Waterschapsverkiezingen Politieberichten Goeree-Overfialtltee Plaatwerk Goedereede kreeg geen SGP burgemeester meer terug M)h B Voorspeelavond Jeugd 'Vooruit' huUnrechtse Duivenhappening in Middelhamis op 4 februari TiomeetemAn Wie stal mijn Bijbelverldariiig en Bijbeltje? Garage Knöps B.V. "^Burg. Sinke (47CDA, per 1 maart benoemd Ramoco b.v. alle merken M. van Dijk uit Nieuwe Tonge tijdelijk naar Rwanda 67e Jaargang 'XTv?S"'^ VRUDAG 27 JANUARI 1995 No. 6371 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAAI.ABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Dit voorjaar zullen in grote delen van het land verkiezingen worden gehouden voor de leden van het al gemeen bestuur van de water schappen. Dat gebeurde overigens al j'aren, maar vaak vond dat in betrekkelijke stilte plaats. Dat ver andert nu. Zo ook bij het water schap Goeree-Overflakkee. Waterschapswet In 1992 is de Waterschapswet in werking getreden. Daarin is onder andere gere geld, dat de ingezetenen ook water schapsbelasting moeten gaan betalen. Daartegenover staat dat de ingezetenen ook kiesrecht krijgen. Dat betreft zowel het recht om gekozen te worden als het recht om te stemmen. In de wet is een overgangsperiode van drie jaar opgenomen. Die periode is nu voorbij. In 1995 gelden de nieuwe wette lijke bepalingen dan ook volledig. Direkte verkiezingen Voor de categorie ingezetenen geldt voor deze eerste keer bijna overal, dat er spra ke is van indirekte verkiezingen. De in gezetenen hebben dan wel het recht om gekozen te worden, maar het stemmen gebeurt door de leden van de gemeente raden. Als enig waterschap in Zuid-Holland heeft het waterschap Goeree-Overflak kee besloten ook voor ingezetenen direk te verkiezingen te houden, zoals dat ook gebeurt voor de categorieën ongebouwd en gebouwd. Een unicum, dat door de andere waterschappen nauwlettend zal worden gevolgd. Stemmen per brief Nieuw is ook het stemmen per brief De kiezers hoeven niet naar een stembureau om hun stem uit te brengen. Zij krijgen het stembiljet opgestuurd en kunnen dat in de bijgesloten retourenvelop weer naar het waterschap sturen. In dit projekt van stemmen per brief werken zes Zuidhol landse waterschappen samen. Zo zullen de teruggestuurde stembiljet ten machinaal worden gelezen. De beno digde apparatuur wordt gezamenlijk ge bruikt. Verdere procedure De verdere procedure zal door adverten ties in de streekbladen begeleid worden. In het kort is de gang van zaken als volgt. Binnenkort zullen de registers van stem gerechtigden ter inzage gelegd worden. Korte tijd daarna worden formulieren verkrijgbaar gesteld voor de kandidaat stelling. Tenslotte zullen eind april of be gin mei de stembiljetten verzonden wor den. Voorlichtingskrant De zes 'gewone' waterschappen in Zuid- Holland-zuid en het zuiveringsschap hebben gezamenlijk een voorlichtings krant gemaakt. De helft van de krant wordt gebruikt door het zuiveringsschap; de andere helft door het betreffende wa terschap. Deze krant is of wordt een dezer dagen door de PTT huis-aan-huis verspreid. Informatie Verdere informatie wordt u graag ver strekt door het waterschap Goeree-Over flakkee, Dwarsweg 40 te Middelhamis. Voor algemene zaken over de verkiezin gen kunt u terecht bij de secretaris, de heer mr. J. B. van Gerdingen (tel. 01870- 88888). Voor informatie over de procedures kunt u terecht bij de heer J. E. Verplanke (tel. 01870-88823) of de heer J. H. J. Brou wer (tel. 01870-88825). GEMEENTE MIDDELHARNIS BeschadigingA'ernieling auto Tussen maandagmorgen 23 januari en dinsdagmorgen 24 januari werd een ge parkeerde personenauto, merk Suzuki, kleur zwart, die stond aan de Langeweg te Middelhamis bekrast met een scherp voorwerp. Diefstal Van het terrein van de watersportvereni ging in Middelhamis werd in de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 januari een boottrailer gestolen. Ook werd een bootje vernield