R.S.G. Middelhamis door de brand uit de brand? Zevenhonderd oranje vlaggetjes... Volvo-garage Karels komt beter in de kijker Tobbedansen in Middelharnis tij insluiping geld verdwenen Zangkoor voor 55-plussers fJomiSemoH 32^^ 3 S. J. Menheerschool straks nieuw en uitgebreid (van 8 naar 17 lokalen) Extra kerkdiensten GerefGemeenten Vrouwenver. Ora et Labora Drs. J. H. Becker nam beroep naar Klundert aan Wedstrijd Sasruïters op 22 april Ouderen- en alieenstaandenmiddag Openstelling bibliotheek Brommerlawaal in de Koninginnenacht? Feestelijke opening kinderboerderij Gert en Ronald houden zich staande aan de top van de Nederlandse slagwerkers 67e Jaargang No. 6392 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (Ól 870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FaX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Raad Middelhamis: Toen in de Nieuwjaarsnacht de S. J. Menheerschool te Middelharnis af brandde - tengevolge van brandstichting nog wel - leek zich een ramp spoed over de R.S.G. (Reg. Scholengemeenschap) te hebben voltrokken, maar toen in de raadsvergadering van jl. donderdagavond over 't herstel werd gesproken leek alle misère alweer een end vergeten. Er komt een totaal nieuwe school, doel matiger en aanzienlijk groter dan de vorige die 8 lokalen bevatte. De nieuwe zal er zelfs 17 tellen, de vroegere 8, de 7 houten noodlokaliteiten (bij het hoofdge bouw, de vroegere HBS) die al jaren werden gebruikt en de 2 die bij de S. J. Menheerschool zouden worden gebouwd en - zonder brand - omstreeks deze tijd gereed zouden zijn geweest. „De school raakt door de brand uit de brand", stelde dhr. W. Villerius (SGP) vast. Natuurlijk was er het kostenplaatje, maar dat zal Middelhamis de kop niet kosten, „een beheersbaar risico" noemde weth. Slootweg het. Het Ministerie heeft een budget van 2.384,350,- toegezegd waarvoor de oorspronkelijke lokalencapaciteit kan worden teruggebouwd. Logisch dat en passant werd gedacht de 7-klassige noodbouw plus de twee noodlokalen die op 't punt stonden geplaatst te worden, in nieuwbouw om te zetten. De meerkosten worden op 1.250.000,- geraamd waar in door de bestuurscommissie uit de opgebouwde reserves 300.000,- zal worden bijgedragen. Voor 950.000,- extra is er derhalve de 'unieke' genoem de gelegenheid de dislokaties tot het ver leden te doen behoren, 't Was met over tuiging dat de raad ertoe besloot. Meer dan de helft van het nodige krediet wordt geput uit de reserve onderwijshuisves- ting, reserve grondkosten en uit de alg. reserve welke laatste mogelijk is door een voor '96 te verwachten rentevoor deel, een éénmalige ruimte die door weth. Slootweg 'zeer reëel' werd ge noemd, overige investeringen behoeven er niet voor te worden uitgesteld. De rest a 425.000,- zal moeten worden ge leend; op annuïteitsbasis kost dat 33.750,-per jaar. Wég dislokatie De raad bleek het er geheel mee eens. De dislokatie kan er door verdwijnen en zelfs de verkeersveiligheid zal ermee ge diend zijn wanneer de honderden leerlin gen niet telkens, via de drukke Kon. Ju- lianaweg van het ene-, naar het andere schoolgebouw hoeven te gaan. „Van de nood een deugd maken", zo noemde dhr. Villerius de hele operatie die bovendien de omgeving aanzienlijk zal verfraaien. Tot die verfraaiing rekent dhr. Villerius ook een wapenbord aan de gevel van het gemeentehuis. Hij pleitte ervoor dat aan te brengen opdat ook de toeristen en pas santen die niet bekend zijn zullen kunnen zien dat er het gemeentehuis, gevestigd is. Instemming ook van mevr. v. d. Nieu- wendijk (lijst Hoogzand). Ook zij hecht aan een optimale onderwijskundige en organisatorische oplossing waarmee bovendien de Kon. Julianaweg een ge daantewisseling zal