10 jaar Herv. zangvereniging 'Jedutliun' Degradatiezorgen voor Good-Luck MelJssants echtpaar Van Heukelen 65 jaar getrouwd Forum-avond natuurontwikkeling op Goeree-Overflakkee Samenspel bij Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' Startschot dorps vernieuwing S'dijk Concert in Ned. Herv. Kerk te Middelharnis Overhandiging jubileum cd Lezing in Nieuwe Tonge Flakkeese Mix Winter tenniskampioenschappen Extra kerkdiensten GerefGemeenten Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 21 FEBRUARI 199; Zaterdagavond II februari, even voor half acht, het koor Jeduthun' treedt het kerkgebouw binnen, ongeveer 100 vrouwen en mannen. Gelijktijdig toont het koor de nieu we koorkleding: de vrouwen in de nieuwe toga (bordeau-kleur), de mannen met nieuwe strik en pochet in bijpassende kleur. Na een welkom aan de vele genodigden en bezoekers en in het bijzonder burg meester mevr. Sleurink, door de voorzit ter, de heer MeHssant, volgde een muzi kale opening met het lied 'Als ik kom tot U'. Het programma bevatte veel liederen over Jeruzalem, die ook uitgebracht zijn op de cd. Waarom een cd over Jeruzalem? De voorzitter verwoordde het als volgt: „De mensen zingen al duizenden jaren over Jeruzalem. Omdat Jeruzalem meer is dan een stad in Israël. Omdat Jeruza lem een geheim heeft, want in Jeruzalem raken hemel en aarde elkaar aan. Het hart van het oude Jeruzalem was de tem pel, het huis van God. Hier wilde de grote God kleine mensen in Zijn huis ontvangen. Jeruzalem is een vaderhuis en een moederstad, zelfs de Filistijn en de Tyriër en de Moren worden erin opge nomen en ze mogen zingen. Ik ben daar geboren." Jeruzalem, stad van grote hoogten, maar ook donkere diepten. Maar het is ook de stad van de belofte. De stad van de trouw en de genade van God, die Sion herbou wen zal en Jeruzalem zal maken tot een licht vo<ir de volkeren. Omdat Jeruzalem ook het .symbool is van de tcx;komst van God, een hemels Jeruzalem, dat zal nederdalen uit de hemel. Een stad waarin geen zon en maan is. "Uw licht, o stad Jeruzalem', wat ook de titel is van de jubileum-cd. Het koor heeft ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een bijzondere cd gemaakt. Het is geen cd van een verza meling van zomaar wat liederen. De cd heeft een struktuur waarin alle delen op gebouwd zijn rond het centrale thema: Jeruzalem, Jeruzalem. De luisteraar zal drie delen ontdekken. Het zijn liederen van verlangen, van ingaan en van het visioen, van het nieuwe Jeruzalem. En tus.sen de drie delen door klinken vrolij ke kinderstemmen, het lijken kinderen in de straten van Jeruzalem, waarvan de profeten in hun liederen zingen. In velerlei kleuren is getracht een moza ïek te maken als muzikaal schilderij van Jeruzalem. Het zijn kleuren van honder den zangers die samen psalmen zingen, de kleuren van het feestelijk koperwerk en een juichend orgel; zo beluistert men ook de glans van heldere kinderstemmen en de weemoedige stem van een viool, de eenvoud van solostemmen, en de feestelijke tonen van de allerhande muziekinstrumenten. De cd die eindigt met liederen over het komende Jeruzalem, het nieuwe Jeruzalem dat nederdaalt uil de hemel. De kunstenaar Arie Boers heeft op een fraaie wijze dit beeld in een aquarel weergegeven. De voorzitter noemde het een resultaat van vele uren werken van koorleden, dirigent, solisten, muzikan ten, opnamelechnikus Ron Konings en de