EIIM1DB1-I1IEIJWS NIEUWE BOEKEN SPAARBANK Klubkampioenschappen Z.C. 'De Schotejil' P. IN T VELD A. C. HOTTING VISBEE F. BAKELAAR Mevr. J. M. Kampen Fa. D. Kievit Zn. A. J. G. van Rossum Kammeraad's timmerbedrijf Doe-het-zelf Garage Van der Wende De NMS, de bank die u kent Oud papier Herkingen Fa. B. van Eek Zn. H. M. Meijer Aardappemandel Firma ROOdZSnt - Loonbedrijf 7e Blad VRIJDAG 23 DECEMBER 1994 No. 6362 Vorige week kondigden we een serie kinder- en jeugdboeken aan. Hieronder volgen er nog enkele. J. F. van der Poel, Jimmy's vlucht door de jungle. Uitgeverij De Banier, Utrecht. Gertl. Jaap Kramer. Leeftijd 9-14 jaar. 126 pag. Prijs tot 1-1-95 10,50, daarna 14,75. Een kinder boek met illustraties in kleur. Dat is extra aantrekkelijk. Een spannend boek is het ook. Jimmy die in Afrika woont, is betrokken bij een vliegtuigongeluk in het oerwoud. Langs wonderlijke wegen komt hij toch weer bij zijn ouders terug. J. W. D. Nijkamp, Spanning rond de boshut. Uitgeverij De Banier, Utrecht. Geill. Hans Ellens. Leeftijd 9-14 jaar. 141 pag. Prijs tot 1-1-95 10,50, daar na 14,75. Ook dit is een boek vol met spanning. Een inbraak op school, een motorongeluk op de autoweg en een avontuur in het bos. C. Grandia, Peter gaat vliegen. Uitge verij De Banier, Utrecht. Geïll. B. Horsthuis. Leeftijd 6-8 jaar. 52 pag. Prijs tot 1-1-95 7,90, daarna 9,75. Een boekje dat heel geschikt is om aan de kleintjes voor te lezen. Peter gaat met zijn vader en moeder naar een ver land - met het vliegtuig. Dit boekje is er één uit een serie. Ina van Meeuwen-den Hoed, Kim en Koos in de kou. Uitgeverij De Banier, Utrecht. Geïll. Jaap Kramer. Leeftijd 6-8 jaar. 45 pag. Prijs tot 1-1-95 7,90, daarna 11,50. Voor kinderen die net lezen kunnen. Een boek met korte, een voudige zinnetjes. Kim en Koos hebben veel plezier in de sneeuw. M. Kanis, Water en vuur. Uitgeverij De Banier, Utrecht. Geïll. Jaap Kra mer. Leeftijd vanaf 12 jaar. 159 pag. Prijs tot 1-1-95 12,50, daarna 16,90. Een leesboek over de Eerste we reldoorlog! dat gebeurt niet veel. In ons land is de oorlog '14-'18 wat in de scha duw gebleven ook in de jeugdlektuur. Wel begrijpelijk, maar niet terecht. De avonturen die in 'Water en vuur' worden beschreven, spelen ten tijde van de Eer ste wereldoorlog. Louisa van der Pol, Witvlekkie. Geïll. Jaap Slager. Uitgeverij Veldman, IJs- selmuiden. 60 pag. Prijs 12,50. Het tienjarig jubileum van drukkerij/uitge verij Veldman is de aanleiding geworden om een boek uit te geven over kinder boerderij Cantecleer te Kampen. Wit vlekkie is één van de dieren van de boer derij. Het verhaal is helemaal echt ge beurd. Het boek is gedrukt op gerecycled papier. De opbrengst van dit boek is voor de genoemde kinderboerderij. Sipke van der Land, Auke vecht mee. Geïll. Bert Bouman. Uitg. Kok Voor hoeve, Kampen. 115 pag. Prijs 16,90. Een spannend boek over oorlog en be vrijding, na meer dan 25 jaar heruitgege ven. De illustraties van Bert Bouman zijn min of meer schetsmatig, maar heel treffend. Dit boek van Sipke van der Land, die inmiddels al veel publikaties op zijn naam heeft, geeft iets weer over de laatste maanden van de bezetting in Friesland. Lilian Ruijters, Een vissegedrocht in de doofpot. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. 