EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 'Week van de Winkel' van maandag 3 t/m zaterdag 8 april 1995 Woon-infodag Rabobank t Week van r^s^ de Winkel V Zaterdag 8 april jubileumuitvoering 'Com nu met Sangh' met Ridderkerkse kinder- en tienerkoren J Ontmoetingsdag Kerk krijgt steeds meer concurrentie Schaakvereniging De Zwarte Pion Expositie moderne architeictuur in Ouddorps museum DEELNEMERS OPHALEN OUD PAPIER Dierenambulance op Goeree-Overflakkee SCHAKEL-KLUB Bejaardenmiddag C.V.B. 4e Blad VRIJDAG 31 MAART 1995 No. 6389 De Ondernemers Vereniging Oud- dorp (O.V.O.) haakt in op de lande lijke aktie van het Hoofdbedrijfs- schap Detailhandel 'HBD' om het winkelpersoneel zowel landelijk als plaatselijk onder uw aandacht te brengen. Zij hopen hierdoor het personeel in de winkel extra te motiveren tot hun werk. Vandaar de nieuwe slogan 'Winkelwerk is mensenwerk'. Tevens zal het winkelpersoneel van de deelnemende winkeliers extra worden verwend, door middel van een gezamenlijk ontbijt op de 'Dag van het Winkelwerk', woensdag morgen 5 april in Hotel/Restaurant 'Akershoek' aan de Boompjes. De deelnemende ondernemers van Ouddorp zijn herkenbaar aan het raampbiljet 'Deelnemer Week van de Winkel'. Zij hebben deze week enkele aanbiedingen in hun zaak. Voor de klanten is er een wedstrijd waarin de volgende vragen zijn gesteld: wanneer is de Onderne mers Vereniging opgericht?, hoe veel jaren organiseren wij de Week van de Winkel?, hoeveel deelne mers zijn er dit jaar in Ouddorp?. Tenslotte de verkiezing van de beste winkelmedewerker m/v en waar deze werkzaam is. Bij de bevolking in de gemeente Goede- reede wordt huis-aan-huis een fol der voor deelname verspreid. Mocht u deze kwijt zijn, dan kunt u bij de deelnemende zaken een for mulier afhalen. Voor deelnemers aan deze wedstrijd zijn leuke prijzen te winnen, met als hoofdprijs twee minuten win kelen in een supermarkt naar keuze (uiteraard bij een deelnemer aan de aktie). Lever het formulier in bij Boekhandel Van Koppen, Hoenderdijk 19 of bij Babyhuusie Tanis, Weststraat 17 te Ouddorp. Zaterdag 25 maart jl. was er voor de tweede keer de landelijke woon-infodag van de Rabobank. Rabobank Middelharnis was uiteraard ook, zoals de meeste Rabobankkantoren op Goeree-Overflakkee, geopend van 10.00 tot 16.00 uur. In samenwerking met de adviseurs van de Rabobank, het Notariskantoor Ter Braak Schuring en het tuincentrum Graka is deze dag tot een succes ge maakt. ledere bezoeker kon hier alle informatie verkrijgen over diverse zaken zoals wat kan ik maximaal lenen, hoeveel moet ik betalen als ik mijn huurwoning ga ko pen, wat kost een opstalverzekering, welke mogelijkheden heb ik qua inrich ting van mijn tuin, is een testament echt noodzakelijk en nog veel meer. Uit een enquête is gebleken dat de ca. SOMMELSDIJK OPHALEN OUD PAPIER Zaterdagmorgen 1 april komen de leden van het Mannenkoor 'Ons Koor' weer bij u langs vanaf 9 uur. Wilt u het oud papier gebundeld langs de straat zetten. 100 bezoekers de woon-infodag als zeer positief hebben ervaren. Het verdient dan ook aanbeveling om een dergelijke dag met een zekere regelmaat te organiseren. Voor iedere bezoeker was er een leuk premium en er was de mogelijkheid via een pc-programma het huis opnieuw in te richten. Met het oog op de verkoop van de huur woningen van Bouwvereniging Som- melsdijk wordt in samenwerking met het Notariskantoor Ter Braak Schuring en de heren J. van Groningen en J. Masten broek op donderdagavond 6 april a.s. een informatie-avond georganiseerd. Mocht u belangstelling hebben om deze avond bij te wonen, dan kunt u kontakt opnemen met de heer E. van Meeningen, tel.