Fabert Mode, parel aan de kroon van Winkelcentrum d'n Diek Predikbeurten ^V— Visser Visser Tweede dode Koken op zonne-energie voorkomt ontbossing en erosie B. Stolk op ledenverg. chr. school MIDDELHARNIS Postzegels nu ook per post bezorgd Demonstratie 'Muziek op sclioot' TOUWTREKKEN Gevonden voorwerpen Uw hulp gevraagd... Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 3 MAART 199S MIDDELHARNIS - Zó subliem is liet verjongde pand van Fabert Mode op Middelharnis' Zand pad geworden dat het best menselijk zou zijn als eigenaar Ben Fabert van z'n trots zou laten blij ken en z'n naam in 't gróót zou hebben aange bracht, maar nee, ook daarin heeft hij stijl be tracht, 't Zou ook niet nodig zijn want iedereen van hier en van ver kent de Fabert lokatie sinds jaar en dag. 't Is die velen maar slecht bevallen dat de zaak maandenlang achter schermen is schuil gegaan. In grandeur heeft het zich gisteren weer gepresenteerd. De zaak van Fabert dames-, heren- en kindemiode mcKht er zeker zijn maar 't gevoel voor komplecthcid zei het ondernemend echtpaar Ben en Ronnie dat er iets ontbrak; daar is nu ten volle in voorzien met de aanbouw van een nieuwe afdeling voor jonge mode. Les Deux genoemd, gebouwd op de plek waar het woonhuis van de fam. Nauta heeft gestaan. Les Deux heeft met Fabert een scxm LAT-relatie, 't hoort erbij maar 't staat er los van, altijd bereikbaar voor elkaar en daarom ook inpandig met elkaar verbonden. Zó heeft dhr. Fabert het gewild en zo hebben architect en bouwers het met smaak en vaardig heid uitgevoerd. Les Deux, de twee, voor jongeren van beiderlei kunne die er een op hun smaak afgestemd as sortiment gaan vinden. Het tijdstip van verbouwing, in de wintermaanden, hebben de Faberts strategisch goed geko zen. Nu de zaak gereed is staat het voorjaar aan de deur. een pracht seizoen voor de mode-bewusten in alle leef tijdsgroepen. Vanaf vandaag opent Fabert Mode weerde deuren en 't is verbazend wat tot stand kwam, efficiënt en bouwkundig mooi en smaakvol. Drie verdiepingen in de al eerder be staande zaak, twee in Les Deux, samen een frontbreedte van 33 meter lang; 14 medewerk/sters vinden er een fijne job in het advi.seren van de vele klanten die niet alleen van Cioerec-Overtlakkce maar ook van Schouwen-Duive- land en Tliolcn, Voorne en Putten en de Hock.se Waard komen, want ze weten dat het assortiment en de sfeer bij Fabert goed is. Op verfijning daarvan heeft hel echtpaar Fabert aange stuurd, hij erfelijk met affeklie voor de nuxlebranche be zield, zij uit het Brabantse, waar ze bloemen verkocht vix)rdat de vlam oversloeg. Die wakkert nog immer, tx)k in de voorbije maanden waarin ze 't dubbel druk hadden en nu de zaak verbouwd en open is wacht alweer beursbc- zock om de winterkollektie samen te stellen, maar hun doel is bereikt; „een zaak", zegt dhr. Fabert „die een tref punt bedoelt te zijn voor mode-bewuste mensen, een gezellige familiezaak waarin iedereen zich thuisvoelt". De grote metamorfose is geschied; de laatste verbouwing werd 24 jaar geleden voltooid, net niet meer beleefd door de grondlegger van de zaak, de in Oude Tonge geboren heer J. J. J. (Jan) Fabert die in 1938 in Middelharnis z'n zaak begon, nu prominent deel uitmakend van Winkel centrum 'd'n Diek dat er weer heel wat UKxiier op gewor den is. OUDDORP Morgen, zaterdag 4 maart, wordt in de Sporthal Dorpstienden aan de Dorpstien- den te Ouddorp weer een indoor-touw- trektoemooi georganiseerd. De organisa tie van dit laatste t(x;mooi in de winter periode is in handen van t.t.c. de Goe- reese Vissers. De wedstrijden beginnen om 14.30 uur. Er wordt getrokken in achttallen zonder specifieke gewicht.sklasse. Een echte klassieker morgen bij het OJW: Het Kruis in de Asfalt- jungle. Een film die al meer dan 10 jaar de moeite waard is om door jong en oud gezien te worden!! Het Kruis in de Asfaltjungle is de ver filming van David Wilkersons boek 'The Cross and