Provincie Zuid-Holland blijft Goeree-Overflakkee trouw Schapenvierling in Melissant Meerdere jubilarissen, zelfs 60 jaar bij zangvereniging 'Apollo' Nieuwe Tonge a LL 3 Fietstoertochten Ds. A. V. d. Kooij 60 jaar predikant rSjtlQmeetieinaH Sportvisboot op zee in brand ift Anjerfonds Meisjes HCGO verslaan Gouda 3 Nog geen formele start ARHI-procedure Resultaat donor-avond Plattelandsvrouwen Goedereede-Ouddorp Gemeentégids Goedereede verschijnt binnenkort Jaarboek Visserij 1995 verkrijgbaar Extra kerkdiensten GerefGemeenten Cursus Venitiaanse maskers maken Prijsuitreiking 'Tuin van Goeree'-bokaal DIERENBESCHERMING Hengelaarsvereniging 'De Krammer' 67e Jaargang DINSDAG 14 MAART 1995 No. 6384 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 3392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEME^r^ 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930-Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland is niet van plan Goeree- Overflakkee zomaar over te doen aan een andere provincie. Volgens de staatssecretaris van Binnen landse Zaken ligt herindeling van Goeree-Overflakkee bij Zeeland voor de hand wanneer de provincie Rotterdam gestalte krijgt. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn echter van mening dat met de be stuurlijke toekomst van Goeree-Over flakkee zorgvuldig moet worden omge gaan en hebben onlangs, gezien de reak- ties van de gemeenten, besloten dat het beter is het gebied bij Zuid-Holland te houden. Op 8 maart jongstleden hadden de Com missaris van de Koningin in Zuid-Hol land, mevrouw Leemhuis, en de gedepu teerde mevrouw Günther een gesprek met de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mevrouw Van de Vondervoort, en minister Dijkstal. Namens het provinciaal bestuur van Zee land waren bij het gesprek aanwezig de Commissaris van de Koningin, de heer Van Gelder en gedeputeerde Dijk wel. Commissie In het gesprek van 8 maart is gebleken dat de Staatssecretaris nog steeds van mening is dat Goeree-Overflakkee naar Zeeland moet. Minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken schijnt er genuan ceerder over te denken. Afgesproken is dat er een commissie zal worden gevormd die in overleg met de gemeenten op Goeree-Overflakkee nog eens zal onderzoeken wat de mo gelijkheden zijn. Die commissie zal vóór de zomer rapport uitbrengen. Gelet op de termijnen die voor de vor ming van de provincie Rotterdam wor den gehanteerd dringt de staatssecretaris er echter tegelijkertijd op aan dat de pro vincie Zuid-Holland vóór 23 maart een definitief standpunt ten aanzien van Goe ree-Overflakkee bepaalt. Dat maakt de zaak nogal onduidelijk. De reaktie van de provincie Zuid- Holland op het aandringen van de staats secretaris is dat Zuid-Holland, zoals uit het gesprek op 8 maart is afgesproken, in gezamenlijk overleg met de provincie Zeeland alle drie de opties gaat bekijken die voor een indeling van Goeree- Overflakkee bij een groter gebied moge lijk zijn: - blijven bij Zuid-Holland, aansluiting bij Zuid-Holland zuid. - indeling bij Rotterdam/OOR. - indeling bij Zeeland. Zorgvuldige afweging Volgens een woordvoerder van de pro vincie Zuid-Holland zullen mogelijkhe den en voor- en nadelen voor Goeree- Overflakkee nog eens worden bekeken. De staatssecretaris heeft pas sinds kort erkend dat overgang van Goeree-Over flakkee naar Zeeland friktiekosten met zich meebrengt die door de gemeenten op Goeree-Overflakkee gedragen moeten worden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vinden een zorgvuldige afweging van wat nu echt verstandig is voor Goeree- Overflakkee noodzakelijk en vinden dat de start van een ARHI-procedure voor indeling van Goeree-Overflakkee bij Zeeland nog iiiei aan de orde is. Zaterdag 18 maart a.s. organiseert WTAC Waterstad te Hellevoetsluis de eerste fietstoertochten van dit seizoen. Als het net zo is als voorgaande jaren, kunnen we genieten van een lekker zon netje. Er kan gekozen worden uit drie afstanden: 80 km, 45 km en 25 km (TT). De 80 km start om 9.00 uur en wordt grotendeels verreden over Goeree. De 45 km vertrekt om 9.30 uur en gaat richting Ouddorp. De 