Politieberichten Goeree-Overflakkee Paulien is 105 Eerste paal voor nieuwbouw Chr. S.G. Trins Maurits' geslagen J.i U 2 lil! „Het is een wonder in onz' ogen fioniiwnului IVinkeJen monie Auto Showroom gezellig, nabi'j winkekenfrum D'H Diek, to. 50 Octosions - aonweïig-^ Garage Knops Ramoco b.v. Orgelreis 1995 Vereniging van Orgelvrienden Autobedrijf A. J.van Rumpt E NE CO GS Zuid-Holland akkoord met commissie voor Goeree-Overflakkee De Rabobanken op Goeree-Overflakkee en de CT-scan Politie-avond zaterdagavondwerk Abonneert U op Eilanden-Nieuws Spui te Middelharnis 01870-86888' 67e Jaargang VRIJDAG 24 MAART 1995 No. 6387 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDEL.HARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE OOSTFLAKKEE In de nacht van zondag 19 op maandag 20 maart werd er een raam geforceerd van de RK-kerk te Achthuizen. De kerk werd doorzocht maar er werd niets mee genomen. Diefstal personenauto Op dinsdagmiddag 21 maart werd er vanaf de parallelweg van de Rijksweg 59 te Ooltgensplaat een personenauto, merk Ford Sierra, kleur wit en voorzien van het kenteken KY-89-KS gestolen. GEMEENTE DIRKSLAND Opgevoerde bromfiets Zondagmiddag 19 maart werd te Melis sant een veel te snel rijdende bromfietser door een motoragent aan de kant gezet. Tevens bleek de bromfiets niet verzekerd te zijn, het voertuig werd in beslag ge nomen. Inbraak In de nacht van zondag 19 op maandag 20 maart werd er getracht in te breken in het sportcomplex De Gooije te Dirks- land. Nadat het slot van de deur was ge forceerd werden de daders vermoedelijk gestoord door het alarm dat in werking trad. Diefstal aanhangwagen Op de Peuterdijk te Herkingen werd een bruinkleurige een-assige aanhangwagen ontvreemd. GEMEENTE GOEDERÉEDE Inbraken Tussen 12 en 18 maart werd op een bun galowpark te Ouddorp ingebroken in een vakantiewoning. De gehele woning werd doorzocht. Een groot gedeelte van het huisraad werd meegenomen. In de nacht van 19 op 20 maart werd uit de kantine van de tennisvereniging Stel- lendam een hoeveelheid drankont- vreemd. Vanuit een woning aan de Broekweg te Ouddorp werd maandag 20 maart een portemonnee ontvreemd. De toegang tot de woning werd verschaft door het ver breken van een zijdeur. RENAULT-dealer GEMEENTE MIDDELHARNIS Rijden onder invloed van alcohol In de nacht van dinsdag 21 maart op woensdag 22 maart werd een bestuurder van een personenauto gecontroleerd op de Oudelandsedijk te Middelharnis. De bestuurder bleek teveel te hebben ge dronken. Hij blies namelijk een uitslag van 415 ug/1, hetgeen hem een rijverbod van 3 uur kostte en een proces-verbaal. Aanrijding met letsel Op dinsdagmiddag 21 maart vond een aanrijding plaats op de Langeweg te Middelharnis tussen een fietser en een personenauto. De fietser wilde de rijbaan oversteken en werd daarbij gegrepen door de personenauto. De fietser werd met verwondingen vervoerd naar het zie kenhuis te Dirksland. Diefstal Op 18 maart werd vanaf de Berkenlaan in Middelharnis een zogenaamde tril plaat-machine van het merk Weber TC55 ontvreemd. Vanuit een winkel aan het Beneden Zandpad te Middelharnis werden 2 gla zen eenden ontvreemd. Waarde 710,-. Alcohol Op 21 maart werd een 30-jarige inwoner van Lelystad bekeurd daar hij als be stuurder van een personenauto teveel al cohol genuttigd had. De man blies 700 ug/1 (toegestaan 220 ug/1). Gelet op de hoogte van de ademanalyse werd gelijk zijn rijbewijs ingevorderd. De eerstvolgende aktiviteit van de Ver eniging van Orgelvrienden (V.V.O.) is de jaarlijkse orgelreis. Op D.V. zaterdag 8 april hopen we maar liefst 5 historische orgels in België te bezoeken. Reisdoelen van deze interessante excur sie zijn: 1De Jacobskerk te Antwerpen (hoofd orgel, 3 klav. en pedaal, Anneessens 1884 - koororgel, 2 klav., Forceville 1728). 2. De Onze Lieve Vrouwkathedraal te Antwerpen (hoofdorgel, 4 klav. en pedaal. Schijven 1891 - koororgel, 3 klav. en pedaal. Metzier 1993). 