ui> Hartelijk welkom voor burgemeester Sinke in Goedereede Politieberichten Goeree-Overflakkee Kunst en Eef Zierikzee Peren mit vleis fiammrn(m ziekenhuis onderzocht 32 Aan iedereen de hand geboden te gast bij 'Sempre Crescendo' Hartverwarmend concert Brabants Kamerorkest in Ouddorp Abonneert U op Eilanden-Nleuws Patiëntvriendelijkheid Van Weel Bethesda Cursus Geestelijke Vorming DINSDAG 7 MAART 1995 No. 6382 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE OOSTFLAKKEE Terugvinden gestolen vrachtwagencombinatie Op 1 maart werd op de parkeerplaats aan de Schaapsweg een vrachtauto met oplegger aangetroffen. Deze combinatie bleek te zijn ontvreemd in Rotterdam. Diefstal uit auto Op zaterdag 4 maart werd tussen 12.00 en 18.00 uur op het parkeerterrein bij vv DBGC een personenauto opengebroken en werd geluidsapparatuur uit de auto ontvreemd. Alkohol in het verlieer In de nacht van 4 op 5 maart werden twee bestuurders tijdens een controle aangehouden en overgebracht naar het bureau voor een ademanalyse. Een bestuurder kreeg direkt een boete van 320,- en de andere bestuurder bleek nog meer alkohol te hebben gebruikt, zodat zijn rijbewijs direkt werd ingeno men. GEMEENTE MIDDELHARNIS Inbraak woning Tussen maandag 27 februari en woens dag 1 maart werd ingebroken in een woning aan de Joos Jansestraat te Som melsdijk. Uit de woning werd een televi sietoestel en een videorecorder ont vreemd. Poging inbraak clubgebouw Op vrijdag 4 maart werd getracht in te breken in een clubgebouw aan de Middelweg te Middelharnis. Er werd hierbij een ruit vernield, doch er werd niets ontvreemd. Winkeldiefstallen Op zaterdag 4 maart werd te Middelhar nis een echtpaar aangehouden, nadat zij in meerdere winkels goederen hadden meegenomen zonder deze af te rekenen. Tegen beide personen is proces-verbaal opgemaakt. Ook op zaterdag 4 maart werd een vrouw aangehouden die niet al haar boodschap pen had afgerekend in een supermarkt te Middelharnis. Ook tegen deze vrouw is proces-verbaal opgemaakt. Het siert de direktie van de 'Klep perstee' te Ouddorp het de Kultu- rele Kring 'De Welle' mogelijk te hebben gemaakt een concert te verzorgen met het zo vitaal spelend Brabants Kamerorkest. Dit ensem ble is een van de weinig permanen te professionele kamerorkesten in Nederland. Begonnen in 1955 als nevenaktiviteit van een aantal leden van het Brabants Orkest is het kamerorkest sedert de oprichting van een eigen stichting in 1984 een volledig zelfstandig, in Den Bosch gevestigd, ensemble. Het bestaat uit een kern van 20 strijkers, aan te vullen met clavecimbel, blazers en slagwerk. Sedert 1 januari 1992 is Alex- andru Lascqeu gecontracteerd als vaste chefdirigent van het uit jeugdige muzi kanten bestaande orkest. In de goed bezette Doopsgezinde kerk te Ouddorp speelde het orkest, met solisti sche medewerking van Abbie de Quant, fluit en de Japanse harpiste Masumi Na gasawa een prettig .in het gehoor liggend programma met als hoogtepunten het bekende concert voor fluit, harp en orkest van Mozart en voor de pauze de bewerking van het strijkkwartet (1905), van de vertegenwoordiger van de Ween- se school Anton Webem. Webem, vriend en collega van o.m. Ar nold Schönberg, componeerde dit strijk kwartet op vrij jeugdige leeftijd, net op de grens van zijn overgang van de laat romantiek naar het a-tonale klankidioom, dat zo kenmerkend is voor de twaalf- toons toonladder hanterende voornoem de Weense school. Mede geïnspireerd door de gunstige akoustische omstandig heden in het kerkgebouw, werd dit inte ressante en prachtige werk door het orkest hartverwarmend gespeeld. Lascae wist de juiste jugendstil-achtige klank kleuren te treffen en schilderde dan eens met zinderende en dan weer met donkere kleuren het idioom van de compositie. De Quant en Nagasawa waren zeer be trouwbare solisten