EiüviiDEii-iiiEmi/a De orgelkunst van Felix Mendelssohn-Bartholdy Overdenking IVIBO College Oude Tonge uit de Heilige Schrift pimpernel Jaarvergadering N.H. Vrouwenver. DE GAPEMIE AFGROra» Zendingskrans Trisca' de juiste taxatie... Aangepaste kerkdienst VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRIJDAG 13 JANUARI 1995 No. 6367 Op D.V. zaterdag 21 januari aan staande hoopt organist Paul Kie viet een concert te verzorgen in de Hervormde Kerk te Middeiharnis. Het programma zal uitsluitend muziek bevatten van de grote ne- gentiende-eeuwse componist Felix Mendelssohn-Bartholdy. Felix Jakob Ludwig Mendelssohn-Bar tholdy werd in 1809 in Hamburg gebo ren. Hij kreeg zijn eerste pianolessen van zijn moeder, die een talentvol pianiste was. Later studeerde hij compositie bij Carl Friedrich Zelter, die hem in 1820 doorstuurde naar August Wilhelm Bach, de organist van de Marienkirche in Ber lijn. Gedurende zijn studiejaren bij Zelter en A. W. Bach ontwikkelde de jonge Fe lix een grote bewondering voor de kunst van Johann Sebastian Bach. Hij verwierf een grote virtuositeit als or ganist; toch bekleedde hij nergens een vaste funktie als kerkorganist. Zijn vader vond het voor de opvoeding van Felix van groot belang dat hij Europese landen zou bereizen. Zo ging hij in 1829 voor de eerste keer naar Engeland. Daar kwam hij in kontakt met beroemde En gelse musici als de Bach-promotor Samuel Wesley en Thomas Attwood, die nog bij Mozart had gestudeerd. Via Att wood - organist van St. Paul's Cathedral in Londen - werd hij ook als organist bekend in Engeland. Toen hij in 1837 tij dens een concert in de St. Paul's de Fuga in a klein van Johann Sebastian Bach aan het spelen was, staakten de orgeltrappers hun werk: ze waren boos omdat ze te hard moesten werken, nu het publiek de kerk maar niet verliet en steeds meer wilde horen! Eveneens in 1837 verschenen in druk de Drie Preludes en Fuga's (Opus 37), die de componist opdroeg aan zijn vriend Thomas Attwood. Sinds de dood van Jo hann Sebastian Bach in 1750 waren er nauwelijks orgelwerken van een zo hoge kwaliteit gecomponeerd, waardoor Opus 37 een mijlpaal vormt in de Duitse orgel kunst. Zes jaar later, in 1843, reisde Mendels sohn opnieuw voor een periode van en kele maanden naar Engeland. Hieruit ontstond de opdracht tot het componeren van drie Voluntaries voor orgel. De Vo luntary was oorspronkelijk een orgelsolo binnen de Engelse kerkdienst. In de zo mer van 1845 verscheen een aankondi ging van de nieuwe composities, die als Opus 65 de geschiedenis zijn ingegaan: het werden niet drie Voluntaries, maar zes Sonates! 'Sonate' betekent heel een voudig 'een stuk om te laten klinken'. De Sonates zijn onderling heel verschil lend van vorm. Dat komt doordat Men delssohn er verscheidene, vroeger ge componeerde werken in verwerkt heeft. Elke Sonate bestaat uit twee tot vier de len. De Sonates werden door tijdgenoten goed ontvangen. Zo schreef de Duitse componist Robert Schumann, diep onder de indruk te zijn van vooral de vijfde en de zesde Sonate. De verdere orgelmuziek van Mendels sohn is lange tijd erg onbekend geble ven. Na wetenschappelijk onderzoek is er de laatste tijd gelukkig het een en ander van verschenen. Mendelssohn heeft met z'n orgelwerken de stijl van Johann Sebastian Bach, de oude polyfonie, weten te verbinden aan de nieuwe gevoelswereld van de Roman tiek. Zijn Drie Preludes en Fuga's en de Zes Sonaten hebben dan ook terecht een be langrijke plaats binnen de orgelmuziek verworven. Samen met de overige, min der bekende, orgelwerken getuigen ze ook nu nog van de grote begaafdheid van hun maker. Het programma dat Paul Kieviet hoopt uit te voeren, ziet er als volgt uit: 1Sonate II in c kleine terts (Opus 65 nr. 2) (grave-adagio-allegro maestoso e vivace-fuga) 2. Preludium en Fuga in G grote terts (Opus 37 nr. 2). 