Restauratie oud gemaaltje begonnen Predikbeurten r zijn wij GESLOTEN Van der Welle- Van Drongelen METSELAAR HERDENKINGSAVOND DUIVELArfDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ Piet en Jannie Bechthum Kerkdienst ïh/\----- Winterse maaltijd in Oude Tonge GESLAAGD Meisjes miniteams Intermezzo verliezen Woensdag 1 en donderdag 2 maart Verf- en Behangspeciaalzaak C. y. Bouw-onderneming Schrijfster Marion Bloem in Gemeenschapsbibliotheek MEEWERKEN AAN MARKTONDERZOEK Cursus financieel inzicht Introduktiepresentatie en demonstratie van Husqvarna Orchidea Schakelklub Stellendam Persoonlijk Damkampioenschap van Goeree-Overflakkee 1995 50 opstellingen, 30 tienerkamers Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 28 FEBRUARI 1995 MIDDELHARNIS - Aannemer Pe den Boogert uit Sommelsdijk heeft gisteren de eerste hand gelegd aan de res tauratie van het vroegere gemaal aan de Oost Achterweg te Middelhamis. Opdrachtgever daanoe is de Stichting Monu menten Behoud die het karakteristieke pandje enkele jaren geleden voor een symbolische prijs van de gemeente Middel- harnis overnam. Het gemaal werd buiten bedrijf gesteld toen het nieuwe gemaal Koert de bemaling van de polders het Oudeland en Duivenwaard overnam. Tot dan hadden die uitgewaterd via de Vliegers en het gemaal aan de Oost Achterweg op de haven van Middelhamis. Slechts een natuurlijke doorspoelmogelijk- heid is daarvan in stand gehouden, maar daarin heeft het gemaal geen funktie meer. De Stichting Monumenten Behoud heeft het pandje verworven om het na restauratie een woonbe stemming te geven; ook het naastgelegen pandje bch(X)rl erbij; samen bieden ze voldoende ruimte voor een comfortabele klei nere woning. Het pandje dateert uit 1902. Kennelijk was het, gezien de gemetselde schoorsteen, de bedcx;ling het gemaal van stoom- tractie te voorzien maar er is een dieselmotor geplaatst, later vervangen dcxir een elektromotor die nu nog aanwezig is. Het gebouwtje blijft zoals het oorspronkelijk was. Ook de schoorsteen wordt gehandhaafd. Aan Peter van den Boogert is het wel toevertrouwd er iets moois van te maken nu er een maal begonnen kan worden. Dat heeft wat lang geduurd, omdat er eerst bixicmonderzock moest plaatsvinden. Op de foto zien we het fraaie gebouwtje, met daarachter de Kaaidreef. Rechts de heren Kastelein, voorzitter, en Visser, sekretaris van de aktieve Stichting Monumenten Behoud die zich sinds 1987 toelegt op het verwerven en vervolgens het restaureren van oude panden. Woensdag 1 maart 1995 (Biddag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman en 19.30 uur ds. J. G. van Loon. Vrijdag 3 maart: Dorpskerk: 15.45 uur ds. R. Veld man, huwelijksbevestiging - Ger. Gem. 14.30 uur (bev. ambtsdr.) en 19.00 uur ds. J. C. Weststrate, 's-Gra- venpolder. STELLEND AM - Herv. Gem. 14.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 19.00 uur ds. J. Codée. MELISSANT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. C. de Groot, Dordrecht en 19.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. B. v. d. Heiden, Har- dinxveld-Giessendam. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 19.00 uur ds. P. Vermaat, Maassluis - Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur student G. J. M. Moens. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac van Bodegraven. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 uur ds. J. C. den Toom en 19.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG I9.00uurds. J. Willemsen. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 14.30 uur ds. W. Westland en 19.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Ger. Gem. 9.30, 14.30 en 19.00 uur student F. Mulder. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. A. Beider - Ger. Gem. 14.30 uur ds. A. J. Gunst en 19.(X)uurds. J. Beens. OUDE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.(X)uurds. P. J.Teeuw. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 15.00 en 19.00 uur ds. J. J. van Eckcveld, Zeist. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 14.30 en 19.(K) uur ds. C. J. W. Ver boom - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Karens van Opheusden - Ger. Kerk 19.00 uur drs. A. C. Fey. De stichting Welzijnswerk voor Ouderen "Oostflakkee' organi.seert weer een win terse maaltijd voor 55-plussers in Oude Tonge in het Infocentrum aan de Bemhardstraat 27. De maaltijd wordt gehouden op 7 maart en is de laatste van dit seiz(x:n. Daarom komt er een verrassingsmaaltijd op tafel. De winterse maaltijden worden altijd geheel verzorgd door vrijwilligers en het is altijd weer een gezellige en smakelijk gebeuren. De kosten zijn 5,- per persoon. De maaltijd begint om 12.00 uur. U kunt zich opgeven voor deze maaltijd tot en met vrijdag 3 maart bij de SWOO. Tel. (01874) 1344. Mevr. J. C. Gr(x;nendijk-dc Bakker deed vrijdag 17 februari met succes examen V(x)r het vak costumicre. Dit examen vond plaats te Utrecht en werd afgenomen door de stichting ENSAID, een landelijke organisatie van Modevakscholen. Zij volgde haar opleiding aan de ENSAID Modevakschool van mevr. J. J. de Waard, Halsjuk 21 te Sommel.sdijk. GOEDEREEDE De Hervormde Mannenvcreniging "Tolle Lege' belegt a.s. donderdagavond een kerkdienst waarin ds. E. F. Vergunst te Ridderkerk hoopt voor te gaan. De dienst begint om half acht. Er wordt een kollcktc gehouden voor het Shaarc Zcdek ziekenhuis te Jeruzalem. SOMMELSDIJK - Het is krokusreces in voilcyballand. Op twee teams na bleven de volleybalattributen in de tas c.q. kast. Meisjes D2 van Intermezzo had het heel druk j.l. zaterdag. Zij speelden twee wed strijden. Eén uitwedstrijd in Oostvoornc tegen de Kangoeroes en een thuiswed strijd in de J.C. van Gentschool in Sommelsdijk tegen MVC I. Beide wed strijden werden verloren met 3-0. Het vollebalplezier met mascotte was er niet minder om. Meisjes Dl, bestaande uit de gelegen- hcidsformatie Anne Hoekstra, Saskia Hameetman, Norbert Klooster en Robert Kamerling, was kansloos tegen Alcom/ Capelle 1. De bezoekers waren goed. Intermezzo vond dat ze zelf wat sneller en fanatieker moeten worden. 's Avonds tussen 6 en 7 uur is de winkel open voor bestellingen af te halen. Vrijdag 3 maart zijn wij u weer van dienst Hoflaan 27 3241 GK Middelhamis Tel. (01870) 84739 Dorpèweg 15, 3257 LB Ooitgensplaat Tel. (01873) 1568/ Fax (01873) 2538 Gevraagd voor ons bouwbedrijf In het kader van het 90-jarig bestaan van bixïkhandel Vroegindeweij is er op don derdagavond 16 maart een lezing van Marion Bloem in de Gemeenschapsbibli- otheck aan het Kerkepad te Middclhar- nis. Deze schrijfster, geboren in 1952. is kind van Indische ouders en bekend van allerlei publikaties. Naast boeken voor kinderen heeft ze korte speelfilms gemaakt, onder andere over mishandeling en de rol vand e vrouw. Haar eerste roman voor volwassenen 'Geen gewoon Indisch mei.sjc' verschijnt in 1983 en behandelt het innerlijk kon- flikt van een Indisch meisje. In dezelfde tijd verschijnt de documentaire 'Het land van mijn ouders', die