eiiahdeh-hieuws 80 ton pootuien voor Bosnië Orgelconcert in de Singelkerk te Ridderkerk Sportavond Nu ook dagtochten Passieconcert door Zeeuws Vocaal Ensemble Februari 1995 zacht, nat, maar vrij zonnig Lenteboden 'de Kleistee' Ouddorp 80TÜN POOTUIEN VOOR BOSNIË voor langdurig zieken en gehandicapten en hun verzorgers DE GAPENDE AFGROraH Lampionnenoptocht Flakkees damkampioenschap Ophalen oud papier VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 21 MAART 1995 No. 6386 Op D,V. zaterdag 25 maart hoopt het Zeeuws Vocaal Ensemble o.I.v. Kees van Eersel een Passieconcert te verzorgen in de Ned. Herv. Kerk aan het Marktveld te Sommelsdijk. Het concert begint om 20.00 uur en wordt georganiseerd door de 'Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee'. Het kerkgebouw is open vanaf 19.30 uur en de toe gangsprijs is 6,00 voor volwasse nen en 4,00 voor scholieren, CJP- ers en 65-plussers. Het koor treedt op in een drietal 'blok ken'. Allereerst kunt u luisteren naar de 17e eeuwse Duitstalige motetten voor de lijdenstijd van de componisten Gumpelz- haimer, Schütz en Hammerschmidt. Mu ziek met een grote zeggingskracht die de tekst volledig recht doet. Een 'Lied ohne Worte' kan nooit een vocale kerkmuzikale compositie zijn, want evenals het lied van de nachtegaal brengt dit, om met Luther te spreken, slechts 'klank zonder rede'. Evenmin kan de taal op zich al kerkmu ziek heten daar zij enkel rede blijft zon der klank. Het wezen van goede kerkmu ziek stelt de samenwerking van tekst en muziek voorop; de wondere twee-een- heid van 'singen und sagen' gaat dan funk- tioneren als gezongen Evangelie en wordt een dankzegging op verhoogde toon. Dit proces wordt optimaal gereali seerd als sterke inhoudsvolle teksten gekoppeld worden aan uitstekende mu ziek. Het tweede 'blok' van het concert illus treert dit volop. De geladen Oud-Tes- tamentische woorden van de Psalmen 3 en 25 klinken in een toonzetting van de grote Engelse meesters Henry Purcell en William Boyce. Tenslotte zingt het koor 'Die bitt're Lei- denszeit beginnet' van J. S. Bach, de hymne 'Hör mein Bitten' (Psalm 55) van F. Mendelssohn en een tweetal compo sities van dirigent/componist Kees van Eersel: 'The Lamb' en lied 385: „Gij die mijn liefste kleinood zijt'. Het spreekt bijna vanzelf dat u kunt be schikken over alle teksten en vertalingen. Verder willen wij u erop wijzen dat u ook kunt luisteren naar het fraaie Meere orgel. Kees van Eersel laat het horen in het 'O Lamm Gottes unschuldig' van J. S. Bach en het 'Herzlich tut mich verlan gen' van Krebs, de meester-leerling van Bach. Kees van Eersel is in 1944 geboren in Vlaardingen. Hij ontving een breed ge schakeerde opleiding in de zestiger jaren aan de conservatoria van Rotterdam en Utrecht, alsmede aan de Schola Can- torum te Parijs. Behalve orgel, zijn hoofd vakstudie, studeerde hij ook koordirek- tie, kerkmuziek, piano en beiaard. Hij ontving tevens lessen in vioolspel, zang en compositie. In 1971 kreeg hij de Prix d'Exellence voor orgel. Naast een con certpraktijk als organist en beiaardier is hij dirigent van het Roosendaals Kamer koor. Naast een concertpraktijk als orga nist en beiaardier is hij dirigent van het Roosendaals Kamerkoor, het Zeeuws Vo caal Ensemble en de Maria Magdalena- cantorij van de Grote Kerk te Goes, waar hij sinds 