EI1AI1DEI1-I1IEUW5 Van 11 maart tot 4 april 1995 exposeren in de galerie van het International Art Centre Sandra Kruisbrink en Ingrid Koetzier Teddybeerdiploma's in de Staver pimpernel Paul Kieviet concerteert in Hervormde Kerk te Sommelsdijk Versterking natuur en landschap in Ouddorp-West 3e Blad VRIJDAG 10 MAART 1995 No. 6383 Sandra Kruisbrink exposeert met ETSEN. Zij is in 1961 in Laren (NH) ge boren, volgde een studie andragogie aan de Rijksuniversiteit in Groningen, be haalde MO tekenen aan de Amsterdamse akademie voor Beeldende Vorming en studeerde tevens af aan de Gerrit Riet veld Academie te Amsterdam in schilde ren en grafiek. Ze kreeg een aantal werk beurzen, o.a. uitgereikt door de gemeente Amsterdam en het voorzieningsfonds voor kunstenaars en vertrok naar Barce lona, studeerde aan de Faculteid de Bel- las Artes en werkte een aantal maanden in diverse grafische ateliers in Barcelona. Haar werk ontstaat veelal door ervarin gen in het buitenland. Het andere land schap inspireert op zodanige wijze dat zij haar eigen beeldtaal zoekt om dit weer te geven in losse open schetsmatige etsen, waar bepaalde partijen soms door zware strukturen worden versterkt. Diverse los se impressie's worden tot een eenheid geëtst en vormen een nieuwe werkelijk heid. Zij exposeerde in binnen- en buitenland o.a. Polen, België en Spanje. Op het mo ment woont en werkt ze afwisselend in Amsterdam en Barcelona. Afgelopen jaar was ze genomineerd voor de Neder landse grafiekprijs. Grafiek Nu in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar ze haar grafiek met vele andere grafici ten toonstelde. Ingrid Koetzier studeerde in 1991 af aan de Gerrit Rietveld Akademie in Am sterdam in de richting monumentale vormgeving. Zij ontwerpt en vervaardigt haar objekten speciaal gericht op de om geving waar zij exposeert. Een greep uit haar projekten: Zij deed mee aan diverse landschapsprojekten in Haarlem, Schoorl, Zaanstad en Loosdrecht. Ontwierp en vervaardigde voor de ge meente Heerhugowaard een beeld voor de arthotheek. Maakte een groot plastic bruidsbed op een grasveld in Emmen. Plaatste vijf torens in de binnenstad van Alkmaar en hing diverse objekten in de bomen van Assen, Groningen, Alkmaar en Amsterdam. Ze werkt soms vanuit tegenstellingen zoals een grote brandende circel op ijs. Of doorzichtige schotten geplaatst in een kerk met massieve muren en pilaren. Een lichtend kruis op een donkere onder grond met als titel; hoop is wanhoop is hoop. Als monumentaal vormgever werkt ze landschappelijk gezien groot, het moet een duidelijk zichtbare beelden de verandering teweeg brengen in het landschap en daardoor een emotie van de toeschouwer ontlokken. Wij verwachten dat deze expositie geïn teresseerden zal boeien en nodigen u uit om tijdens de opening a.s. zaterdag om 15.00 uur aanwezig te zijn. Sandra en In grid zijn uiteraard aanwezig. Welkom! Ondanks dat men in het verleden niet de beschikking had over radio, televisie en andere moderne com municatiemiddelen, was ook de plattelandsbevolking redelijk goed op de hoogte van de nationale en internationale ontwikkelingen. Had de Republiek ergens een overwin ning behaald of iets anders van betekenis, dan werd dat vaak uit bundig gevierd, maar ook als de nationale vlag er slechter bij hing, leefde men mee. De Staten van Hol land en West-Friesland hield de bevolking middels circulaires op de hoogte. Zij schreven ook wel dank-, vast- en bededagen uit. Vooral in de achttiende eeuw moesten zulk soort dagen regelmatig worden ge houden, zo ook gedurende de Vierde Engelse Oorlog (1780- 1784). In het gemeente-archief van Nieuwe Tonge treffen we nog enkele van deze zogenaamde Biddagbrieven aan. We lezen in een brief van 25 januari 1781, dat het nodig was om op woensdag 14 februari 1781 een dank-, vast- en bede- dag te organiseren: „...wanneer wij in het voorleeden jaar als een zonderling bevoorregte Natie, de beschermende hand des