EIIAI1DEI1-I1IEUWS J. Terugblik op een lang melksliitersbestaan V f Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Aktie scan ziekenhuis Dirksland IZB-lmpuls-dag 'Gods hand in ons leven' Dorenbos voert strijd tegen 06-porno op Peuters lief.maar lastig een huis verkopen... jw^ Cantecleer natuur reisgids Griekenland Dam- en Schaakver. 'Dirksland' UN DROEVUGGE GEBEURTENIS Voorkomen is beter dan. Volkswagen controleert uit voorzorg warmtewisselaar Problemen bij borstvoeding? 3e Blad VRIJDAG 3 MAART 1995 No. 6381 in het vorig numfner plaatsten we het eerste verhaal dat dhr Bram Hagm$ uit Oude Jonge schreef. Thans treft u het tweede gedeelte nadat dhr Hagens vorige keer beschreef dat hij met de zijnen in Renswoude, in 1944, uit de kelder van een in brand-geschoten boerderij vtuchtte onder moordend vuur van vriend en vijand. (II) We hebben na onze vlucht uit de kelder nog 5 kwartier achter de Engelse voor posten gelegen, we zagen de tanks achter ons de Beek ingaan en aan de andere kant naar boven komen, de peren en appelbomen die in de weg stonden knap ten als luciferhoutjes tegen de grond, een tank kwam dwars voor ons staan, zodat we geen last meer hadden van het Duitse mitrailleurvuur. Nadat het vuren enige tijd gestaakt werd, zijn we naar de Boerenbond gevlucht, waar alleen de vrouwen en kinderen naar binnen mochten, de mannen kregen een brancard in de hand en moesten tussen de blindgangers gewonden op gaan halen, die werden dan met 2 brancards gelijk in een jeep gehangen en een dwars op de motorkap, naar een ziekenhuis in Barneveld gebracht, dat reeds enige dagen bevrijd was. Toen de beschieting weer een aanvang nam, kregen wij, de mannen, verlof om ook in de kelder van de Boerenbond te gaan, deze zat reeds vol met radeloze mensen uit Renswoude. Toen de beschieting weer even ophield zijn we gevlucht naar Barneveld, waar we in een huis van gevluchte NSB-ers kwamen, hout hadden we daar genoeg om de kachel te stoken; balken uit de koeienstal, alles konden we gebruiken. Zo liep ik in Barneveld boer Kees Rob- bertse tegen het lijf, toen ik tegen hem zei dat we met z'n allen in de klashut zaten, deed hij mij het voorstel, ik heb al mijn koeien hier lopen, kom iedere mor gen een emmer verse melk halen, wat dankbaar werd aanvaard. Na enige tijd moesten we weer terug naar Renswoude. We kwamen tóén terecht in de koeienstal van genoemde Kees Robbertse, wat ook weer niet zo aangenaam was. 's Nachts nestelden de muizen zich in het hoofdkussen waarop de jongens lagen te slapen en als we 's middags zaten te eten, dan verging het van de vliegen, soms dreven ze gewoon in het vet op je bord. Doordat de boerderij waar we eerst zaten in brand was geschoten, waren we ook al onze bezittingen kwijt, hadden dus niets anders dan wat we toen aan hadden. Toen we dan ook terug kwamen in Oude Tonge, kwamen we helemaal berooid in een leeg huis, wat je nu op het nieuws en in de krant leest hebben wij aan den lijve meegemaakt. Er was toen een zgn. Harkcomité, wij heb ben daar echter niets aan gehad, ze brachten een pakketje bij ons waarin een broek met 200 motgaatjes, een paar sok ken beneden aan de voet net zoveel gestopt als op de wreef. Wij zaten op si naasappelkistjes, kregen dus 4 stoelen en een tafel vol met wormgaatjes. We kre gen na een week een goede kennis op visite, die op een gegeven moment door zijn stoel zakte, ondanks alle ellende schoten wij in de lach, maar hij vatte het verkeerd op en ging kwaad weg en liet zich nooit meer zien. Langzaam aan kwamen de mensen weer terug naar ons dorp en moesten ook wij weer verder, gelukkig kwamen al mijn klanten weer terug en zijn we er zonder overheidshulp weer bovenop gekomen. Want als kleine zelfstandige kwam je nergens voor in aanmerking doordat er geen organisatie achter je stond. Opnieuw begonnen Maar goed, we hebben het weer gered en hebben de draad weer opgenomen, en met