Omloop Goeree- Overf lakkee voor CT Predikbeurten Oud-huisarts veroordeeld Honderden verrassende ideeën met sierbestrating Waddenvereniging en SOS-kinderdorpen thema op telefoonkaarten Jl(s Het MoecCerfiart kgn spreken! Ex-luchtmachtofficier in waterschapsbestuur? Waterschapsverkiezing 'Amicitia' en de dag van de muziek Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 12 MEI I99S Ingezonden: Hans van der Maas uit Dirksland is onafliankelijk kandidaat voor de categorie 'Ingezetenen' bij de wa terschapsverkiezingen die nu in volle gang zijn. Wie is Hans van der Maas? Drs. J. J. van der Maas zwaaide op 55- jarige leeftijd na een glanzende staat van dienst af als kolonel bij de koninklijke luchtmacht. Tijdens zijn loopbaan als vlieger en advi seur voor opleidingen bij de luchtmacht werd hij aangewezen voor een universi taire studie. In 1973 studeerde hij aan de Rijksuniversiteit van Leiden af als soci aal-psycholoog. Van der Maas vervulde diverse nationale en internationale bestuursfunkties, maak te onder meer deel uit van een beleids groep voor de NATO. In 1991 zat zijn beroepsleven er op en werd hij full-time burger. Sindsdien heeft hij geen officiële funkties bekleed. Samen met zijn vrouw Nelly van der Heyden restaureerde hij het oude wees huis aan de Ring waar de familie Van der Maas in 1985 kwam wonen. Toen Van der Maas ter ore kwam dat er verkiezingen zouden komen voor een nieuw en meer democratisch gekozen waterschapsbestuur, dacht hij in het wa terschapsbestuur een positieve bijdrage te kunnen leveren op grond van zijn be stuurlijke ervaring en het feit dat zijn funktionele loopbaan altijd gericht was op de veiligheid van het land. Zodra Hans van der Maas besloten had zich kandidaat te stellen ging hij aan de slag om zich alle mogelijke informatie over de waterschapswet en de funkties van de waterschappen eigen te maken. In korte tijd had hij zich ingewerkt in de complexe materie van het waterschaps- bestel. Van der Maas interesseert zich in brede zin voor het funktioneren van het water schap, maar is vooral geïnteresseerd in het doelgerichte, funktionele karakter van het waterschap. Daarbij vindt hij het van groot belang dat de afstand tussen bestuurder en bestuurde zo klein moge lijk is, zoals de nieuwe waterschapswet beoogt. Daadkracht en slagvaardigheid van het waterschapsbestuur kunnen daar door behouden blijven. Direkte demokratie en mondige bur gers, daar gelooft hij in en direkte demo kratie is ook het credo van de water schapswet en de verkiezingen die nu - tot 17 mei - worden gehouden. Wat mij in de kandidatuur van Hans van der Maas aantrekt is zijn betrokkenheid bij zijn woonomgeving en de bereidheid daar aktief iets voor te doen. Hij wil energie en tijd steken in de funk- tie waarvoor hij zich kandidaat heeft ge steld en bekleedt geen andere bestuurs funkties waardoor de funktie van water schapsbestuurder in de knel zou kunnen komen. Nummer 412 van de categorie 'Ingeze tenen' is iemand met een brede kijk, voor een evenwichtige belangenafwe ging en met ccn uitgetest verantwoorde lijkheidsgevoel. Als plaatsvervanger van Hans van der Maas ondersteun ik zijn kandidatuur van harte. (vervolg van voorpagina) Voor de zesde Omloop van Goeree- Overflakkee die op 11 en 12 augustus wordt gehouden, zijn bijna 600 aanmel dingen binnen gekomen. De lopers ko men voor een groot deel van Goeree- Ovcrflakkce en verder uit heel Neder land. Onder hen zijn ook twee kinderen Boonstra: dochter Barry en zoon Frank. De deelnemers zijn redelijk gespreid naar leeftijd. De jongste deelnemers zijn achttien jaar (de minimum leeftijd is 18 jaar), de