volle zalen trekt wat zeer opmerkelijk is voor een docu mentaire. Andere boeken zijn 'Lange reizen, korte liefdes', de verhalenbundel 'Vliegers onder het matras' (1980), de dichtbundel 'Schilderijen en gedichten' (1992) en de roman 'Vaders van betekenis' (1989) over de speciale band tussen een Indische vader en zijn d(x:hlcr. In 1993 kreeg Marion Bloem voor haar gehele (x;uvre de E. du Perronprijs. Naast het maken van films en b(x;kcn reist de schrijfster veel. De zon trekt, de kou niet. Als ze niet filmt of schrijft, of op reis is (hoewel ze op reis altijd schrijft, tekent en ook wel eens filmt) aquarelleert of schildert ze. U bent van harte welkom om op 16 maart naar de lezing van deze veelzijdige schrijfster te komen luisteren. De aan vangstijd is 20.00 uur, maar vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar. Gratis toegangskaarten kunt u halen bij Boekhandel Vroegindeweij of de Go mcenschapsbibliolhcek. Gevraagd voor speciaal marktonderzoek: moeders/vaders van baby's/peuters tot en met 16 kg (kinderen moeten nog wel wegwcrpluiers dragen). U kunt zich opgeven op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur op telefoon (01878) 2517. Rond deze tijd ontvangt menig onderne mer van zijn accountant de jaarstukken. Deze jaarstukken, bestaande uit een ba lans, resultatenrekening en een toelich ting op beiden bieden de ondernemer een schat aan informatie. Niet alleen over het behaalde resultaat over het afgelopen jaar en de huidige vermogenspositie, maar ook over de ontwikkeling van de diverse balans- en kostenposten. De jaarstukken vormen eveneens de basis waarop beslissingen worden geba seerd. Beslissingen die de continuïteit van de onderneming moeten waarbor gen. Om die reden is het van belang dat de ondernemer in staat is om tijdens de bedrijfsuitoefening een vinger aan de fi nanciële pols te houden. Om de ondernemer in staat te stellen zijn jaarstukken juist te interpreteren, beslis singen financieel te kunnen onderbou wen en een beter gesprekspartner te zijn voor de accountant en bankier wordt deze cursus gcorgani.scerd. De cursus is bestemd voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. De cursus vindt plaats op 20 en 27 maart en 3 april van 19.30 tot 22.00 uur in Dor drecht en wordt in samenwerking met de Kamer van Koophandel georganiseerd. Nadere informatie kan worden verkregen bij het IMK Zuidwest-Nederland, de heer J. P. F. C. van den Ameele, telefoon (078) 337249. ill ZIEKENHUIS DIRKSLAND Hiermee nodigen wij u uit onn onze herdenkingsovond bij te wonen ter afsluiting van het óO-jarig jubileum van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland. D.V. woensdag 15 maart 1995. Aanvang: 20.00 uur. Nederlandse Hervormde Kerk te Dirksland. Met medewerking van: - Clovecimbel, Piet Westhoeve; - Dwarsfluit, Cees Veerman; - Chr. Vocaal Ensemble 'One more Voice', o.l.v. Willem Chr. Meyboom; - Orgel, Margreeth C. de Jong; - Sprekers: Ds. M.J. Paul Dr. J. van too; - Declamatie: Janneke Koningsv/oud Mieke van der Kraats. Van Weel-Bethesda Ziekenhuis Dirksland (Goeree-Overflakkee) Lokale Omroep SLOF zal deze avond rechtstreeks op de radio uitzenden Tijdens de Flakkeese Flora van 1 t/m 4 maart in 'De Staver' te Middelhamis introduceert naai- machinehandel 'Vlieto' de nieuwe Husqvarna Orchidea naaimachine. 