De continuïteit van liet boerenbedrijf op Rabosymposium belicht Mobil D Prachtig nieuw orgel in Herv. Kerl( Ouddorp Gedeputeerde Jansen zoekt mogelijkheden voor omleiding Stellendam ^hmmmo/^ Rally Formula Garage Knöps B.V. Vrachtwagen uitgebrand Concert De Hoop KUNST-ANTIEK en INBOEDEL in verenigingsgebouw Rockanje Dorpsplein 17, ROCKANJE VEILINGBEDRIJF HERCULES Weer flinke botsing bij Nieuwe Tonge Vakantiebjjbelclub Ooitgensplaat Ramoco b.v. PYdA-kandidaten voor Zuid-Holland T.V.-UITZENDING POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdiji<Tel. (01870) 8 26 29. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Voor één middag herleefden de Ra- bobanken, van Ooitgensplaat t/m Nieuwe Tonge, weer hun vroegere status specifieke Boerenleenban- ken te zijn. Met name de cliënten uit de agrarische sektor kregen alle aandacht op het seminar dat dins dagmiddag in 'Grutterswei' te Oude Tonge werd gehouden. Een gezamenlijke studiemiddag over een hoogst aangelegen onderwerp: 'de continuïteit van het agrarisch bedrijf' en hoe dat werd beluis terd... Het voortbestaan van het agrarisch be drijf is niet meer een vanzelfsprekend heid, meer dan ooit moet daaraan gewerkt: „zij die niet vernieuwen gaan er zeker aan", was een van de uitspraken van een jong agrarisch ondernemer die 't had gehaald door een kalkoenenmesterij aan z'n bedrijf toe te voegen, videobeel den toonden z'n succes, 't Gaf vooral de jongeren te denken, doorwerken in 't oude patroon zal onvoldoende zijn. 't Komt op schaalvergroting aan, op ver laging van de kostprijs en 't behalen van betere resultaten en m.b.t. dat laatste vooral op inventiviteit, vindingrijkheid die men zelf aan de dag zal moeten leg gen. Aldus luidde het antwoord aan de man die 't gehoorde toe wilde passen: „stel, ik ben zo'n ondernemer die z'n bedrijf vergroot met hectare's a 40.000,-. Zegt u me maar hoe ik die rendabel maak", luidde z'n vraag. Vraagsteller en de an deren met hem werden op eigen inventi viteit terug geworpen. Vooral te letten op de verlangens van de consument lijkt geboden want die is het die de vraag bepaalt en zo kan het lukken van bedreiging kansen te maken. „Maak er een uitdaging van", noodde een van de inleiders. Kalkoenen waren al gepasseerd, struisvogels ook, tomaten en andere teelten, maar ook noemde ze de verkoop aan huis van eigen produkten, het kamperen bij de boer en als 't zou moeten het werken buitenshuis... Anderzijds klonk ook het advies te blij ven doen waar je goed in bent en bij de opzet van een nieuwe poot onder 't be drijf altijd het ondememers-ABC te han teren, analyseren, begroten en konklude- ren. De Rabo heeft z'n deskundigen die daarbij graag zullen adviseren. De des kundigheid vierde deze middag hoogtij in de lezingen die werden gehouden door mevr. H. A. Zevenbergen-Barendregt, dr. G. B. J. Dietvorst die uitlegde hoe N.B. met de fiscus als bondgenoot een oude- daagsvoorziening kan worden opge bouwd en door dhr. W. v. d. Wal, agra risch kredietadviseur van Rabobank Ne derland. Over de toepasbaarheid van 't gehoorde werd nog enige tijd gediscussieerd. Niet iedereen leek op slag geïnspireerd, maar geen nood: „je vindt het idee soms bij de kapper of in de Margriet", had mevr. Ze venbergen laten horen. Een eigen idee moet het zijn, want men zou het begrij pen: „als iedereen er in duikt is de wer king ook weer averechts". Maar het was best een geanimeerde mid dag geweest daar in de Oude Tongese 'Grutterswei'. Dhr. R. L. Dingemans, dir. Rabobank Ooitgensplaat hoopt in elk geval in 'een stukje behoefte' te hebben voorzien. De aanwezigen hebben in elk geval wat geestelijke bagage meegekre gen, werd vastgesteld. De grote belang stelling had de organisatoren in elk geval goed gedaan. Een Duitse groot-volume vrachtwagen, geladen met lege eierkartons, is woens dagmorgen uitgebrand op de dijk rich ting Battenoord, onder Nieuwe Tonge. De chauffeur heeft de aanhangwagen nog kunnen ontkoppelen zodat die ge spaard bleef. Hij vermoedde dat de brand door broei is ontstaan; de kartons waren nog warm toen ze direkt na fabricage werden inge laden. De brandweer van Oude Tonge heeft de brand geblust. Fanfare-orkest De Hoop uit Stellendam zal op zaterdag 4 maart a.s. een concert geven in de gymnastiekzaal van het Haegse Huus. De aanvang van deze