LITIE Oei, die Robijn toch! Zuldafrikaanse cd uitgereikt Afscheid dokter Van Rijswijk Zangavond met jeugd koren Vrijdag opening gemaal De Haas van Dorsser fiCmMXlMUMl Zaterdag 20 mei: Dag van de Muziek Voor de CT-scan van 'One More Voice' Extra kerlidiensten Geref. Gemeenten POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 ALGEMEEN De politie wordt de laatste tijd nogal eens gekonfronteerd met klachten over loslopend vee. Daar dit gevaarlijke situ aties oplevert en de eigenaar niet altijd direkt bekend is, wordt aan de eigenaren van vee verzocht de afrasteringen regel matig goed te kontroleren en daar waar nodig deugdelijk te herstellen. GEMEENTE DIRKSLAND Gestolen tas terecht Op vrijdag 12 mei werd tussen Melissant en Dirksland een vuilniszak gevonden door personeel van Provinciale Water staat. Bij onderzoek van de zak bleek dat in de zak een tas met documenten zat, die bleken te zijn gestolen in Zierikzee. Diefstal uit schuur Op zaterdag 13 mei werd aangifte gedaan van diefstal van een boormachine uit een schuur aan de Geldersedijk te Dirksland. GEMEENTE GOEDEREEDE Onder invloed zonder rijbewijs Op 13 mei werd een bestuurder van een personenauto te Ouddorp staande gehou den. De bestuurder bleek geen geldig rij bewijs te bezitten. Ook bleek de bestuur der alkohol te hebben gebruikt. Na ademanalyse bleek dat de bestuurder teveel had gedronken. De bestuurder kreeg voor beide feiten een proces-ver baal. |^^91^^31|^^9 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE MIDDELHARNIS Aanrijding met gewonden Op vrijdag 12 mei vond een aanrijding plaats te Nieuwe Tonge tussen een per sonenauto en twee bromfietsers. De bestuurder van de personenauto zag de bromfietsers niet naderen over de paral lelweg toen hij vanaf de hoofdrijbaan de parallelweg overstak. De 'bestuurder van de personenauto en een bromfietser moesten beiden voor behandeling naar het ziekenhuis in Dirksland. Gestolen auto terecht De op 30 april gestolen witte Opel Kadett is met twee inzittenden aangetrof fen te Berkel en Rodenrijs. Tegen de inzittenden werd proces-verbaal opge maakt. Diefstal uit kleedruimte Op 13 mei werd door twee personen aan gifte gedaan van diefstal uit een kleed ruimte van een recreatiegebouw. Gesto len werden een portemonnee en een paar schoenen. Diefstal bromfietsen In de nacht van 12 op 13 mei werd te Sommelsdijk uit een kelderbox aan de Koolmees een bromfiets weggenomen. De bromfiets is een rode Batavus, voor zien van het verzekeringsnummer XZB- 609. In de nacht van 13 op 14 mei werd wederom een bromfiets gestolen. Deze keer betrof het een witte Puch (op de bagagedrager is een plank bevestigd). De bromfiets stond geparkeerd op de Oostdijk te Middelhamis. Vernieling personenauto's Op 13 mei werd door inwoners van Stad aan 't Haringvliet aangifte gedaan van vernieling van hun auto's. In de nacht van 12 op 13 mei werd namelijk een kras gemaakt over de linkerzijde van een groene Mazda, een rode Volvo en een Honda. De auto's stonden geparkeerd op de Baron van Brienenstraat. Ingezonden Het ingezonden stuk van dhr. G. W. Robijn in het Eilanden Nieuws van vrijdag 12 mei j.l. vraagt om een weerwoord. Hij reageert welis waar op een artikel van mij in het Algemeen Dagblad, maar met even veel plezier wil ik hem wel van repliek dienen in ons goede Eilanden Nieuws. In het bewuste artikel behandelde ik twee vragen. De eerste vraag luidde: krij gen al die nieuwe gekozenen in de Verenigde Vergadering wel die invloed, die macht, die ze verwachten? Ik heb dat enthousiasme wat trachten te temperen door te concluderen dat waterschappen dreigen te verworden tot doorgeefluik van door hogere overheden bedacht be leid. Een tendens die overigens ook te bespeuren valt in de nieuwe