bestuursleden. De voorbereiding van de cd heeft bijna driekwart jaar in beslag genomen, om tot een zo hoog mogelijke kwaliteit te komen. Hij bedankte namens het koor een ieder voor de inzet in de afgelopen tijd. De voorzitter sprak de hoop uit dat deze cd een middel zal mogen zijn om men sen te inspireren, te troosten en te bemoedigen, en dat wij dcxir middel van het gebed. God mogen ontmoeten, en het geloof te versterken in de verwachting van een stad waarin geen rouw en ver driet meer zal zijn. Een stad waar God altijd bij de mensen zal zijn, waar hemel en aarde voor altijd samen verenigd zijn. Wat was het uitgangspunt voor aanvang van de wedstrijd tegen Vitesse? Good-Luck op de 3e plaats van onderen en Vitesse trot se koploper, daarbij aangetekend, dat de onderste twee ploegen de graderen naar de promotieklasse en Vitesse in feite alleen Kapellen nog kent als opponent voor de titel. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen stond nog gebrand op het netvlies van de spelers uit Middelharnis. Vitesse, toen de vorm van de dag hebbende en Good- Luck absoluut niet in de wedstrijd, de klasseerde Good-Luck op hooghartige wijze. Want wat te denken van een eind uitslag van 20-3. De coach van Vitesse had de afgelopen week gebruikt om zijn team niet te wijzen op de kracht van de tegenstander, maar veel meer gewaar schuwd voor onderschatting. De eerste helft liet echter twee gelijk waardige ploegen zien, waarin Good- Luck brutaal de leiding nam en met een 3-2 voorsprong ging rusten. Dit was met name te danken aan goed verdedigend spel. Na controle bleek in de rust dat 1 van de korfbalpalen wel erg veel te ver duren had gehad van de vele aanvallen. Om dit euvel te verhelpen duurde de rust noodgedwongen enkele minuten langer. De tweede helft leek een voortzetting te worden van de eerste helft, maar dat klasse zich niet verloochent, werd al snel duidelijk. Binnen 7 minuten na rust stelde Vitesse orde op zaken. Een 3-2 achterstand werd omgebogen in een 3-7 voorsprong. Dit kwam aan als een mokerslag en het angstbeeld van de eerste wedstrijd tus sen beide ploegen doemde weer op. Toch was dit een opmerkelijke periode in de wedstrijd, want het spelen op een hoger niveau impliceert niet alleen ster kere tegenstanders, maar ook betere scheidsrechters. Dat dit geen unanieme mening was, getuige de vele reakties vanaf de tribune op de leiding van scheidsrechter Leo van der Vaart. Dit was echter meer ingegeven door het rood/witte hart van de supporters, dan van enige vorm van objektiviteit. De scheidsrechter was de gehele wedstrijd daar waar hij problemen kon verwach ten. Vitesse toonde zich ook nog eens heer en meester in het uitlokken van overtredingen. Dick Boeter haalde ver haal bij de scheidsrechter, doch het be toog van de aanv(x;rder van Gocxl-Luck werd maar tot op zekere hoogte geaccep teerd. Zijn opmerking was goed voor een bcxïking. Het gevolg van een en ander was, dat er in totaal 9 strafworpen werden gegeven in deze toch zeker niet harde wedstrijd. Na dit stormachtige begin van de tweede helft was de wedstrijd in feite gespeeld. Good-Luck bleef achter de feiten aanlo pen en Vitesse speelde de wedstrijd op routine uit en bepaalde de einduitslag op 6-12. Wat deze wedstrijd vooral gaf was dui delijkheid. Vitesse zal in de onderlinge konfrontatie met de KapcUe uiteindelijk uitmaken wie zich kampioen mag noe men. Good-Luck