EIÜVtlDEII-IIIEUWS /i Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September Oktober November f December 5e Blad VRIJDAG 30 DECEMBER 1994 No. 6363 Wat de temperatuur betreft is het nieuwe jaar mild begonnen, doorgewinterde kenners vonden de Nieuwjaarsduik in de Noordzee dit jaar dan ook 'een makkie', het zeewater was 7 graden; ook de jaarwisseling heeft zich rustig voltrokken, al hoewel... In de Oostdijk raakte de 44-jarige J. van Erkelens ernstig aan z'n mond gewond toen hij voor z'n kinderen wat vuurwerk afstak We bevonden ons in een regenperiode, op een van de laatste dagen van het oude jaar was er zelfs 55 mil limeter hemelwater gevallen, om de pompkelder van het gemaal de Haas van Dorser te Oude Tonge droog te houden moesten zelfs zandzakken worden gelegd In 't begin van het nieuwe jaar spraken de gemeenteraden zich uit over de regionale herindeling, de klacht luidde dat het allemaal over haast gebeuren moest, burg. Boonstra van Dirksland verklaar de zich in z'n nieuwjaarsrede zelfs 'uiterst ongelukkig' met de procedure In de krant van 7 januari een samenvatting uit de Nieuwjaarsrede van de voorz. van de Kamer van Koop- handel, 1993 was voor het bedrijfsleven slecht-, en voor de politiek zelfs beschamend geweest Een mooie stunt van de Ouddorpse broers Han en Pieter Tanis toen ze de Ie prijs wonnen van de pianodriedaagse te Rotterdam, een van de grootste amateurfestivals van Europa In de krant van 11 januari wordt de alarmklok geluid over de omzet van de Vis- afslag Goedereede, met de 80 miljoen omzet heette de afslag op de rand van verlies te balanceren Woensdag 12 januari werden in Sommelsdijk drie kinderen uit een brandend huis gered, de redders kregen nadien elk een medaille van het Carnegie heldenfonds „Groot aantal misdrijven opgelost", schreven we in de krant van 18 januari, veertien verdachten bekenden ruim honderd misdrijven met een schade van één miljoen Rumoer omtrent de apotheken in Dirksland en Sommelsdijk, ziekenfondsverzekerden werden gewaarschuwd dat de zorgverzekeraar geen overeenkomst met deze apothe ken had gesloten Vrijdag 28 januari huldigde de NVOB drie zilveren jubilarissen, t.w. de heren de Blok, de Geus en Dorsman. „Gifzakjes op Ouddorps strand", meldden we in het nummer van 4 februari, gevraagd werd evt. gevonden zakjes (met landbouwgif) bij de politie af te leveren Zaterdag 5 febru ari werd in het Dirkslandse Ziekenhuis de drieling van Leeu wen uit Melissant geboren Er kwam weer wat leven in de Achthuizense brouwerij, woensdag 8 februari werd de Ie paal geslagen voor de nieuwe gymzaal In Dirksland had vrijdag 11 februari een bijeenkomst in het kader van de bestuurlijke herindeling plaats met GS, lands- en provincievertegenwoor digers In de Schaapskooi van de fam. de Groot te Den Bommel werd in de 2e week van februari een schapenvierling geboren Maandag 14 februari ontving Bea de Wachter, ambulancebegeleidster te Dirksland, een geschenk t.g.v. haar 30-jarig lidmaatschap van de EHBO-afdeling Zondag 20 februari ontvingen de Geref. Kerken van Ouddorp en Stellen- dam hun nieuwe predikant in de persoon van ds. J. Koster In Middelhamis werd vrijdag 18 februari dhr. S. Pille met Ko ninklijk Goud getooid i.v.m. z'n 40-jarig jubileum bij admini stratiekantoor Tamboer „Inbraak in aantal kerken", meld den we in de krant van dinsdag 22 februari, meerdere kerken hadden nachtelijk bezoek gekregen In de krant van vrijdag 25 