Wij leveren al uw drukwerk snel en vakkundig af 1E6B.be Vergoeding tandartshulp verandert ingrijpend Bel de Valentijn-ljjn Reklame Reklame NIET DOORGAAT Valentijnsverpakking JAN ZAAIJER Drukkerij Uw Warme Bakker EILANDEN-NIEUWS: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt Bijzonderheden VRIJDAG 10 FEBRUARI 1995 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN I Mede namens onze kinderen willen wij u allen heel hartelijk bedanken voor de overweldigende belangstelling die wij ter gelegenheid van ons I 25-jarig huwelijk mochten ontvangen, -i U heeft ons verrast door Uw aanwezigheid. Ook onze dank voor de vele kaarten, bloemen en andere attenties in welke vorm dan ook. Mede door u is deze dag voor ons onvergetelijk geworden. J Bovenal komt God de dank toe. Hij bewaarde |- I ons voor elkaar en voor onze kinderen. Molenzicht 113 3247 VB Dirksland H. H. van Straten E. van Straten-Leijdens I DANKBETUIGING I Dank aan doktoren en personeel van het ziéken- huis Merwede en Bethesda. Ds. Hoek voor zijn bezoeken en alle belangstel- I ling van zowel binnen als buiten de gemeente I door o.a. attenties, kaarten, fruit en bloemen. ^jj Heel veel oprechte dank voor zoveel goeds, ook namens mijn man en kinderen. Mevr. J. Klein-Westhoeve Molentienden 119 3253 VH Ouddorp DANKBETUIGING Voor uw medeleven en deelneming ons betoond na het overlijden van onze geliefde zorgzame zuster, schoonzuster en tante JOHANNA WIJLAND-JORDAAN betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank. Onze dank gaat in het bijzonder uit naar ds. Ruijgrok voor het leiden van de rouwdienst en de heer J. van Wageningen voor de verzorging van de begrafenis. Uit aller naam: C. Wielaard-Jordaan Middelhamis, februari 1995 Op woensdag 8 februari jl. werden wij opge schrikt door het plotseling overlijden van onze buurman WILLEM MEIJER Wij wensen buurvrouw Meijer met haar kinderen en verdere familie sterkte toe om dit verlies te dragen. Mevr. J. Aleman-de Goede Mevr. M. P. Swijnenburg Mevr. K. B. van Dijk Fam. A. van der Laan Fam. A. Knape Fam. T. van der Bok Fam. C. van der Klooster Fam. C. Tanis Fam. G. Breen Mevr. C. Troost Mevr. M. T. Akershoek-Blokland februari 1995 Pr. Hendrikweg Ouddorp Met droefheid geven wij kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen mijn geliefde zoon, onze broer, zwager en oom WILLEM MEIJER echtgenoot van Maatje Witte Geb. 16-8-1932 Overl. 8-2-1995 Ouddorp: T. Meijer-Tanis C. Pikaart-Meijer J. Pikaart L. Meijer G. Meijer-Tanis Middelhamis: G. Redert-Meijer Fr. Redert Ouddorp: P. de Jong-Meijer J. de Jong Ouddorp, 8 februari 1995 Enige en algemene kennisgeving Hiermede geven wij kennis dat op 7 februari 1995 is overleden onze broer, zwager en oom GERRIT WESTDUK in de leeftijd van 59 jaar. Uit aller naam: K. Westdijk Den Haag, 10 februari 1995 Correspondentie-adres: Stradivariusstraat 179, 3822 DR Amersfoort De begrafenis heeft in Den Haag inmiddels plaats gehad. Notaris M. A. Korbijn te Oude Tonge bericht dat de aangekondigde executieverkoop van het pand Mariniersweg 6 te Oude Tonge, kadaster: Oostflakkee, Sectie C, nr. 4593, te houden op 27 februari en 6 maart 1995 Voor het verzorgen van uw - Aangifte Inkomstenbelasting 1994 en/of Veimogensbelasting 1995 - Jaarrekeningen Kosten i.v.m. tijdsduurrij-afstandgratis. Voor een redelijke prijs. Vraag vrijblijvend offerte en wij bezorgen liefdevol uw bloemengroet Speciale Vrijdag en zaterdag a.s.: Gevulde eierkoeken met slagroom nu 1.25 Rozijnennotenbolnu voor maar 2.75 Zaterdagmorgen 9 uur: Heerlijk warme bolussen, woFstcbroodjes, appelflappen Appeltaartjes Weekendtaartjes enz. Heerlijke boterkoek Boterkoek met spijs Voorstraat 5 DIRKSLAND Tel. (01877) 1417 Als je op jonge