allerhoogste (welke onse rust en franqualiteijt, in het midden der ver woestingen van den oorlog, waarmede zooveele gedeeltens van de waereld, zelfs in onse nabuurschap, bezogt zijn geweest, bewaard heeft), op een plegtige wijse gevierd hebben, hebben wij naau- welijks gedagt, en zijn wij te weijnig be kommerd geweest, dat het misbruijken van voorgaande zegeningen het tijdstip van onse vreede en voorspoed zoude hebben kunnen verkorten en ons de be lemmeringen en onheijlen van andere die ons tevergeefs tot waarschouwing dien de, zoude hebben konnen ontwikkelen: De waarschouwinge van een wijse en alles regeerende voorzienigheijd konnen niet althoos ongestraft verwaarloosd wor den. Het tegenwoordige vooruijtzigt, in plaats van op te klaaren, word hoe langs hoe meer duijster. Nieuwe vertooningen van onheijlen doen zig op, die het mensch- dom bedroeven en de rust van Europa nog verder bedreijgen. Het vuur van den oorlog heeft deese Republicq ook eijnde- lijk getroffen, door den vijandelijken aanval op de goederen en bezittingen van deszelfs inwoonders, hetwelk ons te smertelijker valt, dewijl het komt van den hand van een bondgenoot, met wien wij zedert meer dan een eeuw in de nauwste vriendschap en aliantie hebben geleefd. De opperste bestierder der wereld, na de uijtmundste blijken van Zijne goeder-tie- renheid en lankmoedigheijd op ons te hebben uijtgestort, heeft het misbruijk van Zijne zeegeningen beginnen te straf fen en het schielijk verval van de Gods dienst, zoo in de grondbeginzelen, als in het gedrag, de beklaaglijke aanwas van ongebondenheijd en losheijd van zeeden, van weelde en onbedagtzaamheijd, die bij ons de overhand hebben genomen geeven regelmatige reden om te vreesen voor de gedugte uijtwerksels van het Godlijk ongenoegen, zoo deszelfs wel verdiende oordeelen eens de plaats mog- ten nêemen van misbruijkte goedheijd. Des niettegenstaande behooren de ge- vaaren die ons dreijgen, zoo dezelve een waaragtig berouw en boetvaardigheijd te weeg brengen, geen neerslagtigheijd en wanhoop te verwekken; zoo dezelve ver nedering inboezemen en verbetering van gevoelens en zeden voorbrengen; zoo de zelve de geest van het vaderlandsliefde wakker en werkzaam doen zijn en een oog van nederige en ootmoedige afhan- kelijkheijd doen vestigen op den Al- magtigen Regeerder van rijken en staat- en, zouden dezelve de hulp en bescher ming van een verzoend God nog op ons kunnen doen nederdaalen, en het ontrek ken van Zijne tedere ontfermingen over de ingezeetenen van dit land, nog kun nen doen voorkoomen. Een volk, dat God vreest behoeft geen andere vrees te hebben. Het is derhalven uijt overweeging van de gevaarlijke en bekommerlijke gestold- heijd, waarin wij geplaatst zijn van de redenen die wij hebben om te vreesen en de middelen, die onse hoop konnen op wekken, dat de Heeren Staaten Generaal der Vereenigde Nederlanden met onse bewilliging goedgevonden hebben uijt te schrijven een algemeene Dank-, Vast- en Beededag over alle de geünieerde pro vinciën, geassocieerde landschappen, steeden en leeden van dien, tegen woens dag die weesen den 14e februarij eerst komende om ten zelven dage in alle ker ken deeser landen God Almagtig door wien alle volkeren opkoomen en onder gaan aan te bidden en groot te maaken; om het gebied van Zijne regtvaardige voorzienigheijd te erkennen; om onse persoonen en huijsgezinnen, onse stee den en ons land, aan zijne Almagtige be scherming op te draagen om de onheijlen en oordeelen die ons dreijgen aff te bid den en te smeeken, om de veriossing van die waaronder wij reeds zugten en om Op 17 februari jl. zijn geslaagd: Bronzen teddybeerdiploma: Koen Broeders en Ivo Kroon. Gouden teddybeerdiploma: Theo Broeders. Op 3 maart jl. zijn geslaagd: Bronzen teddybeerdiploma: Kevin Berg en Dirk Hoos. Zilveren teddybeerdiploma: Marco Sala en Gerben Groeneveld. Gouden teddybeerdiploma: Jolanda Dingemanse en Carola Krijtenberg; Allen hartelijk