Jaap Mackloet opent supermarkt in z'n geboortedorp Stad Predikbeurten Vluchtelingenwoningen komen Biesheuvel begon verf-, behang en doe-het-zelf-shop CDA-kamerleden de Provincie in Schaakvereniging De Zwarte Pion IVIuzielc op Sclioot: gezellige cursus voor ouder en kind wm mn m SNUFFELMARKT Inwisselen vakantiebonnen Uitslagen persoonlijk Flakkees damkampioenschap Kunstenaars exposeren in het Röderhaus Goedereede Raad Middelharnis: COMBI-AVOND Een cursus van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheidsservice Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 7 APRIL 1995 Z'n concurrenten zullen wellicht anders over hem denken, maar voor al die anderen is E-markt eigenaar Jaap Mackloet een over-aktief en bovendien een heel aardig mens. Een doordouwer, dat zeker...! In z'n geboorteplaats Stad aan 't Haringvliet heeft hij gisteren z'n 3e supermarkt geopend en dat mag een prestatie heten, maar hij houdt van tempo maken, 't Is nog maar negen jaar geleden dat hij zelfstandig ondernemer werd in Nieuwe Tonge. Vier jaar geleden opende hij een zaak in Melissant en nu is Stad aan 't Haringvliet een E-markt rijker, in het winkelpand van Van Neurcn, waarin laat stelijk nog een A-markt gevestigd was. Toen de winkel vrijkwam heeft Jaap niet lang geaarzeld, 't Is bovendien de winkel waarin hij z'n eerste leerjaren heeft doorgebracht. Hij heeft het vak er goed geleerd! 't Volk van Stad heeft in de E-markt een volwaardige supermarkt gekregen, met alle levensmiddelen, met vers vlees (uit eigen slagerij), met verse groente en met vers brood. Geen reden meer om voor het levensmiddelenpakket naar elders te gaan. Marktonderzoek heeft uitgewezen dat 85% van de food-besteding door de Stadtenaren buiten het eigen dorp plaatsvindt. Dhr. Mackloet zal z'n best doen zijn oud-dorpsgenoten in te doen zien dat besteding in eigen dorp minstens zo gemakkelijk en voordelig is want de E-markt legt zich uic op een kompleet assor timent tegen concurrerende prijs. OUDDORP T We zijn weer druk bezig met het verza melen van allerhande rommel voor onze jaarlijkse snuffelmarkt. Gooi uw rommel niet weg, maar bel (01878) 2150. De opbrengst van de snuffelmarkt is bestemd voor de pas verbouwde kerk van de Gereformeerde Gemeente te Oud- dorp en wordt D.V. 3 juni a.s. gehouden. MMVIMI tm OOLTGENSPLAAT Dinsdag 11 april a.s. bestaat er gelegen heid vakantiebonnen 'Landbouw' in te wisselen bij dhr. P. Westdijk, Pr. Hen drikstraat 21van 7 tot 8 uur nam. 4e ronde, gespeeld te Middelharnis op 5 april 1995: I. Mackloet -1. Koese2 - O J. Visbeen - B. van Engen2 - O C. A. van Welie - A. 't JonkO - 2 H. Koese - J. van Hoorn2 - O P. Leroy - A. P. C. de Mik2 - O B. Visbeen - H. H. VerolmcO - 2 P. van Dam - K. Tanis2 - O J. Dekker - M. Gocdegebuur2 - O C. Polder - G. Smits2 - O A. Krijgsman - J. Koppelman2 - O J. van Koppen - C. van der GroefO - 2 J. Kruik - A. KnapeO - 2 A. de Mik - C. Tanisuitg. M. Bruinsma - J. Lodder2 - O J. W. Stcxrf- A. van RossumO - 2 De doe-het-zelf-shop van Cock Biesheuvel staat dan wel niet in het win kelcentrum of op een A-lokatie, maar dat deert de Dirkslanders aller minst. Ze zoeken 'm wel op in de Spuikolk te Dirksland Aannemingsbedrijf 'Fr. Biesheuvel Zn.' betrok daar vier jaar geleden - verhuisd uit de Nieuwstraat - een heel grote loods, zó groot dat een deel van de ruimte kon worden verkocht en een deel kon worden verhuurd en nog bleef er ruimte te over voor de eigen bedrijfsvoering. Toen is er het idee geboren... Het idee om inpandig, aan de loods, een döe-het-zelf-shop te bouwen, voorzien van al die behoeften waarvoor de Dirkslanders voorheen op winkels elders waren aangewe zen. „Die gingen dan hup in de auto, naer Meneerse" ziet Cock Biesheuvel terug, een stroom die door de aanwezigheid van zijn shop zal zijn afgenomen want wat ze ook willen, hij heeft 't al gauw voor ze, in eigen dorp en zo hoort