u^ 102-jarige in 'de Vliedberg' te Ouddorp Afspraak tussen gemeenten en horeca beperkt aantal speelautomaten 1995: een veilig begin is het halve werk Goeree-Overflakkee toch naar Zeeland? SjflaniiSemaH Oliebollenverkoop Nieuwe Tonge Verbetering berichtgeving Ir. la Fleur Sponsors in het verenigingsleven Vakantie Bijbelklub Itfinfcelen m ome Aufo SbowroomM.... gezeUig, nabif viinkekenïrum D'N D/efc. ta. 50 Octqsions aonweill; 6ard|[é Knöps Ingezonden brief Trins Maurits' Nieuwjaarsontmoeting Vrijdag 6 januari 1995 om 18.00 uur VRIJDAG 30 DECEMBER 1994 No. 6363 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 833 92. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 i«a„| 'asm mm aim mm imm a jjij BMi smimra Slim mm imsi l/ïf^'G E M E E N'T E It" December: het jaar is bijna ten einde. De kerstdagen waren-, en de jaarwisseling is voor velen aanlei ding om vrienden en bekenden op te zoeken om samen deze dagen te vieren. De vier eilandelijke ge meenten en Veilig Verkeer Neder land kring Goeree-Overflakkee te zamen verenigd met andere orga nisaties in de Regionale Projekt- groep Verkeersveiligheid Goeree- Overflakkee houden in deze maand de jaarlijkse aktie Alcohol. Feest vieren lijkt tegenwoordig namelijk vaak onlosmakelijk verbonden te zijn met alcohol, maar is dat echt zo? Boodschappen Dat vraagt tijd om na te denken over wat u uw gasten wilt voorzetten. Maar het feest houdt natuurlijk niet op bij uw Ramoco b.v. RENAULT-dealer Verkoop Service (01871) 16 62 voordeur, want de gasten moeten mis schien nog rijden om weer thuis te ko men. De veiligheid van de bestuurder en de mede-passagiers en zeker van de ove rige verkeersdeelnemers als wandelaars en fietsers is gebaat bij oplettende weg gebruikers, die alert kunnen inspelen op de situatie en rekening houden met de mogelijke slechte weersomstandigheden. Ieder glas is een gevaar op de weg De borden van Veilig Verkeer Nederland die in deze tijd langs de weg staan spre ken een duidelijke taal: „Ieder glas is een gevaar op de weg. Rij alcoholvrij". En ook de reclameslogangs op de tv „Drank maakt meer kapot dan je lief is" vragen de kijker op een goede manier met alco hol om te gaan. Waarom ons leven en dat van anderen mogelijk in gevaar bren gen? Onze eigen gezondheid en die van andere mensen is de moeite waard. Op de wegen binnen en buiten de be bouwde kom is het aan het einde van de feestdagen tamelijk druk op de weg. Met een herinnering aan de gezelligheid en met mogelijk al plannen voor 1995 hoopt iedereen ook na de decemberfeesten weer veilig thuis te komen. Een (verkeers)veilig 1995 Mede namens de bovenstaande organisa ties wenst de Regionale Projektgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee iedereen gezellige dagen toe en een veili ge overstap van het oude in het nieuwe jaar, want een veilig begin is het halve werk! Jl. zaterdag heeft mevr. Geertrui van Biert, voor velen 'tante Trui', in 'de Vliedberg' te Ouddorp haar 102e verjaardag herdacht. Ze woont als oud- Stadse, al sinds 1985 in het Ouddorpse verzorgingshuis waar ze het zo goed maakt dat ze nog elke dag, op eigen gelegenheid, naar de recreatiezaal komt om samen met de andere bewoners koffie te drinken. Dat deed ze ook zater dagmorgen toen burgemeester en mevr. van Velzen op bezoek kwamen. Ieder die haar feliciteerde werd door de jarige wederkerig toegewenst dat ze er nog lang