succes. We kregen al maar meer klanten te bedienen, omreden dat veel kleine boeren geen melkkoe meer had den en mensen bij ons terecht kwamen In de tijd voor de februariramp reden we al met drie bakfietsen en een ijzeren hond door Oude Tonge. Toen we ons huis in de Emmastraat ge kocht hadden, hebben we er een winkel aan laten bouwen, nl. een zuivelwinkel, iets nieuws voor Oude Tonge. Zuivel winkel hield in dat we drie groepen hier in mochten verkopen, nl. melk, boter, kaas en eieren, 1 groep, peulvruchten was 2 en limonade 3. Al vrij spoedig kwamen ze uit de levens middelenbranche naar ons toe; zo'n pracht zaak. We sloten ons aan bij de Spar-organisa- tie, de inventaris moest aangepast wor den en de beginvoorraad van 5.000,- kreeg ik een week op krediet, en dan te weten dat we zelf geen cent bezaten, alles moesten we lenen van de Bank. Dhr. C. Wisse, direkteur van de Bank, heeft ons geweldig geholpen, hij twijfel de geen moment aan het welslagen van ons plan, om aan alle verplichtingen ten opzichte van de Bank te voldoen. Ook onze kinderen, van klein tot groot, werkten hieraan mee, door de klanten op tijd en zonder morren te bedienen. November 1952 werd de nieuwe winkel geopend, met medewerking van de mu ziek, onze zoon Bram overhandigde de CONFERENTIES Onder de naam Impuls-werk houdt de Herv. Bond voor Inwen dige Zending (IZB) conferenties voor gemeenteleden van ca. 25-45 jaar. Op zaterdag 18 maart a.s. is er een conferentiedag over 'Gods hand in ons leven'. Er zijn mensen die hun hele leven als door God geleid zien. Zij hebben er meestal geen moeite mee om in hetgeen hen overkomt Gods hand te zien; Er zijn ook gelovigen die daar moeite mee hebben. Wat zegt de Bijbel erover? Durven we bepaalde gebeurtenissen in ons leven 'aanvechting' of 'beproeving' te noemen of kun je daar niet voorzichtig genoeg mee zijn? Kun je vanuit het geloof om gaan met het kwade dat je overkomt en dan toch Gods hand in je leven zien? Of kom je niet verder dan te erkennen dat je met vragen zult moeten leren leven. Over deze vragen gaat het op de Impuls dag, waar drs. P. J. van Kampen, auteur van het boek 'Door Zijn Hand', een le zing zal houden. De dag begint met een bijbelstudie over Handelingen 12:1-19. 's Middags zal ds. C. Snoei vanuit eigen ervaring iets over het thema zeggen. Verder zijn er groepsgesprekken en een plenaire bespreking. Ook staat er een half uur samenzang met begeleiding van de eigen muziekgroep op het program ma. De dag wordt gehouden in 'Rehoboth' te Vruchtensapbedrijf Jan en Lenie van Kempen houdt samen met de winkeliers die op Goeree-Overflakkee hun produk- ten verkopen een aktie voor de CT-scan. De aktie wordt gehouden van vrijdag 17 maart t/m vrijdag 31 maart a.s. In deze 2 weken zullen de 3 soorten tweedrank, t.w. de appel-kers,'de appel rode bes en de appel-peer speciaal voor deze aktie worden verkocht. De winkeliers geven 0,50 per verkoch te fles aan de aktie. Het totaalbedrag zal op 31 maart door Jan en Lenie worden verdubbeld. Dat betekent voor iedere verkochte fles tweedrank 1,- voor de scan en voor meerdere consumenten wellicht een aan gename kennismaking met het gezonde produkt van het Melissantse vruchten sapbedrijf. Alle aanleiding dus om royaal mee te doen! Een CT Scan voor het ziekenhuis is een allernoodzakelijkste voorziening. met optimaal resultaat Makelaar Tamboer Tel. (01870)8 34 77 Barneveld van 10.00 tot 15.30 uur. Voor kinderen tot max. 10 jaar zijn er aparte programma's. De kosten zijn 10,- per persoon (echtparen 17,50) en 2,50 per kind. Aanmelding bij: Bureau IZB, Joh. van Oldenbameveltlaan 10, 3818 HB Amers foort, tel. (033) 611949. sleutel aan de burgemeester, die de ope ning verrichtte. Het was direkt een succes, maar dit zou niet lang duren, want 1 februari 1953 sloeg de watersnoodramp toe, en werd alles in één klap vernield en hadden we niets dan ons leven, wat gelukkig ge spaard