Oplegger door windvlaag van de weg NIEUWE BOEKEN Viering oud en nieuw Politieberichten Gediplomeerd doktersassistente OPEN DAGEN Politieberichten Goeree-Overflakkee Feestelijke opening van het nieuwe jaar bij Rabobank Middelharnis Telefoon (01876) 9216 W. J. Bron A. J. Jansen W. J. Scheygrond J fam. Nijhof-de Morée J Een met een 40 ft container beladen oplegger van transportbedrijt J. J. Hskes uit Streefkerk is vrijdag rond het middag uur door een forse windstoot, die dwars op de wagen stond, van de Staakweg tussen Dirksland en Melissant geblazen. Chauffeur Jan Gaal, die aan het gebeurde gelukkig geen noemenswaardig letsel overhield, zag geen kans meer z'n wagen vanuit de zachte berm weer op de weg te krijgen. De cabine schoot zelf dwars, en ramde frontaal een boom met aanzienlijke schade als gevolg. Terwijl de combinatie werd geborgen werd het verkeer in beide richtingen omgeleid. CJoercc-Overflakkee GEMEENTE DIRKSLAND GEMEENTE GOEDEREEDE GEMEENTE DIRKSLAND Landbouwver. 'De Eendracht' biedt te huur aan in POTERLOODS te Herkingen I.OOOpoterkistena 0,35 voor 3 (jagen per week, en tijdens zwangerschapsverioi van een van de doktersassistentes, voor 4 dagen per week. Ingaande per 1 april 1995. Schriftelijk reakties binnen 14 dagen. Huisailsen: Oude Nieuwlandseweg 27 3253 LL Ouddorp De Rabobank Middelharnis is het jaar 1995 op andere wijze begon nen dan men jaren lang gewend was. In bijzijn van de bestuurscol leges werden de medewerkers om half acht door de direktie getrak teerd op een ontbijtbuffet. In een speech introduceerde de direkteur, de heer Coremans, de nieuwe huis stijl van de Rabobankorganisatie. i:ïi:!i?iii:?i:?^i^i:ximm^imi^i^ixi^i:xi:ï i:ji^^i^imi:jimi^i:?i:jiii:^iii?mii?tri:T ïr R. P. van Rijswijk P. R. de Vries E. G. Houwink huisartsen ik •üü'i^iitri^imimimikiiikikikikik'iti:^ ikikaimimi?ikimimi?imi?iki?ikik uit Ooltgensplaat wil een ieder bedanken voor de fijne wensen voor 1995 en wenst u wederkerig ook een jf J goed 1995. J iki?ikiiikimikik'ixikiii!?->xikiii?i:?i:Tikik iiiktriki^Tikikikik-iji^^ikitimiki^Tikik-i^i:^ I fam. W. J. Bron-Tanis fam. A. J. Jansen-Vernooy i? fam. W. J. Scheygrond-Wagner Vrijdag 6 en zaterdag 7 januari bij Akershoek Tweewielers U kunt dan de geheel vernieuwde winkel en gemoderniseerde werkplaats bezichtigen. De koffie staat klaar. WATERSCHAP GOEREE- OVERFLAKKEE VERLEENDE VERGUNNINGEN Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 3 JANUARI 1995 Er verscheen onlangs weer een fraaie catalogus met alle uitgaven van 'Ark Boeken'. Onder deze bijbelse uitgevers naam komen de publikaties van twee be kende evangelisatie-organisaties uit, na melijk: van de 'Vereeniging tot Ver spreiding van de Heilige Schrift' als mede van de 'Bijbel Kiosk Vereniging'. Op speciaal verzoek van 'Ark Boeken' vermelden we hoe u de uitgever bereiken kunt, voor bestellingen bijvoorbeeld. Het is: Ark Boeken. Donauweg 4. 1043 AJ Amsterdam, tel, (020) 6114847. Ook de gratis catalogus met 500 interessante uit gaven is aan te vragen. Natuurlijk kan ook de boekhandel u één en ander leve ren. Voor enkele uitgaven vraag ik bij zonder uw aandacht. Ds. J. J. Poort, Een leuning aan mijn ziekbed. Paperback. 24 pag. Prijs 4,95. Dit boekje maakt onderdeel uit van de serie Gouden Gedachten. Bcx;kjcs die een hart onder de riem willen steken bij mensen die het moeilijk hebben. Do minee Poort put uit zijn eigen ervaringen bij het ziek-zijn. Om anderen van dienst te zijn. Verhalen van Jezus. Voor kinderen opnieuw verteld door Patricia Stjohn. Geïllustreerd. Groot formaat. 