1974 cantor-organist is. Hij is stadsbeiaardier van Zierikzee en Veere. Het Zeeuws Vocaal Ensemble werd door Kees van Eersel opgericht in janu ari 1988 en stelt zich ten doel het zo goed mogelijk uitvoeren van zowel gees telijke als wereldlijke koormuziek van 1400 tot heden. Het koor treedt meerdere malen per jaar op in zowel binnen- als buitenland. Weerpraatje (door Jan Versteegt) In de afgelopen jaren stelde de winter in het algemeen heel weinig voor in ons land. De laatste echt koude winter deed zich voor in 1987. Daarna was het zacht, soms zelfs extreem warm in het schaatsseizoen. Toch deed februari af en toe een koude duit in het winterzakje. In 1991 was er duidelijk sprake van een echt 'sprokkelwintertje' en ook vorig jaar kwam er een echte vorstperiode voor in de tweede helft van februari. Dit keer was het superzacht en februari 1995 heeft zelfs een tweede plaats veroverd in het klassement van zachtste sprokkelmaanden in deze eeuw. De gemiddelde etmaaltemperatuur haalde in De Bilt 6.7 graden, tegen 2.5 normaal. Zachter was alleen februari 1990, die een etmaalgemiddelde van 7.6 graden in de kli- maatboeken wist vast te leggen. Op slechts vijf dagen dook het kwik beneden het vries punt op ons landelijk instituut in De Bilt, maar ijssdagen kwamen in het geheel niet voor. Van ijsdagen spreken we als de temperatuur gedurende een heel etmaal onder het vriespunt blijft. Normaal zijn er in De Bilt veertien vorstnachten en drie ijsdagen. Naast zacht, was de afgelopen maand erg nat. De derde te natte maand op rij. Er viel gemiddeld over het land 84 mm regen tegen 47 normaal. De maandsommen liepen uiteen van 67 mm in Vlissingen tot 108 mm in Zuid-Limburg. Op enkele amateursta tions werd nog meer afgetapt. Zo kreeg Steenwijk 125 mm, tegen 45 mm normaal. In De Bilt werd 79 mm neerslag in de regenmeter opgevangen, tegen 40 normaal. Sneeuw werd in De Bilt op slechts twee dagen waargenomen. Normaal dwarrelen er op zes dagen sneeuwvlokken naar beneden. We kregen een vrij uitzonderlijke kwalificatie wat februari betreft. De afgelopen maand was zacht, kletsnat, maar daarentegen vrij zonnig. Dat komt vrijwel nooit voor. Nat betekent normaal ook somber. Landelijk werden er 81 uren zonneschijn in de wacht gesleept, tegen 72 uur normaal. Het aantal zonne-uren varieerde van 100 in het uiterste noordwesten tot 65 in Deelen. De meteorologische winter zit er ook op. Het zal niemand verbazen dat het seizoen van 1995 zich kon plaatsen in het klassement van (zeer) zachte winters. Gemiddeld kwam De Bilt uit op 5.3 graden, tegen 2.6 normaal. Daarmee werd de achtste zachte winter op rij in de boeken opgetekend. Dat is zeker niet uitzonderlijk, want in de jaren zeventig zijn er ook acht te zachte winters in successie geweest. Het afgelopen winterseizoen was kletsnat. Op enkele plaatsen in het land werd de 500 mm overschreden. Dat was onder andere het geval in Zutphen-de Hoven, waar maar liefst 444 mm kon worden afgetapt over de drie maanden. Normaal valt er over de wintermaanden ongeveer 194 mm neerslag. Ook het winterseizoen kende een mar kante combinatie van erg nat, maar toch zonnig. Er werden in De Bilt 210 uren zon neschijn geregistreerd, tegen 155 normaal. Zaterdag 25 maart a.s. bespeelt de be kende Maassluis organist Jaap Kroonen- burg het grote drie-klaviers orgel