Bevrijdingsexpositie in Dom van Goedereede volop in voorbereiding Predikbeurten Politieberichten Gedeputeerde Jansen zoekt mogelijkheden voor omleiding Stellendam Dhr. L. Driesse Koninklijk onderscheiden Baggeren Slijkgat noodzakelijk Museum Ouddorp hele week open Schaakvereniging. De Zwarte Pion Catalogus Hans Dolieslager De Jongerenorganisatie CNV geeft handleiding uit bij het vernieuwde T-biljet. voor jongeren' Visser &Visser Goeree-Overflakkee Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRLTPAG 24 FEBRUARI 19()> Wat is de donderdagochtendmarkt in Goedereede tocli altijd weer een gezellige ontmoetingsplaats. Je spreekt 'iedereen' altijd even en dan zeer spontaan. Mijn buurman, staande onder 't afdakje tegen de stromende regen bij het slagers stalletje, merkte op een moment op zeer van mijn Kerstverhaal genoten te heb ben, waarin een vroeger klein meisje en ik onze lotgevallen gedurende de oorlog vertelden. „Het sprak mij zo aan", zei hij, „omdat mijn nu haast volwassen kin deren mij gevraagd hadden mijn beleve nissen uit de oorlog - we woonden in Vlissingen - op schrift te stellen. „Want", zeiden ze, „'t is toch eigenlijk een stukje geschiedenis, dat we alleen min of meer van 'horen zeggen' kennen, je wil er zo graag méér van weten, 't Mag niet verloren gaan, we willen 't later ook aan onze kinderen kunnen ver tellen". Wat leuk nu dit te horen! Hoezeer deze verhalen tot de verbeelding spreken, weet ik ook nog uit mijn tijd als 'juf' op de Lagere School. In de eerste week van mei met de herdenking van de gevallenen op de vierde, en het Bevrij dingsfeest op de vijfde, vertelde ik de kinderen verhalen over de oorlog. Hele maal geen enge dingen, dat was nergens voor nodig, maar wel over de honger, de dingen die we toen aten. Het oliedrijver- pitje, wat toen ons 'licht' was, het bis- cuitblikkacheltje wat onze warmte- en kookbron was. Zo gepakt en geboeid waren zij, dat ze vroegen of wij dat niet konden naspelen. En zo maakte ik op een vrijdagmiddag onder hun toeziend oog het glaasje water met het laagje olie na, met daarin de onderkant van een waxinepit met draad je. „En noe nog de gordienen dicht juf frouw, 't mot écht liekene hee?" In 't halfduister raspten wij suikerbieten, die ik op een oude primus kookte. De pan ingesmeerd met een cacaoboterstiftje (als toen in '44) en primitieve koekjes gebak ken met nog een heel klein beetje gema len meel uit de koffiemolen (om beurten malen), „'t Is nie lekker hee, tjoenge juf frouw, mos je dat ete, was d'r oares niks?" „Ja, één boterham per dag". Thuis bakte ik zo'n brocxl half om half met ge malen bruine bonen. En dat proefden we de andere week. 't Commentaar! „Dat zou je noe an 't vacrckc geve hee juf frouw?" Zo sloot je natuurlijk prachtig aan op de overdaad aan voedsel, die er nu is en waar je maar uit hoeft te kiezen. Zo 'ge woon' omdat je nooit anders gekend hebt, maar misschien niet zo 'gewoon' als je 't wél anders hebt meegemaakt. Met deze belevenissen in 't achterhoofd sluit ik nu aan bij 't verzoek van de Stichting Goereese Gemeenschap u iets te vertellen over de op handen zijnde tentoonstelling in Goerees' Torenmu seum. De bedoeling is een stukje geschiedenis: de jaren 1940-1945, op de kop van dit eiland, aanschouwelijk uit te beelden, te laten 'herleven' als het ware. Oorlogs geweld of wapengekletter komt daar niet aan te pas. Zo dat al elders voorkwam, hier niet of nauwelijks. Een door een aangeschoten bommenwerper nog gauw even gedropte bommen - voor in zee bedoeld - konden behoorlijke schade en menselijk leed veroorzaken, maar daar ligt 't accent in 't geheel niet op. Hoe was de situatie op de kop van 't eiland toen? Eventuele versterkingen ter verdediging. Hoe leefden de mensen toen? Licht, warmte, voedsel. Hoe deden zij dat, wat aten zij? Er komt in een inte- rieurtje: iemand die bezig is olie