ondergaan. Mevr. V. d. Nieuwendijk hoopt nu maar dat Flakkeese aannemers de gelegenheid krijgen in te schrijven. Met een kompli- ment aan het College besloot ze en mevr. Zoomers (VVD) begon er mee. Ze hoopt dat er snel gebouwd zal worden. Instemming en waardering, een kompli- ment zelfs voor het College, van dhr. V. d. Berg (VDB) voor 't feit dat het ijzer gesmeed wordt nu het heet is. Dat wilde dhr. V. d. Berg ook al toepassen op de verkoop van de grond aan de Mijslaan, maar daar is het nog wel wat vroeg voor. De grond is nog eigendom van het Mi nisterie en komt pas beschikbaar wan neer - per januari 1997 - de decentralisa tie plaatsvindt. Ook op een wat bezorgde vraag van dhr. Hutink (CDA) of het financiële gedeelte zoals vooigcaiold wei helemaal verant woord is, kwam van de zijde van het College een geruststellend antwoord en in dat geval ging dhr. Hutink graag ak koord, wetend hoe bezwaarlijk een dislo katie is voor de goede voortgang van het onderwijs. De raad stemde in z'n geheel met het voorstel in. HERKINGEN - (in de Ned. Herv. Kerk) donderdagavond 19.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. OUDE TONGE - woensdagavond 19.30 uur ds. J. Beens van Scherpe- nisse (bed. H.D.). NIEUWE TONGE - donderdagavond 19.30 uur ds. F. Melis van Nieuw Beijerland. Dit jaar valt de Havendag op zaterdag 3 juni; het hele programma ziet er veel belovend uit. Middelharnis staat deze dag weer bol van de aktiviteiten. Specia le attraktie van dit jaar is het tobbedan sen (m.b.v. zeephelling). Iedereen die een zwemdiploma heeft mag meedoen... maar er is maar ruimte voor 25 deelne mers. dus pak je kans! Inschrijven Inschrijven kan vanaf 10 april bij 'De Brug' (steigerbouw Bakelaar) aan de Juliana van Stolberglaan 11Kosten hier voor zijn 10,00. Deze moeten bij de inschrijving worden voldaan. Bij 'De Brug' ligt ook een reglement klaar. Ben je nog niet zeker of je mee doet, maar wil je wel het reglement bekijken, dan kun je bij de VVV terecht. Geef je snel op... er zijn 25 plaatsen be schikbaar. OUDDORP Hierbij wordt u vriendelijk uitgenodigd op onze verkoping D.V. donderdag 13 april a.s. in Verenigingsgebouw 'Eben- Haëzer', Preekhillaan 3. Er is van alles te koop, eigen gemaakt handwerk, creatieve dingen, boeken, bloemen, cake en koekjes, kaarten. Openingstijd van 9.30 tot 17.00 uur. Hartelijk welkom. Opbrengst onderhoud kerk. Bestuur en leden OOLTGENSPLAAT/KLUNDERT De Gereformeerde predikant, drs. J. H. Becker heeft een beroep aangenomen naar Klundert (N.Br.). Momenteel is ds. Becker predikant van de Geref Kerk te Rotterdam-Hillegersberg/Schiebroek. Op 1 maart 1981 werd ds. Becker, door zijn vader dr. J. H. Becker als kandidaat bevestigd in zijn eerste gemeente Oolt- gensplaat. Op 1 september 1985 deed hij zijn intrede te Marrum (Fr.) en vanaf 8 april 1990 is ds. Becker predikant van Hillegersberg/Schiebroek. Tijdens zijn verblijf te Ooltgensplaat was ds. Becker consulent van de naburige gemeente Den Bommel. Na zijn vertrek gingen Oolt gensplaat en Den Bommel samen met één predikantsplaats. De gemeente van Klundert telt 1250 doop- en belijdende leden, waarvan ongeveer 700 belijdende leden. De ge meente kwam vakant door het vertrek van drs. G. M. van der Linden. Drs. Becker gaat zijn plaats innemen, terwijl er mogelijk later nog een part time predikant zal worden aangetrokken. Het vertrek van drs. Becker en zijn gezin naar Klundert zal D.V. omstreeks de zo mervakantie plaatsvinden, waarna beves tiging en intrede. 