Uitbarsting na jarenlang getreiter MobilD Al jong leven aan Ouddorps Oudelandseweg Politieberichten Goeree-Overflakkee ^6 fejJ^ÏÏÏtïï^ ^flciniiSemaa Langlaufen met IJsclub Ouddorp Rally Formula Garage Knöps B.V. JEUGDCONTACT Zitting Politierechter: ippip Kursus Geestelijke Vorming Nieuwe openingstijden GGD-vestiging Middelhamis Bevolkingstal Goeree- Overflakkee: 45028 Laatste bestelronde aktie 'Boeren planten bomen' Dodelijk ongeluk op Grevelingendam Feuerwehr, brand in Herken! Sociaal rechercheur in dienst bij het ISGO 67e Jaai%an|^/£)OEL^^ .O VRIJDAG 13 JANUARI 1995 No. 6367 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 833 92. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op de woensdag gehouden strafzitting in Sommelsdijk nam Politierechter Mr. Schoonaard de verklaring van meerdere getuigen maar over dat er om de Sommelsdijkse verdachte nogal een dranklucht had gehangen toen die in een plaatselijk etablissement een dorpsgenoot bij de keel had gevat en hem vervolgens tegen de grond had gewerkt, hem ook een paar vuist slagen in 't gezicht had gegeven, flinke moeten dat zijn geweest. Verd. is al levenslang doof maar 't was ook de gezichtsuitdrukking van Mr. Schoonaard die hem verried dat z'n schuld werd aangenomen, „ja", knikte het hoofd van de Politierechter maar te heftiger schudde ter ontkenning 't hoofd van de verdachte want zo was 't niet ge gaan: „hij heeft mij neergeslagen!" liet hij weten. 't Werd snel duidelijk dat die twee niet eikaars vriendjes waren. Verdachtes raadsman maakte daar ook geen geheim van, z'n cliënt was al jarenlang getreiterd en ja, 't was natuurlijk geen excuus, be greep raadsman, maar z'n cliënt had nou eindelijk'es van zich afgetast, was 't nou'es zat geweest toen hij, liplezend, mocht veronderstellen dat 't weer sma lend over hém ging, maar ach, hoe 't nou precies was gegaan? Verdachte zou een middenvinger naar de vriendin van z'n slachtoffer hebben op gestoken en een snijbeweging langs z'n hals hebben gemaakt hetgeen door ver dachte weer prompt werd ontkend: „Ik ga niet staan liegen!" zei hij er bij, „nooit", nee daar had'ie de oorlog en de ramp niet voor meegemaakt, om nou te gaan staan liegen. „Toch hebt u meerdere getuigen tegen", verklaarde hem de Politierechter, maar hij had het niet slecht met de verdachte voor „U bent uw leven lang doof en dat maakt het leven niet eenvoudiger en 't lijkt er op dat u van die ander best wat last hebt gehad... Had de Officier Mr. Hendriks een geldboete van 500,- ge- eist, de Politierechter kwam tegemoet aan de wens van verdachtes raadsman een voorwaardelijke straf uit te spreken, temeer omdat het zich niet meer zal her halen. De partijen wonen niet meer vlak bij elkaar en verd. weet drommels goed dat'ie z'n handen heeft gekregen om te werken, niet om te slaan. De twee jaar proeftijd zullen hem dat ook doen inzien. Verdachte vond het prima zo, deed z'n jas weer aan, schudde iedereen vriende lijk de hand en vertrok achter z'n raads man aan. Op D.V. maandag 16 januari hoopt ds. J. Westerink uit Bunschoten te spreken over het onderwerp 'De bekering'. