Raad Dirksland heeft het moeilijk met monumenten Meisjes A van HCGO kampioen Brandweer Middelharnis heeft de nieuwste persluchtapparatuur Bekeruitreiking bij bowlingclub 'De Plussers' Kon. Onderscheidingen Cake-aktie, huis-aan-huis voor Johan Wachters Zwembad De Staver Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 2 MEI 1995 (vervolg van voorpagina) Restauratie Visbank Door het verdwijnen van het rijksmonu ment Heul 1 te Dirksland - in de raads vergadering werd een krediet gevoteerd voor de sloop van Heul 1 en Heul 3 - komt er op het meerjarenprogramma voor restauratie van monumenten een bedrag van 32.400 vrij dat beschikbaar wordt gesteld voor restauratie van de Visbank in Herkingen. De heer Robijn dacht even dat er een typefout in het raadsvoorstel stond, want 32.400 vond hij wel erg veel voor een oud visbankje. Wethouder Eshuis vond het zelf ook een groot bedrag en hij had het nog eens nagekeken. Hij was tot de konklusie gekomen dat het nog wel tneer kan gaan kosten: „Het wordt wel 54.000. Dat is misschien wat ruim opgezet, maar res tauratie kost nu eenmaal veel." De SGP had er weinig moeite mee. Bij monde van raadslid Kalle werd het kul- tuurhistorisch belang van de Visbank uit de doeken gedaan. De heer Kalle vroeg met name aandacht voor behoud van de in de Visbank staande houten bank. „De bank is het enige echte authentieke, gemaakt van de spil van de molen die daar in 1754 of 1759 is afgebroken." Op het meerjarenprogramma voor res tauratie van rijksmonumenten staat ook een bedrag van 8.400 voor restauratie van de monumentale poortpalcn van de boerderij 'Boomvliet' aan het Korte- weegje in Dirksland. Het college van B en W stelde \oot dat bedrag te handha ven. Van de zijde van de verzekering van de eigenaren van de palen is er nog geen uitsluitsel over vergoeding van de schade die de poortpalen hebben geleden en het is nog niet bekend of de eigenaren de palen zullen restaureren of niet. De heer Driesprong (VVD) stelde voor de palen van de monumentenlijst af te halen. „Als je ze niet ter plekke kunt handhaven is het geen monument meer. Ik zie het helemaal niet zitten met die palen." EHBO-diploma's bij het J.R.K. Stellendam Door de afdeling J.R.K. van het Rode Kruis uit Stellendam werd in het afgelo pen seizoen een kursus Jeugd-EHBO gegeven. Deze opleiding werd op maan dag 24 april afgesloten met een examen. Voor dit examen zijn geslaagd: Hendrika Klink, Mariëlle Kraayenbrink, Janet de Jong, Tanja Boshoven, Corianne 't Man netje, Jannelies Phylipsen. Mariska van Dam, Mourice van den Nieuwendijk, Mariëtte van Oostcnbruggc, Jasper Gout, Marjolein v.d. Wallen, Pak Cheun Cheng, Leen van Es, Petra Collens, Anne Meesen, Trudy van Hoven, Sander Theuns en Sjoerd Ruhl. We willen degene die hebben lesgegeven en degenen die het examen hebben afge nomen hartelijk bedanken voor hun medewerking. En de leerlingen allemaal van harte gefe liciteerd.' Wethouder Eshuis deelde mee dat één van de palen verzet kan worden. „In onze beleving is er dan nog steeds sprake van een monument. Bij het in stand hou den van monumenten moeten er altijd concessies worden gedaan om ze te bewaren voor later." De heer Robijn zei dat zijn fraktie niet tegen subsidie voor restauratie van de palen was, maar dan zouden ze wel wat verder uit elkaar moeten komen te staan, om niet meteen weer schade op te lopen van grote vrachtwagens en dergelijke. De heer Schouten (CDA) wilde graag spoedig uitsluitsel over het wel of niet doorgaan van de restauratie: „Volgend jaar moet er in elk geval duidelijkheid zijn, want het bedrag staat voor 1997." Met deze op- en aanmerkingen werd het meerjarenprogramma voor restauratie