'Het Prieel' kreeg fraaie face-lift RPF/GPV Blusvoertuig Nieuwe Tonge terug uit Arcen Bouw van de nieuwe 'Prins Maurits' komt naderbij 3>7LL 1 Nog geen sprake grenswijzigingsprocedure van formele start voor Goeree-Overflakkee Elk jaar een 'bruidspaar van het jaar' In memoriam W. Blok Verzorgde vakantieweek voor 55 plus JS^BIBÜO^ 67e Jaargang -,%0D£LB0'^-^' DINSDAG 7 FEBRUARI 1995 No. 6374 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 3392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Over de bestuurlijke positie van Goeree-Overflakkee hebben de Zuidhollandse gedeputeerde Gün- ther en de Commissaris van de Ko ningin mevrouw Leemhuis op 1 fe bruari jl. een gesprek gehad met staatssecretaris Van de Vonder- voort en minister Dijkstal van Bin nenlandse Zaken. Verbazing Aanleiding tot het gesprek was de brief van de staatssecretaris van december vo rig jaar, in welke brief aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland werd verzocht met spoed een grenswijzigingsprocedure ter hand te nemen voor indeling van Goeree-Overflakkee bij de provincie Zeeland. Dit verzoek volgde op de me dedeling van de provincie dat via de ge meenteraden was gebleken dat op Goe ree-Overflakkee geen voorkeur voor Zeeland bestaat. Bij de provincie Zuid-Holland wekte het verzoek van de staatssecretaris zowel naar procedure als inhoud de nodige ver bazing, reden waarom de provincie eerst eens met het ministerie van Binnenland se Zaken wilde praten. Idee van Binnenlandse Zaken Voor staatssecretaris Van de Vonder- voort is het in eerste instantie een voor de hand liggende gang van zaken de voor haar voorgangster uitgezette lijn te volgen. Het oorspronkelijke idee om Goeree-Overflakkee in verband met een nieuw te vormen provincie Rotterdam maar bij Zeeland te voegen is echter niet te rijmen met de uitkomsten van recent onderzoek en bestuurlijk overleg van de provincie Zuid-Holland en de gemeenten op Goeree-Overflakkee. Van de zijde van de provincie Zuid-Hol land is in het overleg met het ministerie dan ook gevraagd om een argumentatie voor het verzoek tot indeling van Goe ree-Overflakkee bij Zeeland. Door Binnenlandse Zaken is toegezegd dat men een argumentatie snel op papier zal zien te krijgen. Voor zover bekend is er door Binnenlandse Zaken geen onder zoek gedaan naar het voor en tegen van indeling van het gebied bij Zeeland. Het zou Binnenlandse Zaken goed uitko men als er vóór 23 maart duidelijkheid zou zijn over de bestuurlijke positie van Goeree-Overflakkee, teneinde één en ander in de pas te laten lopen met de wetgeving voor de nieuw te vormen pro vincie Rotterdam. Aan de provincie Zuid-Holland is daar om gevraagd een definitieve reaktie te geven op het verzoek van Binnenlandse Zaken om een grenswijziging voor Goeree-Overflakkee te starten. Standpunt Zuid-Holland De provincie Zuid-Holland is stellig van mening dat, gezien de besluitvorming van de gemeenteraden op Goeree-Over flakkee en de standpunten van onder meer het bedrijfsleven, het voor Goeree- Overflakkee duidelijk beter is bij de pro vincie Zuid-Holland te blijven. De pro vincie is er na uitgebreid onderzoek en overleg eens te meer van overtuigd dat Goeree-Overflakkee meer samenhang heeft met Zuid-Holland, en met name met Zuid-Holland zuid, dan met Zee land. In de definitieve reaktie op de brief van de staatssecretaris zal het provinciaal be stuur dit standpunt met kracht verdedi gen. Ondertussen zal er nog bestuurlijk over leg plaatsvinden tussen het ministerie van Binnenlandse Zaken en delegaties van de provinciebesturen van Zuid-Hol land en Zeeland om te zien in hoeverre men op één lijn kan komen. In het overleg van 1 februari 1995 is door het ministerie van Binnenlandse Zaken verklaard dat de brief van decem ber 1994 niet gezien moet worden als de definitieve start van een zogeheten ARHI-procedure Jan en Monique Peeman-Jordaan uit Sommelsdijk, ze hebben vorig jaar 29 april een pracht bruiloft gehad in 'het Prieel', maar die pracht zat 'm meer in henzelf en hun vele gasten dan in de feestzaal want die stond er nog wat fantasieloos bij, heel wat minder fleurig dan het jonge paar. Zaterdagmorgen waren ze even terug in het Prieel om een attentie in ontvangst te nemen, een heel mooie, want met z'n