februari het bericht van het komend vertrek van burg. de Vos van Oostflakkee i.v.m. zijn benoeming tot eerste burger van Veendam Het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof' opende het tuincentrum 'Buitenhof' op donderdag 24 febru ari; het is inmiddels weer gesloten, strijdig als het was met de voorwaarden van het bestemmingsplan Vrijdag 26 februari werd namens de gemeente Oostflakkee een legpenning uitge reikt aan dhr. Jos de Waal te Achthuizen, 25 jaar lang be stuurslid en bijna zo lang voorz. van de Wbv. 'Den Bommel'. Woensdag 2 maart werden de raadsverkieizngen gehouden, de VVD spon op Goeree-Overflakkee het meeste garen, ver meldden we in de krant van 4 maart De direktie van de Chr. S.G. 'Prins Maurits' te Middelharnis presenteerde het nieuwbouwplan voor een geheel nieuw schoolgebouw, op 28 februari had de gemeenteraad z'n instemming gegeven aan de co-financiering De Geref. Kerk te Middelhamis begroette op zondag 6 maart haar nieuwe predikant in de persoon van ds. H. Out De gemeenteraad van Middelhamis nam don derdag 3 maart een historische beslissing door het bestem mingsplan 'Westplaat' vast te stellen; het betekent dat er woningbouw zal worden gepleegd ten noorden van de histori sche bouwgrens, Westdijk en Zandpad Een verlossend be richtje in de krant van dinsdag 8 maart, de politie was er in geslaagd de kerk-inbrekers aan te houden, tal van kerken op Goeree-Overflakkee hadden nachtelijk bezoek gehad waarbij nogal wat geld werd gestolen Het besluit van de water maatschappij 'Delta Nutsbedrijven' om alle loden aansluit- leidingen te vervangen haalde de krant van vrijdag 11 maart, totale kosten 7 miljoen Burgemeester de Vos van Oost flakkee vertrok i.v.m. zijn benoeming tot eerste burger van Veendam, donderdag 10 maart nam hij afscheid, uit de raad van Oostflakkee vertrokken ook dhr. J. H. van Dam (bijna 32 jaar raadslid), dhr. M. D. de Wit (raadslid sinds juli 1979), dhr. Jo Geluk ('s lands oudste raadslid, 81 jaar) en dhr. I. Bax Er ontstond in de Maart-maand veel bespreking over de bestuurlijke indeling van Goeree-Overflakkee, de een koos voor Zeeland en de ander voor Zuid-Holland, Senator Evers- dijk hield een lezing voor de Goereese Gemeenschap, over het rapport Fleers, dat een duidelijke voorkeur aangeeft voor Zeeland Herv. Herkingen kreeg zondag 20 maart een nieu we predikant in de persoon van ds. A. Schaap Het Middel- harnisse raadslid D. Hoogzand besloot - na 35 jaar - een eind te maken aan z'n bestuurlijke carrière uit onvrede met de uit sluiting van zijn lijst bij de Wethoudersverkiezing In Goe dereede fotografeerden we Marie 9, de Ie flakkeese koe die 100.000 liter melk geproduceerd heeft, eigendom van melk- veebedrijf K. Tanis Een wat verontrustend bericht in de krant van vrijdag 25 maart, uit de romp van de vroegere Dirkslandse Watermolen waren, op last van dijkgraaf van Kampenhout, twee herinneringstegels weggehaald Flak- kees' oudste Paulien van Lenten, bewoonster van Verpleeg huis 'de Samaritaan', bereikte op dinsdag 22 maart de uitzon derlijk hoge leeftijd van 104 jaar Het Streekmuseum te Som melsdijk werd eind Maart met antieke topografische kaarten bedacht, haar ten geschenke gedaan door het VSB-fonds van de VSB Bank. Vrijdag 1 april ging ook op Goeree-Overflakkee de wet voor zieningen gehandicapten van start Donderdagavond 7 april nam weth. J. H. Koppelaar na 31 jaar afscheid van de raad van Middelhamis, hem