het, vindt dhr. Biesheu vel, 't Bespaart de klanten tijd en geld. Hij maakt werk van verf en behang waarin hij ruim gesorteerd is, maar ook het as.sor- timent dat een doe-het-zelf zaak kent is bij Biesheuvel aanwezig. Velen hebben de weg al gevonden, 't idee bleek een goed idee! Drie kunstenaars exposeren van 8 april t/m 17 mei in Galerie/Atelier Het Röderhaus, Noordzijde Haven 12 te Goedereede. Geëxposeerd worden schilderijen van Mariou Plymaekers, keramiek van Corry van Beuningen en mondgeblazen glazen van Hans Jürgen Westphal. De galerie is open, woensdag van 13.00 tot 17.00 uur en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. OUDE TONGE Inleveren vakantiebonnen voor de landbouw Vakantiebonnen kunnen worden ingele verd a.s. dinsdagavond bij D. Knops, Julianastraat 8. OUDDORP Inleveren vakantiebonnen A.s. woensdag 12 april kunnen vakantie bonnen worden ingeleverd bij J. Meijer, Westerweg 5, alhier, van 18.00 tot 20.00 Zondag 9 april 1995 (7e Lijdenszondag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. A. Vlietstra, Driesum. Ehen- Haëzer: 9.30 uur ds. A. Vlietstra en 18.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. C. Weststrale, 's-Gravcnpoldcr - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Kroeze en 18.30 uur ds. J. Koster - Doops gezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. G. Mulder en 18.45 uur kand. J. C. Klein, Ridderkerk. STELLENDAM - Herv. Gem. (in Chr. Mavo 'het Spectrum') 10.(X) uur ds. J. Codée en 18.00 uur ds. M. B. v. d. Akker te Nieuwerkerk a/d IJssel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur dhr. D. A. J. Sonncveld, Spijkenisse. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. M. Visser, Bovcn-Hardinxvcld en 18.00 uur ds. P. J. Teeuw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lecsdicnst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C. J. Veldman - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur Icesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, openbare geloofsbelij denis en 18.00 uur ds. J. het Lam, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.(X) uur Ices dienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.30 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. (Ned. Herv. kerk) 8.30 en 14.30 uur Icesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. K. Gr(x;ncndijk, Dus.sen - Lukas- kapel HDG 10.15 uur ds. A. Schaap - Rem. Ge.r Gem. 10.00 uur ds. G. Blocmendaal - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland, geloofsbelijde nis en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijg- rok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.(X) uur ds. E. Hakvoort - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur Icesdienst - Ger. Kerk lO.(X) uur ds. H. Out en 17.(X) uur drs. A. P. Spaa, Brouwershaven - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. G. F. Overweg en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Dickhuus, Ben. Zandpad lO.(X) uur drs. H. Wul fraat. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Beider, v.m. openbare belijdenis des geloofs - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur Ices dienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. van Slicdrccht, Nun- speet - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur Icesdienst - Evangelie Gemeente (De Komeet) Melkweg 75 10.00 uur br. Jongman. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. G. Kunz, Pa- pendrecht en 18.00 uur ds. L. D. Bur ger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur Icesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. J. H. Becker en 18.00 uur ds. W. A. B(x:r. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. VoUmüUcr en 18.(X) uur ds. B. J. Oldenhuis. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. F. Hoek en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, openbare geloofsbelij denis - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur Icesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. C. Koster, Maasdijk en 18.00 uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur drs. P. Buitelaar, Rotterdam. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x Icesdienst - Oud Ger. Gem. 3x Icesdienst. Tweede Kamerleden van het CDA bren gen op woensdag 12 april een werkbe zoek aan Dordrecht en de Hoeksche Waard. Het werkbezoek staat in het teken van de veiligheid en de openbare orde in de politieregio Zuid-Holland Zuid. De CDA-delegatie bestaat uit onder andere mw. A. M. A. van Ar- denne-van de Hoeven, mr. P. J. Biesheu vel, mw. M. J. A. van der Hoeven en drs. M. Smits. Het werkbezoek is georgani seerd door de CDA-statenkringen Rid derkerk en Dordrecht. De CDA-delegatie spreekt vanaf 14.00 uur op het gemeentehuis van Dordrecht met de korpschef en de korpsbeheerder van de politieregio Zuid-Holland Zuid over de veiligheidsproblemen in de stad. Aansluitend maken de politici een wan deling door de stad, waarbij zal worden gesproken met burgers en winkeliers. Vanaf 16.00 uur is men te gast in Nu- mansdorp. Met de districtschef van de politie in de Hoeksche Waard en enkele Gebiedsgebonden Politie Funktionaris- scn wordt gesproken over de problemen op het platteland. Het avondgedcelte wordt gehouden in zaal Koster, Rijksstraatweg 30 in Klaas waal. Vanaf 20.00 uur vindt een openba re themabijcenkomst plaats. Het onder werp 'veiligheid en openbare orde' zal worden ingeleid door het CDA Tweede Kamerlid mevrouw M. J. A. van der Hoeven, door burgemeester C. Oversier van Binnenmaas en door een vakbonds- lid van de Algemene Christelijke Politie- vakbond. Discussieleider is P. A. Lank- haar, bestuurslid van de statenkring Rid derkerk. Instemmend gemompel gisteravond vanaf de publieke tribune in Middelharnis' raadzaal toen burg. mevr. Sleurink liet weten dat door het College niet langer werd vastgehouden aan die ene Sperwerlokatie voor de plaatsing van tien wisselwoningen voor vluchtelingen. Instemming ook uit de raad dat aan de roep van 't volk gehoor was gegeven. Maandagavond, tijdens de gehouden informatie-avond, liet dat weten tegen de 'concentratie van 40 vluchtelingen op één kluitje' ernstig bezwaar te hebben. de vreemdeling die herberg zocht. Niet «M tm Een combi-avond: een gezamenlijke avond met de JV's van Middelharnis en Sommcisdijk. Een avond over een be paald thema. Hel thema voor morgenavond is: Jonge ren en zending. Wat heb ik daar nu mee te maken, vraag je je misschien af. Zen ding, dat gebeurt toch heel ver weg, in Afrika enzo. Is dat zo? Staat zending niet veel dichter bij dan je denkt? En gaat het jou niet rechtstreeks aan? Wc zijn heel blij dat we voor morgen ds. Wüllschlegcr hebben uitgenodigd, die op al deze vragen zal ingaan. Ds. Wüllschle gcr is predikant in Middelburg en tevens voorzitter van de Inwendige Zendings bond, de IZB. Wc hoeven niet te zeggen dat iedereen van harte welkom is: OJW-bez(x;kcrs en JV-lcden, maar o<ik als je op een andere manier gcïnteres.sccrd bent. Vanaf 19.30 uur kun je terecht in 'De Hoeksteen', we beginnen samen de avond om 20.00 uur. MIDDELHARNIS RSB-competitie Voor De Zwarte Pion is de RSB-compe titie afgelopen. Het eerste team speelde maandag 3 april 1995 tegen koploper NRSG Wilhelm Steinitz 1. Het werd een 4-4 gelijkspel, waardoor De Zwarte Pion op de tweede plaats eindigt in groep B van de eerste klasse. Er bestaat nog een kleine kans op promotie naar de promo tieklasse, maar dat is afhankelijk van de uitslagen van nog niet gespeelde wed strijden. Persoonlijke uitslagen: A. L. Mourik 0; R. van Hooff I; W. Sparreboom 'z^; M. H. R. van der Waal 1; T. C. van Prooijen V4; I. Lagendijk 0; J. du Pree 0; M. Verolmc 1Verolmc is de speler met de meeste bordpunten: 5 uit 7 wedstrij den. Het tweede team speelde 30 