gemeenten in de nieuw te vormen stadsprovincies. De democratie aan de basis, waar we allemaal zo de mond vol van hebben, lijkt af te nemen. Dat wordt door de heer Robijn allemaal niet betwist, maar hij verbaast zich erover dat ik mij dan toch weer beschikbaar stel voor zo'n door mij van kritische kanttekeningen voorzien orgaan. Ik denk dat dhr. Robijn het ant woord zelf ook wel had kunnen beden ken. Wat niet goed is, moet je zien te verbeteren en dat gaat nu eenmaal moei lijk vanaf de zijlijn. De tweede vraag luidde: of door de machtsverschuivingen binnen de Ver enigde Vergadering zelf, het geheel democratischer wordt. Ik spreidde bij de behandeling van die vraag een ongerust heid ten toon, die door dhr. Robijn niet weggenomen is. Volgens de in ons land algemeen aan vaarde beginselen van de democratie funktioneert een democratie alleen goed als de meerderheid rekening houdt met de minderheid. In de nieuwe water schapsconstellatie worden agrariërs een minderheid, hoewel ze boven proportio neel moeten bijdragen in de kosten. Hoe behandelt de heer Robijn die toe komstige minderheid? In de december- vergadering van ons waterschap behan delde de Verenigde Vergadering het voorstel de polderpeilen te verhogen in de polders waar ik mijn dagelijks brood moet verdienen. Zowel het zomerpeil. als het winterpeil moesten omhoog. Niet dat ik er zo warm voor liep, maar de ver hoging van het zomerpeil had ieders instemming. Voordelen voor het milieu, de verdroging, beregening, kortom het belang van anderen deden mij en de ver gadering instemmen. Anders was het met de verhoging van het winterpeil. Dan is de neerslag overvloedig en is van verdro ging in de verste verte geen sprake. Integendeel, dan moeten alle zeilen bij gezet worden om het water weg te krij gen. Er ontstaat schade aan de oeverbe scherming en de kosten van bemaling stijgen. De mineralenbenutting vermin dert, een belangrijk milieu-item tegen woordig. De voordelen bleven duister. Ik was daarom tegen verhoging en met mij de overgrote meederheid van de Ver enigde Vergadering. Maar de heer Robijn was voor verhoging. Toen ik hem vroeg naar het waarom, haalde hij zijn schouders op. Het belang van woning bouwverenigingen bij verhoging van winterpeilen in de polder ontging mij. Dhr. Robijn spreidt echter in zijn inge zonden stukje een oude, kennelijk zorg vuldig gekoesterde wrok jegens agrariërs ten toon. Hij zal toch niet om die reden boeren dwars zitten in het waterschap? Als ik dan ook nog geluiden opvang over blokvorming dan hoop ik dat de lezer er begrip voor heeft dat ik kanttekeningen plaats bij de bewering dat waterschappen democratischer worden. Voor de goede orde, als goed democraat ben ik niet tegen de huidige waterschaps verkiezingen en het meedoen daaraan van alle burgers. Ik heb mij enthousiast in het verkiezingsgewoel gestort, hoe de kiezer daar over denkt weten we later pas, maar wie er ook moge worden geko zen, ik hoop dat zij hun macht niet zullen gebruiken om bepaalde bevolkingsgroe pen in een hoek te drukken. O ja, ik weet niet of het dhr. Robijn opgevallen is, maar veel agrariërs zitten er niet meer in de gemeenteraden. Ik geloof dat hijzelf vandaag de dag in de raad van Dirksland nog de enige is. Joh. A. van Nieuwenhuyzen, boer en (nog) hoofdingeland Drumband 'Avec Esprit' organiseert op die dag een rondgang door het dorp. Met medewerking van Brassband 'Concor dia' uit Ouddorp en de Koninklijke fan fare 'Apollo' uit Goedereede. De aanvang is om half 3; vanaf de Doipstienden te Ouddorp. Op 19 mei aanstaande neemt de heer R. P. van Rijswijk afscheid als huisarts in Stellendam. De receptie die hij voor dat doel heeft georganiseerd valt in twee delen uiteen. Een 'officieel' gedeelte van 18.30 