leeftijd je gebit goed onderhoudt, heb je er op latere leeftijd minder zorg aan. En zeker minder kosten. Preventie is door de jaren heen steeds belangrijker geworden. De kwaliteit van de gebitten is hierdoor enorm toegenomen. Deze gedachte moet de politiek op de achtergrond hebben gehad, toen al in het regeerakkoord van afgelopen zomer besloten werd tot ingrijpende veranderingen van de tandheelkunde in het ziekenfondspakket en in de particuliere standaard(pakket)polis. Minder kosten Vanaf 2 Jaar naar de tandarts Volwassenen I Langs deze weg betuig ik mijn dank aan de Allerhoogste Die alles weer wel heeft gemaakt I en mij heeft geholpen door de twee operaties. Zr. Lankhaarlaan 114797 GJ Willemstad Tel. (01687)3283 Langeweg t3 Sommetsdijk Dorpsweg 5 3253 AG Ouddorp (ZH). Tel. (01878) 1477 Boeketten vanaf 12,50 GRATIS thuisbezorgd in Ouddorp, Goedereede en Stellendam. De Visser Onderhoud gebit steeds belangrijker Veel mensen vanaf 19 jaar zullen vanaf 1 januari 1995 de tandartshulp dan ook niet meer automatisch ver goed krijgen van hun ziekenfonds of particuliere verzekeraar. Alleen het preventief onderhoud en bepaalde vor men van specialistische hulp hoeven ze niet zelf te betalen. Voor behande lingen die niet meer wettelijk vergoed worden, kan men zich wel vrijwillig aanvullend verzekeren. Voor jongeren tot en met 18 jaar blijft uitgebreide tandartshulp vergoed. Wel stopt volgend jaar de vergoeding voor onder meer beugels (het werk van de orthodontist) en kronen en bruggen. Dit zijn de meest opvallende wijzigin gen in de nieuwe regels voor vergoe ding van tandartshuip. Die nieuwe regels gaan 1 januari 1995 in en gel den voor iedereen die in het zieken fonds zit of een standaard(pakket)polis bij een particuliere verzekeraar heeft. Al jaren praten politici en deskundigen over de steeds maar stijgende kosten van de gezondheidszorg. Deze kosten stegen de laatste jaren zo flink, dat zij uit de collectieve middelen niet meer zomaar op te brengen zijn. Afgelopen zomer werd in het regeerakkoord van het nieuwe paarse kabinet besloten dat het zo niet langer kon. Daarom stelde men wijzigingen in de vergoeding van tandheelkundige hulp voor. Het uitgangspunt daarbij was om de vergoeding voor tandartshulp aan jongeren te handhaven, terwijl volwas senen zelf verantwoordelijk worden voor hun gebit en een groot deel van de tandartshulp voortaan zelf moeten betalen. Men durfde deze stap aan, omdat de meeste verzekerden hun gebit goed verzorgen en omdat een vrijwillige aanvullende verzekering voor tandarts hulp haalbaar leek. Met de nieuwe regels heeft het kabinet de tandarts hulp aan jongeren tot en met 18 jaar maar voor een klein deel beperkt, zodat er een goede basis is. Omdat een regelmatig bezoek aan de tandarts belangrijk is, blijft controle door de tandarts ook voor volwassenen ver goed. Volwassenen moeten de meeste behandelingen echter wel zelf gaan betalen, tenzij zij zich vrijwillig bijver zekeren. Het is verstandig dat iedereen daarom snel contact opneemt met zijn of haar ziekenfonds of particuliere ver zekeraar. Kinderen die in het ziekenfonds zitten, krijgen vanaf hun 2e jaar een tandarts- kaart. Zij zijn verplicht minstens één keer per jaar naar de tandarts te gaan. Die bezoeken worden bijgehouden op de tandartskaart. Het niet opvolgen van dat verplichte, jaarlijkse tandarts- bezoek gaat ziekenfondsverzekerden vanaf 13 jaar geld kosten. Zij moeten dan namelijk zelfde helft van de kos ten gaan betalen (met een maximum van 500,- per kalenderjaar). Het min stens één keer per jaar bezoeken van de tandarts is dus niet alleen goed voor het gebit, het is ook verplicht om voor vergoeding in aanmerking te komen. Voor alle kinderen en