's Werelds kompleetste naaimachine Dit nieuwe Zweedse produkt i.s de eerste europese naaimachine die uitgebreid is met een borduurunit die patronen vol kan borduren. Dit gebeurt volautomatisch en je kan de patronen verkleinen/vergroten, via een pc veranderen, en scannen is ook mogelijk. De machine is gebaseerd op de 1200- serie en draagt het typenummer 1250. Automatische draadspanning Dit houdt in dat u niet zelf de draadspan ning hoeft te regelen. De machine zorgt daarvoor. Borduureenheid Naait perfekt borduurwerk in meerdere kleuren. Kreaticf borduurwerk, omni- grammen, letters en gewoon naaiwerk. Het resultaat is minstens net zo fraai als handgemaakt borduurwerk. Kompleet naaiprogramma De Husqvarna Orchidea biedt een groot aantal nuttige steken, letters en cijfers, monogramletters, omnigramnien, picto grammen en dekoratieve steken. Alle soorten naaiwerk kunnen worden gckombinecrd en bieden onbegrensde mogelijkheden. Draadsensor De Orchidea geeft een signaal Cii Iaat op het infomiatievenster zien dat de onder draad opraakt. Indien de bovendraad op is of los schiet, stopt de machine automa tisch. Dubbele verlichting Twee lichtpunten zorgen voor duidelijk zicht op het naaiwerk. Eenvoudig inrijgen van de bovendraad Met de open draadgeleiders en het witte vlak achter het oog van de naald is de draad eenvoudig in te rijgen. Automatisch opnemen van onderdraad Maakt het wisselen van het garen nog eenvoudiger. Koffer Bevat de borduureenheid, een ideeën- bcwk, de borduurkaart, een kassette met vijfendertig verschillende motieven, de borduurring, een startset en een schaar tje Naaigids U kiest het materiaal en het werk dat u wilt gaan doen. De Orchidea zorgt voor de juiste instellingen. Negen verschillende geheugens Ieder geheugen kan drieenzestig patro nen of letters bevatten die bewaard blij ven, ook wanneer de machine is uitge schakeld. Nieuwe borduurpatronen Voortdurend worden er door Husqvarna nieuwe borduurkassettes uitgebracht. Elke kassette bevat 35 verschillende motieven. Omnigrammen Naait deze met of zonder de borduurring in de grootte van twee tot circa negen centimeter. Persvoetdruk De regelbare persvoetdruk zorgt voor een perfekt transport bij alle soorten stof. Spoelafslag De machine stopt automatisch wanneer het spcxïltje vol is. Voorkomt olievlekken op de stof. Transporteur Biedt de mogelijkheid om niet alleen voor- en achteruit te naaien, maar in alle richtingen zonder de stof te draaien. Alternatieven bij opspoelen Rechtstreeks opspoelen of met een inge- regen draad door de naald. Gratis instruktielessen Vlieto levert elke machine af met instruktie en biedt de mogelijkheid van vijfjaar garantie en extra le.s.sen. Kom deze machine bewonderen op de Flakkeese Flora, waar hij doorlopend gedemonstreerd wordt. Aanstaande zaterdag D.V. 4 maart is er weer klub. Het ligt in de bedoeling om bingo te spelen. Komen jullie allemaal weer? We zouden het leuk vinden als er ook nieu we gezichten kwamen. We beginnen om 19.30 uur, maar de Schuur is om 19.00 uur al open. Tot ziens allemaal. Uitslagen van woensdag 22 februari, ge speeld in verenigingsgebouw 'Melishof'. I. Mackloet - A. het Jonk 2 - O G. Smits - I. Koese O - 2 J. Dekker - P. Leroy 1 - 1 M.Bruinsma-H. Koe.se 0-2 A. Krijgsman - J. Visbeen 1 - 1 B. Visbeen - A. P. C. de Mik 1 - 1 A. Knape - C. van Welie 1 - 1 P. van Dam - J. Koppelman 1 - 1 K. Tanis - H. Verolme 1 - 1 C. Tanis - C. Polder O - 2 J. Lodder - A. van Rossum 2 - O J. W. Stoof - T. Goedegebuur O - 2 J. Kruik - J. van Koppen O - 2 A. de Mik - C. v. d. Groef 2 - O Wilgenstraat 1, OOSTKRLAND Telefoon (OHM) 12 13/ 15 06 SmeervriJ

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2