gefeliciteerd Inleveren vakantiebonnen BOUWVAKKERS Het verzilveren voor de a.s. feestdagen voor een bedrag van 600,- uit uw R.B.S. vindt plaats dinsdag 14 maart a.s. van 7-9 uur nam. bij: M. Driesse, Prinsesselaan 5, 3245 XN Sommelsdijk, tel. (01870) 83065 Thema: Clavecymbelwerken van Johann Sebastian Bach D.V. zaterdag 18 maart aanstaande zal in de Hervormde Kerk te Som melsdijk het jaarlijkse Johann Se bastian Bach-concert weer plaats vinden. Bach (21 maart 1685-28 juli 1750) geldt, zoals bekend, als één van de grootste componisten van alle tijden. Het bijzonder om vangrijke en veelzijdige oeuvre dat hij ons heeft nagelaten, biedt musi ci, en zeker ook organisten, nog al tijd een niet uit te putten bron van inspiratie en muzikale schoonheid. Organist Paul Kieviet heeft op zich ge nomen, van jaar tot jaar in de maand maart een orgelbespeling te geven die in haar geheel is gewijd aan Bachs schitte rende muziek. Deze 'traditie' wordt dit jaar voor de vijfde <ceer muzikaal inge vuld. Onder het motto 'Clavecymbelwerken van Johann Sebastian Bach' hoort u mu ziek 'voor toetsinstrumenten', in dit ge val uitgevoerd op het prachtige Meere orgel, die zonder twijfel op clavecymbel prima tot haar recht zou komen, maar waarbij orgelklanken bepaald niet mis staan! In Bachs tijd werd er allerlei muziek voor toetsinstrumenten geschreven waar bij niet duidelijk is, of deze op orgel of clavecymbel zou moeten worden ge speeld. Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. van ons af te wenden de gruwelen van den oorlog, of aan dezelve een gelukkige en heijlzaame uijtkomst te geeven om ons zelven voor den troon des Aller- hoogsten te vernederen, onder een diep en innig gevoel van onse meenigvuldige zonden en overtreedingen teneijnde wij derzelve vergeeving uijt vrije genade men erlangen tegelijk met de Goddelijke bijstand ter verbetering en bekeering van een zondig land. Wij men bij deese plegtige gelegend- heijd ook vuuriglijk bidden om een bij zonderen zeegen over de persoonen en regeering van de Hooge Overigheijd dee ser Landen, dat wijsheijd, eenigheijd, werkzaame moed en onbaatzugtige ijver voor de veijligheijd en bescherming van ons land in alle derzelver raadslagen mo gen regeeren en derzelver poogingen en besluijten vrugtbaar maaken tot behoud off herstelling van de vreede; bewaaring van onse regten, vrijheden en bezittingen tot aanmoediging van zuijvere Gods dienst en deugd en tot welvaard en voor spoed van deese Republicq. Wij meten daar benevens ook de Gode- lijke gunst en bescherming afsmeeken ten behoeve van Zijne Doorlugtigste Hoogheijd onsen zeer geliefden Erfstad- houder. Zijne Koninlijke Gemalin en Doorlugtige Spruijten; dat haare dagen lang en gelukkig mogen weesen verrijkt met de dierbaarste zeegeningen; dat de administratie van Zijne Hoogheijd met de gelukkigste en heijlzaamste gevolgen ten besten van zijn Doorlugstigste Huijs en van deese Republicq bekroond moge worden; en dat deszelfs nakoomeling- schap de onsterffelijke naam, die dezelve draagt verdienende onder de bescher ming van-den Hemel, aan deese Ver eenigde Provinciën ijverige voorstanders van derzelver regten en vrijheden, zoo burgerlijke als Godsdienstige, moge uijt- leveren. En terwijl wij de afweering van onse eijge onheijlen en gevaaren afsmeeken, zijn wij ook verpligt belang te neemen in die van andere volkeren, die reeds onder de verwoestingen van den oorlog zugten, den Oppersten bestierder van alles oot- moediglijk biddende, dat Hij de harten van Koningen en Princen wil neijgen tot gevoelens van menschlievendheijd en billikheijd, en tot herstelling van de vree de in die plaatsen daar de tweedragt zooveel beklaagelijke vertooningen van jammer en ellende heeft teweeg gebragt. Eijndelijk moeten wij ook bidden voor de Protestantsche Kerken in alle plaatsen en bijzonder voor die in deese provin ciën gevestigd zijn, teneijnde den arbeijd van hunne leeraaren mogen strekken