te per sen, met een rasp. Vraag van mij: rasp ten jullie ook bieten toen? Of iets an ders? Voor mij nog een verrassing! Een man luistert met een koptelefoon op naar een heel oud radiootje: de nieuwsdienst uit Londen! Voor de stoorzender wordt ook gezorgd. U kunt dat straks allemaal nog eens (de ouderen) of voor 't eerst (de jongeren) horen. Hoe arm hadden de ge wone mensen het toen? Er wordt niets verbloemd, ook niets 'aangedikt'. De ex positie zal zeer zeker geen grimmig ka rakter krijgen. Men houdt zich aan de feiten zoals die er waren. Als uiterst belangrijk houdt men voor ogen, dat deze expositie wetenswaardig zal zijn, niet alleen voor de eigen bevol king van de kop van het eiland, maar interessant ook voor alle toeristen, óók Duitse. Laakbaar zou het zijn aan onschuldige toeristen, gezellig op vakantie, op een expositie onverwerkt oud zeer of een de monstratieve vijandigheid ten toon te spreiden. Over dingen, die vijftig jaar geleden gebeurden! Goed, er was een bezetting en dat weten zij ook. Iets heel anders is het als men op een mens-vriendelijke wijze laat zien hoc 't eiland er toen uit zag, hoe de mensen hier leefden tix;n, hoe zij zich redden in toch vaak moeilijke omstandigheden. Hoe vernuftig zij waren in 't bedenken van oplossingen. En daar kan men dan plezier in, of respekt voor hebben. Enkele technische bijzonderheden: De aanwezige verlichting behwfde dringend verbetering (hing met plakband aan elkaar). Aan een rail zijn verrijdbare spotjes nu bevestigd, zodat elk voorwerp of tafercel apart belicht kan worden. Deze voorziening was in de begroting opgenomen en is blijvend. De mensen, die zo nijver aan het werk zijn deze expositie gestalte te geven (vier avonden per week van 7 tol 11 uur) wen sen vooralsnog anoniem te blijven en verrichten al deze werkzaamheden puur uit een zekere liefhebberij en geheel belangeloos. Verschillende konstrukties worden daarbij door hen thuis vervaar digd en in de toren mee naar boven ge sjouwd. Mag ik opmerken hier bewonde ring voor te hebben avond aan avond in die koude toren met slechts een hete kan koffie bij zich? Zo'n inzet, dat enthou siasme, zie je maar zelden. Zo van harte wens ik deze mannen toe hier een goede en ook waardige tentoon stelling wear te mogen maken, ook al moet er nu nog verschrikkelijk veel werk verzet worden (ze zijn maar met z'n drieën). Ik houd u op de hoogte, alles is nu nog in voorbereiding. Weer andere mensen hebben de taak op de schouders genomen een begeleidend herdenkingsboekje samen te stellen en voor de schooljeugd van de gehele ge meente Goedereede een aantrekkelijke lesbrief te verzorgen, waarmee de aan dacht en intersse van onze jeugd gewekt en gestimuleerd zal worden ten aanzien van een stukje heel nabije geschiedenis. De Hoek.se en de Kabeljauwse twisten, de Tachtigjarige Oorlog, daar leerden wij allen alles van. De periode 1940-1945 is eigentijdse geschiedenis, zeker even belangrijk. En voor 't grijpen: veel men sen uit deze tijd leven immers nog. Mét hun belevenissen, hun verhalen. In dit opzicht is 't leuk te vernielden, dat er steeds meer men.sen zich melden - 't kostte ook veel speurwerk! - die hun eigen aparte verhaal te vertellen hebben, bijzondere opmerkingen, wetenswaar digheden en aanwijzingen. Vaak ook nog met oude voorwerpen uit '40-'45, bon- kaarten, foto's, e.d. Kleding blijft natuur lijk héél bijzonder! Het spreekt vanzelf, dat dit zeer op prijs gesteld wordt, één en ander kan van veel waarde zijn voor Goerees' expositie. Nieuwe suggesties worden graag inge wacht bij mijn man op tel. (01879) 1451. En zo wordt er voorlopig verder gedacht en gebouwd. Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toe komst, maar vergeet ook nimmer zijn historie! Het is ons aller gemcen.schaps- goed. Dieke Schippers-Vaarzen Morel De expositie zal plaatsvinden op de eerste torenzolder. Beneden zullen de gebruikelijke zaken zoveel en zo zorgvuldig mogelijk in tact blijven. Alles zal bewaakt worden vanuit een T.V.