in Mozarts concert voor fluit, harp en orkest. Zij zochten het niet in een virtuoze confrontatie met het orkest, maar mengden zich met zilver- GEMEENTE DIRKSLAND Brand in woning Op 2 maart ontstond brand in een woning. Een kamer op de bovenverdie ping brandde geheel uit. De oorzaak bleek een elektrisch kacheltje, dat in brand raakte. De brandweer heeft de brand geblust. Te breed transport In de nacht van 2 op 3 maart werd een vrachtauto met daarop een caravan op de Provinciale weg te Melissant gecontro leerd. De vrachtauto bleek meer dan een rijstrook nodig te hebben. Bij meting bleek de vrachtauto inderdaad te breed en een vergunning was niet afgegeven. Tegen de bestuurder en zijn werkgever wordt proces-verbaal opgemaakt. Na het verlenen van een vergunning kon de vrachtwagen onder begeleiding verder rijden. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal van auto Bij een bedrijf aan de Stoofweg te Oud dorp wed in de nacht van 28 februari op 1 maart ingebroken. Er werd een bestel auto met aanhangwagen en gereedschap ontvreemd. De bestelauto werd in de omgeving van Utrecht teruggevonden. Diefstal auto In de nacht van dinsdag 28 februari op woensdag 1 maart is uit de Brielsestraat in Stellendam een grijze personenauto, VW Golf, gestolen. Mishandeling Op vrijdag 3 maart werden op Port Zélande drie meisjes flink geslagen en geschopt toen zij de disco op het terrein veriieten. De schoppen en slagen werden uitgedeeld door een meisje van 18 jaar. Dit meisje werd na verhoor door de poli tie samen rv" haar vrienden door de direktie van het vakantiepark verwijderd. Ingezonden: Laat de 'ouwe Flakkeeunaer' van ons hier geen stukje in het Flakkees ver wachten, want daartoe zijn wij als oud- ingezetenen van Flakkee niet in staat. Wel willen we reageren op zijn stukje in 'Eilanden-Nieuws' van dinsdag 28 fe bruari jl., warin hij zich afvroeg of er nog mensen zouden zijn die nog peren mit vleis zouden eten. Het antwoord kan kort en krachtig zijn: 'Nou en of! Wij maakten - nu al weer heel wat jaren geleden - voor het eerst kennis met dit gerecht. Wij hoorden toen trouwens spre ken over spek mit peren of ook wel krab mit peren. De eerste aanblik was wat vreemd: peren met het schilletje er nog omheen en dan gekookt vlees erbij. Merkwaardig was ook dat het een zondagsmaal scheen te zijn. We aten het bijvoorbeeld op bid- en dankdagen. Bij ons vertrek van Flakkee vreesden we voortaan krab met peren te moeten mis sen. Gelukkig hoorden we in Ouddorp dat krab buiten Flakkee verkrijgbaar is als een stuk halskarbonade. De Gieser Wildeman is ook nog alom bekend en zo genieten wij nog steeds - op bijzondere dagen! - van dit heeriijke Flakkeese ge recht. Daarbij tegelijk met een tikkeltje heimwee terugdenkend aan de mooie tijd die wij op Flakkee mochten hebben! Nijkerk Fam. M. van Doeland achtige tonen met het totale klankbeeld. Een mengeling van poëzie en ogen schijnlijke nonchalance. Ondanks Mo zarts uitgesproken aversie tegen de dwarsfluit of traverso heeft hij gelukkig een aantal composities geschreven, waar in de fluit een dankbare hoofdrol speelt, denk alleen maar eens aan de fluitkwar- tetten KV 285 en KV 298. Lascae loodste het orkest op uiterst be kwame wijze door de begeleiding, even eens bij de Dansen voor harp en strijk orkest van Claude Debussy. Een feestelijke uitsmijter werd gevormd door de oude Hongaarse Dansen van de mij onbekende componist Leö Weiner. Niemandalletjes, die werden opgepoetst tot glinsterende nep-diamantjes. Een dankbaar applaus was de beloning voor het op de punt van de stoelen musiceren de orkest. A. Gravendeel Zaterdag 11 maart a.s. kunt u gaan lui steren naar een optreden van de Konin klijke Harmonie 'Kunst en Eer' uit Zie rikzee, 0.1.V. Gerard Jordans. Dit 55 leden tellende orkest zal samen met