Fotoboek over Herkingen in vroeger tijden Predikbeurten De Schotejil gepromoveerd Dhr. K. Knoester, nieuwe direkteur Chr. Basisschool Chr. Openb. bibliotheek in Dirksland Toegang Remonstrantse kerk Sommelsdijk Uitslag balonnenwedstrijd sponsorloop Koninklijke Onderscheidingen Herdenkingsdienst te Dirksland Thema "bevrijding op jaarvergadering Geref. Gemeente Omloop Goeree-Overflakkee Open Jeugdwerk biedt gemeenschap M'hamis/S'dijk weer sprankelend oranjeprogramma aan 't Was geen granaat Wedstrijdresultaat brandweer Ouddorp 'TRNST NUT EN ONTSPANNING '52'' Zojuist verschenen: Oorlog Zondag 30 april 1995 Fietstocht Zeskamp Zangavond Afsluiting Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 28 APRIL 1995 Omstreeks 1935 werden de suikerbieten met de hand gerooid, ledere boer had in die tijd wel een aantal koeien, waarvoor het blad mei de suikerbietenkoppen als veevoer werd gebruikt. Het werd rechtstreeks van het land aan het vee gevoerd, maar ook ingekuild als wintervoer. Op de foto ziet men een vracht 'peeblad'Dit is een span paarden van Frans Kaashoek, die zijn bedrijfje had aan het SlooJj)ad, waar nu de fa. Huizer is gevestigd. Op de vracht zit Ph. Logmans, die daar paardenknecht was. De foto is genomen op de l'eulerdijk. Achter de wagen hel woonhuis van A. J. den Boer. HERKINGEN - Zojuist verscheen bij uitgeverij Deboektant Oost- voorne in samenwerking met boek handel Vroegindeweij te Middel- harnis, het door de heren C. Ras en J. Struijk samengestelde fotoboek 'Herkingen in vroeger tijden', deel 1. Aan de hand van ongeveer 90 fo to's nemen de samenstellers de lezer mee voor een wandeling langs al het moois wat Herkingen aan het begin van deze eeuw tot aan ongeveer I960 te bieden had. De samenstellers laten de lezer meege nieten van hun prachtige verzameling oude foto's, aangevuld met het fotomate riaal, dat hen spontaan door diverse in gezetenen van Herkingen in bruikleen werd aangeboden. De fotografische wan deltocht begint bij de eerste woning, die men tegenkwam wanneer men richting dorp ging, namelijk het huis van Abr. de Geus. Hoewel zij officieel op Melissant- se grond woonden waren zij echte Her kenaars. Als rijwielhandelaar/hersteller was de Geus uiteraard van de inwoners van Her kingen afhankelijk. Naast deze woning was ook de wit geverfde molen kenmer kend voor de entree van het dorp. De wandeling strekt zich uit via Tuindorp, Molendijk met de visbank, naar de Kaai. Na een kijkje bij de haven te hebben genomen begeven de samenstellers zich richting de Hervormde kerk met de pas torie, alwaar men een doorkijkje heeft naar de Peuterdijk. Op de Peuterdijk, de eerste echte straat die Herkingen rijk was, maken we kennis met Stoffel Brug man die een boegbeeld in de tuin heeft staan. Beurtschipper Kees de Korte laadt de zakken graan, terwijl achter hem een span paarden geduldig wacht. Op de afrit van Onderlangs komen we metselaar Chr. V. d. Veer tegen die zojuist een kar weitje geklaard heeft in de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Verder nemen we o.a. een kijkje in de Nieuwstraat, op de Scharloodijk en kijken naar hoog water op de Grevelingen. Een apart plaatsje in deze uitgave werd ingeruimd voor de Tweede Wereldoor log. Een foto van 10 mei 1940 vertelt over de Engelse Blenheims die werden aangevallen dotir Duitse Messerschmitts. De kogels floten in het rond, waarbij de Duitsers de overwinning behaalden. Een van de neergeschoten vliegtuigen, een Bleinheim, kon een landing maken op de slikken tus.sen