10.00 10.00 12.50 20.00 Uitslagen Jeugdsolistenconcours Landelijke strandschoonmaakdag 1995 in 28 kustgemeenten GEBAK: 2 SCHWARTZWALDERKIRSCHSCHNin 1SLAGROOMSCHNIÏÏ 1 grote SLAGROOMTAART 16SLAGR00MT0MP0UCEN IJS: 3 liter ROOMIJS aartdbei - caramel - amarenenI UlUU 36 CHOCOLADE ROOMIJSJES met caramel25l00 28 RAKET LIMONADE-IJSJES12i50 50 DUIMELOT VANILLE-IJSJES15i00 DIVERSEN 2 CHIPOLATA 2AARDBEIBAVER0ISES 32-20% VLEESKROKETTEN 40VLEESFRIKANDELLEN... tr°'^''"5 betalen t^'^:'^'^.5 betalen zijn wij GESLOTEN Theatergroep Amnesty International succesvol met toneelstuk 'Etty' Voileybalseizoen zit er op Home Service Dirksland B.V. Bakkerij Dam Reklame's Slagerij de Vries Wandeldag Rode Kruis Middelhamis april '95 Brassband Xoncordia' op zoek naar jong talent Heren 1 Intermezzo afhankelijk van mede degradatiekandidaten Meisjes A van HCGO stapje dichter bij kampioenschap Vergadering Part. Synode Zuid der Geref. Gemeenten Abonneert U op Eilanden-Nieuws 6 bolussen halen5 betalen Zaterdag 29 april 1995 Extra kerkdiensten Geref. Gem. ORANJE VLAGBURGERS Gepaneerde SNITSELS KIPPEBOUT GELDERSE WORST Verse PIZZA, NASI, BAMI, BABI PANGANG Gekookte WITLOFROLLETJES B12.2EILANDEN-MEUWSDINSDAG 25 APRIL 1995 (vervolg van voorpagina) MIDDELHARNIS - Jongstleden vrijdag speelde de theatergroep Nieuwe Waterweg van Amnesty International een toneelstuk over het leven van Etty Hillesum. Dit vond plaats in het Diekhuus te Middelhamis. In sobere beelden werd het leven geschetst van deze Joodse vrouw, die gedurende de oorlogsjaren een dagboek heeft bijgehouden. Door het ingehouden spel werd duide lijk onder welke spanning de Joden in de tweede wereldoorlog gestaan hebben en wat dit voor uitwerking had op hun leven. Etty Hillesum is op 30 november 1943 in Auschwitz omgekomen. In de pauze van het toneelstuk kon het publiek terecht bij de stand van de Amnesty- groep van Goeree-Overflakkee. Hier werden diverse zaken verkocht, zoals bloem- stukjes, krüüdplaetjes en spullen die direkter met het doel van Amnesty International te maken hadden. De stand werd druk bezocht. Na afloop kon men terug kijken op een geslaagde avond. In mei zal de stand van Amnesty weer terug zijn op winkelcentrum 'd'n Diek'. De groep hoopt dan ook op een goede opbrengst. Duizenden kinderen maken de kust z^erfajvalvrij MELISSANT - Burgemeester Boonstra reikte daarna de prijzen uit aan de winnaars van de diverse groepen en afdelingen. „Ik geneer me dat we, ook na 33 keer jeugdsolistenconcours nog geen concert gebouw voor u hebben!" liet burg. Boon stra weten. Daarom temeer is Dirksland trots het concours jaarlijks binnen de ge meente te hebben. Het 'ontzettend' hoge niveau doet dhr. Boonstra bijzonder goed, een kwaliteit die hij zowel aan de deelnemers als aan hun ouders toe schreef. Tenslotte overhandigde hij de door de ge meente beschikbaar gestelde wisselbeker aan de concourswinnares Iris Bulthuis. Daarna bedankte hij de commissie voor de organisatie van dit evenement en de muziekleerkrachten voor de manier waar op zij de jonge musici opleiden. Tot slot speelde Iris nog een gedeelte van haar winnend stuk. De volledige uitslagen zijn: Grote instrumenten Afd. A (t/m 11 jr.) Ie prijs Fleur Bulthuis, Goedereede195'/6 pnt. 2e prijs Arjan de Nooijer, Stellendam158 pnt. 3e prijs Johan V. d. Valk, Middelhamis 157'/^ pnt. Overige uitslagen: Arina Heystek 150 pnt., Annebeth Bezuijen 142 pnt., Renatc van Dieren 144 pnt., Claudia Struijk 153 pnt., Jaco Wilstra 135 pnt., Leandra Kei zer 154 pnt., Arjo de Wit 156Vi pnt.. Vera Schell 154'/i pnt.. Marien Stouten 142V^ pnt., Lianne van Dijk 140 pnt. Grote instrumenten Afd. B (12 14 jr.) Ie prijs Paul Kievit, Sommelsdijk185 