in de Singelkerk. Deze avond begint om 8 uur en de toegang is gratis! Jaap Kroonenburg, die aanvankelijk as sistent en later opvolger werd van Feike Asma als organist van de Grote Kerk te Maassluis, kreeg zijn opleiding als orga nist van o.a. Bram Bruin, Kees Bome- wasser. Piet van Amstel, Jan J. van de Berg, Koos Bons, Feike Asma en André Verwoerd. Hij is een veel gevraagd orga nist en maakte diverse plaat- en CD-op- namen. Het is de eerste maal dat deze organist in de Singelkerk optreed en zijn program ma draagt de titel 'Van Passie naar Pa sen'. Omlijst door de bekende samen zang speelt hij diverse mooie koraalbe werkingen van Bach, Zwart, Asma, De Lange en de bekende finale uit de eerste Symphonic van Guilmant. Na afloop is er weer gelegenheid om in gebouw Obadja elkaar te ontmoeten. Er is daar koffie en frisdrank verkrijgbaar. Tevens zijn er nieuwe CD's en brochures te koop. Wijkvereniging 'De Zwaluw' organiseert vrijdag 24 maart een gezellige lampion nenoptocht. We lopen met begeleiding van 'Sempre Crescendo'. Verzamelen bij ons wijkgebouw. Sperwer 5 te Sommelsdijk om 19.15 uur en om 19.30 uur gaan we lopen. Brengen jullie zelf een mooie lampion mee? Lampionnen zijn te koop bij de Wig wam!! Tot ziens. Uitslagen 3e ronde, Flakkees Dam kampioenschap, gespeeld te Dirks- land op 15 maart 1995: H. Koese -1. MackloetO - 2 I. Koese - A. Krijgsmanuitg. J.van Hoorn - P. Leroy1 - 1 L Visbeen - J. Dekker2 - O B. van Engen - A. v. d. Veeruitg. A. 't Jonk - A. de MikO - 2 J. Lodder- B. VisbeenO - 2 C. A. van Welie - J. van Koppen2 - O M. Goedegebuur- P. van Dam1 - 1 H. H. Verolme - M. Bruinsma2 - O G. Smits - K. Tanis1 - 1 J. Koppelman-C. Polder1 - 1 A. P. C. de Mik - A. Knape1 - 1 H. M. Floresteijn - J. KruikO - 2 C. van der Groef - J. W. Stoof2 - O A. van Rossum - C. TanisO - 2 De 3e ronde om het Persoonlijk Dam kampioenschap van Goeree en Overflak- kee zit erop, op 2 uitgestelde partijen na. Op dit moment gaat I. Mackloet van Denk en Zet aan de leiding na een mooie overwinning op clubgenoot H. Koese. In de partij van J. Visbeen tegen J. Dek ker sloeg de heer Dekker een remise aanbod af in de 52e zet omdat hij op de volle winst wilde spelen. Dit kwam hem duur te staan, want hij verloor na ruim 60 zetten na de tijdcontrole. B. Visbeen won na het opsluiten van de lange vleugel de partij tegen J. Lodder. H. Verolme haalde na een damcombina- tie de winst binnen tegen M. Bruinsma, dat was niet voor G. Smits weggelegd tegen K. Tanis. Smits pakte een dam- combinatie met een stuk achterstand in een fraaie partij, maar kon de wedstrijd niet in zijn voordeel beslissen en het werd remise. T. Goedegebuur verloor in het midden- spel een stuk tegen P. van Dam maar speelde zijn partij fraai uit en sleepte na ruim 3 uur spel remise in de wacht. Zaterdag a.s. kun je weer bij ons terecht voor een sportief spektakel: maar liefst twee sporten tegelijk, voetbal en volley bal. We reizen daarvoor af naar sporthal 'De Gooye' in Dirksland. Wel zouden we graag van tevoren willen weten of je meedoet. Je kunt je tot a.s. zaterdag opgeven bij Jan-Kees Wielhouwer, tel. (01870)83766. Bij het volleybal bestaan de teams uit 6 man (vrouw), bij voetbal uit 5. Natuur lijk kun je ook individueel opgeven. Tot zaterdag! De lente kondigt zich aan! Voor iedereen die de lentekriebels heeft en