Geen weemoed, slechts dankbaarheid bij afscheid van bui|[. van Velzen van Goedereede Geen natte voeten ImjfiomiewfnMi Statencommissie Zuid-Holland ziet geen aanleiding om Goeree-Qverflakkee over te doen aan Zeeland Brandweer Middelharnis helpt in Limburg ,,Met volle teugen van m'n ambt genoten Limburgse varkens op Flakkee Schakel Mub Stellendam Zoutwater-viswedstrijd Ouddorpse Reddingsbrigade in overstromingsgebied 't Was een bere- gezellige autosliow Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommeisdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 In haar vergadering van 27 januari jl. heeft de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaleen (ABZ) van provinciale staten van Zuid-Holland zich unaniem met grote stelligheid uitgesproken over de bestuurlij ke positie van Goeree-Overflakkee. De commissie ABZ staat vier kant achter het standpunt van Gedeputeerde Staten met in te gaan op het recente verzoek van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken om met spoed een grenswijzigingsprocedure te starten voor indeling van Goeree-Overflakkee bij Zeeland. De statencommissie is van mening dat er op dit moment geen sprake kan zijn van een grenswijziging. De commissie vindt de stappen van de staatssecretaris onjuist. De brief van december jl. waarin de staatssecretaris de provincie uitno digt met spoed een zogenaamde ARHI-procedure (Algemene Regels Herinde ling) voor te bereiden, heeft het provinciaal bestuur hogelijk verbaasd, zowel wat procedure als inhoud betreft. De statencommissie is het met Gedeputeerde Staten eens dat er binnen de kort ste keren bestuurlijk overleg tussen Binnenlandse Zaken en Zuid-Holland moet komen en dat de brief van december van tafel moet. Bij de provincie is men het duidelijk niet eens met de argumenten die de staats secretaris in haar brief van december 1994 aanvoert om Goeree-Overflakkee in te delen bij Zeeland. De staatssecretaris gaat er in haar brief van uit dat Goeree-Overflakkee over moet gaan naar Zeeland op basis van onderzoek en bestuurlijk overleg in het afgelopen jaar. Bij de provincie Zuid-Holland stelt men daarentegen dat uit onderzoek en be stuurlijk overleg tussen de provincie Zuid-Holland en de gemeenten op Goe ree-Overflakkee juist helemaal niet is gebleken dat ér een duidelijke voorkeur voor Zeeland bestaat. De argumentatie van Binnenlandse Zaleen is de provincie niet geheel duidelijk. „Voor zover ons bekend is er geen onderzoek van Binnenlandse Zaken ge weest en er is alleen overleg geweest tussen de provincie en de gemeenten. Door het ministerie is nooit overleg met Zuid-Holland gevoerd", aldus een woordvoerder van de provincie. „We moeten er nu eerst in open overleg met elkaar over spreken". Op verzoek van de provincie zal er morgen, woensdag 1 februari, een gesprek over Goeree-Overflakkee plaatsvinden tussen de provincie Zuid-Holland en het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarbij zal de provincie vertegenwoordigd worden door de verantwoordelijke gedeputeerde mevrouw Günther en de Commissaris van de Koningin mevrouw Leemhuis en het uïinisterie van Bin nenlandse Zaken door de staatssecretaris mevrouw Van de Vondervoort en Minister Dijkstal. Vanmorgen zijn in de varkenshouderij van Van Nugteren aan de Groeneweg te Middelharnis 1600 mestvarkens gelost. De dieren zijn afkomstig van een var kenshouder in het overstroomde gebied die heeft moeten evacueren. Waterschap Goeree-Overflakkee: De wateroverlast die in Limburg en het Gelderse rivierengebied leidt tot een werkelijke bedreiging, geeft velen op Goeree-Overflakkee aanleiding veront rust naar het Waterschap te bellen. Door het waterschap wordt medegedeeld dat er voor onrust geen aanleiding is. Aanstaande donderdag zal de 'golf' Dordrecht passeren. Die dag is het ook giertij op zee. Bij een aanhoudende noordwesterstorm zou de hoge zeewater stand een belemmering kunnen zijn voor een snelle rivierwaterafvoer naar zee. Zo'n weerssituatie wordt echter niet ver wacht. De grote hoeveelheden rivierwa ter zullen daarom in onze