oud ste deelnemer is rond de zeventig. Er doen meer mannen dan vrouwen mee. Poortvliet: „We hebben de indruk dat het percentage deelnemers dat zich laat spon soren aanzienlijk groter is dan voorgaan de jaren. Vroeger was het zo'n 32% en dit jaar is het boven de 80%". Dat zoveel deelnemers zich willen laten sponsoren is veelbelovend. ,,Nu maar hopen dat familie, vrienden en kennis.sen van de lopers dat ook royaal doen en hen op allerlei manieren aanmoedigen", zegt de heer Boonstra, die zelf niet meeloopt maar zich niet onbetuigd zal laten als supporter. De Omloop meet dus in totaal 110 kilo meter, een afstand die in 24 uur moet worden afgelegd. De organisatie houdt zich streng aan de tijdslimiet. Wie een minuut te laat door de finish komt, krijgt - al is het nog zo sneu - geen herinne ringsstandaard of -plaquette. In de natuur De plaats van start en finish is Ooltgens- plaat. Voor het startschot voor deze Om loop voor de CT heeft de Stichting VE- MA al iemand op het oog. Tijdens de Omloop kan men volop de sfeer van Goeree-Óverflakkee proeven. 'Goeree-Overflakkee: eiland van kust, rust, natuur en ruimte' is de slogan van het recreatief toeristisch akticprogramma van onder meer de vier gezamenlijke ge meenten. „We hebben als Omloop daarop inge haakt en die slogan overgenomen" zegt Gerrit Poortvliet. „De natuur is een heel belangrijk punt in de Omloop. Het is uniek dat natuurgebieden die normaliter gesloten zijn, tijdens de Omloop toegan kelijk zijn voor de lopers. De Omloop heeft toestemming om over de Plaat van Scheelhoek te gaan en over de Slikken van Flakkcc. We doen ons best er verant woord gebruik van te maken. We zien er op toe dat er geen rommel achtergelaten wordt en dat er niets kapot gaat. Het is van het grootste belang dat we die toe stemming houden, want waar vind je zo'n prachtig parcours?" Ondersteuning De deelnemers aan de Omloop kunnen zich individueel laten sponsoren voor de CT-scan en de organisatie hoopt dat ook de deelnemers van buiten Goeree-Over flakkee zich laten steunen voor het goede doel. „Als de aktie die uitstraling zou hebben naar buiten toe, dan zou onze Omloop een voorbeeld kunnen zijn voor andere delen van het land" hoopt Gerrit Poort vliet. Naast de individuele sponsoring van de lopers is er geld nodig om de organisatie als zodanig te laten draaien. Hoofdsponsor van de Omloop van Goe ree-Overflakkee is INP Quality uit Mid- delharnis. Een tweede grote sponsor is Keukencentrum Tieleman uit Melisant. Poortvliet: ,,De Omloop wordt steeds breder gedragen. De algemene belang stelling is elk jaar groter. Het wordt steeds drukker, er komt steeds meer pu bliek. Om de Omloop heen organiseren we wat meer aktiviteiten voor het publiek, ook om de natuurgebieden te ontzien. Op de publieksplaatsen komen minibradcriet- jes, kleine horeca-aktiviteiten etcetera, verdeeld langs de hele route. De meeste muziekkorpsen van Goeree-Overflakkee hebben hun medewerking al tcwgezegd". Er zullen zeven publieksplaatsen bij de Omloop zijn. Ruim van tevoren zullen die nader bekend worden gemaakt. „In Oude Tonge is er tijdens de omloop- dagen een braderie. Omdat de brug over de sluis van Oude Tonge verdwenen is moeten de lopers 3 km omlopen door het dorp heen. De ondernemersvereniging van Oude Tonge heeft gemeend de lopers moreel te moeten steunen door een braderie te organi.seren. Zo dragen velen hun steentje bij om van de 6e Omloop van Goeree-Overflakkee een succes te maken, met een mooie opbrengst voor de CT", aldus Gerrit Poortvliet. Originele Poortvlieten Terwijl de heer Bcx)nstra duidelijk geniet van de schilderachtige