lekker de natuur in wil, is op zaterdag 25 maart om 14.00 uur de excursie 'Lentebo den' georganiseerd. De excursie vindt plaats in De Kleistee. De Kleistee is een oud agrarisch gebied dat bestaat uit akkers, zandwallen, duin grasland, hakhout en bos. Kenmerkend in De Kleistee is de monumentale boer derij en de oude erfbeplanting daarom heen van oude eiken. Het grasland wordt eenmaal per jaar ge maaid. Door na het maaien het hooi af te voeren, blijft het grasland voedselarm. Door dit beheer is hier elk jaar weer een prachtige bloemenweide te bewonderen met een grote rijkdom aan plantesoorten. De akkers worden op ambachtelijke wijze bewerkt. In de boomgaard staan vroeg ontluiken de planten zoals het sneeuwklokje in bloei. Vogels vliegen af en aan; voor me zen, roodborstjes en winterkoninkjes is deze maand een drukke tijd. De excursie wordt geleid door een na- tuurgids die niet alleen de mooiste plek jes laat zien, maar ook uitleg geeft over het beheer van het gebied en vragen van deelnemers beantwoordt. Vertrekpunt en bereikbaarheid De excursie vertrekt en eindigt bij het toegangshek Dijkstel weg 19 in Ouddorp. Bereikbaarheid Eigen Vervoer: N57, afslag Ouddorp. Vanaf Ouddorp cen trum naar het pad naast Dijkstelweg nr. 19. Kosten De leden (beschermers) van het Zuidhol lands Landschap kunnen gratis aan de excursies deelnemen. Niet-leden betalen 3,- per persoon, kinderen van 4 t/m 12 jaar betalen 1,50 per persoon bij aan vang van de excursie. Wie na een excur sie besluit lid te worden van het Zuidhol lands Landschap, krijgt het excursiegeld retour in de vorm van korting op het lid maatschap. Aanmelden Iedereen die mee wil, moet zich om or ganisatorische reden van te voren aan melden, om teleurstellingen te voorko men. Aanmelden bij VVV Ouddorp, tel. (01878) 1789. Bijzonderheden De excursie is geschikt voor rolstoelge bruikers en honden mogen aangelijnd meewandelen. MELISSANT Morgen (woensdag) wordt weer oud papier opgehaald. Graag tijdig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p. Stichting Vluchteling start komen de maand een campagne om gel den bijeen te brengen voor de aan koop en distributie van 80 ton pootuien voor vluchtelingen in Bosnië. Op deze manier wil de stichting bijdragen aan de voedsel- produktie in het rampgebied. Met het uienprojekt is een bedrag ge moeid van 220.000,-. De uien komen ten goede aan 320.000 mensen. De pootuien worden in vier gebieden ge distribueerd. In Tuzla en omgeving ligt het accent op 43.000 gezinnen, die elk een halve kilo krijgen. In Zenica gaan de uien naar klei ne en middelgrote boeren. De verwachte oogst hier, 150 ton uien, gaat voor twee derde naar ziekenhuizen, opvangcentra en gaarkeukens. Op die manier komt het ten goede aan 50.000 hulpbehoevende mensen. Tot slot gaat een deel naar Sare- jewo en de oostelijke enclaves en naar de stad Mostar. De stichting heeft goede ervaringen met de distributie van zaaigoed. „Dankzij de distributie van zaai- en pootgoed verle den jaar slaagden vluchtelingen en kleine boeren erin 200.000 ton voedsel te ver bouwen", aldus drs. K. Keuning, direk- teur van de stichting. Nu de levensom standigheden in Bosnië licht verbeterd zijn, kan de omvang van het landbouw programma beperkt blijven. Dat komt het eigen initiatief van de boe-ren ten goede. Maar voor de kleine boeren