Politiek en waterschapsverkiezingen DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ D Automobielbedrijf J. van Geest Nieuws van het rommelmarktcomité Goedereede Kon. zilver voor Klaas Birkhoff 50 opstellingen, 30 tienerkamers Ingezonden DINSDAG 2 MEI 1995 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 ypLKSWAGEN UOODOOlOUnGE EUR0PEflnT0UR9S Profiteer nu van de korting op de complete Volkswagen Rolling Stones Collection en het vooriaarsvoordeel op al onze modellen. In de voorbije weken kon je in diverse bladen stukjes aantreffen die waren gericht tegen de deelname van politieke partijen aan de komende verkiezingen voor de waterschapsbesturen. Als nu de kiezer straks zijn stem moet uitbrengen op een niet-partijgebonden kandidaat, op wie moet hij dat dan wel doen? Op degene die het stukje met kri tiek op de politieke deelname heeft geschreven soms? Dan blijft wel de vraag welk belang de kritikaster zal gaan behartigen. Is dat soms het eigen, per soonlijke belang? Hoe krijgt de gewone kiezer antwoord op die vragen? Het klinkt tegenwoordig lekker als men kritiek op een politieke partij kan geven. Gegarandeerd dat er naar je geluisterd wordt. De politieke partijen bestaan namelijk uit normale mensen die net als elk ander mens fouten maken. Politieke partijen zijn vaak in het nieuws. Het lijkt dus alsof ze vaker fouten maken dan elk ander mens. Het is dus niet vreemd als u een gewillig oor vindt als u kritiek op een politieke partij wilt geven. Er zullen altijd politieke partijen zijn waarmee u het niet eens zult zijn, dat is het kenmerk van een systeem van politieke partijen. Ze bestaan omdat we met z'n allen zo verschillend denken, en we ook niet met z'n allen tegelijk in eenzelfde bestuur kunnen zitten. De diskussie die de kritikasters aanzwen gelen is al zo oud als de vertegenwoordi gende democratie in ons land bestaat. Ik weet nog steeds geen beter systeem van kiezersvertegenwoordiging te bedenken dan die met politieke partijen. Ook in het waterschap! Want wat is nu een politieke partij? Dat zijn niet alleen de landelijk bekende (en geregistreerde) partijen. Voor de water schapsverkiezingen kunnen dat best heel andere partijen zijn. Van oudsher laten boeren en tuinders zich (via hun stands organisaties) in de waterschapsbesturen vertegenwoordigen. Dat doen ze omdat hun belang bij een goed werken van dat waterschap van oudsher van levensbe lang was en is. Je zou die organisaties van boeren en tuinders, in relatie tot het waterschap, best als politieke partij kun nen omschrijven. Dat kunnen ook zijn woningbouwverenigingen, natuurbe schermingsorganisaties, landelijke of plaatselijke politieke partijen, enz. Ze bedrijven allen politiek om het belang van hun leden veilig te stellen. Het zijn allemaal politieke partijen. Een politieke partij is gewoon niets anders dan een groep mensen die een gezamenlijk belang, zo effektief mogelijk, wil veilig stellen. Daar is niets schandelijks aan. De taken van een waterschap zijn in de loop der jaren veranderd. Niet alleen de boeren en tuinders hebben een groot belang bij het reilen en zeilen, maar iedereen heeft een steeds groter wordend belang bij dat waterschap. Niet het rijk of de gemeente zorgt voor veiligheid tegen overstromingsgevaar, maar het waterschap zorgt daarvoor. Dat laatste wordt in de diskussies in de samenleving nogal eens vergeten. De meeste wegen buiten de bebouwde kom zijn in beheer en onderhoud bij de waterschappen. Het grondwatemiveau in de polders wordt op peil gehouden door de waterschappen. De waterschappen bepalen door hun han delen voor een belangrijk deel onze leef omgeving. Het zou in dit stukje te veel zijn om uitputtend in te gaan op al die dingen die een waterschap doet in uw en mijn belang. Al die taken kost het water schap veel geld. Voor een deel mag ze dat geld bij u door middel van een heffing verhalen. Dit jaar gaat iedere ingezetene daaraan meebetalen. Het waterschap heft dus belastingen. Het waterschap is dus niet alleen meer van de boeren en tuinders, maar is nu van ons allemaal geworden. Het