-circuit. Het Ouddorpsc nuiscum Raad- en Polderhuis zal nu)rgcnmiddag (za terdag) en volgende weck dinsdag- t/m zaterdagmiddag, telkens van 2 tot 5 uur, geopend zijn i.v.m. de dan aangebroken crocus vakantie. Naast de vaste opstelling is er een expositie ingericht onder de titel: „Kijk, dat zit zó", die (X)k V(X)r kinde ren vanaf tien jaar erg interes.sant is. DIERENBESCHERMING Gevonden te Sommelsdijk: LAPJESPOES Inlichtingen over gevonden of vermiste dieren: (01875) 1887. (vervolg van voorpagina) Laatste stukje Heeft de gedeputeerde enig idee wanneer het laatste stukje omleidingsweg bij Stel lendam er kan komen? „Het is in hoofdzaak een kwestie van geld", zegt de heer Jansen. „Alle gronden zijn al in ons bezit. De verdere procedure in het kader van de ruimtelijke ordening is redelijk eenvou dig. Zelfs het tracé is in grote lijnen be paald, het zandlichaam is al aanwezig. De kosten bedragen ongeveer 9 miljoen. Het is moeilijk te zeggen wanneer dat bedrag beschikbaar is. Ons huidige bud get is zeer beperkt; voor de hele provin cie Zuid-Holland 20 miljoen per jaar. Daarvan is ruim de helft gereserveerd voor de verkeersveiligheid: rotondes, verkeersregelinstallaties, oversteekplaat- .sen en dergelijke. Moeten we daaruit afleiden dat de omlei ding langs Stellendam weinig kans van slagen heeft? De heer Jansen: „Je weet dat ik een zorg vuldig politicus ben met liever één vogel in de hand dan tien in de lucht. Maar je weet ook dat ik een volhouder ben om te zien of ik een vogeltje kan pakken voor Goeree-Overflakkee. Ik zal nadrukkelijk bezien in het kader van decentralisatie van rijkstaken, be voegdheden en gelden of ik de 'ontbre kende schakel Stellendam' kan laten .sco ren". Leefbaarheid en veiligheid „Het verkeer uit de dorpskernen halen heeft alles te maken met de leefbaarheid en de verkeersveiligheid in de dorpen" zegt de heer Jansen. „Natuurlijk zijn de problemen in het ver stedelijkt gedeelte van Zuid-Holland nij pender dan hier, maar de provincie pro beert hier (X)k zo veel mogelijk te doen. Een paar jaar geleden heb ik bijvoor beeld met de streek afgesproken om voor tien milj(x;n gulden de verbinding Mid- delhami.s/Stad aan 't Haringvliet te re- konstrueren. In een breed provinciaal perspektief gezien had dat niet de aller hoogste prioriteit. Het waterschap Goe- ree-Overhakkee heeft daar ook een be langrijke rol in gespeeld". Gevaarlijke verkeerssituaties gaan gede puteerde Jansen zeer ter harte. Daarom zou hij de omleiding rond Stellendam graag gerealiseerd zien. ,,Het is mij ook veel waard een werkstuk af te maken", zegt hij, ,,maar de financiële middelen zijn beperkt en wat het zwaarst is m(x;t het zwaarst wegen". Het aanleggen en verleggen van wegen kost enorme bedragen. Er is ook veel tijd mee gemoeid. ,,Je moet grond verwer ven, de geëigende procedures volgen. Het duurt gemiddeld 10 jaar voordat een weg van plan tot werkelijkheid is gewor den. Juist omdat er zoveel mee samen hangt moet je zorgvuldig zijn in je afwe ging en je kunt ook niet zomaar wat be loven", aldus de heer Jansen. MIDDELHARNIS RSB-competitie De Zwarte Pion 3 had donderdag 16 fe bruari een uitwedstrijd tegen Numans- dorp 2. Werd vorige keer al verloren van koploper Beijerland, ditmaal werd het, tegen de nummer twee van deze groep, opnieuw een nederlaag: 5'/^-2Vi. De eer ste nul werd geïncasseerd toen Taaie veel te laat in Numansdorp aankwam. Overigens door schuld van de nationale luchtvaartmaatschappij, omdat een vlieg tuig niet op kwam dagen. Gelukkig won Van der Does (tot zijn eigen verbazing en de onze) zijn partij, zodat de stand weer gelijk was. Ook Van der Waal wist zijn partij te winnen en Wolters hield remise, maar de rest van de partijen ging