zessen mogen ze gratis een week-end naar Port Zélande. Hun namen waren getrokken uit die van alle bruidsparen die in 1994 hun bruiloft in 'het Prieel' hebben gehouden, horeca-manager Henk van den Berg had hen dat laten weten en zaterdagmorgen was het burg. mevr. Sleurink die hen de prijs uit reikte. De burgemeester had hun naam getrokken op de pas gehouden bruidsshow. In een ander Prieel waren ze, want dat heeft, hoe jong ook nog, een face-lift onder gaan. De aannemer had weliswaar fraai werk geleverd, maar aan het decoratieve ele ment was men nog niet toegekomen. Mevr. Grinwis van Woonwinkel 'de Kameleon' loste dat gemis op met het aanbren gen van draperieën, niet overdadig maar heel subtiel en Arjó v. d. Graaff bracht daar bij mooie kleurenfoto's aan. Voorts werden er zijdeboeketten geplaatst en op slag is het Prieel veel sfeervoller geworden, precies zoals deze veelbezochte accomodatie nodig had. Ook uit de bruidsparen die in 1995 hun bruiloft in 'de Staver' vieren zal weer een paar worden getrokken dat volgend jaar gratis naar Port Zélande kan. Kinderschoeisel gevraagd Ze moeten op Goeree-Overflakkee in overvloed aanwezig zijn, niet meer gebruikte kinderschoenen, laarzen en kindersportschoenen. Kinderen in de Oekraïne zouden er bijzonder mee geholpen zijn; wel graag in redelijk goede staat, want een schoenhersteller is in de Oe kraïne niet zomaar bij de hand. Jaap Koppenaal uit Middelhamis zal ze graag in ontvangst nemen op zijn woonadres: Doetinchemsestraat 60, tel. 82561. Graag met spoed i.v.m. een aan staand transport. Donderdag 2 februari jl. overleed Willem Blok op de leeftijd van 95 jaar. Ruim 55 jaar, dus meer dan de helft van zijn lange leven, werk te hij bij Esselink bouwmaterialen te Middelharnis. Willem Blok werd geboren op 1 decem ber 1899. Door een tragisch ongeval overieed in 1914 zijn vader. Vrij kort na dit overlijden werd Willem en ook enige tijd later zijn broer Hein aangenomen door dhr. C. Esselink, die in 1913 een bedrijf was begonnen. Het was de 'Flak- keesche Betonfabriek en Bouwmateria- lenhandel C. Esselink'. In het begin be trof het werk laden en lossen en meehel pen bij de produktie van betonartikelen op het oude terrein langs het havenka- naal. Aangezien Willem er slag van had om met dieren om te gaan, werd hij al vrij snel transportmedewerker. In de praktijk betekende het, dat hij dagelijks met een wagen bespannen met 2 hitten over Flakkee de bouwmaterialen en be- tonbuizen bezorgde. In 1923 werd de eerste vrachtwagen aangeschaft. Het be trof een T-Ford met een laadvermogen van 1% ton. Willem Bolk werd chauffeur op deze nieuwe aanwinst. Met veel trouw en grote inzet werkte hij vijftig jaar in het bedrijf, toen op 18 sep tember 1964 een dubbel feest werd ge vierd. Het nieuwe bedrijfspand met kan toren aan de Molenweg in Middelhamis werd in gebruik genomen. Op die dag werden echter ook 3 jubilarissen binnen het bedrijf koninklijk onderscheiden. Willem Blok ontving de zilveren medail le in de orde van Oranje Nassau. Door burgemeester Hordijk werden zijn broer Hein Blok en ook Hans Auperlé met de bronzen medaille onderscheiden. Nog 5Vi jaar heeft Willem daarna lichte werkzaamheden verricht en bleef zo bij het bedrijf betrokken. In april 1970 nam hij afscheid om daarna nog vele jaren van een welverdiende rast te genieten. Zowel de zakelijke als ook de familieband bleef echter tot op heden bewaard. Met het overlijden van Willem Blok is de laatste man van het eerste uur binnen Esselink bouwmaterialen heengegaan. Donderdag 9 febryari t99S 'De Schakef'i Dirksiand If. J. Sonnevelcl er voor de landbouw nog toekomst?' 