't Wordt dit jaar op Goeree-Overflakkee een extra fleurige Koninginnedag. Zeker zo'n zevenhonderd kinderfietsjes izijn-, of worden dezer dagen voorzien van een hoog geheven oranje vlaggetje; niet echt voor Koninginnedag, maar omwille van de vei ligheid van de kleintjes wanneer ze zich op hun fietsjes door het verkeer bewegen. De Regionale Projektgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee heeft dat idee uitgewerkt en via de groepen 2 en 3 van de basisscholen bekend gemaakt, mét genoemd resultaat. Minstens zevenhonderd ouders hebben hun kleintjes dat stukje extra beveiliging gegeven; de vlaggetjes werden tegen een gereduceerd prijsje, 2,50 aangeboden. Vrijdagmorgen heeft mevr. R. Bakker van het ISGO ze op een van de scholen, de Openbare basisschool 'Roxenisse' te Melissant uitgereikt. De eilandelijke aktie 'fietsvlag '95' mag geslaagd heten! Als u Simon Karels, Flakkees' Volvo-dealer ooit hu meurig hebt aangetroffen, dan hebt u hem op een heel zeldzaam moment ontmoet. Vrijwel zeker is dan het 'duivenhok' oorzaak van z'n mineure stemming ge weest. Het clubgebouw van de Nieuwe Tongse postduivenvereniging 'de Gevleugelde bode' was hem al vele jaren een doom in het oog. 't Stond vlak voor z'n bedrijf en het ontnam passanten op de Provincialeweg een redelijk uitzicht op 'Volvo Karels'. Met wapperende Volvo-vlaggen en wat occasions op een overge- schoten hoekje werd de aanwezigheid van de garage nog wel aangeduid maar het duivenhok was en bleef 't meest promi nent aanwezig en dat stoorde dhr. Karels. Toen hij acht jaar geleden de gemeente een revitaliseringsplan voor het bedrijvenpark 'd'n Tram' aanbood in de goede hoop dat de gemeente slagvaardig tewerk zou gaan, werd daarin ook het Verenigingslokaal genoemd maar in al die jaren is er niks veranderd. Dhr. Karels besloot het dan maar zelf te doen en 't is hem ge lukt het stenen gebouwtje aan te kopen. Dat kon niet anders dan door de Postduivenver. een nieuwe lokaliteit aan te bie den. Die werd gebouwd langs de Duivenwaardsedijk en zal binnenkort in gebruik kunnen worden genomen. Duidelijk is dat de Vereniging er niet op achteruit gegaan is. Ook dhr. Karels is tevreden met de oplossing, al heeft die hem een aar dige grijpstuiver gekost. Samen met zoon Piet Joost, inmiddels mede-firmant in het bedrijf, heeft dhr. Karels vrijdagmorgen het bord van de Postduivenvereniging verwijderd en dat luchtte op. De rest van het gebouwtje wordt dezer dagen neergehaald. Want natuurlijk zal de duur gekochte grond een nuttige bestemming krijgen. Een mooie nieuwe showroom is in wor ding, makkelijk zichtbaar vanaf de Provincialeweg. Na een bezoek aan z'n winkel van 4 man nen, van waarschijnlijk Slavische kom af, miste een Sommelsdijkse winkelier vorige week een geldbedrag van ruim zesduizend gulden, overigens niet uit de winkella, maar uit het achter de winkel gelegen woongedeelte. Juist had hij het geld daar achter gelaten toen één man de winkel binnenkwam, al gauw gevolgd door 3 anderen. Zowel de winkelier als zijn echtgenote werden met drukke gebaren afgeleid en - letterlijk - in een hoek van de winkel ge drukt van waaruit ze niet konden zien dat een van de mannen is weggeslopen naar het woongedeelte waar hij het juist gede poneerde geld gevonden-, en weggeno men heeft. De diefstal kwam pas later aan het licht nadat de mannen vertrokken waren. Ze hadden wat blikken soep gekocht en taald. „Niks aan de hand, goed afgelopen", dacht de winkelier aanvankelijk nadat het stel was vertrokken. Op 22 april organiseren wij weer de eerste wedstrijd van dit seizoen. Iedereen met een paard of pony kan hieraan mee-doen, dressuur en springen. Bij de dressuur wor den de nieuwe proeven gereden. Voor opgave en/of inlichtingen kunt u bel len naar E. v. d. Valk, tel. (01877) 1396. OOLTGENSPLAAT De maandelijkse ouderen- en alieen staandenmiddag in 'Elthato' zal D.V. gehouden worden donderdag 13 april 1995 om 14.30 uur. Deze samenkomst staat in het teken van Pasen en zal door