3. Sonate IV in Bes grote terts (Opus 65 nr. 4). (allegro con brio-andante religioso- allegretto-allegro maestoso e vivace) 4. Choral und Variation 'Hertzlich tut mich verlangen' (op de melodie van 'O hoofd bedekt met wonden'). 5. Sonate VI in d kleine terts (Opus 65. nr. 6). SOMMELSDIJK D.V. donderdag 19 januari a.s. hoopt de Nederlands Hervormde vrouwenvereni ging 'Vrouwen rond de Bijbel' te Som- melsdijk haar Jaarvergadering te houden om 20.00 uur in gebouw 'Vita Nova', Van Aerssenstraat 5 te Sommelsdijk. Deze avond zal worden opengesteld voor de gehele Nederlandse Hervormde ge meente, maar ook andere belangstellen den. De heer dr. J. van der Wal, direkteur van de GLIAGG-de Poort is uitgenodigd om op deze avond een lezing te verzorgen over het onderwerp 'Rouwverwerking' Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Omdat het een onderwerp is dat iedereen zal aanspreken hoopt de vereniging op veel belangstelling. Een ieder is dan ook hartelijk welkom. (variaties over het Gebed des Heeren fuga-finale). Het imposante Leeflang-orgel biedt heel veel mogelijkheden om deze prachtige muziek op een passende manier te ver tolken. Organist Paul Kieviet is de vaste bespe ler van het orgel in deze kerk. Daarnaast is hij ook organist in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk. Aan het Rotterdams Conservatorium studeerde hij de hoofd vakken orgel, kerkmuziek en theorie der muziek. Behalve als concertgever is hij onder meer bekend als orgeldocent: hij heeft een bloeiende lespraktijk. U bent hartelijk welkom om naar deze - romantische - orgelmuziek te komen luis teren. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gang is vrij; er zal een kollekte bij de uit gang zijn. DIRKSLAND Namens de zendingskrans 'Prisca' hoopt D.V. maandag 16 januari evangelist J. Witte iets te vertellen over het evangeli satiewerk te Merksem. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Aanvang 19.30 uur in het verenigings gebouw 'Rehoboth' der Ger. Gem. te Dirksland. MIDDELHARNIS OPHALEN OUD PAPIER Morgen, zaterdag 13 januari, wordt door de Commissie Oud Papier van de Ned. Herv. Kerk, weer oud papier opgehaald. Vriendelijk wordt u gevraagd geen kar ton aan te bieden en het papier vanaf negen uur gebundeld op de stoep te zet ten. in het doolhof van prijskaartjes Makelaar Tamboer Tel. (01870)8 34 77 De kloppende Heiland „Zie, Ik sta aan de deur en Ik klop. Openbaring 3:20a „Zie!" Zó begint de tekst. Het wil zeg gen: „Let nu goed op, want er volgt iets zeer opmerkelijks...: Zie, Ik sta aan de deur en Ik klop". De verhoogde Heiland staat voor een gesloten deur en Hij klopt. Verwonder u over de liefde en het geduld van Hem, Die zich presenteert als de Amen, de trouwe en waarachtige Getuige, het Begin der Schepping Gods. Hij staat op de stoep van de gemeente van Laodicea, de gemeente van de uit wendigheid. Die zich rijk en verrijkt achtte met haar uitwendige godsdienst, maar bij gebrek aan geestelijk leven, doodarm was. Hij had die gemeente gewaarschuwd. Hij had hun zijn waren aangeboden: goud, witte klederen en ogenzalf. Hij heeft ze opgeroepen zich te bekeren. En nog is Zijn geduld niet op. Hoewel Hij hen eigenlijk moest uitspuwen vanwege hun lauwheid, klopt Hij nog op de deur, opdat ze misschien uit hun valse rust mochten opschrikken. Zo klopt de Heiland ook aan.de deur van ons hart. Hij wil binnengelaten worden. Dat betekent dus, dat Hij buiten staat. Aangrijpende werkelijkheid... Jezus staat voor de gesloten deur van ons hart! We hebben door onze zonden de deur van