ook een grote mate van zekerheid gegeven hebben. Ze hadden een adres waar ze terecht konden met hun dankbaarheid in blijdschap, maar ook met hun moeiten en zorgen wisten ze bij God een horend oor. Wat dat betreft is er veel veranderd. Vroeger leerde men het nog op school: „Op ber gen en in dalen, ja overal is God". Maar kent men het nu nog zo goed en zingt men het nog zo vaak? Men krijgt de in druk van niet. Hoe zou dat toch komen? Zou dat niet te maken hebben met het veranderende leefklimaat? Dat zal het zeker zijn. Zeker bij een lied als dat: Overal is God. Wij zijn dat voor het merendeel kwijt dat wij, waar wij ook gaan of staan, God ontmoeten. Wij moderne mensen ervaren die vanzelfsprekende alomtegenwoordig heid van God niet zo vaak meer. Wij verzuchten zelf of horen menige keer verzuchten en dan zeker bij de verschrik kelijke dingen van deze tijd: waar is God? Wij kunnen niet zo gemakkelijk de dingen meer duiden als Gods hand of als Gods oordelen. Ook in ons eigen leven kunnen we daar veel moeite mee hebben en bemerken dan tot onze schrik dat ons gebedsleven daardoor erg afzakt en stag neert. Je kunt er door in een geloofscrisis komen. Als je niet zeker bent dat God hoort en verhoort, wat is dan nog de zin van een gebed? Als het zover komt, dan is het duidelijk dat we God kwijt zijn. En is dat niet de grootste nood als een mens God kwijt is? Maar in die crisis zal pas blijken wie God missen kan en wie Hem niet missen kan. De dichter van deze Psalm 80 lijkt ook God kwijt te zijn, maar hij kan Hem niet missen. Hij keert zich tot God en begint tot God te roepen in een aangrijpende klacht. O God, breng ons weder en laat Uw aanschijn lichten, zo zullen wij ver lost zijn. Tot driemaal toe gebruikt hij deze regel in één Psalm, als een refrein dat in het geheugen gegrift moet worden. Die zin kan ook vertaald worden met deze woorden: O God keer ons om, O God bekeer ons. Tot driemaal toe dus die bede, die innige bede: O God bekeer ons. Wie de Heere God kwijt is, en de dichter beseft dat hier het hele volk bij betrok ken is, wie Hejn kwijt is, moet door God Zelf weer teruggebracht worden. Dat is de oplossing voor dat gemis. Dat is de enige weg. Daarin klopt immers het hart van de verlossing! Dat is ook de ernstige bede van de dichter. Maar er is nog een kant aan de zaak. Dat blijkt uit vers 15. Daar bidt de dichter: O God keer toch weder. Niet alleen wij moeten tot God terugkeren, maar de Heere moet ook tot ons terugkeren. Hier klinkt ook de klacht dat God is weggegaan, dat Hij Zich een ogenblik heeft verborgen. Is dat niet het diepste woord over de geloofscrisis? De Heere Zelf is geweken? En dat kan. De Heere kan Zijn kandelaar ook nog wel eens weg halen. Dat is in het verleden ook wel meer gebeurd. Zie de zeven Aziatische gemeenten, wat er gebeurd is, dat weten wij niet, maar er is vrijwel niets meer van over. Dat kan. Als een volk zich hardnekkig verzet tegen de roepstem van God, dan moet het nog niet verwonderen als dat gebeurt. Is dat niet het schrikbeeld dat ieders hart moet be klemmen, dat Go^ Zich terugtrekt? Dat is ook kennelijk de zorg van de psalmist. hij roept de Heere achterna: Keer toch terug, ach zie ons aan. Bezoek toch de wijnstok, die eertijds door Uw eigen hand geplant is, maar die er nu als een ruïne uitziet. Die wijnstok was Israël, zo weten we. Maar we mogen ook best aan onszelf denken, ons gezin, onze kerk, ons volk en dan bidden: Ach Heere zie ons aan, bezoek Uw Kerk, bezie toch Uw werk, wat een woestenij! Keer toch weder Heere, bezoek ons met Uw heil. Die bede is nodig, want God is de leven de God, Die ook kan gaan. Hij laat niet met Zich spotten. Als de Heere een kerk verlaat, dan sterft alles weg. Dan gaat alles dood. Daarom moeten we als één man en één gemeente bidden of God ons bezoeken wil, ons wil opzoeken. Bezoek deze wijnstok, bidt psalm 80. In het Oude Testament wordt Israël tot vijf maal een wijnstok of een wijngaard