Jubilerende ACSI Internationale Campin^ds op Vakantiebeurs HORA EST! >o jO y» yO yO yO yO y> yO yO VAN DEN BAN Prettige JCerstdagen en een gezond 1995 prettige feestdagen en een goed verzekerd '95 J. J. TAALE VersMarkt Voordeelmarkt Reumapatiënten op Goeree-Overflakkee Informatie-avonden Kraamzorg BIRD CENTER DIRKSLAND JEUGDKOOR 'lUVENTA' autoservice Flakkee BV Op 400 m^ standoppervlak presen teert ACSI tijdens de medio janu ari te houden Vakantiebeurs 1995 de dertigste uitgave van de ACSI Internationale Campinggids. Daar naast is de ACSI stand een ware schatkamer vol kampeerinforma- tie, onder meer over de 22 ACSI caravanrally's, 600 Europese cam pings en al de andere diensten die ACSI de kamperende vakantiegan ger biedt. Een populaire jubilaris 'ACSI Internationale Campinggids' be staat in 1995 30 jaar. Deze voor een der gelijk naslagwerk respektabele leeftijd zegt wel iets over zijn kwaliteit, een gids die optimaal te gebruiken is en up-to- date informatie bevat. En het einde is nog lang niet in zicht. Integendeel, dank zij de almaar groeiende vraag moet de gidsoplage elk jaar worden verhoogd, voor de editie 1995 naar 75.000 exem plaren. Mede hierdoor kan ACSI de prijs van dit bij vakantieplanning onmisbare werk schappelijk houden: 32,50. De ACSI Internationale Campinggids is te koop bij de boekhandel, ANWB-reis- winkeis, warenhuizen, boekenclubs en caravanbedrijven. Voor het dichtstbij zijnde verkooppunt kan men ACSI bel- len (08880-52055). y^„ .Pencil tOt gewaardeerd naslagwerk Hoe wordt een gestencild boekje met 50 Spaanse campings - want zo begon ACSI Internationale Campinggids cx)it - tot een door vriend en concurrent ge waardeerd naslagwerk? De voornaamste reden is de unieke wijze waarop de gids doorlopend geaktualiseerd wordt. Een ^^™^.''^'"g aanreisroute opgcno- -~ men die eveneens jaarlijks gecheckt groot deel van het jaar trekken 200 gron dig opgeleide ACSI selekteurs door Europa en bezoeken campings in een rayon, dat ze als hun broekzak kennen. Op de campings beperken ze zich niet tot controle van de aanwezige voorzienin gen. Ze enquêteren elk jaar duizenden gasten tijdens hun vakantie over hun er varingen met de camping en met de gids. Zo wordt vermeden dat de controle een momentopname blijft. De kampeerder oefent op die manier dirckt invloed uit op de inhoud en samenstelling van de gids. Dat laatste kan ook via het enquêtefor mulier in de gids. De mening van de ge bruikers telt zwaar. Een, door kampeer der en selekteur, negatief beoordeeld ter rein wordt niet opgenomen. Ook aan de opmaak van de gids wordt veel aandacht besteed. Trouwe gebruikers zullen ge merkt hebben dat er elk jaar meer kleu renfoto's in de gids voorkomen. Dat maakt het boekwerk niet alleen aantrek kelijker maar ook overzichtelijker. De kampeervriend voor alledag Daar komt bij, dat de ACSI gids zeer gebruiksvriendelijk is. Bij elke camping- wordt. De in de gids opgenomen landen- kaarten corresponderen met de uitsteken de Hallwag-autokaarten. Wie meer over een bepaald terrein wil weten dan het in de gids vermelde, kan de selekteur van die camping gewoon thuis bellen. Zijn of haar telefoonnummer staat in de gids. Bovendien bevat de gids de handige, meertalige reserveringscoupons, waar mee men probleemkxis een plaats op een buitenlandse camping kan reserveren zonder dat men de betrokken