de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' een concert verzorgen in Het Prieel van Sportcomplex De Staver te Middelhamis. Dat 'Kunst en Eer' reeds in 1830 werd opgericht en daarmee een eervolle zesde plaats bezet op de lijst van oudste mu ziekverenigingen van Nederland, is aan de samenstelling van het programma be slist niet te horen. Naast het inderdaad wat meer klassieke 'Orpheus in de Onderwereld' van Jacques Offenbach, kunt u luisteren naar hedendaagse muziek, zoals 'Disney Fan tasy', 'West Side Story' en 'Abba Gold'. Ook een mooie compositie van de be kende Jan van der Roost, 'Firework', staat op het programma. Ook bij Sempre weer veel variatie in de muziekkeuze. Een indrukwekkende com positie van Stephen Bulla, 'Firestorm', gebaseerd op de recente Golfoorlog, een 'allegaartje' van Satie ofwel 'Ratatouille Satirique' en zelfs echte, origineel voor fanfare-orkest gecomponeerde 'house muziek' van Mare van Delft. Dit alles onder leiding van dirigent Arie Stolk. Het concert in Het Prieel begint om 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Entree 5,-. COMBi Het Patiënten Consumenten Plat form Zuidhollandse Eilanden heeft - in samenwerking met het zieken huis in Dirksland - onderzocht hoe het is gesteld met de patiëntvrien delijkheid van het ziekenhuis. Het verslag van dit onderzoek is door de voorzitter van het patiënten platform, dhr. De Blank, overhan digd aan de direkteur patiënten zorg van het ziekenhuis, dhr. Van de Heide. In samenwerking met het ziekenhuis heeft het patiëntenplatform onder andere onderzocbt hoe tevreden patiënten zijn over de informatie, die zij krijgen over hun behandeling en de nazorg. Ook is gekeken in hoeverre het ziekenhuis goed toegankelijk is voor mensen met een handicap, hoe patiënten de bezoekuren ervaren en of het verstrekken van eten en drinken aan patiënten en bezoekers naar tevredenheid verloopt. Uit het onderzoek blijkt dat patiënten over het algemeen tevreden zijn over de patiëntvriendelijkheid. Patiënten geven gemiddeld een negen als ze de patiënt vriendelijkheid in de vorm van een cijfer waarderen. Het opnamebeleid van het ziekenhuis, gericht op het voorkomen van wachtlijsten, blijkt goede resultaten op te leveren. In vergelijking met andere ziekenhuizen, die op dezelfde wijze zijn onderzocht, komt naar voren dat het ziekenhuis posi tief scoort bij het bewaken van de priva cy bij persoonlijke gesprekken. Ook blij ken medewerkers van het ziekenhuis goede ondersteuning te bieden, indien patiënten bezwaren hebben met betrek king tot de behandeling en het verblijf Dat wil echter niet zeggen dat in het Van Weel Bethesda ziekenhuis niets verbe terd kan worden. Patiënten blijken met name meer informatie te willen over hun rechten; bijvoorbeeld hun recht op infor matie over de behandeling en het recht om het dossier in te zien of een klacht in te dienen. Om de patiëntvriendelijkheid nog verder te verbeteren, beveelt het platform een geïntegreerd kwaliteitssysteem aan, waarin zorgaanbieder en zorgvrager een gezamenlijke, gelijkwaardige rol vervul len op het gebied van de patiëntvriende lijkheid. Het patiëntenplatform en het ziekenhuis zullen ook samenwerken bij het vervolg- trajekt naar een nog patiëntvriendelijker ziekenhuis. Voor de gemeente Goedereede is vrijdagmiddag het tijdperk burgemees ter Sinke aangebroken, een periode waarvan ieder hoopt dat'ie lang en gelukkig zal zijn. De nieuwe eerste burger heeft van weth. Visser de zilv'ren ambtsketen om de schouders gekregen, maar hij wist dat alleen dat symbool hem niet zal doen slagen; „dat zal verdiend moeten worden", begreep Goerees' nieuwe burgemeester, naar Goeree gekomen met de wil de gemeenschap te dienen, vanuit een hart dat God om wijsheid vraagt. „Vast geloof ik dat Hij mijn leven leidt", verklaarde dhr. Sinke. Valkenburg dikwijls in