van monumenten conform het advies van de commissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting en Milieu vastgesteld. Voormalige pastorie opgeknapt De voormalige pastorie aan de Boezem- weg in Dirksland werd in 1990 door de gemeente aangekocht voor een eventuele toegangsweg naar wat toen nog werd aangeduid als 'plan ncwrd' en inmiddels is uitgewerkt tot "bestemmingsplan Kleine Boezem'. Het pand werd aanvan kelijk tijdelijk gebruikt voor regionale kinderopvang, maar het zal nu worden gebruikt voor tijdelijke bewoning. De gemeente ontvangt van de COA (Cen trale Opvang Asielzcxïkers) een dermate gunstige vergoeding dat het pand er van kan worden opgeknapt en geschikt ge maakt voor huisvesting van tien perso nen. Bij monde van de heer Sandee uitte het CDA zijn waardering voor dit voorstel. „Wij zijn er blij mee. Het is een gtx;de zaak dat op deze manier de pastorie wat op gaat brengen." Sandee vroeg of de huur op korte termijn opgezegd kan wor den. „Brengen we de woningbouwver eniging niet in de problemen als we de pastorie onverwacht nodig hebben?" De heer Van Prtxiijen had er otik waar dering voor dat het pand gebruikt gaat worden. „Leegstand is misstand", vond hij. Wethouder Van Houwelingen antwoord de de heer Sandee dat het zeer onwaar schijnlijk is dat de gemeente het pand van de ene op de andere dag nodig heeft, omdat het bestemmingsplan "Kleine Boezem' toch ook zijn tijd vraagt. Bovendien zijn de regels van de rijks overheid ten aanzien van de huisvesting van asielzoekers door gemeenten stren ger geworden. „Als gezegd wordt: „Je moet tien asielzoekers opnemen", heb je dat maar te doen, waar je de mensen ook huisvest." Het rijk verwacht dat de gemeente Dirks land vóór 1 juli voldoet aan de haar op gelegde taakstelling. Het tijdelijk gebruik van de pastorie is in principe bedoeld voor twee jaar. De raad was unaniem akkoord met deze positieve oplossing voor de leegstand van het ka pitale pand dat de gemeente aan de Boc- zemweg heeft staan. De KNRM organiseert de 'Nationale Reddingbootdag' Op zaterdag 6 mei 1995 organiseert de Koninklijke Nederlandse Redding Maat schappij (KNRM) de 'Nationale Red dingbootdag'. Op deze dag zijn alle boothuizen van de KNRM geopend voor bezichtiging en kunnen de ruim 50 in gebruik zijnde red dingboten van binnen en buiten bekeken worden. Tevens kunnen donateurs van de KNRM en zij die ter plaatse donateur van de KNRM worden, afhankelijk van de loka le- en weersomstandigheden, een vaar tocht maken met de op het reddingstation gestationeerde reddingboot. In Ouddorp opent men de deuren van 10.00 tot ongeveer 16.30 uur. Bij niet al te slecht weer kunt u meeva ren op een van de vele reddingboten. In de haven van Ouddorp kunt u opstappen op de reddingbcxjt Griend. Tevens kunt u in het boothuis een drank je halen terwijl de kinderen een rondje varen. Ook zijn er verschillende artikelen in de reddingwinkel aanwezig. Het adres van het boothuis in Ouddorp is Stoofweg 1 a, op het industrieterrein. Ook het botenhuis aan de Delta-buiten- haven te Stellendam zal geopend zijn. Er wordt daar trouwens binnenkort een nieuwe vcxir gebouwd en ook de Stellen- damse reddingboot zal bij goed weer met gasten varen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kollekte Ned. Hartstichting De kollekte voor de Ned. Hartstichting heeft opgebracht 2.091,55, waarvoor allen, die er aan meewerkten, heel harte lijk dank worden gezegd. Oud papier-aktie Dirksland Zaterdag a.s. wordt er GEEN oud papier opgehaald i.v.m. de afsluiting van het centrum voor het bevrijdings feest. Volgende maand hopen we weer bij u langs te komen. De spanning was zonder meer ter gend tijdens