ECHTE BAKKER Kommer Akershoek ECHTE BAKKER Kommer Akershoek Feest bij bakkerij Bram Akershoek BAKKERIJ Oud-bui%emeester C. Slobbe overleden Concert In Herv. Kerk te Nieuwe Tonge Zweeds Wittebrood na 50 jaar even terug bij de Warme Bakker Jaarvergadering met dia-lezing 'De zondag' Extra kerkdiensten GerefGemeenten 'n Visje eten voor de Scan Tweede etherfrequentie R.G.L GESLAAGD! Jeugdverenigingen opgelet! Voorjaarsmarkt In De Samaritaan te Ouddorp OPEN JEUGDWERK Zwijndrechtl Ooltgensplaat: stationsweg 15, Ouddorp, tel. 01878 -1352 D.V. zaterdag 25 maart wordt in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge een concert gegeven met de volgende medewerkenden: Orgel Panfluit, m.m.v. Peter Wildeman, Cor v. d. Veld een Apolonia Doom. Aanvang 20.00 uur. Kerk open: 19.30 uur. Toegang gratis. Kollekte t.b.v. RD-aktie Holocaust. stationsweg 15, Ouddorp, tel. 01878 -1352 Op zondag 12 maart 1995 overleed in zijn woonplaats Zwijndrecht, de heer Cornelis Slobbe, weduwnaar van mevrouw Beatrix Maria van de Erve. Op donderdag 16 maart 1995 werd de heer Slobbe in fami liekring bij zijn echtgenote te Zwijn drecht begraven. Loopbaan De heer Slobbe, die de leeftijd van 92 jaar mocht bereiken, werd op 30 juni 1902 te Rotterdam geboren. Na zijn stu die begon hij zijn ambtelijke loopbaan als Gemeente-secretaris te Haastrecht en Vlist. Van oktober 1938 tot 1947 was de heer Slobbe burgemeester van Ooltgens plaat en van 1947 tot 1967 burgemeester van Zwijndrecht. Tijdens zijn Ooltgensplaatse periode werd door hem in 1939 het gerestaureer de monumentale Raadhuis aan de Kaai, gebouwd in 1616, wederom in gebruik genomen. Op 14 juli 1942 werd burge meester Slobbe door de Duitse bezetting gegijzeld en overgebracht naar het kamp te Sint Michielsgestel in Noord-Brabant. Op 21 december 1943 werd hij daaruit ontslagen en voegde hij zich bij zijn ge zin dat te Capelle aan de IJssel verbleef. A. P. L. Bia was inmiddels door de Duit sers tot burgemeester van Ooltgensplaat aangesteld. Tegen de dag van de bevrijding ging de heer Slobbe op 1 mei 1945 als onderdui ker per schip naar Flakkce en dtx)k daar enkele dagen onder bij een familie De Wit te Sommelsdijk. Per fiets ging hij al op 5 mei het natte gebied in. Duitsers die hij tegenkwam lieten hem ongemoeid en Op donderdag 23 maart a.s. houdt de Vereniging voor Natuur- en Landschaps bescherming Goeree-Overflakkee haar jaarvergadering. Deze jaarvergadering wordt voorafgegaan door een dia-lezing. Deze dia-lezing wordt verzorgd door de heer Huib van Dan uit Stellendam en heeft als titel meegekregen: Flora en fauna van strand en duinen van Gcieree- Overflakkee. Na de pauze vindt het huishoudelijk gedeelte van de vergadering plaats. Plaats van handeling: aula van de land bouwschool aan de Langeweg te Sommelsdijk. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. ledereen (leden en niet-leden) is van harte welkom. Voor informatie kunt u bellen naar (01877) 1880. OUDDORP - vrijdagmiddag 14.00 uur ds. Chr. V. d. Poel van Ycrsekc (hu welijksbevestiging bruidspaar Nieu- wenhuijze-Tanis). MELISSANT - De dienst van donder dagavond, waarin zou voorgaan ds. J. de Pater van Krabbendijke, is verzet naar DONDERDAG 30 MAART. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur student G. J. N. Moens te Houten. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvcnbcrg van Waarde. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uut ds. A. F. Hon- koop van Wageningen. OOLTGENSPLAAT - donderdag avond 7.30 uur student W. J. Karels van Krimpen a.d. IJssel. zo kwam hij via Oude Tonge, van welk dorp de heer Slobbe ook waarnemend burgemeester was, en Achthuizen in Ooltgensplaat en ontmoette daar de machinist van het watergemaal, de heer Abr. van Dam en vervolgens de heer Jac. de Vos van de Dienst Gemeentewerken en wethouder, de heer P. van Es. Herstel De heer Slobbe zette zich direkt volledig in met meer anderen voor het herstel van de geleden schade. Uit het dorp waren alle mensen geëvacueerd en de ravage was enorm groot. Al vlug werden er bouwmaterialen aangevoerd voor de eer ste nieuwe woningen aan de Molendijk. Ook kocht de heer Slobbe bij een tuinder te Rotterdam-Kralingen een partij (broei) glas en door de aanwezige schilders kon den de gebroken ruiten vlug worden her steld. De distributiekring 368, die tijdens de evacuatie in 1944 werd opgeheven, werd in 1945 door de heer Slobbe (na aanvankelijke weigering) weer in het le ven geroepen. Te Zwijndrecht wist de heer Slobbe na woningbouw ook werkgelegenheid te creëren. Het dorp groeide uit tol een belangrijke provincieplaats. In 1947 was het inwoner-aantal 12.000; bij zijn afscheid in 1967 totaal 30.000 en tegen woordig telt Zwijndrecht meer dan 40.0(X) inwoners. De verdiensten van de heer Slobbe wer den gehonoreerd met het Officierschap in de Orde van Oranje-Nassau. Het correspondentie-adres van de familie Slobbe is: De Werf 93, 3331 LP Zwijn drecht. DIRKSLAND Wie er van overtuigd is dat in het goed geoutilleerde ziekenhuis te Dirksland niet langer een CT-Scan mag ontbreken - en elke Flakkeecnaar hééft die over tuiging - krijgt a.s. zaterdag een schone gelegenheid aan de komst van die Scan z'n bijdrage te leveren. Men volge die dag z'n neus naar de Die- derik van Zierikzeelaan, waar op nr. 3 door het echtpaar Jaap en Floor v. d. Klooster vis wordt gebakken waarvan de geldelijke opbrengst voor 't goeie doel is. Een sympathieke aktie die aller aandacht verdient; eet u smakelijk! Vrouwenver. 'Draagt elkanders' lasten' der Ger. Gemeente D.V. woensdag 22 maart hoopt Zr. J. S. van Rossum in ons midden te zijn om dia's te laten zien en te vertellen over haar werk onder de gehandicapten in Nigeria. Er is een verkooptafel, waarvan de op brengst bestemd is voor haar werk. De avond begint om kwart voor 8 in de zaal van de kerk, Beatrixlaan 2. Ieder is harte lijk welkom. OOLTGENSPLAAT Afsluiting winterwerk Heden dinsdagavond (21 maart) is er in 'Elthato' een Gemeente-avond met af sluiting van het winterwerk. De heer H. Eilander, medewerker van de l.Z.B. komt naar Ooltgensplaat. Hij zal spreken over de missionaire opdracht in omgeving en daarbuiten. Alle clubleden, catechisanten en belang stellenden zijn hartelijk welkom. Aan vang 20.(X) uur. Jeugdsolistenconcours Op zaterdag 22 april is het de 32e keer dat het jaarlijkse Jeugdsolistenconcours wordt gehouden in het verenigingsge bouw 'Melishof' te Melissant. De volgende prijzen worden beschikbaar gesteld: 1Een wisselbeker voor de winnaar van het gehele concours. 