EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 5 mei Bevrijdingsconcert Spoarthal De Staver te Middelharnis B Projekt Afvalstoffen Visserij een succes m 1>E GAPËMIE AFGROMI HET ,KIJKVENSTER Goeree-Overflakkee aktief op onderwijsgebied Ziekenhuis en thuiszorg sluiten voortaan naadloos op elkaar aan DE BESTE AUTO VAN DUITSLAND STAAT BIJ ONS. 4 mei-herdenking voor de kop van Goeree T.b.v. aanschaf CT-scan Oranje boven-taartje bij Banketbakkerij Van Helden Waterschapsverkiezingen Goeree-Overflakkee hypotheek op maat... VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRIJDAG 28 APRIL 1995 No. 6396 Blik op kerk en samenleving Cj - Andere godsdiensten - Vele wegen? - Intolerant We leven in een multiraciale en multire ligieuze samenleving. Dat wil zeggen een samenleving waartoe ook andere volken en rassen behoren en waarin, als gevolg daarvan, ook andere godsdiensten worden beleden. Dat verschijnsel is tamelijk nieuw. En kele tientallen jaren geleden werd ons land bijna uitsluitend bevolkt door Ne derlanders. En voor zover die tot een kerk behoorden was dat een christelijke, rooms-katholiek of protestant. Het aantal mensen dat de Islam of het Hindoïsme beleed was te verwaarlozen. Dat is de laatset tijd wel anders gewor den! In een stadse samenleving is tien procent allochthonen geen uitzondering meer. Met name in de grote steden zijn er hele weken waarin alleen maar Turken en Marokkanen wonen. Deze mensen willen uiteraard hun godsdienstige over tuiging praktiseren. Vandaar dat bijvoor beeld de moskeeën als paddestoelen uit de grond zijn gerezen. Naar ik meen telt ons land er al meer dan 120. Een en ander heeft natuurlijk konse- kwenties. Voorheen leerden we uit schoolboekjes wie Mohammed was ge weest en wat de Moslims in grote lijden geloofden en beleden. Nu wonen die Moslims soms naast ons of om de hoek van de straat en kunnen we van nabij zien wat voor mensen het zijn en kennis nemen van hun godsdienstige overtui ging. Geen wonder dat dit feit met name onder de jongeren vragen oproept. Is de godsdienst van de Moslims of Hindoes vals, en zo ja waarom? Weten wij wel zéker dat het christendom de ware gods dienst is? Waarom zou de bijbel wèl waar zijn en de Koran niet? Kunnen wij, christenen, misschien van de Moslims of van de Hindoes nog iets leren? Dat jongeren met zulke vragen voor de dag komen is nog tot daar aan toe. Maar wat we vandaag kunnen konstateren is dat ook theologen zulke vragen opwer pen. Opvallend vaak worden dergelijke problemen aan de orde gesteld door Ge reformeerden. Ik beweer niet dat ze onder Hervormden niet leven, maar mensen als Kuitert en ander progressieve theologen uit de Gereformeerde Kerken maken er steeds minder een geheim van dat ze Christus zien als één van de wegen die naar God leiden, niet als de enige Weg. Op z'n minst, zo wordt er betoogd, moeten we kennis nemen van die andere geloofs overtuigingen, en moeten we bereid zijn naar elkaar te luisteren en van elkaar te leren. Het is de vraag of de Moslims en de Hin does er ook zo over denken. Of eigenlijk is dat helemaal geen vraag. De Islam heeft geen enkel belang bij kontakten met christenen. Het is een religie die naar haar aard intolerant is. Allah is groot en Mohammed is zijn profeet. Daar valt niet aan te tomen. Maar de christelijke religie is in wezen even intolerant. Christus heeft gezegd: „Ik ben de Weg. Niemand komt tot de Vader dan door Mij". Hier staan 'ja' en 'nee' tegenover elkaar. Alle toenadering en alle gesprek zijn bij voorbaat gedoemd te mislukken, tenzij één van beide partijen water bij de wijn wil doen. Van de Moslims mag dat niet worden verwacht. Dat christenen, zelfs theologen onder hen, van mening zijn dat het wèl mogelijk is, is een bewijs van hun