omgeving op het Haringvliet niet leiden tot bedreigend hoge waterstanden. Zaterdag 4 februari a.s. hopen we weer klub te houden. We hopen te gaan bow len. Ieder die mee wil en zich nog niet heeft opgegeven, kan dit nog doen tot vrijdag 21.00 uur, tel. (01879) 2430. We beginnen om 19.30 uur, maar 'de Schuur' is om 19.00 uur al open. Tot ziens allemaal. Tevens willen wij nog meedelen dat de HGJB-avond in Middelhamis, welke zou plaatsvinden op D.V. vrijdag 10 februari, verzet is naar vrijdag 10 maart. Op 4 februari start het nieuwe wedstrijd programma over 1995 van de henge laarsvereniging Krammer met een zout- waterviswedstrijd. Inschrijving voor deze wedstrijd kan geschieden bij "Onder de Wiek" te Stellendam van 11.00 tot 11.30 uur. Wij vissen van 12.30 tot 15.30 uur op het strand van Rockanje. Informatie over de wedstrijden: C. v.d. Welle, Berkenlaan 4, 3257 XA Oolt- gensplaat, tel. (01873) 2118; J. Volwerk, Pluvier 18, 3245 TE Sommelsdijk. Evenals in 1993 is ook nu weer een beroep gedaan op de Ouddorpse Red dingsbrigade. Vanaf donderdag 26 januari is een aantal leden van de Reddingsbrigade aktief in Limburg. In Weert was het verzamelpunt van waaruit zij in Venlo ingezet werden om mensen te evacueren. Maandag 30 januari zijn zij in Arcen ingezet. Inmiddels zijn een tiental bri gade leden van de rampenploeg aktief geweest. Maandag vertrok een nieuwe ploeg van vier personen naar het rampgebied voor aflossing. OUDDORP Ds. R. Veldman, sinds december 1990 predikant van de Herv. gem. alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Herv. gem. van Elspeet. Bij Autobedrijf Leen Mol BV te Brielle was het afgelopen zaterdag beregezellig met de introductie van de nieuwe Honda Civic 5-deurs. Honderden auto-liefheb bers genoten, behalve van de fraaie Honda's, ook van de heerlijke erwten soep en de gevarieerde berententoonstel- ling. Velen maakten een proefrit in de nieuwe Civic 5-deurs en kwamen allen zeer enthousiast terug. Het is dan ook de meest ruime en comfortabele auto in z'n klasse. En al leverbaar vanaf 32.990, Prijswinnaars: Tijdens de autoshow vulden de bezoekers een enquête-kaartje in, waarmee zij kans maakten op het winnen van één van de drie Bob-beren. De gelukkige winnaars zijn geworden: J. Tanis uit Goedereede, W. Lingbeek uit Hellevoetsluis en P. van Oosten uit Brielle. Jan van Dijk, eigenaar van Leen Mol BV, zal hen de komende week de prijs persoonlijk overhandigen. Voor de kinderen was er een speciale kleurboek ingericht. Hier konden zij naar hartelust kleurplaten van de Addams Family inkleuren. Veel kinderen maak ten daar opgetogen gebruik van, terwijl hun ouders op hun gemak de showroom bezochten. Het team van Leen Mol BV kan op een zeer gezellige en geslaagde dag terugkij ken. Van de zestig brandweerlieden in Mid delhamis heeft géén zich onttrokken aan het verzoek van de Regio eventueel be trokken te worden bij de hulpverlening aan het door wateroverlast getroffen ge bied in Limburg. Toen hen zaterdag, door commandant Leen Jordaan, dit verzoek werd voorge legd heeft iedereen zich spontaan be schikbaar gesteld. Rond zes uur zondag morgen ontving dhr. Jordaan het tele foontje dat de toezegging zou effektu- eren; het blusvoertuig van Nieuwe Tonge zette koers richting Arcen en draait daar sindsdien op volle toeren met een aantal andere wagens uit de regio in een pogen het binnensijpelende water snel weer af te voeren. Het blusvoertuig van Nieuwe Tonge heeft, met 3000 liter per minuut, de grootste capaciteit van de 4 Middelhar- nisse blusvoertuigen en bovendien is de ploeg van Sommelsdijk geïnstrueerd Nieuwe Tonge te vervangen. Zondag vertrokken een aantal Nieuwe Tongse spuitgasten, twaalf uur later gevolgd door enkelen uit Stad en weer twaalf uur later brandweerlui uit Som melsdijk. Gisteravond vertrokken 3 manschappen uit Middelhamis, vanmorgen weer 3 uit Sommelsdijk en vanavond vertrekken weer 3 Middelharnissers. Ze doen het onbezoldigd en nemen ook hun vervoer voor eigen rekening. ^ammm mmm De minstens zeshonderd genodigden die vrijdagmiddag in 'Dorpstien- den' te