genoemd. En vijf keer is het mis. Maar toch heeft God Zijn belofte gehouden en Zijn wijnstok bezocht in Christus. En ziende daarop zei Jezus: Ik ben de ware Wijnstok! Israël kon en mocht dat niet meer zijn. De Heere Jezus is dat nu Zelf. De ware Wijnstok. Daarmee werd Israël afgekeurd, maar ook wij. Wij worden ook radicaal afgekeurd, voorgoed. Alle mensen voorgoed afgedaan. God heeft een andere Wijnstok. Zijn eigen Zoon. Maar wie het eens wordt met Gods af keuring, die belijdt: het is terecht, die mag tot zijn grote verrassing ontdekken: Hij voor mij! Hij in mijn plaats. Ik onheilig. Hij heilig, ik zondig. Hij zon der zonde, rechtvaardig voor Gods aan gezicht. Hij voor mij. Hij droeg niet alleen onze straf aan het kruis, maar Hij was ook in Zijn leven voor ons plaats vervangend gehoorzaam, waar wij dat niet meer kunnen zijn. Wij komen niet meer in aanmerking om Gods wijnstok te zijn in deze wereld. Maar we mogen wel ranken zijn, ranken van de Wijnstok Christus. Geen dode ranken, want die worden uitgehakt en in het vuur ver brand, maar levende ranken. En dan mag de bede in alle ernst zijn: O God keer weder en bekeer ons opdat wij ranken mogen zijn die veel vrucht voort bren gen, tot Uw eeuwige eer. Den Bommel, ds. A. Vos Een man uit Drente heeft ons dezer dagen, in plat Drents, gebeld. Dat be grepen we van hem dat z'n moeder, al 52 jaar dood, een Sommelsdijkse was en V. d. Berg heette. Aan haar heeft de man nog dierbare herinneringen zowel als aan de liedjes die ze in een inmid dels ver verleden zong. „Zou'en ze die op Goeree-Overflakkee nog kenn'n" vroeg de man ons af, want dolgraag zou hij de tekst hebben omdat hij een deel daarvan vergeten is. We proberen 't maar via onze lezers omdat de lied jes ergens misschien nog bekend zijn en in dat geval bent u hopenlijk zo vriendelijk ons die tekst op te sturen waarna wij ze doorsturen naar de Drent die ze - als'ie de woorden weer heeft - „zo weer kan zing'n". Hij noemde als titels: 'Zij was maar een schooier'; 'Johanna was.dienstmeid in 't centrum der stad' en 'Wordt weer ouder, wordt weer kind'. U zou hem er echt gelukkig mee maken! Redaktie Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. (door Jan Versteegt) Na de kletsnatte maartmaand strooide april duidelijk minder met neerslag. Het was voor het eerst sinds enige tijd weer eens een te droge maand. Het zachte ritme werd wel voortgezet, want de grasmaand deed het thermisch zeker niet slecht. Dat kan niet van de zon worden gezegd, want de warmtebron liet het op veel dagen afweten en daarmee werd de zonnige inslag van maart zeker niet herhaald. De gemiddelde etmaaltemperatuur bedroeg in De Bilt 9.2°, tegen een normaal gemid delde van 8.0°. Die betrekkelijk hoge waarde is voornamelijk te danken aan de laatste tien dagen van de maand, want toen werd een thermisch succesje in de wacht gesleept. In De Bilt werd op de 24ste een maximumtemperatuur gemeten van 25.8° en daarmee werd zowel de eerste warme, als de eerste zomerse dag veroverd. Zomerse dagen zijn in april zeldzaam. In de grasmaand van 1993 kreeg ons landelijk instituut er maar liefst drie, een absoluut record. Op drie dagen daalde het kwik de afgelopen maand beneden het vriespunt en dat komt normaal op vijf dagen voor. Gemiddeld viel er over ons land 29 mm neerslag, tegen 50 normaal. De maandsom men liepen uiteen van 16 mm in Hoorn (NB) tot 52 mm in Twenthe. In De Bilt werd 19 mm afgetapt, tegen 52 normaal. De normale hoeveelheden variëren tussen 40 mm in het noorden van 70 in het zuiden van Limburg. Vlak voordat het warmer werd, kwamen er op 19 en 20 april nog hagel- en sneeuwbuien voor. Zoals gezegd deed de zon maar een magere duit in het weerzakje. Gemiddeld kregen we 149 uren zon, tegen 154 normaal. Het zonnigste station was De Kooy, dicht bij Den Helder. Daar was de zon 185 uur aktief; de somberste KNMI-post was Maas tricht met slechts 111 uur. In Kessel, in het noorden van Limburg, was de