is niet meer dan normaal in onze democratie dan dat we over hetgeen wat van ons gezamenlijk is, ook met z'n allen (via een verkozen ver tegenwoordiging) meepraten. U zult de komende tijd zien dat velen in het nieuwe waterschapsbestuur gekozen willen worden. Ik hoop dat alle stemge- rechtigen de komende tijd hun stem, schriftelijk, zullen uitbrengen. Er is keuze genoeg aan kandidaten. Dat is goed voor de democratie en een sterk waterschapsbestuur na de verkiezingen. Ik hoop ook dat u zich bij het uitbrengen van die stem zult afvragen wat de kandi daat van uw keuze voor u kan doen in de komende jaren en dat u uw stem uit brengt op die kandidaten waarvan u weet waar ze voor staan. Van mij behoeft u uw stem niet uit te brengen op hen die zich uitsluitend negatief over anderen uitlaten. Maar dat wist u natuurlijk al. Goedereede G. van Dijk m mm m Op zaterdag 3 juni a.s. zal rond de haven van Goedereede weer de jaarlijkse rom melmarkt gehouden worden. Dit maal is de opbrengst, in tegenstelling tot andere jaren, niet bestemd voor een diakonaal doel, maar voor de restauratie van het kerkdak. Deze uitzondering wordt ge maakt daar er een tekort van 225.000,- bestaat! (De totale restauratiekosten bedragen 580.000,-). Het kerkgebouw is voor Goedereede ook een monument van kultuurhistorische waarde. Voorwerpen voor de rommelmarkt, bed den en bankstellen uitgezonderd, worden uitsluitend opgehaald op zaterdag 13 mei a.s. tussen 9.30 en 12.00 uur. Tevens kunt u op deze dag tussen 10.00 en 14.00 uur op de markt van Goedereede gerani ums kopen voor uw tuin of terras. Mis- mm m0im nm m schien een leuk idee voor moederdag! De opbrengst hiervan is natuurlijk ook voor het door boktor en zwammen geteisterde kerkdak. Op de rommelmarkt zelf zijn er, naast de gebruikelijke 'rommel', waaronder natuurlijk ook antiek en curiosa, weer een aantal nieuwe attrakties. Zo bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan rink- steken te paard! Ook zal er weer een snelbusverbinding met Goedereede- Havenhoofd en de Oostdijk zijn. Door de kerkvoogdij zullen tal van akties worden georganiseerd voor de restauratie van de kerkkap waaronder de mogelijk heid tot het 'adopteren' van een aantal leien van het dak. Een overeenkomst die bekrachtigd wordt in een prachtig op naam gesteld certificaat! De medewerkers/sters krijgen zo spoedig mogelijk schriftelijk bericht over wat van hen wordt verwacht. Zijn er meer enthousiaste medewerkers of nog andere ideeën? Neem dan gerust kontakt met ons op. We rekenen weer op ieders medewerking. Inlichtingen: Mijnders (2513) en Kastelein (2480). Het comité Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon (01114) 12 13 15 06 OOLTGENSPLAAT Op 4 april j.l. kreeg de heer Klaas Birkhoff te Ooltgensplaat een gou den speld van de EHBO vereniging Nederland. Vrijdagmorgen werd op het raadhuis hieraan een Koninklijke onderscheiding toege voegd. Het heeft alles te maken met 40 jaar trouvye dienst voor EHBO en Rode Kruis en meer andere bestuursfunkties die Klaas in de dorpsgemeenschap en ook daarbuiten heeft vervuld. Bloemen voor Ina In de raadzaal waren vrijdagmorgen 28 april 1995 de kinderen en kleinkinderen van het echtpaar Birkhoff-van Nim- wegen aanwezig. Ook enkele leden en bestuursleden van de plaatselijke afde ling EHBO en van de afdeling Voor lichting van de gemeente Oostflakkee, mej. Bogerman en de heer Schroevers. Burgemeester A. J. C. van Pelt onthulde een geheim. Het plan was geweest om ten huize van de familie Birkhoff, Weesmolenstraat 8, vrijdagmorgen aan te bellen met een boeket bloemen bestemd voor mevrouw Birkhoff. De burgemeester zou haar dan zgn. komen huldigen voor het feit dat zij haar man vele uren heeft moeten afstaan tijdens de vervulling van al zijn funkties. „Het zou een blijk van waardering zijn van de gemeenschap voor u", aldus de burge meester. Hij vervolgde: „Het liep even wel anders en als plaats van samenkomst werd het raadhuis gekozen." „Maar", aldus spreker, „mevrouw Birkhoff krijgt eerst de bloemen en dan volgt er meer." Een prachtig boeket rozen kreeg