de wedstrijd die door het meisjes A-team van Hockey Club Goeree-Overflalikee op Ko ninginnedag tegen 'Souburgh' in Alblasserdam moest worden ge speeld. Pas tien minuten voor het einde maakte HCGO het doelpunt dat nodig was voor het behalen van het kampioenschap. Kansen De meisjes van HCGO waren er zich van bewust dat het er om zou gaan spannen. Ze hadden er extra voor getraind en had den er belangrijke zaken voor afgezegd: de wedstrijd in Alblasserdam móest wor den gewonnen. Een gelijkspel tegen 'Souburgh' was niet voldoende omdat mede-koploper Spijkenissc een hoger doelgemiddelde had en bij gelijkspel van HCGO dus als eerste zou eindigen. Vanaf het begin van de wedstrijd had HCGO een duidelijk veldoverwicht en voor de supporters was het enerverend om te zien hoe de goed vrij gespeelde Samantha Kcx;se nét niet kon scoren. De ene keer redde de keeper van 'Sou burgh' haar club - een pluimpje voor de tegenstander is zeker op zijn plaats - de andere keer ging een knalhard schot rakelinks langs de voor HCGO verkeer de kant van de paal. Voor de speelsters van HCGO was het ontmoedigend: Steeds op de helft van 'Souburgh', steeds in de buurt van het doel en toch geen doelpunt. Bij de rust was het 0-0 en in de tweede helft dreigde HCGO het hoofd in de .schoot te leggen. 'Souburgh' werkte er hard aan en ging in de tweede helft ster ker spelen. Het doelpunt Coaches en supporters spoorden HCGO aan de moed niet te verliezen. De meis jes van HCGO pikten de aanval weer op en toen kwam toch nog het verlossende dcxïlpunt. Uitslag Omloop van Menheerse 29-4-1995 Georganiseerd door Volleybalver. Intermezzo Senioren: 1Niels Koole21.18 min. 2. Erik Peeman21.34 min. 3. Ferry Engel22.10 min. 1. Liesbeth van Ast25.24 min. 2. Annet Wervers25.43 min. 3. Diana Slooter27.00 min. Veteranen: 1. Jaap Oosthoek22.38 min. 2. Eef Kooman22.54 min. 3. Eddy Smit22.56 min. Junioren: 1. Rene v. d. Niet24.34 min. 2. Robert van Lente27.31 min. 3. Marco Hoek28.24 min. Adspiranten: 1Comeli:, Robijn26.54 min. 2. Marco Franzen27.11 min. 3. Stefan de Groot27.46 min. Ic meisjes-adspirant: Anna Stoutjcsdijk ....29.50 min. J.l. vrijdag is te Hellevoetsluis mevr. G. Touw-Gebuis Koninklijk Onderscheiden met een Gouden Eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. Mevr. Touw is ge boren Oude Tongse. Zij heeft vele jaren deel uitgemaakt van de gemeenteraad van Hellevoetsluis en heeft daarnaast ook meerdere bestuursfunkties behartigd. Tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau is jl. vrijdag benoemd drs. P. de Vis ser te Middelharnis. Drs. de Visser is werkzaam bij de Belastingdienst en het was de Direkteur van Belastingen te Rot terdam die hem de hoge Onderscheiding opspeldde. Drs. de Visser is Statenlid voor het CDA. Ook dit jaar houden wij. Buurtvereniging 'West' uit Dirksland weer een huis-aan- huis verkoopaktie vixir ons derde wereld- projekt van Johan Wachters in Mali, West-Afrika. Evenals vorig jaar hebben we bij Cake specialist 't Stoepje uit Spakenburg weer een grote hoeveelheid heerlijke 'natte keek', tegen een lage prijs kunnen ko pen. Het afgelopen jaar verkochten wij in Dirksland, Melissant en Herkingen in enkele uren meer dan 7(X) stuks hetgeen voor Johan Wachters ruim 1.400,- netto heeft opgeleverd. Op donderdag 11 mei gaan opnieuw vele vrijwilligers langs de deuren en eden deze heerlijke cake aan voor 5,- per stuk. Dit is precies voor het Mcx;derdag week-end, dus dan komt zo'n lekkere cake vast goed van pas. Geef moeder een heerlijke cake en u steunt een goed doel. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Hoe krap ook bij kas, het gemeentebestuur van Mid delharnis geeft tot dusver geen krimp als 't gaat om goed brandweermaterieel en betrouwbare uitrusting voor de manschappen. Wederkerig blijken die de zorg van de gemeentebestuurders op prijs te stellen zodat commandant Jordaan z'n men.sen graag bereid vond op Koninginnedag even in Middelharnis aanwe zig te zijn. De vrije dag en daardoor aller beschikbaar zijn vormde een pracht gelegenheid om alle 4 de blusgrocpen zowel als hulp- verleningsploeg in bezit te stellen van de nieuwe persluchtap paratuur (met overdruk) die ten koste van 122.000,- is aan geschaft. Burgemeester mevr. Sleurink heeft de apparatuur uit handen van dhr. Buur van leverancier MSA in ontvangst genomen en die vervolgens via de commandant aan de pkx;gcn ter beschikking gesteld met de wens op een goed gebruik. Om reddend bezig te kunnen zijn in die situaties dat perslucht gebcxlen is en om als brandweerman ook zelf veilig te zijn tegen giftige stoffen die zich bij brand verspreiden. Mevr. Sleurink wist in het brand- weermatcriccl een milj(x;ninvestering aanwezig, maar meer dan dat gaat haar het welzijn van de manschappen ter harte. Die kre gen op deze mooie Koninginnedag weer eens een extra kompli- ment voor hun inzet waarop de burgerij mag rekenen. Apetrots was ook dhr. Jordaan met de nieuwe apparatuur, "de nieuwste en de beste'. Hij hoopt dat andere korpsen bij vervanging eenzelfde keus zullen maken zodat de apparatuur van alle korpsen genormali seerd zal worden en op elkaar zal zijn afgestemd. Claudia Koert, Andries Louws, Anne- mieke de Waard, Ruud Fleuren, Ad Goedcgebuure, Janine Breederveld, Jory Spee, Francien v. d. Wende, Annemickc Vroegop, Marije Kastelein, Kimberly Edewaard, Esther Korteweg, Leon Grin- wis, Joris Luyben, Willem Kieviet, Sjoerd Robijn, Pascal v. d. Poll, Frank J. Osseweijer, Ronnie Grootenboer, Anne- niieke Koert, Carola Hameetman, Da nielle V. d. Linde, Bram Okker, Jorine V. d. Laan, Sjoerd Steensma, Anton van Duyvenbode, Diederik Gebuijs, Wilke (ïruppen, Arictte Groenendijk, Adrianne Mastenbroek, Jacolien van Nimwegen, Yoram Wolters, Ari Vogelaar. Geslaagden zwemdiploma B: Alex Krey, Vivicnne v. d. Poll, Job Duim, Esther v. d. Slik, Inger Karlsen, Sabine Lansbcrgen, Ilze Looy, Nancy van Otterloo, Jara de Gans, Erika Bo- german, Claudia de Gans, Willem van Kempen, Mark Schermer, Iris Roest, Dennis Maliepaard, Alexander Tiggel- man, Florian Visser, Nicole v. d. Poll, Dimco Wittekoek, Marybeth van Zoest, Esmeralda Koopmans, Birgit van Lint, Maico Okker, Jedidja van Burg, Cha- yenne Oosterling, Micky Hilgers, Jaap Smit, Hanneke Visser, Lsabelle van Alphen, Louisa van Loon, Carolien Mijs, Danny van Brakel. Marieke Stakcnburg kon trefzeker in een gat van de Souburghse verdediging dui ken en de keeper was kansloos bij een strak schot op een voorzet van Samantha Koe se. De laatste tien minuten van de wedstrijd waren minstens zo spannend als de speeltijd vóór het winnende doelpunt, want nu was het zaak de concentratie vast te houden en de voorsprong niet te verliezen. Het liep goed af voor HCGO, dat opgetogen was over de overwinning. "Souburgh' was een sportieve verliezer, want na de wedstrijd trakteerde thuisclub op cake: „Omdat jullie kampioen gewor den zijn". Hulde Bij aankomst op het veld van HCGO in Middelharnis waren er nog meer belang stellende ouders. Er waren bloemen voor de speelsters en attenties voor hun coaches Nellie Ras en Frits Koese. Nellie Ras, die jaren achter elkaar veel energie en tijd in de begeleiding van het team steekt mocht trots zijn op haar meisjes. Trainer/coach Frits Koese was blij en opgelucht: „Zulke wedstrijden zijn niet best voor je bicx:ddruk. Er wer den steeds kansen gecreëerd. Voor het zelfde