Goereese vissers samen in nieuwe vereniging 'Kop van Goeree' NIEUWS Accountantskantoren C. van de Wetering en De Groot gaan samen 45 deelnemers doken zee in... Muziek op Schoot uit de kerken Installatie nieuwe pastoor Uitslag wedstrijd HV 'de Krammer' Gezellige cursus voor ouder en kind jxiiii Officiële oprichting SGP jongerengroep Flakkee Gamma Goes reikte 14 magnetrons uit JUBILATE DEO Een cursus van Kruiswerk Zuid Hollandse Eilanden Gezondheidsservice Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 3 JANUARI 199S De ondertekening van de notariële akte; v.l.n.r. notaris De Kooning, dhr. L. X. den Hollander, dhr. Huub Tanis en geheel rechts Anton Dekker. 't Mag dan 28 jaar hebben geduurd, maar 't is er anno 1994 dan tóch van gekomen dat de vissers op de kop van Goeree zich in één nieuwe vereniging hebben vereend, geheten Vissersvereniging 'Kop van Goeree', afdeling Nederlandse Vissersbond. De nieuwe vereni ging telt 44 leden. Eén van de drie tot dusver bestaande plaatselijke vissersvereni gingen ('Ons Belang' te Goedereede) heeft zich aan dat samengaan onttrokken en blijft voortbestaan, terwijl de twee overigen - de verenigingen uit Ouddorp en Stellendam - zich hebben opgeheven. Opgeheven is de Ouddorpsche Visschersvereeniging 'Samen werking', opgericht op 2 februari 1935. Tot opheffing besloot ook de Vissersvereniging 'Samenwerking' uit Stellendam, opgericht op 29 december 1934. 'Ons Belang' uit Gcx;dereede, d.d. 1913, blijft voortbestaan, maar dat deel van haar leden dat lid is van de Nederlandse Vissersbond heeft zich als lid van 'Kop van Goeree' aangemeld; de overige leden van 'Ons Belang' zijn aangesloten bij de federatie van Visserijvereni gingen en blijven lid van 'Ons Belang'. De oprichtingsakte van de 'Kop van Goeree' is j.l. vrijdag ten kantore van notaris De Kooning te Goedereede getekend door dhr. L. X. den Hollander, voorzitter van 'Kop van Goeree'. De heer Den Hollander is ook - door de Ned. Vissersbond daartoe aangezocht - lid van de door de visserij gevormde Bicshcu- velgroep'; voorts werd getekend door dhr. Huib Tanis als vicc- voorzitter en door Anton Dekker als sckrctaris van de nieuwe vereniging. Als gezegd heeft het streven tot samengaan 28 jaar geduurd. Het was destijds burg. Smith die de vissers de noodzaak daar van aanwees om in overlegsituaties sterker te staan. Ook mees ter Snijder heeft er zich toen mee bezig gehouden ,maar het heeft vervolgens vele jaren lang gesluimerd. Totdat het gesprek twee jaar geleden weer werd opgepakt, nu met meer succes. De nieuwe vereniging is de op een na grootste afdeling in de Nederiandse Vissersbond, Urk is de grootste. De 'Kop van Goeree' treedt op als gesprekspartner bij het plaatselijk en landelijk behartigen van de visserijbelangen, werk te over dus. Binnenkort gaan er diverse cursus sen Muziek op Schoot van start in de regio. Een gezellige leuke cursus vol liedjes en spelletjes voor ouder en kind. Hoe jong kinderen cx)k zijn ze zijn alle maal dol op muziek. Zodra er muziek klinkt zijn kinderen een en al cxir en rea geren vaak met lachen en bewegen. Kin deren zijn dus dol op muziek, maar d(x;n ouders daar ook wat mee? Vroeger wer den kinderen nog vaak naar bed gebracht onder begeleiding van het liedje 'Slaap kindje slaap' of in bad gedaan met het lied 'Alle eendjes zwemmen in het wa ter'. Tegenwoordig wordt hier nauwe lijks meer tijd voor genomen. En als ouders wel willen zingen kunnen ze het vaak niet omdat ze zelf zijn opgegroeid met Hilversum 3 en/of de tv. Bovendien wordt zingen vaak een beetje gek gevon den. Voor die ouders die graag gezellig met hun kind muziek willen maken maar geen groot repertoire kennen is de cursus 'Muziek op Schoot' bedoeld. Muzikale kennis of zangtalent is hierbij niet nodig. Wel de bereidheid samen met je kind te zingen, spelen, dansen, klanken te ont dekken, kortom muziek te maken. Positief effekt Samen muziek maken is zowel voor ouder en kind erg gezellig. Daarnaast versterkt het de band tussen ouder en kind en het