getuige van zullen mogen zijn. Tante Trui was ietwat gehavend doordat ze een schilderijlijst op haar 102-jarige hoofd had gehad, maar ze klaagde niet, ze genoot zaterdag alleen maar van de belangstelling die ze kreeg, en van haar'bakje!' Jl. dinsdag 27 december vierde eveneens in 'de Vliedberg' dhr. A. Grinwis z'n 100e geboortedag. Dhr. Grinwis, 6e kind uit een gezin van 12, heeft altijd in Ouddorp gewoond; hij is sinds 1971 weduwnaar en heeft één zoon. Dhr. Grinwis geniet nog een redelijke gezondheid. De Staatssecretaris van Binnenlands Za ken heeft het Provinciebestuur van Zuid- Holland uitgenodigd met spoed de voor bereiding ter hand te nemen van een zodanige wijziging van de Provinciale indeling dat het eiland Goeree-Over flakkee bij de Provincie Zeeland wordt ingedeeld. Mevr. V. d. Vondervoort herinnert eraan dat het kabinet zich in april 1994 op het standpunt heeft gesteld dat Goeree-Over flakkee bij Zeeland kan worden inge deeld nadat bleek dat het niet bij de toe komstige Provincie Rotterdam zou ko men. De Staatssecretaris acht een 'zeer spoedige' start van de voorbereiding daartoe noodzakelijk. GS van Zuid-Holland hebben inmiddels laten weten zich over deze 'Kerstbood schap' van de Staatssecretaris te ver bazen. De verbazing geldt zowel de inhoud van de brief als de procedure. Enkele weken geleden hadden GS - na raadpleging van de gemeenten op Goe ree-Overflakkee - laten weten dat, wat hen betreft, Goeree-Overflakkee deel blijft uitmaken van Zuid-Holland. GS zullen de brief van de Staatssecre taris in hun eerstkomende vergadering bespreken. Autobedrijf A. J. van Rumpt Evenals voorgaande jaren worden er door de Commissie Kerkcwerk te Nieu we Tonge oliebollen gebakken. De verkoop vindt plaats op D.V. zater dag 31 december vanaf 8.30 uur tot 11.00 uur in het Herv. Centrum 'Elim'. Er zijn te koop: oliebollen met en zon der krenten, slaatjes en advokaat. Gezien de enorme belangstelling is er de moge lijkheid tot bestelling, want op is op. Bestel-adres; (01875) 1563 of (01875) 2022. Commissie Kerkewerk In de berichtgeving over het afscheid van Ir. D. A. la Fleur als direkteur van de 'verdwijnende' Emgo, en de door hem ontvangen hoge Koninklijke Onderschei ding, opgenomen in het Kerstnummer zijn helaas enkele missers terecht geko men. De kop boven het artikel correspondeer de niet met de inhoud, dhr. la Fleur werd niet geridderd, maar tot Officier be noemd. Voorts werd hij aangeduid als Ing., terwijl hij krachtens zijn opleiding Ir. genoemd had dienen te worden en dan was er nog de zetfout dat de onderschei dende de TS-, in plaats van de TH in Delft heeft gevolgd. Heel spijtig, kennelijk veroorzaakt door de drukte die we doormaakten. Onze excuses. Redaktie De verbeteringen werden trouwens inge diend door een oud-klasgenoot HBS-B van dhr. la Fleur, kolonel b.d. der artille rie J. M. Venneman. NIEUWE TONGE Omdat bij Muziekvereniging 'Apollo' Nieuwe Tonge het donateursbestand aan het teruglopen was, werd besloten om een huis-aan-huis aktie te houden. Om dit allemaal wat aantrekkelijker te maken werd Jaap Mackloet, beter bekend als EXTRA-MARKT Nieuwe Tonge en Melissant benaderd om aan de aktie deel te nemen. De prijs die we boven de aktie konden plaatsen was 1 minuut gratis winkelen bij EXTRA MARKT Nieuwe Tonge. Door dit geweldige aanbod werd onze donateursaktie een waar succes. Niet minder dan 41 nieuwe