werd. We zijn naar de zolder gevlucht en heb ben met een zaklantaarn bij de trap staan kijken hoe hoog het water nog zou stij gen, op één tree van de zolder stopte het. We hoorden de mensen in de Juliana- straat in doodsnood gillen, maar wisten nog niet hoe erg het daar was, en hoeveel er al verdronken waren, ook mijn schoonouders en nog 13 andere familie leden zijn bij deze ramp omgekomen. Zondag zagen we vanaf de zolder dat het water wat gezakt was, maar 's middags bij vloed was het weer even hoog. Maandag daarop kwamen ze ons met een boot redden, we konden zo door de koekkoek (dakkapel) in de boot stappen, zo hoog stond het water toen nog. Half in de Voorstraat stonden de mensen met lieslaarzen aan ons op te wachten en droegen ze ons zo op hun rug naar het droge, waar we in het café van Karel Tonnekreek ondergebracht werden. Al gauw kwamen we toen terecht bij oom Piet Quist die op de Oostdijk woon de, we hebben daar met een heleboel mensen die nacht op de zolder geslapen, om de andere dag met de boot van W. Bouwens naar Dinteloord gebracht te worden. Daar werden we in de Ned. Hervormde Kerk ontvangen en kregen een heerlijke kop soep aangeboeden. Vandaar zijn we toen met legerwagens vervoerd. We wisten toen nog niet waar we terecht zouden komen en belandden tenslotte in de veehallen te 's-Hertogenbosch waar een crisiscentrum was ingericht. Toen we daar een poosje zaten hoorden we onze naam afroepen en gingen we naar de uitgang waar een taxi-chauffeur ons stond op te wachten, om ons naar ons evacuatie-adres te brengen. Op maat gesneden voor de reislustige na tuurliefhebber die rust, landschaps- schoon en observatie van planten- en dierenwereld verkiest boven de verlok kingen van het massatoerisme. Griekenland Een boeiend overzicht van het Griekse landschap en zijn flora en fauna, uiteen gezet in 28 hoofdreisdoelen en 22 neven- reisdoelen en 22 nevenreisdoelen. De auteur geeft een aantal routemogelijkhe- den aan, beginnend in het oosten bij de Evrosdelta en eindigend in het uiterste zuiden bij het gebied van Mami op de Peloponnesos. Hij heeft daarbij een schat aan informatie bijeengebracht over klimaat, landschap, begroeiing en geologie, over vis- en vogelsoorten, amfibieën en reptielen. Ook het natuurbeheer is niet aan zijn aandacht ontsnapt. Met tal van prakti sche tips voor hen die eens 'anders' op reis willen. Aantal bladzijden: 240. Verschijnt maart 1995. ISBN 90 213 2165 3. Prijs 49,50. Uitslagen van 27 februari M. van 't Geloof - P. v. d. GroefO - 2 J. Stolk - H. de Munck2 - O C. van Welie - C. van Prooyen2 - O K. de Munck - A. Los....1 - I D. Keuvelaar- H. Koppelman....1 -1 Afdeling 2 A. Stolk - W. Stolk2 - O W. Nieuwland - K. Gierman1 - 1 A. van Rossum - M. Poortvliet2 - O J. v.d. Groef-H. Keuvelaar1 - 1 J. Knops - C. V. d. Kroon2 - O Al spoedig kwamen we in Deuteren, vlak bij 's-Hertogenbosch bij de fam. van Piet van Amerongen terecht, die zelf een groot gezin had. Wij waren zelf man, vrouw en 4 kinde ren, die daar allemaal niet gehuisvest konden worden, maar zij hadden het zo geregeld, dat de twee oudste jongens bij de buren onder dak konden, wat ook weer fam. van Van Amerongen was, en vlak naast de deur. Wat ons gedwongen verblijf daar betreft, niets dan lof voor deze mensen. Ze stel den alles in het werk om het voor ons zo dragelijk mogelijk te maken, ja als de hemel te verdienen'was, dan hadden deze mensen die zeker aan ons verdiend. We denken dan ook nog steeds met diepe dankbaarheid en bewondering terug aan die tijd dat we in 's-Hertogenbosch zijn geweest. Begin mei was het dan zo ver, dat vrouw en kinderen weer terug mochten komen, zelf was ik al een week of 6 in Oude Tonge, om de zaak op orde te brengen en de teruggekomen klanten op te vangen. Al gauw was het tegen de verwachting in een drukte van belang en moesten we personeel aannemen, mede doordat de afname in de winkel met sprongen