jongeren tot en met 18 jaar blijft een uitgebreid tand artspakket bestaan. In dat pakket zit dus niet alleen preventief gebitsonder- houd, maar ook een aantal behandelin gen. De vergoeding voor preventief gebitsonderhoud geldt voor: - de jaarlijkse controle. (In overleg met de tandarts kan er zonodig ook vaker dan één keer per jaar controle zijn. Dit kost niets extra.); - onderzoek naar de oorzaak van klachten; - wegnemen van scherpe randen aan tanden en kiezen; - opsporen en wegnemen prothese klachten; - voorschrijven van geneesmiddelen; - verwijzen naar een tandarts-specia list, zoals een kaakchirurg; - instructie mondhygiëne (poetsen, sto ken, flossen); - verwijderen van tandsteen. Verder worden voor jongeren de volgende behandelingen vergoed: - tweemaal per jaar aanbrengen van fluoride (voor kinderen vanaf 6 jaar); - aanbrengen van een beschermende laag; - verdoving en pijnstilling; - behandelen van tanden en kiezen, zoals met gewone vullingen; - behandelen van problemen met het tandvlees en het kaakgewricht; - chirurgische tandartshulp; - uitneembare prothetische voorzienin gen, zoals plaatprothesen; - röntgenonderzoek. Als jongeren kronen, bruggen, gegoten vullingen (van goud, zilver of porse lein) of een behandeling bij een orthodontist (bijvoorbeeld voor een beugel) nodig hebben, krijgen ze dat niet vergoed van het ziekenfonds of via de standaard(pakket)polis. Wel kunnen zij zich hiervoor aanvullend verzekeren. Voor de volwassenen vanaf 19 jaar wordt een flink aantal behandelingen door de tandarts niet langer via de wet telijke verzekering vergoed. Er zijn alleen vergoedingen voor het preven tief gebitsonderhoud. Daaronder vallen dezelfde tandarts- werkzaamheden als genoemd bij de jongeren tot en met 18 jaar. Bij behan delingen die verder voor vergoeding in aanmerking komen, blijft het rijtje bij volwassenen nagenoeg leeg. De andere behandelingen die nog wet telijk worden vergoed, zijn: - chirurgische tandheelkundige hulp van specialistische aard (bijvoorbeeld kaakoperaties); - het aanbrengen van tandheelkundige implantaten door tandarts of kaakchi rurg; - röntgenonderzoek voor deze behan delingen. Volwassenen die gewone vullingen, kronen/bruggen of gegoten vullingen nodig hebben of bij wie er een kies uit moet, moeten dat voortaan zelf betalen of zich er vrijwillig voor bijverzeke ren. Ook wortelkanaalbehandelingen en de behandeling van tandvleesziekten val len hieronder. Oe nieuwe regels voor de vergoeding van tandartshuip kennen enkele i)i|- zonderheden, waar iedereen op moet letten. - Vflor volwassenen vervalt de sanerlngskaart, maar ze moeten wel min stens eenmaal per jaar naar de tandarts om het preventief gebitsonder houd vergoed te krijgen. Net zoals bij de jongeren geldt, dat in overleg met de tandarts meer controles niets extra kosten. - Bij zeer ernstige tandheelkundige afwijkingen (zoals een gehemelte spleet) waar specialisten bij betrokken zijn, kunnen zowel jongeren ais volwassenen vergoeding krijgen voor extra tandheelkundige hulp: de bij zondere tandheelkundige hulp. Mensen met een lichamelijke of geeste lijke handicap krijgen dergelijke hulp ook vergoed. -Sommige behandelingen door de tandarts die na 1 januari 1995 niet meer voor vergoeding in aanmerking komen, maar waar vóór 5 novem ber 1994 mee is begonnen, krijgen tot 1 januari 1996 een vergoeding volgens de oude regels (protheses, orthodontie en kronen/bruggen bij jeugdigen). - De nieuwe regels voor vergoeding van tandartshulp staan in het kort omschreven in een folder, die bij postkantoren en bibliotheken verkrijg baar is. U kunt er ook naar vragen bij een bezoek aan uw tandarts of orthodontist.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 3