het dierenasiel te vinden was, of in de bibliotheek, beide En daarmee had hij taal gesproken, naar 't hart van veel van Goerees' burgers, 'Goedereedenaren' heten die nog in 's burgemeesters onbekendheid, maar hij wil aller harten winnen, zo heeft hij ze gezegd en ieder, jong en oud, alle bur gers van welke levensopvatting ook heeft hij de vriendenhand gereikt; zo wil dhr. Sinke in z'n nieuwe gemeente be ginnen. „Wij kunnen elkaar gewoon niet ontlopen zo we dat al zouden willen en dat willen we niet", zo sprak de mens Cornelis Sinke, 47 jaar jong, Yerseke- naar van geboorte en hij sprak mede na mens z'n echtgenote die even hartelijk die honderden handen heeft gedmkt. Ook de bestuurder Sinke heeft gespro ken, over 't bestuurlijke wat hem te wachten staat al wist hij nog mank te gaan in kennis van z'n nieuwe gemeente; leren en luisteren zal de eerstkomende tijd dan ook z'n motto zijn, de raad, het hoofd van de gemeente, vragend om aller steun. Wat hij al van de raad er varen heeft, duidelijkheid, helderheid en doelgerichtheid, geeft dhr. Sinke alle vertrouwen met het raadsgezelschap in zee te durven gaan. „We leggen wel wat werk op uw bureau", beloofde weth. Visser en daar hoort o.a. de 'problemati sche' vaargeul bij en de later gevolgde verzekering dat het ook in Goedereede niet meer alleen maar botertje tot de boom is. Het besturen wordt, als het aan dhr. Sinke ligt, geen harde konfrontatie tussen meerder- en minderheid maar het met respekt de eigen opvattingen zowel als die van andersdenkenden te toetsen. Compromis-bereidheid zal er moeten zijn, goed luisteren en het zich voor an deren openstellen, daar hoopt dhr. Sinke in Goedereede in voor te gaan. Ieder en alles wie en wat er maar te groe ten was werd gegroet, de burgers, de Verenigingen en de hulpverleningsdien sten, dhr. en mevr. Sinke hopen gauw kennis te kunnen maken, dat willen ze, dat doen ze vast. Wethouder Visser kent hij al wel, de markante wethouder die hem joviaal, amicaal en totaal ontspannen toesprak en hem de ambtsketen omhing aan 't eind van een luchtige 'installatierede' waarin verslag werd gedaan van 't bezoek van de Goereese deputatie aan de ambtswo ning in het Zuidhollandse Valkenburg. 'Een maaltje paling' hadden ze meege nomen, een 'kostelijke spijze die 't bur gemeesterspaar nog wat zwaar gevallen is, maar dat zou pas later blijken. In Valkenburg hadden ze de nieuwe bur gemeester ontmoet, anders dan de vori ge, burg. Van Velzen, een met een rood jasje en een snor en mevr. Sinke had een rok aan, een met pijpen... Ook de huis- poes had hen vriendelijk begroet. Mevr. Sinke houdt van pozen waarom ze in voorzieningen worden in Goedereede ge mist, er is wel een 'bibliotheek op wie len' en de zwerfkatten worden in de be langstelling van mevr. Sinke aanbevolen. Met goede verwachtingen was 't gezel schap weer op huis an gegaan en daar was'ie dan, de nieuwe burgemeester wiens vertrek uit Valkenburg hogelijk wordt betreurd, de man die haast nog 'kapitein op een mosselboot' was ge worden, nog meteologie had gestudeerd en tenslotte 'dan maar' naar de gemeente was gegaan, thans naar Goedereede en hij is er welkom, ,,alle poorten staan voor u open!" verzekerde hem dhr. Visser, burg. en mevr. Sinke van harte Gods zegen toewensend. Teleurgesteld Hoezeer hij de nieuwe burgemeester ook van harte geluk wenste met z'n verkre gen benoeming, 't moest dhr. B. Noort- hoek (SGP) toch van het hart dat zijn fraktie zich teleurgesteld voelt over de benoeming van een CDA burgemeester in een gemeente waarin de SGP al vele jaren de grootste partij is: de benoeming van de SGP burgemeester zou daarom rechtvaardig zijn geweest. Het leerde dhr. Noorthoek dat de Commissaris der Koningin veel laat afhangen van het oor deel van de vertrouwenscommissie en door dhr. Noorthoek werd de vrees geuit dat