naar boven ging. Gevolg hiervan was, dat we begin 1960 aan verbouwing toe waren en we over schakelden op zelfbediening, iets nieuws voor Oude Tonge, wat geweldig insloeg. In die tussentijd waren we van de Spar- organisatie overgestapt naar de N.G.V. van Both en v. d. Wende te Middelhar- nis, die na verloop van tijd fuseerde met de A en O te Dinteloord onder direktie van de Gebroeders Buijs, waar we bij ge bleven zijn tot we gestopt zijn met de levensmiddelenhandel De melkhandel is overgenomen door onze zoons Adri en Klaas onder de firma naam Gebroeders Hagens, die hoog aan geschreven staan bij de bevolking van Oude Tonge, vanwege hun altijd goede humeur en behulpzaamheid. Door de lange werktijden is het beroep van melkboer niet erg gewild. Het werk van dé melkman is fysiek erg zwaar. Nee dit is geen werk voor iemand die last heeft van zijn rug, en als men dan ook nog in aanmerking neemt de lange dagen die men moet maken, om het hoofd boven water te houden, dan gaat de animo er al gauw af. Het gevolg hiervan is, dat er maar weinig opvolgers zijn, die de zaak over willen nemen en het vak van melkhandelaar aan het uitsterven is. Hadden we in het jaar 1980 nog een bloeiende vereniging, van ruim 30 aktie- ve melkhandelaren, nu zijn het er op ons eiland nog 9, die het tegen de moordende konkurrentie van het grootwinkelbedrijf nog vol hebben kunnen houden. In mei dit jaar bestaat ons bedrijf 65 jaar, ik hoop dat ik dit nog in goede gezond heid mee mag maken en dat mijn jon gens er dan nog steeds hun boterham in kunnen verdienen. Alles overziende Itunnen we terugzien op een zeer arbeidzaam leven, en zijn we danltbaar dat we hier in redelijke gezondheid de vruchten van mogen plulcken. A. Hagens rustend melkhandelaar HILVERSUM - De PTT heeft naar aan leiding van de aktie '06-PORNO: PTT NEE' van Stichting Schreeuw om Leven geantwoord dat porno-telefoonnummers in het vervolg niet meer voorin maar achterin de telefoonboeken zullen wor den geplaatst. De PTT heeft laten weten haar handen af te zullen houden van de beeldpomotele- foon en ook geen porno-advertenties meer op te nemen in de nieuwe telefoon gidsen. De 06-lijnen blijven echter ge handhaafd. Afsluiten is wel mogelijk, maar andere koopnummers zoals Schip hol vluchtinformatie worden dan ook ge blokkeerd. Direkteur Bert Dorenbos van Stichting Schreeuw om Leven heeft aangekondigd de aktie '06-PORNO: PTT NEE' op grote schaal uit te willen breiden door mensen aan te moedigen de bladen met porno-telefoonnummers uit hun gidsen te scheuren en op te sturen. De eerste twee pakketten uitgescheurde telefoonbladen zijn al bij de PTT-direktie aangekomen. „Dagelijks komen stapels adhesiebetui gingen binnen", aldus Dorenbos. ,,De PTT wedt op het verkeerde paard door de winst uit porno op korte termijn te verkiezen boven de morele moed om als nationale instelling te kiezen voor orden telijk gedrag en haar naam zuiver te hou den". Inmiddels heeft Dorenbos ook de konin gin, regering. Kamers en Raad van State verzocht om aktie tegen de porno-explo sie te ondernemen. De Telegraaf, het Al gemeen Dagblad en het Wegener-con- cem zijn eerder al tot 'pornografisch be smet gebied' verklaard. Om ook preventief bezig te zijn is Stich ting Schreeuw om Leven begonnen om onder het motto 'Echt is beter' voorlich ting te geven over sexualiteit. „Kinderen worden vaak al voor hun tiende levens jaar met porno-achtige uitlatingen ge- konfronteerd. Een gezonde sexuele voor lichting is hierin nauwelijks aanwezig", konstateren de initiatiefnemers. Een serie brochures staat gepland voor diverse doelgroepen. Anticiperend op de komende provinciale verkiezingen houdt Dorenbos op 4 maart een lezing in het Omroepmuseum onder de titel 'Houdt uw provincie aborus- en porno-vrij'. Van de heer Lokker ontvingen we weer een 'stukje', een verschrikkelijke situatie, die is ontstaan door nonchalance en onkunde. Het