werd het ere-burgerschap van de ge meente Middelharnis toegekend In de kranten uit die periode treffen we steeds ingezonden stukken, bol van veront waardiging over het weghalen van de herinneringsstenen uit de watermolen-romp; men wilde ze terug In de krant van vrijdag 15 april schreven we over een historsiche ommekeer in het gemeentebestuur van Dirksland; voor het eerst in de ge schiedenis raakten de confessionele partijen hun meerderheid kwijt, dat weerspiegelde zich in de wethoudersverkiezing, één PvdA, één Gemeentebelang De coalitievorming in Oost flakkee heeft ook kwaad bloed gezet, VVD en VLO verdwe nen daamit, PvdA en CDA namen een wethouderszetel in bezit De Herv. Gemeente van Stad aan 't Haringvliet ont ving zondag 17 april een nieuwe predikant, ds. Burger die op z'n 60e verjaardag in het ambt werd bevestigd Het red dingsstation Ouddorp kreeg van mevr. J. v. d. Eist-Pol uit Driemond haar nieuwe onderkomen aan de Stoofweg, 'tante Jo' werd uitermate warm ontvangen toen ze dat cadeau zater dag 16 april aanbood Zondag 24 april herdacht de Geref. Kerk Melissant, Dirksland, Herkingen haar 90-jarig bestaan ANWB hoofddirekteur Nouwen opende dinsdag 19 april het VVV-kantoor te Middelharnis waarin ook het ANWB kantoor is gehuisvest „Er komt geen disco in Oostflak kee", zo staat geschreven in het Collegeprogramma en wij gaven het graag door, in de krant van vrijdag 22 april Een Sommelsdijk flakkees damkampioen Een fikse brand in Sommelsdijk op zondag 5 juni, een schuur aan het Korte wegje brandde uit Vrijdag 3 juni werd in Oude Tonge de Ie paal geslagen voor het nieuwe gemaal de Haas van Dorser De komkommertijd leek ingetreden, we vulden de kolom men met plaatselijke nieuwtjes Vrijdag 10 juni was er, in Middelhamis, de opening van het nieuwe Waterschapshuis, door Gedeputeerde mevr. drs. Günther Mevr. C. Verolme- Holleman, wonend in 'Vroonlande' te Dirksland bereikte zaterdag 11 juni de leeftijd van 100 jaar Donderdag ]6uni werden in Middelhamis aan drie inwoners een heldenmedaille uitgereikt, Fred Demirdjan, Anton van Zijp en Cor de Wit hadden kinderen uit een brandende woning gehaald Dins dag 14 juni overleed in z'n woonplaats Sommelsdijk oud-bur- gemeester W. M. v. d. Harst van Oostflakkee Koninklijk Goud werd donderdag 23 juni opgespeld bij onderwijzer L. Dorsman te Stellendam, dhr. Dorsman ging die dag, na 40 onderwijsjaren, in de VUT Op 27 juni begon de renovatie van de Heinenoordtunnel, dat heeft elke Flakkeese automobi list uren wachttijd gekost In de laatste krant van juni het goede bericht dat de archieven van 'Grijsoord' en 'Klinker- land' keurig geordend naar het Rijksarchief zijn gebracht Donderdag 30 juni ging in Ouddorp onderwijzer E. Bruinsma in de VUT na een loopbaan van 38 jaar. De Herv. Kerk van Ooltgensplaat werd gesierd met een prachtig gebrandschil derd raam, geschonken door oud-Platenaar Leendert van Gent uit Den Haag Woensdag 28 juni herdacht in Middelharnis het echtpaar D. Vroegindeweij - M. Vroegindeweij-Driesse 65 jaar getrouwd te zijn In Oude Tonge werden aan wnd. burg. Wolf 973 handtekeningen aangeboden tegen de aanleg van een, naar het idee van de Ver. voor Natuur- en Land schapsbescherming te imposante jachthaven In de nieuwe woonwijk Melissant-Noorddijk werd donderdag 29 juni de eerste paal voor een complex van 16 Z-woningen geslagen. We hebben ons de vingers weer blauw geschreven op de jaarlijkse terugblik. Het jaar 