dat zal leiden tot een situatie die, lan delijk gezien, geen recht doet aan een rechtvaardige verdeling van het aantal burgemeestersposten over de politieke partijen: „als er in Goedereede al geen SGP burgemeester meer benoemd wordt, waar dan wel?" vroeg dhr. Noorthoek zich met anderen af Overigens, en ook dat liet dhr. Noort hoek niet ongezegd, ook vanuit de SGP fraktie alle vertrouwen in het goed funk- tioneren van burgemeester Sinke. Eerlijk en oprecht wil de SGP fraktie met burg. Sinke omgaan, ook waar het de verdedi ging van de christelijke cultuur aangaat al moet helaas gezegd dat ook in Goede reede christelijke normen en waarden aan de kant geschoven worden. Een steeds moeilijker tijd om bestuurder te zijn maar wie z'n vertrouwen op de Heere stelt zal niet beschaamd uitkomen, beval dhr. Noorthoek aan. Overige raadsleden bleven niet achter. Dhr. van Oosterom sprak z'n vreugd uit voor de komst van dhr. Sinke namens de CDA fraktie, dhr. L. X. den Hollander deed het namens de eigen VVD-, en de overige raadsfrakties en gem. secretaris Scholten heette de nieuwe burgemeester welkom namens alle personeel. Nadat dhr. Sinke voor al die vriendelijk heid had bedankt heeft hij voor de eerste maal de raadsvergadering, gehouden in 'Dorpstienden' te Ouddorp besloten. Daarna aan burg. mevr. Sleurink van Middelharnis nog de gelegenheid mede namens de gemeenten Oostflakkee en Dirksland haar nieuwe collega toe te spreken, hem op Goeree-Overflakkee een boeiende tijd in het vooruitzicht stel lend. Het aangeboden geschenk zal het burge meesterspaar de allure van het eiland doen ontdekken, het was een route over het eiland met een cheque en toegangs- kaarten voor de attrakties die onderweg te zien zijn. Een bijzonder geschenk ge volgd door een bijzondere wens, een 'fantastische tijd op Goeree-Overflak kee'. Zoals hij bij het afscheid van burg. Van Velzen had gedaan, zo had ook nu weth. Visser de toon gezet en die was heel ple zierig, niet te formeel en daardoor ont spannen. De raad was kompleet aanwezig, minus RPF vertegenwoordiger dhr. G. Moer kerk die ook het afscheid van burg. Van Velzen had verzuimd. In de maand waar in hij als wnd. burgemeester fungeerde heeft weth. Visser de ambtsketen niet om gehad, 't Was goed hem bezig te zien. Een voorstel was er de vaststelling van de notulen van de vorige vergadering nog aan te houden. De raad stemde ermee in: „Gelukkig", zei voorzitter Visser, „want ze waren nog niet klaar". Of de raad nog vragen had over de komst van de nieuwe burgemees ter en nee, die waren er niet: „'t Zou ook niet veel geholpen hebben", liet hij we ten. Een mooie vergadering, een mooi begin voor burg. Sinke. Op D.V. maandag 13 maart 1995 hoopt drs. I. A. Kole uit Berkenwoude te spre ken over 'Kerk en Beweging'. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelharnis. Alle cursisten zijn deze laatste cursus van dit seizoen weer hartelijk welkom. De Stuurgroep OOLTGENSPLAAT Ouderen- en alleenstaandenmiddag De maandelijkse ouderen- en alleen staandenmiddag zal D.V. gehouden wor den donderdag 9 maart 1995 om 2.30 uur in 'Elthato'. De heer H. v. d. Herik uit Ede, bestuurslid van de Stichting 'Shaare Zedek' zal aan de hand van een serie dia's een en ander komen vertellen over het gelijknamige ziekenhuis te Jeruza lem. Het belooft een interessante samenkomst te worden, waarbij u allen wordt uitge nodigd. Voor vervoer: fam. Mans, tel. 1336. 67e Jaargang VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE C3 CU C3 OUDDORP - Wesisiraat 35 - Telefoon 101878) 16 12 Fax 3734 RENESSE - Prinishop - Hogeioom 172 - Telefoon (Oj 116) 24 PJ SOMMELSDIJK - Westkrakeelslraal 8 - Telefoon 101370) 8 68 41 De installatie is een feit; weth. Visser (l) heeft burg. Sinke de ambtsiceten omgehangen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1