tot 20.00 uur waarvoor diverse personen zijn uitgenodigd en vanaf 20.00 uur een receptie waar patiënten en ande re belangstellenden welkom zijn om van de heer Van Rijswijk afscheid te nemen. Voor de receptie heeft dokter Van Rijs wijk alle patiënten in een persoonlijk schrijven uitgenodigd. Daarin schrijft hij onder meer: „Zoals u waarschijnlijk weet heb ik sinds bijna T'-A jaar een vervelende vorm van kanker waar ik nu driemaal aan ben ge opereerd en tweemaal een immuunthera- pie voor heb ondergaan. Momenteel gaat het gelukkig weer heel goed met mij en ik heb de hoop op herstel dan zeker ook niet verloren. Echter- wellicht dat u het zich voor kunt stellen - in deze voor mij toch onzekere situatie kan ik niet meer die mate van concentratie opbrengen die ik nodig vind om de praktijk goed uit te oefenen, iets dat ik altijd met veel plezier heb gedaan. Het is daarom dat ik u - met spijt in het hart - toch wil late^i weten dat ik defini tief zal stoppen met de praktijkuitoefe ning." De heer Van Rijswijk heeft zich in 1974 gevestigd in Stellendam, na overname van de huisartsenpraktijk van dr. L. L. Kreling. De receptie wordt gehouden in het Haegse Huus, Haagsestraat 4 te Stellen dam. Het gerenoveerde en deels nieuw gebouwde gemaal De Haas van Dorsser te Oude Tonge, zal a.s. vrijdag worden heropend. Het gemaal behoorde voorheen tot het waterschap 'De polders lozende door het Oudeland van Oude Tonge', thans behoort het tot het Waterschap Goeree-Overflakkee. De openingshande ling zal vrijdagmiddag om half 3 worden verricht door de laatste dijkgraaf van het eerstgenoemde waterschap, dhr. C. A. van Loon. Het christelijk vokaal ensemble 'One More Voice' heeft aan de aktie die voor de CT-scan voor het ziekenhuis te Dirks land wordt gevoerd, dezer dagen een gift van 1050,- toegevoegd. Dit is de opbrengst van de kollekte die werd gehouden toen het koor op Tweede Paasdag in de Doopsgezinde kerk te Ouddorp een concert gaf. Schindler's List in Filmhuis IVliddelharnis Het Filmhuis draait in het kader van de meimaand op donderdag 25 en vrijdag 26 mei Steven Spielbergs indrukwekken de film 'Schindler's List'. De film gaat over een Duitse fabrikant die via zijn fabriek Joodse tewerkgestelden uit het getto van Krakau 'redt' uit het kamp. Deze aangrijpende film geeft beelden van de onmenselijke realiteit van de con centratiekampen. Een film die een per manente plaats in onze herinnering behoort te hebben, een imponerend dokument. In de pauze en na de film is er gelegen heid om na te praten. Aanvang 20.00 uur in het Diekhuus, Middelhamis. Voorverkoop en reserve ren aanbevolen. Toegang 10,-/5,-. Telefoon Diekhuus (01870) 82400. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. W. Harinck van Kapelle-Bieze- linge. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria van Waardenburg. OUDE TONGE - dinsdagavond (heden) 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. STAD A/H HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw-Beijerland. Tijdens het concert van het Prins Mauritskoor van de chr. scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middel- harnis, vrijdagavond in het Prieel van de Staver, is de eerste cd van het Paarl Wellington Regional Choir uitgereikt. De titel van de cd is: 'Hier 's my hand'. Een aantal maanden geleden was dit koor in Europa ter gelegenheid van de eerste Europese concertreis. Als eerste bezocht dit koor Nederland en de scholengemeenschap uit Middelhamis was destijds de gast heer. Het koor, dat bestaat uit ongeveer 40 Zuldafrikaanse kleurlingen, stal de harten van de concertbezoekers. Toen bleek dat dit koor zelf nog geen cd had uitgebracht, werd besloten om de helpende hand te bieden bij het ontwikkelen van een eigen cd. Als