en werd het toegangshek opengebroken. GEMEENTE DIRKSLAND Gevaarlijk rijgedrag Een 76-jarige inwoner uit Middelhamis vertoonde zondag 2 januari op de Pro- vincialeweg thv. Melissant zodanig rij gedrag dat de politie hem liet stoppen. Bij het naderen van tegenliggers ging de bestuurder remmen en zeer langzaam rij den. De bestuurder gaf toe dat zijn ge zichtsvermogen niet erg best meer is. RENAULT-desler voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Donderdag 2 febmari a.s. zal een voor speelavond plaatsvinden van de Jeugd van Voomit. Dit zal plaatsvinden in 'De Komeet', de Mavo van Oude Tonge. De aanvang is om 19.00 uur. Het Jeugdorkest staat o.I.v. Traus Mig- chielsen, en de Blokfluitgroepen o.I.v. Elza Polak en Jantina Maliepaard. We hopen op een warme belangstelling van jong en oud, u bent van harte uitge nodigd. Dit is alvast een voorproefje van de Toe- tertroute die op alle lagere scholen in Oude Tonge en Achthuizen wordt gehouden, met het doel om de Jeugd be kend te maken met de ongekende moge lijkheden van de Blaasmuziek. Tot ziens in Mavo de Komeet om 19.00 uur, 2 febmari. GEMEENTE GOEDEREEDE Alcoholgebruik in het verkeer Op dinsdagavond 24 januari werd een bestuurder van een personenauto gecon troleerd op de Broekweg te Ouddorp. De ademanalyse-uitslag op het bureau was van die hoogte dat hij een schikking van het Openbaar Ministerie kreeg van 320,- en een rijverbod. Afvallende lading Maandagmiddag 23 januari omstreeks 16.10 uur reed de bestuurster van een witte Opel Kadett over de Plaatweg tus sen Melissant en Stellendam. Uit tegen gestelde richting naderde een vrachtauto, mogelijk een trekker/oplegger combina tie. Uit de laadbak van deze vrachtauto waaiden 2 stukken hout, welke vervol gens op de motorkap en de mit van de Opel terechtkwamen en behoorlijke schade achterlieten. De politie zoekt kontakt met eventuele getuigen. De be langstelling gaat uit naar de bestuurders van de personenauto's welke achter de vrachtauto reden toen de stukken hout emit waaiden. Zij kunnen zich in verbin ding stellen met tel. (01870) 88777. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Auto in beslag genomen Maandag 23 januari omstreeks midder nacht werd een personenauto in beslag genomen. De bestuurder reed over de Langeweg in Ooltgensplaat, terwijl zijn auto was voorzien van een verlopen, voorlopig kenteken. Het oorspronkelijke kenteken bleek vervallen. De bestuurder kreeg een proces-verbaal. Auto beschadigd Een rode Opel Kadett, welke geparkeerd stond aan de Beneden Oostdijk in Den Bommel werd emstig beschadigd tussen zondag 22 januari en maandag 23 janu ari. De auto werd met een scherp voor werp bekrast en ondergespoten met zwarte verf. OJWM'harnis-S'dijk SING-IN OPEN AVOND Morgenavond kun je gewoon weer bij ons terecht voor een Open Avond. Alleen: de opening van de avond zal wat lan ger zijn. We willen dan wat uitgebreider stil staan bij het thema: 'Wie ben jij, Wie is God?' Rond dit thema zullen we, onder bege leiding van ons eigen combo, veel liederen zingen: bekende en onbekende. Na de ope ning is er nog ruimschoots de tijd voor andere zaken: bijpraten, nog meer zingen, biljarten enz. Je weet het wel: vanaf 19.30 uur staan de deuren voor je open, we beginnen om 20.00 uur. Tot ziens, tot morgen! vooraOeielteihéidl Zaterdag 4 februari a.s. organi seert P.V. de Combinatie een zoge- "naamde Luikse Markt in haar club gebouw 'het Melkhuusje' aan de Edison op het industrieterrein de Oostplaat te Middelharnis. De Luikse Markt is een dag die in het teken van de duivensport staat met al haar facetten. Het is geen dag die als doelstelling heeft om de verenigingskas te spekken. Verlotingen, rad van avon tuur, bonnenverkoop en dergelijke akti- viteiten zijn op deze dag taboe. Het gaat om de duivensport en niks an ders. Duivenmelkers krijgen zodoende gelegenheid om over hun hobby bij te praten en andere