Herkingen en Battcn(X)rd. Herkingen was bezet door overwegend oude wchrmacht soldaten. Zij kregen onderdak in de Nederlands Hervormde pastorie, die daarvoor werd gevorderd. De mensen hadden weinig last van deze soldaten. Zij maakten graag een praatje met de bevolking en lieten zich met hen fotograferen. Hoewel er in de eerste oor logsjaren weinig van de oorlog werd ge merkt, was er wel gebrek aan brandstof. Vcx)r Herkingen begon het pas echt toen een aantal jongemannen voor de 'arbeits- einsatz' gedwongen naar Duitsland wer den gcvtx^rd. Vervolgens kwam de grote slag: evacuatie en inundatie. In februari 1944 werd het hele dorp geëvacueerd. De sluizen werden opengezet en het wa ter spoelde over het land. Foto's tonen onder andere de inundatie achter de Nieuwstraat. Inwoners Naast de dorpsgezichten schonken de samenstellers vooral ook veel aandacht aan de inwoners, het leven op het platte land, de middenstand en het verenigings leven. Foto's van o.a. de voetbalvereni ging WH, de landarbeiders rcisvereni- ging, de meisjesvereniging, prachtige schoolfoto's, de gemeenschapszin op 'hoagte', de zangvereniging 'Canta Vo luntas' en de knapenvercniging geven een gix;d beeld van het rijke .scK'iale leven van Herkingen. De samenstellers beslui ten dit uitgebreide dorpsfoto-album van Herkingen met een foto van de laatste gemeenteraadsvergadering als zclfsiandi-4 ge gemeente op 31 december 1965. De heren Ras en Struijk hebben de bijna vervlogen beelden in deze uitgave op prachtige wijze bijeengehouden. Kortom een b<iek waarin de jeugd kan zien hoc het dorp er vroeger uitzag en voor de ouderen om wellicht in weemoed achter om te zien. De uitgave is tegen 34,90 te koop bij boekhandel Vnxïgindeweij te Middelhar- nis. Zaterdag, 22 april j.l. is er in het zwembad van Ridderkerk een ver enigingscompetitie gezwommen, waarin de Schotejil uit Middel- harnis de strijd aanging met de volgende zwemploegen; Poseidon 56 uit Ridderkerk, de Lansingh uit Krimpen a/d Ussel en de Gooye uit Dirksland. Door de goede zwem- prestaties van onze zwemmers, promoveerde de Schotejil in de verenigingscompetitie van D2 naar Dl. We zijn hier natuurlijk ontzettend trots op, en als blijk daarvan werden alle zwemmers bij thuiskomst in de Staver, getrakteerd op een toespraak van de Voorzitter dhr. P. Goedhart waarna deze iedereen, waaronder natuurlijk ook de trainers, voorzag van een leuke VVV- geschenkbon. Dit werd uiteraard door iedereen zeer op prijs gesteld. Er werden 25 p.r. gezwommen, waaronder de 4 x 50 m. vrij. Deze 4 dames verbeterden het record met maar liefst 10 seconden. Verdere p.r. waren: Rianne Noordijk op de 50 m vrij voor meisjes onder de 10 met ruim 3 seconden in een tijd van 0.41.7, Leander Noordijk op de 100 m wissel jongens 81/82. Hij had al het clubrecord op deze afstand maar verbe terde nog eens met 3 seconden in een tijd van 1.16.1. Nicolien Rurenga op de 100 m vlinder meisjes 79 met 5 seconden in een tijd van 1.30.8, Dennic van Kempen op de 200 m vrij voor heren met 5 secon den in een tijd van 2.25.8 en Arjan Mackloet met 4 seconden in een tijd van 2.45.9. Leenden Joppc zwom op de 100 m rug J 83/84 4 seconden er van af in een tijd van 1.27.4 en Matthijs Wceda deed dit met 5 seconden in een tijd van 1.42.2. En als laatste Leander Noordijk op de 100 m vlinder J 81/82 met 4 seconden in een tijd van 1.22.9. Er wer den in Ridderkerk 5 medailles behaald deze waren voor: Marjon van Kempen, Leander Noordijk 2 maal, Elza Vroegindeweij en Addie Vroegindeweij. Verdere tijden van de zwemmers/sters: 200 m wissel heren: Dennic van Kempen 2.38.8 Arjan Blok 2.41.0 Arjan Mackloet 2.56.5 100 m vlinder dames: Karin Buth 1.26.5 Ellen v. d. Slik 1.