verloren. De Zwarte Pion staat nu in de middenmoot met twee gewonnen en twee verloren wedstrijden, bord 1: R. Gelderblom - M. L. v.d. WaalO- I bord 2: A. Rombout - H. Taaie1 - O bord 3: M. J. Remceus - R. Wolters'/i - bord 4: H. de Keijzer - L. StolkO - I bord 5; M.M. Schrijver - L. NclemanO - 1 bord 6: H. A. M. Bicsaart - J. NoordijkO- I bord 7: B. C. K(x;stering - H.K.SmitO- 1 bord 8: J. P. Gelderblom - C. v.d. Does1 -O Uitslagen huishoudelijke competitie (20 februari 1995) Groep 1: M. Verolmc - R. van HooffVè - Vi Ant. Visser - M. H. R. v. d. WaalO - 1 A. L. Mourik - J. du Pree1 - O In een Pirc offerde Verolme tegen Van Hooff in de opening een pion. Hij kon echter niet doordrukken, zodat het remi se werd. Du Pree had tegen Mourik zijn dag niet. Hij verloor vanuit de opening (Damepionspcl) ccn pion. Na afruil van stukken, resulteerde ccn toreneindspcl, dat wil gemakkelijk zou kunnen winnen. Du Pree gaf daarom op. Groep 2: J. Boeter - M. L. v. d. Waal'/i - V2 G. de Jager - R. van Doom1 - O L. Stolk - E. VerbeekVi - V2 H. Taaie - R. Wolters1 - O C. J. Smit - P. LesuisVi - V2 Een sterk spelende Stolk kreeg voordeel tegen Verbeek. Hij kon zijn voordeel echter niet verzilveren, zodat het remise werd. Grwp 3: W. Markwat - C. Groenendijk1 - O H. K. Smit - P. VermeijI - O L. Neleman - B. L(X)sjcsO - 1 F. Meiaard - J. NoordijkO - 1 Loosjes is goed op dreef. Na de over winning van vorige weck, was het deze keer Neleman die van hem verloor. Omdat het invullen van een belastingfor mulier nog altijd een ingewikkelde klus is, waar je als jongere vaak niet zo maar één twee drie uit komt, geeft de Jonge renorganisatie CNV een handleiding uit speciaal gericht op jongeren. Veel jongeren weten zelfs niet dat ze te veel betaalde belasting via een T-biljet kunnen terugvragen. Uit een onderzoek van de Jongerenorga nisatie CNV blijkt dat 60% van de jon geren met een vakantie- of bijbaan nog nooit te veel betaalde belasting heeft teruggevraagd. In de handleiding bij het T-biljet wordt duidelijk uitgelegd hoe je het formulier precies moet invullen. Ook wordt uitgelegd hoe je kunt bereke nen of je daadwerkelijk geld terug kunt krijgen. Vooral jongeren die ook te ma ken hebben met studiefinanciering kun nen van deze brochure profijt hebben, omdat in deze handleiding tips zijn op genomen hoe je op de voordeligste ma nier het belastingformulier kunt invullen. Verder kunnen jongeren telefonisch te recht bij een team van deskundigen wan neer er nog vragen of problemen zijn bij het invullen. De handleiding plus het T-biljet kun je voor 2,95 aanvragen door te bellen naar (030) 939333 tijdens werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. (Voor leden van de Jongerenorganisatie CNV is dit infor matiepakket gratis). Op dit nummer kun je (x)k terecht met je vragen over het T- biljct of je bijbaan. Zondag 26 februari 1995 (Ie Lijdenszondag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.-30 uur ds. R. Veldman en 18..30 uur ds. S. de Jong, Numansdorp. Ehen- Haëzer: 9.30 uur ds. S. de Jong en 18.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 en 18,30 uur leesdienst - Ger. Kerk lO.(X) uur ds. J. van Wes tenbrugge en 18.30 uur ds. J. Vlaar- dingerbrock - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek en 18.30 uur ds. J. J. van Holten, Zegveld. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. van Vreeswijk, Hei en B(x;icop en 18.00 uur ds. J. van Oos tende, Schcrpenzeel - Ger. Kerk lO.(K) uur leesdienst en 18.30 uur ds. I. J. Bijlsma, Zuidland. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. lO.(X) en I8.(X) uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 17.00 uur drs. P. Rozcboom, Gardcrcn - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. A. Brussaard, Stellendam en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. IO.