omgeving, vertelt Gerrit dat ook het bestuur van de Stich ting Omloop Goerce-Ovcrflakkec een bijdrage aan de CT-scan wil leveren. De deelnemers lopen geld bij elkaar en het bestuur wil ook ccn som geld bijeen brengen. „We hebben daarvoor de welwillende medewerking van Rien Poortvliet gekre gen. Hij heeft twee originelen ter beschik king gesteld, afbeeldingen van plekjs op Goeree-Overflakkee. Het publiek krijgt de kans één van die twee origi nele Poortvlieten te winnen. Het bestuur van de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee organiseert een aktie waarbij men kan raden welke plek jes op het werk van Rien Poortvliet staan afgebeeld". Volgens de heer Boonstra is het heel moeilijk de plekjes precies te herkennen, want: „Er zijn zo veel mooie plekjes op het eiland, die rust, natuur en ruimte ade men". Nadere informatie over hoe je een stukje Goeree-Overflakkee van de hand van Rien Poortvliet kunt winnen komt nog via de media. Als de aktie 'Herken je plekje' start zijn de twee werken van Rien Poortvliet te zien in het Van Weel-Bethesda Zieken huis in Dirksland. Tijdens de vierentwintig uur van de Om loop zijn de Poortvlieten - een aquarel en een tekening in zwart-wit - te be wonderen op de publieksplaatsen. Omlooplied Speciaal voor deze Omloop van Goeree- Overflakkee voor de CT-scan zal zang vereniging 'Advendo' uit Ooltgensplaat een Omlooplied uitbrengen, waarvoor Cathy Westdorp uit Dirksland de tekst zal schrijven. Overigens houdOt de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee zich aanbevolen voor leuke akties ten bate van de CT- scan tijdens de omloop, met dien ver stande dat het gecoördineerde akties die nen te zijn. Zondag 14 mei 1995 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. A. J. Wijnmaalen, Via- nen en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. A. J. Wijnmaa len - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Lems en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. A. Hoekema en 18.30 uur ds. Ament. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. M. Goudriaan, Arne- muiden en 18.00 uur ds. F. Hoek, be diening Heilige Doop. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, bevestiging lidmaten en 18.00 uur ds. G. Herwig, Noord- wijk - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. H. Out. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Maas, Oud-Beijerland en 18.00 uur kand. J. A. Brussaard, Stellen- dam. Vrijdag 19 mei: 15.15 uur ds. J. G. Blom, huwelijksbevestiging van Wilfred Hameeteman en Willy Struik - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. W. Baas, Sassenhcim - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.30 uur kand. J. A. Brussaard en 18.00 uur ds. A. Schaap, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. (in Herv. Kerk) 8.30 en 14.30 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.(X) uur ds. G. Mulder. Vrijdag 19 mei: 14.30 uur ds. J. C. den Toom, huwelijksbe vestiging Pieter Wielhouwcr en Co- rine Slui - Lukaskapel HDG 10.15 uur kand. T. J. Korten, Klaaswaal en 15.30 uur Samcnzangdiensi - Rem. Ger. Gem. lO.(X) uur ds. J. Laforet - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur dhr. H. Reedijk, Amsterdam. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. L.W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9..30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en I7.(X) uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur leesdienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, vcx)rberei- ding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. van Gorsel, Schoonhoven en 18.00 uur ds. W. Chr. Hovius, Kat wijk aan Zee - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Ge meente (De Komeet) Melkweg 75 lO.OOuurL.v.d. Sluis. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. drs. P. Buite laar, Rotterdam en 18.(X) uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. lO.tX) en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk lO.CX) en 18.00 uur dr. J. Vlaardingerbrock, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Fcy en 18.30 uur ds. B. Urgcrt, Heinenoord. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9..30 en 18.(K) uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. C. van Steeg en 18.00 uur drs. A. C. Fe ij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger, bediening Heilig Avondmaal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur mevr. Muller, Amsterdam. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. De 43-jarijge vroegere huisarts H. Z. te Dirksland is gisteren door de Rotterdam se rechtbank gevonnis tot het betalen van een geldboete van 50.000,- om het ongeoorloofd plegen van euthanasie op een 63-jarige inwoonster van Dirksland. De vrouw had weliswaar om levens beëindiging verzocht, maar de arts had daarin een collega-arts moeten betrekken en een schriftelijke verklaring van de zwaar lijdende patiënte moeten vragen. Deel van de opgelegde straf is ook een voorwaardelijke gevangenisstraf van 50.000,-. De gewezen arts wordt ook schuldig geacht aan het onbevoegd uit oefenen van bepaalde medische hande lingen en geknoei met recepten. Ingezonden Naar aanleiding van een artikel in het Algemeen Dagblad van gisteren, donder dag 11 mei, getiteld 'Waterschap slechts democratisch decortje', geschreven door hoofdingeland Ongebouwd Joh. A. van Nieuwenhuyzen, zou ik het volgende willen opmerken. De taak van het Waterschap Goeree- Overflakkee is om waterwegen, dijken en landwegen te beheren en te verbete ren. (Wellicht komt in de nabije toe komst daar nog het kustbeheer bij). Voordat het waterschap werd ingesteld gebeurde dat door polderbesturen. Zo'n poldcrbestuur bestond alleen uit boeren. Een burger had daar geen enkele in breng. Het kwam in die tijd dan ook regelmatig vcwr dat wanneer een burger (geen boer zijnde) over de dikwijls slecht onderhouden polderwegen pleegde te fietsen, je door een bcx^r met de nek werd aangekeken, en de opmerking kreeg van: wat doe jij in de polder, het zijn onze wegen! Toen de polders werden opgeheven en samengevoegd, gingen de gemeentera den de helft van de waterschapsbestuur- ders kiezen. Burgemeesters, wethouders, raadsleden en bestuurders van woning bouwverenigingen marcheerden de waterschapbcsturcn binnen, zegt de heer Van Nieuwenhuyzen. Hij vergeet daar bij te vermelden, dat de grootst mogelij ke meerderheid van die wethouders en raadsleden ook boer waren. In wezen veranderde er dus maar weinig. Die paar vertegenwoordigers van woningcorpora ties die toen toch al voor zo'n 5000 woningen moesten meebetalen, hadden maar weinig inbreng in gebouwd. Met de invoering van de nieuwe water schapswet hcK)pt men te l)ercikcn dat de waterschapsbcsturen wat minder eenzij dig samengesteld gaan worden. Dus ccn minder overheersende rol van een be paalde groep inwoners. Of dat (H)k zo zal zijn, hangt vooral af van de bereidheid van de burger om te stemmen. De water schappen zijn niet veel democratischer geworden; er is slechts sprake van machtsverschuiving, zegt de heer Van Nieuwenhuyzen. Hij zegt verder dat de nieuw-gekozenen zich niet mcx;tcn voorstellen dat ze veel invloed zullen krijgen. Een vreemde uit spraak van iemand die middels grote