blindheid. Waarnemer Het speciaal onderwijs is in bewe ging. Speciaal onderwijs is er voor kinderen die door wat voor reden ook ill het basisünilerwijs vasl lo pen. Op Goeree-Overflakkee zijn twee scholen voor speciaal onder wijs, nl. de 'Prinses Ireneschool' en 'Het Kompas'. Om toegelaten te worden op een van de scholen, wordt een kind door een com missie, bestaande uit de direkteur van de school, de psycholoog, de maatschappe lijk werkende en de schoolarts, allen aan de school verbonden, onderzocht. Valt het onderzochte kind binnen de toela tingscriteria van de school, dan krijgen de ouders het advies hun kind op de des betreffende school voor speciaal onder wijs te plaatsen. Met ingang van 1 januari 1995 gaat dit veranderen. Vanaf die datum moet een kind dat in het basisonderwijs is vastgelopen worden aangemeld bij een zgn. Regionale Ver- wijzings Commissie (R.V.C.). De 5 leden van zo'n R.V.C, bepalen dan of een kind toelaatbaar is voor het speci aal onderwijs. Of een kind het groene licht krijgt, hangt af van de mate van zorg die in de basisschool aan het kind besteed is. Een kind moet nl. een bepaald trajekt hebben afgelegd, waarin al het mogelijke is geprobeerd het in de basisschool te houden. Dit trajekt moet door de Regio nale Verwijzingscommissie worden ge controleerd. In de afgelopen maanden is veel werk verricht om kandidaten voor deze com missie te werven. Voor 1 mei moet er nl. een voordracht liggen bij de minister van onderwijs, die dan uiteindelijk de leden benoemt. De regio Goeree-Overflakkee heeft zich ingespannen een deskundige kandidaat naar voren te schuiven, een kandidaat die het basisonderwijs kent en affiniteit heeft met het speciaal onderwijs. En die kan didaat is gevonden in de persoon van Drs. C. J. W. de Vries uit Nieuwe Tonge. Na een zorgvuldige selektieprocedure is maandag 24 april jl. de voordracht aan de minister bekend geworden. Tot grote vreugde van iedereen die het onderwijs een warm hart toedraagt is de heer De Vries als voorzitter van de commissie voorgedragen. Waaruit weer des te meer blijkt dat een kleine regio groot kan zijn. Op donderdag 11 mei a.s. gaan het Van Weel-Bethesda ziekenhuis, Gezinsverzorging-Maatschappelijk Werk Goeree-Overflakkee en Kruiswerk Zuid-Hollandse Eilan den officieel samen werken in een projekt 'Zorg Thuis na Ziekenhuis opname'. Op een datum wordt de samenwerkings overeenkomst ondertekend. Naast de drie genoemde organisaties zijn de huis artsen nauw bij het projekt betrokken. Dit projekt heeft als doel de overdracht van de zorgverlening in het ziekenhuis naadloos te laten aansluiten op de zorg verlening thuis. Naar verwachting voorziet dit projekt in een behoefte van veel patiënten die thuis verdere verzorging of verpleging nodig hebben na een ziekenhuisopname. Ziekenhuizen ontslaan patiënten steeds eerder, wat betekent dat men vaker dan vroeger thuis hulp nodig heeft. Veel patiënten weten niet dat zij voor hulp thuis in aanmerking komen en hoe zij die hulp kunnen inroepen. Daarom is gezocht naar een direkte samenwerking tussen het ziekenhuis, de thuiszorginstel lingen en de huisartsen. De samenwerkingspartners zijn met el kaar overeengekomen dat er dagelijks een thuiszorgvertegenwoordiger in het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis aanwe zig is. Deze zal op werkdagen tussen 11.00 en 14.30 uur de aanmeldingen voor de thuiszorg behandelen en de be nodigde thuiszorg regelen. De thuiszorgvertegenwoordiger wordt ingeschakeld door een verpleegkundige van de betreffende verpleegafdeling. De thuiszorgvertegenwoordiger is een medewerker van de thuiszorginstellin gen. De thuiszorgvertegenwoordiger maakt, in overieg met de patiënt familie ver pleegafdeling, een zorgplan. Dit zorg plan wordt in een