landstaal h(x;ft te beheersen. STELLINGEN VAN PROMOVENDI Alles over honderden campings De kampeerder kan bij de ACSI-stand in Utrecht ook terecht voor zeer gerichte informatie over ca. 600 kampeerterreinen in diverse Europese landen. Uit een grote folderdisplay kan men brochures van campings in de beoogde vakantiestreek meenemen. De folders zijn vaak voor zien van foto's, zodat men zich een dui delijk beeld kan vormen van het terrein. Deze ACSI service is kosteloos. Dat geldt ook voor de reserveringscoupons. Nadere informatie over de campings, de 22 ACSI caravanrally's en de daarmee samenhangende ACSI dienstverlening wordt verstrekt door de 40-koppige be manning van de stands. Het stressloze avontuur De belangstelling voor het fenomeen caravanrally bleef ook in het afgelopen seizoen toenemen. In 1994 noteerde ACSI een deelnemersgroei van rond de 30%. Dat is eenvoudig te verklaren van uit het concept van deze bijzondere reis- vorm. Een ACSI caravanrally biedt na melijk het genot van een lange kampeer- reis, zonder de inspanningen die de voor bereiding van zo'n reis vergen. Dat laat ste neemt de ACSI voor zijn rekening. Voor het seizoen 1995 omvat het ACSI rallyprogramma 22 rally's naar praktisch alle Europese landen. De jongste toevoe ging aan het rally-aanbod is de werkelijk adembenemende Ierland Rally. 'Caravan Rally's 1995' Wie geïnteresseerd is in deze aparte wijze van caravannen, kan bij de ACSI stand op de Vakantiebeurs een exem plaar van het magazine "Caravan Rally's 1995'atlialen. Dit 132 pagina's dikke, in kleur gedrukte reistijdschrift-annex-rallycatalogus be schrijft niet alleen de 22 ACSI rally's in detail, maar omvat tal van boeiende prachtig geïllustreerde en informatieve artikelen van de hand van vooraanstaan de Nederlandse reisjoumalistcn. "Caravan Rally's 1995' kan ook telefo nisch worden aangevraagd bij ACSI in Zetten (08880-52055). Weet u wel hoc goed oefeningen in warm water voor u zijn? Binnenkort kunt u ook meedoen aan deze oefeningen in het zwem bad 'de Gooyc' in Dirk.sland. Speciaal voor mensen met reumati- .schc aandoeningen wordt in dit bad hydrothcrapie gegeven; dit zijn gerichte oefeningen in warm water, waardoor uw gewrichten weer wat .soepeler worden. Veel leden van de Reuma Patiënten Ver-cniging Gocrcc-Overflakkec hebben zich hier al voor aange meld, maar ook niet-lcdcn zijn wel kom. Voor nadere infonnatic kunt u bel len met het bestuur van de Reuma Patiënten Vereniging, mw. Tanis, secr. tel. (01878) 1927 of mw. Wcima. voorz. tel. (01871) 2264. Geknipt uit tijdschrift 'Mobiliteit'. Al jaren organiseert Kraamzorg de Eilanden gratis informatie avonden voor haar cliënten in de gehele regio. Deze informa tie-avonden worden maande lijks georganiseerd in Dor drecht, Hellevoetsluis, H. I. Am- bacht, Middelharnis, Ridder kerk, Spijkenisse en Zwijn- drecht, een opsomming die van af 1995 aangevuld zal worden met een lokatie in Barendrecht. Via het informatie-pakket (dat cliën ten ontvangen na inschrijving) of de folder (incl. aanmeldingskaart) van Kraamzorg de Eilanden bij de door- verwijzers, te weten de verloskundi gen, huisartsen en ziekenhuizen, kun nen cliënten van Kraamzorg de Eilan den zich inschrijven voor één van deze avonden. Momenteel wordt tijdens deze infor matie-avonden algemene informatie gegeven over de kraamzorgorganisa tie en