1994 was er een als alle vorige, een met nogal wat moeite en voor menigeen ook met verdriet. Leest u de weergave er maar op na en met ons zult u zich nog menig nieuwsfeit herinneren. dodelijk ongeval vond plaats in de nacht van woensdag op donderdag 20/21 april, de Ouddorpse monteur Jan Meuleman verloor in een verkeersongeluk ter hoogte van Hellevoetsluis, het leven Zaterdagnacht 24 april ging in Middelhamis de schuur van loonbedrijf J. Vroegindeweij in vlammen op Koninklijk Zilver werd vrijdag 22 april in Nieuwe Tonge opgespeld bij Lia en Andries Bruggeman, beheerders van 'Ons Dorpshuis'; hun 40-jarige bmiloft was een mooie aanlei ding tot het bekendmaken van de Onderscheidingen Niels Dolieslager uit Goedereede werd 23 april voor de 3e keer winnaar van het Jeugdsolistenconcours te Melissant De Rode Kmis-kolonne Ouddorp nam maandag 25 april afscheid van o.a. colonnelid Krijn Nuy die al in 1953 tot de colonne was toegetreden Het eerste exemplaar van 'Bodemvond sten uit Goeree-Overflakkee', het herdenkingsboek bij het 25- jarig jubileum van de amateur-archeologenvereniging 'de Motte' werd donderdag 27 april door oud-Motte voorz. Rias Olivier uitgereikt aan Prov. archeoloog drs. Sarfaty Vrij dag 29 april ontlaadde zich ook boven Goeree-Overflakkee de jaarlijkse lintjesregen, 7 Koninklijke Onderscheidingen wer den uitgereikt, goud aan dhr. T. L. Jacobs te Den Bommel, goud aan dhr. K. Baas te Ooltgensplaat, eveneens goud aan dhr. M. D. de Wit te Den Bommel, zilver aan dhr. A. A. Quist te Oude Tonge en zilver aan dhr. J. Kroon te Den Bommel en goud aan Job Westhoeve te Ouddorp, dijkgraaf H. L. van Kampenhout werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Zondagmiddag 8 mei deed ds. M. J. Paul intrede in de Herv. Gemeente te Dirksland De broers Maas en Jaap Huizer, afkomstig uit Den Bommel introduceerden de rondvaartboot 'de Veerman' waarmee ze op Grevelingen en Haringvliet rondvaarten gaan maken Medio april hield de politie een aantal inbrekers en helers aan, ze bekenden minstens 35 wo ninginbraken, in mei maakte de politie die aanhouding be kend In Ouddorp werd in Molen 'de Zwaan' een klompen makersmuseum geopend, de 90-jarige oud-klompenmaker Willem Visser nam er zaterdag 7 mei een kijkje Het Be stuur van 'Binnenhof' vernieuwd, berichtten we in de krant van dinsdag 10 mei, nieuwe voorz. werd weth. T. van Hou we lingen te Dirksland De gehouden kamerverkiezingen leid den landelijk tot een zware aftakeling van het CDA, ook de flakkeese uitslag maakte dat zichtbaar Dinsdag 10 mei werd in Middelharnis de Ie paal voor het kinderdagverblijf 'de Regenboog' geslagen In de krant van 17 mei de foto waarop Dirksland had gewacht, dijkgraaf van Kampenhout metselde de herinneringsstenen, nu fraai gerestaureerd, weer in in de romp van Dirkslands vroegere watermolen Op 19 mei introduceerde vakantiedorp 'Gran Dorado' te Ouddorp een novum aan de Nederlandse kust door de opening van een nierdialysecentmm waarvan vakantiegangers gebmik kunnen maken Een volgende introduktie was die van 'Parking Watchers' in Ouddorp die toezicht gingen houden op parkeer terreinen Bij restaurant Beau Rivage aan de Brouwersdam te Ouddorp, werd 's lands grootste driekleur gehesen, 22x15 meter Waar maanden op was gewacht vond eind juni plaats, de verkoop van het oude Waterschapshuis te Middel harnis, aan de Flakkeese Onroerend Goed Exploitatiemaat schappij Fogem. Donderdag 2 juni werd