Ina uit handen van de heer Van Pelt. Waslijst van Birkhoff De burgemeester kwam nu aan de zaak waar het om ging, want zei hij: „De heer Birkhoff doet nogal wat". Na deze inlei ding somde de heer Van Pelt een reeks van funkties op die allemaal nóg worden vervuld. Van de EHBO is de heer Birkhoff vanaf 1955 lid. In 1960 kwam hij in het bestuur, werd in 1979 voorzit ter en fungeert vanaf 1981 als afgevaar digde in het kring- en hoofdbestuur van EyBO-Nederiand. Ook vanaf 1955 is de jubilaris lid van de Rode Kruis Kolonne in zijn woonplaats, kwam in 1981 in het bestuur, werd in 1988 officieel plaatsvervangend com mandant en in 1993 commandant. In deze funktie coördineerde de heer 'Birkhoff al vijfjaar de Kolonne-hulp tij dens de Omloop van Flakkee. Van de Commissie Welzijnswerk voor Ouderen Oostflakkee is de heer Birkhoff 8 jaar voorzitter. Sinds 1981 zit hij in het bestuur van Verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge en vanaf 1990 is de heer Birkhoff voorzitter van de afde ling Flakkee van de Diabetes Vereni ging. Deze lijst kan nog worden aange vuld. „Voor dit alles heeft H.M. de Koningin u als waardering de Eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend", aldus de burgemees ter, die met een hartelijk woord van feli citatie de versierselen bij de heer Birkhoff opspeldde. Met plezier In zijn dankwoord zei Klaas tot de bur gemeester: „U hebt een heel waslijst opgenoemd. Mijn leeftijd in aanmerking nemende zou ik als kolonne-comman- dant van het Rode Kruis af moeten tre den, maar ik kreeg nog een jaar dispen satie. Vand e EHBO was mijn vrouw één jaar vroeger lid en dat heeft mij gestimu leerd ook EHBO-er te worden. Ik doe dit werk met plezier", aldus de heer Birk hoff, die de burgemeester verzocht zijn dank aan Hare Majesteit de Koningin over te brengen. Ook bedankte hij de personen die hem voor deze onderschei ding hébben voorgedragen. Met een hapje en drankje werd er nog geruime tijd nagepraat, wat de gezellig heid verhoogde. i^i^i^l^}^}^i^i<^}^^i^ S P O R T I E V Want op de Golf, Vento en Passat nu een elektrisch schuif/kanteldak voor 1.095,--. 's Werelds meest fameuze rockgroep de Rolling Stones maakt momenteel een tournee door Europa, gesponsord door Volkswagen. Ter gelegenheid daarvan presenteren we nu drie speciale actiemodellen: de Volkswagen Golf, Golf Variant en Golf Gabrio in de eenmalige Rolling Stones Collection-uitvoering. Elk uitgerust met een spectaculair pakket extra's. Kom dus snel langs voor een nadere kennismaking met de Rolling Stones Collection en haal meteen het deelnameformulier voor de grote Rolling Stones Collection- wedstrijd. Met als hoofdprijs een unieke Golf Rolling Stones Collection! Want op alle Volkswagen-modellen nu een dubbele airbag voor slechts 995,-- of een enkele bestuurders-airbag voor slechts 295,-- Want op een nieuwe Golf Variant of Passat Variant nu een dakreling en bagageruimte afdekking voor 695,". Maar als het om voordeel gaat, bent u bij ons natuurlijk altijd aan het goede adres. Want de Golf Rolling Stones Collection, maar ook de Volkswagen Polo, Passat, Passat Variant en Vento zijn dit voorjaar extra aan trekkelijk uit te rusten. U kunt nu tegen speciale actieprijzen de volgende meeruitvoeringen laten aanbrengen: dubbele airbag nu voor 995,-, enkele bestuurders-airbag nu voor maar 295,-. De Golf Variant en de Passat Varia.nt kunt u laten uitbreiden met dakreling en bagageruimte-afdekking voor slechts 695,-. De Golf, Vento en Passat bovendien nog met elektrisch schuif/kanteldak voor slechts 1.095,-. Kom nu langs en maak kans op een unieke Golf Rolling Stones Collection. Velgen zoals afgebeeld in Nederland niet leverbaar. Volkswagen Golf Rolling Stones Collection vanaf 30.790,-. Prijs is inclusief BTW en BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijdenngsbijdrage. Wi|zigingen. ook in uitvoeringsdetails, voorbehouden. Mr, Iman Caustraat 29 - 3251 AP Stellendam - Telefoon (01879) 1100. Stationsweg 32 - 3255 BL Oude Tonge - Telefoon (01874) 1056

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 7