the Switchblade'. Deze film, die bijna twee uur duurt, laat ons zien het rauwe leven van de New Yorkse jeugd benden en van de drugsverslaving. Het is een waar gebeurd verhaal over de moed van een plattelands predikant die de ghetto's ingaat om kontakt te zoeken met de jeugdbenden en de verslaafden, om hen de ware liefde van God te tonen. Zijn konfrontatie met Nicky Cruz, de gevreesde bendeleider van de Mau Mau's, veroorzaakt een dramatisch om mekeer, zowel bij Nicky als bij vele an deren. We willen je van harte uitnodigen om deze film te komen bekijken. De kosten zijn slechts 2,50. De deuren van 'De Hoeksteen' staan vanaf 19.30 uur voor je open, we beginnen om 20.00 uur. WE zien er naar uit om je morgen te ontmoe ten! OOLTGENSPLAAT Op de ledenvergadering van de Chr. Ba sisschool 'De Hoeksteen' te Ooltgens- plaat, die D.V. gehouden zal worden op maandag 6 maart 1995, zal als gastspre ker optreden, de heer B. Stolk te Ridder kerk, oud-rector van de Revius-.scholcn- gemecnschap te Rotterdam. Zijn onder werp gaat over 'Herdenken na 50 jaar'. De heer Stolk vervangt ds. C. J. Meeuse, predikant van de Ger. Gemeente te Vlaardingcn die door omstandigheden niet aanwezig kan zijn. Over de inleiding kunnen vragen worden gesteld, welke na de pauze zullen wor den beantwoord. Na behandeling van de gebruikelijke (jaar)verslagen volgt er een bestuunsverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn; mevrouw C. N. A. Tieleman-Hotting en de heren A. P. Leijdens en H. Troost. De vergadering, die in de school aan de Pietcr Biggestraat gehouden zal worden, begint om 19.30 uur. De school is om 19.15 uur open. Het bestuur rekent op een flinke belang stelling en heet u hartelijk welkom. Gevonden voorwerpen op Goeree- Overflakkee in februari 1995. Bij na vraag van de goederen gelieve het nummer van het goed op te geven. 104882 portemonnee, te Middelharnis. 104967 halsketting parels, te Ouddorp. 105036 kinderbril, te Ooltgcnsplaat. 105345 zilveren hangertje, te Middelharnis, 105583 horloge, te Sommelsdijk. 105777 horloge, te Middelharnis. 105887 servetringen, te S'dijk/D'land. 105888 gourmetset met pannen, te S'dijk/D'land. 105889 warmhoudplaatje met brander, te S'dijk/D'land. 105884 zilverbestek o.a. lepels/vorken, te S'dijk/D'land. 106762 grijs jack, te Sommelsdijk. Ook zijn er diverse sleutels gevonden, deze kunt u bekijken op het buro te Middelharnis tussen 08.00 en 17.00 uur. Ingezonden: Kris kras door onze gemeente fietsend valt mij steeds weer op hoeveel mooie panden, panden met allure onze gemeen te bezit. Ook in vroeger tijden moeten hier veel mensen gewoond hebben met kapitaal en goede smaak, zij trokken goede architckten aan en zodoende is hier veel mooie bebouwing te bewonde ren. Natuurlijk ook de laatste jaren is hier veel moois gebouwd. Vooral sinds de makkelijker toegankelijkheid heeft ons eiland een explosieve ontwikkeling dcKirgemaakt. Middelharnis heeft daarbij zeer zeker het voortouw genomen, kijk in onze ge meente naar de grote nieuwe wijken, de stadse allure van onze winkclpromcnade, de concurrentie in aanbod en prijs met elders goed aankunnend. Het industrie park, volop in de running. Onze prachti ge verzorgingstehuizen. De groots opge zette sportaccomodatie voorziet in alle behtxiften. Het nieuwe stadshuis met z'n opvallende belijning. De bibliotheek waar alles te verkrijgen is waar binnen de perken be hoefte aan is. De verbetering van onze wegen met z'n veiligheidsrotondes. Het nieuwe waterschapshuis, grotendeels aan het water geplaatst, ik kijk altijd vol be wondering naar het mooie schild wat er aan de gevel hangt. De daar zetelende ambachtshcer van Middelharnis weet zeker dat een dergelijk schild met het wapen van Middelharnis ook het nieuwe gemeentehuis prachtig zou sieren. Wat mij in onze gemeente ook opvalt is dat er zo weinig huizen zijn met een op schrift. In Slcllcndam las ik een leuk op schrift, 'Pour Ie