en voor groepen vluchtelingen in op-vang- centra die van de overheid land-bouw- grond voor een moestuin gekregen heb ben, blijft de hulp hard nodig. „Bij deze vorm van hulp snijdt het mes aan twee kanten", benadrukt de heer Keuning. „Je biedt de mensen, ook zij die moesten vluchten, weer enig per- spektief. En je zorgt ervoor, dat zij opnieuw hun eigen voedsel kunnen ver bouwen, zoals ze dat altijd gedaan-heb ben". Deze manier van hulp is weinig kwets baar en weinig kostbaar. Je vermijdt hoge kosten om voedsel te kopen en je hebt nauwelijks transportkosten. De hulp betekent ook een versterking van de in gezakte economie. Dankzij de distributie van zaai- en poot- goed lukte het de Bosniërs zowel in 1993 als in 1994 tot een extra voedselproduk- tie van 200 ton te komen: vijf maal zo veel als door de Verenigde Naties van buitenaf het rampgebied binnengebracht kon worden. Stichting Vluchteling wil wegens het succes in 1993 en 1994 opnieuw zaai- en pootgoed distribueren Voor 5 PIEK kan een vluchtelingen gezin zijn eigen voedsel telen. Doe mee. riro u hJ %J Giro stichting Vluchteling, Den Haag. Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service (KGS) biedt nu ook 1-daagse uitstapjes aan. Deze uitstapjes zijn bedoeld voor mensen die vanwege een ziekte of handicap niet met een gewone reis mee kunnen of durven. Ook zij kunnen nu een dagje uit dankzij de begeleiding door een verpleegkun dige en enkele vrijwilligers. Daar naast, en dat is iets geheel nieuws, worden uitstapjes georganiseerd door verzorgers van langdurig zie ken en gehandicapten thuis. KGS zorgt in dit geval voor een vrijwil liger die de dagelijkse verzorger thuis vervangt. Vrijwilliger en thuisblijver worden van te voren aan elkaar voorgesteld en de hulp thuis wordt doorgesproken, zodat men van te voren weet wie er op de dag van het uitstapje zal komen. Men kan natuurlijk ook zelf voor een vertrouwde vervanger zorgen. Zo kan de dagelijkse verzorger eventueel vergezeld door een bekende, met een gerust hart aan het uitstapje deelnemen. De reis voor verzorgers van zieken thuis vindt plaats op 22 april 1995, vertrektijd 09.30 uur. De bus gaat via een mooie route door de provincie Bra bant. Onderweg wordt gestopt voor kof fie en diner met als extra attraktie het optreden van een zanger. De prijs voor deze reis is 62,00. Leden van het Kruiswerk krijgen korting en betalen derhalve 52,00. De reis met verpleegkundige begelei ding voor zieken en gehandicapten vindt plaats op 2 mei 1995, vertrektijd 09.00 uur. Deze bus gaat via het bloem bollengebied naar de bloemendagen in Anna Paulowna. Onderweg wordt ge stopt voor koffie met gebak en diner. De prijs voor deze reis is 54,00. Leden van het Kruiswerk krijgen korting en betalen 44,00. De thuiskomst van beide uitstapjes is circa 19.00 uur. Over de opstapplaatsen, die zo dicht mo gelijk bij de-woonplaatsen van de deel nemers zullen worden gezocht, krijgen de deelnemers tijdig bericht. Aanmelden kan plaatsvinden tot uiter lijk 4 weken voor de vertrekdatum! Voor telefonische informatie of het aan vragen van een folder, kan men van ma. t/m vr. van 09.00 tot 12.00 uur bellen naar Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service, tel. (06) 0992299 (gratis). Vragen naar het secretariaat KGS. V&rhBBi uit de eerste jsren van óB Middernacht