stimuleert de taalontwikke ling. Al spelend en zingend leert het kind bepaalde woorden en begrippen. Daar naast stimuleert het samen muziek ma ken het gevoel voor maat en ritme, het leert emoties en fantasie hanteren en het leert zich concentreren. Cursus De cursus bestaat uit 10 lessen van een half uur en wordt gegeven door een docente van het conservatorium met een speciale opleiding. Tijdens de cursus wordt niet alleen gezongen maar ook ge speeld. Kringspelletjes, bewegen, luis teren, improviseren, dansen en muziek maken met speelgoed en muziekinstru menten komen allemaal aan de orde. ledere les wordt er een nieuw liedje of spelletje behandeld. Ouders krijgen dit op papier om er thuis mee verder te oefe nen. Omdat er in de eerste kinderjaren zoveel grote verschillen in ontwikkeling zijn, wordt de cursus gegeven voor vier ver schillende leeftijdsgroepen van vier maanden tot vier jaar. Bij voldticnde belangstelling 7;»1 er vanaf 10 januari a.s. een kursus kalligraferen \ooT beginners van start gaan. Deze kur sus zal gegeven worden in Het Diekhuus, Beneden Zandpad te Middelhamis en bestaat uit 8 lessen van anderhalf uur, waarin 7 verschillende schrifts(X)rten aan btxl komen. Belangstellenden kunnen zich opgeven voor dinsdagmiddag, dinsdagavond of donderdagavond en voor meer informa tie kunt u ook bellen naar tel. (01870) 86369. De uitslag van de surpri.sewcdstrijd van de hengelaarsvercniging Krammer. 1. A. Both363 cm 2. P. Belder312 cm 3. T. Elschot309 cm 4. J. Volwerk282 cm 5. T. v.d. Poel272 cm 6. C. van Nimwegen197 cm 7. C. v.d. Welle184 cm 8. A. Bruinsma183 cm 9. A. v.d. Hoek143 cm 10. R. Zuetenhorst143 cm 11. J. van Lcntcn114cni 12. P. van Heest107 cm 13. L. Koppenaal105 cm 14. E. Mol98 cm 15. S. W. Mol67 cm 16. Fl. van Enthoven21 cm Op 27 januari houden wij weer onze feestavond en prijsuitreiking met levende muziek en koud buffet in het Dorpshuis te Nieuwe Tongc. Aanvang van de avond is om 19.30 uur. U kunt alleen bij vooraanmelding voor 20 januari aan deze avond meedoen in verband met het bestellen van het buffet. Kosten voor deze avond bedragen 20,- per persoon. Aanmelding voor deze avond kan geschieden bij: C. v.d. Welle, Berkenlaan 4, 3257 XA Ooltgensplaat, tel. (01873)2118. Waar en wanneer? Hellevoetsluis, 16 januari 1995, tussen 09.00 en 12.00 uur. Oude Tonge, 18 januari 1995, tussen 09.00 en 12.00 uur. De kosten voor de hele cursus bedragen 55,- voor leden en 85,- voor niet- leden. Hierbij is inbegrepen: stencils met alle liedjes en spelletjes. Heeft u interesse Neem dan tussen 09.00 en 12.00 uur kontakt op met het secretariaat van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Ge zondheid Service. Telefoon (06) 0992299, gratis. Aanmelden kan tot ongeveer 2 weken voordal de cursus start. Donderdag 12 januari staat de oprich tingsvergadering van de SGP jongeren groep Flakkee gehouden te worden in een zaal bij de Geref. Gem.-kerk te Dirksland; 's avonds om half 8. De oprichtingshandeling wordt vooraf gegaan door een inleiding d(K)r dhr. J. de Waard over de Europese eenwording, belicht vanuit het Staatkundig Gerefor meerde gcdachtengoed. Voor het bestuur van de op te richten Jongerengroep stellen de drie leden van de oprichtingskommissie zich beschik baar, te weten Leendert Bakker uit Dirks land, Koos Goedegebuur uit Mclissant en Jan ilc Waard uit Middclharnis. Ter gelegenheid van de opening van de Gamma bouwmarkt in de nieuwe huis stijl in Goes werd er op donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 december feestgevierd vo<5rde konsumcnt. Elke bezoeker kreeg een kerstster kado. Voor iedere lOe bezoeker was er een heerlijke kerststol. Elke honderdste bezoeker werd verrast met een werk bank. Tijdens deze drie feestdagen werden tevens 14 bezoekers verblijd met de mededeling dat zij de 1000e bezoeker waren en daarmee de gelukkige winnaar van een magnetron. Deze prijzen werden door de bouw- marktleider J. C. van Vliet, uitgereikt aan de volgende personen. 