thuiszorgadvies vast gelegd. Zorggarantie Het zorgadvies wordt door de thuiszorg- instellingen overgenomen. Daardoor is het mogelijk thuiszorg, zoals wijkverple ging en gezinszorg, direkt te laten aan sluiten op de ziekenhuiszorg. Wanneer de situatie na thuiskoms daarom vraagt kan in overleg met de patiënt het zorg plan aangepast worden. De patiënt kan na thuiskomst bijv. sneller herstellen of juist meer zorg nodig hebben dan ver wacht. TOYOTA Automobielbedrijf Flakkee B.V. DEN HELDER - Sinds het 'Proef- projekt Afvalstoffen Visserij' ruim drie maanden geleden van de start is gegaan, hebben al bijna 300 vis sersschepen e^n abonnement bij de Stichting Financiering Afvalstoffen Visserij (SFAV) voor het afgeven van oliehoudende afvalstoffen aan gevraagd. De eerste resultaten van het proefprojekt zijn volgens SFAV-woordvoerder R. C. Timmerman heel goed te noemen nu al meer dan 50 procent van de Nederlandse vissersvloot bilgewater en afgewerkte olie inlevert volgens het opgezette abon nementensysteem. Het proefprojekt is opgezet door de vis serijcoöperaties, de Nederlandse Vissers bond, de Federatie van Visserijvereni gingen en de afvalstoffeninzamelaars. Begin dit jaar sloten de initiatiefnemers in het kader van dit projekt met de Mi nister van Verkeer en Waterstaat het 'Convenant Afvalstoffen Visserij'. Hier door kreeg de visserijsektor de kans om zelf voor een goede afgiftestruktuur van afvalstoffen zorg te dragen. Afgesproken is dat de Minister geen nieuwe en stren gere regels, zoals bijvoorbeeld een heffing op brandstof, zal opleggen als het Convenant een succes wordt. Voor de uitvoering van het Convenant is ver volgens de Stichting Financiering Afval stoffen Visserij opgericht. Onder leiding van de Stichting Goereese Gemeenschap is op 4 mei a.s. een her denkingsbijeenkomst georganiseerd voor de bevolking van de kop van Goeree. Een en ander vindt plaats in Ouddorp. De Oranjevereniging van Stellendam heeft voor inwoners van Stellendam het volgende geregeld: Wanneer u de om gang en bijeenkomst wilt bijwonen en u geen eigen vervoer heeft, dan kunt u kontakt opnemen met onderstaande per sonen. De Oranjevereniging zal dan pro beren om voor vervoer te zorgen. U kunt hiervoor tot 29 april a.s. kontakt opnemen met: Jan Kievit, tel. 3197, of Ina Verhoeven, tel. 2430. „De Stichting zorgt voor een goede in- zamelstruktuur en probeert deze zo goed koop mogelijk te exploiteren. Naast Ne derlandse kunnen ook vissersschepen, die onder buitenlandse vlag varen, aan het projekt deelnemen. Voordeel voor abonnementhouders is dat zij maar 15 cent per afgegeven liter oliehoudend af val behoeven te betalen in plaats van het tarief van 30 cent dat in de meeste geval len voor niet-abonnementhouders geldt. Ook zorgen wij er voor dat de vissers geen financiële rompslomp meer heb ben bij de afgifte van hun afvalstoffen. Zowel Nederlandse als buitenlandse vis sers kunnen zich aanmelden bij hun olie leverancier of visserijcoöperatie", aldus de SFAV-woordvoerder. Het 50-jarig jubileum van de Be vrijding zal vrijdagavond 5 mei in Middelharnis herdacht worden door Burgemeester J. G. Sleurink- Rabbinge, ook de Kring van Chr. Zangverenigingen op Goeree- Overflakkee wil dit herdenken door middel van een concert. Aan dit concert werken mee: Hart en Stem en Jubilate Deo o.l.v. Jan Bezuijen, Soli Deo Gloria o.l.v. Marco Kalkman, Sursum Corda o.l.v. Jaap de Geus, Middelharnis o.l.v. Cees den Braber, Soli Deo Gloria o.l.v. Paul Kieviet, de Lofstem o.l.v. Peter Wessels, Jubilate o.l.v. Hannie van Nispen-Franken en Com nu met Sangh o.l.v. Arie van 't Ge loof. Uit deze koren zullen twee koren ge vormd worden van ongeveer 160 zangers elk. Zij zullen o.a. zingen Ecce quomode moritur van Jacob Handl, Komt nu