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Herv. verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelhamis. We hopen dan alle kursisten weer te ont moeten. De Stuurgroep Vanaf 9 januari zijn de openingstijden van de GGD-vestiging in Middelhamis veranderd. Het gebouw aan de Sportlaan 5 is, buiten de schoolvakanties om, in ieder geval geopend op de volgende tij den: maandag en woensdag 's middags van 13.30 tot 16.30 uur; dinsdag en vrij dag 's ochtends van 9.00 tot 12.00 uur. Op die tijden kunnen bezoekers bij de GGD-vestiging terecht met vragen of om een afspraak te maken. Dat kan ook eventueel telefonisch op het nummer (01870) 86641. Ook kunnen belangstel lenden op die tijden gebmik maken van de Gezondheidswijzer in Middelhamis, het informatiecentrum van de GGD waar iedereen terecht kan met vragen over ziekte, gezondheid en gezondheidszorg. De GGD-vestiging in Middelhamis is ook op andere tijdstippen open, maar dat is vooral bedoeld voor mensen die een afspraak hebben. Overigens kunnen de mensen op Goeree-Overflakkee tijdens kantooruren altijd bellen met de hoofd vestiging van de GGD in Spijkenisse, telefoon (01880) 52400. Aan diggelen Een jongeman uit Spijkenisse had op een primitieve manier, in Ouddorp, de eer van z'n zusje gewroken. Zwanger was ze geraakt van een volwassene en thuis gekomen van zee had verdachte een honkbalknuppel gepakt waarmee hij voor 3.800,- schade toebracht aan de auto van de dader die zich van de konse- kwenties van z'n daad niks had aange trokken. Mr. Schoonaard hield verd. voor dat je in onze maatschappij niet zó je woede af reageert, maar verd. tilde daar niet zo zwaar aan: „hij heeft uit lust mijn zusje (14) voor het leven beschadigd, ik heb uit drift zijn auto beschadigd. Eis en uit spraak 750,-. Opnieuw een reeks schrijnende gevallen en niet wij zullen ze bekend maken. Van een vader die gedronken heeft en een man die met moord- en doodslag dreigde en zelf met een bijl was bedreigd, toen hij z'n kind, een baby nog, wilde zien. Inmiddels is een regeling tot stand ge komen en lijkt de rust wat weergekeerd al is 't huwelijk kapot. Alvorens een uit spraak te doen verwacht de Politierechter een rapport van de reclassering, 't Was nogal wat wat er fout was gegaan, verd. had ook politiemensen bedreigd en dat deed de Off. in de allergrootste woede ontsteken. Een onvoorwaardelijke vrij heidsstraf eiste hij, maar mr. Schoonaard heeft dat tij nog gekeerd. En alsof dat niet schrijnend is, een witlofteler, na hard werken ten onder gegaan, met aan zienlijke schulden en het daarom niet zo nauw genomen met de opgaven van ver diensten terwijl hij een sociale uitkering genoot. „Diefstal", 't zou in 's mans kraam nooit te pas gekomen zijn en nou klonk dat harde oordeel, maar anderzijds een mild vonnis, alleen maar een voor waardelijke straf. In Achthuizen had een man twee dames fietsen weggesmeten, 't "was voor de zo veelste keer dat z'n auto beschadigd was. Zelf had hij verklaard de fietsen te heb ben weggezet maar getuigen hadden ver klaard dat het smijtwerk was geweest waardoor de fietsen schade hadden opge lopen, 50,- aan de een en 138,- aan de ander. De niet verschenen verdachte werd tot betaling van die schade veroor deeld en kreeg bovendien een geldboete van 300,-. De IJsclub in Ouddorp gaat bij goede omstandigheden op zaterdag 21 januari langlaufen in de Ardennen. Dit wordt een gezellig reisje naar de Hoge Venen, waar men kan langlaufen in een mooie omgeving. Bij de prijs inbegrepen zit een 3-gangen diner. Dit wordt op de terugreis in Hol land genoten. De prijs is 62,50 incl. ski-materiaal, bus, entree, Hoge Venen en diner. U kunt zich tot en met donderdag 19 ja nuari opgeven bij (01878) 3100/ 3495. Autobedrijf A. J.van Rumpt Middelhamis Telefoon (01870) 8 22 22 Het