oogst met 100 uur nog minder. Mei heeft inmiddels de eerste voorzomerse periode afgeleverd. Uitgerekend tijdens de bevrijdingsfeesten was het uitzonderlijk mooi weer, met bijvoorbeeld in Brummen vier zomerse dagen op rij. Juist tijdens de IJsheiligenfase, die liep van 11 tot en met 14 mei, werd het flink kouder met op enkele plaatsen behoorlijke vorst. Zo meldde Ho- moet in de Betuwe maandagochtend -1° in de weerhut, Nijnsel bij Sint Oedenrode -2° op klomphoogte en dat is op 10 cm boven het maaiveld. De 'Heiligen' hielden zich dit keer dus keurig aan de kalender. Vêrhmt uit dê mrstê jaren van de MicMemacht zending -46- Nauwelijks waren zij het bureau uit, of de hoofdinspekteur verliet zijn schuil plaats en stelde zich onmiddellijk telefo nisch in verbinding met de Officier van Justitie, die een bevel tot inhechtenisne ming uitvaardigde. Geen half uur later zat Ali Strooveer, alias madame Machiavelli, achter slot en grendel. HOOFDSTUK 19 brringa wandelde heen en weer over het perron. Volgens de aankondi ging zou de trein tien minuten te Iaat arriveren. Een tegenvaller. Want hij wist, hoe er één snakte naar moeder en zusje. Met zijn bekende voortvarendheid had hij doorge- zet. Eerst een telegram aan Sinke: „Vermiste ge vonden; alles wèl betrekkelijk; deel moeder mede; brief volgt vandaag". De brief, enige uren later geschreven, was zeer uit voerig geweest. En die kon uitvoerig zijn, want in de kamer van Horringa, en in tegenwoordigheid van diens vrouw, had een meisje haar ellende uit- gesnikt en alles, alles verteld. Horringa had, zoals hem zo vaak overkwam, niet behoeven te vragen, of Marie nu wel de volle waarheid sprak. Dat was zo duidelijk als wat. Hier was een en al zelfbeschuldiging aan het woord geweest. Zij had verteld van de hekel, die zij aan het dorp had; van haar uitgaan met Sien Saaman naar Otdam, waar de eerste kiemen wer den gelegd; van haar bezoek aan de somnambulis- te op de kermis; van haar komen in de stad; van haar kennismaking met luitenant Jansonius, die haar in aanraking bracht - het spel had zij leren doorzien - met de advocaat Van Oostrum, alle namen had zij genoemd, Horringa drong er sterk op aan; hoe zij gemeend had, dat de voorspelling aan het uitkomen was; hoe ontzettend zij bedrogen was; hoe zij geleden had bij de helderziende, in wier klauwen zij gekomen was, menende, er nooit meer te zullen uitkomen, omdat de gevangenisdeu ren voor haar open zouden staan; hoe zij met wal ging was vervuld, toen het haar duidelijk werd, waartoe zij moest gaan dienen, als zij geheel beter was; hoe zij geen uitkomst zag, hoe haar schrijnde, wat er daar in het huis in de Wijtmanstraat was ge beurd, opdat haar de schande zou ontgaan; zij had zich verzet, maar die vrouw had er haar toe geprest en zij was bezweken, niet meer wetende, wat zij doen moest. Toen was Horringa aan het mededelen geslagen en had verteld van het bezoek van Sinke en Jaap Fol- mer en hoe er daarna verder was behandeld. Klaas Boer had haar ontdekt. Wist zij dat wel; had zij hem die avond gezien? Nee. niet gezien. Wel ge merkt op het laatst, dat zij gevolgd werd, maar zij meende... och, in dat huis... dat is een gruwel- huis... „Zo heb ik het ooit gewild, mijnheer, heus niet, heus nietik..." „Voor dat erge ben je, Gode zij dank, gespaard ge bleven", had Horringa gezegd. „Maar wat gebeurd is, is ook erg". Marie had het beaamd. De laatste weken had zij veel doorgedacht. Zij snakte naar huis, naar moe der. Zij had zelfs willen schrijven. Maar begreep, dat dan haar verblijfplaats bekend zou worden of tenminste zou worden uitgevonden. En zij kon er niet weg. Zij had geen cent. Al het geld had die vrouw genomen. Die zou haar voortaan rijk onder houden, als zij... jiee, nee, dat wilde zij niet, maar.wat had zij moeten loen? Het zou er van gekomen zijn, omdat anders de gevangenis open kwam te staan, volgens die vrouw. En toen had Horringa eens rustig met haar gepraat. „We laten