-33.9 50 in vrij meisjes: Renate van Dis 0.44.1 Rianne Noordijk 0.41.7 50 m vrij jongens - 10 Niels Joppe 0.48.7 100 m vrij jongens 77 EL: Bart Meijer 1.06.6 Niels de Rek 1.07.5 100 in rug meisjes 77 EL: Marjon van Kempen 114.3 Liesbeth V. d. Linde 1.29.9 Michelle V. d. Stok 1.31.2 100 m wissel jongens 81182: Leander N(K)rdijk 1.16.1 GerwinGrit 1.24.8 lOOm rug meisjes 81182: Elza Vrocgindewey 1.24.5 Marjet Goedhart 1.33.8 100 m rug jongens 79 EL: Richard Abresch 1.17.9 BasHag(X)rt 1.23.8 100 m vlinder meisjes 79 EL: Jantine Slinger 1.30.8 Nicolien Rurenga 1.30.8 200 m vrij heren: Arjan Blok 2.20.9 Dennie van Kempen 2.25.8 Arjan Mackloet 2.45.9 200 m .school dames: Karin Buth 3.27.4 Ellen v. d. Slik 3.30.9 lOOm rug meisjes 83184: Danielle Hagoort 1.30.0 lOOm rug jongens 83184: Leendert Joppe 1.27.4 Matthijs Weeda 1.42.2 100 m vlinder jongens 77 EL: Addie Vrocgindewey 115.3 Bart Meijer 1.30.1 Niels de Rek 1.25.7 200 m wissel meisjes 77 EL: Marjon van Kempen 2.52.6 100 m vlinder jongens 81182: Leander Noordijk 1.22.9 GerwinGrit 1.46.2 100 m vrij meisjes 81/82: Nicolien Rurenga 1.18.8 Liesbeth v. d. Linde 1.20.5 Elza Vroegindewey 1.24.6 100 m vrij jongens 79 EL: Richard Abresch 1.07.3 BasHag(x:)rt 1.15.3 In verband met de aktiviteiten ter gele genheid van de herdenking van de bevrijding in de weck van 1-6 mei, zal de Bibliotheek op donderdag 4 mei van 1-5 uur nam. geopend zijn (dus 's avonds niet). De toegang tot het kerkgebouw van de Remonstrantse gemeente aan de Voor straat te Sommelsdijk zal de eerstvolgen de weken m(x;ilijk zijn i.v.m. werkzaam heden die t.b.v. de dorpsvernieuwing in de directe omgeving worden uitgevoerd. Zeker met de auto zal het kerkgebouw niet bereikbaar zijn, waarom wordt gewezen op de mogelijkheid de achterin gang via het koetshuis in de Van Gorcumstraat te gebruiken. Er zijn heel wat kaartjes terug gekomen van de ballonnenwedstrijd die als start gehouden werd van de aktie 'Flakkce bouwt mee aan het afkickdorp voor 'De Hoop'. De afstand varieerde van Den Bommel tot ver in Duitsland. Hieronder de prijswinnaars: 1Diana van der Groef - Wadem (Saarland, Duitsland). 2. Rianne Mulder- Bütgenbach (Ardennen, België). 3. Geert-Jan Klooster- Natuurpark 'De Hoge Venen, België). 4. Leon Dorsman - Vervicrs (Ardennen, België). 5. Jacoline Paul, Malmedy (Ardennen, België). De gewonnen prijzen (beer, puzzel etc.) zijn inmiddels uitgereikt aan de win naars. OOLTGENSPLAAT-KINDERDUK Per 1 augustus 1995 is de heer K. Knoester te Kinderdijk benoemd als direkteur van de Chr. Basis school 'De Hoeksteen' te Ooltgens- plaat. Hij volgt de heer K. Land- waart op, die per 1 augustus is be noemd als direkteur van de Ned. Herv. Basisschool te Driebruggen. De heer Knoester is 39 jaar. Hij werd ge boren 25 december 1955. Het echtpaar Knoester heeft 5 kinderen: 4 jongens en I meisje. De nieuw benoemde direkteur heeft zijn opleiding gevolgd aan Pabo 'De Driestar' te Gouda. In augustus 1977 werd de heer Knoester benoemd als leer kracht aan de School met de Bijbel, 'Ko ningin Beatrix' te Ouddorp. Hij werkte daar tot mei 1986, wegens zijn benoe ming per juni 1986 als direkteur van de School met de Bijbel 'Elshout' te Kin derdijk. Ooltgensplaat wordt dus per I augustus a.s. zijn derde werkplaats. De heer Knoester is Ned. Herv. Het ge zin komt te wonen in het schoolhuis Weespad 45. 