in Oude Tonge het daar gebouwde J Sociohuis feestelijk geopend Kampioenen op de voorpagi na van de krant van 3 juni, Gert Zweerus en Ronald v. d. Ouden waren de beste slagwerkers op het in Amhem gehou den KNF concours en thuis, op Flakkee werd H. Koese uit Vrijdag 1 juli herdacht bouwbedrijf Boeter te Middelhamis het 75-jarig bestaan De politie basiseenheid Goeree-Over flakkee kreeg begin juli de beschikking over twee motoren, nodig om 'optimaal te kunnen funktioneren', heette het De julimaand leverde weinig grote nieuwsfeiten, al waren er plaatselijke nieuwtjes te over De politie treedt streng op tegen het varen met jet-ski's, ook aan Goerees' kust is dat verboden Bomvol waren weer de toeristendagen in Oud dorp. In Ouddorp werd dinsdag 26 juli een 3-jarig jongetje overreden, zoontje uit een Duits gezin dat in Ouddorp vakan tie hield Mevr. Joke Peekstok nam na een loopbaan van meer dan 40 jaar afscheid van de Westelijke Accountantskan toren Vrijdag 29 juli werd in Ouddorp, door burg. van Vel zen, het vemieuwde museum Raad- en Polderhuis heropend Speeltuin 'de Flipjes' te Ouddorp vierde het 40-jarig jubi leum. In Middelhamis werd maandag 5 september stilgestaan bij de officiële start van het samenwerkingsprojekt dagverzorging/ dagopvang voor ouderen In Ouddorp werd het milieupro- jekt Goeree-Overflakkee beëindigd, de Overheid had 3 ton gesubsidieerd Begin september stelde fanfarekorps 'Voor uit' te Oude Tonge z'n nieuwe vrouwelijke dirigent voor, dat is een novum op Goeree-Overflakkee en ver daarbuiten De gemeenten maakten zich op hun begrotingen voor '95 vast te stellen, dat zelfs Goedereede een gat van 1.1 miljoen moest dempen werd als een teken des tijds uitgelegd Donderdag 15 september werd in Middelhamis het nieuwe Windpark Van Pallandt b.v. in gebraik gesteld, de 12 turbines leveren 12 mil joen kWh per jaar Het ziekenhuis vierde zaterdag 17 sep tember z'n 60-jarig bestaan met een dmk bezochte gezond- heidsbeurs in Middelhamis De Herv. kerk te Middelhamis werd gesierd met nieuwe koperen kronen, aangeboden door de restauratiecommissie De brandweerploegen en muziekge zelschappen uit Middelharnis fungeerden als burgerwacht op de 3e dinsdag van september toen H.M. de Koningin in de Gouden Koets naar de Ridderzaal reed Brandweer-com mandant Jan Kamp van Oostflakkee nam vrijdag 23 september afscheid van z'n manschappen Tumult in Herkingen om het bericht dat daar, op een recreatiepark, wellicht honderd asiel zoekers gehuisvest zouden worden Frans van Heest ontpopt zich als 'schriever' schreven we toen dhr. van Heest donder dag 29 september het Ie deel van z'n boek over Goerees vroe gere neringdoenden presenteerde Vrijdag 30 september werd in Middelharnis het nieuwe politiebureau geopend Vrijdag 30 september nam dhr. L. Verolme, tot dan Hoofd Technische Dienst van het Waterschap afscheid; hij ontving bij die gelegenheid de Ridderorde. t Donderdagavond 6 oktober boden verontruste bewoners van I Herkingen burg. Boonstra een petitie aan, gericht tegen de huisvesting van een honderdtal asielzoekers in Herkingen t Oostflakkee nam kennis van de benoeming van dhr. A. J.C. |j van Pelt tot nieuwe burgemeester van Oostflakkee De EHBO-vereniging Ouddorp herdacht zaterdag 8 oktober het 50-jarig bestaan Zaterdag 15 oktober wuifden 'Goerees' t stedelingen' dokter en mevr. Bulthuis uit en begroetten het S nieuwe dokterspaar Wolthers In de krant van 21 oktober J. het