aantal inwoners van Goeree-Over flakkee is in 1994 met 511 zielen ge groeid tot een totaal van 45.028 per 31 december 1994. Het jaar werd begonnen met 44517 inwoners. Het aantal inwoners per gemeente is als volgt: Middelhamis16526 +250 Goedereede10900 52 Oostflakkee9881=+ 97 Dirksland7721 =+112 OUDDORP Jongelui, zaterdag 14 januari is er weer een Jeugdcontact-avond, wij nodigen jul lie uit om deze avond naar Eben-Haëzer te komen. Wij hopen deze avond ds. van Loon in ons midden te hebben, hij hoopt voor ons een inleiding te houden over het onderwerp: Bidden, maar hoe? Dit onderwerp spreekt ons allemaal wel aan, omdat er vaak vele vragen zijn wat betreft ons gebed. Hoe bidden wij, waar voor bidden wij, kunnen wij van onszelf wel bidden? Ds. van Loon hoopt op deze en andere vragen ons een antwoord te kunnen ge ven. Jullie zijn allemaal weer van harte wel kom, we beginnen zoals gewoonlijk om kwart voor acht maar om kwart over ze ven is onze zaal al open. We hopen tot ziens in Eben-Haëzer, Preekhillaan 3 te Ouddorp. PS. De volgende JC-avond is zaterdag 11 februari, ds. Veldman hoopt dan een onderwerp te verzorgen over de 'Strate gische taktiek van de duivel'. Tot ziens, de JCC Ouddorp De Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland (NLB) houdt dit winterseizoen voor de tweede keer de aktie 'Boeren Plan ten Bomen'. Begin maart is de laatste afleverronde van bestelde bomen en struiken; dat betekent dat de bestelformulieren voor 15 februari binnen moeten zijn. De aktie is bedoeld om boeren en an dere bewoners van het Zuidhol landse platteland te stimuleren in heemse struiken en bomen aan te planten. Via de aktie 'Boeren Plan ten Bomen' kunnen zij tegen lage prijzen plantmateriaal en bescher mingsmaterialen bestellen bij de Stichting NLB. Deze worden bo vendien gratis thuisbezorgd! Dus voor een ieder die de komende tijd nog bomen of struiken wil aan planten, geldt: vraag snel het boek je 'Boeren planten bomen' aan. Groen platteland Er kan tegen lage prijzen een uitgebreid assortiment struiken en bomen worden besteld. Knotbomen langs percelen,- lei- linden om de boerderij, hoogstamvrucht- bomen in een boomgaard, inheemse sier- bomen en -struiken op het erf, jonge boompjes op een niet-gebruikt stukje grond; op deze wijze kan de eigen boer derij aanzienlijk verfraaid worden èn te vens het aangezicht van de omgeving. Kwaliteit Het door de Stichting NLB geleverde plantmateriaal is van uitstekende kwali teit. Het is gegarandeerd ziektevrij en wordt betrokken van gerenommeerde kwekers. Bovendien worden de bestel lingen gratis aan huis geleverd. De Stich ting NLB zorgt ook voor goede instruk- ties voor de aanplant, verzorging en be scherming. Advies Bewoners van het Zuidhollands landelij ke gebied kunnen gratis het boekje 'Boe ren Planten Bomen' met het komplete assortiment aanvragen bij de Stichting NLB. In het boekje staat een uitgebreide beschrijving van de struik- en boomsoor ten met voor elke soort een vermelding van bodemeisen, toepassings- en ge bruiksmogelijkheden en de betekenis voor natuur en landschap. Ook advies over aanplant en onderhoud (telefonisch of aan huis) is mogelijk. Wacht met het aanvragen hiervan echter niet tot het laatste moment! Het boekje 'Boeren Planten Bomen' is aan te vragen bij de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland, tele foon (01820) 24500. Op Oudelandseweg 66 te Ouddorp woont het mensenpaar Cor en Elizabeth maar er woont ook het schapenpaar Bram en Betje. 