geld sta je voor de rust al met vier punten voor, maar die bal wóu er maar niet in. De mei.sjes hebben goed gespeeld en een prachtige prestatie neergezet". Wedstrijdsecretaris Paul Brusse sprak in een officieel toespraakje zijn waardering uit voor de prestatie van het A-team, dat bij gebrek aan voldoende A-speelsters voor een aanzienlijk deel uit B-speelsters bestaat. „Dat maakt de prestatie nog groter", al dus Paul Brusse. „Daarbij is het ook nog zo dat HCGO tot nog toe in minder ster ke competities werd ingedeeld. Bij de in deling van dit team hebben we het ge waagd jullie op te geven voor een mid densterke afdeling. We zeiden toen dat we hoopten dat jullie je zouden weten te handhaven. Dat hebben jullie gedaan en hoe! Jullie team is in een sterkere pool zelfs uitgegroeid tot kampioen. Fantas tisch!". De voorzitter van HCGO, Jaap Slager, onderstreepte de woorden van Paul Brusse en konstateerde dat de Hockey Club Goeree-Overflakkee steeds meer aan kwaliteit wint. rr„* Het team Het team van meisjes A bestaat in zijn totaliteit uit Martine Ras, Martha de Boed, Jana Krauwer, Marieke Staken- burg, Annemarieke van Rumpt, Dianc Havermans, Nathalia Brusse, Heike Boom, Martina Westdorp, Caroline van den Broek, Samantha Koese, Mariska Koese, Tinelot Tjebbes, Nina van der Boom en Shirley Jansen. Uitslagen Damvereniging 'Denk en Zet' Maandag 24 april 1995 Afdeling I A. v. d. Veer - J. A. van HoornO - 2 J. van Hoorn -1. Mackloet1 - 1 J. A. Dekker-P. Leroyafg. C. Polder- H. Koese1 - 1 Afdeling II W. Vroegindeweij - M. Klink1 - 1 Afdeling III R.Jacobs- H. Schellevis1 - 1 G. Zaaijer - T. Staal2 - O J. Verbiest - G. Zaaijer1 - 1 H. Schellevis-T. Staal1 - I R. Jacobs - G. Zaaijer1 - 1 In afdeling III is J. Verbiest als eerste geëindigd, op de tweede plaats is geko men R. Jacobs en Gerrit Zaaijer als derde. De bowlingclub 'De Plussers' sloot dins dagmiddag 25 april het winterseizoen af met een gezellig samenzijn in 'De Staver' te Sommelsdijk. Dit was tevens het einde van de tweede bekercompetitie. De spanning was er tot op de laatste spelmiddag ingebleven. Wie haalden de hoogste gemiddelden in over de 31 spel- weken van het winterseizoen? Die span ning gold niet zozeer de eerste prijs en de wisselbeker. Die waren, evenals vorig jaar, voor mevrouw Philibert, die een gemiddelde haalde van 126,9 punten. Maar tussen de winnaars van de tweede en de derde beker was slechts een ver schil van 0,1 punt: de heer P. L. A. Tieleman behaalde 114,9 punten en de heer C. Mellaard 114,8 punten. De prijzen werden uitgereikt door mevrouw M. Tieleman-Lauwigi te Melissant. Zij vertegenwoordigde tevens het Keukencentrum Tieleman, dat ook dit jaar 'De Plussers' heeft gesponsord. In de afgelopen maanden is door een aantal mensen gevraagd, of zij lid kon den worden van 'De Plussers', een club die haar leden heeft van Ouddorp tot Ooltgensplaat. Er is een wachtlijst aan gelegd, maar... het zou veel leuker zijn, als er naast de bestaande club een tweede zou worden gevormd! Die zou dan op dinsdagmiddag kunnen bowlen, na 'De Plussers', van 15.30 - 17.00 uur. De mensen van 'De Plussers' zijn graag bereid om zo'n nieuwe club in de aan loopperiode op alle manieren te helpen. Ook 'De Staver' staat achter dit idee, zo verzekerde dhr. Jordaan, die met enige medewerkers bij de prijsuitreiking aan wezig was. De nieuwe club krijgt dezelf de faciliteiten als de bestaande. Mede geïnspireerd door deze wetenschap en de enthousiaste toespraak van dhr. Jordaan gaat de club het zomerseizoen in. Dames: Ijc meraracni op deparkec rplaMs achter het f;enH'entehuis. Geslaagden zwemdiploma A:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2