Ouddorp het afscheid van burg. van Velzen bijwoonden zijn ook even in Sint Philipsland geweest, vóór 22.5 jaar de standplaats van burg. van Velzen. Weth. Visser heeft hen in een meeslepend verhaal meege voerd toen hij terugzag op de eerste kennismaking met dhr. Van Velzen, toen nog 'een vrij jonge vent', van SGP-snit en dat had dhr. Visser wat te denken gegeven... Toen wethouder Voogd zich had ver stout z'n wagen op 's burgemeesters smalle oprijlaan te zetten waren ze terug gewezen, naar de openbare weg, en daar had'ie gestaan, de Ouddorpse 'dikke Mercedes', maar 't gesprek had een aan genaam verloop gehad en met alleen maar goeie gedachten over de nieuwe burgemeester waren de Goereese be stuurders huiswaarts gekeerd. Een praktische burgemeester had hij hen geleken. Toen nog kon dhr. Visser niet vermoe den hoe lang hun samenwerking zou gaan duren; „vijftienhonderd keer heb ben we inmiddels naast elkaar aan de vergadertafel gezeten", waarbij steeds de goede onderlinge verhoudingen en het belang van de gemeente voorop hebben gestaan. Thans, 22.5 jaar na dato, nu op de af- scheidsbijeenkomst, gaf dhr. Van Velzen nog een staaltje van z'n pragmatische in slag; het vele wat tot stand gekomen is meende hij niet te hoeven noemen, 't zou ook te veel zijn geweest: ,,men kijke slechts om zich heen", beval hij ieder aan en men zou begrijpen welk een voor recht het hem geweest is in deze ge meente burgemeester te hebben mogen zijn. Dhr. van Velzen eindigde dan ook niet in weemoed-, maar in ootmoedige dankbaarheid jegens God voor de gekre gen gezondheid en de ontvangen krach- OUDDORP Tot het beroepen van een predikant heeft de kerkeraad van de Geref Gemeente het volgende dubbeltal gesteld: Ds. P. Mulder van Capelle a.d. IJssel en ds. C. Sonnevelt van Krimpen a.d. IJssel. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. R. Kattenberg van Arnhem. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw- Beijeriand (H.D.). ten en al die jaren voor struikelen behoed te zijn. Een 'ongelooflijk mooie tijd' is de Goe reese tijd geweest, druk maar enerve rend, in deze boeiende, veelzijdige en met veel monumenten en natuurschoon gezegende gemeente. Goed waren de woorden die dhr. van Velzen werden toe gevoegd, mooi de cadeaus en talrijk de flessen wijn, maar 'met voller teugen' heeft hij genoten van de uitoefening van zijn funktie. Geprezen werd de kwaliteit van de raad die hem het funktioneren mogelijk maakte, politieke steektoernooien of stuntwerk kwamen nauwelijks voor, want gewérkt moest er worden waar door de gemeente een hoog voorzienin genniveau kon bereiken. De uitstekende onderlinge verhoudingen, ook in het Col lege, bleven niet onbesproken, van on dervonden vriendschap werd zelfs ge sproken; de raad, de secretaris, de ambte lijke staf, de gemeentebode én alle mede werkers deelden in die waardering, want dhr. van Velzen waakte voor de schijn 't allemaal alleen te hebben gedaan. De visserij, de brandweer, de politie, het zorgcentrum, de Stichting Stad Goede reede, alle disciplines uit het gemeente lijk leven, ze werden allemaal in 's bur gemeesters afscheidswoorden genoemd, met grote sympathie en met woorden van grote waardering, zo ook voor de colle ga's uit de regio en tenslotte was het de bevolking die mocht horen hoezeer veler vriendschap op prijs is gesteld, hen werd veel heil en zegen toegewenst. Onuitwisbaar 'Onuitwisbare herinneringen' kent de be volking van het van burg. en mevr. Van Velzen ondervonden medeleven. Door hun aanwezigheid verschaften ze extra blijdschap, of verzachtende troost. Het werd in dank gememoreerd door dhr. R. van Dongen die namens de raad een af scheidswoord sprak, „U was een goed burgemeester, een goed burgervader", waardeerde dhr. van Dongen. Dhr. van Velzen was een 'groene' rent meester geweest met zorg voor de natuur zowel als voor de cultuur, een Oiko- nomos (oud Grieks) die het huis, de ge meente, wél heeft bestuurd. Met veel waardering heeft ook weth. Klepper de vertrekkende burgemeester toegesproken: „Onvoorstelbaar dat u straks