materiaal werd gekozen uit live-opnames tijden het con cert in de Nieuwe Kerk Zierikzee en bovendien werd een regenachtige dag gevuld met het maken van opnames in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Na het bezoek aan Middelhamis en Zierikzee zette het koor de concertreis voort in Duitsland, België en Frankrijk. Toen na afloop ook daar de vraag naar een cd opkwam, werd in overleg besloten om d eed een internationaal karakter te geven. Het werd een co-produktie tussen de stichting Mouringh (uit gaande van de chr. scholengemeenschap 'Prins Maurits') en de stichting Azymuth uit België, een stichting die zich bezig houdt met het organiseren van concertreizen van wereldbe roemde koren. De opnames werden gemaakt door Studio Ron Konings. De kleurrijke hoes werd ontworpen door Jan Willem Broere uit Middelhamis, die gebruik maakte van fotomateriaal van fotograaf Joop van Houdt. Mede dankzij de steun van de Zuldafrikaanse ambassade in Den Haag en diverse gemeenten in België konden de kosten voor de cd laag gehouden worden. De cd zal ook in Zuid- Afrika te koop zijn. Bovendien heeft ook de UNESCO belang stelling voor dit projekt getoond. De cd is veelzijdig van opbouw. Nadat begonnen wordt met het indrukwekkende 'Hier 's my hand' volgen eerst enkele geestelijke werken zoals 'Soek eers die Koninkrijk van God' en 'The Lord's Prayer'. Vervolgens klinken vier Zuldafri kaanse kerstliederen o.a. 'On kerstaand' en 'Slaap Heilige Kindjie'. De cd vervolgt met een cyclus van vijf Zuldafri kaanse liederen van P. de Villiers met liederen zoals 'Die berggans het n' veer laat val' en 'My koekiesveerhen jou ver- kereveer'. Herkenbare liederen zijn o.a. 'Suikerbossie' en 'My Sarie Marais'. Het zijn liederen die tot voor kort liever niet door kleurlingen op de lippen werden genomen, maar sinds de omwenteling in Zuid-Afrika staan ze wel op het programma. Bijzonder zijn ook de liederen die puur Afrikaans zijn, zoals Manamolela, Dubala en Walil uimtwana, liederen die het koor destijds ook met bijpassende bewegingen uitvoerde. De cd wordt besloten met het Zuldafrikaanse volkslied dat in feite een aaneenschakeling is van drie oude 'volksliederen' van de blanken, het ANC en de Inkatha. In het bijbehorende tekstboek staan de teksten vermeld. De opbrengst van de cd is bestemd voor een nieuwe concert reis van het Paart Wellingtonkoor, terwijl de. Nederlandse ver koop ook bestemd mag worden voor muzikale aktiviteiten voor de koorleden van de chr. scholengemeenschap 'Prins Maurits'. De cd kan men verkrijgen bij leden van de twee koren van de scholengemeenschap en verder op Flakkee bij de Stichting Mouringh (mevr. Tiele (01877) 3604). Op Schouwen- Duiveland is de cd verkrijgbaar bij de firma Delta Disc aan de Mol. Schoollcorfbaltoernooi K.V. Good-Luclc Woensdagmiddag 10 mei is wederom het jaarlijks terugkerend schoolkorfbal- toernooi van korfbalvereniging Good- Luck uit Middelhamis gehouden. Er waren dit jaar 29 ploegen ingeschre ven door de acht deelnemende basis scholen van Goeree-Overflakkee. Met ruim 250 kinderen, de leerkrachten en de belangstellende ouders en familieleden hierbij aanwezig, hadden de organisato ren en vrijwilligers hun handen vol om deze dag zonder problemen te laten ver lopen. Deelnemende scholen waren 'De Regenboog' uit Melissant, 'De Pannebakker' uit Nieuwe Tonge, 'Albert Schweitzer' uit Stad aan 't Haringvliet, 'Bosseschool', 'Groen van Prinsterer' en 'D'n Tuun' uit Middelhamis, 'J. C. van Gent' en 'School met de Bijbel' uity Sommelsdijk. MIDDELHARNIS Op D.V. vrijdag 19 mei wordt er een zangavond georganiseerd in het kerkge bouw van de Geref. Gemeente te Mid delhamis. Aan deze avond werken twee jeugdkoren mee. Het jeugdkoor 'Benjamin' uit Slik kerveer