2. Voor de diverse groepen en afdelin gen een Ie, 2e en 3e prijs. Is het aantal deelnemers per groep/afdeling te gering, dan wordt hiervan afgeweken. Bovendien ontvangt iedere deelnemer een diploma en een juryrapport. De meeste muziekleerkrachten, scholen en muziekgezelschappen hebben reeds aanmeldingsformulieren ontvangen voor dit concours. Mochten er muziekleer krachten of andere belangstellenden zijn die in het bezit willen komen van zo'n formulier, neem dan uiterlijk 24 maart telefonisch kontakt op met: C. Smit, tel. (01877) 1270; b.g.g. A. van Leersum- Jentink, tel. (01877) 2792. Op 7 februari 1995 heeft het Ministerie van Verkeer en Waterstaat een tweede etherfrequentie toegewezen aan Radio Goeree Lokaal en wel de 107.6 MHz. De reden dat Radio Goeree Lokaal deze aanvraag heeft gedaan is dat ze een sto ringsvrije ontvangst wil garanderen aan haar luisteraars binnen het verzorgings gebied, namelijk de gemeente Goe- dereede die met zijn oppervlakte van 153 vierkante kilometer de grootste gemeente is qua oppervlakte op Goeree-Overflak kee. Doordat Radio Goeree Lokaal voor dit gebied uitzendingen verzorgt, en de zen der die momenteel gebruikt wordt op de 105.6 MHz vanuit Ouddorp niet toerei kend is voor ons verzorgingsgebied, heb ben we besloten om deze aanvraag in te dienen. De zendinstallatie die gebruikt zal wor den op de 107.6 MHz zal geïnstalleerd worden in Stellendam. Kollekte Reumabestrijding iets hoger De kollekte voor de Nederlandse Reu mabestrijding heeft weer een mooi re sultaat opgeleverd. Tc Achthuizen werd 1122,85 opgehaald en te Ooltgensplaat met Langstraat, Zuidzijde en Krancndijk 2880,65; maakt een totaal van 4003,50. Vorig jaar was de opbrengst 3966,10, dit jaar een kleine stijging van 37.40. Kollektanten en gevers worden hartelijk bedankt voor hun medewerking. Als ouders van Ingrid Groenendijk, maar ook als gezin, zijn we best een beetje trots, maar bovenal dankbaar tot God. Vrijdag 24 maart a.s. hoopt ze haar bul te krijgen aan de universiteit van Utrecht, afgestudeerd Psychologie en cum-laude geslaagd! We zouden het leuk vinden, ze weet hier niets van, als er van haar vrienden, vrien dinnen, kennissen en oude bekenden van Flakkee, als verrassing b.v. een felicita tiekaartje zou worden gestuurd. AI woont ze niet meer in Dirksland, het was een belangrijke peritxle uit haar le ven, met ontzettend veel goede kontak ten, vandaar. Haar adres is: Ingrid Groenendijk Marnixlaan 88 3552 HG Utrecht GOEDEREEDE D.V. in de avond van zaterdag 25 maart staat 'De zondag' in het middelpunt. Te gast is die avond ds. Van Kooten. Naar aanleiding van het vierde gebod van de Tien Geboden willen wij, onder zijn lei ding, met elkaar hierover van gedachten wisselen. Welke waarde vertegenwoordigt de zon dag voor ons? Werken op zondag, mag/moet het? (pas op: paars!). Je ziet het, aan vragen geen gebrek. Ben je 15 jaar of ouder? Kom dan naar "De Ark' te Goedereede, naar de 'Open Deur', vanaf 19.45 uur ben je weer als vanouds welkom. En breng je portemon- neetje mee! Voortaan wordt er entree geheven (gewoon wat meer zakgeld vra gen!) Zaterdagavond uit? De Open Deur in! Op 24 maart organiseren wij een drop ping. Je kunt je tot 22 maart opgeven bij Lianne v. d. Ochtend, tel. (01876) 