maart tegen De Pionier 2. Deze laatste wedstrijd ging met 4H-3H verloren, waardoor in groep G van de derde klasse De Zwarte Pion in de middenmoot eindigt. Persoonlijke uitslagen: C. J. Smit V4; G. de Jager 1J. L. Minnaar W, W. I. Pee- man IE. Verbeek Vi; Ant. Visser 0; R. van Doorn 0; P. Lesuis 0. Bij het tweede team heeft Pceman de hoogste score behaald: 6 punten uit 7 wedstrijden. Het derde team sloot op 3 april 1995 de competitie af met een ruime overwinning op het tweede team van Barcndrecht: 7-1 Afhankelijk van een andere uitslag kan De Zwarte Pion nog tweede worden in gr(x:p F van de vierde klasse en dat geeft mis.schicn nog recht op promotie naar de derde klasse. Persoonlijke uitslagen: H. Taaie Vi; M. L. van der Waal 1W. Markwat IA. A. Kaneshir 1; L. Nelcman W, L. Stolk 1; H.K.Smit 1; Ad. VLsser 1. In dit team heeft Van der Waal een 100% .score behaald: 6 punten uit 6 wed strijden. 't Zal er nu dus niet van komen, de spreiding die door de bezwaarden wordt voorgestaan zal door het College worden nagestreefd op een aantal nog vast te stellen lokaties. De raad zal in die keuze betrokken worden maar ver trouwend op de goede afloop daarvan werd nu, voor de aanschaf van de woningen een krediet van 588.000,- beschikbaar gesteld, zijnde de kosten a 713.000,- minus de stimuleringsbij drage van 125.000,- want die werd door de besluitname veilig gesteld. Wanneer voor de wisselwoningen plaatsen worden gevonden zullen voor de infrastruktuur nog kosten moeten worden gemaakt; nu bleven die in de kredietverlening buiten beschouwing. 's Lands lai^ge traditie vluchtelingen op te nemen krijgt in Middelharnis z'n vervolg. Joden, Hugenoten, Chinezen en Zuid Molukkers zijn dat - volgens dhr. v. d. Ketterij - geweest en nu zijn het opnieuw veire vreemdelingen die geholpen moeten worden. Gerechtig heid en barmhartigheid dienen het richtsnoer van het te voeren beleid te zijn, aldus dhr. v. d. Ketterij, die geen problemen voorziet wanneer ieder zich aan de normen en wetten houdt maar daar kon verschillend over worden gedacht, werd het ook. „Bedenkelijk" vond dhr. Rijvers som- miger benadering met kennelijke zorg te informeren naar de grootte van de gezinnen alsof grote gezinnen aan Flakkce vreemd zouden zijn, ,,maar hóór je erover?" Dat de begrippen 'veiligheid en con trole' aan de aanwezigheid van vluch telingen worden gekoppeld ging iemand als dhr. Hooyman (PvdA) te ver want „dat doe je ook niet wanneer het om woningen voor 'witte' Neder landers gaat en zo voer de discussie voort, bij ieder trouwens vanuit de wil om te helpen. Dhr Hutink (CDA) praktiseerde de C met de vluchtelingen een gastvrije plaats te bieden. Vooral verwacht hij daarvoor sympathie en deelname aan de opvang uil kerken en chr. organisa ties, al beluistert dhr. Hutink ook in die kringen een soms negatieve houding tegenover vluchtelingen. Zulken wees hij op 't geschrevene in Mattheus 25 waar de Heere Zichzelf voorstelde als als zodanig herkend, maar zover het aan zelfs Zijn minste broeder gedaan was het Hem gedaan, zo was Zijn boodschap en dhr. Hutink droeg die verder: „Laten we God toch niet aan de kant laten staan". Vanuit de raad werd zeer aangedron gen op begeleiding van de vluchtelin- gert die komen zullen, én begrip. Voldoende faciliteiten voor de Stich tingen Vluchtelingenwerk werden door dhr. Rijvers bepleit (ook dus voldoende financiën) en begrip werd door mevr. van Eek gevraagd. „Je zult maar in een ver land waarvan je de taal niet spreekt terecht zijn gekomen", bezag ze, logisch dat je dan je landgenoten opzoekt". 