100 m vrij meisjes 79 EL: Michelle v.d. Slik 1.16.8 Jacqueline Troost 1.20.6 Ellenv. d. Slik 1.25.8 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon, voorbe reiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. G. J. van Aalst, Rid derkerk - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. F. Hoek. STELLENDAM - Herv. Gem. (in Chr. Mavo het Spectrum) 10.00 uur kand. J. A. Bru.ssaard en 18.00 uur ds. G. J. Hicnsch, Delft - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. W. Verschoor, Barendrecht. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.(X) uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en I8.(X) uur Iccsdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.(K) uur ds. J. Wallin- ga. Leiderdorp - Ger. Gem. in Ned. lO.(X) en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.(X) uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. J. Beens, Schcrpe- nis.sc. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.30 en 18.00 uur ds. A. Schaap, v.m. open bare belijdenis des geloofs - Ger. Gem. (in Herv. Kerk) 8.30 en 14.30 uur Iccsdienst. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 en 18.(K) uur ds. J. C. den TcKim, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen, bediening Heilig Avond maal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. Ipenburg - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining, ju- bileumdienst. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland en I8.(X) uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. A. van Dieren, Stolwijk - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek, Sneek - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur Iccsdienst en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christenge meente Vrienden van de Bijbel Dickhuus, Ben. Zandpad lO.(X) uur P. Burgers. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. her denking bevrijding en nam. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. C. A. van Dieren. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. J. Tceuw, v.m. her denking bevrijding - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evan gelie Gemeente (De Komeet) Melk weg 75 10.00 uur lofprijsdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. drs. A. A. Teeuw, Ridderkerk en 18.00 uur ds. W. Westland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v. d. Schee en 18.00 uur dr. J. C. de Moor. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. K. Groenendijk, Dussen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C. J. Amesz en 18.00 uur drs. A. A. v. d. Spek. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.(X) uur ds. C. J. W. Verboom - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. C. Sonncvelt, Krimpen a.d. Ussel - Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) en I8.(X) uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. A. v. d. Pol, Dinteloord. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur dhr. B. Oosterloo, Middel- harnis. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Ook dit jaar zijn er t.g.v. Konin ginnedag op Goeree-Overflakkee en aantal Koninklijke Onderschei dingen toegekend. Ze vielen ten deel aan de volgende personen en werden hen vanmorgen uitgereikt. In Ouddorp, in zijn woning Dijkstelweg 22 werd dhr. K. Nuy de Zilveren Eremedaille in de Orde van Oranje Nassau door burg. Sinke opgespeld. Dhr. Nuy was veertig jaar aktief in Rode Kruis en E.H.B.O. en hij was dertig jaar lid van de Zelfbeschermingsploeg Ouddorp. Ten gemeentehuize te Goedereede wer den Koninklijke Onderscheidingen uit gereikt, beide in goud, aan de raadsleden B. L. Noorthoek en J. van Oosterom. Dhr. Noorthoek is sinds 1974 raadslid, hij was 40 jaar postbesteller en hij heeft meerdere functies bekleed op kerkelijk en maatschappelijk terrein. Dhr. van Oosterom is raadslid sinds 1974 en hij dient sinds 1965 het onder wijs, resp. als leraar aan de I.h.n.o. "Westvoorn", de "Kon. Beatrixschool" en de Mavo "Het Spectrum" te Stellen- dam. Voorts bekleedt dhr. van Oosterom tal van functies in het maatschappelijk leven, o.a. in de Stichting Stad Goedereede. In de gemeente Dirksland viel dit jaar geen enkele drup uit de lintjesregen. In Middelhamis werd Kon. Zilver uitge reikt aan dhr. G. van den Boogert, sinds 1970 uitvoerder weg- en waterbouw, al sinds 25 jaar bij de Fa. Dijkers en Pijl. Ook is hij al 36 jaar lid van de Sommelsdijkse brandweer en vervult hij een aantal maatschappelijke functies. In Oostflakkee is dhr. K. Birkhoff met Koninklijk Zilver onderscheiden. Dhr. Birkhoff wordt daarmee geëerd voor zijn 40-jarige betrokkenheid bij de E.H.B.O. van Ooltgensplaat waarvan hij sinds 14 jaar voorzitter is. Hij is afgevaardigde in regio-, en hoofdbestuur. Ook is hij in het Rode Kruis korps aktief. Hij is bestuurs lid van het Verzorgingshuis "Ebbe en Vloed" en betrokken bij Stichting Welzijnswerk voor Ouderen Oostflak kee. Op donderdagavond 4 mei a.s. zal in de gemeente Dirksland een herdenkingsbij eenkomst worden gehouden. Deze bij eenkomst zal worden gehouden in de Nederlandse Hervormde Kerk van Dirks huid te 18.30 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor de gehe le burgerij van de gemeente Dirksland. Daarom worden de inwoners van Her kingen en Melissant, voor zover nodig, in de gelegenheid gesteld gebruik te maken van vervoer met een bus naar de kerk in Dirksland. Een bus zal om 18.00 uur gereed staan bij het verenigingsgebouw Melishof te Melissant en bij De Visbank te Herkin gen. Deze bus.sen vertrekken om uiterlijk 18.15 uur naar Dirksland. Bij aankomst in de kerk wordt een pro gramma uitgereikt. De opening van de herdenkingsbijeenkomst zal worden ver richt door de weleerwaarde heer ds. A. Schaap te Herkingen. Tijdens deze avond is koorzang te beluisteren, worden gedichten voorgedragen door leerlingen van alle basisscholen uit de gemeente Dirksland, wordt een verhaal, geschre ven door oud-verzetsstrijder J. W, de Geus te Herkingen, voorgelezen en zal de burgemeester van Dirksland, de heer dr. D. Boonstra, nadenken over het thema 'Gedenk de vrijheid'. Om precies 19.45 uur zullen de aanwezi gen vertrekken naar de gedenkplaats op de hoek Gelderspad/Poldersweegje te Dirksland, alwaar bij het daar aanwezige gedenkteken een krans zal worden ge legd. OOLTGENSPLAAT Jf Op D.V. dinsdag 2 mei hopen de geza- melijke verenigingen der Geref. Gemeente te Ooltgensplaat hun jaarver gadering te houden. Als spreker voor deze avond is dhr. G. Slootweg uitgenodigd. Hij zal een referaat houden met als thema: "Bevrijding". De bijeenkomst zal gehouden worden in het kerkgebouw der Geref. Gemeente, aanvang 19.30 uur. U bent op deze avond van harte welkom. De organisatoren en begeleiders van de Omloop Goeree-Overtlakkee getroosten zich dit jaar een extra inspanning; de omloop op II en 12 augustus zal door ruim zeshonderd deelnemers gelopen worden. Ruim honderd meer dan vorig jaar. Aanleiding tot deze uitzondering is het goede doel waaraan de sponsorgel den zullen worden