1000: Fam. Wolf, Tervatenseweg 6, Kloetinge 2000: Fam. A. Hogerbrugge, Zaagbek 10, Heinkenszand 3000: Fam. Lokers, Beukenstraat 197, Goes 4000: Fam. Van Bruksvaart, Vletstraat 24, Yerseke 5000: Fam. I. Slabbekoom, Jagtlust 15, Kapicllc 6000: Fam. Raterink, Rooseveltstede 63/15, Goes 7000: Fam. J. A. Rottier, Diepencestraat 2, Borsselc 8(X)0: Fam. J. J. Cornells, Mettenycdijk 22, Nieuwvliet 9000: Fam. M. J. Hoogerheide, Zuidweg 18, Nisse 1(X)00: Fam. Van Diest, Dorpstraat 28, Wemeldinge 11000: Fam. Van der Mees, Clara's pad 64, Heinkenszand 12000: Fam. Wisse, Eikenlaan 36, Goes 13000: Fam. Eykes, Albardastraat 45, Goes 14000: Fam. Schouwenaar, Hankenstraat 4, Wilhelminadorp In totaal werden er 14.126 bezoekers geteld. Allereerst willen we je van harte een goed 1995 toewensen. En om maar direkt met de deur in huis te vallen: we willen met het OJW 1995 goed beginnen. We hebben voor a.s. zaterdag namelijk het inmiddels welbe kende muziekduo 'Twice' uitgenodigd. Je bent nieuwsgierig geworden? In de krant van vrijdag vertellen we je er nog veel meer over. Nog beter is het als je gewoon zelf komt kijken. NED. HERV. KERK Bedankt voor Lunteren J. Veldhuijzen te Putten; voor Alblasserdam L. W. Ch. Ruijgrok te Middelhamis; voor Amsterdam (toez.) C. van de Scheur te Bodegraven. GEREF. KERKEN Beroepen te Brasschaat (Ver. Prot. Kerk België) drs. J. van den Berg te Oss (Reforma torische Kerkgemeenschap), die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling drs. J. C. Donner, Laan van Hofrust 17, 2282 AL Rijswijk. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Anna Paulowna (tevens voor 1/3 evan gelisatiewerk) P. van den Berg, kandi daat te Kampen. .\angenomen naar Enschede-Noord ten behoeve van Gercja Gercja Reformasi Di Indonesia (dcK'cnt CTM Boma, Irian Jaya) drs. H. Bos, kandidaat te Kampen. CHR. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Doornspijk L. W. van der Meij te Alphen aan den Rijn. ÏJÏ ïJC GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tricht-Gcldcrmalsen A. J. Gunst te Thoicn. Bedankt voor Sioux Center (USA) C. A. van Dieren te Stolwijk. VRIJE OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tcrneu/cn J. Goudriaan Ic Ede. Per 1 januari 1995 heeft er in Mid delhamis een belangrijke fusie plaatsgevonden tussen een tweetal zakelijke dienstverleners. Accoun tantskantoor C. van de Wetering en Accountantskantoor De Groot zijn volledig samengegaan. De nieuwe naam waaronder men naar buiten treedt is Schipper Accoun tants. Accountantskantoor C. van de Wetering en Accountantskantoor De Groot zijn reeds jarenlang bestaande kantoren, beide gevestigd te Middelhamis. Sedert 1 januari 1993 is Accountantskantoor C. van de Wetering een samenwerkingsver band aangegaan met de Schipper Groep. Deze samenwerking kwam tot stand in het streven de kliënten een breder en gespecialiseerder dienstenpakket aan te kunnen bieden. Bovendien kon op deze wijze worden voorzien in de kontinuïteit van het kantoor. Om dezelfde reden sloot op 1 januari 1994 Accountantskantoor De Groot een overeenkomst met de Schipper Groep. Nadat de samenwerking twee, respektie- velijk één jaar heeft geduurd voelen alle betrokken organisaties de behoefte tot een verdere samenwerking te komen. De positieve invloed van de ondersteuning van de Schipper Groep heeft een algehe le integratie bespoedigd. Het pand, gelegen aan de Voorstraat 15 te Middelhamis, alwaar Accountants kantoor C. van de Wetering is gevestigd, is in de tweede helft van 1994 ingrijpend verbouwd. Vanaf 1 januari 1995 is Accountantskantoor De Groot, voorheen gevestigd aan de lepenlaan 3 te Middel- harnis. daar ingetrokken. In het streven de dienstverlening te ver beteren is gekozen voor het opgaan in de Schipper Groep. Vanaf 1 januari 1995 is de nieuwe naam Schipper Accountants, een onderdeel van de Schipper Groep. Door de fusie is een accountantskantoor ontstaan dat aan een twintigtal personen werkgelegenheid biedt. Schipper Accountants te Middelhamis kan vanaf 1 januari beschikken over de volledige kennis die in de loop der jaren is opge bouwd. De fusie maakt verdere speciali satie mogelijk. Een nocxizaak, wil men in onze ingewikkelde maatschappij de OUDDORP Het bestuur van het Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo' te Ouddorp nodigt haar leden uit tot het bijwonen van de eerste repetitie-avond D.V. zaterdag 7 januari. Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom. Wij repeteren iedere zaterdagavond van 18.00 tot 19.30 uur in het Ned. Herv. verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. Onder leiding van dirigent Jan Bezuijen uit Ouddorp worden psalmen, gezangen, geestelijke- en vaderlandse liederen in gestudeerd. kliënt op kwalitatief hoog nivo van dienst zijn. De Schipper Groep bestaat uit een samenwerking tussen verschillende dis ciplines. Accountants-Admninistratie- consulenten, registeraccountants, belas tingadviseurs en organisatiedeskundigen. Schipper Accountants is de grootste van de genoemde disciplines. Bij de belas tingadviseurs zijn een vijftal fiskalisten werkzaam. Daarnaast beschikt de Groep over de deskundigheid van een juriste Arbeids- en Sociaal-verzekeringsrecht. De organisatie-adviseurs treden naar bui ten onder de naam O.A.Z.-Advies. Tot hun specifieke werkzaamheden behoren onder andere personele organisatie, wer ving en selektie van personeel, kwali teitszorg leidend tot certificering volgens de ISO-normen, bemiddeling van koop- en verkoop van bedrijven, haalbaarheids onderzoeken en bedrijfsdoorlichting. Bij de Schipper Groep werken mim 140 mensen verspreid over een zestal vesti gingen. Het hoofdkantoor is gevestigd in Goes, daarnaast zijn er vestigingen te Terneuzen, Tholen, Vlissingen, Zierik- zee en nu ook te Middelhamis. Het kantoor te Middelhamis kan over alle disciplines beschikken. In de dage lijkse uitoefening van het werk betekent dit dat er een kontinue bezetting zal zijn van twee certificerende Accountants- Administratieconsulenten, een fiskalist en een register-accountant. De andere disciplines zijn altijd op afroep beschik baar. Vanaf 1 januari 1995 staat het kantoor onder leiding van J. B. P. van Horssen, daarbij geassisteerd door P. G. A. van de Wijngaart, beiden certificerende accoun tants. D. F. A. Meeles en T. G. M. Duijvesteijn, beiden registeraccountant, dragen zorg voor de specifieke konü-ole- praktijk van de kontroleplichtige kliën ten. De fiskale eindverantwoording is in handen van Mr K. A. M. Stoffels, fiskaal jurist. OUDE TONGE Zondag 8 januari 1995 zal tijdens de Eucharistieviering van 10.00 uur Pater G. van der Arend geïnstalleerd worden tot pastoor van de RK-parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Oude Tonge. De installatie zal geschieden door de hoogeerwaarde heer drs. J. D. J. Kraus, deken te Dordrecht en tevens waarne mend deken van de Zuidhollandse Eilan den. De plechtigheid zal opgeluisterd worden door de beide koren van de pa rochie, te weten het Dameskoor, Maris Stella en het gemengd koor St. Caeciliae. Pastoor G. van der Arend, reeds pastoor van de RK-parochie te Middelhamis sinds 1 september 1994, volgt in deze funktie pastoor J. de Heer op, die per 1 januari 1995 na het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd alleen nog pas toor is van de RK-parochie te Achthui- zen. '"^^i Bij een buitentemperatuur van 5 graden, een watertemperatuur van 7, en een kille Noordwester met wind kracht 6, hebben 45 deelnemers (9 meer dan vorig jaar) zaterdagmiddag hun warme kleding afgelegd en stoer meegedaan aan de Nieuwjaarsduik (de 13e) in zee bij de reddingspost aan het Flaauwe Werk in Ouddorp. We hebben het toneel van enige afstand aanschouwd, ver en warm genoeg om 't er niet echt koud van te krijgen. De stoere zwemmers, van wie W. A. Pesch, met z'n 61 jaren, wellicht de oudste was, hebben niet alleen maar een grote teen natgemaakt maar hebben echt een baantje getrokken, zoals ze dat zomers zo gaarne doen. Een badseizoen zoals dat van 1994, dat wordt weer hoopvol tegemoet gezien.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2