pnt. 2e prijs Caroline den Hertog, S'dijk183 pnt. 3e prijs Daphne Bulthuis, Goedereede172 pnt. Overige uitslagen: Sander de Geus 144 pnt., Arjen Koudstaal 159'/i pnt., Elbert van Koppen 142V^ pnt., Gerbinc van As- peren 138'/i pnt., Barry Breur 143 pnt., Arjan Koppejan 142Vi pnt. ,Aukje To- rensma 135Vi pnt., Pieter Verhage 163 pnt., Corine Roozemond 149 pnt., Jas per van Lenten 149 pnt., Lennert Knöps 156 pnt., Petra Aartsen 151 Vè pnt., Joost de Nooijer 164 pnt., Corry de Bruin 166 pnt., Arnold van Lenten 146 pnt., Leo nard van Dijk 154Vi pnt. Grote instrumenten Afd. C (vanaf 15 jaar) Ie prijs Jan Hoek, Ouddorp196Vi pnt. 2e prijs Coen van Alphen, Nw. Tonge..l82Vi pnt. 3e prijs Siemon Bezuijen, Ouddorp181 pnt. Overige uitslagen: Christien van Kop pen 147 pnt., Sandar van Asperen 147 pnt., Mirjam van Dieren ISOVi pnt., Mar co V. d. Bok 175 pnt., Herman Paul 158Vi pnt., Daniël Kieviet 1581^ pnt., Rudi Biemond 174% pnt., Gerda Prin sen 158 pnt., Hans van Heemst 177 pnt., Martin Kolff 17014 pnt. Duo's, trio's enz. Ie prijs Hans van Heemst/ Coen van Alphen, Oude Tonge/Nieuwe Tonge178 pnt. 2e prijs Jantien v. d. Wende/ Alike van Dieren, Middelhamis.. 174 pnt. 3e prijs Samuel Deurloo/ Annette Kik, Bruinisse17314 pnt. Overige uitslagen: Blokfluitgroep 'De Regenboog' 140 pnt., Daphne/Fleur Bulthuis 162 pnt., Jacoline Paul/Anne- marie Verhage 146 pnt., Caroline van Seters/Martinc Krouwel 139Vi pnt., Mi chael Schellevis/Leendert van Rossum 141 pnt., Annelies Kieviet/Marijke de Wit 149 pnt.. Jong Flakk. gitaar Ensem ble 149 pnt., Flakk. Gitaar Trio 164 pnt., Arjan en Joost de Ntxiijcr 153 pnt., Ma rieke en Margrcet Grootenbocr 159 pnt. Kleine Instrumenten Afd. A (t/m 12 jaar) Je prijs Caroline Hartog, S'dijk!65Vi pnt. 2e prijs Mathilde Bmining, M'hamis161 pnt. Overige uitslagen: Priscilla Ras 151 pnt., Mirlande Besemer 144Vi pnt., Na- dine Stolk 152 pnt., Marlous Dillingh 156Vi pnt., Rosannc Vermaal 149 pnt.. Frank van Lccrsum 153'/6 pnt., Arthur Stolk 144 pnt. De wandeldag van het Rode Kruis van afgelopen zaterdag 22 april is goed ver lopen. Langs deze weg wil de organisatie ieder een die z'n medewerking heeft verleend bedanken. Ook wil de organisatie Recre- atiecentmm De Staver, Garage Witvliet, Fam. Franzen, Firma Gebar, Het Polen Depot, Fam. Mijs en de politie bedanken voor hun medewerking. Het totale aantal deelnemers van deze wandeltocht was 238. Wij als organisatie vonden het een goed succes en hopen dit evenement volgend jaar weer te kunnen organiseren. OUDDORP Ben jij tussen de 10 en 14 jaar en wil je een muziekinstrument leren bespelen? Meldt je dan aan, zodat je 1 keer per week met de overige jongens en meisjes kunt (xifenen. Voor slechts 1,00 per week krijg je een muziekinstrument en muziekboeken te leen. Dus, wat wil je nog meer?! Gauw bellen dus met Brassband 'Con cordia' voor nadere informatie naar (01878) 1277 of 3209. Kleine Instrumenten Afd. B (vanaf 13 jaar) Ie prijs Iris Bulthuis, GoedereedeI975V4 pnt. WISSELBEKER 2e prijs Marieke Grootenbwr, St'dam192 pnt. 3c prijs Machtcld Kievit, Middelhamis ...188 pnt. Overige uitslagen: Lize Adriaensens 150 pnt., Esther Ruizeveld de Wit 156'/^ pnt.. Carina Paul 135 pnt., Joost Bosdijk 174Vi pnt., Annemarie Hockman 18114 pnt., Liekc Loo.sjcs I77'/i pnt., Corine Molenaar 143 pnt., Susanne van Heinin gen 173 pnt., Margrcet Grootenboer 156'/^ pnt.. Volgend jaar vindt het jeugdconcours plaats op zaterdag 20 aprill MIDDELHARNIS - Met het spelen van uitwedstrijden heeft volleybalvereniging Intermezzo het seizoen 1994-1995 afge sloten. Een seizoen waar niet lang op terug gekeken zal worden. Of het moet zijn dat men het heeft over de definitieve nekslag