tot bevordering van Godvrugt en regtvaar- digheijd, liefde en eendragt, en alle die deugden die de zeegen van den Hemel over deese Republicq konnen na zig trekken tot in het laatste nageslagt. Alles tot grootmaaking van des Heeren allerheijligste naam, voortplanting en aanwas van de waare Christelijke Gere formeerde Religie, conservatie van onse duur gekogte vrijheijd en onser aller ziel en zaligheijd. Wij begeeren derhalve, dat U.L. (Uwe Lieden JB) deesen Dank-, Vast- en Bee dedag tegens woensdag die weesen zal den 14e februarij eerstkoomende tijdelijk zal doen publiceeren ter plaatse daar men gewoon is zoodanige publicatiën te doen en daar benevens striktelijk te verbieden ook met'erdaad te doen ophouden aller- leij handwerk en neeringe, mitsgaders het tappen, kaatsen, balslaan en diergelij- ke exercitiën, opdat dit goed en heijl- zaam voomeemen door geene onbehoor- lijkheden geturbeert moge worden. Waar op ons verlaatende, beveelen wij U.L. de bescherminge Gods". De toestand verslechterde schijnbaar, want bij brief van 10 mei 1782 bleef het niet bij een enkele 'Biddag', neen, er moesten maandelijks dank-, vast- en bedestonden worden gehouden: „...bij ons in overweeging genomen zijnde de pligtelijke noodzaakelijkheijd om in de tegenwoordige tijdsomstandigheden den Goddelijke zegen en bijstand over de regtvaardige waapenen van den Staat tegens den vijand aff te smeeken, hebben wij goedgevonden U.L. door deesen aan te schrijven teneijnde de noodige ordres te stellen tot het houden van maandelijk se beedestonden, op zoodanigen wijse als naar de Constitutie van U.L. district bevonden zal worden te behooren om God Almagtig vuurliglijk te smeeken, dat het Hem behaage de regtvaardige waapenen door den Staat tot deszelfs verdeediging en ter bescherming van haardsteeden en altaaren opgevat met Zijne genadige bijstand en Goddelijke hulpe te bekroonen, dezelve allesints ge lukkig en voorspoedig te maaken; en de middelen welke aangewend worden tot afbreuk van een vijand, die, met ver breeking van de trouw der plegtigste vebonden, de Republicq zoo onverhoeds als onregtvaardig heeft aangevallen, der- maaten te zeegenen, dat deese oorlog eerlange met eene eerlijke, welverzeker- de en duurzaame vreede verwisseld mooge worden. Waarop ons verlaatende beveelen wij U.L. de bescherminge Gods". Men sloot: „...maandelijkse Beedeston den binnen deese Heerlijkheijd van Grijsoord, gezegd de Oude- en Nieuwe Tonge, gehouden zullen worden den eer sten woensdag in elke maand des avonds ten zes uuren, aanvang zullende neemen met woensdag den 5 junij eerstkomende, als wanneer een ijder zal gehouden en verpligt zijn geduurende dezelve Beede stonden zijn huijsen, en winkels te sluij- ten en zig te onthouden van aïlerleij nee- ringen en hanteeringen, mitsgaders van het tappen, kaatsen, balslaan en diergelij- ke exercitiën, teneijnde in allen opzigte werde geobidieerd aan den last ende bevel van de Hooge Overheijdt op pane dat de overtreeders telken reijse ijder zullen verbeuren een boete van zes gul den off wel anders arbitralijk zullen wor den gecorrigeerd na exigentie van zaa- ken". In 1783 werd een wapenstilstand van kracht, de uiteindelijke vrede zou eerst in het volgende jaar worden getekend. Toch kon men in de Nederlanden opgelucht ademhalen (de Engelse overmacht was groot), waarna men besloot de voorge schreven bedestonden te beëindigen: ,,...uijt aanmerking der onlangs genoome resolutie tot het publiceeren van den geslooten stilstand van wapenen, hebben wij goedgevonden U.L. door deesen aan te schrijven, teneijnde noodi ge ordres te stellen om de maandelijkse Bedestonden, bij onse resolutie van den 10 meij 1782 geordonneert bij provisie geduurende de stilstand van wapenen te doen surcheeren (beëindigen JB)". Middelharnis Jan Both Maakte dat niet veel verschil, of begre pen de spelers uit die tijd misschien van zelf voor welk instrument de compositie was bedoeld? Voor