boulanger', 'Voor de bakker', wat zullen die blij geweest zijn. Het mooiste opschrift kwam ik echter in onze gemeente tegen, 'Linqucnda', ik vermoed, het zal heus ook wel elders voorkomen. Volgens van Dalen luidt de volle spreuk, 'linquenda tellus et'domus et'placens uxor', 'eens moeten wij deze aarde, ons huis en onze dierbare echt genote verlaten', vrij vertaald; ,,het is maar geleend". En zo is het met alles wat wij ons bezit noemen, het is maar ge leend, al heb je het ook contant betaald. Aart de Neeff GOEDEREEDE OPHALEN OUD PAPIER De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede haalt zaterdag weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd en in de Oostdijk. Wij verzoeken u of u het oud papier vanaf 8.30 uur goed gebun deld buiten wil zetten. Zondag 5 maart 1995 (2e Lijdenszondag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. G. Meuleman, Wekerom en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. G. Meuleman - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. M. Mondria, Waardenburg - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Kattenberg en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. (Biddag voor gewas en arbeid) 9.00, 10.45 en 18.30uurds. F. Hoek. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. J. van Eckeveld, St. Phi- lipsland en 18.00 uur ds. J. Codce, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur (kinderdienst) ds. J. Koster en 17.00 uur ds. A. G. Endeveld, Oostvoome. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. M. Mondria, Waardenburg - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. J. Kroeze, Rotterdam - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. J. van Holten, Zegveld en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. F. Harinck, Rotter dam. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. Pleysier- Polderman - Herv. 'Exodus' Gem. 10.(X)uurds. J. F. Wagcner. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, bediening Heilige Doop; 14.45 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, dienst met verstandelijk gehandicapten en 18.00 uur ds. W. Westland - Chr. Ger.Kerk 9.30 en 18.(10 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. M. Wilschut en 17.00 uur ds. A. v. d. Waal. 8 maart: 19.30 uur ds. H. Out (bidstond) - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. K. de Vries. 8 maart: 19.30 uur ds. J. B. de Rijke (bidstond). NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. Stelwagen, Hars kamp - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, Vee- nendaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente (De Komeet) Melkweg 75 10.00 uur J. C. van Boven. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur ds. W. Arkeraats, Werken dam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen en 18.00 uur ds. B. Urgert. 8 maart: 19.00 uur ds. A. S. Rienstra (bidstond). DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, nam. voorberei ding Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Tj. Au.sma en 17.00 uur ds. H. Out. 8 maart: 10.30 uur drs. A. C. Fey (kinderdienst) en 19.00 uur drs. A. C. Feij (biddag). OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. C. Klein en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. A. C. Dronkert en 18.00 uur drs. K. H. van Klaveren. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, bidstond voor gewas en arbeid. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. van Tuyl van Seroos- kerken, Oostkapelle. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur (voorb. H.A.) en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Waarschijnlijk heeft u één dezer dagen een folder ontvangen van Stichting 'De Hoop', centrum voor verslaving. In deze folder werd be richt over de plannen van 'De Hoop voor de bouw van een afkickdorp. Het is niet de bedoeling dat u de bon uit de folder invult (natuurlijk mag u dit er ook wel bijdoen), maar u kunt op een nog veel betere wijze bijdragen. In deze weken komen de kinderen van de jeugdklubs van veel Hervormde gemeenten van het eiland bij u langs. Zij zijn bereid om op D.V. 1 april tijdens een sponsorloop vele kilometers te gaan lopen. Maar daarbij kunnen ze niet zori- der uw steun. En daarom kloppen ze bij u aan. U kunt op twee manieren helpen. Door onze kinderen een vast bedrag te geven of per kilometer te sponsoren. We willen u vragen of u alstublieft van deze laatste mogelijkheid gebruik wilt maken. Dit is wel zo stimulerend voor de kinde ren. We rekenen erop dat u onze lopers en stichting 'De Hoop' niet in de kou laat staan, want uw hulp geeft hoop! Voor vragen e.d. (01870) 82881 Bedrijven en instellingen kunnen vanaf 1 maart 1995 bij PTT Post postzegels be stellen en per post laten bezorgen. Be stellingen kunnen per post, telefonisch of per fax worden doorgegeven. De 'Post zegels per post'-service werkt snel; als de bestelling vóór 15.00 uur is doorgege ven, worden de zegels de volgende dag aangetekend bezorgd. Vrijwel alle gang bare waarden aan post- en pakketzegels kunnen worden besteld, met een mini mum van 300 gulden en een maximum van 5000 gulden per bestelling. Bedrijven kunnen zich abonneren (25 gulden per jaar) op deze bestelservice. Zij kunnen dan 14 keer per jaar de be stelde zegels gratis bezorgd krijgen. Vanaf de 15e keer worden bestelkosten in rekening gebracht. Marktonderzoek heeft aangetoond dat PTT Post met de 'Postzegels per post'- service voorziet in een duidelijke behoef te van vooral het midden- en kleinbe drijf. Deze bedrijven kopen regelmatig postzegels en een groot deel van hen is geïnteresseerd in het bestellen van zegels per post. Informatie over de 'Postzegels per post'- service kan telefonisch worden opge vraagd bij PTT Post Klantenservice Za kelijke Markt; (06) 0430 (gratis). Op dat nummer kunnen ook de telefoni sche bestellingen worden opgegeven. Oud papier-aktie Dirksland Zaterdag wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld buiten te zetten. Bij vcxirbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. Een groot deel van de bevolking van Afrika kookt de maaltijden op een hout- vuur. Een gemiddeld Afrikaans gezin geeft een vijfde deel van zijn jaarinko men van hoogstens l .000,- uit aan brandhout. Tientallen miljoenen bomen moeten elk jaar gekapt worden voor brandhout met als gevolg dat de opper vlakte bos in vele landen in Afrika elk jaar kleiner wordt. De Solar Cooker, de zonne-oven, is een eenvoudig apparaat van hout en glas waarmee door zon-energie zoveel hitte wordt opgewekt dat voedsel gekookt kan worden zonder hout te gebruiken. Als miljoenen gezinnen in Afrika een Solar Cooker gaan gebruiken, behoeven er geen tientallen miljoenen bomen per jaar meer omgehakt te worden. Het gevolg van het kappen van bossen is erosie waardoor de vruchtbare bovenlaag weg spoelt en grote gebieden ongeschikt wor den voor landbouw. Als in Afrika miljoenen Solar Cookers verspreid worden, levert dat een enorme bijdrage in de strijd tegen ontbossing en erosie. Grootschalig gebruik van Solar Cookers in Afrika zal een doorbraak gaan betekenen in de strijd tegen de ar moede in Afrika! Een gezin in Afrika geeft gemiddeld 200,- per jaar uit aan brandhout. Het gebruik van een Solar Cooker betekent voor een gezin in Afrika een reële inkomensverhoging van 20%! De kostprijs van een Solar Cooker is 75,-. Het op grote schaal invoeren van het gebruik van de Solar Cooker is dus een zeer effektieve vorm van ont wikkelingshulp. De autobotsing die maandag 13 februari op de Provincialeweg bij Nieuwe Tonge plaats had heeft een tweede slachtoffer geëist. Eerder, enkele dagen na het onge luk, overieed de 21-jarige dochter van de familie die in hun personenwagen met een bestelwagen botste, eind vorige week overleed ook de echtgenote van de bestuurder die zelf nog in coma in het Dijkzigtziekenhuis ligt, zijn toestand is nog zorgwekkend. Mevr. van Driel zou gisteren 50 jaar geworden zijn. Het gezin was afkomstig uit Oud-Beijeriand. op de Zwangerschapsbeurs van 11 maart a.s. Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden en Kraamzorg de Eilanden organiseren op zaterdag 11 maart a.s. de Zwangerschaps beurs in sociaal kultureel centrum 'De Stoep' te Spijkenisse. Zoals in andere jaren wordt ook nu een grote groep aanstaande en ginnende ouders, alsmede vele belangstellenden verwacht. Zij kunnen uitgebreide infor matie over de zwangerschap, de kraam- periode en het eerste levensjaar van het kind verwachten door een ruime verte genwoordiging van instanties en bedrij ven. Tijdens deze beurs geeft de Kruiswerk ZHE Gezondheid Service een tweetal de monstraties van de cursus 'Muziek op schoot', een gezellige, leuke cursus vol liedjes en spelletjes voor ouder en kind. Hoe jong kinderen ook zijn, ze zijn alle maal dol op muziek. Zodra er muziek klinkt, zijn kinderen een en al oor en rea geren vaak met lachen en bewegen. Daarnaast versterkt het de band tussen ouder en kind en stimuleert het de taal ontwikkeling. Al spelend en zingend leert het kind bepaalde woorden en be grippen. Het samen muziek maken sti muleert bovendien het gevoel voor maat en ritme, en is goed voor het leren hante ren van emoties en het concentreren. Voor die ouders die graag gezellig met hun kind muziek willen maken, maar geen groot repertoire kennen, is deze cursus 'Muziek op schoot' bedoeld. Om dat er in de eerste kinderjaren zoveel grote verschillen in ontwikkeling zijn, wordt de cursus gegeven voor vier ver schillende leeftijdsgroepen van vier maanden tot vier jaar. Bent u nieuwsgierig of reeds geïnteres seerd en wilt u meer weten over bijv. de duur en de kosten van de cursus, alsmede het waar en wanneer? Kom dan tijdens de Zwangerschapsbeurs van zaterdag 11 maart a.s. een kijkje ne men in De Stoep. De demonstraties vin den plaats om 11.00 en 12.00 uur. Voor meer informatie over de zwangerschapsbeurs: Kraamzorg de Eilanden (kontaktpersoon; Els Barendregt, telefoon 01883) 10000) of het Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden (kontaktpersoon; Moneke de Koning, telefoon 01880-26311). Na een reeks proefnemingen is de Solar Cooker rijp voor massaproduktie. De Stichting voor Ontwikkeling in Vrijheid heeft een werkplaats in Kitale in Kenya waar sinds begin 1994 Solar Cookers ge bouwd worden. De Stichting belegt op zaterdagmorgen 11 maart een openbare vooriichtingsbij- eenkomst over het Solar Cooker Projekt, in de Veluwehal in Barneveld, drie minuten lopen van het station Bameveld- centrum. Aanvang 10.30 uur. Per auto komend via de snelweg Amers foort Apeldoorn, afslag Voorthuizen of afslag Barneveld nemen. Vanuit het zui den komend ten westen van Ede de SI nemen en daarna de afslag Barneveld- noord. De Veluwehal is gelegen bij het centrum van Barneveld. De uitvinder van de Solar Cookers die de Stichting in Kenya laat bouwen, de heer J. Dierkx te Ermelo, zal spreken over de voordelen van de Solar Coocker en de wijze waarop deze werkt. Er zal een korte videofilm vertoond worden waarop men kan zien hoe de Solar Cooker in de praktijk werkt. De secretaris van de Stichting, drs. J. G. van der Land, zal spreken over de Solar Cooker als middel tot grootschalige verbetering van de levensomstandig heden in Afrika. Verder wordt bespro ken hoe plaatselijke Werkgroepen gevormd kunnen worden die subsidie van gemeenten kunnen aanvragen voor het Solar Co9ker Projekt in Kenya. Voor verdere informatie en een folder over de Solar Cooker: postbus 366, 3800 AJ Amersfoort. REGISTERACCOUNTANTS Sinds 1 maart ool< in Middelharnis: Langeweg 19b, 3245 KE Middelharnis (01870) 89143 l)c fnuiic tiUiidc van lahiil l/i linh rechts 'Les Deux de nie hel heLenJe en ihaiis vernieimde i;edeelie. uwe zaak voor joni>e mode.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2