aanmeldingen. Na loting was het de fam. K. de Jong uit Nieuwe Tonge die de prijs op 21 decem ber kon verzilveren. Na een race door de winkel op de Zuiddijk was het kassato taal 126,30 een mooie prijs. Namens Muziekvereniging 'Apollo' EXTRA MARKT bedankt. De burgemeesters van Dirksland, Middelharnis en Oostflakkee hebben, in goed overleg met de VAN (Ver. Automatenhandel) en de afd. Goeree-Overflak kee van de Kon. Ned. Horeca Nederland een afspraak gemaakt over het in hun gemeenten toegestane aantal speelautomaten per horecagelegenheid. Omdat de gemeente Goedereede een speelautomatenverorde ning bezit ontbrak de deelname van deze gemeente aan het jl. vrijdag ondertekende convenant. Bij ontbreken van een verordening is het 's burgemeesters be voegdheid de hoeveelheid speelautomaten vast te stellen, thans door burg. mevr. Sleurink van Middelhamis, burg. dr. Boon stra van Dirksland en burg. van Pelt van Oostflakkee in een zogeheten raamconvenant vastgelegd, twee speelautomaten in cafe's en dancings, één in cafetaria's en geen automaten in spotcantines en verenigingslokalen. De burgemeesters, maar ook de automatenhandel en de horeca hopen daarmee een bijdrage te leveren aan het beteugelen van de goklust waarvan meermalen gokverslaving het kwalijk ge volg is. Zover na te gaan is Goeree-Overflakkee het eerste ge bied in den lande dat een convenant als het onderhavige heeft opgesteld. De automatenhandel en de horeca Goeree-Overflakkee (na mens welke de heren Wetsteijn en v. d. Bok tekenden) waar deren het zeer dat béter dan een verbod, aan de bedrijven het voordeel van de twijfel wordt gegeven. Ook de branche wil geen verslaving onder de jeugd en jonge ren dan I8-jarigen dienen dan ook van kansspelautomaten geweerd. Dhr. Wetsteijn (V.A.N.) waardeerde het dat in het convenant de verantwoordelijkheid bij de bedrijven wordt gelegd, „hart verwarmend" vindt dhr. Wetsteijn het zelfs dat te ervaren in een streek met een filosofie die ernaar neigt de automaten lie ver geheel te verbieden. De controle zal worden uitgeoefend door de Flakkeese bevei ligingsdienst, een samenwerking die door dhr. van Dam, hoofd basiseenheid, op prijs wordt gesteld. Ook de politie zal de inrichtingen regelmatig controleren. Uniek noemde dhr. van Dam dat het convenant tot stand is gekomen in een regio (Rotterdam-Rijnmond) waarin de gok automaten welig tieren. „We zijn een uniek gebied met een unieke besluitvorming, géén gebied waarom gedobbeld moet worden", was een gevatte afsluiting door mevr. burg. Sleurink. Streekmuseum geopend Op woensdag 4 januari 1995 is het Streekmuseum aan het Sommelsdijkse Kerkstraatje van 10.00 tot 17.00 uur ge opend. Toegang volwassenen 2,50; kinderen tot 12 jaar 1,- en 65+ 2,00. Hopelijk tot ziens in het Streekmuseum. Visserij start met abonnement op inleveren oliehoudend afval Het aantal illegale lozingen van oliehou dende stoffen terugdringen en de afgifte van afvalstoffen door de Nederlandse zee- en kustvisserij vergroten. Dat is het doel van het abonnementensysteem voor de afgifte van afvalstoffen van visserij- schepen waarmee de Stichting Financie ring Afvalstoffen Visserij (SFAV) op 1 januari 1995 gaat werken. Door dit sys teem van indirekte financiering hoeven vissers niet voor elke afgifte in de haven afzonderlijk te betalen. Ze betalen eens per jaar een bedrag dat door de visserij organisaties met de inzamelbedrijven is overeengekomen. In ruil daarvoor kun nen de vissers bij de daartoe aangewezen inzamelbedrijven in elke Nederlandse visserijhaven hun oliehoudend afval kwijt. Momenteel komt nog veel olie houdend afval in zee terecht omdat de kosten van een enkele afgifte vaak hoog zijn. Ook sloten de openingstijden van de inzamelbedrijven niet altijd aan bij de wensen van de vissers. Het abonnemen tensysteem komt nu aan beide proble men tegemoet. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER DIRKSLAND In de afgelopen vakanties hebben we drie fantastische VBK-dagen gehad. In de kerstvakantie willen wij nog een mid dag organiseren voor alle kinderen van 4-12 jaar. André Verhagen komt met z'n poppenspel 'De Wijde Wereld in'. Het zal plaatsvinden in Onder de Wiek op dinsdag 3 januari van 14.00 tot ongeveer 15.30 uur. Om 13.45 uur is de zaal open. De toegang is 2,50 per persoon. We hopen jullie allemaal op 3 januari te zien. in onze tijdelijke huisvesting, het voormalige formido pand 1 UW OPEL DEAIilR' Spui fe Middelhamis 01870-86888' Met verbazing heb ik kennis genomen van het schrijven inzake de aanbesteding bouw nieuwe Prins Maurits. U schrijft 'Er hadden geen Flakkeese aannemingsbedrijven ingeschreven' alsof er door de Flakkeese bedrijven geen belangstelling zou bestaan, het tegendeel is waar. Wij hebben ons reeds in april 1994 ge presenteerd als Combinatie Osseweijer Oude Tonge B.V. en Voormolen Bouw B.V. te Rotterdam. Spijtig dat er wordt aanbesteed zonder dat wij er over ingelicht zijn, dat wij als Combinatie niet mochten inschrijven. Ook hier worden de Flakkeese aanne mers met hun Flakkeese werknemers weer terzijde geschoven voor een indruk wekkend projekt. Het lijkt mij dat het bestuur van deze school niet aan de Flakkeese gemeen schap heeft gedacht. Gelukkig voor ons bedrijf dat wij juist deze week wel een opdracht van de Ge meente Rotterdam mochten ontvangen van ongeveer negen miljoen gulden waardoor wij onze vakbekwame Flak keese werknemers toch werk kunnen bie den. Osseweijer Oude Tonge B.V. J. Osseweijer, Direkteur MIDDELHARNIS Kerstboomverbranding aan de Olympiaweg (naast het politiebureau) Inleveren kerstboom tussen 14.00 en 16.00 uur (voor één zwemkaartje in De Staver): te Middelharnis/Sommelsdijk: ingang Prieel (Olympiaweg). ie Nieuwe Tonge: gemeentewerkplaats (Zuidelijke Achterweg), te Stad aan 't Haringvliet: gemeente werkplaats. D D E L H A R N I S Op maandag 2 januari 1995 zal de traditionele plaatsvinden in het gemeentehuis van Middelharnis. Het gemeentebestuur nodigt alle inwoners en de in de gemeente gevestigde verenigingen, bedrijven en instellingen uit om vanaf 20.00 uur onder het genot van een drankje en een hapje, de nieuwjaarswensen uit te wisselen. voor Goeree-Overflakkee Verkoop na 17.00 uur C. Breen, (01878) 24 96 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 De ondertekening van het convenant, v.l.n.r. burg. Boonstra, burg. van Pelt, burg. Sleurink, dhr. Wetsteijn (V.A.N.) en dhr. J. v. d. Bok (horeca). Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 VOOR BEELD EN GELUID COMBI FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE c=i en cj OUDDORP - Wesistraal 35 - Telefoon (01878) 16 12 I Fax 3734 RENESSE - Printsliop - Hogezoom \T2 Tetetoon (01116) 24 00 SOMMELSDIJK - WeslkraKeelsIraal 8 - Telefoon (01870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1