ons hart voor Hem gesloten. Maar... grote genade... de Heere komt naar de deur van zulke vergrendelde har ten en klopt. Hij vraagt entree. Hoe klopt Hij? Op velerlei wijze. Hij klopt in ziekte en beproeving, rouw, allerlei schokkende gebeurtenissen. Maar ook in allerlei bij zondere weldaden en treffende uitreddin- gen. Bovenal door Zijn Woord en Geest in prediking, onderwijs, persoonlijk getuigenis. Hij klopt om het geweten te wekken, om ernstig te waarschuwen of vriendelijk te noden. De Heiland klopt op zeer verschillende manieren, maar altijd met dezelfde bedoeling: „Ontsluit voor Mij uw hart"; „Mijn zoon, mijn dochter, geef Mij uw hart". De Heiland klopt. Hoe vaak is er aan de deur van uw hart geklopt, zonder dat u reageerde? Mis schien de klop gehoord, maar er verder geen aandacht op geslagen? Wel gehoord, maar overgegaan tot de orde van de dag der onbekeerlijkheid? Zich bekommerd over vele dingen, maar het ene nodige vergeten? „Indien iemand Mijn stem zal horen. Hoe dringend Zijn kloppen ook is, het is mogelijk dat we die stem niet horen. Dat ze overstemd wordt door zoveel andere stemmen. Door het rumoer en gedreun van de dingen van elke dag. Dan klopt Hij tevergeefs en dat heeft tot in de eeuwigheid strekkende konsekwen- tie's. Daarom de dringende oproep: „Verhardt uw hart niet". Wij moeten horen, opstaan, ojjendoen. Iemand zegt: „Dat kan ik niet. Verlamd van mijn geboorte af,.ben ik onmachtig. De Heere moet het doen". Dat is een rechtzinnige belijdenis. De kanttekeningen op de Statenvertaling zeggen het ook. Zij tekenen aan: „Niemand komt tot Christus, dan die het van de Vader gegeven is, zodat niemand voor Christus' vermaningen zijn hart opendoet, dan die God Zelf het hart eerst opent om op Zijn Woord acht te nemen." Maar... leeft deze belijdenis van uw onmacht in uw hart, of is het een dood doener om u te onttrekken aan de eis tot bekering? Wie waarlijk zijn onmacht inleeft en als schuld erkent, die komt in de strijd. De strijd van het willen en niet kunnen. Die brengt zijn nood bij de Heere en bidt: „Open Heere Zelf die deur voor mij. De deur is gesloten, dat is mijn schuld en ik kan die deur niet open krij gen. Open Gijzelf die in vrije gunst, door Uw onweerstandelijke genade. Neig mijn hart, buig het, maak dat onwillige hart eenswillend met U." Wie zo biddend van Hem opening van zijn hart begeert, diens hart is reeds door 's Heeren gunst en genade geopend. Dan gaat het ons als Lydia. Haar hart werd door de Heere geopend, zodat zij acht nam op hetgeen door Paulus gesproken werd. Dan worden we gewillig gemaakt de deur van ons hart te ontgrendelen. De deur open doen is in diepe zin, zich over geven aan de Heere. Al dat vlotte en onbewogen zeggen: „De Heere moet het doen", betekent: alle verantwoordelijk heid van zich afschuiven en heimelijk God de schuld geven van zijn verloren heid. Als de deur geopend is, komt de Heiland binnen. Dan vervult Hij zijn belofte: „Ik zal tot hem inkomen en Ik zal met hem avond maal houden en hij met Mij." Wondere genade. De Heere Jezus wil Zich met hen inlaten. Wil met zulken avondmaal houden. „Avondmaal". Hier is niet bedoeld het Heilig Avondmaal. Er wordt mee bedoeld het gewone avond eten in de huiselijke kring. In het Oosten was de avondmaaltijd de hoofdmaaltijd en het gemeenschappelijk eten uitdrukking van innige gemeen schapsoefening. En in Zijn gemeenschap wordt vrede en rust genoten. „Zet de deuren van uw hart wijd open. Hij zal komen met de liefde, die gij ver langt te gevoelen. Hij zal komen met de vreugde, waartoe gij uw arme, terneer gedrukte geest niet kunt opwekken; Hij zal u de vrede brengen, die ge niet bezit. O, wonderbare liefde, die zulk een gave doet