het comité worden verzorgd. Allen weer hartelijk welkom. Voor vervoer even be richt naar de familie Mans, tel. 1336. MELISSANT I.v.m. Goede Vrijdag is de bibliotheek in 'Melishof' donderdagavond geopend. In de nacht van vrijdag 28 april op zater dag 29 april (Koninginnedag) zal er door de politie van Goeree-Overflakkee streng worden gecontroleerd op het geven van overlast door van geluiddempers ontdane bromfietsen. Daarbij zal ook de verkeerspolitie van Rotterdam aanwezig zijn. Elke bromfiets die overlast geeft, wordt in beslag genomen. Een ieder die in die nacht last heeft van bromfietsen, wordt verzocht te bellen naar de politie in Mid delhamis, tel. (01870) 88777. De SWOO (Stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Oostflakkee') is voornemens in het Infocentmm aan de Berahardstraat 27 te Oude Tonge, weer een zangkoor voor 55-plussers op te richten. Jarenlang is er een zangkoor gewest, maar eind 1994 is het koor beëindigd daar de dirigent zijn taak heeft neerge legd. Hierbij doen wij een oproep aan een ieder die graag zou willen zingen, maar wij zijn ook op zoek naar een dirigent. Mocht u iemand weten die het koor zou kunnen en willen begeleiden, dan horen wij dat graag. Indien u belangstelling heeft om te zin gen kunt u kontakt opnemen met de SWOO, tel. (01874) 1344. Bij voldoende belangstelling zou er een koor opgericht kunnen worden. OOLTGENSPLAAT De kinderboerderij van de heer Huib Ka merman zal voor het seizoen 1995 op za terdag 15 april a.s. feestelijk worden ge opend. Op de boerderij, gelegen aan de Dorps weg te Ooltgensplaat is jong en oud om 14.00 uur hartelijk welkom. Tevens zijn er demonstraties, etc. Voor nadere inlichtingen: Kaai 8, tel. (01873)2568. COMBi Op 1 april 1995 vond er in Bameveld het topconcours voor solisten en kleine en sembles plaats. Geen 1 aprilgrap, maar pure emst. Gert Zweems en Ronald van den Ouden van Muziekvereniging Apollo uit Nieuwe Tonge waren uitver koren om hieraan deel te nemen. Ze had den zich voor de zoveelste maal in suc cessie deze uitnodiging verworven door onlangs in Bussum een uitvoering te pre senteren die een dermate hoge waarde ring kreeg dat zij gerechtigd waren om deel te nemen aan dit topevenement. Gert Zweems behaalde als solist met het werk COMISSION van V. Cox een pun tentotaal van 54 in 6 mbrieken wat dus een gemiddelde geeft van een 9 per m- briek. Een eerste prijs dus met promotie en lof van de jury en derde in zijn afde ling. Een bijzondere prestatie die hem weer het recht geeft tot deelname aan de Nederlandse kampioenschappen te Arn hem. Als duo, Gert Zweerus en Ronald van den Ouden namen zij om de zelfde reden deel aan dit topconcours met het toepas selijke werk TWO DRUMFRIENDS van E. Crauwels. Zij behaalden hiermee een puntentotaal van 54Vi, eveneens goed voor een eerste prijs met promotie en lof van de jury. Hiermee hadden zij tevens het hoogste aantal punten in hun afde ling. Ronald krijgt al sinds jaar en dag les van de heer Zweerus en met voornoemd re sultaat. Ook als duo zijn zij gerechtigd deel te nemen aan de Nederlandse kampioen schappen. De voorbereidingen daarvoor zijn alweer in volle gang. Muziekvereniging Apollo is met recht trots op deze leden. Het bewijst maar weer dat het spreekwoordelijke 'oefe ning baart kunst' geen loze kreet is. Zij hopen dan ook dat de Nederlandse kampioenschappen net zo succesvol zul len zijn voor Gert en Ronald als de voor gaande evenementen. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE CD tZ2 CD OUDOORP - Weststraat 35 - Telefoon (01878) 16 12 Fax 3734 RENESSE - Prmishop - Hogezoom 172 - Teleloon (011 l6l 24 CJ SOMMELSDIJK - Wesikrakeelstraat 8 - Telefoon (01870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1