avond is bepaald op 20.00 uur en de toe gang is gratis. Voor de pauze zal het beginnersorkest van De Hoop een optre den verzorgen. Beide orkesten staan onder leiding van dirigent Arie Stolk. Het ligt in de bedoe ling er een 'lichte muziekavond' van te maken. Enkele titels van door het begin nersorkest uit te voeren werken geven dit al aan: Samba Sensation, Red White and Blues, The Marching Band. Ook mu- ziek-pedagoog Henk van Lijnschooten levert met zijn Kleine Suite over Volks liederen zijn aandeel aan het beginners orkest. Na de pauze treedt het Fanfare-orkest De Hoop voor het voetlicht. Het lichte pro gramma met o.a. MacArthur Park en The Flintstones wordt onderbroken door het prachtige, maar zeer moeilijke concert stuk New Life van Maurice Hamers, waarmee De Hoop op het aanstaande KNF-topconcours op 27 mei weer een gooi naar de landstitel hoopt te doen. Tevens wordt de inventaris van dit verenigingsgebouw geveild. Inname on taxatie vari gooderen* die u voor dezB kunst en antlekveiling wilt inbrengen, zaterdag 26 februari van 11.00 tot 20.00 uur- Informatie: tel. (01814) 4262 Op de Provincialeweg bij Nieuwe Tonge bij de afslag naar de parallelweg, nabij het vroegere tramcafé, had dinsdagmid dag een forse botsing plaats. Een voorgesorteerd staande Talbot per sonenauto die naar auto-schadebedrijf Karels wilde, met aan het stuur mevr. L. uit Melissant, werd vanachter door een automobilist uit Bruinisse aangereden waardoor de wagen op de linkerbaan te recht kwam en daar een tegemoetkomen de Citroen BX, bestuurd door dhr. Tuk uit Middelhamis, raakte. Bij de botsing raakte de bestuurster ge wond, zij werd in het ziekenhuis opgeno men. De Talbot, zowel als de BX raakten totall-loss. 't Was ditmaal lang wachten op de am bulance omdat de plaats van het gebeur de onduidelijk was doorgegeven. COMBI Ter ondersteuning van de aktie die wordt gevoerd ter verkrijging van een scan in het ziekenhuis te Dirksland wordt a.s. maandagavond op het net van de kabel krant, een T.V.-uitzending aan de belangrijkheid van dit apparaat gewijd. Aanvang half 8. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Vond jij het ook zo leuk afgelopen zo mer op de Vakantiebijbelclub in Ooit gensplaat? Op D.V. 3 maart zijn we er weer. Deze keer niet in de tent voor de Nederlands Hervormde kerk, maar in El- thato. Die dag hebben we speciaal voor u en jou een programma samengesteld. 's Morgens om 10.00 uur beginnen we met de kinderclub voor de kinderen van 4-12 jaar. We zingen, vertellen een ver haal uit de bijbel en knutselen gezellig, 's Middags is er om 14.00 uur een leuke kindermiddag. Jullie komen toch alle maal?! 's Avonds nodigen we iedereen, jong en oud, uit om samen met ons te komen zin gen. Deze sing-in begint om 20.00 uur in Elthato. We rekenen op jullie komst. De vakantiebijbelclubcommissie Ooitgensplaat Door orgelbouwer Gebr. van Vul pen te Utrecht wordt de komende weken de laatste hand gelegd aan de afbouw van het nieuwe orgel dat door de Ned. Herv. gemeente is aangekocht. Het is de bedoeling het instrument rond Pinksteren in ge bruik te nemen. Het besluit tot aanschaf van een nieuw orgel dateert van een drietal jaren gele den toen bleek dat kostbaar onderhoud aan het vroegere orgel niet lang meer zou kunnen worden uitgesteld. Over de kwaliteit van dat instrument bestonden bovendien gerede twijfels waarom tot de aanschaf van een nieuw instrument werd besloten; het kost rond de 1 miljoen gulden. Met een financiële aktie, giften en kol- lektes voor het orgelfonds is het overgro te deel van dat bedrag al door de ge meente opgebracht. De omvang van het nieuwe instrument werd geadviseerd door Jan Jongepier, cantor-organist te Leeuwarden. In acht moest worden genomen dat de erediensten door gemiddeld 1100 bezoe kers worden bijgewoond. Het orgel waarvan wordt gehoopt dat het vele generaties mee zal gaan heeft de volgende dispositie: Hoofdwerk: Prestant 16' disc. Prestant 8' Bourdon 16' Roerfluit 8' Octaaf 4' Quint 3' Superoctaaf 2' Tertiaan 2 sterk Cornet 4 sterk disc. Mixtuur 4-6 sterk Fagot 16' Trompet 8' Bovenwerk: Baarpijp 8' Quintadeen 8' Prestant 4' Gemshoorn 4' Nasard 3' Woudfluit 2' Flageolet 1 Vox Humana 8' RENAULT-dealer Rugwerk: Prestant 8' af F in het front Holpijp 8' Octaaf 4' Roerfluit 4' Octaaf 2' Sesquialter 2 