ver- kiczingsborden, geplaatst op zijn land, zich aanbeveelt als kandidaat hoofdinge land. De heer Van Nieuwenhuyzen is kennelijk bang dat de macht van onge bouwd de andere kant.op gaat. Wanneer iedere burger van ons mooie eiland meedoet aan de verkiezingen voor het waterschapsbestuur, dan behoeft nie mand benauwd te zijn, voor scheefge trokken machtsverhoudingen, maar heeft iedere categorie een evenredige inbreng in het beheren en verbeteren van water wegen, dijken en landwwgcn en zo hoort het ook. G. W. Robijn De jaarlijkse telefoonkaarten-serie van PTT Telecom gewijd aan charitatieve instellingen, staat dit jaar in het teken van de Waddenvereniging en SOS- Kinderdorpen. Met de telefoonkaarten vraagt PTT Telecom aandacht voor het nuttige werk van de instellingen. De ontwerper van de telefoonkaarten is Anthon Beeke uit Amsterdam. De Waddenzee fungeert voor veel trek vogels als vluchtheuvel om te fouragcren en weer op krachten te komen voor de verdere tocht. SOS-Kinderdorpen doet in wezen hetzelfde, maar dan voor kinderen die bijna niemand of niets meer hebben. De ontwerper heeft dan ook als bindend element voor de beide instellingen het begrip vluchtheuvel gekozen. Voor suggesties kan men zich richten tot de Stichting Omloop Goeree-Overflak kee, tel. (01873) 2158 van het .sekretari- aat. De Waddenvereniging Het waddengebied is 's werelds grootste aaneengesloten natuurgebied waar eb en vloed vrij spel hebben. Daardoor is een uniek, maar kwetsbaar dieren- en plan- tenleven ontstaan. Voor miljoenen trek vogels is het wad van levensbelang. Zij vinden er voeding en rust om op krach ten te komen. De Waddenvereniging waakt en vecht voor het behoud van het wad. SOS-Kinderdorpen In 326 dorpen in 125 landen helpt SOS- Kinderdorpen kinderen een toekomst op te bouwen. Kinderen, die als gevolg van oorlog, aardbeving en andere rampen, vrijwel niemand of niets meer hebben. SOS-Kinderdorpen is een onafhankelij ke, non-profit hulporganisatie. Zij helpt kinderen, ongeacht hun nationaliteit of gcxlsdienst, over de hele wereld. De telefoonkaarten worden dit najaar uit gegeven. De één gulden kaart zal alleen in het mapje verkrijgbaar zijn. De kaar ten van vijf, tien en vijfentwintig gulden zullen los verkrijgbaar zijn. n m Onderstaand liedje werd ons door een 86-jarige ter hand gesteld. „Mooi voor in de krant" vond hij, ter gelegenheid van Moederdag. Het is een liedje dat in zijn jeugd gezongen werd. De wijs kunnen we u helaas niet leveren: Er keft in ons midden iets wonder[ijl<jnoois, Zo mooi dat zich niet Coat beschrijven. "Wij noemen het met eerbizi, 't zij jong of 't zij oud. Odet eerbied dit cdtijd zal blijven. 'Wij k§nmn het cdlen toch tveUn zoij nooit, ^e of mij het moeten waarderen. 'Dat is het iHart van je üdoeder, dat niemand genoeg, In het leven kffn achten en eren. REFREIN Ms het 9doederhart l(pn spreiden, van zijn vreugde en zijn verdriet, 'Uan zijn wensen, die zo zelden in vervulling k^pmen ziet. Ris het ^oederhart l(pn spreiden van zijn onbegrepen pijn, Slis het 9doederhart f^pn spreiden, zou het nooit uitgesprotien zijn. Je voelt het wanneer je als Iqndinje wieg, 9{pg nauwelijks ^^n mondje kunt spreken, J/e voelt het wanneerj'in het menselijl<ibestaan, M aardig wat rond hebt gekeken- Je voelt het bij vreugde, je voelt het bij smart. 