de men.sen die er werken, als mede over de benodigde voorwaarden om de kraamperiode goed te laten verlopen (wat kan verwacht worden van de kraamzorgorganisatie/wat ver wacht de kraamzorgorganisatie van de cliënt?) en wordt uitgebreid inge gaan op de verschillende vomien van kraamzorg, alsmede de deskundig heid en taken van de kraamverzor- gende en de aan te schaffen baby-uit zet e.d. Uiteraard wordt tevens ingegaan op alle overige vragen over de zwanger schap, de geboorte en de kraamperio de (excl. het medische gedeelte, waarvoor de bezoeker zich tot de eigen verloskundige, huisarts of gy naecoloog kan wenden) en worden een aantal zaken uit het informatie pakket indien gewenst mondeling toe gelicht. In een tijd, waarin bezuinigingen een belangrijke rol spelen, is Kraamzorg de Eilanden als erkende organisatie voor thuiskraamzorg genoodzaakt om "wakker' te blijven en op de juiste wijze op de ontwikkelingen vanuit de overheid en de markt te reageren. Eén van de overheidsmaatregelen die de kraamzorg (als onderdeel van de tota le gezondheidszorg) voor de cliënt toegankelijk en betaalbaar moet hou den, is het invoeren van een indicatie systeem. Dit is een systeem waarbij de cliënt aan de hand van de via het informatie-pakket en de informatie avonden verschafte infomiatie zelf in sat is om de behoefte aan kraamzorg vast te stellen. Alle cliënten, die zich nog niet telefo nisch of via de aanmeldingskaart heb ben aangemeld voor een informatie avond, worden hierbij uitgenodigd voor het bezoeken van één van de infomiatie-avonden. Voorde mogelij ke data, lijden en lokaties kan kontakt opgenomen worden met Kraamzorg de Eilanden, via telefoonnummer (01883) KXKX). Na ontvangst van de aanmelding ont vangt iedere cliënt een bevestiging van de datum, tijd en plaats. Indien het aantal aanmeldingen een bepaald maximum overschrijdt, ontvangt hij bericht over een alternatieve datum en evt. een alternatieve lokatie. Geslaagde zwemdiploma 'De Staver' Kevig van Bergen, Kevin Vervloed, Diana v. d. Welle, Joke van Strien, Wendy Groen, Aart Jan Stroobcr, Suzanne v. d. Linde, Job Duim, Monique van Rij, Jaap Smit, Dirk Bouter, Mariëlle Lou- werse, Stephanie van Driel, Patricia Visser, Roy Kievit, Judith Struijk, Jacqueline Holleman, Mar- lijn Kern, Robert Vroege, Svcn van der Burgh, Eline Villerius, Leentje Hoos, Sabine van den Berg, Jara de Gans, Dennis Edewaard, Renée van Dmnen, Helma Schik Pieter Bechthum, Richard Looy, Willeke van Ga meren, Mirjan Schultz, Marit de Rek, Maurice Knöps, Jeffrey Verhoeff, Martijn de Vreugd, Jantine Wervers, Laura de Pee, Ria van Meurs, Chun Ho Lau, Jan Abresch, Jasper Stam, Lianne Fes, Ricky van der Reest, Manon van Heemst, Angela de Rot, Pamela van Kempen, Annebelle Breen, Ayla de Wit, Martin Welleman, Robin Verbeek, Tessa Hessels, Jac. Schultz, Jaap van Dis, Esther van Holten, Janneke Slegh. Spuikolk 6, 3247 LK Dirksland van den ban group Tel. (01877) 3700 Fax (01877) 3280 ----------------------------- Personeel van Van den Ban wenst u allen Detail en groothandel in vogels en aanverwante artikelen Spuikolk 41, Dirksland, Telefoon (01877) 37 80 .iS[\ wenst cliënten, vrienden, familie en kennissen prettige Kerstdagen en een gezond 1995 'Vroonlande', Staakweg 89, 3247 BV DIRKSLAND wenst iedereen Prettige feestdagen en een voorspoedig 1995 Familie en vrienden