't Moest ook een antwoord zijn op de veronderstelling van een van de raads leden dat in één huis in Middelharnis inplaats van een gezin van 4 wel 11 mensen bivakkeren. De 2 aanwezige leden van lijst Hoog- zand hebben niet met het College voorstel ingestemd. Dhr. Holleman meende dat de oplossing via de Wo ningbouwvereniging kon worden bereikt maar er was niemand die dat realiseerbaar achtte. Zeker niet weth. mevr. van Eek die z'n suggestie te beoordelen had. Ook aan de vraag van dhr. Holleman het voorstel terug te ne men werd niet voldaan. De plicht de deur voor de naaste open te zetten werd ook door dhr. Quist (RPF) verstaan, maar hij stelde wel wat voorwaarden. Minstens twee loka ties was er daar een van. De konklusie mocht tenslotte zijn dat de wisselwoningen er komen op nog nader aan te wijzen plaatsen. Weth. Tiggelman, de bespreking en de goede wil beluisterd hebbend deed ten slotte een oproep aan ieder die 't maar horen wil de Stichting Vluchtelingen werk alle steun geven die ze in haar werk nodig heeft. En dan, als we ze echt ontmoeten wil len, zou 't kunnen..., weth. mevr. van Eek zei 't dan toch maar, dat wij, indi vidueel ingestelde Nederlanders nog wat van de vluchtelingen zullen leren, want zij zullen hun laatste boterham met de ander willen delen. En wij. Binnenkort gaan er diverse cursussen Muziek op Schoot van start in de regio. Een gezellige leuke cursus vol liedjes en spelletjes voor ouder en kind. Hoe jong kinderen ook zijn ze zijn alle maal dol op muziek. Zodra er muziek klinkt zijn kinderen een en al oor en reageren vaak met lachen en bewegen. Kinderen zijn dus dol op muziek, maar doen ouders daar ook wat mee? Vroeger werden kinderen nog vaak naar bed ge bracht onder begeleiding van het liedje 'Slaap kindje slaap' of in bad gedaan met het lied 'Alle eendjes zwemmen in het water'. Tegenwoordig wordt hier nauwelijks meer tijd voor genomen. En als ouders wel willen zingen kunnen ze het vaak niet omdat ze zelf zijn opge groeid met Hilversum 3 en/of de tv. Bo vendien wordt zingen vaak een beetje gek gevonden. Voor die ouders die graag gezellig met hun kind muziek willen maken maar geen groot repertoire ken nen is de cursus 'Muziek op Schoot' be doeld. Muzikale kennis of zangtalent is hierbij niet nodig. Wel de bereidheid samen met je kind te zingen, spelen, dan sen, klanken te ontdekken, kortom muziek te maken. Uitslagen huishoudelijke competitie (3 april 1995) Groep I: A. L. Mourik - W. SpanreboomO - 1 Groep 2: W. I. Peeman - C. J. Smit1 - O G. de Jager-P. Lesuis1 -O Groep 3: B. Loosjes - C. GroenendijkO - 1 C. V. d. Does - M. BomVi - Vi J. Noordijk - F. MeiaardI - O Positief effekt Samen muziek maken is zowel voor ouder en kind erg gezellig. Daarnaast versterkt het de band tussen ouder en kind en het stimuleert de taalontwikke ling. Al spelend en zingend leert het kind bepaalde woorden en begrippen. Daar naast stimuleert het samen muziek ma ken het gevoel voor maat en ritme, het leert emoties en fantasie hanteren en het leert zich concentreren. Cursus De cursus bestaat uit 10 lessen van een half uur en wordt gegeven door een do cente van het conservatorium met een speciale opleiding. Tijdens de cursus wordt niet alleen gezongen maar ook ge speeld. Kringspelletjes, bewegen, luiste ren, improviseren, dansen en muziek maken met speelgoed en muziekinstru menten komen allemaal aan de orde. ledere les wordt er een nieuw liedje of spelletje behandeld. Ouders krijgen dit op papier om er thuis mee verder te oefe nen. Omdat er in de eerste kinderjaren zoveel grote verschillen in ontwikkeling zijn, wordt de cursus gegeven voor vier verschillende leeftijdsgroepen van vier maanden tot vier jaar. Waar en wanneer In Oude Tonge, op 12 april, tussen 09.00 en 12.00 uur. De kosten voor de hele cur sus bedragen 55,- voor leden en 85,- voor niet-leden. Hierbij is inbegrepen: stencils met alle liedjes en spelletjes. Heeft u interesse Neem dan tussen 9.00 en 12.00 uur kon- takt op met het secr, van Kruisw. Zuidh. Eilanden Gezondheid Service, tel. (06) 0992299, gratis. Aanmelden kan tot on geveer 2 weken voordat de cursus start. niet 'op één kluitje'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2