't Is door een totaal niet voorzien innig samenzijn van die twee, vijf maanden geleden, dat 't er vanaf maandagmiddag wat drukker is geworden toen in een lekker waim hok een schapendrieling het levenslicht zag en sindsdien dartel om moeder Betje springt. Brammetje heeft dat op z'n geweten. Hij was zó pril en leek zo onschuldig maar zie het resultaat dat door ieder hartelijk is begroet. Het Hampshire Down schapenras kan overi gens al vanaf juni worden gedekt, zodat de vroege geboorte niet zo verrassend is, wél Brammetjes jeugdige esca pades en 't feit dat een drieling geboren werd. De fam. Mastenbroek houdt op haar akkerbouwbedrijf een tiental schapen, niet bedrijfsmatig maar meer als landelijke aankleding van de mini-camping die ze exploiteren. Tijdens het zware weer met hevige wind stoten van gisterochtend, is rond half ze ven een ernstig ongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan een nog jonge man, passagier van een personenwagen die uit de richting Zeeland was gekomen. De beide overige inzittenden werden zwaar gewond toen hun wagen op een tegemoetkomende marktwagen reed, die losgeschoten was van achter een Land- cruiser en de linkerbaan was opgereden; personenwagen en marktwagen botsten daar op elkaar. De brandweer van Oude Tonge heeft het slachtoffer en de gewonden uit de ver nielde wagen bevrijd. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Ingezonden: Dat klopt, die brand in Herken. Maar niet alles klopt. Vandaar enige kor- rekties. De schuur in de bocht van de Geldersedijk was niet van Wamaer, maar van Cor Kardux Dz. Het 'steetje' dat in brand stond, was niet van Van Kempen, maar van de erven v. d. Velde. Brooshooft zat in 'De Bongerd' niet op de plaats waar de verbrande schuur stond; maar op de plaats waar de oude boerderij van Gebr. Keijzer heeft ge staan. Deze boerderij of 'stee' is niet af gebrand, maar met de storm van 7 sep tember 1944 in elkaar gewaaid. Het woonhuis bleef echter staan. Brooshooft zag dus niet een 'brandmure' van het woonhuis, maar de 'zwart geteer de' gevel van het gespaarde woonhuis. Dit was dus de woning van Gebr. Keijzer, thans eigendom van-, en be woond door de familie Lohr. Een mooi verhaal overigens; „mar ik zou toch nog marres gae kieke". J. Struijk Fortstraat 16 3249 AD Herkingen ALGEMEEN Gedurende de periode voorafgaande aan oud/nieuw en kort hierna werd door de politie Goeree-Overflakkee extra gesur veilleerd op het afsteken van en/of het bij zich hebben van vuurwerk, buiten de daarvoor toegestane tijden. In totaal werd er tegen 37 personen pro ces-verbaal opgemaakt. Hiervan werden 30 personen, in de leeftijd tussen 12 en 18 jaar, verwezen naar het bureau HALT om een alternatieve straf te ondergaan. De overige zeven zaken werden ingezon den aan de Officier van Justitie in Rot terdam. GEMEENTE GOEDEREEDE In de nacht van 9 op 10 januari werd vanaf de Schansweg te Ouddorp een witte personenauto, merk Volkswagen Passat, voorzien van het kenteken ZG- 55-BF, gestolen. In dezelfde nacht werd te Ouddorp uit een woninginrichtings zaak een grote hoeveelheid goederen ge stolen. Niet uitgesloten is dat de gestolen personenauto bij deze inbraak is ge bruikt. In dezelfde nacht werd ook aan de Stationsweg en de Spreeuwenstein te Ouddorp geprobeerd om personenauto's te stelen, maar dit is niet gelukt. Op 10 januari werd in de middaguren uit een geparkeerde personenauto een tas