Gezegende Kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar toegewenst A. OORBEEK-VAN ES Poldsersweegje 2 kamer 115, 3247 KE DIRKSLAND Het bestuur van liet wenst hun dirigent, organist en leden gezegende Kerstdagen en een voorspoedig 1995 Achterdorp 13-15, 3247 BA Dirksland, Tel. (01877) 14 45 wenst u allen prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1995 Stemmen op een politieke partij is als het kiezen van een menu op de spijskaart; met het hoofdgerecht ligt meteen ook de hors d'oeuvre, de soep en het toetje vast. H.M. Kruythoff, Technische Univer siteit Delft. Het toenemend aantal Westerse landen dat zich geografisch gezien in het zuiden en het oosten bevindt maakt het wenselijk om hiervoor een nieuw begrip te vinden. R. Slootweg, Rijksuniversiteit Leiden In het kader van de wens tot afna me van de overheidsbetutteling moet de maximumsnelheid op de snelwegen weer volledig vrij naar keuze zijn, om iedereen ten volle van de snelheidsmogelijkheden te laten genieten, waarbij de ver keersdrukte voldoende regulerend werkt. P.E.J.M. Sallevelt, Katholieke Uni versiteit Nijmegen. Het gebied waarin men econo misch gebonden is zou moeten worden uitgebreid met alle plaat sen die op redelijke afstand zijn gelegen van de werkplekken van beide partners in een relatie. M. Worring, Universiteit van Amsterdam. Wanneer men het minieme extra gewicht van een achterspatbord afweegt tegen het verschafte com fort, is het onbegrijpelijk dat wiel- rennend Nederland met een zwar(t)e modderstreep op de rug door de regen fietst H. Meijers, Rijksuniversiteit Groningen. Mobiliteit en vrijheid worden vaak ten onrechte gezien als synonie men. J.W. van de Vis Landbouwuniversiteit Wageningen De toegenomen belangstelling voor 'ongerepte natuur' komt niet alleen voort uit liefde voor de na tuur maar in belangrijke mate ook uit een afkeer voor mensen. M. Kruk, Rijksuniversiteit Leiden. Dictaturen worden gekenmerkt door standbeelden van levenden, democratieën door beelden van doden. P. Eichholtz, Universiteit van Lim burg. Kijkend naar het licht van Neder landse luchten en luisterend naar de klank van de taal, wordt het dui delijk waarom dit land zoveel schil ders en zo weinig componisten heeft voortgebracht. K. Bilardo, Rijksuniversiteit Groningen. Hopelijk IS de aandacht die op dit moment aan het milieu geschon ken wordt geen modegril; mode is immers al een grote milieubelas ting. K. van der Ploeg Technische Universiteit Delft Als technologie zo sociaal gedeter mineerd was als sommige weten schappers suggereren, bestond er een opvouwbare auto die tijdens het winkelen in de tas meegeno men kon worden. J.G.M, van den Ende Technische Universiteit Delft Gezien de voortdurende proble men bij de Nederlandse Spoorwe gen zou het maandblad voor trein reizigers 'Rails' beter omgedoopt kunnen worden tot 'Op dood spoor'. P.A.M. Kleingeld TU Eindhoven De bekende 'UIT'-bordjes die in veel gebouwen de nooduitgang/ snelste uitgang aangeven zouden een welkome aanvulling vormen op de bewegwijzering in sommige Groningse stadswijken. K. Kok Rijksuniversiteit Groningen Het tempo waarin bedrijven en in stellingen hun logo's en huisstijlen veranderen, getuigt van weinig be sef van identiteit. H.O. Willems Rijksuniversiteit Groningen Diploma A: Diploma B:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 42