besteed, de aktie CT- .scan voor het ziekenhuis. Het is daarom nog steeds mogelijk zich voor deelname op te geven via tel nr. 01873 - 2158. Het Open Jeugdwerk Middelhar- nis/Sommelsdijk vindt al jaren dat Koninginnedag gevierd moet wor den. Daarom is het inmiddels een traditie: een gezellig oranjepro gramma voor jong en oud. Wat staat u allemaal te wachten? Vanaf 13.00 uur kunt u aan de Edison op het industrieterrein in Middelhamis te recht voor een puzzeltocht voor het hele gezin. Op een speelse wijze kunt u ge nieten, samen met de kinderen, van het prachtige Flakkeese landschap. Aan het einde van de fietstocht komt u, naar wij hopen, weer aan de Edison uit. Hier zal ondertussen de jaarlijkse, spor tieve strijd losbarsten: de zeskamp. Twaalf teams, waaronder een senioren- ploeg, vechten hier om de belangrijkste prijs: de sportieve eer. Verder zijn er echte prijzen voor natuur lijk het beste team, maar ook voor het team dat het meest origineel gekleed is. Vele nieuwe spellen zijn er, maar de tra ditionele afsluiting blijft in stand: de hin- dcrnisbaan met zeephelling. De deelne mers verwachten we voor 13.00 uur, vanaf dit tijdstip bent u ook van harte welkom om alle verrichtingen gade te slaan. Om 20.00 uur is er een zangavond in de Hervormde Kerk van Middelhamis. Naast veel samenzang is er medewerking van 'De Mauritssingers' o.l.v. Mar van der Veer. Jong en oud nodigen we van harte uit om deze avond met ons mee te maken. Vanaf 21.00 uur is 'De Hoeksteen' voor iedereen open, om onder het genot van een hapje en een drankje, na te praten over Koninginnedag 1995. Het leek een vervaarlijk projectiel te zijn dat dinsdag door personeel van bouwbedrijf Boeter werd ontdekt toen in het pand Zandpad 38 een deel van de vloer werd weggezaagd. In het pand waar tot voor kort dhr. Poortvliet woonde komt winkelruimte voor Zeeman textiel, later zal de gevel aan de nieuwe bestemming worden aangepast. Politie en zelfs een inspecteur achtten het raadzaam de Explosieven Opruimingsdienst erbij te roepen. Die constateerden al direct dat er geen gevaar te duchten was. Het gevonde ne bleek geen mortiergranaat maar een - gebruikte - rookbom van Engelse makelij, wel was het een oor logssouvenir. Een brandweerploeg van Ouddorp heeft jl. zaterdag deelgenomen aan de Prov. TAS hd-ld wedstrijd die in Numansdorp gehouden werd. Ouddorp eindigde als 2e en is daarmee gerechtigd deel te nemen aan de selektiewedstrijd op 10 juli in Meerkerk. DAMVERENIGING TE MELISSANT - Uitslagen van maandag 24-4-'95 Afdeling 1 C. Visbeen - B. v. Engers I - 1 J. Looy-H. Visbeen 2-0 B. V. cl. Spaan - B. Visbeen O - 2 H. Visbeen - J. Rooy l - l B. V. d. Spaan - T. Goedegebuur O - 2 Afdeling 2: A. J. Doem - H. V. Heukelen 2 - O De competitie nadert zijn einde van onze verenigmg en er zijn enkele beslissingen gevallen. Bert Visbeen is in afdeling I kampioen geworden. Iri de 2e afdeling is eveneens de kam pioen bekend, dit is Adri Doorn uit Nieuwe Tonge. Adri speelt voor het 2e seizoen mee bij "ENEO '52", het Ie sei zoen eindigde hij al bovenin, volgend seizoen kan hij zijn krachten meten in de hoogste afdeling. Beide heren proficiat met het behaalde kampioenschap. Zowel in afd. 1 als in afd. 2 is de strijd om de 2e en 3c plaats nog hevig en zijn nog diverse kanshebbers voor een ere plaats. Ook voor degradatie uit afd. I is nog niets bekend, hiervoor komen nog 3 spelers in aanmerking. Het zal op de laatste speelavonden nog erg spannend worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2