met inhoud gestolen. De politie waar schuwt bezoekers van het strand en duin gebieden in de geparkeerde auto's geen waardevolle goederen achter te laten. Op de avond van 10 januari of in de nacht van 10 op 11 januari werd vanuit de tuin van een woning te Ouddorp een liggende grijze herdershond (tuinbeeld) gestolen. Sinds 1 januari 1995 is er een sociaal re chercheur in dienst bij het ISGO, het Intergemeentelijk Samenwerkingsver band Goeree-Overflakkee. De gemeente voert een aantal sociale verzekeringswetten uit, waaronder de al gemene bijstandswet, RWW, lOAZ, lOAW en BZ. De sociaal rechercheur is in dienst getre den bij het ISGO en heeft, indien er ver moedens bestaan van fraude, de bevoegdheid tot opsporing. Dat wil zeg gen dat de sociaal rechercheur de be voegdheid heeft om mensen te horen en eventueel proces-verbaal op te maken. Op deze manier hoopt de gemeente de fraudegevallen te kunnen achterhalen en, beter nog, te voorkomen. GEMEENTE MIDDELHARNIS Op 9 januari werd op een parkeerplaats te Middelhamis schade gereden aan een personenauto. De eigenaar van die auto zag, toen hij weer bij zijn auto kwam, dat de achterbumper gebroken en de achter kant gedeukt was. Op 6 januari, om 21.40 uur werd op de Kon. Julianaweg te Sommelsdijk met een hard voorwerp tegen het portier van een voorbij rijdende personenauto gegooid waarna een deuk achterbleef. Voor beide gevallen worden evt. getui- ge(n) verzocht kontakt op te n^men met de politie. Op 9 januari raakten op de kruising Dorpsweg-Staverseweg (N215) twee personenauto's met elkaar in botsing omdat een der bestuurders geen voorrang verleende. Tevens bleek laatstgenoemde bestuurder geen geldig rijbewijs meer te hebben. Proces-verbaal wordt opge maakt. GEMEENTE DIRKSLAND Op maandag 9 januari tussen 9.00 en 9.15 uur werd bij een kledingzaak te Dirksland, vanuit een vrij toegankelijk magazijn, een flinke hoeveelheid spijker broeken gestolen. Mogelijke getuige(n) die tussen de aangegeven tijdstippen thv. de Voorstraat/Palingstraat een verdacht voertuig en/of personen hebben gezien worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. Op 10 januari werd bij een landbouwbe drijf te Dirksland een controle uitge voerd door de politie in samenwerking met de Inspektie van het Ministerie van Sociale Zaken. Op het bedrijf werden 3 Poolse en 1 Colombiaanse werknemer aangetroffen, die illegaal arbeid verricht ten. De Poolse werknemers moesten het land verlaten, de Colombiaan had een geldig verblijfsdokument. Tegen de werkgever werd proces-verbaal opgemaakt voor het tewerkstellen van illegale werknemers. Op 10 januari werd in de avonduren ge tracht in te breken in een auto aan de Nolleweg te Melissant. Toen de dader in de gaten kreeg dat hij gezien werd door de benadeelde ging hij er als een haas vandoor naar een gereedstaande witte personenauto. Ramoco b.v. RENAULT-dealer Verkoop Service (01871) 16 62 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRARE OVDOORP - WestsUgat 35 - Telefoon /0JB78} 16 12 Fax 3734 KNES8E - Prinishop - Hogezoom 172 Telefoon 101116) 24 00 SOMMELSDUK - WesUcraheelstraat 8 - Telefoon 101870) 86841 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Dochter Petra en schapenmoeder Belje met hel prille drietal. Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - Tel. (01870) 8 30 94 voor Goeree-Overflakkee Verkoop na 17.00uur: C. Breen, (01S78) 24 96

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1