56 pag. Prijs 12,50. Achttien gelijkenissen van de Heere Jezus naverteld voor kinderen. Met heel aansprekende illustraties van Tony Morris. En dat alles voor de uiterst lage prijs van 12,50. Dr. Frank Vellema. Lege preken - lege banken. Uitgeverij Kok Voorhoeve, Kampen. Paperback. 151 pag. Prijs 22,50. Dr. Vellema is president-direk- teur van een marketing-adviesbureau in Canada waar hij .sedert 1980 wotint. Hij promoveerde onlangs op een proefschrift dat handelt over de verhouding theologie en communicatie. In die dissertatie gaal het met name over het secularisatiepro ces in de Gereformeerde kerken in Ne derland en de effekten van de vrijzinnige ontwikkeling in die kerken, zich met name uitend in de uittocht van gemeente leden, het dilemma in het leiderschap en de verlammende resultaten van het evan gelisatiewerk. Dit b(x;k is een gepopula riseerde bewerking van zijn dissertatie. Er ligt een veertigtal interviews met pro fessoren, predikanten en evangelisatie medewerkers aan ten grondslag. Inhou delijk is het een onthullend boek! Jam mer dat de innerlijke struktuur van dit boek niet zo sterk is. Ook ontbreekt er af en toe iets aan de interpunktie. Eduard Verhoef, W. C. van Manen. Een Hollandse Radicale theoloog. Uit geverij Kok te Kampen. Paperback. 91 pag. Prijs 22,50. Dr. Willem Chris- tiaan van Manen was een modem theo loog uit de vorige eeuw. Hij diende onder meer de gemeenten van Abben- broek en Zierikzec. Al in zijn studenten tijd lag hij voortdurend in een konflikt met de meer behoudende hoogleraren van de Utrechtse universiteit. Op het Paasfeest van 1866 deelde hij zijn ge meente mee dat hij niet kon geloven in de lichamelijke opstanding van Jezus. De Abbenbroekers namen het voor kennis geving aan. In later jaren werd Van Ma nen hoogleraar, eerst in Groningen, daar na te Leiden. Dit boekje geeft een aardig overzicht van zijn leven en werk. Overi gens ook niet meer dan dat. Wie een (po ging tot) weerlegging van Van Manens stellingen zoekt, wordt in dit boekje te leurgesteld. De schrijver is gereformeerd predikant. Dr. W. H. Velema, Bloeien in de woes tijn. Over het leven met God in deze tijd. Uitgeverij J. J. Groen en Zn., Lei den, Paperback. 152 pag. Prijs 19,95. In deze fris uitgegeven paperback wil de auteur - midden in de bedreigende ont wikkelingen van deze tijd - de positieve zijden van hel christelijk geloof doen zien. Ter geestelijke toerusting van allen die in de woestijn van het leven geleid willen worden door de Heilige Schrift. De inhoud van dit bcx;k is vrucht van hel persoonlijk bijbellezcn en -overwegen door de auteur. Zo wil het een wixird uit het hart töi hel hart zijn. De inhoud laat een duidelijke lijn zien. Ik nix;m de titels van de negen hoofdstukken: De kerk in de woestijn, ill) Putten uit de bron. (III) Jezus Christus, het middelpunt. (IV) Ontmociinfien met Jezus. (V) Ge roepen tot gehoorzaamheid, (VI) Hin- dernis.sen. (VII) Dienen. (VIII) Dilem ma's. (IX) Leven in de uoestiin. Binnen dit kader wordi in elk van de 42 para graafjes ingegaan op een bepaald aspckl. en wel naar aanleiding van een specifiek gekozen lekslwoord. Telkenmale wordt besloten met enkele vragen voor bezin ning of gesprek. Ik citeer de laatste twee zinnen van het Woord vooraf: ,,Gcve G(xi Zijn zegen aan het gebruik. Zonder die zegen zal het boek van geen waarde zijn". Aanbevolen. Dr. H. van Spanning, In dienst van de theocratie, Korte geschiedenis van de Protestantse Unie en de Centrumge spreksgroep in de CHU. Uitgeverij