zending IHHNK HL KlMfêMLlitf -30- „Geen wonder", dacht Marie, niet zonder leedvermaakt. „Ik ben blij voor je, dat je een vriendin krijgt. Wonen haar ouders soms ook in de stad?" „Ja, mevrouw". „Dat is nóg prettiger". Met een meer voldaan gevoel dan vorige avonden ging Marie naar boven. Het beeld van de bijeenkomst in het 'Tehuis voor vrouwen en meisjes' was reeds ver vaagd; ze zou er geen voet meer zetten. Die Jo leek een leukerd. Had in manieren en opreden verbazend veel weg van Sien. Dat kon prettig worden. Een meisje, dat de stad door en door kende. Die met haar naar haar ouders zou gaan. Kwam ze tenminste onder de mensen. Je kniesde je anders dood. En dat in een stad vol leven en beweging. Waar je veel plezier hebben kon. Terwijl zij zich ontkleedde, viel haar oog op de nog ongeopende brief van moeder, die morgen gekomen. Het schrift was zeer onbeholpen en haar brieven wemelden van taal- en stijlfouten. Maar ze waren geschreven met een hart. Dat hart ontdekte Marie evenwel niet. Vrij achte loos las zij de epistels. Alleen een enkel dorps nieuwtje trok haar belangstelling. Tot nu had zij geregeld teruggeschreven. Maar haar brieven waren steeds korter geworden. Ze had niets te vermelden. Met een onwillige trek op haar gezicht scheurde zij de brief open en las onverschillig. Natuurlijk: weer vermaningen, om goed op te passen en zich niet te laten verleiden door het schijnschoon van de wereld. Moeder behoefde niet ongerust te zijn, hoor. Ze liep vast niet in zeven sloten tegelijk. Ze keek wel uit haar doppen. Wacht maar, de tijd zou wel komen, dat zij een goede slag sloeg. En dan zou moeder blij zijn, dat ze naar de stad was ge gaan... HOOFDSTUK 13 Die morgen was er bericht van de overkant gekomen, dat Jo zich niet goed voelde en 's avonds niet uit zou gaan. Marie besloot toen eveneens thuis te blijven. Het alleen dwalen was zij nu geheel ontwend. Naar de ouders van Jo lopen, daarin had zij geen trek. Ze waren heel aar dig en ze vond het er niet ongezellig, al waren ze bijna nog kleiner behuisd dan moeder, maar Jo had een broer, die, naar zij gemerkt had, 'werk van haar maakte' en daarvoor paste zij. Van een twee de Jaap Folmer, al was Kees Sierman dan geen boer, maar timmermansknecht, wilde zij niet weten, in geen geval niet. Hoger op! was haar leus. En... 't was haar immers voorspeld, dat het met haar die richting zou uitgaan? Dan moest zij het niet moedwillig met een arbeider aanleggen. Dus bleef zij Kees Sierman uit de weg. Toch bleef zij die avond niet thuis. Zij zette wéér een stapje op het hellende vlak. Onder tafeldienen hield luitenant Jansonius haar even aan de praat, plotseling vragend: „Heb je vanavond vrij?" t „Daar hebt u niets mee te maken, is het wel?" vroeg Marie. Zij kon de luitenant zo langzamerhand van die scherpe antwoorden geven, als hij het een enkele maal nog eens waagde, min of meer vrijpostig te zijn. Meestal lachte hij om haar rake antwoorden. Ook nu. „Nee, ik heb er niets mee te maken. Ik vraag het alleen maar, omdat ik een brief heb te bezorgen, 'k Moet straks nodig voor dienstzaken weg en kan niet naar mijn vriend, mr. Van Oostrum, die in de Javastraat woont. Tóch moet ik vanavond bepaald iets weten. En nu wilde ik je vriendelijk en beleefd verzoeken, daar voor mij een brief te bezorgen en op antwoord te wachten. Je legt