doet ons denken aan de ellende die ieder jaar weer optreedt als er mensen en kinderen zijn die zonodig toch weer vuurwerk moeten afsteken. Iedereen denkt een onge luk zal mij daarbij niet overkomen, maar er lopen er al wat in ons land met verminkte handen en gezichten. Wel bedankt voor uw verhaal, maar we zeggen wel br, br, br, wat een akelig iets moet dat geweest zijn voor de andere omstanders en de familie. Redaktie EN Hut was op un Zaeterdagochend 31 augustus van hut jaer 1918, dat om 9 uur de school angieng. We hadde ongze vekansie van de laegere school dur al een week opzitte. Toen in dien tied mos je zaeterdagssochens nog naer schole, ongze vek- angsie was mar drie weken, in dat was zo omgevloge, in dan kon je gaen leze of gomaet pelle. In dan kieke ik zo, in dezen tied, daer mun noe in leve, naer de schooljeugd, die hao noe zes weken, ze wete mit tur lege tied soms gêên raed, of ze gaen op reis naer 't butenlangd, of in Nederiangd, op de fiets of mit de auto, voor un week of vuuve! Noe ik gun ze 't van harte. Mar noe trug naer dien zae terdagochend, we waere noch mar net binnen in de school, of de meester riep ieder op zun plekken. Toen we op ongze plekke zate, ging de meester voor in 't gebed; hie had nauwelijks amen gezeid of toen was tur un geweldugge knal, zodat de muren trillende in de ruten uut de raemen viele. Wat was tur gebeurd? Vriedagsmiddags waere de gomaetvissers binnengekomme, ene visser had wat in zun nette opgevist, in hie wist niet wattut was. Toen ha ze dat dieng na de wal gedaen, in op un krujewaegen geleid, tot tun aoren dag. 's Zaeterdags gienge de vissers nie visse, die dag hadde ze vrie om de rommel op te knappen in de netten te boeten, in aore werkzaemheden. Ongdertussen had ur al un kro vissers zich bie de krujewaegen verzaemeld, om te kieken wat dat voor un dieng was. Eén van de omstanders zei, as ik het goed bekieke, liekend hut wel op un grenaat, wangt hier zit un doppie, dat zakkur us of schroeve, in zo gedaen. Toen dat-doppie dur of was, binne ze mit un stokkie het kruut dur uut gaen krauwe. Piet van Soest stieng an de aore kant van de haeven te praeten over die grenaat. Hie zei, ik mot daer oak us bie gae kieke, in dat was zun doad. Daer angekomme bie die kro vissers, stieng un visserman zun pupe an te steken, die achteloas zun lucifair wegwierp, die net in hut uutgekrauwe kruut terecht kwam, de gevolgen waere verschrikkulluk. Piet van Soest stieng mit zun hangden op zun rik te kieken, toen un groate scherf zun dijbeen trof. Zun dijbeen was hêle- mael opegeschoord, zun viengers ha ze dun aore dag in de spuipolder gevongde. Un aore slachtoffer was Kees Jansen, die zun bêên was van zun lief ofgerukt. De baggermeule was die dag in de haeven, om de haeven uut te baggeren, toen het ongelok gebeurde. In allerhaest wier de kaptein van de sleepboat van de bagger meule geroepe, om de slachtoffers naer Hellevoet, naer het marine-hospitaal of te voeren, mar ongderweg stierf Kees Jansen an zun wongden. Piet van Soest is nog levend angekomme in hut hospitaal, mar 's middags om half 1 overieed hie oak an zun wongden. Piet van Soest liet un vrouw mit vuuftien kinders achter, in Kees Jansen un vrouw mit vier kinders. Dat mot je je even indienke wat un slag dat was voor die maansen, zoengder ênugge inkomsten achter te bluven, wangt dien tied was niet zoas noe, wangt je trok nergus van voor oengdérsteunieng. Piet van Soest zun twêê oudste zeuns waere in dienst, in toen van emioe moest de derde zeun van 17 jaer schipper worre, op zun vaoders vissersschuutje. As un bezongderheid is dat degene die de lucifair zo achteloas in hut kruut wierp, zelf niet êên schrammetje had opgelo- ape, in dattur niet mêêr slachtoffers gevalle binne. Van de krujewaegen is zelf gêên splinter truggevoengde. Van Piet van Soest binne op heden de dochters, drie dochters, nog in leven. A. Lokker, Stellendam