voor het eens roemrijke eerste herenteam. Afgelopen zaterdag werd ge speeld tegen MVC 1 in Maassluis. Er werd hard gewerkt in deze wedstrijd, elk punt was welkom, maar MVC was aanvallend een klasse beter. Na in de in haalwedstrijd tegen Spirit blamerend een gelijkspel te halen, stond aan het eind van de wedstrijd 3-0 voor de thuisploeg op het telbord. Intermezzo is nu afhanke lijk van de uitslagen van de overige ploe gen, die in de onderste regionen verke ren. Direkte degradatie zal niet gebeuren. Maar promotie/degradatie wedstrijden tegen een nummer 2 uit de derde klasse is goed mogelijk. Deze worden op 6 mei a.s. in Capelle a/d IJssel gespeeld. Dames 1 verloor ook haar laatste wed strijd tegen Schollevaar. Na twee sets slecht en stroef gespeeld te hebben, vcxiral de stop werd matig verzorgd, leek er een opleving te komen in de derde set. Maar net te laat. Ook de derde set ging verloren 3-0 voor Schollevaar. Een lichtpuntje is er toch bij Intermezzo: het heren-recreantenteam is wederom, voor de vierde keer op rij, ongeslagen kampioen geworden. De laatste twee wedstrijden tegen plaatsgenoot Sparta verliepen zonder problemen. Allebei werden afgetekend gewonnen. Trainer Jaap Lodder kan trots zijn op zijn man nen. Overige uitslagen: Nat. Nederiandcn 1 - Dames 4 3-0 Alcazar 3 - Dames 2 2-2 MVC 2 - Heren 2 1-3 VoUido 1 - Mix El 0-3 Spivo I - Jongens Dl 3-0 Ekspalvo 1 - Meisjes Dl 3-0 Alcxandria'66 1 - Jongens C2 3-0 Met de traditionele Landelijke Strandschoonmaalidag vangt het voorjaar pas echt aan. Op donder dag 27 april om 13.30 uur trekken duizenden leerlingen uit de groe pen 6 en 7 van de basisschool er evenals vorige jaren weer op uit om onze strand zwerfafvalvrij te maken. De grote schoonmaak vindt plaats in 28 kustgemeenten, met medewerking van maar liefst 99 basisscholen. Onder het motto 'Sa men maken we Nederland schoon', geven ruim 3400 kinderen het goede voorbeeld. In de hoop dat een goed voorbeeld goed doet vol gen, verwijderen zij het vele zwerf afval dat onze stranden ontsiert en belast. Voor de organisatie en coördinatie heb ben de volgende organisaties de handen ineen geslagen: Stichting Nederland Schoon, Stichting Samenwerkende Ne derlandse Kust VVV's, Nederlandse Vereniging Strandexploitanten Noord- zee-strand. Stichting Milieu Communi catie FEEËN en de Koninklijke Neder landse Toeristenbond ANWB. Het is natuurlijk geen toeval dat uitgere kend kinderen onze stranden op 27 april a.s. een grote beurt geven. Als geen ander weten zij hoe plezierig het is om op een schoon strand te spelen. Nog belangrijker Is dat zij er in de toe komst onder lijden, indien er nu niks aan het zwerfvuilprobleem wordt gedaan. Ook zwerfafval pleegt immers een aan slag op ons milieu. En op onze porte monnee: jaarlijks kost het opruimen van zwerfvuil de Nederlandse overheid 550 miljoen gulden. Dat is 36,- per Neder lander. En dat terwijl we het heel makke lijk kunnen v(X)rkomen! Het A1 team van de meisjes van Hockey Club Goeree-Overflakkee kwam zater dag weer een stapje dichter bij het kam pioenschap. In Middelhamis speelden de meisjes thuis tegen Berkel en Rodenrijs. Direkt na het begin van de wedstrijd scoorde Nathalie Brusse het eerste doelpunt voor de thuisclub. Berkel en Rodenrijs maakte een tegen doelpunt, maar Samantha Koese wist voor de rust de stand op 2-1 voor HCGO te brengen. Ondanks veel kansen werden er in de tweede helft geen doelpunten gemaakt. De meisjes uit Berkel en Rodenrijs ga ven goed partij in een wedstrijd die vrij zwaar was op een vochtige grasmat. Vermoeidheid ging beide teams gaande de wedstrijd parten spelen. De meisjes van Berkel en Rodenrijs kwamen drie kee rmet een gevaarlijke