(01870)83000. VAN MAANDAG 3 APRIL 8 APRIL ^•^y. t/m -°^:7\. ZATERDAG Ondernemers Vereniging Ouddorp Broekweg 8 Automobielbedrijf Nebo Warme bakker Bram Akershoek Echte Bakker Kommer Akershoek Apotheek - Drogisterij Bok Koopcentrum VOF Bok speelgoed C1000 Voordeelmarkt Casper supermarkt Bakkerij Dam Spar Peter Grinwis Foto Hameeteman Print shop Hameeteman Albert Heijn Plus Klus v.o.f. Boekhandel van Koppen Kruitvat Schoenen Bok-Mierop DA Drogist Santifort Baby Huusie Tanis Up to date mode Westhoeve Textiel Schildersbedrijf Mierop Centrum slagerijen Tuincentrum Voogd V.V.V. kantoor Jabo Sport Fashion Beimo Sport Fashion Hoenderdijk 13 Stationsweg 15 Boompjes 3 Weststraat 7-15 Weststraat 5 Molenweg 4 Weststraat 1 Weststraat 14 Weststraat 39 Weststraat 35 Weststraat 31 Molenblok 6-8 Hofdijksweg 22 Hoenderdijk 19 Weststraat 25 Weststraat 10 Raadhuisstraat 11 Weststraat 17 Weststraat 16 Bokweg 2 Dorpsweg 25 Weststraat 2a Dorpsweg 5 Bosweg 2 Weststraat 27 Weststraat 43 Heeft u al langer het gevoel dat het anders moet? De beste oplossing Is aktie. Bel (01870) 87173 Fax (01870) 87805 Op vrijdag 28 april a.s. wordt een themadag gehouden voor pastores, zowel van r.k. als van prot. chr. huize over spiritualiteit binnen de parochie/gemeente. Elisabeth Ardon uit Oude Tonge is uitge nodigd om die dag over haar boek te ko men vertellen. Zij beschreef in 'Kunnen breuklijnen sporen worden?' de geschie denis rond de dood van haar zoon en het innerlijk groeiproces wat daarna gaande was. De zoektocht naar nieuwe antwoorden op pude vragen zet zich in volle gang. Steeds vaker hoort ze dat de kerk een be lemmering zou zijn voor geestelijke groei, maar zoals zovelen besluit ze niet weg te lopen, maar toch haar eigen mys tieke weg te gaan. Lang aarzelt ze gebruik te maken van een medium. Zijn de profeten in de bij bel 'hetzelfde fenomeen' als de para-nor maal begaafden van nu? Hoe moet je dit verstaan? Als uiteindelijk een reading ontvangen wordt, dan vallen de stukken op hun plaats. En even kan Elisabeth alles in een groter verband zien. Dat Grotere, daar gaat het om. Elisabeth is een 'gewoon' gemeentelid. In het dagelijks leven geeft zij les op een Montessorischool in Rotterdam-Zuid. Een andere spreker is Hans Weverinke. Hij is pastoraal werker. Hij schreef het boek 'Weg van Inwijding' (zoektocht naar een geheeld christendom). Beide boeken werden uitgegeven door Akasha te Eeserveen. De ontmoetingsdag wordt gehouden in Bergkristal, Belversestraat 40, Haaren (NB). Tijd: van 10.00 tot 16.00 uur. Om de kosten te dekken wordt een bij drage van 25,- gevraagd. Voor een maaltijdsoep wordt gezorgd. Brood zelf meebrengen. Van te voren opgeven bij Lambert de Kwant. Tel. (071) 126678. De ontmoetingsdag is uitsluitend be doeld voor priesters, predikanten en pas toraal werkers die de 'nieuwe vragen' bij zichzelf, maar vooral ook bij hun paro chianen gemeenteleden onder ogen dur ven zien. Er zal volop gelegenheid wor den gegeven om die dag met elkaar en met de inleiders in gesprek te gaan. Karel Douwen (bewoner Bergkristal, lid Jezuïetenorden) spreekt de inleidende woorden. Men kan zich ook opgeven bij de Stich ting Handreiking Geestelijke Groei (tel. (04242) 82876. OUDE TONGE - Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Chr. gemengde zangvereniging 'Com nu met Sangh' uit Oude Tonge, organi seert de jubilerende vereniging een jubileumuitvoering in het teken van Passie en Pasen in de Hervormde kerk van Oude Tonge op zaterdag 8 april. Drie koren en het koper-ensemble van fanfare-orkest 'Vooruit' werken aan deze uitvoering mee: uiteraard de organiserende vereniging in samenwerking met de Chr. gemengde zangvereniging 'Jubilate' uit Ooltgensplaat en het samengestelde Ridderkerkse Kinder- en Tienerkoor onder leiding van Jennifer van den Hoek. De aanvang is om 19.30 uur en de toegang is vrij. OUDDORP D.V. zaterdag 1 april a.s. .komen wij van de Koningin Beatrix basisschool weer langs. Zet uw oud papier goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. Let op: géén karton. De opbrengst vorige keer was 1.408,-. Hartelijk dank hiervoor. AMERSFOORT - Het aantal kerken en andere levensbeschouwelijke stromingen in Nederland blijkt in enkele jaren tijds te zijn verdubbeld. Dit blijkt uit het nieu we handboek 'Wegwijs in religieus en levensbeschouwelijk Nederland' van uit geverij Kok in Kampen. Stonden in de vorige editie zo'n 300 stromingen ge noemd, in de nieuwe editie zijn dat er 600. Nederland is nu, na de Verenigde Staten, het land met de meeste kerkge nootschappen en levensbeschouwelijke stromingen. Bij elkaar zou volgens de auteurs 60 pro cent van de bevolking ergens in geloven. Het kerkbezoek mag afnemen, de inte resse in geestelijke stromingen neemt toe, konstateren E. Hoekstra en N. Ipen- burg. Zij wilden zo objektief mogelijk inventariseren wat er zoal op levensbe schouwelijk terrein in Nederland te koop is. Daarom staat in het boek niet alleen in hoofdlijnen wat de verschillende grote geestelijke stromingen verkondigen en hoe hun geschiedenis verliep, ook ach terhaalden de schrijvers via kranten, weekbladen en huis-aan-huis-bladen de adressen van nieuwe stromingen en ge zelschappen. En dat worden er elk jaar meer. Volgens Ipenburg zijn er in Neder land zeker duizend genootschappen ak- tief. „Door het toenemende individualisme zie je steeds meer stromingen ontstaan. En in Nederland moet alles uitgesproken worden". Ook Jomanda zal in de volgende druk een plaatsje krijgen, naast al langer be staande sekten en wondergenezers. Vol gens de auteurs moeten de grote kerken 1960-1995 De christelijke gemengde zangvereni ging 'Com nu met Sangh' werd opge richt op 8 februari 1960. De oprichter, de heren S. J. Breeman, Jac. Jonker en C. Kamerling, waren de grondleggers van deze vereniging. Op 8 februari 1960 kon, onder het dirigentschap van Arie J. Keyzer, gestart worden met het eerste lied: Com nu met Sangh. Sinds 1973 staat 'Com nu met Sangh' onder de des kundige leiding van Arie van 't Geloof en telt momenteel 29 leden. Op deze jubileumuitvoering zal het koor zich in nieuwe koorkleding presenteren. Programma Het bestuur zegt zeer gelukkig te zijn met de komst van het samengestelde Ridderkerkse Kinder- en Tienerkoor, dat deze avond een extra glans zal geven. Gezien de verscheidenheid van de koren en hun muziek belooft deze uitvoering veel afwisseling te geven, waarbij het koper-ensemble en het bekende Deense Frobeniusorgel zijn te beluisteren. Het samengestelde Ridderkerkse Kinder- en Tienerkoor zal het programma inleiden, waarna ds. P. J. Teeuw de opening met gebed en schriftlezing verzorgt. Het jubilerende koor 'Com nu met Sangh' onder leiding van Arie van 't