20.00 uur DIERENBESCHERMING Vermist: Kater, zwart met witte bef, kale plekken, wordt al VA week vermist. Omgeving Reiger Sommelsdijk. Gevonden: Kater, wit met zwart-grijs gecyperde vlekken, vlek op de neus. Erg aanhankelijk. Gevonden in Sommelsdijk. Inlichtingen over gevonden en vermiste dieren: (01875) 1887. Op D.V. dinsdag 14 februari a.s. zal een openbare verkeizingsbijeenkomst wor den gehouden in het verenigingsgebouw Vita Nova, van Aerssenstraat 5 te Som melsdijk, ter gelegenheid van de verkie zingen voor de Provinciale Staten. Sprekers zijn drs. A. H. de Jongh, frak- tievoorzitter en lijsttrekker van de RPF/GPV-statenfraktie en mr. J. L. Evertse, fraktielid en nummer 2 van de lijst. Gastspreker is dhr. L. van Dijke, fraktievoorzitter van de RPF in de Tweede Kamer. De aanvang van deze avond is 20.00 uur en een ieder is hierbij van harte welkom. Het blusvoertuig van Nieuwe Tonge is zaterdagavond teragge- keerd uit het Limburgse dorp Arcen waar de wagen, met wis selende bemanning, een week lang ingezet is geweest in een verbeten strijd tegen het wassende water. Dat dreigde via het rioleringstelsel het dorpje aan de Maas binnen te dringen maar met 24 blusvoertuigen en 8 dompelpompen is het de samen werkende ploegen - uit de regio Rijnmond, Kennemerland en Haaglanden - gelukt het water weer terug in de rivier te pom pen zodat het dorp droog bleef en voor een kapitale schade werd behoed. Zondagmiddag kon de hulpaktie worden gestopt, Nieuwe Tonge's nieuwe blusvoertuig had toen 122 draaiuren gemaakt en er waren zo'n vijftig brandweermensen uit Middelharnis aan te pas gekomen om de pomp te bedienen. Zondagochtend 29 januari was die vertrokken met aanvanke lijk nog 8 Nieuwe Tongse brandweerlui als bemanning. Later werd dat aantal tot 3 temggebracht, steeds uit een andere blus- groep van het korps Middelhamis. De hulpverieners hadden geen luxe verblijf in Arcen, vooral de eersten, uit Nieuwe Tonge, hebben er ontberingen, vooral kou, geleden, maar 't is de helpers een grote voldoening dat het dorp is droog gebleven. Van de achthonderd huizen bleven er 780 droog, de overige twintig staan buitendijks; een evt. waterschade zou naast al het ongerief op 8 miljoen te schatten zijn geweest. Arcen wordt door tuinderijen omgeven, er is o.a. veel aspergeteelt, en wanneer die zouden zijn overspoeld en door giftig slib bedekt zouden zijn zou de schade 40 a 50 mil joen belopen hebben. De Stichting Bejaardenwerk in samen werking met de Rabobank 'Middelhar nis' bieden een goed verzorgde vakantie reis van 8 dagen voor 55-plussers aan. Goed verzorgd betekent voor hen: volle dig pension, goede kamers en bedden, douche en toilet op elke kamer, een eer ste klas touringcar, dagelijkse uitstapjes, een deskundige reisleiding mee, én een reis-, ongevallen- en annuleringsverzeke ring is inklusief. Deze reis valt onder de voorwaarden van ANVR. De bestemming is Hotel ZONNEHEU- VEL te Beek in Montferland. De reizigers bezoeken onder andere: een 8 kastelentocht met het 15e eeuwse kas teel Bergh, de bossen van Montferland, de Gelderse Achterhoek, de Veluwe, Paleis het Loo, het museum van het Huis van Oranje, Kröller Muller Museum, Market Garden (Airborn) oorlogsmuse um, de Heilige Land Stichting, het ar cheologisch Romeins park Xanten, en even de grens over naar de bedevaartka pel in Kevelaer. Er wordt steeds via mooie binnenwegen gereden op weg naar de excursies. Deze vakantiereis vertrekt op 20 mei vanar het Dienstencentrum te Middel harnis en komt op 28 mei weer thuis. De kosten zijn 799,00 per persoon. Er zijn nog enkele 2 of 3 persoonska mers ter beschikking. U kunt nadere informatie krijgen bij het Dienstencentrum Middelhamis, telefoon 83366. Een sinds tien jaar gekoesterde wens, de bouw van een nieuwe school, zal binnen nu en 21 maanden in vervulling kunnen gaan: dan staat er in Middelhamis, op de plaats van het huidige, een nieuw schoolgebouw voor de Chr. Scholengemeen schap 'Prins Maurits'. Vrijdagmiddag werd ten notariskantore de nog benodigde 3300 m^ bouwgrond door de gemeente aan de Ver. tot Instandhouding van Chr. Voortgezet Onderwijs officieel overgedragen; in totaal zal 10.000 m' worden bebouwd. Op de foto v.l.n.r. burg. mevr. Sleurink, dhr. H. de Kreij, voorz.; dhr. van Papeveld, penningmeester en dhr. P. Blok, secretaris van de Vereniging. Staand notaris Schuring en geheel rechts dir. Boot van de 'Prins Maurits'. Arcen, normaliter een keurig dorp maar nu zag het er zó uil, ontvolkt en chaotisch met zandzakken en brandslangen. FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE I VOOR BEELD EN GELUID COMRJ C3 CD CD CD ^^^^^^^^j C=J CJCDCDCDIznCDIZJCjl OUDDORP - Wesfstraai 36 - Telefoon iQi878) 16 12 i Fax 3734 RENESSE - Prmcshop - Hogezoom 172- Telefoon (01116) 24 00 SOMMELSDIJK - Westkrakeelstraat 8 - Telefoon (Ofsroi 866 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1