SLA UW SLAG VERLICHTING 30 tot 40% KORTING v.o.f. van Splunder Electro Koninklijk Goud bij 't afscheid van de brandweer Unieke woonvoorziening door samenwerking 'Geldershof en woningbouwvereniging 'Dirksland' Werkbezoek fraktie PvdA uit Provinciale Staten aan Goeree-Overflakkee Dodelijk verkeersongeval Brandweer burenhulp fijfi ami^ËinaH gedurende 2 dagen; 24 en 25 februarï POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Wij houden grote schoonmaak 'm de Kamer-, Wand-, Slaapkamer- en Tafellampen, Plafon Iers Alleen bij kontakte betaling: (Celdt ook op onze verlichting In de showroom van Meubel" en Taptjthandet Hameeteman, Dorpsweg 1) porp^weg 6,3253 AH Ouddorp. Telefoon (01878) 1204. Fax ^76$ immiÊÊ Op dinsdag 28 februari zal de fraktie van de PvdA uit de Provinciale Staten van Zuid-Holland een verkiezingswerkbezoek brengen aan Goeree-Overflakkee. Om 12.00 uur zullen zij ontvangen worden door het College van B en W van de gemeente Oostflakkee, waar zij een lunch aangeboden krijgen. Tijdens de lunch worden een aantal zaken aan de orde gesteld, die bij de gemeenten op Goeree- Overflakkee spelen. Dit zijn achtereenvolgens de glastuinbouw- en landbouwpro blematiek, de woningbouwlokaties, de bedrijfsverplaatsingen en de ziekenhuis voorziening. Om 13.30 uur zal een rondrit met een bus over het eiland gemaakt worden om vergezichten èn knelpunten te bekijken. 0;r. 15.30 uur zal het zieken huis in Dirksland worden bezocht, waar aansluitend om 17.00 uur een persconfe rentie gegeven zal worden. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft op de Oudelandsedijk, ook wel de Lorre- dijk genoemd, een eenzijdig verkeerson geval plaats gehad waarbij de 36-jarige, gehuwde, heer A. Buys uit Battenoord om het leven is gekomen. Op weg naar huis heeft hij met z'n per sonenwagen eerst enkele bomen ge schampt om vervolgens een boom fron taal te raken. De botsing was dermate hevig dat de bestuurder ter plaatse aan z'n verwondingen overleed. Het schrikbeeld van elke brand weerman die zich ter blussing spoedt dat de blusauto z'n diensten weigert, is de brandweer van Som melsdijk zondagavond overkomen. Tijdens de oefenavond, dinsdag te voren, was de wagen al met vereen de krachten aan gang geduwd, waar om later in de week nieuwe accu's waren aangebracht, maar zondag avond toen 't wél menens was, wei gerde de wagen opnieuw, nu zó ra dicaal dat de brandweer van Mid delhamis naar 't karwei werd ge stuurd. In de hal van een flat in Sommelsdijks nieuwbouw had de jeugd papier aangestoken zodat de hal zich met rook had gevuld. De brandweer van Middelharnis bluste dus in Sommelsdijk, een his torisch feit dat door de Sommels- dijkse spuitgasten niet licht vergeten zal worden... De rode haan moet maar niet weten dat in Stad Jaap Maliepaard het gezelschap van brandbestrijders heeft verlaten, 't Gevreesde beest heeft zich in de jaren dat dhr. Maliepaard blusgroep 4 leidde rustig gedragen, beducht voor de slagkracht van de bevel voerder en de door hem geïnspireerde ploeg. Zaterdagmiddag bij het afscheid kon de burgemees ter dan ook tevreden vaststellen>dat de periode Maliepaard niet door spektakulaire uitrukkingen gemarkeerd is geweest. Maar spektakulair werd de brandweerloopbaan van dhr. Maliepaard met een Eremedaille in goud afgerond; burg. mevr. Sleurink heeft hem die zeer van harte opgespeld aan het eind van een ruim 21-jarige verbondenheid, waarvan 16 jaar als bevel voerder waarin hij, maar dat beweren we slechts op eigen titel, een haast militaire discipline hanteerde. De gedegenheid waar mee dhr. Maliepaard zich van z'n taak gekweten heeft en de nauwgezetheid waarmee hij rapporteerde, heeft burg. Sleurink wel 'es jaloers gemaakt, zo bekende ze zaterdagmiddag. In het Stadse 'Trefpunt' om dhr. Maliepaard heen vele brand weercollega's uit