bericht dat in Herkingen géén asielzoekers zullen worden ondergebracht; de Centrale Opvang Asielzoekers vond de lokatie, een aantal recreatiebungalows, ongeschikt Recrea tiecentrum 'de Staver' kreeg eind oktober z'n eigen jeu de boules-baan De raad van Goedereede liet de Commissaris der Koningin een profielschets horen over de nieuwe burge meester, er wordt een duplikaat van burg. van Velzen ge vraagd De Ver. voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee bood de bestuurders een pan-klaar natuurontwikkelingsplan aan. Twee jongens uit Stellendam, Johan van Splunter en Remko Braber ontvingen maandag 7 november elk een heldenmedail le omdat ze in de nacht van 4 op 5 augustus de 86-jarige heer Hen Polie uit het Zuiderdiep hadden opgepikt In een kader tje vermeldden we dat de gemeente Middelhamis er financieel slecht voor staat, wie niet trouwens. „Het bezuinigingsmes is al bot van het snijden van lucht", klaagde een raadslid De vraag waar Goeree-Overflakkee moet ingedeeld verhevigde zich omdat de gemeentebesturen een uitspraak werd gevraagd; we lieten dat niet onbesproken In Stellendam opende weth. Visser op zaterdag 12 november de kinderdagopvang 'de Damrakkertjes' Maandag 14 november opende de Comm. der Koningin mevr. Ir. A. M. Leemhuis-Staut de nieuwe behuizing van het ISGO, in het vroegere Waterschapshuis Koos de raad van Oostflakkee voor toevoeging van ons eiland aan Zeeland, Goedereede volgde die keus Dirksland vér- kiest te blijven bij Zuid Holland en zo deed de raad van Mid delhamis In de krant van 23 november kondigden we het eerste sneeuwklokje aan, en in diezelfde krant wordt al over last van vuurwerk gemeld, wel wat vroeg allemaal Goe rees' zwembad 'het Zuiderdiep' begroette woensdag 23 no vember de miljoenste bezoeker; het bad werd in 1988 ge bouwd Vrijdag 25 november vierde muziekvereniging EMM te Den Bommel z'n 60-jarig bestaan en huldigde dhr. A. V. d. Welle i.v.m. zijn 50-jarig jubileum In Ouddorp werd de gouden garnaal uitgereikt aan dhr. F. Jansen uit Brouwers haven wegens zijn verdiensten voor een gamalensektor. Dinsdag 2 augustus verdronk in het recreatiegebied 'de Mer- welanden' te Dordrecht een 26-jarige inwoner van Middel harnis, bewoner van 'Hernesseroord' In de krant van 9 augustus lezen we dat de aanvraag om een reformatorische school te Dirksland door de Raad van State werd afgewezen Vrijdag 12 augustus ging in Ooltgensplaat weer een legioen lopers van start in de 5e Omloop Goeree-Overflakkee; 505 deelnemers zijn gestart, 350 van hen hebben de einds treep, na 110 kilometer, gehaald De kinderboerderij op 'Hernesseroord' kreeg een pracht cadeau, een Shetland pony stamboek Overleg over positie Goeree-Overflakkee", luidde de kop boven een artikel waarin werd gezegd dat de Gemeenten op Goeree-Overflakkee zich vóór 1 november dienden uit te spreken over een provinciale (her)indeling In de krant van 19 augustus berichtten we dat dokter Bulthuis, huisarts te Goedereede, aldaar z'n praktijk zou gaan beëindi gen In de augustus raadsvergadering te Goedereede werd geklaagd over het levensgevaarlijke 'vliegeren' op Ouddorps stranden Achthuizen toonde zich dolgelukkig met de nieu we sportzaal, geopend op vrijdag 19 augustus Woensdag 17 augustus trok een windhoos over camping 'de Vrijheid' in Ouddorp Een topprestatie vonden we het dat Wilma de Bruine uit Sommelsdijk het door avondstudie tot Meester in de Rechten had gebracht In