Ongetwijfeld VAN DER BOOM W^ drukkerij kranse bv NU OOK ZIJN GEREEDSCHAPPEN! \AWr VERHUREN WIJ? VOORRECHT NAAIMACHINES Caravan Uitverkoop Hameeteman Recreatie Dekkleden Autoschade komt soms gewoon uit de iucht vallen. korels. i^iso9Q02 autoschade slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! VRIJDAG 13 JANUARI 1995 EILANDEN-NIEÜWS Blz.3 GEREEDSCHAPPEN KORTEWEEGJE 63 - 3247 BH DIRKSLAND tel.:01877-3355 FAX;01 877-2491 Aggregaat Bandschüurmachlne Betonmolens Bodemraket Boorhomer Bosmaoier Bouwlampen Bouwstofeülger Bi^khomer Cirkelzaag Compressor Ctecoupeerzaag Diamontdoosboor Doorslifpappofotuur Dompelpomp Gasbranderset Grondboor Grondfrees Haakse slijptol Hakselaar Hondsloophamers Handsteenzaag Hangbruggen Hefeteigers Heggeschaar Heteluchtkanonnen Hogedrukreiniger Hoogwerkers Kabelhaspel Kettingzagen Kruiwagens Ladders Loopvloeren Muurfreesmachine Nietopparatuur Plavuizenzaog Schaafmachine Schoarhoogwerkers Schroefcompressor Slegge Steenknipper Steigers Stokfrilnaold Tafelsteenzoag Tapijtreiniger Trilplaat Verlengkabels Verticuteermachine Vlakschuurmachine ONS VERHUURPROGRAMAAA UGT VOOR U KLAAR! BEL VOOR RESERVERINGEN 01877 - 3355 .In het grijze verleden toen drukwerk nog werd gemaakt met losse loden lettertjes die in een zetraam werden geklemd gebeurde het regel matig dat vele uren handzetwerk uit het zet raam viel. De berg loden blokjes op de vloer werd in drukkersjargon pastei genoemd. Een lekkernij waar we dankzij de elektronische foto- en zetsystemen gelukkig voorgoed van verlost zijn. En zo is er in de loop der tijd nog heel wat meer verbeterd aan de grafische apparatuur. Drukkerij Kranse heeft alle ontwikkelingen op de voet gevolgd. Dat komt de kwaliteit van uw drukwerk ten goede terwijl de prijs er nauwe lijks door wordt beïnvloed, want zo'n ouder wets pasteitje dat kostte ook niet niks, Haveneind 9e, Sommelsdijk, tel. 01870-82275 Al meer dan 50 jaar tot uw dienst. Onderhoud, reparatie, inruil alle merken. Ook verkopen wij: QQQ Husqvarnava. ouil.'' Lewensteinva. 040." Overlockmachines 4 draads met differentieel transport (voor stretch nOQ - en breistoffen)v.a. OZfZf» Uw PFAFF-dealer: VOORWEG 13a - OOSTVOORNE - TEL (01815) 2572 VAN KAMPENHOUT GROEN gerechtsdeurwaarders De betaalbare specia list bij o.a.: incassozaken, huurgeschillen, arbeidsconflicten, juridischeprocedures, taxaties en veilingen. St. Joris Doelstraat 7, Sommelsdijk, postbus 47, 3240 AA Middelhamis. Tel. 01870-84700 Fax 01870-86007 De adviseur met incasseringsvermogen.' GOEDEREEDE Raadsvergadering Wijziging belastingverordening Bouwaanvragen en melding Bouwplannen Adria: ex-verhuur v.a. 13.335,- Showmodellen vanaf 11.895,- Hobby: ex-verhuur 400TM 17.450,- Showmodel: 350 N.30 Occasions: nu kopen april '95 betalen. '95-modellen nu op show. Havenweg 4 OUDDORP Tel. (01878) 1925 Autoschade komt altijd onverwacht. Maar niet voor ons als FOCWA Garantiebedrijf. Wij zijn daar dag en nacht op voorbereid. Doen niets anders dan schadeherstel. Zijn gespecialiseerd. En hoe. We herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar garantie. Bieden vervangend vervoer aan. Zijn gebonden aan de uitspraken van de FOCWA/ANWB geschillencommissie. En leveren ongekende service. f§W^Ê Autoschade? U kunt dag en u nacht bij ons terecht. wmmBmuF Wij zijn er klaar voor. O Tarieven Regionale puinstort voor bouw- en sloopafval Ingangsdatum 1 januari 1995 Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Afvalstoffenbelasting per 1 januari 1995 Wet milieubeheer Meldingen Melding wijziging inriciiting Ontwerp-besluit Ontwerp-besluit intrekking vergunning Beschikking en Besluiten T GEMEENTE tijdstip: woensdag 18 januari 1995", 19.30 uur De agenda voor deze vergadering ligt tijdens de kantoor uren, ter inzage op het gemeentehuis, waar oo)< een exemplaar kan worden afgehaald. Sluiting gemeentehuis Op vrijdag 20 januari 1995 is het gemeentehuis tussen 11.00 en 13.00 uur voor het publiek gesloten. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de verorde ning op de heffing en invordering van leges (vastgesteld In de raadsvergadering van 15 december 1994) bij hun besluit van 30 december 1994, nummer 251943, goedgekeurd. Deze verordening treedt in werking drie dagen na de dag van bekendmaking. Zij ligt voor eenieder kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie, afdeling Financiën. Een afschrift daarvan kan tegen betaling van de kosten worden verkregen. (art. 41 Woningwet) Een aanvraag om bouwvergunning is ontvangen van: - M.A. Hersbach, Lyceumlaan 18, Vlaardingen - maken overdekt terras aan receatiewoning Alexanderpark IS, Ouddorp (28.12.94) - M. Hilgemaan, Dorpsstraat 6, Linschoten - verbouwen van berging van recreatiewoningtotslaapkamer, Alexan derpark 31, Ouddorp (30.12.94) - A. Niplus, Waterweg 3, Ouddorp - uitbreiden schuur (2.1.95) - Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland, Boompjes 200, Rotterdam - verbouwen bedieningsgebouw van de Haringvlietsluizen, Haringvlietplein 2, Stellendam (3.I.9S). Een melding tot bouwvoornemen is ontvangen van: - Th. J. Tolboom, Alys Ambacht I, Reeuwijk - plaatsen blokhut nabij recreatiewoning Doggersbank 51 op het Noordzeepark, Ouddorp (28.12.94). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verklaring- van-geen-bezwaar aan te vragen (als bedoeld in art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto art. 50, lid 6 van de Woningwet), om bouwvergunning te verlenen aan; - P.C. Spee, Julianaweg 13, Ouddorp - bouwen (vervan gende woning). Verder is het college voornemens bouwvergunning te verlenen aan: - L. van Beek, Damweg 3, Stellendam - uitbreiden woning. Deze bouwplannen liggen met ingang van 16 januari 1995 gedurende veertien dagen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen het voorne men aan deze bouwplannen c.q. verzoeken vrijstelling te verlenen, schriftelijke bedenkingen indienen bij burge meester en wethouders, postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. 13 januari 1995 Langeweg38 Nieuwe Tonge tel, 01875 -1396 Plaats van de Regionale Puinstort Deze puinstort is gelegen tussen Middelharnis en Stad a/h Haringvliet, aan de Johannespolderseweg 19 in de Oostplaatsepolder te Middelharnis, telefoon 01870 86850. Welk afval wordt geaccepteerd Het afval moet afkomstig zijn van woningen en bedrijven op Goeree-Overflakkee. Niet acceptabel Landbouw-afval en chemisch afval. Niet gesorteerd afval wordt geweigerd of voor het hoogste tarief aangeslagen De aangeboden afvalstoffen worden gewogen. De soorten afvalstoffen dienen apart te worden aangeboden, Worden de vrachten toch gemengd aangevoerd dan zal het hoogste tarief voor de gehele vracht worden doorberekend. Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 07.45 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16.45 uur Zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Stortbaas Deze is tijdens de openingstijden aanwezig. De aanwijzingen van de stortbaas dienen strikt opgevolgd te worden. Weger De aangeboden hoeveelheden worden gewogen op een weeg brug, ter plaatse wordt een weegbon gemaakt waarop de volgende gegevens worden genoteerd; gegevens aanbieder, vervoerder en kenteken vervoermiddel, hoe veelheid en soort afval, herkomst van het afval en voor bedrijven het afvalstroomnummer. Betaling Periodiek wordt daan/oor aan iedere afvalaanbieder, de geadres seerde op de weegbon, een nota ter betaling toegezonden. Beheerder Directievoering is in handen van het Intergemeentelijk Samenwer kingsverband Goeree-Overflakkee. Met ingang van 1 januari 1995 wordt door het Rijk, ingevolge de Wet belastingen op milieugrondslag, Afvalstoffenbelasting geheven op afval dat permanent