eigen Middelhamis' korps en van het eiland want de pil moest verguld, al heeft dhr. Maliepaard zelf voor het afscheid gekozen vóór hij daartoe om leeftijdsredenen genoopt zou zijn. „Ik kwam vrijwillig en ik ga vrijwillig", heeft daartoe z'n motief geluid en dat werd gerespekteerd. „Een man die staat voor z'n woord", werd met Koninklijk Goud uitgezwaaid en met de wens dat de Stadse gemeenschap nog lang van z'n diensten gebruik zal mogen maken, want die heeft dhr. Maliepaard er vele verleend, aan o.a. de voetbalver eniging die qua ledental omhoog schoot en aan de Woning bouwvereniging. Brandweerman af Commandant Leen Jordaan sprak met een bijzondere betrok kenheid op de afscheidnemer omdat hij vermoedt hoe 't voelt, straks geen brandweerman meer te zijn, de pieper af te leggen en 't voortaan van anderen te moeten horen hoe 't is gegaan. Laatst nog, bij de hulpverlening in het Noordlimburgse Arcen en Velden, was bevelvoerder Maliepaard met z'n mannen meegegaan en dat sierde hem niet weinig. Bijzonder deugd doet het dhr. Jordaan dat dhr. Maliepaard z'n gedrevenheid op z'n manschappen heeft overgebracht, zodat de slagvaardigheid in 't brandweerbestrijden gewaarborgd blijft. Een mid-week of week-end in GranDorado was een afscheids cadeau van het korps Middelhamis en dhr. Maliepaard heeft de blijvers tenslotte een inspirerend afscheidswoord nagelaten. Toen was 'ie metterdaad brandweerman-af en dat zal wennen worden. Niet zonder trots presenteerden de woningbouwvereniging 'Dirks land' en het verzorgingshuis 'Geldershof' afgelopen week het bouwplan voor een gezamenlijk woonzorgcomplex van vijftien woningen bij 'Geldershof'. Het woonzorgcomplex - kortweg WOZOCO genomend - is een uniek projekt, tot stand gekomen door effektieve samenwerking van het verzorgingshuis en de woningbouwvereniging. Eenmalige kans Bij de presentatie van het plan in 'Gel dershof' werd de nieuwe woonvoorzie ning met tekeningen en een maquette in beeld gebracht. Namens de woning bouwvereniging zei de heer G. W. Robijn dat het woonzorgcomplex een unieke aanvulling is op de woonvoorzie ningen in de gemeente Dirksland. De heer Robijn vertelde dat het projekt mogelijk is gemaakt door een eenmalige subsidie van de rijksoverheid. „We zijn al een poosje bezig om een pro jekt als dit van de grond te krijgen", aldus Robijn. „Medio vorig jaar moest er opeens in sneltreinvaart worden gewerkt om het plan indieningsgereed te krijgen. We hoorden eind juni verleden jaar dat het plan vóór 1 december 1994 inge diend woest worden vanwege de be schikbaarheid van een budget. Dat over heidsbudget verviel per 1 januari 1995 en kon niet een jaar worden opgescho ven. Er is met man en macht aan gewerkt en we zijn blij dat het gelukt is om het plan op tijd in te dienen. Deze apparte menten zijn in Dirksland echt nodig." Inleunwoningen De vijftien appartementen - zeven bene den en acht boven - worden aan de zuid kant van 'Geldershof' aangesloten en hebben hun voordeuren in het verzor gingshuis. De woningen zijn dus inpan dig. Het zijn geen aanleunwoningen zoals we die op Goeree-Overflakkee bij voorbeeld al kennen bij het verpleeghuis in Sommelsdijk. Men zou de appartementen 'inleunwo ningen' kunnen noemen: de bewoners wonen zelfstandig maar kunnen direkt gebruik maken van de faciliteiten van 'Geldershof'. De huizen zijn geschikt voor echtparen. Zo'n appartement bestaat uit een woonkamer, slaapkamer, keuken, badkamer/toilet en een hobby ruimte waarin eventueel een extra bed geplaatst kan worden. Ieder appartement beschikt over een fietsenberging. Om het complex qua stijl en uitvoering te laten aansluiten op 'Geldershof heeft de woningbouwvereniging Architecten bureau Gelderblom B.V. te Boskoop opdracht gegeven het woonzorgcomplex te ontwerpen. Architect Gelderblom heeft ook 