Ernstige botsing bij Nieuwe Tonge Aartsen op het verkeerde pad Zendingsavond te Stellendam Van 'Het Startblok', voor Bangladesii Politieberichten Goeree-Overflakkee Zwemmen voor goed doel VïdêovrIjwHiigers gevraagd Bijeenkomst FLO's: DIERENBESCHERMING No. 6376 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Europarlementariër Sonneveld tegen plannen minister DIRKSLAND - Dat flink wat Flak- keese boeren het niet eens zijn met de plannen van Landbouwminister Van Aartsen, bleek donderdag avond wel in wijkgebouw 'De Schakel' in Dirksland. In grote getale waren ze aanwezig om te lui steren naar ir. Jan Sonneveld, landbouwspecialist en lid van het Europees Parlement voor het CDA. De Europarlementariër was uitgenodigd door de Flakkeese Landbouworgani saties (FLO) om te reageren op de plan nen van de minister om het Europees Landbouwbeleid af te schaffen, de prij zen van de landbouwprodukten komen dan tot stand door het systeem van vraag en aanbod. De boeren zijn bang voor een groot inkomensverlies. Voorzitter van de vergadering, de Stellendamse landbou wer L. Visser, vertolkte op de avond de gevoelens van de aanwezige boeren. „Van Aartsen komt uit Haagse kringen, hij weet niet eens het verschil tussen een os en een stier. De minister is nu bezig met de opruimingsdienst voor de land bouw." Ook Sonneveld is het niet eens met de landbouwminister. Hij verdedigde het gemeenschappelijk landbouwbeleid en noemde het een 'kunstmatigheid als de boeren zwaar onder de kostprijs moeten produceren'. Dat gebeurt nu al in de graansektor. Daar zijn de prijzen de afge lopen drie jaar met zo'n 30 procent gedaald. De boeren worden gecompen seerd middels inkomenstoeslagen. Schrikbeeld De gedachte dat Nederland een groot aandeel betaalt aan de Europese Unie (EU), is volgens Sonneveld onjuist. Volgens de Europarlementariër is het voor buitenstaanders moeilijk in te zien dat granen een 'spilfunktie' hebben, ze vormen slechts een gering deel van de produktie van de Nederlandse akker bouw. Sonneveld vertelde dat wanneer graanproducenten in andere Europese landen overgaan op het telen van vrije gewassen, zoals aardappelen, dat grote gevolgen heeft voor de Nederlandse akkerbouwers. Hij vindt in de concept nota van Van Aartsen geen gram zicht op Europese samenhang tussen verschil lende produktiesektoren. „Het is onzin te veronderstellen dat we door produktieregulering de werking van de markt volledig uitschakelen", zei Sonneveld. Hij reageerde op een recent adviesrapport voor het ministerie van Landbouw waarin wordt beweerd dat de Nederlandse landbouwsektor de markt heeft gemist. Sonneveld: „Je moet veel zelfvertrouwen hebben wanneer je dat tegen een bedrijf als Campina/Melkunie zegt dat net het Duitse Südmilch heeft overgenomen en nu één van de grootste producenten van toetjes in Europa is." Sonneveld meent dat marktwerking mogelijk blijft, ondanks de noodzakelij ke rol van de overheid bij afstemming van vraag en aanbod op de landbouw markt. Sonneveld is van mening dat landbouw een van de pijlers is van Europese inte gratie en samenwerking. „De minister bevindt zich in kringen met een lage interesse voor Europa die met gemak over deze zaak spreken. Van Aartsen loopt met zijn ideeën het gevaar om een hoeksteen van de Europese samenwer king weg te nemen", verweet Sonneveld de minister. Bij de volgende uitbreiding van de EU wil Sonneveld op dezelfde manier als aan het begin van de Europese samenwerking te werk gaan. Boodschap Voor de landen die willen toetreden heeft de Europarlementariër al een bood schap: „Jullie worden net als wij in 1958 honderd procent lid van de EU, maar de integratie van de landbouwmarkten zal vanaf