9827 (liefst na 18.00 uur). Jullie worden vrijdagavond om 9 uur verwacht bij het Verenigingsgebouw. Jongelui, wat een voorrecht is het om geboren te zijn uit ouders die je van jongsaf hebben onderwezen uit de Bijbel als het Woord van de levende God. Waardeer jij dat ook? Echter, velen in ons land kennen de Naam van de Heere alleen als een vloek. Zij hebben echter nooit gehoord van de Zaligmaker, de Heere Jezus Christus, Die in de wereld is gekomen om te zoeken en zalig te maken wat verloren is. En toch hebben ook zij een ziel te verliezen vcwr de eeuwigheid. Ook zij zullen eens God ontmoeten. Er is een gedicht dat zegt: Mijn buurman is vannacht gestorven, en ik heb geen woord tot zijn behoud gezegd. Ook in Limburg leven nog velen in de duisternis van het Roomse on- en bijge loof. Toch zien we in dit land wonderen van Gods genade. Als we horen hoe jon geren van 15, nadat ze de ene week een Bijbel ontvangen hebben, de andere week bij dhr. van den Boogaard, die evangelist in Bunde is, komen en hem vertellen dat ze de Bijbel al voor de helft hebben uitgelezen. Er is in Limburg een honger naar het hemelse Brood. Hoeveel tijd maak jij per dag vrij om het Woord van de Heere te onderzoeken? Of maken wij ons alleen maar druk om bijzaken, terwijl wij het belangrijkste dreigen te vergeten? Kom, de tijd is voorts kort en de eeuwigheid is nabij. En kunt u/jij dan rechtvaardig voor de Heere verschijnen? In Limburg tobben mensen met deze vraag. Sinds enkele jaren mag daar het zuivere Woord des Heeren uitgedeeld worden. Zo ook D.V. zaterdag 8 april 1995. En nu rekent de organisatiecom missie op ongeveer 30-35 jongeren (meer mag altijd) van Flakkee. Als we zien hoeveel JV's er zijn op ons eiland moet elke vereniging er wel 5 kunnen leveren. Heb je interesse om mee te gaan, bel dan M. van der Valk uit Nieuwe Tonge. Te lefoon (01875) 1769. Je kunt je opgeven tot en met vrijdag 31 maart. Als je belt hoor je ook hoe laat we vertrekken en waar vandaan. We hopen dat velen zul len reageren en mee zullen gaan om d.m.v. folderwerk het Woord in Bunde en omgeving te brengen. En we zijn ervan verzekerd dat de Heere voor de wasdom zal zorgen. Stel ons niet teleur, maar ga mee en pro beer als jongere je licht te laten .schijnen temidden van de duisternis. Bij bakker Kommer Akershoek te Oud dorp is al vanaf 27 februari Zweeds Wittebrood te verkrijgen. Deze bijzonde re aktie loopt tot 5 mei 1995 (Bevrij dingsdag) en is landelijk opgezet ter her denking van het feit dat precies vijftig jaar geleden, tijdens de hongerwinter van 1944/1945, Zweeds Wittebrood verkrijg baar was bij de Nederlandse Warme Bakkers. Vooral de oudere generatie zal zich het Zweeds Wittebrood uit 1945 nog herin neren. Eindelijk was er weer lekker vers brood in een lange periode van voedsel- schaarste. Het Zweeds Wittebrood smaakte dan ook heerlijk en werd be schouwd als een feestmaal. Maar ook de jongere generatie kan nu proeven hoe lekker een Zweeds Wittebrood smaakt. Gemaakt van een geselekteerde tarwe- melangc. Daarom is een Zweeds Witte brood ook zo hoog. Het rijst de pan uit! Ramp voorkomen Dit jaar is het precies vijftig jaar geleden dat Nederland werd bevrijd van de Duitse bezetting tijdens de Tweede We reldoorlog. Het zuiden van Nederland