kijkt naar beneden en zal de twee punten voorsprong, die zij nog hebben op Valto en Luctor, met hand en tand moeten verdedigen. Dat de problemen vooral duidelijk. Van de zes gemaakte doelpunten in deze wedstrijd, dat voor een korfbal wedstrijd te weinig is, werden er vier gemaakt vanaf de strafworpstip. De ploeg is niet in staat om in aanvallend opzicht een vuist van betekenis te maken en dat vooral zal hard nodig zijn in de spannende slot van de zaalcompetitie. Scoreverloop: Petra v. d. Valk (1), Leo V. d. Made (2), Jan v. d. Velde (3). Daarna was het officiële gedeelte aan de beurt, de overhandiging van de jubileum- cd aan de burgemeester, mevr. Sleurink, door de voorzitter, de heer Melissant, waarin hij hoopte dat de burgemeester vele genoeglijke uren zal mogen beleven aan deze cd. De burgemeester zei in haar dankwoord genoten te hebben van deze prachtige avond, en was zeer vereerd met deze cd. Ook zij herkende de stad Jeruzalem in al zijn facetten, en wenste het koor nog veel goede jaren toe. Na de mooi uitgevoerde liederen van het jubilerende koor 'Jeduthun', en de sopraan Willy Fcytel-Bout, waren er ook enkele instrumentale intermezzo's, wat met veel gevoel en passie werd uitge- v(x:rd d(X)r Bart-Jaap de Bakker en Mar van der Veer, en een meditatie van ds. W. Westland over Psalm 77:14 (O God, Uw weg is in het heiligdom). Waarna het slotlied 'Zegen ons Algoede', geen mooier slot had kunnen zijn van deze jubileum-avond. De organist van deze avond en tevens vaste organist van het koor was Bart- Jaap de Bakker. Het geheel stond onder leiding van dirigent Mar van der Veer. Tevens werden in gebouw 'De Hoek steen' nog enkele cd's uitgereikt aan enkele vertegenwoordigers van verschil lende verzoekplatenprogramma's, zoals Hervormde kerk Middelharnis, Her vormde kerk Sommelsdijk, Dizo, Rogos en de Slof. De cd is verkrijgbaar op de volgende adressen: W. Melissant, Hobbemastraat 41, 3241 AL Middelharnis, (01870) 85760 A. van Nimwegen, Kastanjelaan 50, 3241 BJ Middelharnis, (01870) 82377) A. Kamp, Rembrandtlaan 25, 3241 AG Middelharnis, (01870) 86679 De verkoopprijzen zijn: cd 39,95; me 22,50. MELISSANT Verkoping vrouwenver. 'Draagt ell(anders lasten' der Ger. Gemeente Donderdag 23 februari hopen we onze verkoping te houden in het zaaltje van de kerk. De verkoopuren zijn van 's mor gens 10 uur tot 's avonds 8 uur. Ieder is heel hartelijk welkom. Er is weer veel variatie, o.a. voorwerpen van Fimo klei, baby-artikclen, zeepjes, zakdoeken, kaarten, kleden, kussens, kapmanteltjes, sokken e.d. Ook allerlei gebak, advokaat, cake en koekjes. Dit jaar is voor het eerst het zendingswinkel tje aanwezig. De vrouwenvereniging hoopt dat velen een kijkje komen nemen. Mogen we zeg gen: tot ziens D.V.?! D.V. donderdag 23 februari zal Dr. Ir. J. v. d. Graaf uit Huizen een lezing verzor gen over het land van de Bijbel, Israël. Een land dat in de wereldgeschiedenis een grote plaats inneemt. Een land waar de Heere naar Zijn eigen Woord een be doeling mee heeft, zeker in het laatste der dagen. Daarom wordt u opgewekt deze avond te bezoeken om hier meer over te horen. Ds. P. den Butter heeft ooit hierover een boek geschreven met als titel: 'Volk tus sen eeuwigheid en eenzaamheid' en ook zeer lezenswaardig is een boek van dhr. C. J. Buys getiteld: 'Israels aanneming, het leven uit de doden'. De avond begint om kwart voor acht. Het belooft een leerzame