komen in zulk een hart!" (Spurgeon) Het komt op het horen aan. Wie geen gehoor geeft aan de stem van de Heere, wie Hem maar laat kloppen aan de harte- deur, zonder open te doen en alleen oor heeft voor wat de wereld biedt, moge weten, dat de Heiland lang klopt, maar eindelijk met kloppen ophoudt. Dan gaat Hij heen! Zalig zij, die kennen het geklank van de stem van de Heere. Die horen, daaraan gehoor geven en Hem het hart ontsluiten. Aan het Avondmaal van Zijn genade tel kens opnieuw gesterkt, is er een voort gaan van kracht tot kracht. Een iegelijk van hen zal voor God verschijnen in Sion. ^^mii^^^^ih^^^bB., H.H. Het MBO College te Oude Tonge is een school voor middelbaar be roepsonderwijs, waar leerlingen een roepsopleiding volgen voor verschillende administratieve fiink- ties. Het is een samenwerkings school, hetgeen betekent dat leer lingen van diverse gezindten de school bezoeken en respekt voor el- kaars mening hebben. Het 'MBO College Oude Tonge' heeft een duidelijke streekfunktie en ligt op 3 minuten loopafstand van het busstation. De leerlingen van deze school komen van Goeree-Overflakkee, Schouwen- Duiveland, Tholen, de Hoekse Waard en noordwest Noord-Brabant. Fusie met het Albeda College te Rotterdam ligt in het verschiet. Er bestaat binnen dit instituut een (3-jari- ge) lange opleiding administratie en een (2-jarige) korte opleiding administratie. Lange opleiding administratie De leerlingen die aan de lange opleiding willen beginnen moeten in het bezit zijn van een MAVO-diploma, een VBO- diploma met minimaal 3 vakken op C- niveau waaronder Nederlands en Engels, of een bewijs van overgang naar H AVO- 4. Leerlingen met een HAVO-diploma kunnen in veel gevallen het eerste jaar overslaan. De leerstof wordt in modules aangebo den; een bepaald deel van de leerstof wordt binnen een periode van ongeveer 10 weken verwerkt en afgerond. Een eind examen bestaat hierbij niet meer. De leerlingen kunnen gedurende de oplei ding 10 certificaten behalen, die vervol gens kunnen worden ingeruild voor een diploma. Het MBO College heeft binnen de lange opleiding 3 richtingen, namelijk de ad ministratieve, commercieel dienstverle nende en secretariële richting. Na afronding van de opleiding kunnen leeriingen gaan werken of een HBO-op- leiding gaan volgen. Korte opleiding administratie De leerling, die zich inschrijft voor de korte opleiding moet bij aanvang van het cursusjaar tenminste 10 jaar volledig dagonderwijs hebben gevolgd óf 16 jaar zijn. De korte opleiding administratie heeft als doel leerlingen op te leiden tot beginnend beroepsbeoefenaar of voor te bereiden op doorstroming naar verder onderwijs. Zo kan een gediplomeerd leerling van de korte opleiding geplaatst worden in de tweede klas van de lange opleiding. In de korte opleiding wordt de leerstof ook in modules aangeboden. Er moeten 6 certificaten behaald zijn om gediplo meerd te worden. Indien u meer informatie wenst omtrent een van bovengenoemde opleidingen dan kunt u kontakt opnemen met de school. Het telefoonnummer is (01874) 1611. Op woensdag 25 januari a.s. houdt de school een 'Open Huis' aan de Mercu- riuslaan 16 te Oude Tonge. Om 19.30 uur is de school open voor toekomstige leerlingen, ouders en andere belang stellenden. Er wordt dan ook informa tie verstrekt over de diverse oplei- dingsmogelijkheden. N. A. VAN KEMPEN makelaar o.z., beëdigd taxateur VOOR AL UW TAXATIES Op zondag 22 januari a.s. is er weer een interkerkelijke kerkdienst voor verstan delijk gehandicapten in de Ned. Her vormde Kerk te Sommelsdijk. De aan vang van deze dienst is om kwart voor drie. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. J. C. den Toom. U bent van harte welkom; uw aanwezig heid wordt op prijs gesteld. Vêfhaaf uit de eerste pmn vancfe Middernacht zending KIIV6I^L%I%S -11 - Zij bleef bij Meeuwsen, al zag moeder het liever anders. Maar het scheen toch, dat Marie zich het gesprek had aange trokken. Met Sien Saaman werd zij niet meer gezien en in Otdam verscheen zij niet meer. En daarover verheugde moe der zich, al bleef de zorg over Marie. Haar trots verdween niet. En met zeker heid durfde moeder Lokkerse zeggen: zij vreest God niet. En dat pijnde haar. Want hoe meer de maanden verliepen en hoe meer inzicht zij door goede predi king en voorlezen van het Woord Gods in het lokaal verkreeg, hoe dichter zij bij God kwam, die haar zo had beproefd, door haar haar man te ontnemen. Zij zocht kracht in het gebed. Moeder Lokkerse was in de volle zin van het woord een vrome vrouw, die niet naliet, zij het dan dat zij tijd en wijze kende. Marie te vermanen en haar op Jezus te wijzen. Wat er ook zou gebeuren - want als een dreigend spook waarde daar het voornemen van Marie, om het dorp te verlaten, zij zei het haar moeder ronduit - nooit zou Marie kunnen zeggen, de weg niet geweten te hebben. Er was iets, dat moeder in stilte verheugde: Jaap Folmer was een flinke jongen, een jaar ouder dan Marie; hij was een trouw bezoeker van de kring, van jongsaf; Sinke, bij wie hij knecht geworden was, sprak vol lof over hem en verwachtte, dat de jongen het op de duur wat verder brengen zou dan eenvoudig landarbieder. Als er een klein 'gedoet- je' loskwam, dan wilde Sinke hem wel helpen. Maar het allervoomaamste was toch, dat van Jaap Folmer, als van een tweede Samuel, kon worden gezegd, dat hij de Heere vreesde. „Een jongen van heel weinig woorden", zei Sinke - nu dat was voor de jongens van Grol niets bijzonders; de boe ren en landarbeiders daar spreken niet meer dan strikt noodzakelijk is - „maar met een trouw, gou den hart, dat klopt voor de Heiland". Nu, het stond onomstotelijk vast, dat die trouwe jongen, wat boers in zijn optreden. Marie liefhad. Dat wist vrouw Lokkerse; dat wist zijn moeder; dat wist Sinke. Jaap had het nooit verteld. Maar ze wisten het. En... Marie wist het ook, al sprak zij er met geen woord over. Dat zou niet in haar hersens opkomen! Want Jaap Folmer was in haar ogen een grote dwaas, om te denken, dat zij iets voor hem gevoelde. Nu ja, hij was een goeie vent, daar niet van, en als zij niet het voornemen had, het dorp te verlaten, wel,dan kon zij het, als arbeidersmeisje, wel minder tref fen. Het streelde haar ook wel iets, dat Jaap werk van haar maakte, want de jongens op het dorp lie ten haar links liggen, dat 'trotse nest van Lok kerse'. Maar overigens. Jaap? Nee, hoor. Zij zou, als zij eenmaal in een stad was, wel een betere par tij kunnen doen. Jaap kon zich wel opbergen. Moeder Lokkerse vleide zich met de hoop, dat Jaap van goede invloed op Marie kon zijn. Het ging al aardig goed. Sien Saaman werd gemeden. Naar Otdam ging Marie niet meer. Zo goed als elke Zondag was zij in het lokaal. Zij kwam vaker thuis. En enkele malen was Jaap komen aanlopen, als hij wist. Marie in de kleine woning te zullen aantreffen. Het was zelfs reeds voorgekomen, dat Marie hem toestemming verleende, haar tot de boerderij van Meeuwsten te brengen. Het was omstreeks die tijd, dat zij Sien Saaman weer eens ontmoette. „Zo, leef je nog?" vroeg deze luchtig. „Wat hoor ik? Aan het vrijen?" „Ik? Ben je dwaas? Wie vertelt die onzin?" „Ha, ha, het hele dorp weet, dat Jaap Folmer je rokken vasthoudt!" Marie werd woedend. „Dat zou hij wel willen, maar het lukt hem nooit. Nooit, zeg ik je. Zo'n boerenkinkel! 