Boekencentrum te Zoetermeer. Paper back. 176 pag. Prijs 32,50. Bekend is dat het CDA ongeveer vijftien jaar gele den is gevormd dcxir het samengaan van KVP, ARP en CHU. Bij de bepaling van de identiteit van het huidige CDA spelen nog steeds de zogenaamde bkx;dgrocpen een rol. De samenstellende delen van het CDA sluiten, zo doet de praktijk zien, nog steeds niet naadloos op elkaar aan. Dit boek volgt, om enig inzicht in de desbetreffende discussies te geven, de historische lijn van één van die bloed groepen: de CHU. Dr. Spanning be schrijft in deze studie met name twee belangrijke verschijnselen uit de geschie denis van de Unie: de Protestantse Unie en de Centrumgespreksgroep. Twee platfor men eigenlijk die hun verwantschap met elkaar vonden in de benadmkking van de theocratische gedachte en de christelijk- historische beginselen, alsmede in de verwerkelijking daarvan in de politieke praktijk. Daarbij zijn namen te noemen als die van dr. A. A. van Ruler, dr. K. H. E. Gravemeyer, drs. P. F. Th. Aalders en drs. G. van Leijenhorst. De Centrum gespreksgroep weerde zich in de jaren zestig en zeventig met name rond de tot standkoming van het CDA. Gezegd moet worden dat binnen het CDA het theocra tisch geluid inmiddels niet of nauwelijks meer wordt gehoord. Dat geldt vooral nu de heer Van Leijenhorst uit de praktische politiek is verdwenen. Wie wil lezen over de tijd toen het allemaal nog anders was èn over de strijd voor het behoud van deze elementen, kan in dit belang wekkende en interessante bock terecht. John Rogerson, De landen van de Bijbel. Historische atlas. Uitgeverij Casterman te Dronten. Gebonden. Grootformaat. Rijk geïllustreerd. 96 pag. Prijs 32,50. Het boek dat ik bij dezen aankondig, wordt gepresenteerd als een atlas, een historische atlas. Maar het is wel een atlas van een bijzonder soort. Allereerst betreft het 'de landen van de Bijbel'. Dat is niet alleen Kanaan, inklusief Galilea en Samaria, maar ook Assyric, Perzic en Babylonic. Kaart materiaal in grote en kleine schaal laat de geografische gegevens en verhoudingen duidelijk zijn. Daarnaast zijn vele foto's en tekeningen opgenomen; van land schappen, van cultische en andere ge bruiksvoorwerpen, van (overblijfselen van) gebouwen, etc. De bijbehorende tekst geeft verdere informatie. Het boek is in twee onderdelen verdeeld: 1de gc- schiedenis van de Bijbel, dat de chrono logie aanhoudt: van Abraham tot Paulus; 2) de geografie van de Bijbel: hierin wordt als het ware een tocht door het bij belse land gemaakt. Het bock begint met de geïllustreerde weergave van enkele belangrijke data: het besluit met een ver klarende woordenlijst en enkele regis ters. Al met al: een toegankelijke en be trouwbare gids door de wereld van het Oude en Nieuwe Testament. JMJK De viering van oud en nieuw is over het algemeen op Goeree-Overflakkee rustig verlopen. Op een enkele plaats werd een klein vreugdevuur aangestoken. Om te voorkomen dat dit erger zou wor den werden wel de nodige olievaten en een grote hoeveelheid autobanden in beslag genomen. In Middelharnis werden er op het Zandpad en de Dorpsweg te Sommels- dijk enkele ruiten vernield. Tevens werd er op de Voorstraat te Middelharnis een telefooncel vernield. In Sommelsdijk, Herkingen en Den Bom mel moest de brandweer voor een brand- le uitrukken. Bij het winkelbedrijf Zeeman op het Zandpad te Middelharnis werd een ruit ingegooid. Hiervoor werden 4 personen aangehouden. Dinsdagavond 27 december werd er in de Tuinstraat te Dirksland, door een tot nu toe