(X)en 18.00 uur lee.sdien.si. HERKINGEN - Herv. Gem. lO.(X) uur ds. A. Schaap en 18.(X) uur kand. N. den Ouden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en I8.(X) uur ds. G. Mulder - Luka.skapel HDG 10.15 uur kand. T. J. Korten - Rem. Ger. Gem. lO.(X) uur ds. E. L. v. d. Nec-de Bijll Nachcnius - Herv, 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland en 18.00 uur ds. M. Goudriaan, Arnemuiden - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.(X) uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 17.(X) uur ds. A. J. Krol, Gorinchem - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. van Dijk, Tholen en 18.00 uur drs. E. F. Vergunst - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdien.st. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. J. Tceuw en I8.(X) uur ds. J. J. Poort, Oistcrwijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.(K) uur leesdienst - Evangelie Gemeente (De Komeet) Melkweg 75 lO.OOuurdhr. L. V. d. Sluys. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. lO.CX) uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Ger. Gem. 10.00 en 18.30 uur student Schreuder, Nunspect - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. J. Koster, Ouddorp. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur drs. A. C. Feij. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. G. Smoutcr en 18.00 uur ds. E. Ezinga, Yerseke. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazander. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x lce,sdien.st. Op 16 februari 1995 heeft dhr. L. Driesse uit Middelharnis in 'het Prieel' afscheid genomen van zijn werkgever, de provincie Zuid-Hol land. Tijdens de druk bezochte re ceptie ter gelegenheid van zijn ver trek, werd hem door de direkteur van de Dienst Water en Milieu van de provincie Zuid-Holland, de heer ir. H. H. J. M. Goumans, de ereme daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud opge-speld. De heer Driesse kreeg de onder scheiding als blijk van waardering voor de vele werkzaamheden die hij gedurende zijn 34-jarig dienst verband voor de provincie heeft verricht en voor zijn vele ver-dien sten op maatschappelijk ge-bied. De heer Driesse begon zijn aktieve loop baan als timmerman. In 1961 trad hij in dienst bij de provinciale waterstaat van Zuid-Holland. Gedurende zijn lange loopbaan bij de provincie heeft de heer Driesse diverse werkzaamheden op het gebied van de natte waterstaat verricht, voornamelijk op het eilaijd Goeree-Over flakkee. Zijn voorkeur ging echter uit naar de polderzaken. In de loop van de jaren kreeg voor hem het toezicht op de landschapsverordeningen een steeds belangrijker plaats. Vanaf 1987 was de heer Drics.se belast met het handhaven van de milieuwetgeving. De heer Driesse heeft zich vele jaren met grote betrokkenheid ingezet voor de Christelijke Gereformeerde Kerk te Mid delharnis. Ruim 27 jaar heeft hij zitting gehad in de kerkeraad en reeds meer dan 26 jaar bekleedt hij het penningmeester schap. Ook was de heer Driesse bij het jeugdwerk betrokken. Bij de restauratie van de kerk heeft hij vanuit zijn brede kennis en ervaring menig bouwkundig advies verstrekt. De provincie heeft node afscheid geno men van een zeer aktief en alom gercs- pekteerd persoon. Dhr. Driesse heeft de huldiging aller minst zelf gezocht. Het liefst zou hij met stille trom vertrokken zijn, maar superi euren en collega's hebben dat anders be slist. Met vele anderen waren ook de kin deren en kleinkinderen ter receptie ge nood. In z'n dankwoord heeft dhr. Dries.se met op zichzelf-, maar op zijn Schepper ge wezen Die hem steeds de kracht hecfi gegeven en hem, door ziekte heen, hcett gespaard. Weliswaar toonde hij zich erkentelijk voor de gekregen Onder scheiding maar 't was vooral het op schrift aan de achterzijde dat hem aan sprak: „God zij met ons", „dat", zei hij, heeft