met zang van Piet Rippen, Wilt heden nu tre den van P. M. Zijderlaan, Domine sai- vam fac reginam nostram (Heer zegen de Koningin) van A. Giessen, Land of hope en Glory in een bew. van H. de Wolff, O Heer die daar des Hemels tente spreidt in een bew. van Jan Bezuijen enz. De koren zullen deels begeleid worden door het Koperensemble bestaande uit Jacco Groenendijk en John Verdonk trompet en de trombones Jürgen van Rijen en Alex Verbeek en Paul Kieviet zal het orgel bespelen. Dit Koperkwartet zal ook solistisch op treden en o.a. uitvoeren Canzon seconda van G. Gabrielle, Miniature symphonic deel 1 van D. Uber en de Keumringer Suite van A. Kubizec. Een dwarsfluitensemble van de Muziek school G-O o.l.v. Cees Veerman zal het Quartetto no. 2 van J. P. Klöffner uitvoe ren. Muzikaal belooft het een hele mooie avond te worden, waarvan u zeker zult genieten maar... deze avond heeft een tweeledig doel. Er wordt geen entree geheven, maar er zal een kollekte worden gehouden en deze is in zijn totaliteit bestemd voor de Stichting VEMA. Deze Stichting is op gericht met het doel gelden in te zamelen voor de aanschaf van een C.T. Scan voor het Ziekenhuis te Dirksland. Burgemees ter D. Boonstra zal er u op die avond alles over vertellen. Mensen bezoek dit concert en geef met gulle hand. D-Day luidde het eindoffensief in voor de uiteindelijke bevrijding uit die wrede oorlog die ons 5 lange jaren geknecht hield. Toon uw dankbaarheid voor deze bevrij ding door uw donaties voor deze Scan, en laat dit concert, door uw medewer king, het eindoffensief inluiden voor de aktie C.T. Scan, opdat kwaadaardige ziekten tijdig kunnen worden opge spoord en zieken (dit kunt u zelf ook zijn) hiervan kunnen worden bevrijd. Wij hopen dat u aan onze dringende oproep gehoor zult geven en wij u 5 mei mogen ontmoeten. Bij voorbaat dank, mede namens de Stichting VEMA. Aanvang concert 20.00 uur. Zaal geopend: vanaf 19.00 uur. De nieuwste smaak van Nederland: Banketbakker Van Helden is één van de ruim 200 banketbakkers in Nederland die ter gelegenheid van 50 jaar bevrijding het Oranje Boven-taartje introduceren. Deze beste banketbakkers van ons land zijn verenigd in Het Pattisserie College, De Gulden Smaeck en De Gekroonde Kwaliteit Banketbakkers. Het zesper- soonstaartje, gemaakt van zanddeeg en exotisch fruit is aan de bovenzijde oranje en draagt een schildje met de naam 'Oranje Boven'. Het Oranje Boven-taar tje is verkrijgbaar vanaf half april tot en met de periode rond Bevrijdingsdag (5 mei) en kost 8,95. Winnend produkt Het Oranje Boven-taartje is tot stand gekomen via een interne competitie. Alle bij de drie organisaties aangesloten ban ketbakkers konden daarvoor eigen ban- ketkreaties inzenden. De samenwerkende banketbakkers en een consumentenpanel kozen beide voor het Oranje Boven-taar tje. De winnaar, banketbakker Van Ham uit Deurne heeft zijn recept alleen be schikbaar'gesteld aan de beste banket bakkers. Banketbakkerij Van Helden voldoet als lid van De Gekroonde Kwaliteit Banket bakkers aan alle voorwaarden om het Oranje Boven-taartje in zijn assortiment te mogen voeren. Hij is zeer enthousiast over de onderlinge goede samenwerking. „De bij de drie verenigingen aangesloten banketbakkers hebben de handen ineen geslagen en besloten iets feestelijks te doen ter gelegenheid van 50 jaar bevrij ding. Het Oranje Boven-taartje past daar prima bij. We hebben met z'n allen besloten Ingezonden: 3 tot en met 17 mei 1995 (uiterlijk 12.00 uur) Was vroeger het item bij polderverkie zingen: 'Boerenland in Boerenhand'nu evenwel is het credo: 'Belang - Betaling -Zeggenschap' Voor het eerst in de geschiedenis van een nieuw te kiezen Waterschapsbestuur op ons eiland zijn er drie categorieën stemgerechtigden en