opgeslagen wordt, Per ton is de heffing f 29,20 voor de tarieven Den F. De heffing is vrij van omzetbelasting. Er wordt onderscheid gemaakt tussen de volgende afvalstoffen: Tarief A, kostprijs f 222,- per ton: brandbaar afval dat afgevoerd wordt naar de Afval Verwerking Rijnmond, zoals; huisvuil, bedrijfsvull, afval van bouw en sloopwerken. Opmerking; In dit afval mogen geen stenen of metalen voonwerpen zitten. Houten balken of planken mogen maximaal 200 cm lang zijn. Spoorbielzen mogen max, 100 cm lang zijn. In dit afval mag ook geen chemisch afval aanwezig zijn. Tarief B, kostprijs f 169,-per ton: gesorteerd schoon hout. Houten balken of planken mogen maximaal 200 cm lang zijn. Platen en gecreosoteerd hout horen niet onder dit tarief. Tarief O, kostprijs f 183,-per ton; onder dit tarief valt grof plantsoenafval, zoals takken en stammen van bomen tot een diameter van 15 cm. Dit afval wordt naar de AVR afgevoerd en daar tot compost verwerkt. In het plantsoenafval mogen geen andere afvalstoffen zitten. Tarief D, kostprijs f 94,20 per ton: puin niet groter dan 40 cm, dat voor niet meer dan de helft van het volume vermengd is met onverbrandbare stoffen, zoals grond en zand. Tevens grote boomwortels. Tarief E, kostprijs f 20,- per ton: metsel-, straat- en betonpuin zonder wapening, kleiner dan 40 cm en te breken. Tarief F, kostprijs f 192,20 per ton; kleine hoeveelheden asbestafval van particulieren. Deze tarieven zijn exclusief b.t.w. Mededelingen -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten van het dagelijks bestuur van het ISGO. Postadres ISGO: postbus 313,3240 AH Middelharnis, telefoon: 01870 88111. ingevolge Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB) Ingekomen zijn de volgende meldingen: 1Haringvliet Expo, Haringvlietplein te Stellendam, gemeenteGoedereede [Besluit horecabedrijven miiieubeheerj 2. 'De Kriekel', Oude Nieuwlandseweg 43b te Ouddorp, gemeente Goedereede (BesM horecabedrijven mitieubeheer) 3. Fairlaine Meubelen B. V.Delta Industrieweg 40 te Stellendam, gemeenteGoede reede (Besluit houtbewerkende bedrijven milieubeheer) 4. Café 'De Kaai', Kaai 13-15 te D/rte/and, gemeente DIrksland (Besluit horeca bedrijven milieubeheer). De meldingen liggen van 16 januari t/m 27 febniarl 1995 ter inzage op de secretarie van de gemeente: - Goedereede (ad 1 t/m 3), op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. - Dirksland (ad 4), op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Ingekomen is de volgende melding: 5. Den Hertog Diepvriesspecialiteiten B.V., Ruygenhil 2 te iWe/issanf, gemeente Dirksland. De wijziging heeft betrekking op het oprichten van een tijdelijke opslagruimte -te weten een geschakelde boogloods- voor het bewaren van kunststoffen en kartonnen verpakkingsmaterialen, welke voorheen bij derden werden ondergebracht. Een en ander heeft tot gevolg dat transportbewegingen naar externe locaties worden verme den. De melding ligt van 16 januari t/m 27 februari 1995 ter inzage op de secretarie van de gemeente Dirksland, op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Het voornemen bestaat om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan 6. Fa. J. Maliepaard Zn., Boomgaarddreef 15 te Stad aan 't Haringvliet, gemeente Middelharnis- voor veranderen van de inrichting d.m.v. het in werking hebben van een heftruck en het plaatsen van een voorzetwand voor het drogen van bloembol len met vijf ventilatoren. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Ter inzage Alle relevante stukken liggen van 16 januari t/m 13 februari 1995 ter inzage op de secretarie van de gemeente - Middelhamis (ad 6), (afdeling Samenleving), op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Bij verhindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde temiijn vallende- dinsdag avonden mn 18.00-21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Bedenkingen en eventuele (hoor)zittlng Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-besluit kunt u Indienen bij het ISGO. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Eveneens op verzoek zal een openbare (hoor)zJtting worden gehouden om met het bevoegd gezag, de aanvrager van de vergunning en de overige aanwezigen van gedachten te wisselen en eventueel mondeling gemotiveerde bedenkingen in te brengen. Het voornemen bestaat de volgende milieuvergunning in te trekken: 7. Ransoco v.o.f.. Blauwe Pannenweg 2 te Oude-Tonge, gemeente Oostflakkee. Reden van intrekking is een verzoek van de vergunninghouder omdat het bedrijf niet meer op bovengenoemd perceel aanwezig is en ter plaatse geen werkzaamheden meer uitvoert. Het ontwerp-besluit tot intrekking ligt ter inzage van 16 januari t/m 30 januari 1995 op de secretarie van de gemeente Oostflakkee, op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Bij verhindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dinsdag avonden van 18.00-21,00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Bedenkingen Sc/ir;ffe////cet)eden/t/ngen tegen het ontwerp-besluit kunnen door eenieder gedurende de termijn van terinzagelegging ingebracht worden bij het ISGO. De hieronder genoemde vergunningen ingevolge de Hinden/i/et en de Wet milieu beheer zijn verleend: 8. J. van Geest (een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet) - voor het in werking hebben van een reparatiewerkplaats voor automobielen, Mr. Iman Caustraat 29 te Stellendam, gemeente Goedereede 9. Fa. J. van Wijk - voor het oprichten en in werking hebben van een constructie- en loodgietersbedrijf, Provincialeweg 10 teGoecfereede, gemeenteGoedereede 10. Partycentrum Het Eiland (een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning) - voor het in werking hebben van een restaurant, vier bowlingbanen en een terras, Peuterdijk 45 te Herkingen, gemeente Dirksland. Aan de beschikking zijn voorschriften verbonden ter voorkoming van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting: aan de besluiten zijn voorschriften verbonden ter bescher ming van het milieu. De beschikking en de besluiten zijn ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerpen niet gewijzigd. Ter inzage Alle relevante stukken liggen van 16 januari t/m 27 februari 1995 ter inzage op de secretarie van de gemeente: - Goedereede (ad 8 en 9), op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur - Dirksland (ad 10), op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Bij vertiindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dins dagavonden van 18.00 tot 21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de stukken kunt u contact opnemen met een medewerker van het ISGO. Beroep De mogelijkheid om beroep in te stellen tegen de besluiten staat open voor: degenen, die bedenkingen hebben ingebracht tegen het onfwerp-besluit - de adviseurs, die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp-besluit - degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen, die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht - belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten, dat zij geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit hebben ingebracht. Het beroepschrift kan vanaf 17 januari t/m 28 februari 1995 worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA Den Haag. Bij een spoedeisend belang kunnen de instellers van een beroep in een afzonderlijke brief de voorzitter van deze Afdeling verzoeken om een voorlopige voorziening. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum een verzoek is gedaan om een voorlopige voorziening. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. 13 januari 1995

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 11