het antwoord dan wel hier op tafel, als je thuiskomt. Anders bedoel ik niet met mijn vraag". „Neem u mij niet kwalijk", zei Marie, die verwon- deriijk vlug goede manieren aanleerde, „de vraag was wat vreemd. Ik was niet van plan, vanavond uit te gaan, want mijn vriendin is ziek. Maar die boodschap wil ik wel voor u doen". „Kijk, dat is aardig van je. Zeer verplicht. Ik zal het briefje schrijven. Kom het straks dan halen, als ^e wilt". Marie knikte toestemmend en verdween uit het vertrek, terwijl de luitenant krabbelde: „Amice. Ziehier het meisje, waarover we reeds enkele malen spraken. Je zult moeten toegeven, dat ik niet overdreven heb. Veel genoegen er mee. Je geeft wel het een of ander onzinnig antwoord mee terug".' „U moet mij even zeggen, waar de Javastraat is", zei Marie, toen zij even acht uur dat briefje halen kwam. „Weet je die nog niet? Nu ja, het is ook geen hoofdstraat. Vischmarkt en Wagenstraat ken je zeker beter? Hoe is het met jou: nog niemand aan de haak geslagen? Dat moet jou toch wel gemak kelijk vallen, zou ik denken". „Ik denk er niet over, mijnheer. Zo'n slampamper van de Vischmarkt zeker?" deed Marie veront waardigd. „Gelijk heb je. Je kunt wel wat beters krijgen. Maar nou de Javastraat. Weet je op de Visch markt de dancing 'Centrum'? Ja? Wat, kom je er weleens? Met je vriendin? Dat is aardig. Een enke le maal verschijn ik er ook. 'k Had niet gedacht, dat jij..." „Waarom niet? Ik ben toch niet minder dan de dames, die er komen? Nu ja, ze zijn winkeljuf- frouw of op een kantoor, maar dat is dan ook het enige verschil". „Het kan mij niet schelen, wat iemand is. Mijn vriend denkt er ook zo over. Maar wat ik zeggen wou, even voorbij die dancing is een straat. Die sla je in. En dan is de tweede straat rechts de Java straat. Niet moeilijk te vinden dus. Nummer 22, daar woont mijn vriend Van Oostrum. Je hebt niets anders te doen dan dit briefje af te geven en op antwoord te wachten. Probeer intussen, of je hem niet zo ver kunt krijgen, dat hij je inviteert voor de dancing. Tenminste als je hem het hoofd op hol kunt brengen! Maar ik zeg, dat het niet ge makkelijk gaat. Hij is een halve vrouwenhater. Eigenlijk ben ik bang, dat je hem van mij aftrog gelt, want je bent er net één, om Marie kleurde en was tegelijk verontwaardigd. „Nee, bloos nu maar niet", lachte de luitenant. „Je bent in zekere zin gevaarlijk. Heren zien graag een knap meisje. En als zo'n meisje dan nog lief en aardig is! Maar ik waarschuw je: je troggelt hem niet van mij af, hoor. We zijn beiden vrijgezel en hopen dat nog lang te blijven". „Dat moet u weten", antwoordde Marie, die inner lijk met genoegen de luitenant hoorde spreken: mevrouw Verlaar beoordeelde hem toch wel te hard; nu ja, hij was wat los in de mond, maar toch wel een fidele kerel. Op straat dacht zij nog over zijn woorden na. La chend om zijn onzin. En tóch er van vervuld. Wat voor een man zou die vriend zijn? De aanwijzingen van de luitenant waren duidelijk genoeg geweest: Mr. A. van Oostrum, advocaat en procureur stond op het naambordje. Het dienstmeisje liet haar in de hal staan, terwijl zij het briefje naar boven bracht. Enkele minuten later verscheen echter een jonge, knappe man, die, niet opvallend. Marie aandachtig bekeek. (wordt vervolgd) T^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5