het moment van toetreding, binnen een vooraf bepaalde periode, door des kundigen uit de landbouwsektor worden vormgegeven. In eerste instantie blijven er grenzen met heffingen bestaan." Volgens Sonneveld wordt een aantal Oost-Europese landen lid van de EU, hoewel ze ekonomisch nog niet rijp zijn. Ze mogen erbij vanwege politieke rede nen. Hij waarschuwt ervoor dat een ver dergaande uitbreiding niet tot een lossere samenwerking in de EU moet leiden. De welzijnszorg van het verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk organiseert regelmatig filmmiddagen voor de bewo ners. Door middel van film en video worden diverse zaken, die de bewoners aanspre ken, op het grote scherm of op de afde ling vertoond. Oude opnamen, beelden van Goeree- Overflakkee, de natuur, zangavonden etc. worden gemonteerd tot videofilms waar veel bewoners met genoegen naar kijken. Het opnemen, monteren en archiveren van deze videobeelden vraagt veel tijd en precisie. Om het huidige team van videovrijwilli- gers te versterken zoeken wij enthousias te vrijwilligers die binnen het team van D.V. donderdag 23 februari wordt in de Ned. Herv. Kerk te Stellendam een zen dingsavond gehouden t.g.v. het 60-jarig jubileum van de IZB. Medewerking verlenen o.a. het Chr. Mannenkoor 'Door Eendracht Verbon den' uit Stellendam, o.l.v. Johan van Broekhoven. Organiste Marian van Oos tenbrugge; en het Chr. Jongerenkoor 'Psallite Deo' uit Middelharnis o.l.v. Paul Kieviet. Organist Bart Jaap de Bak ker. Meditatie: dhr. M. J. Tekelenburg, evan gelist te Delft. Orgelsolo: Johan van Broekhoven. Orgel samenzang: Marian van Oostenbrugge. De kollekte is voor de IZB. Ook is er een boekentafel aanwezig. Aanvang 19.30 uur. Wij kunnen u verzekeren dat het weer een prachtige avond zal worden, daarom wekken wij u te meer op deze bijzondere avond bij te wonen. U zult er geen spijt van hebben. De Zendingsqommissie Stellendam GOEDEREEDE Kom jij D.V. zaterdagavond 18 februari ook naar de Ark te Goedereede? Er komt iemand van Effatha, een insti tuut voor doven, ons over hun werk ver tellen. We beginnen weer ±20.15 uur. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom. Dus wil je er eens op uit? Kom gerust langs met je vrienden en vriendinnen! de huisomroep dit videowerk willen doen. Opname en montagemateriaal is in onze studio aanwezig. Bent u geïnteresseerd in dit vrijwilligers werk en heeft u enige ervaring met video dan horen wij graag een reaktie van u. Een informatie-, inschrijvingsformulier is te verkrijgen via de receptie van het verpleeghuis De Samaritaan, Kon. Julia- naweg 59, 3245 KA Sommelsdijk, tel. (01870) 88200. met dochter en hond uit - waarschijnlijk - Oud Beijeriand. De bestuurder moest met hoofdletsel naar het Dijkzigtziekenhuis worden gebracht; ook z'n vrouw die voorin zat moest door de brandweer van Middelhamis uit het wrak worden bevrijd. Zij en het meisje dat achterin zat zijn ook naar Dijkzigt vervoerd, de bestuurster van de Renault Clio werd naar Dirksland ver voerd. De bestuurder van de bestelbus had geen zware ver wondingen opgelopen. De autowrakken werden door bergingsbedrijf Smitshoek uit Middelhamis en Visbeen uit Achthuizen geborgen. De leerlingen van de Open bare basisschool 'Het Start blok' te Oude Tonge komen niet alleen maar uit Oude Tonge, dat was aan kleur en kleding duidelijk te zien toen ze gistermorgen alle 195 ver zameld waren in de gemeen schapsruimte van de school, maar 't was niettemin een ho mogeen volkje dat zich een drachtig voor een mooi doel had ingespannen. Om daarover te horen kwam zelfs de burgemeester naar school, de 'nieuwe' burgemeester van Pelt, die ze alleen nog maar op een foto hadden