de Hcere in m'n leven steeds waargemaakt". Vanaf 1 maart ook in Middelharnis Langeweg 19b 3245 KE Middelharnis 01870 - 89143 Leek het vorige weck nog dat de verontdieping van het Slijkgat door het verleg gen van de bctonning omzeild zou kunnen worden, thans wordt aan de nocxlzaak van een nieuwe baggerbcurt niet meer getwijfeld; die moet, vindt de gemeente. zelfs snel worden uitgevoerd. Uit de geul, waarvan de diepte over de hele lengte met een halve meter is vermin derd, zal 4(X).0(X) m' zand moeten worden verwijderd, terwijl de geul juist eind vorig jaar op diepte was gebracht. Van de kosten die ca. één miljoen zullen bedra gen lijkt 900.0(X),- door de gemeente te moeten worden gedragen. Het College heeft de gemeente inmiddels als gedupeerde aangemeld in het kader van de scha deregeling die is opgezet n.a.v. de recente wateroverlast in het zuiden van ons land, daar ligt (X)k de oorzaak van de verontdieping van het Slijkgat waarin zich veel mecgcvcxird zand heeft afgezet. De visscrshaven is nu nog slechts bij hoog water bereikbaar waardoor de aanvoer zich teveel op dat tijdstip concentreert. Het baggerfonds bevat nog 450.0(X),- voor het restant lijkt een beroep te moe ten worden gedaan op de Vismijnreserve. Snel handelen is geboden. De Commissie van advies inzake Visserij en havens beraadslaagt a.s. maandag avond. GEMEENTE MIDDELHARNIS Overlijden slachtoffer van aanrijding 13 februari te Nieuwe Tonge Op 21 februari bereikte ons het bericht dat een tweede gewonde, mevr. van Driel, 49 jaar, uit Oud-Beijerland, van bedoelde aanrijding in het Dijkzigtzie- kenhuis te Roterdam was overleden aan haar verwondingen. GEMEENTE DIRKSLAND Illegaal storten afval Op 22 februari werd er melding gemaakt van het feit dat er aan de Molendijk te Melissant een illegale storting was ge daan van afval. Een nader onderzoek zal worden gedaan, waarna tegen de storter proces-verbaal zal worden opgemaakt. GEMEENTE GOEDEREEDE Brand in witlofschuur Op dinsdagmiddag werd er melding ge maakt van het feit dat er aan de Maria- dijk te Goedereede een oude, buiten gebruik zijnde, witlofschuur in brand stond. De brandweer bluste de brand. Naar de oorzaak zal een onderzoek wor den ingesteld. Poging inbraak In de late namiddag van zondag 19 fe bruari werd op de parkeerplaats van Strand Noord in Ouddorp het slot gefor ceerd van een geparkeerde auto. Uit de auto wordt niets vermist. Van de in Goedereede woonachtige beel dend kunstenaar Hans Dolieslager is een zorgvuldig vormgegeven boekwerkje verschenen over het werk wat hij de laat ste jaren heeft gemaakt. Hans Doliesla ger is op het eiland geen onbekende. Al ruim en jaar maakt hij schilderijen, pas tels en grafiek met als uitgangspunt het landschap van Goeree-Overflakkee. In de catalogus vindt men zijn biografie en elf full-colorreprodukties van schilderij en en werken op papier. De inleiding bij dit boekje is geschreven door de kunsthistorica Corinne Solingcr. Zij beschrijft de unieke kijk van Dolie slager op het ons omringende landschap. Zo schrijft zij over het werk van de Kwade Hoek en de polders rondom Goedereede ondermeer: „Hij roept de sfeer op van een bepaalde plek. En die plek hoeft niet direkt her kenbaar te zijn. Dat verleent zijn werk een zekere abstraktie. Toch zijn zijn wer ken herkenbaar voor ieder, die - net als Dolieslager - verslingert raakte aan dit stukje Hollands landschap". Wilt u het werk van Hans Dolieslager zien, dan kunt u terecht in Goedereede, Pieterstraat 22. Elke zaterdag heeft hij open atelier van 10.00 tot 17.30 uur. Het boekje kost 12,50. Wilt u de cata logus thuis ontvangen, dan maakt u 15,00 (inclusief verzendkosten) over op giro 2600798 t.n.v. J. P. Dolieslager, Goedereede, onder vermelding van 'ca talogus'. U krijgt dan het boekje per om gaande toegestuurd. EGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2