onbekend gebleven persoon, een deuk in ccn auto getrapt. Tussen 27 en 28 december werd in de Tuinstraat te Dirksland een onafgcsloten damesfiets gestolen. Op 28 december werd te Melissant een poging gedaan om in te breken in een café. Men is niet binnen geweest. op 28 december werd bij een verkoop punt van vuurwerk een onbevoegd voor handen gehouden hoeveelheid vuurwerk van 605 kg in beslag genomen. De eige naar kreeg ccn boete van 5.000,- In de middag van donderdag 29 decem ber werd ingebroken in een personenauto die geparkeerd stond op de parkeerplaats van Strand Noord in Ouddorp. Uit de auto zijn diverse goederen gestolen. Uit een jas die in het gebouw De Dorps- tienden in Ouddorp hing werden op 24 december 1994 o.a. een rijbewijs, kente kenbewijs gestolen. In de oudejaarsnacht is in 3 pleziervaar tuigen in Ouddorpse Haven ingebroken. Met een van de boten werd geprobeerd weg te varen maar de dader(s) is/zijn niet ver gekomen omdat ze tegen een meer paal in de haven voeren. Deze werd ook Hink beschadigd. Tussen 25 en 28 december werd te Me lissant ingebroken in de Gereformeerde en in de Ncd. Hcrvonnde Kerk. In een kerk werden wat vernielingen gepleegd. Bij de andere kerk werd een gering bedrag aan geld meegenomen. Op de ochtend van oudejaarsdag ont stond naar aanleiding van een lichte aan rijding op de Bouwdijk in Melissant onenigheid tus.scn de bestuurders van de auto's. Dit liep zo hoog op dat een van hen, inwoner van Dirksland, de ander, inwoner van Middelharnis met een mes in de buikslrcek onder het middenrif stak. De wond was gelukkig niet diep, maar het slachtoffer moest toch voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. De dader werd korte tijd later in zijn woning aangehouden. Burgemeester van Velzen van Goedereede en mevrouw van Velzen-Sinke bedanken voor de vele goede wen.scn die zij ter i^ i? gelegenheid van de feestdagen en de jaarwisse- i^ ling mochten ontvangen. -m" 't Wederkerig wen.scn zij een ieder een in alle Y, opzichten voorspcxïdig 1995 tcx;. ■j!^ Ouddorp, januari 1995 ,j^ GEVRAAGD: In zijn nieuwjaarsboodschap werd ieder op deze eerst werkdag van het nieuwe jaar alle goeds toegewenst. Hij bena drukte dat de cliënt vanaf heden nog meer dan in het verleden centraal staat in de bediening. Eigenlijk is er niets nieuws onder de zon. Door het nieuwe beeld merk laten wij alleen nog eens extra tot uitdrukking komen waar wij vanuit onze natuur sterk in zijn. Kortom, de Rabobank Middelharnis staat klaar om ook in het nieuwe jaar haar klanten op maat te bedienen. Onder het genot van een kopje thee werd op deze wijze de spits afgebeten van een belangrijke Rabofeestdag. Op de vroege nieuwjaarsmorgen konden de medewer kers kennis nemen van een speciale videoband van "Bank in Beeld', het me dium waar Rabobank Nederland gebruik van maakt om medewerkers van aktueel nieuws te voorzien. In zo'n 12 minuten besteedde het video- journaal uitgebreid aandacht aan de nieu we huisstijl. Even voor negen uur hees de heer Coremans - omringd door de medewerkers en leden van de bestuurs colleges - de nieuwe Rabovlag. Een volgende ceremonie was het onthul len van het nieuwe beeldmerk van de lichtreclame op de buitengevel van het hoofdkantoor te Middelharnis. Laatstgenoemde handeling zou in de loop van de dag ook door de heer Core mans herhaald worden op de bijkantoren te Herkingen en Melissant. Al deze feestelijke aktiviteiten waren ge richt op de start van het nieuwe jaar waarop de Rabobank een nieuwe fase in gaat. In het kader van het