sommige stukken zijn er wel aanwijzingen te vinden, zoals 'per organo' (voor orgel). Veel composi ties van J. S. Bach waarbij het eigenlijk niet duidelijk is, zijn altijd bij de clave- cymbelmuziek ingedeeld. Sommige schrijvers hebben ons wel attent gemaakt op de mogelijkheid ze op orgel uit te voeren, maar dat is zelden serieus geno men. Alle reden dus om dat eens te be proeven. Het programma omvat: twee Toccata's twee Preludia en Fuga's twee Inventionen en twee Concerto's De Toccata in G (BWV 916) is een driedelig stuk, met een feestelijk ope- ningsdeel dat gebruik maakt van snelle passages, een spannend middendeel met dito samenklanken en tot slot een vrolij ke fuga. Eigenlijk een soort driedelig concerto in Italiaanse stijl (Vivaldi!). Preludium en Fuga in C (BWV 849), gekozen uit de kollektie Wohltemperirte Clavier, heeft een heel bekend preludium (in de vorige eeuw door Gounod gebruikt voor zijn 'Ave Maria') en een meesterlij ke fuga. Het Concerto in G (BWV 986) werd door Bach geschreven naar een concerto van een onbekend gebleven tijdgenoot. Het fraaie werk, driedelig, in Italiaanse stijl, werd samen met nog 15 concerten bewerkt, louter om er voor zichzelf uit te leren. Inmiddels hebben wij er 16 waar devolle stukken aan te danken! De twee Inventionen (in F, BWV 779 en in a, BWV 784) zijn geschreven tij dens Bachs Köthense periode (1717- 1723). Ze geven een interessante blik in zijn manier van lesgeven. Behalve om te spelen, bedoelde hij ze ook als voor beelden om te leren componeren. Het zijn tweestemmige stukken vol afwisse ling en veelzijdigheid. De Toccata in D (BWV 912) is geschre ven in de Stylus Fantasticus, de stijl die ook door 17e eeuwse Noordduitse com ponisten werd gebruikt. Kenmerkend is de spanning die het gevolg is van verras sende akkoorden, abrupte overgangen en grillig spel - naast de overrompelende fuga waarmee het stuk wordt bekroond. De Stylus Fantasticus maakt er een wer kelijk 'fantastisch' brok muziek van! Preludium en Fuga in bes (BWV 867), eveneens uit Bachs beroemde WTC: een uiterst fraai, intiem preludium, gevolgd door een geconcentreerde, sterk melo dische fuga. Tot slot het Concerto in a (BWV 1065). U beluistert hier een bewerking van een bewerking. Dit Concerto is oorspronke lijk een concert voor vier violen en strij kers van Vivaldi. Bach bewerkte het tot het bekende Concert voor vier clavecym- bels en orkest. De organist Ad van Sleu- wen (Hilvarenbeek) bewerkte het in 1990 voororgel. Dit - driedelige - concert is een muzi kaal feest van de eerste orde en daardoor een waardige afsluiting van het concert. Het Sommelsdijkse Meere-orgel is zeer geschikt voor deze muziek. Organist Paul Kieviet, vaste bespeler van het in-' strument, hoopt u op 18 maart te laten proeven van deze ongeëvenaarde kla- viermuziek. Clavecymbel - Orgel? Piano misschien? In ieder geval: blijvend in spirerend! Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis (wel is er bij de uit gang een kollekte. Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland hebben een voorstel gedaan voor de begrenzing van 125 ha natuurontwikkelingsgebied en 221 ha releatienotagebied, waar van 58 ha reservaatsgebied en 163 ha beheersgebied, in het herinrich tingsgebied Ouddorp-West. Deze begrenzingen zijn in overeenstem ming met het ontwerp-landinrich- tingsplan dat onlangs voor dit gebied is opgesteld. Begrenzingen De begrensde gebieden zijn gelegen in de polders West-Nieuwland en Oude- land, in de Middelduinen, de Preekhil- polder en het zandwallengebied. De be grensde relatienota- en natuurontwikke lingsgebieden maken deel uit van de landinrichting in 'Ouddorp-West'. In een later stadium zal door omzetting van circa 17 ha beheersgebied, het reser vaatsgebied worden vergroot tot in totaal 75 ha. Tevens zullen de mogelijkheden voor uitbreiding van het natuurontwikke lingsgebied tot circa 250 ha worden be zien. Dit is overeenkomstig het beleid