niet meer in 't gemeentehuis zult zijn". Dhr. Klepper noemde het 'ontzet tend veel' wat burg. van Velzen heeft bijgedragen aan de welvaart en het wel zijn van de gemeente en met grote in stemming was 't dat dhr. Klepper steeds had bemerkt hoezeer dhr. van Velzen tussen-, en waar nodig boven de partijen had gestaan. Een zelfde toon werd aangeslagen door gemeentesecretaris Scholtens. Hij bood dhr. van Velzen als afscheidscadeau de ingelijste eerste en laatste door hem gete kende verleende bouwvergunning aan. Toen was dhr. van Velzen al in 't bezit gesteld van een fietsendrager voor achter op de auto en, namens de gemeente een reis: „zoek mar uut", had weth. Visser gezegd toen hij dhr. van Velzen een globe in handen drukte, „de wereld ligt voor je!" 't Was misschien voor 't eerst dat dhr. Visser dhr. van Velzen tutoyeerde: „tot op d'n dag van vandaag weet ik niet of mevr. van Velzen eigenlijk wel een voornaam heeft", grapte dhr. Visser en 't mocht duidelijk zijn, vriendschap was er geweest maar ook erkenning van de waardigheid van de burgemeester. Nooit heeft die zich ergens zonder stropdas vertoond; „al gaapten de mussen op 't dak", zag dhr. Visser terug. Wel was het snel duidelijk geworden dat hij van een mooie gemeente hield en dat hij het schip van de gemeente wél heeft be stuurd. Van deze burgemeester en deze burgemeestersvrouw scheidde dhr. Visser en hij klonk waarlijk ontroerd toen hij de vriendschap herdacht en 't hen beiden toewenste uit een gedicht van de Genestet, dat ook voor hen ginds, ginds een wereld ligt. Alle loftuitingen gehoord hebbend ver klaarde dhr. van Velzen nóg met beide benen op de grond te staan. Niettemin was hij dankbaar voor de oprechte be doelingen die hij erin had beluisterd. Toch vond hij zich teveel eer toebedacht, een grote portie daarvan dacht hij toe aan de raad en aan zijn echtgenote, hen is een 'zeer bijzondere dag' bereid. De opvolger, burg. Sinke, werd als een goed burgemeester aanbevolen, „stellig zal hij het weer anders doen als ik, maar ieder doet het op zijn wijze", aldus dhr. van Velzen. Hij zal hem zeker niet voor de voeten lopen, zich ook niet meer met het bestu ren van de gemeente inlaten, maar burg. van Velzen zal gemst zijn, „de lijn van Velzen wordt voortgezet", heeft burg. Sinke verzekerd. Na sluiting van de raadsvergadering wer den dhr. en mevr. van Velzen nog toege sproken door burg. mevr. Sleurink van Middelhamis, mede namens de gemeen ten Oostflakkee en Dirksland. Ze voor zag dat in velerlei kontakten de inbreng van burg. van Velzen gemist zal worden; een reischeque leek een passend cadeau nu de tijd niet meer door horloge en agenda geregeerd zal worden. Burg. van Velzen heeft zelf de vergade ring, begonnen en geëindigd met aange past ambtsgebed, geleid. Het ceremo nieel van de overdracht van de ambtske ten heeft niet plaatsgevonden, dhr. Van Velzen wist zich nog in funktie tot 1 fe- bmari. 's Avonds heeft, eveneens in 'Dorpstien den' het afscheid van de burgerij plaats gehad, ook toen een gigantische dmkte. Een zanghulde werd dhr. en mevr. van Velzen toegedacht door een gelegen- heidskoor, samengesteld uit alle vereni gingen uit de gemeente. Vanuit de bevolking werd, door mevr. Tanis-Grinwis en ds. Smink een geldbe drag van 7777,77 overhandigd en aan mevr. van Velzen een combi-magnetron. De spontane, onvergetelijke avond werd door de koren uit de gemeente met enke le toepasselijke liederen afgesloten. yy VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIOEO - STUDIO - REPORTAGE FOTOGRAFIE ^^Qj Bj^Q QQg| ^^^^^^~"S~"CZ3 CD in OUDDORP - Wesistraat 35 - Teleloon (018781 16 12 Fax 37 34 RENESSE - Pnnlshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 OJ SOMMELSDIJK - Wesikrakeelstraai B - Teleloon (01870) 8 68 ai Hartelijke begroeting bij de feestzaal, de 'Dorpstienden' te Ouddorp. Op het bord boven de hoofden: „Burgemeester, bedankt voor alles" Namens de gemeente bood weth. Visser, 'een konstante faktor in het College', het burgemeesterspaar een reis aan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1