25 km-tocht gaat door de duinen van Voorne en start om 10.00 uur. Startplaats is steeds het clubgebouw aan de Koninginnelaan 2 te Hellevoetsluis. Inschrijfkosten zijn 4,-. NTFU-leden genieten een korting van 1,50. Meer informatie op tel. (01883) 10948. Fietstoertochten zijn er in verschillende soorten. De genoemde tochten zijn van de soort TT. TT betekent ToerTocht, dat wil zeggen een toertocht die in groep met voorrijders gereden wordt. Het tempo wordt aan de omstandigheden aangepast. Na elke 1 Vi a 2 uur fietsen is er een verplichte rust. MIDDELHARNIS Op de bloedafname-avond, gehouden op 13 maart j.l. in de Technische School te Middelharnis, hebben 444 donoren hun bloed afgestaan. September 1994 gaven 424 donoren bloed. Een ieder die aan dit resultaat heeft mee gewerkt, hartelijk dank. De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Goedereede-Ouddorp houd haar bijeenkomst op dinsdag 21 maart a.s. Wij hebben voor deze avond de toneelvereniging 'Stad' gevraagd. Zij spelen het vrolijk spel 'de Griekse tragedie' voor ons. Het toneelstuk be staat uit drie bedrijven. Het is geschre ven door mevr. Ria de Looze. U bent van harte welkom. Niet-leden be talen 2,50. Datum 21 maart a.s. Plaats: Oostdam in Goedereede. Aan vang 20.00 uur. Lammetjes worden er gelukkig weer volop geboren en nog immer is da:t mooi en wonderlijk en hoopgevend op een nieuwe lente, maar soms gebeurt toch nog het onverwachte, dan komt er zomaar een schapenvierling ter wereld! Vorige week gebeurde dat bij de fam. Leijdens aan de Melissantse Molendijk nr. 57. Het viertal ontwikkelt zich voorspoedig maar 't is niet voor niks dat Leen Leijdens het moeder schaap stevig beet houdt terwijl de nichtjes Carola en Janneke Wisse en neefje Frans van Die de lammetjes laten zien. Het moederschaap zou haar kleintjes met fikse kop stoten verdedigen, vandaar dat ze in een stevige houdgreep gehouden wordt. Emeritus Herv. predikant ds. A. v. d. Kooij te Woerden hoopt a.s. vrijdag 17 maart de dag te beleven dat hij 60 jaar in het ambt staat. Ds. V. d. Kooij, nu 84 jaar, werd op 7 ja nuari 1911 te Ouddorp geboren in het gezin van ds. A. v. d. Kooij. Hij studeer de theologie en deed op 17 maart 1935 intrede in de Herv. gemeente van Nieuw poort. In 1938 kwam ds. v. d. Kooij naar Nieu we Tonge waar hij tot 1949 predikant van de Herv. Gemeente bleef om daarna tot 1956 de herderstaf in Zuilichem- Nieuwaal op te nemen. Vervolgens dien de ds. V. d. Kooij de Herv. gem. van Noorden van 1956 tot 1976 om in dat jaar met emeritaat te gaan. Ds. V. d. Kooij woont op het adres Waal oord 81, 3448 BH te Woerden, tel. (03480)17899. Binnen enkele weken verschijnt de nieuwe uitgave van de gemeente- gids van Goedereede. Het informa tieboekje wordt zoals gebruikelijk in de hele gemeente verspreid. De gemeentégids is helemaal up-to-date gebracht en presenteert tal van adressen en wetenswaardigheden over de gemeen te, openbare voorzieningen, instellingen en diensten, verenigings- en bedrijfsle ven. De afgelopen zomer zijn alle vermeldin gen in de gids weer zorgvuldig op hun juistheid nagetrokken. ledere inwoner weet zich met de nieuwe uitgave weer een vol jaar wegwijs in zijn woonplaats. Holland Advertising bv. uit Den Helder heeft de advertentiewerving verzorgd. De nieuwe gemeentégids wordt binnen enkele weken thuisbezorgd en is daar naast een jaar lang op het gemeentehuis verkrijgbaar. Belangrijk: inwoners met een anti-reklamesticker (NEE/NEE of JA/NEE) op de brievenbus kunnen de gids ophalen op het gemeentehuis. De gemeente (dhr. P. A. Braber, tel. (01879) 1500) geeft graag verdere inlich tingen. BRUINISSE - Bij drukkerij Het Urkerkjand BV in Urk is het Jaarboek voor de Nederlandse en Belgische Visserij 1995 van de drukpers gerold. Het Jaarboek dat voor het tiende achter eenvolgende jaar wordt uitgegeven, ligt voor 29,50 in de schappen van Novalux Braber in Bruinisse en boek handel Van Koppen in Ouddorp. Het Jaarboek Visserij 1995 is uitgevoerd op de wijze zoals het ook in de voor gaande jaren is gedaan met alle scheeps- lijsten, adressen en mutaties, compleet met foto's van de verhandelde schepen. Uiteraard ook een overzicht van het afgelopen jaar en de namen en adressen van alle instanties en organisaties waar vissers en ondernemers in deze sektor regelmatig mee van doen hebben. Het nieuwe Jaarboek is dikker dan ooit en bevat nog meer informatie dan in voor gaande jaren. Het in visserijkringen veel vuldig gebruikte instrument is een uitga ve van Visserijnieuws BV, de uitgever van het weekblad Visserijnieuws, het vakblad voor iedereen die de ontwikke lingen in deze sektor op de voet volgt. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse (H.D.). DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur student W. J. Karels, Krimpen NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg, Waarde (bev. ambtsdragers). OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw Beyerland. 't Was vrijdagavond voor de toehoorders in het Nieuwe Tongse 'Ons Dorpshuis' goed en vertrouwd om de dames en heren van de Gem. zangvereniging 'ApoUo', in 't gegeven winterconcert, weer van het Heidenröslein en het Mailied te horen zingen, maar er was deze avond ook nog wat anders aan de hand: jubilarissen! Die werden tussen de bedrijven door op het podium naar voren geroepen, het podium dat bij een volgende uitvoering eigenlijk te klein zou moeten zijn, want 'Apollo' behoeft versterking en verjonging. Zo gauw ze daartoe de gelegenheid had heeft de presidente mevr. Willy Faase-Oorbeek daartoe een oproep ge daan, de tenoren zoeken aanvulling maar ook andere zanglusti- gen zijn hartelijk welkom in 'Apollo' dat zich vrijdagavond verheugde in een aantal jubilarissen van wie de oudste 81 is! Het ging om mevr. de Jong-Slui, de zilveren jubilaris, maar een jonkie in vergelijk met b.v. Lia Bruggeman-Luchtenburg die al 45 jaar heeft volgezongen, mevr. Visser-Kievit die dat evenals dhr. D. Visser al een halve eeuw doet en de 60 jaar is zelfs volgemaakt door de 81! jarige tenor mevr. Nooteboom- de Blok, die ondanks haar hoge leeftijd nog altijd veel plezier in het zingen heeft. Burgemeester mevr. Sleurink heeft het - van elk van de jubila rissen - een bijzondere prestatie genoemd elke week weer met veel plezier de repetitie-avond bij te wonen, maar te anderzijds begreep mevr. Sleurink het best omdat het veel genoegen geeft samen zingen. Voor een koor is het hebben van een trouwe ledenkern bijzonder waardevol en 'Apollo' verkeert in die gelukkige omstandigheid. Namens de Bond was het dhr. Ruiter die een hartelijk geluk wens uitsprak jegens de jubilarissen die er langdurig - en nog steeds - aan bijdragen dat de koorzang in ons land in stand gehouden wordt. Hij achtte dat van bijzondere waarde en de jubilarissen kregen een welgemeend persoonlijk woord van dank en een Oorkonde; het applaus werd warm, warmer en voor de 81 -jarige zelfs daverend. Dhr. Ruiter besefte zelf nauwelijks de luiers te zijn ontgroeid toen mevr. Nooteboom al naar de zang ging, toen nog de enige ontspanning die er op een dorp geboden werd en levenslang heeft ze het volgehouden. Ze werd ten voorbeeld gesteld en nog vele goede jaren toegewenst. De Presidente heeft tenslotte namens de Vereniging de jubila rissen een cadeau en bloemen gegeven en toen kon er weer gezongen worden, ook door het gastkoor 'Onderling Genot' uit Westmaas en met de eigen Alpenkapel die zo uit Tirol lijkt te zijn weggelopen. DIRKSLAND - Poppenmaakster Cla- rine Bemelmans start binnenkort met een nieuwe cursus Venitiaanse maskers, woondecoraties/poppen maken. Als materiaal wordt klei gebruikt. Alle cursussen zijn incl. materiaal. De cursus wordt gegeven op maandag- t/m donderdagavond van 19.30 tot 21.30 uur en op woensdagochtend van 9.00 tot 11.00 uur. Een cursus duurt 3 weken. Voor vrijblijvende informatie kan men kontakt opnemen met Clarine Bemel mans, tel. (01877) 3445. Donderdag 9 maart j.l. heeft de prijsuitrei king plaatsgevonden van de 'Tuin van Goeree'-bokaal 1994. In samenwerking met de Vereniging Kon. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde Goeree-Overflakkee heeft VVV Ouddorp in het zomerseizoen van 1994 een tuinkeuring georganiseerd. Bewoners van Ouddorp in het bezit van een tuin, konden kosteloos deelnemen aan deze tuinkeuring, waarbij drie keer per jaar de keurmeesters een kijkje kwamen nemen. Donderdag j.l. ontvingen alle deelnemers, 20 in totaal, een prachtig keuringsrapport met foto's van hoofdkeurmeester Tim Grinwis. Winnaar van de 'Tuin van Goe ree'-bokaal is dit jaar geworden mevrouw Ina van Bergen. Haar werkzaamheden wer den beloond met allereerst de wisselbokaal, een VVV-bon en een mooi boek over onderhoud en inrichting van tuinen. Ook de overige winnaars van de 2e en gedeelde 3e plaats, respektievelijk de families Van Oostenbrugge, Lodder en Tanis, ontvingen een boek. Na de uitreiking van deze prijzen konden de 40 aanwezigen genieten van een stukje tuin van marsepein, aangeboden door VVV Ouddorp. Dit jaar vindt weder om een tuinkeuring plaats. Indien u in aan merking wilt komen voor de 'Tuin van Goeree'-bokaal 1995 en u bent woonachtig in Ouddorp dan kunt u zich aanmelden bij VVV Ouddorp, tel. (01878) 1789, Bosweg 2, Ouddorp. Jongstleden zaterdag werd omstreeks 16.40 uur de reddingboot 'De Griend' gealarmeerd door de Kustwacht post Ouddorp. In de nabijheid van het lichteiland, 10 mijl uit de kust, zou een sportvisboot in brand staan. De opvarende van die boot was inmiddels ongedeerd bij een andere sportvisser aan boord gestapt. Ter plaatste trof de bemanning van 'De Griend' een fel brandende boot aan die dreigde tegen het lichteiland aan te drij ven. Door 'De Griend' werd de branden de boot naar open water gesleept waar, door de inmiddels gearriveerde redding- boot 'Zeemanspot', de brand werd geblust. De totaal vernielde boot werd door 'De Griend' naar de trailerhelling op de Brouwersdam gesleept. De brand op de nagenoeg nieuwe sportvisboot was ver moedelijk ontstaan door kortsluiting. STELLENDAM Fanfare-orkest 'De Hoop' uit Stellendam heeft van het Anjerfonds Zuid-Holland een gift ontvangen van 3500,-. Het bedrag zal worden besteed aan de aan schaf van nieuwe instrumenten. Het niveau waarop de vereniging zich beweegt, vereist een instrumentarium van de allerbeste kwaliteit, zodat hierin veel geld moet worden gestoken. De gift komt 'De Hoop' dan ook uitstekend van pas. Gevonden TE STELLENDAM: poes. Vrij klein, cypers bruin met oranje, witte pootjes en witte bef TE MIDDELHARNIS: hond. Soort bou vier, teef. Inlichtingen over vermiste of gevonden dieren: (01875) 1887. A-team in de race voor kampioenschap Het Al-team van de meisjes van Hockeyclub Goeree-Overflakkee won afgelopen zaterdag thuis van meisjes A2 van Hockeyclub Gouda. De eindscore was 4-0 in het voordeel van het team van HCGO, dat goed uit de voeten kan op gewoon gras. Alle andere clubs van het rayon waarin HCGO speelt, oefenen en spelen op kunstgras. Bij uitwedstrijden betekent het voor HCGO een handicap dat de club niet over een kunstgrasveld beschikt. Coach Frits Koese: „De meisjes kunnen kampioen worden, maar er komen nog een paar moeilijke uitwedstrijden". De doelpunten in de thuiswedstrijd tegen Gouda werden gemaakt door Caroline v.d. Broek, Shirley Jansen, Samantha Koese en Marieke Stakenburg. De uitslag van de viswedstrijd op 4 maart van de hengelaarsvereniging 'De Krammer'. 1A. v.d. Hoek36 cm. 2. C. van Nimwegen33 cm. 3. R. de Jong32 cm. 4. Fl. van Enthoven30 cm. 5. T. Elschot29 cm. 6. C. v.d. Welle17 cm. De overige deelnemers behaalden geen vangstresultaten. De volgende wedstrijd van 'De Kram mer' is een zoutwaterviswedstrijd. Deze wordt gehouden op 18 maart. We vissen van 11.30 tot 14.30 uur. Inschrijving kan geschieden bij 'Onder de Molen' te Stellendam van 10.00 tot 10.30 uur. Nadere informatie over de wedstrijden: C. v.d. Welle, Berkenlaan 4, 3257 XA Ooltgensplaat, tel. (01873) 2118. Voor lidmaatschappen: J. Volwerk, Pluvier 18, 3245 TE Sommelsdijk, tel. (01870)86283 VOOR BEELD EN GELUID COMBJ FOTO - VIDEO - STUDIO REPORTAGE - FOTOGRARE ^^Q ^^Q ^^^^^W I _l tZD C3 C3 ^=^J^^ i^T OUDDORP - Wesmraal 35 - Telefoon (01878) 16 12 Fax 37 34 RBNBSSE Prinishop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 OJ SOMMELSDIJK- Weslktakeelstraat 8 - Telefoon (01870)86841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1