EIIMIDEn-niEUWS Concertagenda 1995 Triplum concert-serie presenteert tweede concert op 8 april Plaatsing Wisselwoningen Sperwer Sommelsdijk Unieke combinatie van klarinet en orgel Abonneert U op Eilanden-Nieuws Reisje NCRV- correspondenten Martijn Vermaat weer winnaar solistenconcours Reaktie op artikel: AKTIE ZUINIG STOKEN Gevonden voorwerpen Open ochtend voor vrouwen 4e Blad VRIJDAG 7 APRIL 1995 No. 6391 Een aantal van de bezwaren die uit de huis-aan-huis aktie en op de informatie avond naar voren kwamen, berusten op niet meer dan spekulaties die voortko men uit vooroordelen en onwetendheid. Enkele aanwezigen op de informatie avond wisten deze bezwaren prima te versterken door allerlei negatieve voor beelden te geven. Tegen elk van deze genoemde voorbeel den is uiteraard ook weer een voorbeeld te geven dat het tegendeel bewijst, maar het is natuurlijk aangenaam te horen wat men graag bevestigd wil hebben. Vooroordelen duiken vaak op wanneer er economische belangen verdedigd moeten worden (bijv. de waarde van de koopwo ningen zou kunnen dalen door ontstane problemen). Ook om onze angst voor vreemden te luchten, om ons zelf te beschermen tegen het gevreesde gevaar en de mensen van onze eigen groep te waarschuwen spelen deze vooroordelen ons parten (zoals de openbare orde die in het geding zou kunnen komen en de eventuele ghetto- vorming door bewoners van de wissel woningen). Zo zou er in het geheel geen sprake zijn van integratie of in-burgering indien asielzoekenden als een aparte eenheid in een wijk worden geplaatst. Wat houdt integratie eigenlijk in? Integratie houdt in dat de asielzoekende als volwaardig lid wordt opgenomen bin nen de samenleving en is afhankelijk van wederzijdse acceptatie. Dit betekent ge lijkwaardigheid en het recht op behoud van de eigen identiteit, wat inhoudt dat alle betrokkenen moeten meewerken, dat veronderstelt eveneens een aktieve inzet van de Nederlanders. Wel of geen sprake van integratie hangt dan ook voor een groot deel van de om wonenden af. De meeste mensen met vooroordelen hebben nooit persoonlijke of rechtstreek se kontakten met asielzoekenden, ook al wonen ze vlak bij hen in de buurt. Ze hebben nooit met ze gepraat of zijn nog nooit bij ze op bezoek geweest. Als al deze beelden opgeklopt worden zien de meeste mensen een multi-cultu- rele samenleving meer als een bedreiging dan als een kans op verrijking. Mensen kijken altijd door een bril naar andere culturen. De glazen kunnen be hoorlijk troebel zijn, maar je kunt ook proberen ze op te poetsen en de realiteit beter te zien. Zolang mensen die kans niet grijpen, krijgen ze nooit het bewijs dat de werke lijkheid anders is dan bepaalde mensen ons willen doen geloven! Ingezonden door: A. van Alphen Sommelsdijk Vrijdag 7 april: Hervormde Kerk - Goedereede, Passie en Pasen; Hervormde Zang vereniging 'Jeduthun' o.l.v. Mar v. d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 8 april: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Passie en Pasen; Herv. zangvereni ging 'Jeduthun' te Middelharnis en Herv. koor 'Een vaste Burcht' uit Aalburg. Sopraan: Liesbeth Struik. Counter-tenor: Jan van Seters. Dwars fluit: Suzanne van Heiningen. Orgel: Taco van Dijk en Bart-Jaap de Bak ker. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 8 april: Hervormde Kerk - Oude Tonge, 35-jarig jubileum van 'Com nu met Sangh' 'Com nu met Sangh' te Oude Tonge, Jubilate' te Ooltgensplaat. Ridderkerkse Tiener- en Kinderkoren o.l.v. Jennifer van den Hoek. Koper ensemble. Organist: P. Rotscheidt. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 8 april: Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge, Mannenkoor 'David' uit Lisse; Chr. Gem. Koor 'Advendo' uit Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 15 april: Hervormde Kerk - Goedereede, Paaszangdienst. Chr. Mannenkoor 'Door Eendracht verbonden' te Stellendam; Chr. Mannenkoor 'Jubi late Deo' te Ouddorp; Kinderkoor 'Goedereede' te Goedereede. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 29 april: Hervormde Kerk - Stad aan 't Haringvliet, Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Koperkwintet Brassionata. Orgel: Wim Diepen horst. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 5 mei: Sporthal de Staver - Sommelsdijk, Bevrijdingsconcert: Fanfare 'De Hoop' te Stellendam o.l.v. Arie Stolk; Chr. Gem. koren: 'Hart en Stem' te Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen; 'Soli Deo Gloria' te Dirksland o.l.v. Jaap de Geus; 'Middelharnis' te Middel harnis o.l.v. Cees den Braber; 'Soli Deo Gloria' te Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet; 'De Lofstem' te Den Bommel o.l.v. Peter Wessels; 'Jubilate' te Ooltgensplaat o.l.v. Hanny van Nispen-Franken; 'Com nu met Sangh' te Oude Tonge o.l.v. Arie van 't Geloof. Mannenkoren: 'Jubi late Deo' te Goedereede o.l.v. Jan Bezuijen en 'Door Eendracht verbon den' te Stellendam o.l.v. Johan van Broekhoven. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 6 mei: Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge, Bevrijdingsconcert t.b.v. Stichting Ontmoeting. Chr. Gem. Koor 'Ad vendo' te Nieuwe Tonge o.I.y. Peter Wildeman. Orgel: Bram Bout en Arjan van Ballegooyen. Panfluit: Johan Gerritsen van de Hoop. Tenor: Johan Baay. Bariton: Kees Deurloo. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 13 mei: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Thematisch orgelconcert 'Tussen Bach en Mendelssohn'. Organist: Paul Kieviet. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 20 mei: Hervormde Kerk - Dirksland, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Chr. Oratorium Vereni ging 'Middelharnis' o.l.v. Rinus Verhage met medewerking van so praan Marijke Nieuwenweg. Orgel: Bas de Vroome. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 1 Juni: Hervormd Verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer' - Ouddorp, Chr. Zangvereniging 'De Lofstem' te Ouddorp en Chr. Mannenkoor 'Door Eendracht verbonden'. Aanvang 20.00 uur. Maandag 5 Juni: Visa/slag- Stellendam, Groot mannenkoor (230 leden) o.l.v. Dinant Struik. Orgel: Michel de Wit. Vleugel: Bert Roest. Bas/bariton: Paul Visser. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 10 Juni: Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge, Zomerzangavond. Chr. Gem. Koor 'Advendo' en Jeugdkoor 'Bid en Zing' o.l.v. Peter Wildeman. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 10 Juni: Doopsgezinde Kerk - Ouddorp, 'Magnificat' te Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage en'Cantione Musi- cum' te Nieuwerkerk o.l.v. Arie van 't Geloof. Organist: Wim Diepen horst. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 24 Juni: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Orgelconcert door leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang 19.30 uur Zaterdag 24 juni: Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Orgel: Arie J. Keijzer. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 24 Juni: In Herv. Verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer' te Ouddorp, Zomerzangavond: Chr. Kinderkoor 'Jong Begonnen'; Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem'; Chr. Mannen koor 'Jubilate Deo* onder leiding van J. Bezuijen. Organist: J. van Broekho ven. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 6 Juli: Hervormde Kerk - Goedereede, Zomerzangdienst: Chr. Gemengde Zangver. 'Soli Deo Gloria' uit Stel lendam. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 11 Juli: Doopsgezinde Kerk - Ouddorp, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Zomerconcert. Viool: Manuela Hoogenboom. Piano: Mar lies Molenaar. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 20 Juli: Hervormde Kerk - Goedereede, Zomerzangdienst: Panfluit: C. v. d. Velde. Trompet: S. van Broekhoven. Orgel: J. Hollaar. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 25 Juli: Toren van Goedereede, Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Zomerconcert. Pianoforte: Riko Fukuda. Cello: Maaike Roelofs. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 3 augustus: Hervormde Kerk - Goedereede, Zomerzangdienst: Chr. Gemengde Zangvereniging 'Jubilate'.te Oolt gensplaat. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 11 augustus: Hervormde Kerk - Middelharnis, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee, Zomerconcert. Trompet: André Heuvelman. Orgel: Piet Westhoeve. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 26 augustus: Rooms Katholieke Kerk - Oude Tonge, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Blokfluit: Elly Bakker. Clavecimbel en orgel: Aart van der Gronden. Aanvang 20.00 uur. Aktieweek 27/3 t/m 2/4 Korte omschrijving weersomstandigheden: Zaterdag 30 september: Hervormde Kerk - Dirksland, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Orgel: Jan Jansen. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 28 oktober: Hervormde Kerk - Middelharnis, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Orgel: Aart Bergwerff. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 10 november: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Mannenkoor 'Jeduthun' uit Amers foort o.l.v. C. 't Jonk. Organisten: Arie Kortleven en Jaap Hollaar. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 11 november: Hervormde Kerk - Dirksland, 'Magnificat' te Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage. Orgel: Wim Diepen horst. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 25 november: Rooms Katholieke Kerk - Oude Tonge, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Lezing in samenwer king met de Vereniging van Orgel- vrienden door Dr. Albert Clement. Aanvang 14.30 uur. 's Avonds in de Hervormde Kerk te Oude Tonge orgelconcert door Dr. Albert Cle ment. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 25 november: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Kerstconcert: Harp: Anke Anderson. Hobo: Anja van der Maten. Panfluit: Liselotte Fennema. Orgel: Jaap Hol laar en Dub de Vries. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 1 december: Hervormde Kerk - Stellendam, 50-jarig bestaan van Soli Deo Gloria te Stellendam. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 16 december: Hervormde Kerk - Oude Tonge, Chr. Gem, Zangver. 'Soli Deo Gloria' te Stad aan 't Haringvliet. Het Thools mannenkoor. Chr. Gem. Zangvereni ging 'Com nu met Sangh' te Oude Tonge. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 16 december: Hervormde Kerk - Goedereede, Kerstzangavond: Duivelands Mannenkoor o.l.v. H. Weekhout en Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo' uit Ouddorp o.l.v. J. Bezuijen. Aanvang 19.30 uur. Maandag 18 december: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Kerstconcert: Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 19 december: Hervormde Kerk - Stad aan 't Haringvliet, Kerstconcert. Chr. Gem. Zangver. 'Soli Deo Gloria' rn Chr. Jongerenkoor 'Psallite Deo' beide o.l.v. Paul Kieviet. Orgel: Kees Villerius en Bart-Jaap de Bakker. Trompet: Jacques van Broekhoven. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 23 december: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee, Kerstconcert. Chr. Oratorium Ver. 'Middelharnis' o.l.v. Rinus Verhage. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 23 december: Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge, Kerstzangavond. Chr. Gem. Koor 'Advendo' en Jeugdkoor 'Bid en Zing' o.l.v. Peter Wildeman. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 23 december: Hervormde Kerk - Middelharnis, Kerstzangavond. Herv. Zangver. 'Jeduthun' te Middelharnis o.l.v. Mar van der Veer. Org'el: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. »Ach, hadden wij hier ook maar klarinetten. U houdt het niet voor mogelijk wat een mooi effekt het is om ze in een symfonie te horen", sclweef Mozart aan zijn vader. In dit concert kunt u kennis maken met de unieke combinatie van twee blaasinstrumenten, klari net en orgel. Uitvoerenden zijn de klarinettist André de Vette en organist Sietse van Wijgerden. Evenals het vorige concert zal ook dit concert weer plaatsvin den in een originele vormgeving, nu in de vorm van 'Een mu zikaal menu'. Er is al een aperitiefje aangeboden in de vorm van een cassettebandje, wat aangeboden is aan de vele plaatse lijke fanfare- en harmonie-orkesten. Wanneer u het nog niet wist: TRIPLUM CONCERT SERIE is een serie met een nieuw logo en een nieuwe naam waarin in kleine series van drie concerten een andere weg wordt ingesla gen dan bij de traditionele concerten. Aanvang van de concer ten is steeds 20.15 uur. Door middel van een abonnement kan het publiek voor een klein bedrag kennis maken met bekende en onbekende muziek, uitgevoerd door vocale en instrumentale ensembles en solisten. De drie-gedachte bij deze concerten is dat muziek bij uitstek een middel is tot communicatie tussen de componisten, uitvoe renden en publiek. Deze driehoeksverhouding willen we naar voren brengen bij deze concerten waarin communicatie een middelpunt is. Dit zal gebeuren door onder meer mondelinge toelichtingen op de werken die uitgevoerd zullen worden. Ook zal er een pauze zijn waar onder het genot van een kopje koffie over muzikale en niet-muzikale zaken gesproken kan worden. Triplum is oorspronkelijk de derde stem in een koorwerk waarbij elke stem een andere tekst had; deze kleurigheid wil len we ook zoeken in deze serie. Een derde partij is ook vaak een inspiratiebron voor twee anderen. Triplum wil ook een po dium zijn voor getalenteerde musici uit de omgeving. De concerten vinden plaats in de sfeervolle ambiance van de rooms-katholieke kerk in Middelharnis, een gebouw dat door de schitterende akoestiek bijdraagt aan een bijzondere bele ving van muziek. Mozart interesseerde zich sterk voor de verschillen in klank kleur bij de blaasinstrumenten. Vandaar dat dit hem de tot bo vengenoemde uitspraak verlokte. Mozart heeft dit instrument ook vaak ingezet in zijn composities. Het concert besluit daar om ook aan op dit citaat, en er wordt begonnen met het beroemde adagio uit het klarinetconcert. Van zijn tijdgenoot X. Lefevre volgt dan een sonate, duidelijk hoorbaar ook een stuk uit de klassieke periode. Uniek ook in dit concert is dat de meeste composities die uitgevoerd worden originele werken voor klarinet en orgel zijn, zoals ook het zeer originele werk van de Amerikaa R. Brown: 'Sonata for Clarinet and organ'. Het is een werk .waarin allerlei compositietechnieken te belui steren zijn zoals rapsodie- en scherzo-achtige frasen, maar ook klassieke technieken als de fuga. Een zeer expressieve en melodieuze aria van de bekende Flakkeese musicus volgt daar na. Ook is er een compositie te horen van Sietse van Wijgerden, een van de concertgevers van deze avond. Hierna twee werken van C. Franck, eerst de prelude, fugue et variation in een bewerking van Sietse van Wijgerden voor orgel en klarinet, Frankgebruikte zeer vaak de expressieve registers van zijn orgel zoals de hobo en klarinet, nu niet als orgelregisters te horen maar 'naturel'! Hierna volgt de enige orgelsolo van deze avond: Choral 1 van C. Franck. Het stuk behoort tot de grote dramatisch-expressieve