nieuwe gezicht van de Rabobank staat de cliënt centraal ■ynW ispf«9f*^r en op velerlei wijze zal dat, zowel naar binnen, maar vooral naar buiten, vorm krijgen. Met haar nieuwe gezicht wil de bank zichtbaar maken dat zij een bank van en voor mensen is. Met een helder doel: goede en betaalbare financiële diensten en produkten voor haar cliënten. Alle Rabobanken samen vormen de sterkste bank van Nederland. Daardoor kunnen zij op financieel gebied elke vraag oplos sen. Met kennis en kontakten, met pro dukten en diensten en met adviezen waar de cliënt wat aan heeft. Het nieuwe beeldmerk van de Rabobank toont een mensfiguur op een zonnewij zer. Een prachtige symbolisering van het bij de tijd zijn en met de tijd meegaan! De eenheid van klant en bank komt daar in duidelijk tot uiting. Het nieuwe gezicht van de Rabobank zal men voortaan overal tegenkomen. Met name de eerste dagen heerste er een vro- lijke feeststemming op de Rabobank Middelharnis. De bankhal hing vol met kleurige ballonnen. De cliënten kregen, behalve koffie, beschuit met blauwe en oranje muisjes aangeboden. In de feestelijke bankhal waren posters en prcsentatiepanelen aangebracht. Kort om, de cliënten kunnen niet om het nieu we gezicht van de Rabobank heen. De nieuwe welkomstzuil nodigt de cliënt naar binnen. De nieuwe brochurestan- daards zijn voorzien van een nieuwe overzichtelijke brochurelijn. Natuurlijk gaat het niet alleen om een uiterlijke verandering. Integendeel, bij de introduktie van de nieuwe huisstijl gaat het veel meer om het innerlijke en dat vraagt om een bepaalde uitstraling. Daar bij spelen de medewerkers van Rabo bank Middelharnis een zeer wezenlijke rol. Het menselijk kontakt maakt de meeste indruk en dat neemt de cliënt mee naar huis. Alle medewerkers van de Rabobank Middelharnis willen dan ook cliëntge richt bezig zijn waarbij de begrippen 'Persoonlijk', 'Samenwerking' en 'Des kundig' hoog in het vaandel staan. Hartelijk dank voor al uw goede wensen. Wij wensen u ook een goed en gezond 1995. Jane van Dongen-van Kolfschoten fysiotherapeute Ruud van Dongen Robin •iï Ouddorp/Stellendam Bij deze onze hartelijke dank voor de vele Kerst-''-'' en Nieuwjaarswensen die wij ontvingen. t" Tevens wensen wij al onze patiënten een voor- spoedig 1995. Mr. Iman Caustraat 1 -{t Stellendam ik i? ik ik ik ik wensen u veel goeds en gezondheid toe in 1995, vv ■j^ en danken u ook namens onze assistentes voor de -^ ik vele ontvangen gelukwensen. -j^ ik ik ik ik ik ik ik ik ik ik ik ik ik ik ik-ir it ik ik ik it De volgende vergunningen zijn verleend: - N.V. E.M.G.O. (K+W): leggen elektriciteitskabels en gasleiding Lieve Vrouwenpoldersedijk en Tilsedijk en plaatsen trafo Tilsedijk, Stad aan 't Haringvliet. Bezwaar-Zberoepsmogelijkheden K: op grond van art. 7:1 van de Algemene w^et be stuursrecht binnen zes weken na onderstaande datum een gemotiveerd bezwaarschrift bij dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Over flakkee, postbus 67, 3240 AB Middelharnis. W: op grond van art. 26, Ie lid, van de Wegenver ordening Zuid-Holland binnen 30 dagen na onder staande datum een gemotiveerd beroepschrift bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, postbus 90602, 2509 LP 's-Gravenhage. K +W: een bezwaar- c.q. beroepschrift als voren staand aangegeven, afhankelijk van het feit tegen welk onderdeel bezwaren bestaan. Inzage kan plaatsvinden in het waterschapshuis Dwarsweg 40 te f\/liddelharnls. MIDDELHARNIS, 29 december 1994

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 6