wel, ongebouwd, gebouwd en ingezetenen. Op de lijst GEBOUWD staan een aantal kandidaten, die niet uitsluitend GE BOUWD vertegenwoordigen. Teneinde blokvorming en versnippering van stemmen te voorkomen wordt bij dezen een oproep gedaan aan alle kiezers GEBOUWD om uw stem uit te brengen op het duo Maas Koese uit Goedereede plaatsvervanger Hans Soeteman uit Ouddorp (zie koppel nr. 233). Maak alleen gebruik van uw Democra tisch stemrecht, dus eigenaren van pan den let op uw zaak! kritisch selekteren Makelaar Tamboer Tel. (01870)8 34 77 dat we het Oranje Boven-taartje exclu sief aanbieden in de periode dat het oran jegevoel leeft. 50 jaar bevrijding is natuurlijk een fantastisch moment om te beginnen. Want dat is toch een gebeurte nis die iedereen raakt". V&rhaat uitée eerste }ar&n van de Middernacht zending wip ■40- Geen minuut later verscheen een fors gebouwd man, rechercheur Van Beve- ren. Maar dat wisten Sinke en Jaap niet. De man keek pienter uit zijn ogen, doch sloeg schijnbaar nauwelijks een blik op de bezoekers. „Ik zal deze mijnheer heel kort het ver haal doen. Mocht ik wat vergeten, dan zegt u het wel". Sinke knikte en luisterde. Maar hij vroeg zich af, of die andere man wel luisterde. Die zat er bij als het toonbeeld van de grootste onverschilligheid. Ook maakte hij geen enkele aantekening, „'k Zal eens even naar de Weeshuisstraat gaan", zei hij, verdwij nend. „Nu hebben we alleen te wachten, mensen", zei de hoofdinspekteur. Als waren die beiden niet in het vertrek, gingen de beide politiemannen aan het werk. Het was ruim drie kwartier later - Sinke en Jaap verveelden zich gruwelijk - toen de telefoon ging. „Ik kom", zei de hoofdinspekteur. Hij spoedde zich naar een ander vertrek, waar rechercheur Van Beveren wachtte. „En?" „'k Heb u eerst alleen geroepen, mijnheer, want ik weet niet, of u het die beiden zeggen wil. Ik weet niets. Het is niet mooi. 'k Heb die juffrouw aan de tand gevoeld, maar geloof, dat zij er ditmaal buiten staat. Ze leek mij eerlijk in deze zaak. Tenminste in hoofdlijnen. Dat meisje heeft een kamer bij haar gehad. Een maand of acht. Was winkeljuffrouw. Bij Van Haren in de Hoogstraat. Zij ontving heren op haar kamer. Vooral één. Vent met spie, dacht zij. Wie, wist ze niet. Liegt ze vermoedelijk. Maar zij houdt vol. Opeens was dat bezoek afgelopen. En toen verdween het meisje ook. Méér kan zij niet zeggen. Zij vermoedde wel iets, maar had geen zekerheid, beweert zij. Toen naar Van Haren. Gauw uitgepraat. Een goede kracht, dat meisje. Maar bleek het met de zeden niet nauw te nemen. Is weggejaagd. De datum klopte. Toen is het meis je ook verdwenen". „Ze was, volgens de heren, niet slecht", zei de hoofdinspekteur. De rechercheur haalde de schouders op: „Best mo gelijk. Kan ook verleid wezen. Maar de gevolgen waren er". „Waar kan dat schepsel nu gebleven zijn?" „Kan zich wel van kant gemaakt hebben", zei de rechercheur, wat ruw. Hij had al zoveel zaakjes opgeknapt. Je wordt tenslotte immuun. „Die twee moeten het toch weten. En dan lijkt mij het verstandigst, dat Horringa op de hoogte wordt gesteld. Je kunt nooit weten. Ik blijf het verdacht vinden, dat de Weeshuisstraat bij het geval betrok ken is". „Hm. Het mens heeft niet alles verteld, dunkt me. Maar wat ze zei, leek mij waar". „Goed. Ga straks met hen naar Horringa. Bel vast op en vraag belet. Ik zal dan vanavond met Hor ringa overleggen". De hoofdinspekteur keerde terug op zijn bureau. „Ik sprak zo juist de rechercheur, die een voorlo pig onderzoek heeft ingesteld. We weten al iets. Mooi is het niet, maar me dunkt u moet het weten. Omdat u geen naaste familie is, kan ik dat nog ge makkelijker doen". Toch verzachtte de chef van de recherche de feiten nog. Onder zijn vertellen balde Jaap Folmer