werd eerder bevrijd dan het westen. Doordat de transportmiddelen uitvielen, bleven vooral de steden in het westen steeds meer verstoken van voedsel, brandstoffen en grondstoffen. En toen kwam ook nog de strenge winter van 1944/1945. De bevolking in het westen leed steeds meer honger. Koningin Wilhelmina en de Nederiandse regering in ballingschap (Londen) drongen er bij de geallieerde bevelhebbers op aan aktie te onderne- Woensdag 29 maart is er in het verpleeg huis 'De Samaritaan' weer de voorjaars markt. Natuurlijk hoopt men op echte lente-zon- neschijn om deze markt een vrolijk tintje te geven, maar ook de aanwezigheid van de diverse deelnemers zorgt voor een vrolijke en vooral afwisselende ambian ce. Bij de voorjaarsmarkt ligt de nadruk vooral op de kreativiteit van de deelne mers. Niet alleen de verkoop is belangrijk, maar ook de demonstraties zullen zeker weer mensen enthousiast maken om te kopen of om zelf een hobby te gaan zoe men. Anders zou het Nederlandse volk een ramp overkomen. Het neutrale Zweden stelde vervolgens via het Zweedse Rode Kruis bloem ter beschik king, dat met goedvinden van de Duitse bezetting per schip naar Delfzijl werd vervoerd. Daarna werd het Zweedse meel verspreid onder de warme bakkers in Nederland en kregen de inwoners van bezet Nederland via hun voedselbonnen eindelijk weer vers brood te eten. Over- heeriijic Zweeds Wittebrood! In tegenstelling tot wat veel mensen nog steeds geloven is het Zweeds Wittebrood nooit in 1945 uit vliegtuigen gegooid. Dit wordt verward met de voedseldrop- pings van april/mei 1945. Taart voor iedereen die vijftig jaar wordt op 5 mei Alle bewoners uit deze regio die op 5 mei aanstaande vijftig jaar worden, kun nen bij warme bakker Kommer Akers hoek te Ouddorp een gratis Zweeds Wit tebrood en een taart afhalen. Deze spe ciale aktie staat in het teken van het thema '50 jaar Bevrijding'. Diverse war me bakkers leveren van 27 februari tot 5 mei 1995 weer Zweeds Wittebrood. Ter herdenking van het feit dat in 1945 Zweeds Wittebrood verkrijgbaar was bij de warme bakkers. En wie op 5 mei 50 jaar wordt was 50 jaar geleden een echt 'Bevrijdingskind'. Deze aktie is een initiatief van Koop- mans Meel BV uit Leeuwarden. Het aan bod is dan ook alleen van kracht bij warme bakkers die hun meel van Koop- mans betrekken, zoals bovenstaande warme bakker. ken. Diverse kado-artikelen zijn te koop, kleine prijsjes voor originele kadootjes. Veel artikelen door bewoners van De Samaritaan gemaakt, maar ook spullen die door enthousiaste hobbyisten zijn ge maakt zorgen voor een kleurrijk geheel. Een aantal middenstanders zullen ook hun medewerking verienen en wilt unog wat extra's meenemen dan is er weer de pizzakraam en zullen er kruudplaetjes gebakken en verkocht worden. Het voorjaar wordt helemaal in huis gehaald met een bloemetje waar u behal ve u zelf misschien ook iemand in het verpleeghuis mee kunt verrassen. De voorjaarsmarkt wordt gehouden in de Rekreatiezaal van 14.00 tot 16.30 uur. Een ieder is van harte welkom! Graag tot ziens: Hoenderdijk 13, OUDDORP, telefoon (01878) 1278 ^--A-y^^^y.>i()i(:)i^^^^)ioioi()i()i()öDK)t()t(:^s)K)^:^)KXX)ioic^ HERKINGEN Ml-IJSSANT OOLTGENSPLAAT c.o.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2