'Geldershof' ontworpen en het huidige ontwerp is geheel in overeen stemming met het bestaande gebouw. Het ene complex is logisch met het ande re verbonden. Door de vaste verbinding met 'Gelders hof' kunnen de toekomstige bewoners van het woonzorgcomplex drempelloos gebruik maken van de faciliteiten die het verzorgingshuis te bieden heeft: sociale alarmering, warme maaltijden, wassen van linnengoed, rekreatieve aktiviteiten, bibliotheek, fysiotherapie in de aktive- ringsruimte, winkel, kapsalon en bank. De bewoners van de appartementen zul len indien nodig hulp krijgen bij de alge mene dagelijkse verrichtingen. Hulp bij persoonlijke verzorging of hulp in de huishouding bijvoorbeeld, voor zo nu en dan of voor langer. Aangepast De voorzitter van het bestuur van 'Gel dershof', de heer A. J. Schouten, prees de snelle samenwerking van alle partijen die bij het bouwplan betrokken zijn. Hij sprak ook waardering uit voor het gemeentebestuur. „Dankzij de gemeente zullen de appartementen ook geschikt zijn voor rolstoelgebruikers. De wonin gen hebben brede deuren, een hoog toi let, een traplift en een antislipvloer in de badkamer. Voor die voorzieningen is een subsidie-aanvraag bij de gemeente inge diend in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Het col lege van burgemeester en wethouders stelt de raad voor een subsidie van 3500,- per woning beschikbaar te stel len." Volgens de Wet Voorzieningen Gehan dicapten zijn de gemeenten verantwoor delijk voor aanpassingen van bestaande woningen. Aanpassing van een bestaan- de eengezinswoning kan meer dan 20.000,- kosten. Voor de gemeente kan het op den duur dus een besparing opleveren als er mensen, voor wie aan passing van een bestaande woning nodig is, naar het woonzorgcomplex gaan. Vandaar het voorstel om het woonzorg complex te subsidiëren met gelden in het kader van de Wet Voorzieningen Ge handicapten (WVG)." Combinatie Door de bundeling van drie op zichzelf staande subsidies is het mogelijk de zorg op maat te bieden die in de gezondheids zorg en ouderenzorg wordt gepropa geerd. Zelfstandig wonen en toch de nodige zorg direkt bij de hand hebben. In die behoefte zal het woonzorgcomplex bij 'Geldershof' gaan voorzien. De woningbouwvereniging 'Dirksland' kan op deze manier bouwen voor oude ren en gehandicapten, 'Geldershof' kan meer gaan betekenen voor een groep ouderen die anders tussen wal en schip terecht zou komen. Om in aanmerking te komen voor een woning in het woonzorgcomplex zal men met een aantal faktoren te maken hebben. Over dat soort dingen praten we verder in een volgende editie van deze krant met de heer L. Verwijs, direkteur van 'Geldershof', en de heer J. de Geus van de woningbouwvereniging. Goede naam Een exacte huurprijs van de woningen is nog niet te geven. Die zal onder meer afhangen van de preciese bouwkosten. Inmiddels hebben een aantal bouwbedrij ven voor de bouw ingeschreven. Op 7 maart aanstaande vindt de aanbesteding plaats. Op dit moment kunnen er geen uitspraken gedaan worden over het moment waarop de bouw gerealiseerd zal zijn. Daar horen we later meer van. Over een toepasselijke naam voor het woonzorgcomplex wordt nog gedacht. Suggesties uit de gemeenschap zijn zeer welkom en wie denkt een goede naam voor dit nieuwe projekt te weten, wordt verzocht die toe te sturen aan 'Geldershof', Poldersweegje 2, 3247 KE Dirksland. VOOR BEELD EN GELUID COMBI FOTO - VIDEO - STUDIO REPORTAGE FOTOGRAFIE C3 m C=I C3 CU CZ3 OUDDORP - Wesistraai 35 - Telefoon (0IÖ78) 16 12 fax 3734 RENESSE - Prmtshop - Hogezoom 172- Telefoon IQ tl 16) 24 0 J SOMMELSDIJK - Westkrakeelstraat 8 - Teleloon (01870)8 6841 De direktie, de bestuurders en de ambtenaar die het projekt gaan realiseren. Een perspektieftekening van hoe het worden gaal.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1