orgelwerken uit de laat-romantiek. Het concert wordt besloten met een werk van Krebs, een stuk dat aan het einde van het menu zeker een bezadigende en bezinnende uitwerking op het publiek zal hebben. Klarinettist André de Vette studeerde aan het Rotterdams con servatorium bij Herman Westen, en aan het Haags conservato rium bij Ad Vos waar hij in 1990 afstudeerde. Na zijn studie heeft hij bij verschillende orkesten geremplaceerd, o.a. bij het Noordhollands, het radio philharmonisch, en bij het residentie orkest. Nu is hij werkzaam als soloklarinettist van de Doaneharmonie Nederland. Hij werkte mee in produkties als Cyrano, Sweeney Todd, en nu in The Phantom of the Opera. Sietse van Wijgerden studeerde orgel docerend en uitvoerend musicus, kerkmuziek en muziekwetenschappen. Het derde concert is op 3 juni met Herien Wieringa (sopraan), Cees Veerman (fluit) en Sietse van Wijgerden (orgel). Alle concerten vinden plaats in de Rooms Katholieke Kerk aan de Langeweg in Middelharnis. Aanvang: 20.15 uur; met koffiepauze en toelichtingen van de musici. Entree: 6,-. Jongeren tot 18 jaar, CJP en 65-i- 4,-. Abonnement 2 concerten; vooraf aan het concert te verkrijgen. Dit kost u 10,-; resp. voor jongeren tot 18 jaar, CJP en 65+ 7,-. Informatie te verkrijgen via tel. (01870) 85643. Gevonden voorwerpen op Goeree- Overflakkee in maart 1995. Bij navraag van de goederen gelieve u het nummer van het goed op te geven. 106959 Zeil van vaartuig, gevonden tussen Stellendam/Goedereede. 107008 Zilveren armband, te Goedereede. 107120 Trouwring, te Sommelsdijk. 107226 Bruine portemonnee, te Dirksland. 107476 Gouden ring, te Middelharnis. 107555 Zilveren broche, te Middelharnis. 107699 Tas met sportkleding, te Middelharnis. 107875 Kindermutsje, te Nieuwe Tonge. 107987 Zwarte jas, te Ouddorp. 108104 Rugzak met o.a. camera, te Ouddorp, Port Zélande. 109077 Zonnebril, te Ouddorp, Port Zélande. 109180 Damesbril, te Sommelsdijk. Ook zijn er diverse sleutels gevonden, deze kunt u bekijken op het buro te Middelharnis tussen 8.00 en 17.00 uur. Dinsdag 26 december: Ger. Gemeente - Dirksland, Kerstzangavond. Dirkslands Mannekoor o.l.v. Dinant Struik. Gem. koor 'Soli deo Gloria' o.l.v. Wim de Penning. Jeugdkoor 'luventa' o.l.v. Wim de Penning. Aanvang 19.00 uur. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor KERKCONCERTEN op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vast stellen van hun programma op boven staande informatie richten. Komen er desondanks meerdere concer ten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van bin nenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. (01870) 82560. 'Relaties: Acceptatie of Afwijzing' Programma Mevr. Lies Drop uit Vlaardingen zal in gaan op het thema: 'Relatie's: Acceptatie of afwijzing'. Na de inleiding is er gelegenheid tot het stellen en beantwoorden van vragen. Door wie georganiseerd? De Doopsgezinde Kerngroep 'Van Vrouw tot Vrouw'. Waar? In de ontmoetingsruimte van de Doops gezinde Gemeente Dorpsrienden 3 te Ouddorp. Wanneer? Woensdag 12 april 1995. Van 9.30 tot 11.00 uur. Kerk open: 9.00 uur. Muzikale medewerking: Jeanet Boers en Carmen Tanis. Kinder-oppas is aanwezig. Ook dit jaar willen wij als corresponden ten van de NCRV weer op twee zaterda gen een kerkepadtocht organiseren. Op zaterdag 10 juni naar Gelderland, waar wij de volgende plaatsen bezoeken: Oene, Nijbroek, Terwolde, Twello en Epe. Op zaterdag 9 september gaan we naar Haarlem, waar wij langs verschillende kerken in de stad gaan, o.a. de St. Bavo. De kosten bedragen 60,- aper reis. Koffie met gebak en diner inbegrepen. Wilt u een of beide réizen meemaken, dan kunt u zich hiervoor opgeven bij Rita Maliepaard-Baas, Nieuwstraat 51, Stad aan 't Haringvliet, tel. (01871) 1555. Na aanmelding dient u het verschuldigde