geïnteresseerden krij gen gelegenheid om kennis te maken met de duivensport. Maar op een markt moet gehandeld wor den en dat kan dan ook gebeuren. Ieder een die dat wenst kan op deze dag artike len, verband houdend met de duiven sport, die voor hem of haar overbodig zijn te koop aanbieden. De verkoper be paalt zelf de prijs en de opbrengst van het verkochte is ook volledig voor de verkoper. Ook kunnen er duiven te koop worden aangeboden, maximaal 5 per persoon. Hier staan kooitjes voor opgesteld en een stamkaart met daarop de stamboomgege- vens van de te koop aangeboden duiven wordt op prijs gesteld. 's Middags is er van 15.00 tot 16.30 uur een fomm waarin specialisten op hun ge bied hun mening geven over relevante zaken uit de duivensport. In dit forum hebben de volgende specialisten zitting; dr. Henk de Weerd, dierenarts met spe cialisatie postduiven; Henk van den Broek, convoyeur en verantwoordelijk voor het transport en de verzorging van de duiven naar de lossingsplaatsen, Bram Walpot, fondspecialist en eigenaar van duivensportblad 'de Fondkrant' en Bert van Es, een levenlang toonaangevend duivenmelker op alle afstanden. Gelet op de samenstelling van het forum belooft dit een leerzame en interessante discussie op te leveren. De toegang is gratis en de openingstijden van de Luikse Markt zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Te koop aan te bieden artike len kunnen vanaf 9.30 uur worden opge steld. Nadere informatie kan verkregen worden bij Jan Polder, tel. (01870) 84579. IMiddelharnls Telefoon (01870) 8 22 22 Het nieuwe burgemeesterspaar van Goedereede, dhr. en mevr. C. Sinke-Onderwater, hij van Zeeuwse-, zij van Dordtse kom-af, zien met grote belangstelling de komende periode tegemoet. Dhr. Sinke, sinds 9 jaar burgemeester van het Zuidhol landse tuindersdorp Valkenburg, vlakbij Leiden, is per 1 maart tot burgemeester van Goedereede benoemd, een benoeming waarmee hij bijzonder gelukkig is. Hij is 47, CDA'er en lid van de Ger. Kerk. De vertrekkend burg. van Velzen vertegen woordigde 22.5 jaar de SGP. Toen Goeree's gemeenteraad woensdag 26 oktober de Commissaris der Koningin de profielschets voor de nieu we burgemeester liet horen, werd een ervaren en integer bestuurder gevraagd, iemand met een prot. chr. levens overtuiging, kerkelijk meelevend en met respekt voor anders denkenden. De Herv. kerken uit de gemeente en de Ouddorpse Ger. Gem. spitsten in een brief aan de Comm. der Koningin hun verlangens nader toe. De nieuwe burge meester - mannelijk en gehuwd - zou gezien de politieke verhoudingen in de gemeente dienen te behoren tot de kleinere protestantse partijen, zo werd gevraagd. Zo'n burgemeester zal op het vertrouwen van de meerderheid van de inwoners mogen rekenen, voorzagen de kerken in hun mede namens 7928 leden verzonden brief Het is een goed bewaard geheim gebleven in hoeverre de vertrou wenscommissie met de benoeming van burg. Sinke zal hebben ingestemd, maar burg. Sinke voorziet geen enkel probleem: „de gemeente Goedereede is een gemeente die aan z'n burgemeester hecht, ook omgekeerd zal dat zo kunnen zijn", voorziet hij. Hoe gelukkig ook met zijn benoeming, wat spijtig vindt hij het dat het nu bekend worden daarvan misschien wat aandacht afleidt van het vertrek van burgemeester Van Velzen dat vandaag plaatsvindt en dat zou hem spijten, dhr. Van Velzen verdient vandaag alle belangstelling en waardering voor het gedane werk in de voorbije 22,5 jaar. Dhr. Sinke weet naar een voortreffelijk bestuurde ge meente te hebben gesolliciteerd zeker niet alleen omdat het het burgemeesterspaar wat dichter 'bij de familie' brengt, (ze wilden niet verder naar het noorden), maar vooral omdat de gemeente de nieuwe eerste burger bij zonder aantrekt, qua levensbeschouwing en wat de diver se componenten betreft als recreatie, visserij, de rijkdom aan natuurschoon, de landbouw en de mimte die er nog