van GS, dat zich richt op een gelijkwaar dige ontwikkeling van landbouw en na tuur in de strandpolders, en op natuur- en landschapsbehoud in combinatie met kleinschalige natuurontwikkeling in het zandwallengebied. Natuur en landschap Met de begrenzingen willen GS de waar devolle natuur- en landschapswaarden in de kop van het eiland Goeree-Overflak- kee beschermen en versterken. Het gebied 'Ouddorp-West' kenmerkt zich door een zeer gevarieerde planten groei en het voorkomen van een groot aantal diersoorten. In het zogenoemde zandwallengebied, in het begin van deze eeuw ontstaan door vergraving van ak kertjes in voormalig duingebied, komen veel droge bloemrijke graslanden voor; daarnaast is het gebied rijk aan broed- vogels en vlinders. De strandpolders zijn van betekenis als broedgebied voor wei devogels en als fpurageergebied voor doortrekkende en overwinterende vogel soorten. In de Preekhilpolder en de pol der Oudeland komen overgangen tussen brakke en zoete milieus voor met de daarbij horende bijzondere levensge meenschappen. Procedure Het begrenzingsvoorstel van GS is de eerste stap in het vaststellen van een be heers- en grenzingenplan. Deze procedu re is een andere dan de vaststelling van het landinrichtingsplan. Beide procedu res zullen wel zoveel mogelijk op elkaar worden afgestemd. Het GS-voorstel is aangeboden aan de Provinciale Commissie Beheer Land bouwgronden van Zuid-Holland. Deze commissie stelt op basis van het huidige voorstel een voorontwerp-beheersplan Relatienota en een voorontwerp-begren zingenplan Natuurontwikkeling op, die ter inzage zullen worden gelegd. Er is dan ook gelegenheid tot inspraak. Relatie landbouw en natuur De modernisering van de landbouw heeft geleid tot wijzigingen in het grondge bruik, met op veel plaatsen aantasting of bedreiging van natuur- en landschaps waarden als gevolg. Om dit probleem het hoofd te kunnen bieden heeft het rijk een nota uitgebracht over de relatie tussen landbouw en natuur- en landschapsbe houd. Maatregelen uit de Relatienota, die erop gericht zijn het grondgebruik meer af te stemmen op natuur en landschap, zijn onder meer reservaatsvorming en het afsluiten van beheersovereenkomsten. De Relatienota wordt voornamelijk in gezet in gebieden met hoge natuurwaar den. Na vaststelling van het beheersplan kun nen agrariërs in reservaatsgebieden vrij willig gronden aanbieden aan het rijk. Het rijk heeft een aankoopplicht voor die gronden, waarbij de gangbare agrarische grondprijs wordt gehanteerd. De gronden worden na aankoop overgedragen aan een natuurbeherende instantie. In de beheersgebieden kunnen agrariërs met het rijk een beheersovereenkomst sluiten, waarin zij zich verplichten een op natuur en landschap gericht beheer in te passen in hun agrarisch bedrijfsvoe ring. Afhankelijk van het overeengeko men pakket gaan de agrariërs op een meer ecologische manier te werk, bij voorbeeld door minder mest uit te rijden of door later te maaien tijdens het broed seizoen. Voor dat aangepaste beheer ont vangen de agrariërs een vergoeding. met optimaal resultaat een huis M verkopen... nvm Makelaar Tamboer Tel. (01870)8 34 77 Uitslagen Damvereniging 'Denl( en Zef Maandag 6 maart 1995 Afdeling I L Mackloet-J. van Hoorn1 - 1 H. Koese - J. A. van HoornO - 2 J. A. Dekker- C. Polderl - l A. Verolme - A. v. d. VeerO - 2 Afdeling II F. Noordijk-H. Verolme2 - O J. Lodder-J. v. d. Kooij1 -1 M. Klink - C. v. d. Groef2 - O G. M. Koese - L KoeseO - 2 Afdeling III G. Zaaijer - J. VerbiestO - 2 J. Nipius- H. Noordijk1 - 1 J. HoUeman - P. van Groningen1 - 1 J. A. Gebuis-J. Groenendijk1 - 1 Dank-, vast en bededagen ONTWERP AANLEG ADVIES ONDERHOUD Tel. (01876) 94 20, Herkingen tuinarchitektuur hoveniersbedrijf b. v. VBiHUIZB» Middelharnis Tel. 01870-82188 Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Zierikzee Tel 01110-13163 Oud-Beljerland Tel 01860-13624

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 9