bedrag over te maken op de Rabobank van Den Bommel nr. 30.89.555.44 on der vermelding van correspondenten NCRV. Gironummer van de bank is: 35.49.68. Opstapschema voor beide reizen: Ouddorp, Preekhillaan6.45 uur Goedereede, Provincialeweg6.55 uur Stellendam, Bushalte Breen7.00 uur Melissant, Bushalte Plein7.05 uur Dirksland, Schelpenpad7.10 uur Sommelsdijk, Samaritaan7.15 uur Middelharnis, Ben. Zandpad7.20 uur Middelharnis, Dienstencentrum..7.25 uur Stad a/h Haringvliet, NH kerk ....7.30 uur Den Bommel, Rabobank7.35 uur Oude Tonge, Busstation7.45 uur Schaapsweg7.55 uur Ooltgensplaat, Weespad8.00 uur op het jl. zaterdag gehouden onderlinge solistenconcours van de Kon. Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis- Sommelsdijk behaalde de 14-jarige Mar tijn Vermaat wederom het hoogste aantal punten bij de jeugd tot 18 jaar. Daarvoor kreeg Martijn, evenals vorig jaar, uit handen van mevrouw Leneke van Lente, de 'Gerrit van Lente-wisseltrofee' uit gereikt. Van de Sempre Ontspannings Kommis sie kreeg Martijn een beker als blijvende herinnering aan zijn overwinning, die hij behaalde met de uitvoering van de 'Eu phonium Sonata', een mooie, maar moeilijke compositie van Ernest Young. De avond werd geopend met een optre den van de drie enthousiaste blokfluit- groepen van Sempre, waarvan zelfs de jongste groep erna 7 lessen! - lustig, maar keurig in de maat, op los floot. Daarna kwamen de diverse solisten aan bod, die, met deskundige pianobegelei ding van Wim Soeters, hun kunnen lie ten horen. De jurering was wederom in goede han den bij Leo van den Berg. Bij de senio ren vielen vooral Cees Jongejan en Arie Noordijk op. Cees speelde, op alt-sax, een razendsnelle versie van Benny Hill's herkenningstune 'Yakety Sax'; Arie Noordijk liet een indrukwekkende ver tolking horen van 'Sounds from the Hud son' van Clarke. Het leerlingen-orkest van Sempre, o.l.v. Arie Stolk sloot de avond af met een gevarieerd concertje met o.a. muziek uit de film 'The Lion King'. De volledige uitslag luidt als volgt: Dirkjan van Nieuwenhuizen, slagwerk, 42,6 pnt.; Barbara v. d. Neut, sop-sax, 45,5 pnt.; Patrick de Blok, slagwerk, 42 pnt.; Jaishree Meijer, cornet, 44,5 pnt.; Peter Paul de Graaf, slagwerk, 42,6 pnt.; Dirkjan Molenaar, bugel, 43 pnt.; Michel Verolme, slagwerk, 42,6 pnt.; Dirkjan Molenaar, bugel, 43 pnt.; Michel Ver olme, slagwerk, 43,8 pnt.; Frank Win- nubst, slagwerk, 45 pnt.;; Anita van den Doel, bariton, 44 pnt.. Marleen Noordijk, bugel, 45,5 pnt.; Leon Mijnders, bugel, 42,5 pnt.; Martijn Vermaat, tuba, 46 pnt.. Bugel-septet: 44 pnt.; Jaap Jongejan, sop-sax, 49,5 pnt.; Arie Noordijk, cornet; 54 pnt.; Cees Jongejan, alt-sax, 53,5 pnt.; Jaap Jongejan en Jacqueline Lokker, sop-sax duo: 48,5 pnt. Normaal Streef- Totaal streef- jaar- verbruik verbruUt m' 1 verbruik m' 1 500 14 7,00 277 138,50 600 17 8,50 333 166,50 700 20 10,00 390 195,00 800 23 11,50 446 223,00 900 26 13,00 505 252,50 1000 29 14,50 558 279,00 1100 32 16,00 619 309,50 1200 35 17,50 673 336,50 1300 38 19,00 730 365,00 1400 41 20,50 787 393,50 1500 44 22,00 845 422,50 1600 47 23,50 902 451,00 1700 50 25,00 958 479,00 1800 52 26,00 1015 507,50 1900 55 27,50 1073 536,50 2000 58 29,00 1128 564,00 2200 64 32,00 1245 622,50 2400 70 35,00 1360 680,00 2600 76 38,00 1475 737,50 2800 82 41,00 1587 793,50 3000 88 44,00 1703 851,50 3500 103 51,50 1993 996,50 4000 118 59,00 2280 1140,00 4500 133 66,50 2567 1283,50 5000 148 74,00 2858 1429,00 5500 163 81,50 3144 1572,00 6000 178 89,00 3435 1717,50 Afgelopen week lag de buitentemperatuur iets onder het normale niveau en het waaide aan zienlijk harder dan normaal. Weergegevens Valkenburg (ZH) Berekeningsmodel A' V ENECO, Energiebedrijf Den Haag, Voorburg (mor geheel Zuid-Holland)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 13