de vuisten. Hij wist niet, waarom. Nee, slecht was Marie niet. Iemand had haar verieid, vast. „Veel weten we nog niet", hoorde hij de inspek- teur zeggen. „Maar toch al wat. Omdat blijkbaar de moraliteit er mee gemoeid is, zal de recher cheur Van Beveren u brengen bij mijnheer Horrin ga, dat is de leider van de Middernachtzending. Met hem werkt de politie in veel gevallen samen. U kunt hem alles vertellen. Hij weet vaak nog meer dan de politie en kent de stad op zijn duim pje. En dan moeten we vanavond verder zien. U blijft vannacht zeker in de stad?" „Ja, mijnheer", zei Sinke. „Als het moet, nog lan ger". Hij dacht meer aan de weduwe Lokkerse dan aan Marie. Met zo'n vreselijke boodschap kon hij toch niet in Grol komen? Waar was dat domme kind? Zij zou zich toch niet...? Hij moest er niet aan denken. Dat zou wel heel erg zijn... Met de rechercheur gingen zij naar Horringa. Onderweg spraken zij geen woord. Het medegedeelte, dat hun een tipje oplichtte van veel stads-ongerechtigheid, die zij niet verwerken konden, was te verpletterend. HOOFDSTUK 17 onjour. Van Beveren. Gaat zitten, heren. Met wie heb ik het genoegen?" Sinke en Jaap zwegen, toen Horringa dit vroeg. Deze begreep: twee, die de omgangsvormen niet onder de knie hebben. Ze waren er hem niet min der om. „Ik zou graag uw namen weten". „Sinke en Jaap Folmer van Grol", zei Sinke.- „Van Grol? Hè, dat is toevallig. Mijnheer Boer komt ook uit Grol. Die ken ik heel goed". „Klaas Boer", zei Jaap. „Juist. Een aardige vent. Ik ontmoet hem vaak". Horringa keek Van Beveren aan. „Ik zal het geval u kort vertellen, mijnheer Hor ringa", zei deze. „En dan verdwijn ik. U praat dan wel verder met de heren en stelt u in verbinding met de hoofdinspekteur". „Akkoord". De rechercheur vertelde en de Middemachtzende- ling luisterde met aandacht. Dan vertrok Van Be veren. Aan de deur zei hij: „Misschien praten die twee vrijer met u, als er geen politie bij is. 't Lijkt me een raar zaakje". „Tja, vreemd", vond ook Horringa, nadenkend. „Ja, Klaas Boer ken ik heel goed", zei hij, weer binnenkomend. „Hij vertelde mij van uw dorp. Is u misschien Sinke 'van het lokaal', zal ik maar zeggen? Ja? Ik dacht het wel. U ziet, dat ik op de hoogte ben". Sinke knikte: hij was geheel op zijn gemak nu; hij was bij een broeder onder de broederen „We zijn vanmiddag bij Klaas Boer geweest", zei hij, „maar hij was niet thuis". „Nee. Jammer voor u. Hij zit in Rotterdam. Hoe heet het meisje, waarvoor u hier komt?" En toen Horringa de naam had vernomen: „Ik herinner me nu, dat Boer het weleens over haar gehad heeft. Hij heeft haar hier ontmoet; juist, ik weet het al. Maar heel veel aandacht heb ik niet aan zijn mede deling geschonken. Weet u, wat mijn werk is?" „Ik begrijp het nog niet", verklaarde Sinke eeriijk. „Kijk eens, de mensen op het platteland weten van het leven in een stad heel weinig af. Dat is aan de ene kant gelukkig, maar aan de andere zijde leert de ervaring, dat het zeer gevaarlijk kan zijn. Ook weet ik uit ondervinding, dat veel mensen van het platteland weinig of niets weten van het werk van de Middemachtzending. Met u is dat blijkbaar ook het geval. Daarom zal ik het u heel kort vertellen, dan kunt u straks met zoveel te meer vrijmoedig heid mij de bijzonderheden meedelen, die ik nodig hebben mocht". Eenvoudigweg bracht Horringa die beiden op de hoogte van doel en streven van de Middernacht- zending en en de beide Grollenaars inzagen, dat de grondgedachte feitelijk Evangelisatie was, was het ijs volledig gebroken. (wordt vervolgd) Zandpad 36 Middsiharnis Tel: (01870) 8 27 84 DE STIJLVOLLE RUIMTE VAN DE CARINA E. HEEL TOYOTA. Dorpsweg 28 - 3245 VC Sommelsdijk - Tel. (01870)84466 NVM,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5