tegenaanval, maar keeper Diana Havermans hield de bal mooi uit het HCGO-doel. Met de overwinning van afgelopen zater dag kwam HCGO op een totaal van 24 punten met nog een wedstrijd te spelen. Belangrijkste mededinger is Spijkenisse, Onze kust verdient een betere behandeling De oorsprong van het zwerfvuil op de stranden is tweeledig. In de koudere jaar getijden is het afval mede door de sterke westenwind voornamelijk afkomstig van zee. Scheepsafval gaat overboord, mo torolie wordt geloosd en uiteindelijk landt het allemaal op het strand: flessen, jerrycans, plastic, touw, lampen, keuken en ander afval. Met alle schadelijke ge volgen vaji dien voor mens en dier. Wordt het weer warmer, dan komt er bovenop het zwerfafval van zee ook nog een grote hoeveelheid door recreanten achtergelaten rommel. Achteloos raken onze stranden bezaaid met flessen, blikjes, luiers, plastic zak ken en ander afval. Onze kust verdient een betere behandeling. Om mensen daarop te attenderen is er de Landelijke Strand-schoonmaakdag. ,,De aktie heeft een sterk edukatief karakter. Aan de hand van een lespakket over zwerfafval op het strand worden kinderen bekend gemaakt met de proble matiek en en tevens spelenderwijs aktief na te denken over mogelijke oplossin gen. Opmimen is daarbij een (tijdelijke) oplossing, maar voorkomen is nog beter. Kinderen kunnen een belangrijke sleutel zijn tot die laatste oplossing. Namelijk door hun afval in de afvalbak te gooien, of, als deze vol is, mee naar huis te ne men", aldus Jacqueline Siksma van de Stichting Nederiand Schoon. De Landelijke Strandschoonmaak begint in de gemeente Goedereede om 13.30 uur op het Strand Noord, bij strandcafé de Zeester. Gereformeerde Gemeenten De P.S. Zuid der Geref. Gemeenten (om vattende de classes Goes, Middelburg en Tholen) vergadert D.V. donderdag 27 april, des morgens om half 10 in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente te Goes. De bidstond voor de Synode wordt ge houden D.V. woensdagavond 26 april om half 8 in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente te 's-Gravenpolder (roepende kerk voor deze Synode). In de bidstond hoopt voor te gaan ds. A. J. Gunst van Tholen, praeses van de vorige Synode. dat de competitie heeft afgerond met 25 punten. Om kampioen te worden moet HCGO op 29 april winnen van hockeyclub Souburg m Alblasserdam. Een gelijkspel is niet genoeg omdat rivaal Spijkenisse een hoger doelgemiddelde heeft dan HCGO De uitwedstrijd in Alblasserdam wordt met spanning tegemoet gezien. Coach Frits Koese: „Ze zullen er voor moeten vechten. Nog even flink trainen en vrijdagavond op tijd naar bed, zodat we er zaterdagmorgen uitgeslapen tegen aan kunnen". Oosthavendijk 8a, 3247 LD DIRKSU\ND. Tel. (01877) 27 51 - 24 09 Fax (01877) 5011 3 voor .4 voor Advertentie geldig t.e.m. zaterdag 6 mei. 's Maandags gesloten. Verder iedere dag van 8 tot 17 uur geopend. Zaterdagsochtends van 10.00 tot 11.30 uur geopend. Bestellingen vanaf 20,-worden gratis thuisbezorgd. Woensdag: Donderdag: r o **p- Oranestoetvoor 3.95 Vrijdag: Alle diensten heden (dinsdag)avond, aanvang 7.30 uur. Ol.'DDORP - ds. T. M. van Dijk van Veen. HERKINGEN - ds. W. Harinck van Kapelle- Biezclingc (openbare belijdenis). OUDE TONGE - ds. M. Mondria van Waardenburg. OOLTGENSPLAAT - ds. J. S. v. d. Net van Apel doorn (bed. H.D.). Dirksland 4 stuks 4.3o (Dlv. soorten, ook oranje) 100 gram l.Oll (naturel of oranje gekruid) kilo 4."0 100 gram 1.3«| Voor Koninginnedag: Nieuw: met ham en kaas, lekker snel en lekker makkelijk De Anmesty-stand werd druk bezocht. 10.00 moo siNos IKS7 //estslraat 14, Ouddorp, (01878) 1395

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2