avond te wor den en u wordt allen hartelijk uitgeno digd. TERNEUZEN - OOLTGENSPLAAT Oud-schipper L. van Gent Hzn. overleden Vrijdag 17 februari 1995 is op de leeftijd van 80 jaar onverwacht overleden, de oud-schipper, de heer Leendert van Gent Hzn., weduwnaar van mevrouw Johanna Bakker, wonende te Temeuzen. Corres pondentie-adres: Bachlaan 108, 4536 GE Temeuzen. De plechtigheid voorafgaande aan de be grafenis zal gehouden worden op woens dag 22 februari om 14.30 uur in de aula op de Zuiderbegraafplaats te Temeuzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvin den op de Zuiderbegraafplaats aldaar. Vrijdag 24 februari, aanvang 19.30 uur, treden de dwarsfluitleerlingen van Cees Veerman en de gitaarleerlingen van Leo Verkerk voor het voetlicht. De Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' geeft opnieuw acte de presence met on geveer 50 leerlingen in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. De uitvoerenden, de docenten en het be stuur nodigen u van harte uil dit evene ment bij te wonen. De toegang is gratis. De Muziekschool, die momenteel zo'n 230 leerlingen telt, is een aktief en springlevend instituut. Met grote regel maat organiseert zij leerlingenpresenta- ties voor elke weer weer een stampvolle Dickhuuszaal. Muziek is niet alleen iets waar je zelf rijker van wordt; muziek moet (K)k af en toe de gelegenheid krij gen een ander te verrijken. Muziek wil communiceren en daar kun je ook als 'musicus' in opleiding niet vroeg genoeg mee beginnen. Deze avond kunt u genieten van allerlei vomien van samenspel. Het fluitkcwr, drie grote gitaarensembles en diverse fluit/gitaar duetten spelen composities van o.a. Giuliani, Purcell en Vivaldi. Ook staan er veel arrangemen ten van Jelle Hoogenhuis op dit pro gramma met overwegend populaire (klassieke) muziek. Kortom het wordt dankzij veel enthou siasme en vakbekwaamheid een prachtig concert waarvoor wij hopen op uw roya le belangstelling. DIERENBESCHERIVIING Vermist In Achthuizen: POES, grondkleur wit, oranje/rood en zwart op de rug. Linkeroog blind. 1,5 jaar oud. In Dirksland: POES, H jaar, muisgrijs met oranje. Draagt een rood bandje met belletje, is nogal schuw. Inlichtingen over gevonden en vermi.ste dieren: (01875) 1887. Vrijdag 24 februari wordt officieel het startschot gegeven voor de Dorpsver nieuwing van Sommelsdijk. Mevr. L. E. Stolker-Nanninga (Gedepu teerde van de provincie Zuid-Holland) zal om 15.00 uur een plaquette onthul len bij de waterpomp op de Voorstraat. Alle inwoners van Sommelsdijk zijn van harte uitgenodigd deze heuglijke gebeur tenis bij te wonen. Op n, 18 en 25 maart worden kam pioenschappen gehouden in 'de Staver' in Middelharnis. Er wordt gespeeld in 3 sterktes: E D2, Dl en C. Deelname is alleen mogelijk indien men lid is van een Flakkeese Tennisvereniging. Speeltijden zijn van 17.00 tot 24.00 uur. Opgave bij uw wedstrijdsecretaris. De inschrijving sluit op 28 febmari a.s. of eerder, als het max. van 48 koppels is bereikt. De Ie ronde wordt in poule-systeem gespeeld; de kosten bedragen ca. 22,50 - 27,50. 