'Bij voorspoed bij ramp en bij slagen, 'Dat is het "Hart van je 'Moeder, dat leeft met je mee, "En zal om geen offer ooit klagen. Mis het 9doederhart kpn spreken, van zijn vreugde en zijn verdriet, 'Uan zijn wensen, die zo zelden in vervulling kpmen ziet. Sils het CMoederhart kpn spreken van zijn onbegrepen pijn, J^ls het 'Moederhart kpn spreken, zou het nooit uitgesproken zijn. Ui X n n n K Zaterdag 20 mei is de landelijke dag van de muziek. Muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland heeft ook dit jaar weer haar medewerking toegezegd aan deze dag van de muziek. Van de deelnemende ver enigingen wordt dan verwacht dat ze op deze dag enkele aktiviteiten organiseren ter bevordering van de belangstelling voor de deelnemers. Door 'Amicitia' zijn voor deze dag een aantal aktiviteiten gepland. De fanfare zal om 10.30 uur een concert geven op de weekmarkt aan de Voorstraat in Dirks land. 's Middags zal tussen 14.00 en 15.00 uur door de majoretten en tussen 15.00 en 16.00 uur door de drumband een openba re repetitie worden gehouden op het plein voor verenigingsgebouw 'De Scha kel' in Dirksland. 's Avonds om 19.00 uur zullen de aktivi teiten worden afgesloten met een rond gang van de majoretten, de drumband en de fanfare door een deel van Dirksland. Bestuur en leden van 'Amicitia' hopen u op deze dag bij een van de aktiviteiten aan te treffen, zodat u kunt kennismaken met onze vereniging. Het beleid is erop gericht u op deze manier te interesseren voor de instrumentale muziek, waarna u zich eventueel als lid van 'Amicitia' aan kunt melden, want nieuwe leden zijn van harte welkom en noodzakelijk, wil de vereniging op termijn overleven. Boekje voor het ontwerpen en aanleggen van een tuin Voor het maken van een tuin wor den enorm veel materialen aange boden. Zo veel dat velen door de bomen het bos niet meer zien. Toch is het niet zo moeilijk om voor ter rassen, paden, afscheidingen of bij voorbeeld keerwandjes bij hoogte verschillen een verantwoorde keuze te maken. Het praktische en overzichtelijke boekje 'l\iinideeën met Excluton Sierbestrating' kan hierbij een uitstekend hulpmiddel zijn. De meeste tuinbocken gaan hoofdzake lijk over de beplanting. Dit boekje is completer. Het geeft antwoord op de vraag hoe een tuin zo kan worden ge maakt, dat de bewoners er helemaal gelukkig mee kunnen zijn. Hoe maak je bijvoorbeeld een fraaie oprit voor de auto of een representatief pad als entree naar de woning? Het boekje 'Tuinideeën met Excluton Sierbestrating' is daarbij een welkome gids. Het biedt een gede gen overzicht van 'harde materialen' voor alle tuintoepassingen en honderden inspirerende praktijkvoorbeelden waar de tuinbezitter werkelijk iets aan heeft. Stap voor stap maakt de lezer kennis met diverse tuinelementen en de praktische invulling daarvan: wat kan er, hoe kan het en waarmee kan het. Het hoofdstuk werkvoorbereiding behandelt het grond werk, de benodigde gereedschappen en het bestellen van materialen. Het boekje neemt de tuinbezitter vervolgens als het ware bij de hand tot er een plan ligt dat leidt tot een mooie, leuke, representatie ve leef- of andere tuin. Terrassen, paden, niveauverschillen, muurtjes, erfafschei- dingen, een vijver en vele andere ele menten passeren de revue, compleet met alle materialen en hun toepassingen in de praktijk. Aan de tekst en illustraties werkten de bekende tuinontwerpers Ben van Ooijen en Rien Meijer mee. Veel van de ontwer pen en in het boekje afgebeelde tuinsitu- aties en details zijn in de praktijk gereali seerd door Informatietuinen Appeltern. De uitgave is mogelijk gemaakt door Van Haren Beton in Druten. 'Tuinindeeën met Excluton Sierbestra ting' kost 9,95 (ISBN 90-9008027-9) en IS onder meer verkrijgbaar bij de boekhandel. Cathy Westdorp Stationsweg 2 3247 BW Dirksland voor/,. Federatie woningcorporaties (Jocrec-Overflakkee hoofdingciand gebouwd

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2