3. De Abdijkerk te Ninove (Forceville 1728,3 klav. en pedaal). Niet alleen de leden van onze vereni ging, ook u die dit leest bent hartelijk welkom om met ons deze orgeldag te houden. Voor informatie en opgave (tot uiter lijk 1 april): P. Kieviet, (01878)86319. W. A. C. Weenink, (01875) 1817. B.J. de Bakker, (01870)84976. De kosten zijn 25,- voor leden en 30,- voor niet-leden. Het bestuur 't Wordt stil rondom Flakkees' oudste, Paulien van Lenten-van Seters, afkomstig uit Melissant en sinds 1976 wonend in Verpleeghuis 'de Samaritaan'. Woensdag werd ze 105 jaar oud, maar voor Paulien was het een dag, gesloten als alle andere. Haar wereld is klein en stil gewor den, nauwelijks reageert ze nog als anderen haar aandacht willen trek ken. Dat lukt de verzorgsters niet meer, zo min als haar enige zoon Cor en zijn vrouw die in Urk wonen. „Paulientje" is écht oud geworden. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland gaan akkoord met het instellen van een interprovinciale commissie voor de toekomstige be stuurlijke positie van Goeree-Over flakkee. Uitgangspunt voor GS is dat de commissie drie mogelijkhe den gaat onderzoeken: indeling bij Zeeland, blijvende indeling bij Zuid-Holland en een indeling (op termijn) bij de provincie Rotter dam. GS van Zuid-Holland zijn niet overtuigd van de noodzaak om Goeree-Overflakkee naar Zeeland te laten overgaan. „Met die provin cie heeft Goeree-Overflakkee nau welijks tot geen banden, noch in bestuurlijk noch in maatschappe lijk opzicht", zo schrijven GS aan staatssecretaris Van de Vonder- voort van Binnenlandse Zaken. Naar het oordeel van GS zijn er goede argumenten om Goeree-Overflakkee voorlopig bij Zuid-Holland ingedeeld te houden, zeker zolang niet duidelijk is wat de toekomst van Zuid-Holland zal zijn na de vorming van de stadsprovin cies Rotterdam en Haaglanden. Aan de voorbereiding voor beide stadsprovincies heeft Zuid-Holland de handen vol. Af splitsing van nog weer andere delen als Goeree-Overflakkee maakt het over gangsproces onhanteerbaar. Door Goeree-Overflakkee voorlopig bij Zuid-Holland ingedeeld te houden ont staat tevens de mogelijkheid het gebied op termijn alsnog bij de dan gevormde provincie Zuid-Holland in te delen. Die mogelijkheid willen GS - naast een blij vende indeling bij Zuid-Holland - open houden, omdat die recht doet aan de grote maatschappelijke en bestuurlijke oriëntatie vanuit Goeree-Overflakkee op Het scherpe ketsen van het heiblok, 't gaat daar staal op staal, stond vér van 't gekwinkeleer in voorjaarslucht, maar dhr. Boot, rector van de 'Prins Maurits' te Middelharnis heeft het haast aldus beluisterd...! Dins dagmiddag deed hij dat toen op de eerste lentedag de eerste paal voor de nieuwbouw van de Chr. Scholengemeenschap geslagen werd. „Het mooi ste voorjaarslied", prees de rector toen de klanken waren weggeëbd. Men betwijfele z'n onderscheidingsvermogen niet, hij hóórde die muziek...! Na al die minder mooie klanken die jaren tevoren de toon hadden gezet; „een lawine van tegenstand", was er zelfs geweest herinnerde zich burg. mevr. Sleurink, maar dat had niet aan het ge meentebestuur gelegen. Dat, College en raad, besloot vorig jaar 28 februari kordaat tot co-financiering met ruim 4 miljoen wat de doorbraak heeft betekend. Burg. Sleurink was daar om trots op haar gemeenteraad en haar ambtenaren die 't in snel tempo hadden afgewikkeld, wetend hoezeer 'de Mau rits' de nieuwbouw nodig had, één dak inplaats van drie lokaties. Mevr. Sleurink, aan haar de eer samen met dhr. Wissink, bouwcoördinator van het Ministerie van Onderwijs, de eerste paal te slaan, verheelde niet dat het voor de raad 'even slikken' was geweest maar de 'wijze' beslissing werd genomen en thans, op de eerste lentedag was er voor de Scholengemeenschap het nieuwe be gin. Vanaf dinsdag 21 maart liggen er op de balies van alle Rabobanken op Goeree- Overflakkee speciale overboekingsfor mulieren voor de aktie voor de CT-scan. De Rabobanken willen hiermede haar cliënten in staat stellen om op eenvoudi ge wijze aan de aktie mee te doen. De formulieren kunnen ingevuld en onder tekend bij de banken worden ingeleverd. De bank zorgt dan voor de overboeking op de rekening van de Stichting VEMA. Via een centraal telefoonnummer zal men op vrijdagavond 31 maart a.s. het totale bedrag van de overboekingsformu lieren in de speciale televisie-uitzending bekend maken. de Rotterdamse regio, aldus Gedepu teerde Staten. GS beschouwen de instelling van een in terprovinciale commissie overigens niet als de start van een officiële herinde lingsprocedure voor Goeree-Overflakkee op