sterk Mixtuur 4-5 sterk Dulciaan 8' Pedaal: Prestant 16' af F in het front C t/m E eikenhout Subbas 16'eiken Octaaf 8' Octaaf 4' Mixtuur 4 sterk Bazuin 16' Trompet 8' Trompet 4' Cornet 2' Manuaalomvang: C t/m f" Pedaalomvang: C t/m f Koppelingen: Hoofdwerk - Rugwerk Hoofdwerk - Bovenwerk Pedaal - Hoofdwerk Pedaal - Rugwerk Tremulant voor Rugwerk en Bovenwerk. Volhouder die nadrukkelijk zal bezien of hij de 'ontbrekende schakel' kan realiseren Aan de vooravond van de staten verkiezingen is het wel eens goed om een gedeputeerde aan zijn jasje te trekken en te vragen wat hij voor ons heeft gedaan/doet. In Stel lendam treffen we de gedeputeerde die verantwoordelijk is voor ruim telijke ordening en wegen op Goe ree-Overflakkee, de heer Th. F. J. Jansen. Aandacht voor het gebied Ted Jansen is een bestuurder, die je over al tegen het lijf kunt lopen, want hij is er om bekend dat hij zich veelvuldig oriën teert in zijn werkgebied. Ooit wees ik hem de weg toen hij de ruimtelijke situ atie bij molen De Eendracht in Dirksland in ogenschouw kwam nemen. We zagen hem bij de watertoren om zich persoon lijk op de hoogte te stellen van de ge vaarlijke verkeerssituatie, nadat burge meester Boonstra direkt na zijn benoe ming tot burgemeester van Dirksland bij de provincie aan de bel was gaan hangen voor verkeerslichten. We zagen hem in Middelharnis op een avond over wegen, in Goedereede bij de opening van de verbouwde visafslag, in Middelharnis op een bijeenkomst over verkeersveiligheid en geheel toevallig een keer op de Voorstraat in Oude Tonge. Samen met gemeente- en waterschapbe stuurders opende hij wegen en fietspa den, die met behulp van provinciale gel den werden aangelegd. Niemand staat er meer bij stil dat gede puteerde Jansen een belangrijke aanzet heeft gegeven om het doorgaande ver keer over Goeree-Overflakkee om de woonkernen heen te leiden. In 1982 opende hij het zogenaamde 'pootje van Ouddorp', in 1985 de omlei ding om Middelhamis en in 1989 de om leiding om Dirksland. Waar het over verkeer gaat is de hele provincie Zuid-Holland het werkgebied van de gedeputeerde. De verkeersproble matiek van de grote steden betekent ech ter niet dat hij de aandacht voor de lan delijke gebieden verliest. We ontmoeten hem deze keer aan de rand van Stellen dam; enigszins verwaaid bekijkt hij daar De Partij van de Arbeid heeft voor de Statenverkiezing op 8 maart twee kandi daten op verkiesbare plaatsen die de be langen en wensen van Goeree-Overflak kee uitstekend kennen. Jaap Wolf is lijsttrekker voor de PvdA en Ruud van Dongen staat op een 15de plaats. Jaap Wolf is op Goeree-Overflakkee ze ker geen onbekende. De heer Wolf heeft de verkeerssituatie van de provinciale weg. Omleiding Stellendam is de ont brekende schakel in een serie omleidin gen die de dorpen hebben verlost van drukte, uitlaatgassen en lawaai. (vervolg op binnenzijde van dit blad) enige jaren in Goedereede gewoond. Vo rig jaar was hij als waarnemend burge meester van Oostflakkee direkt betrok ken bij de mogelijkheden en knelpunten van Goeree-Overflakkee. Ruud van Dongen is fraktievoorzitter van de PvdA in de gemeente Goedereede en lid van het bestuur van het ISGO. Na 9 jaar raadslid te zijn, hoopt hij nu de overstap naar het provinciebestuur te maken. De PvdA-federatie Goeree-Overflakkee is bijzonder verheugd, dat deze twee goede politici zich gaan inzetten in de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 VEILING Deze veiling geschiedt in opdracht van Gemeente en andere belanghebbende (nala tenschappen en boedelscheidingen) om kontant geld of betaalcheques a.d. meest bie dende t.o.v. Heren Gerechtsdeunwaarders van Kampenhout en Groen uit Brielle. KIJKDAG: Zaterdag 4 maart van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag 6 maart van 13.00 tot 17.00 uuren van 19.00 tot 21.00 uur VEILING: Dinsdag 7 maart, woensdag 8 maart en donderdag 9 maart, aanvang 19.30 uur. Nieuwe Haven 105, Schiedam. Tel. (010) 4738523 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE OUDOORP Wesisiraat 35 - Telefoon (01878) 16 12 Fax 3734 HENESSE - Pnntshop - Hogezoom 172- Telefoon (01116) 24 00 SOHMELSDIJK - Westkrakeelsiraai 8 - Telefoon (01870)86841 Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 2496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1