Geloof en het samenwerkende koor 'Jubilate' onder leiding van Hannie van Nispen-Franken brengen onder andere 't Is middernacht', 'O hoofd vol bloed en wonden' en het prachtige 'Lobe den Herren' van Helmut Walcha, waarin het koper-ensemble en de organist Paul Rotscheid een belangrijk aandeel heb ben. Het volledige programma staat in het teken van Passie en Pasen, waarbij met de samenzang ook het publiek wordt betrokken. Het koper-ensemble laat een drietal variaties horen met onder andere 'Schafe können sicher weiden' van J. S. Bach. De liederen van het samengestelde Ridderkerkse Kinder- en Tienerkoor worden aangekondigd door Jennifer van den Hoek en begeleid door de organist Celis Dekker en pianist Henk Teuling. De aanvang van de jubileumuitvoering is gesteld op 19.30 uur; de kerk gaat open om 19.00 uur. Er zal gekollekteerd wor den ter bestrijding van de onkosten, de toegang is vrij. De Ridderkerkse Kinder- en Tienerkoren Het samengestelde Ridderkerkse Kinder en Tienerkoor zal deze avond uit 90 enthousiast zingende kinderen en tieners bestaan. De Ridderkerkse Kinder- en Tienerkoren onder leiding van Jennifer van den Hoek bestaan momenteel uit ca. 400 leden. Ontstaan in 1971 vormen een viertal kinderkoren en een tienerkoor deze grote groep zingende kinderen en tieners in de leeftijd van 4 tot en met 20 jaar. Het hoofddoel van deze koren, namelijk het evangeliseren, komt tot uit drukking in het zingen van het geestelijk lied. Wekelijks vinden er onder leiding van Jennifer van den Hoek in een ont spannen, maar vooral ook gezellige sfeer, repetities plaats, waarop eerder genoemde elementen bijzondere aan dacht krijgen. Dat deze manier van wer ken veel 'vruchten' afwerpt, is te merken aan de grote belangstelling tijdens optre dens. Het is ook voor de bezoekers een fijne en ontroerende manier, te luisteren naar enthousiast zingende kinderen. Het koor wordt regelmatig uitgenodigd voor het maken van radio- en televisie-opna men en verleende veelvuldig haar mede werking aan het tot stand komen van vele grammofoonplaten, muziekcassettes en cd's. Sinds 6 juni 1994 is de Dierenambulance Spijkenisse gaan samenwerken met de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren afdeling Voome-Put- ten en Goeree-Overflakkee en het Streekdierentehuis in Spijkenisse. De bewoners maakten al regelmatig ge bruik van de ambulance's en daarom is besloten om per 1 april 1995 de Dieren- ambulance's definitief op het eiland Goeree-Overflakkee te laten rijden. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar voor zwerfdieren, aangereden dieren, dieren die met hun eigenaar naar een dierenarts moeten en voor mensen die hun overle den huisdier willen laten cremeren. Voor nadere informatie kunt u bellen: (01880) 59201 of (01880) 27444. MIDDELHARNIS Uitslagen huishoudelijke competitie (27 maart 1995) Groep 1: W. Sparreboom - R. van Hooff1 - O Ant. Visser- M. VerolmeO - 1 M. H. R. v. d. Waal - J. L. Minnaar .1 - O Groep 2: R. van Doom - R. WoltersO -1 M. L. V. d. Waal - C. J. SmitVi - P. Lesuis - J. BoeterVi - V4 E. Verbeek - H. Taaie1 - O G. de Jager - L. Stolk1 - O Groep 3: Ad. Visser- W. MarkwatVi - Vi C. Groenendijk - H. K. Smit1 - O B. Loosjes - C. v. d. Does1 - O J. Noordijk - M. BomO - 1 F. Meiaard - A. A. KaneshirO - 1 zich de groei van de concurrentie aan trekken. De grote kerken scheppen een negatief beeld van zichzelf. Ze stralen weinig warmte uit, verliezen zich in interne gevechten en verketteren tegen standers. En, vervolgen de auteurs, de preken zijn er vaak niet bijster inspire rend. STELLEND AM Aanstaande zaterdag D.V. 1 april zal er een spotavond worden gehouden. Zorg wel dat je sportieve kleding en schoenen bij je hebt. Komen jullie allemaal weer. Nieuwe jon geren zijn ook altijd welkom. We begin nen om 19.30 uur, maar de Schuur is om 19.00 uur al open. Tot ziens allemaal. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De C.V.B, afdeling Middelhamis-Som- melsdijk, nodigt u weer hartelijk uit op dinsdagmiddag 4 april 14.30 uur in 'de Hoeksteen'. Ds. Mulder uit Sommelsdijk hoopt de paasmeditatie te verzorgen. Heeft u vervoer nodig, dan kunt u bellen naar mevr. Beket, tel. 82881. Gedurende de maand april is in de voormalige raadzaal van Museum 'Ouddorps Raad- en Polderhuis' een tentoonstelling ingericht over de architektuur van de 20-ste eeuw. Deze expositie is tot stand gekomen in samenwerking met de Provinciale Bibliotheekcentrale Zuid-Holland en met medewerking van het Nederlands Architektuur- museum. Op 36 fotopanelen wordt met behulp van fraaie foto's en zeer instruktieve teksten een beeld geschetst van alle stromingen die grote invloed hebben gehad op de moderne bouwkunst in Zuid-Holland. Om enkele namen te noemen: De Am sterdamse school, Berlage, De Stijl, Van der Vlugt en niet in het minst de archi- tekt J. J. P. Oud. Laatstgenoemde is bekend als ontwerper van o.m. HET WITTE DORP in Rotter dam. Dit werd tussen 1922 en 1924 door deze architekt als een bijdrage aan de op lossing van de toenmalige woningnood onder de 'minst draagkrachtigen' als een tijdelijke huisvesting. Het projekt omvatte 343 woningen. De huizen van HET WITTE DORP zijn ge bouwd zonder palen, op een betonplaat, en daarom zo licht mogelijk gehouden. Het dorp was aanvankelijk bedoeld als een tijdelijk onderkomen, dat vijftien jaar had mogen bestaan, maar nu nog be staat. In het museum is een kostbare maquette, die door Oud zelf vervaardigd is, te zien van een straatje van dit Witte Dorp (schaal 1:33^/6). Behalve deze maquette zijn er nog enkele van door Oud ontwor pen bouwwerken door het Nederlands Architectuurmuseum te Rotterdam speci aal voor deze tentoonstelling ter beschik king gesteld. In de tentoonstellingsruimte is ook een grote leestafel met vrijwel alle boekwer ken over Nederlandse architectuur. Be zoekers van de tentoonstelling kunnen deze vrij inzien. Ieder die in architektuur geïnteresseerd is mag deze tentoonstelling niet missen. Ook zeer instruktief voor scholieren die er over denken bouwkunde te gaan stu deren, omdat de expositie in kort bestek laat zien welke ontwikkeling de architec tuur in deze eeuw heeft doorgemaakt. In het Ouddorps museum zal er in het seizoen 1995 elke maand een andere wisselexpositie te zien zijn. Het muse umbestuur wil op deze manier het muse um boeiend houden door naast de vaste kollektie steeds iets anders te laten zien. Donateurs van het museum kunnen zon der verdere kosten gebruik maken van hun recht om alle tentoonstellingen on beperkt te bezoeken. U bent al donateur voor ƒ15,-. Openingstijden: In de maand april is het museum op zaterdagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. In de weken rond Pasen bovendien op donderdagmiddag 13 en 20 april en op vrijdagmiddag 14 en 21 april. Mevr. Ihrman-Breen, r- 'Week van de Winkel' in 1994 stationsweg 16,3241 EA Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 13