'k Wou lie ver..." „Wind je niet zo op, meid. Is heel schadelijk voor je gezondheid, 't Wordt verteld, maar ik geloofde er niets van. Zo'n saaie, dooie Piet is niets voor jou, hè? Jonge, nee, dan zijn er in Otdam wel anderen. Ga je mee, zaterdagavond??" „Ja", zei Marie, ik ben van de partij. Ik moet er weer eens uit". Plotseling nam zij dat besluit. En moeder zou het te weten komen ook. Dan zou zij weer eens zien, dat Marie niet in het gareel wilde lopen. En dan kon Jaap ook eens zien, dat zij niets om hem gaf. „Zaterdagavond om zeven uur bij de school?" vroeg Sien zeer in haar schik met de gemakkelijke overwinning, die zij nauwelijks vertrouwde: hoe lang had Marie haar opzettelijk ontweken? „Om zeven uur", beloofde deze. Zij was ook present. Moeder wachtte die avond tevergeefs op haar. En ook Jaap, die op de gewone tijd, ongeveer acht uur, verscheen, was teleurge steld. „Ze kon zeker niet weg", dacht moeder. Otdam kwam niet in haar op. 't Was wel een jaar geleden, dat Marie er geweest was. En zij vond er immers niets aan? Doch die avond vermaakte Marie zich zeer in Otdam. Het was druk in het dorp. Verschillende jongens en meisjes van Grol en andere dorpen lie pen er te slenteren, om niet te spreken van de inwoners van Otdam zelf. En dan lagen er in het kanaal verschillende schepen, waarvan de beman ning aan het passagieren was geslagen. Groepen jongens en meisjes hokten bij elkaar. Het was een geflirt en gelach; een wisseling van dubbelzinnige opmerkingen, handtastelijkheden zelfs. De ge meente- en rijksveldwachter waren er in de buurt (er kwam, vooral 's avonds laat, als bier of sterke drank de gemoederen wat verhit hadden, wel eens een vechtpartij voor) maar zij traden niet op en lie ten alles oogluikend toe. Zo nu en dan ging er een paartje naar de dijk, die berucht was. Heel Otdam was berucht. Er waren de wereld, kroegen. En uit al die kroegen klonk erbarmelijke harmonikamu- ziek naar buiten. Een gelal van meiden, die uit zichzelf naar binnen waren gegaan of er heen gelokt waren. Zij dansten of liever sprongen zich moe en bezweet op de maat van de harmonika over de vloer; dronken dan bier of likeur en zaten op de knieën van jongens van de dorpen of varens gezellen, 't Was er een hel... Niet ten onrechte was Otdam met zijn lichtzinnige bevolking in de omgeving berucht. Er was ook een 'nette kroeg'. Daar was Marie een paar maal geweest. Eigenlijk tegen de zin van Sien, wie het niet te gek kon gaan, als ze eenmaal 'los' was. Ja, ze deden in die kroegjes weleens rare dingen. Zo nu en dan sloop er een paartje, dat ste vig gedronken had, naar het erf, naar een schuur tje, maar dat was, beweerde Sien, stom van die meiden. Nee, nee, met Sien haalden ze geen gijn- tjes uit. Ze kwamen niet verder dan zij wilde. Je mt niet met open ogen in je verderf lopen, vond Sien, die meende heel wijs en verstandig te zijn. Maar met al dat geredeneer kreeg zij Marie toch niet naar een minne kroeg, ook die avond niet. Bij Koetsveld, op de hoek van de haven, was een mooie gelegenheid; een net café; daar kwamen geen jongens met minder mooie bedoelingen; ook geen meiden, aan wie een steek los was; er was een mooie, ruime dansvloer; je danste er op een piano en die knul speelde uitstekend; en de con sumptie was er heel goed, alleen wat duurder dan in de andere gelegenheden. Toen ze wat over he't rumoerige dorp gedrenteld hadden, zochten ze Van Koetsveld op. In de ach terzaal, waar gedanst werd, het was er heel druk, tjingelde de piano er lustig op los. (wordt vervolgd) ONTWERP ADVIES AANLEG ONDERHOUD Tel. (01876) 94 20, Herkingen s^ Winarchitektuur hoveniersbedrijf b.v. NVMi 'uMELAMI Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (01877) 2614 Fax 3904

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5