nu verder die vrouw in de Wijtman straat rusten. Ik wist, dat zij een gevaarlijk wijf was, al jaren. Lang heb ik op haar geloerd, om haar onschadelijk te maken. Dat is nu gelukt. Zij zal haar gerechte straf niet ontgaan. Je zult haar nog eenmaal ontmoeten, want je bent de kroonge tuige in haar rechtzaak, er zii niet anders op. Zulke zaken worden echter niet publiek. Worden behan deld met gesloten deuren. Vertel alles precies, zoals je het mij hebt verteld. Maar over dat alles spreken we nu niet meer. We moeten het over jou hebben". En Horringa had zó met haar gesproken, dat Marie duidelijk was gaan inzien, naar hij meende opge merkt te hebben, hoe zij, en zij alleen, de schuldi ge was van de toestand, waarin zij was geraakt. Hoe het God was geweest, die in haar leven had ingegrepen, om haar terecht te brengen op het goede pad. Als het niet goedschiks ging, dan kwaadschiks, langs de weg van leed en ellende en verdriet en... zelfs eerveriies. Nóg was het niet te laat. Hij behoefde haar er niet op te wijzen. Zij was op de hoogte; had moedwillig de verzenen tegen de prikkels geslagen; had moedwillig de ver zenen tegen de prikkels geslagen; had niet willen hiisteren naar goede raadgevingen. En toen was God gekomen... „Maar, laat dit nu een lering voor je geweest zijn, kind. Het kan nog wel met jou in orde koen, al is het vreselijk, wat er is voorgevallen en al zul je daarvan, als het goed met je komt te staan, voor jezelf je hele verdere leven last hebben. Maar er is genade bij onze God in Jezus Christus, onze Hei land. Luister nu naar de stem, die op zo aangrij pende wijze tot je is gekomen. Wend God nu niet weer de rug toe. Vouw handen en buig knieën, dan zal God horen". Enige uren was Marie bij Horringa geweest. En zij was tot kalmte gekomen. Zij had gevoeld: ik ben aangeland in een vredig oord. Doch tegelijk pijnig de haar de vraag: wat moet ik nu? Ook daarop had Horringa een antwoord gehad. „Vooriopig blijf je hier in de stad. Ik heb mij reeds in verbinding gesteld met de direktrice van het Doorgangshuis, die je enige tijd wil opnemen. En dan zullen we eens praten en overleggen, als je moeder komt. Ik zal vandaag nog naar Grol schrij ven en haar verzoeken, over te komen. Met je zusje. Zij kan bij mij logeren. Dan zal ik jullie een voorstel doen, dat voor het ogenblik, naar mijn mening, het meest geschikt is". „Ik kan nog niet naar huis gaan.snikte Marie toen. „Vooriopig behoeft dat nog niet, maar het moet er toch van komen. Je moet door die zure appel heen- bijten. Ook daartoe zal God je kracht geven. Wan neer je met Hem in het reine bent - en ik hoop vurig, dat die tijd eenmaal komt, al kan dat lang duren, ik weet het niet. God alleen weet het - dan behoeft je voor de mensen niet bang te zijn. Die kunnen je even met de vinger nawijzen en achter je rug kwaad van je spreken. God weet dan beter. Maar dan alleen. Marie. Er moet trots worden ge broken, kind. Dat je niet naar huis wilt, is in de grond nog trots, al komt er ook iets anders bij. In tussen, vooriopig behoeft het nog niet. Ik heb een ander idee en zal daarover vandaag nog schrijven". En nu liep Horringa op het perron. Wachtend op de trein, waarmee Sinke en moeder Lokkerse ko men zouden, naar de boer had getelegrafeerd. Het kleine meisje kwam niet mee. Beter van niet. En in de woning van Horringa wachtte Marie. Op moe der. Eindelijk dan toch arriveerde de trein en drukte de Middemachtzendeling de trouwe, eerlijke Zeeuw se boer de hand, om daarna kennis te maken met de weduwe Lokkerse, die verlegen was in de druk te. Horringa zei weinig tot haar. Dat kwam van zelf wel in orde. (wordt vervolgd) Tel. (01870)8 34 77 INVM, Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (01877) 2614 Fax 3904 K>^ERKENDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beljerland VBiHUIZB^ Tel. 01870-82188 Tel 01883-20016 Tel 01110-13163 Tel. 01860-13624

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5