o.l.v. dirigente Ida Molendijk, orgel Patrick v.d. Linden en het jeugd koor 'Deo Juvante' uit Middelhamis o.l.v. dirigent Jaap Hollaar, orgel André v.d. Beek. De koren zingen psalmen en bekende lie deren, onder andere 'Machtig God sterke Rots', 'Vaste Rots' en 'Ach, blijf met Uw genade'. De aanvang van deze zangavond is 19.30 uur. Een ieder is hartelijk welkom. Na een geslaagde middag kon door de heer Van der Have van hoofdsponsor Rabobank Middelhamis de volgende prijzen worden uitgedeeld. Groep 314 Ie prijs: Albert Schweitzer 2e prijs: School met de Bijbel Groep 516 Ie prijs: Bosseschool 2e prijs: J. C. van Gent Groep 516 Ie prijs: Albert Schweitzer 2e prijs: School met de Bijbel 3 Groep 718 Ie prijs: School met de Bijbel 1 2e prijs: School met de Bijbel 2 Groep 718 Ie prijs: Albert Schweitzer 2e prijs: D'n Tuun 2 Snuffel/rommelmarkt in Dirlisland Groot feest a.s. zaterdag 20 mei in Sporthal De Gooye. De Dirkslandse kleindierenvereniging houdt open huis. De snuffelmarkt: met diverse kramen o.a. hobby-artikelen en spullen uit groot moeders tijd. Echt de moeite waard om te komen kijken. Ook een echte rommelmarkt waar u echt van alles kunt vinden: mooie kleding uit zoeken 1,-. Ook bankstellen, kasten, alles in goede staat. De kinderen zijn we ook niet vergeten. Willen jullie wat verkopen kom dan om 8.30 uur. Zelf een kleedje meebrengen. Keuring van jullie lievelingsdiertje echt of knuffel; hiervoor krijg je een mooi diploma. Dus kom je diertje laten zien van 10.00 tot 13.00 uur. Verder verkoop en inkoop van kleine huisdieren. Wilt u iets aanschaffen of heeft u iets over, kom dan ook tussen 10.00 en 15.00 uur. Sminken van kinde ren of uzelf. Alle dieren kunnen ook op jullie gezicht gesminkt worden. En als klap op de vuurpijl stelt zwembad de Gooye haar zwembad open van 13.00 Veertig jaar Rotaryclub Goeree-Overflakiiee Deze maand viert de Rotaryclub Goeree-Overflakkee haar achtste lustrum, waarbij ook de leden van de buitenlandse kontaktclubs uit België en Engeland zijn uitgeno digd. Ons land kent op dit moment rond 400 Rotaryclubs. In 1955, toen de club op Goeree-Overflak kee werd opgericht, was zij de 84ste club in Nederland. Een van de doelstellingen van Rotary is het bevorderen van internationaal begrip, verdraagzaamheid en vrede. Rotary zou geen serviceclub zijn als in een lustmm- jaar niet een speciaal projekt zou worden gekozen om fondsen voor in te zamelen. Dit keer is gekozen voor Orbis. Orbis is een internationale organisatie die zich beijvert miljoenen mensen over de hele wereld die niet of niet goed kun nen zien, te behandelen. De organisatie beschikt over een eigen vliegtuig, thans een DC-10, dat volledig is ingericht als ooghospitaal, en is voorzien van les- en instruktiemimten om plaatselijke artsen en verpleegkundigen in minder ontwik kelde landen verder op te leiden om zelf hun patiënten te kunnen behandelen. Alleen het vliegtuig heeft een vaste bemanning, alle meewerkende chimrgen en verpleegkundigen doen dit op vrijwil lige basis. Sedert 1982 heeft het Orbis- vliegtuig al meer dan 70 landen bezocht om trainingen ter plaatse te kunnen ver zorgen. Op de Havendag in Middelhamis op 3 juni a.s. zal de Rotaryclub Goeree- Overflakkee aanwezig zijn ten behoeve van deze aktie voor het werk van Orbis. tot 15.00 uur voor slechts 1,- per per soon. Wilt u nog een plaats huren, belt u ons dan even (01878) 3811 of (01877) 1414 VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO STUDIO - REPORTAGE FOTOGRAFIE C3 c=j cn CD c;? OUDDORP-WestSlraat 35- Telefoon (01676) 1612/Fax 3734 RENESSE - Prinishop - Hogezoom 172 - T^eloon (01116} 2400 SOMMELSDIJK - Weslkrakeelstraat 8 - Telefoon (01870) 86841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1