is. Dhr. Sinke is in Yerseke geboren als zoon van een kwe ker en handelaar in schaal- en schelpdieren. „Ik werd aan de zeekant geboren", zegt hij er van en het water heeft hem altijd geboeid. Hij is ook enkele jaren in het bedrijf van zijn vader werkzaam geweest voor hij aan z'n ambtelijke carrière begon. Dhr. Sinke was ambtenaar in Yerseke, Reimerswaal en Axel om in 1980 te worden benoemd tot gemeentesecre taris van de heringedeelde gemeente Bemisse. In 1985 werd hij benoemd tot burgemeester van Valken burg, een gemeente met 3403 inwoners, geen erg grote promotie maar hij begeerde het burgemeesterschap zeer. In Valkenburg heerst alom spijt dat de burgemeester die zich zowel als zijn echtgenote in de gemeenschap een hechte plaats heeft verworven nu vertrekt. De gedane sollicitatie heeft in het gezin ieders instem ming gehad; er is werkelijk gezinsberaad geweest over de vraag of er al dan niet naar een andere gemeente zou wor den uitgezien en naar welke plaats zou worden gesollici teerd. Drie gemeenten kwamen in aanmerking van welke Goedereede het hoogst genoteerd stond. Ook bij mevr. Sinke, zoon Adriaan, bijna 18 en bijna z'n opleiding aan het Lyceum voltooid, en bij dochter Saskia (15) die stu deert aan het Gymnasium te Leiden. I.v.m. de studies en het feit dat nog naar een geschikte woning in de gemeente Goederede zal moeten worden uitgezien zal de fam. Sinke waarschijnlijk de eerstvolgen de maanden nog in Valkenburg wonen. Een fraaie woning waarin, in de schouw van de open haard, het gemeentewapen van Valkenburg gemetseld is. Dat wordt overigens al overdekt door een collage van familieportretten, misschien symbolisch voor het afstand nemen van Valkenburg waar de fam. Sinke, overigens met groot genoegen heeft gewoond en gewerkt. Ook mevr. van Velzen, echtgenote van de tot vandaag funktionerende burgemeester Van Velzen draagt de fami lienaam Sinke, maar zij en de nieuwe burgemeester zijn geen familie van elkaar, „al stammen we waarschijnlijk wel uit dezelfde tronk", denkt dhr. Sinke. ZOA-Vluchtelingenzorg uit Apeldoorn heeft de heer M. van Dijk uit Nieuwe Tonge benoemd tot coördinator rekon- stmktie scholen en klinieken in Rwanda. De heer Van Dijk vertrekt op woensdag 15 februari naar het Bugescra-district in zuidwest Rwanda. De uitzendtermijn is zes weken. Als lid van de noodhulpbrigade van ZOA zal de heer Van Dijk zich bezig houden met de supervisie op de rekon- stmktie van een aantal scholen en klinie ken. Nu steeds meer mensen terag keren naar huis slaan de hulporganisaties de handen ineen om samen met lokale werkers de infrastmktuur te herstellen. Naast de herbouw en inrichting van de scholen en klinieken is ZOA-Vluchte- lingenzorg verantwoordelijk voor de ver betering van de watervoorziening en opvang en begeleiding van weeskinde ren. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Dinsdag 17 januari jl. was ik even op be zoek in de Nachtegaalstraat te Sommels dijk. Mijn fiets met daaraan een plastic tas liet ik even (10 min.) onbeheerd staan. Bij temgkomst bleek de tas te zijn ont vreemd. In de tas zaten enkele boeken, waaronder de Bijbelverklaring van Matthew Henry en een Kerkbijbel met intekening, waar ik zeer aan gehecht ben, omdat het een aandenken is van de zondagsschool. Wil degene, die de boeken ontvreemd heeft, of ze misschien ergens heeft aan getroffen, deze a.u.b. temgbezorgen? Ze hebben voor mij een bijzondere per soonlijke waarde. J. Jordaan, Koninginnelaan 42 3245 XL Sommelsdijk, (01870) 84310 1/ Verkoop na IT.OOuur: C. Braeti, (0187S) 24 96 VINGERUNG3 - MIDDELHARNIS-TEL. (01870)82518 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRARE ca C3 C3 IZ3 g CD C3 C3 I OUDDORP - Wesistraal 3S - Telefoon 101878)16 12' Fax 3734 HEHESSB - Prmishop -Hogezoom 172- TelefooniOII 16124 00 SOHMELSDtJKWestlffakeelstraat a - Telefoon (01B7016 6841 Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1