gezien, maar nou was'ie er echt. Als kersvers burgemeester van Oostflakkee weet hij de ge meenteraad, 2 vrouwen en 10 manskerels, goed in 't gareel te houden, maar hij zou ook best schoolmeester hebben kunnen worden want ook de omgang met het jonge volkje gaat hem prima af. Z'n mooie-, maar zware zilveren ambtsketen had de burgemeester thuis gelaten, op 't gemeentehuis en 't waren tientallen kindermond jes die van verbazing openvielen toen de burgemeester liet zien dat'ie met de ketting om de hals helemaal krom zou lopen van 't zwaar gewicht. Schooldirekteur dhr. Reyntjes was best een beetje trots toen hij de burgemeester liet weten hoe de leerlingen hun best hebben gedaan om, tegen de Kerstvakantie vorig jaar, zoveel mogelijk kalenders te verkopen, allemaal voor 't goeie doel, een schooltjesprojekt' in Bangladesh, 't kost maar dertig gulden om daar een kind een heel jaar naar school te kunnen laten gaan. Er werd een bedrag van 900,- bij elkaar gesprokkeld waarvan 30 kinderen in Bangladesh een jaar lang school kunnen gaan. Daar is de jeugd van 'Het Startblok' door de burgemees ter hartelijk voor bedankt. Mevr. J. de Korte, lid van de Stuurgroep vergezelde hem en samen zorgen ze ervoor dat het geld op de goeie plaats terecht komt. „Jullie zullen het zelf ook wel fijn vinden elke dag naar school te gaan", waagde dhr. Van Pelt te zeggen waarop de reaktie tot aan de gemeentegrenzen te horen moet zijn geweest. De cheque werd de burgemeester aangeboden door de oudste en de jongste leerling van de school, resp. Moha- med Jamal (13) en Danilo Ferrer die deze dag jarig was, 4 werd, en voor de eerste dag op school was. GEMEENTE MIDDELHARNIS Beschonken bestuuder Een inwoner uit Stad a/h Haringvliet werd tijdens een verkeerskontrole aange houden terzake het rijden onder invloed. De bestuurder weigerde een volledige blaastest. Het rijbewijs van de man is ingevorderd. Doorrijden na schade In de nacht van 7 op 8 februari werd een geparkeerde auto aan de Langeweg te Middelhamis aangereden door een ander motorvoertuig. De veroorzaker heeft zich niet bij de benadeelde of de politie gemeld. Inbraak in café In de nacht van 7 op 8 februari werd te Nieuwe Tonge in een café ingebroken. Er werden onder andere tabaksartikelen weggenomen. Aanrijding Op 8 februari vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's op de LIjsterbesweg te Middelhamis. De oor zaak was het niet verlenen van voorrang. Alleen materiële schade. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal bromfiets Op 7 of 8 febmari werd vanaf een erf op de Kaai te Dirksland een bromfiets, merk Puch, kleur blauw, gestolen. Parkeeroverlast Aan de Secretarieweg te Dirksland wordt door personeel van de ambulancedienst regelmatig overlast ondervonden van geparkeerd staande personenauto's. Ter plaatste geldt een parkeerverbod. Daar het van belang is dat de ambulancedienst in noodgevallen direkt ongehinderd kan uitrukken, zullen geparkeerde voertuigen door de politie van een bekeuring wor den voorzien. Doorrijden na aanrijding Op 10 februari reed op de Acacia te Dirksland de bestuurder van een perso nenauto, na een aanrijding tegen een geparkeerde personenauto door, zonder zijn identiteit of dat van zijn voertuig achter te laten. Dankzij een getuige kon hij alsnog achterhaald worden. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrijding Op 8 februari vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's te Ooltgens- plaat. Een van de bestuurders reed de Weesmolenstraat in en de andere be stuurder kwam deze straat uit. Omdat een van de bestuurders de bocht niet goed nam, kwamen beide voertuigen met elkaar in botsing. Inbraak woningen Op 8 februari werd ingebroken in een woning te Oude Tonge. Een van de bewoners betrapte de drie manspersonen en zette een achtervolging in, maar raak te de mannen kwijt. In de omgeving van de woning aan de Kolfweg werd een witte personenauto gezien. Tussen 8 en 11 februari werd te Oolt- gensplaat ingebroken in een woning waarvan de bewoners op dat moment niet thuis waren. Winkeldiefstal Op 10 februari werd in een winkel te Oude Tonge een inwoonster van de gemeente betrapt op het plegen van win keldiefstal. Na opmaken van proces-ver baal werd verdachte heengezonden. Eenzijdig ongeval Op 10 febmari raakte op de Provinciale weg te Oude Tonge een bestuurder met zijn personenauto in een slip en kwam aan de linkerzijde van de weg in een sloot tot stilstand. Alleen materiële scha de. Poging diefstald d.m.v. verbreking In de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 febmari hebben onbekenden bij het OK-tankstation aan de Rijksweg 59 te Oude Tonge de betaalautomaat gefor ceerd. Het is niet gelukt om de nachtop brengst weg te nemen. GEMEENTE GOEDEREEDE Inbraak Na een wandeling op het strand Noord te Ouddorp op donderdag 9 februari bemerkte de eigenaar bij terugkeer dat een van de ramen van zijn auto was inge slagen en dat de radiocassetterecorder uit de auto was gestolen. Aanrijding Op de RW57 t.h.v. Stellendam remde de bestuurder voor het gele verkeerslicht. Twee achter hem rijdende auto's konden niet meer tijdig stoppen waama een aan rijding ontstond. Een takelbedrijf takelde twee auto's weg. De Triathlon Vereniging Goeree- Overflakkee organiseert op zaterdag 25 februari een zwemwedstrijd over een afstand van 1 km. Ongeveer 75 tot 100 zwemmers gaan proberen zoveel moge lijk geld bijeen te halen voor de C.T.- scan van het ziekenhuis in Dirksland. Aan het eind van de dag krijgen we drie klassementen, t.w. dames-, heren- en teamklassement. Maar de eindoverwinning is voor de toe komstige gebmikers van de C.T.-scan in ons ziekenhuis. Mede door de belangeloze medewerking van het sportcomplex 'de Gooye' is het mogelijk dat al de inkomsten die dag rechtstreeks naar de stichting VEMA gaan. Dus kom zaterdag 25 februari naar sportcomplex 'de Gooye' te Dirksland. De entreeprijs is 1,-. De wedstrijd begint om 2 uur en duurt tot ongeveer 5 uur. Voor informatie kunt u terecht bij Martin Jelier, tel. (01870)83332. VERMIST te Sommelsdijk: kater, zwart-witte bef, kale plekken. Forse kat. VERMIST te Ooltgenspiaat: zwart poesje, smal-dun, is schuw. Draagt een rood bandje. 1 jaar oud. GEVONDEN: zwart-witte kater, niet gecastreerd. Ongeveer 1 jaar oud. Zwarte vlek op de neus. Gevonden bij het Ru bensplein. Inlichtingen over vermiste en gevonden dieren: (01875) 1887. De enorme ravage Op de Provincialeweg te Nieuwe Tonge, even voorbij tank station Nelisse in de richting Oude Tonge, is gistermiddag om zeven minuten voor 3 een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Dat werd ingezet toen de bestuurder van een Alfa Romeo per sonenwagen, komend uit de richting Middelhamis van z'n rij baan afweek en op de linker voorkant van een naderende Renault Clio-, en vervolgens op een daarachter rijdende bestel bus, met aanhanger, van bandenhandel Hofka Sampermans botste. De 3 wagens schoven op elkaar waarbij de 3 inzitten den van de Alfa ernstig gewond raakten. Het was een echtpaar die werd aangericht. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - HEPORTAGE - FOTOGRARE C3 ca i~^ I r~* ^3 C3 ^3 i OUDOOUP - Westsiraal 35 - Telefoon {01870) te 12 Fax 3734 RENESSE - Pnnlsnop - Hogezoom 172- Teleloon 101116) 24 OJ SOMMELSDIJK - Weslkrakeelslraat B - Telefoon(01870ia6341

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1