'Apollo' Nieuwe Tonge Nederlandse Kampioenschappen Solisten Op 12 febmari j.l. zijn twee leden van Muziekvereniging 'Apollo' Nieuwe Tonge naar de Nederlandse Kampioen schappen voor Solisten geweest in Bussum. In verband met hun eerder behaalde successen, namelijk KNF-kam- pioen werden Gert Zweerus en Ronald v.d. Ouden, beiden lid van Muziekver eniging 'ApoUo' Nieuwe Tonge daartoe uitgenodigd. In de sectie D (multi-per- cussion) ere-divisie behaalde het duo een heel mooie 2e prijs met 45,5 punten. Ze hebben dit jaar nog meer noten op hun zang, want op 1 april moeten zij deelnemen aan het Topconcours in Arnhem, om wederom te proberen bondskampioen te worden. Zijn er mensen die in verband met de aansprekende resultaten van dit duo lid willen worden van de drumband van Muziekvereniging 'Apollo' Nieuwe Tonge kunnen kontakt opnemen met P. Gebraad (01871) 2125. De instrukteur van de drumband is Gert Zweerus. De repetities zijn één keer in de twee weken op donderdag in 'Ons Dorpshuis'. Als 't gegaan is zoals ze 't zich hadden voorgesteld, dan voelt het echt paar Jan en Maartje van Heukelen-Grootenboer uit Melissant zich van daag heel wat beter dan op deze dag 5 jaar geleden. Toen zijn ze van dt ondervonden belangstelling nogal ondersteboven geweest en dat mocht niet weer gebeuren... Toen, 5 jaar geleden, vierden ze 19 febmari hun 60-jarig huwelijksfeest, maar 't zaal tje van het bejaardencentmm had lang niet alle gasten kunnen bergen. „Man..., als je 't gezien had", zeggen ze nog wat beduusd. Jazeker, ze hadden 't heel fijn gehad, maar 't was de inmiddels hoogbejaarden toen wat teveel geworden. De viering van hun 65-jarige -, de briljanten bmiloft hebben ze daarom 't karakter van een verjaar dagsviering gegeven, gewoon thuis op Margrietstraat 13, de bejaardenwoning waarin ze al twintig jaar een gelukkige oude dag beleven, hij nu 86 en zij 84. Allebei een beetje hardhorend geworden en mevr. Van Heukelen nogal wat mgprobleempjes, maar beider humeur heeft daar niet onder geleden, ze zijn niet klagerig maar Gode dankbaar nog bij elkaar te zijn. „Want d'r zijn er maar enkelen die dat beleven", weten ze en dhr. Van Heukelen somt op wie van z'n oud-collega's van 'de bouwput' op Stellendam er al zijn heengegaan. Hij verwijlt nog graag een poosje in die periode, jaren waarin hij in de bouwkeet slo ten en sloten koffie heeft gezet. Een best bakje moest hij hebben gezet, want bij 't afscheid heeft hij daarvcx)r alle lof gekregen. Uit het huwelijk werden een zoon en twee dochters geboren, zes kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen zijn er en zoon Niek, die in de straat woont, heeft een hond die ix)k elke dag even langs komt. Ze hebben zich wel 'es opgegeven voor een plaatsje in 'Geldershof', maar anderen, in moeilijker omstandigheden, moesten tot dusver voorgaan en ze vinden 't wel best, in de Margrietstraat met het voor- en achtertuintje en 't schuurtje waaruit dhr. Van Heukelen zo z'n fiets pakt, want in de Melissantse mst doet hij nog wel 'es z'n rond je. Vroeger deden ze dat op hun Solex en dat was genieten. Nu genieten ze van al die herinneringen, ook aan de herinnering van de viering van de 65-jarige bmiloft, giste ren, gezellig thuis. „Dat bin 'k mar 't liefste", zegt mevr. Van Heukelen, „lekker thuus." En gelijk heeft ze! St. Adullam voor Gehandicaptenzorg Opbrengst spekulaas- staven-aktie De huis aan huis verkoop van afgelopen zaterdag 18 febmari van spekulaasstaven in Nieuwe Tonge, Middelharnis en Sommelsdijk heeft het mooie bedrag opgebracht van netto 2051,80. Het comité Goeree-Overflakkee bedankt iedereen heel hartelijk vcwrde inzet: bakker v.d. Ham die de spekulaassta ven gebakken heeft; de werkgroep Nieuwe Tonge, de schooljeugd en iedereen die heeft geholpen met verkopen; en natuurlijk ook u, die bij ons gekocht heeft! We hopen een volgende keer D.V. weer op u te mogen rekenen! DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Vlaardingen. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's Gravenpolder. OOLTGENSPLAAT - De dienst van a.s. woensdagavond, waarin zou voorgaan ds. B. v. d. Heiden van Har dinxvcld-Giessendam, gaat NIET door. OOLTGENSPLAAT Bibliotheek 'EIthato' donderdag gesloten De Chr. Leesbibliotheek 'EIthato" i^ donderdag 23 febmari a.s. voor het uitle nen van boeken gesloten. Donderdag 16 februari 1995 was het sfeervolle Prieel te Middelhar nis goed gevuld met mensen die geïnteresseerd zijn in natuuront wikkeling op Goeree-Overflakkee. Zij waren daar op uitnodiging van de Vereniging voor Natuur- en Landschapsontwikkeling Goeree- Overflakkee. Deze vereniging heeft najaar 1994 een natuurontwikkelingsplan voor Goeree- Overflakkee gepresenteerd en wilde een vervolg geven aan dit plan door met be stuurders, belanghebbenden en belang stellenden te discussiëren over de kon- kretisering van dit plan. De aanwezigen waren van diverse pluimage, zo ook de forumleden. Gemeenteraadsleden, wet houders, vertegenwoordigers van Land bouworganisaties en Natuurbescher mingsorganisaties, bestuurders van het Waterschap waren aanwezig. Het forum bestond uit: Dhr. C. H. Krantz, Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland; Dhr. H. L. van Kampenhout, dijkgraaf Waterschap Goeree-Overflakkee; Dhr. A. J. C. van Pelt, burgemeester Oostflakkee; Mw. E. Smit, lid Provinciale Staten Zuid-Hol land voor de PvdA; dhr. P. Noordermeer, voorzitter Landinrichting en vertegen woordiger Landbouworganisaties; Dhr. J. Hendriks, namens de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee. Onder leiding van dhr. E. P. van Heemst, Tweede Kamerlid voor de PvdA ontspon zich een boeiende di.scussie. De forumleden benaderden vanuit hun achtergrond en kennis op diverse vragen, zoals het persoonlijk beleven van de aan wezige natuur op Goeree-Overflakkee, wat ze voor mogelijkheden zien in het natuurontwikkelingsplan, of ze vinden dat er een Landschapsplan voor Goeree- Overflakkee moet komen en welke bij drage hun eigen organisatie kan leveren aan de uitvoering van het plan. Vanuit de zaal reageerden de Gezamen lijke Landbouworganisaties door diverse kanttekeningen te plaatsen bij het door de vereniging ontwikkelde natuuront wikkelingsplan. Zij vonden dat er een te negatief beeld geschetst werd wat betreft de natuuront wikkeling de laatste decennia. Ook de positieve bijdragen van de agra riërs welke leidden tot bovenstaande ont wikkeling werden te weinig onderkend. Bij monde van dhr. J. Hendriks, namens de vereniging werd duidelijk gemaakt, dat grondige inventarisatie van de toe stand van de natuur op Goeree-Over flakkee uitgewezen had, dat er wel de gelijk stukken authentieke natuur ver dwenen zijn. Uit de gevoerde discussie deze aVond sprak de teneur, dat er van diverse zijde (Natuur- en Landschapsbeheer, Water schap, Gemeenten, Provincie, Landin richting, Landbouworganisaties) de bereidheid is om met elkaar om tafel te gaan zitten en tot de eventuele ontwikke ling van een Landschapsplan voor ge heel Goeree-Overflakkee te komen, zoals bijvoorbeeld in de Hoekse Waar4 reeds gestalte heeft gekregen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2