GOEDEREEDE D.V. 4 maart staan de deuren van de Ark in Goedereede weer wagenwijd voor jou open. We hebben dan als gast in ons mid den de stichting Voorkomen. Deze stich ting geeft preventieve voorlichting over Alcohol-, Drugs-, en Gokverslaving, ze doen dit vanuit een Christelijke levens visie. Ze doen dit met behulp van een Diaklankbeeld, en een ex-drugsverslaaf de die jou persoonlijk komt vertellen over de gevaren van drugs. Wil je hier meer van weten, wordt er op jou school weleens geprobeerd aan jou of aan je mede-klasgenoten 'drugs te dealen'. Kom dan zaterdagavond en neem je vriend- en of vriendinnen mee naar 'De Open Deur' in Goedereede. Na het programma is er natuurlijk tijd om gezellig met elkaar te kletsen, met z'n allen te ping-pongen, ofte poolbiljar ten. De Ark is om 19.45 uur open, we beginnen zo rond 20.15 uur. Zaterdagavond uit?? De Open Deur in!l Tot ziens. Het Open Deur-team In het kader van een technische voor zorgsmaatregel roept Volkswagen de eigenaars van een Golf of Jetta met een 1.6 1 of 1.8 1 benzine- of dieselmotor (bouwjaar 1983 tot en met 1989) terug. De reden is een mogelijk mankement in de koelvloeistofcirculatie van het warm- tesysteem. De ingenieurs van de service-afdeling van Volkswagen hebben tijdens een langdurige kwaliteitscontrole vastge steld, dat bij een onvoldoende koelvloei- stofpeil de warmtewisselaar oververhit raakt. Dit kan leiden tot een vroegtijdige veroudering hiervan met lekkage als ge volg. Het gaat hierbij om ongeveer 1.2 miljoen auto's in Duitsland en 700.000 auto's in de rest van Europa. In Nederiand betreft het ongeveer 100.000 auto's. Pon's Automobielhandel B.V., de Ne- deriandse Volkswagen-importeur, zal in de komende weken in samenwerking met haar dealerorganisatie voor een ade- kwate opvolging zorgen. Ook in de maand maart or ganiseert borstvoeding-orga nisatie La Leche League weer haar bij eenkomsten voor (a.s.) moeders, kraam- verzorgenden en andere belangstellen den. Niet iedereen heeft problemen met borst voeding. Tóch ben je welkom op de moe- dergroep: misschien heb je goede tips voor andere (a.s.) moeders. Problemen zijn er echter om opgelost te worden. Hoe we dat kunnen doen, daar praten we over in: GOEDEREEDE op dinsdagavond 7 maart om 20.00 uur (Geuzenpad 30). Onderwerp: 'Hoe komen we de nacht door?' SOMMELSDIJK op woensdag avond 8 maart om 20.00 uur (Pimpelmees 27). Onderwerp: 'Borstvoeding.een probleem?' Hartelijk welkom, (ook de baby mag mee)! Voor hulp en/of informatie over borst voeding, kun je kontakt opnemen met: Anneke Akershoek (01879) 2498. Carla van Gils (01873) 1716 Joke Kamp (01873) 2763) Wij verhuren ook de elektrische kolf. MIDDELHARNIS - Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden organi seert op 22 maart 1995 een thema- bijeenkomst voor ouders van kin deren van 1 tot 4 jaar, te weten 'peuters lief... maar lastig'. Kinderen ontwikkelen in de peuterperio de een eigen wil. Op talloze momenten wordt dat duidelijk: bij het eten, bij het naar bed gaan, het opruimen. Soms heb je daar weinig moeite mee en kun je er zelfs om lachen, andere keren voel je boosheid in je opkomen. Dat is precies waar het om gaat. Kinderen wil len ook een beetje de baas zijn. Tijdens deze themabijeenkomst wordt aan de orde gesteld hoe je het beste in deze periode met het kind kunt omgaan. De themabijeenkomst wordt gegeven: datum: 22 maart 1995. tijd: 19.30 tot 22.00 uur. plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Langeweg 72, Middelhamis. kosten: 2,50 per persoon. Voor meer informatie en aanmelding: maandag t/m vrijdag tussen 13.00 en 14.00 uur kan gebeld worden naar het spreekuur van de wijkverpleging- (01870) 82300 of dagelijks via het alge mene telefoonnummer: (06) 0992299. Aanmelden is mogelijk t/m 17 maart 1995. De cursus gaat alleen door bij vol doende belangstelling.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 9