grond van de Wet Arhi (algemene re gels herindeling). Toen die goede woorden gesproken wer den was de paalslag al gepleegd, 't Zijn geen betonnen palen die de grond in gaan maar 20 mtr. lange stalen buizen die met specie worden volgestort waarna het staal weer wordt verwijderd. Het historische gebeuren in het schoolbe- staan werd door bestuurderen, leerkrach ten en leerlingen bijgewoond en ein delijk was er die optimale stemming, die jubel ook. Bestuursvoorz. dhr. H. R. de Kreij ver woordde die ook in het lezen van Ps. 100: „Want de Heere is goed; Zijn goe dertierenheid is in der eeuwigheid en Zijn getrouwheid van geslacht tot ge slacht". Na tien jaar van teleurstelling mocht dhr. de Kreij het nu zeggen, „be schaamd en verwonderd" erkende hij: „dit is van de Heere geschied en het is een wonder in onze ogen". Onze inspan ningen zijn gezegend. Zijn getrouwheid is van geslacht tot geslacht. NIEUWE TONGE Hallo allemaal. Op zaterdagavond 1 april zal er een voorlichtingsavond zijn van de politie in Elim. De politie zal een film laten zien over haar werk en zal hier ook nog een paar onderwerpen bij bespreken, namelijk: geweld, wapenbezit, zelfverdediging en verdovende middelen. Ze zullen hierbij ook enige wapens vertonen en zijn be reid om vragen te beantwoorden. Omdat deze avond voor velen interessant en leerzaam zal zijn hebben we een uit zondering gemaakt voor de leeftijd, iedereen is van harte welkom, jong en oud. De deuren zijn vanaf half acht open en de avond zal beginnen om acht uur. We hopen op jullie en uw komst. Tot ziens in Elim. JWC Nieuwe Tonge En naar de mens gesproken..., 't was voor het bestuur geen vraag geweest wie tot het slaan van de eerste paal zou wor den genood. Dat werd burg. mevr. Sleu rink aan wie veel dank verschuldigd is. Dank werd ook gebracht aan dhr. Wis sink van het Ministerie die 't schier in één dag regelde wat het bestuur tien jaar lang had voorbereid, 't Is een dag van grote dankbaarheid, besloot dhr. de Krey, al uitziend naar het moment waar op de deuren van de nieuv<'e school open zullen gaan, dienstig aan het Chr. voort gezet onderwijs opdat er een geslacht op zal groeien dat Zijn Naam kent en onder Zijn zegenende handen wordt toegerust tot een taak in de maatschappij. 't Klonk ook uit de mond van dhr. Wis sink bijzonder opgelucht dat er voorts niets meer in de weg zit. De school is in aanbouw en eind volgend jaar belooft die gereed te zijn, de bouwtijd bedraagt acht tien maanden. Een sieraad waarmee niet alleen de school-, maar ook de gemeente Middel hamis werd gefeliciteerd. De school op haar beurt werd gefeliciteerd met z'n slagvaardig bestuur, ook dat mocht gezegd! AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER UW OPEL DEALERE voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 2496 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 ENERGIEBEDRIJF R.E.P FINANCIËLE GEVOLGEN AFSCHAFFEN LAAGTARIEF IN DE MIDDAG ZEER BEPERKT t" jU li»>lfencl heeft ENECO Energiebedrijf R_E.D per 1 januari 1995 het laagtarief op werkdagen tussen 12.30 en 15.00 uur afgeschaft. Het blijkt dat niet iedereen op de hoogte is van het feit dat wij het wegvallen van deze laagtarieven compenseren: in januari heeft het Dordtse energiebedrijf zowel de kWh-prijs ah het vastrecht elektriciteit verlaagd, terwijl landelijk sprake was van een verhoging van de kWh-prijs. De financiële gevolgen van het wegvallen van het laagtarief in de middag blijven hierdoor zeer beperkt. Voor nadere informatie kunt u terecht bij onze afdeling Klantenadviseting, telefoonnummer 078 33 5900. Sinds 1 Januari 1995 geldt het laagtarief op: werkdagen van 23.00 u. tot 07.00 u. het weekend en nationaal erkende feestdagen. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAHE ^D ^3 ^3 C3 ^3 U E3 I OUDDOftP - Wesisiraal 35 - Telefoon (01B7B) 16 12 Fax 3734 HEMESSe -Pnnlstwp- Hogezoom 172 - Tetetoon (01116)24 00 SOmtElSDUK - WöstkralfiKlstraat 8 - Tatetoon (01870) 86841 Ze hebben een stukje mannenwerk geleverd, dhr. Wissink en burg. Sleurink. Op de achtergrond de bestaande school die volgend jaar gesloopt zal worden. Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 in onze tijdelijke huisvesting, het voormalige formido pgnd

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1