de laatste krant van augustus vermeldden we het feit van de fusie tussen de Rabobanken van Dirksland, Ouddorp, Stellendam en Goedereede, samen gaan ze verder onder de naam Rabobank West-Flakkee b.a. In Oude Tonge werd vrijdag 26 augustus de Ie paal gesla gen voor een komplex van 25 woningen aan de van Halenstraat, ze waren in snel tempo uitverkocht Rien Poortvliet introduceerde woensdag 31 augustus in het Rien Poortvlietmuseum te Middelharnis z'n nieuwe boek met kabourkinderversjes. Donderdag 1 december werd dhr. A. J. C. van Pelt geïnstal leerd als burgemeester van Oostflakkee De burgers van Sommelsdijk werden op een voorlichtingsavond geïnformeerd over het verbeteringsplan kern Sommelsdijk; het kreeg veler bijval De uit de fusie van Rabobanken ontstane Rabobank West Flakkee presenteerde zich; aan het van Weel Bethesda Ziekenhuis werd een cheque van 50.000,- aangeboden „Goeree-Overflakkee blijft bij Zuid Holland" luidde de kop boven een bericht van GS van Zuid Holland; zij zien in de raadsuitspraken geen aanleiding om Goeree-Overflakkee naar Zeeland over te laten gaan In 'de Samaritaan' herdacht het echtpaar Braber-Vroegindeweij uit Ooltgensplaat de 65-jarige echtverbindtenis Juwelier Keuvelaar te Middelhamis her dacht het 60-jarig bestaan De Ver. Vergadering van het Waterschap Goeree-Overflakkee werd vrijdag 9 december in gelicht over de plannen van RWS weer zout water in het Haringvliet toe te laten; de vergadering bleek er fel tegen gekant In de aktie die Renault Nederland hield viel een gra tis auto in Oude Tonge, dhr, P. de Moor kreeg het bestede be drag aan een nieuwe Renault Twingo in kontanten temg Dokter Huisman, voorheen te Melissant, sinds 4 jaar wonend te Wezep, nam afscheid van de Indicatiecommissie De ABN-AMRO nam dinsdag 13 december het gerenoveerde Bankgebouw Oostdijk 1 te Middelhamis in gebmik Burg. van Velzen van Goedereede riep alle hens aan dek voor het voortbestaan van de Vismijn Goedereede De Ger. Ge meente van Ouddorp nam donderdag 15 december het vergro te kerkgebouw weer in gebmik De bietencampagne 1994 kon voor de Kerst worden afgesloten, het jaar 1994 zal als een matig bietenjaar te boek staan Woensdag 21 december werd ing. D. A. la Fleur, dir. van de Emgo, tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau benoemd. Dhr. la Heur nam afscheid i.v.m. de fusie van de Emgo die daarom ophoudt een zelfstan dig bedrijf te zijn Donderdagavond 22 december werd de uitslag van een in Dirksland gehouden referendum bekend, drie bestuursleden van de Wbv. 'Dirksland', onder wie de voorz., zagen hun eerder uitgesproken ontslag bekrachtigd De dag voor Kerst schreef Staatssecretaris Van de Vondervoort dat Goeree-Overflakkee in 1997 toch bij Zeeland dient te zijn gevoegd De bouw van de nieuwe school voor de Chr. S.G. 'Prins Maurits' werd woensdag 21 december aan besteed, bouwkosten mim 10 miljoen Op de kortste dag hadden op Flakkee enkele zware verkeersongevallen plaats, met zwaar gewonden als gevolg Geen mooi besluit van het jaaroverzicht maar de krant die u nu in handen heeft, het laat ste nummer van het voorbije 1994, biedt misschien toch weer mooier nieuws, zoals het tussen gemeenten en horeca gesloten convenant dat het aantal speelautomaten in openbare gelegen heden beperkt. En wat dacht u van de Nieuwjaarsduik die dit jaar i.v.m. de zondag op Oudejaarsdag gehouden wordt?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 17