92 pag. Geïll. Monique Franssen. 92 pag. Prijs 16,90. De schrijfster van dit jeugdboek vroeg ook in haar eerdere verhalen al om aandacht voor het milieu. Zo is het ook in dit span nende boek. Frans van Houwelingen, Het oog van Brontes. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Gefll. door Hans Ellens. 136 pag. Prijs 17,90. Een spannende detec tive voor kinderen vanaf 12 jaar. Bram en Paul zijn op vakantie op het wadden eiland Terschelling. Ze maken er heel wat mee. Een boek dat bekroond is door de Stichting Nederlands Kinderjury. Corry Blei-Strijbos, Jonge honden in het bos. Uitgeverij De Groot Goudri- aan te Kampen. Geïll. Jaap Kramer. 96 pag. Prijs 13,90. De geschiedenis van Trees, de boswachtershond en van haar kleintjes. Maar na een jaar zijn het geen kleintjes meer. En kijk eens naar Vijfje.Een leuk kinderboek. Jan van Reenen, Duitsers op de deel. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Geïll. Jaap Kramer, 120 pag. Prijs 14,90. Dit jeugdboek vertelt iets over het laatste oorlogsjaar van de bezet ting '40-'45. Bij Klaas en Reijer wordt een Duitser ingekwartierd. Maar hij is anders dan de anderen. Alie Troost-Molenaar, De krokodillen- verschrikker. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Geïll. Jaap Kramer. 78 pag. Prijs 12,90. Wie re gelmatig de kinderpagina van het RD leest, kwam al meer verhalen van deze schrijfster onder ogen. Veertien leuke verhalen voor de kleintjes zijn in dit boekje gebundeld. Willem G. van de Hulst jr.. Waarom de tram stilstond... Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Illustra ties van de schrijver. 46 pag. Prijs 12,90. Dit boekje straalt iets bekends uit. De gezichtjes van de twee 'meisjes' op de omslag doen ogenblikkelijk den ken aan de boekjes van Van de Hulst. Van senior, wel te verstaan. Met de teke ningen van junior. Welnu - dit boekje werd geheel (zowel de vertelling als de illustraties) gevuld door 'junior'. Het boekje wil de kinderen iets vertellen over de donkere bezettingsjaren. Met een lijn naar het heden. Prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar Q8 service-station Weespad 50, Tel. (01873) 1331 3257 KK OOLTGENSPLAAT Uit: waarom de tram stilstond. Bij Uitgeverij J. J. Groen Zn. te Leiden kwamen weer enkele boeken uit in de Groene Anker-reeks, een serie ro mans, geschreven vanuit de christelijke levensvisie. W. van Zijtveld-Kampert, De weg van Renske. 206 pag. Prijs 24,50. Een fijn zinnig geschreven roman over de moei ten van een jonge vrouw die tot haar eigen verdriet bemerkt dat zij geen liefde voor een man kan opbrengen. Na weer stand en onbegrip bij haar omgeving vindt zij een weg om verder te gaan. Leni van der Ster-Bouwmeester, Sa men alleen. 199 pag. Prijs 24,50. In deze roman is een andere zorg het onder werp; de toenemende dementie van een man die tot voor kort nog volop aktief was in het maatschappelijk leven. Een moeilijke periode met name voor zijn vrouw Gerdien van Klaveren. L. Kombrink, Een vrouw op de hoeve. 196 pag. Prijs 24,50. Bart Brands, we duwnaar en eigenaar van een kapitale hoeve, gaat hertrouwen. Het leven van elk van zijn zoons toont een eigen weg. -O- W. Schippers, De visser van Nispen- rode. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 188 pag. Prijs 17,50. Naar boeken van Schippers zou eigenlijk geen vraag meer kunnen kun nen zijn; ze zijn natuurlijk vreselijk ver ouderd... De werkelijkheid is anders. Nog steeds is er een lezerskring voor deze verhalen uit een andere tijd, be schreven op een wijze die inderdaad ver van het moderne levensgevoel afstaat. Misschien dat ze juist daarom compen satie bieden. En daarbij: boeiend blijven ze. 'De visser van Nispenrode' speelt zich af rond 1800. Dik Hendriks tekende een frisse voorplaat voor dit boek. R. Hoogerwerf-Holleman, De weduwe van Putten. Uitgeverij De Banier te Utrecht. 162 pag. Prijs 24,50. In de maand oktober 1944 trof het Veluwse dorp Putten een groot leed. Vele honder den mannen werden naar Dutise concen tratiekampen gevoerd. Toen Nederland in mei 1945 in feesttooi was vanwege de bevrijding, leefde Putten nog in angstige spanning: 'Hoevelen zouden er terugke ren?' Het bleken er maar enkele tiental len te zijn. Een roman over deze moeilij ke maanden. Henk Berendsen, En toch wordt het voorjaar. Uitgeverij Van den Berg, Kampen. 168 pag. Prijs 24,90. Een roman over de rijke boer Willem Wame- link, zijn vrouw Alie en hun kinderen. Het lijkt dat alles zal gaan zoals ieder het wenst. Maar daarin komt plotseling een keer. Het leven van Willem en Alie komt in grote moeiten terecht, zo zelfs dat ze denken erin onder te gaan. Johan van Dorsten, Zwoegers zonder geld. Uitgeverij Van den Berg, Kam pen. 191 pag. Prijs 27,90. Een levens echt verhaal over twee mensen die het niet breed hebben maar die met grote moed en doorzettingsvermogen hun pro blemen weten te overwinnen. Johan van Dorsten blijkt een geboren verteller te zijn. Sybe van der Galiën, Eenzame Wolf. Omnibus, deel 1. Uitgeverij Kok Voor hoeve, Kampen, Kampen. Voor 15 jaar en ouder. Geïll. door Kees van Lent, 508 pag. Prijs 29,90. Deze om nibus bevat drie delen: 'Eenzame Wolf', 'De jacht op het rode paard' en 'Een zame Wolf en de sprekende boom'. Ook omnibus nummer twee zal drie delen be vatten. Deze boeken verschenen al eer der in afzonderlijke banden. Ze beschrij ven de vaak uitzichtloze strijd die de Noordamerikaanse Indianen in de vorige eeuw moesten voeren om hun eigen jachtgebieden te behouden of te herwin nen. Meeslepend en realistisch ver woord! CL6 VOS Assurantiën - Administraties wenst u prettige kerstdagen en een voorspoedig 1995 Pr. Hendrikstraat 1 - 3257 AV Ooltgensplaat Postbus 28 - 3257 ZG Ooltgensplaat Telefoon (01873) 1455 Telefax (01873) 2312 MIDDELHARNIS - Zwemklub 'De Schotejil' heeft vrijdagavond 16 december tijdens een feestavond in 'De Staver' haar klubkampioen schappen 1994 afgesloten met de uitreiking van medailles en bekers van de winnaars. De klubkampioenschappen voor vrije slag en rugslag werden op 5 november j.l. gezwommen, die voor de school- en vlinderslag op 26 november j.l. Alle gezwom men tijden over deze vier wedstrijden werden uiterst geheim gehouden, zodat tijdens de feestavond de uiteindelijke kampioenen over alle zwemslagen als verrassing bekend werden gemaakt. Dat de feestavond een succes was, mag gezegd worden. Het begon om 18.00 uur met zwemspelletjes voor de jongsten tot 12 jaar. De spelletjes bestonden uit een verkleed- spel, duikspel, glijbaanspel, enz. Van dit alles werden de tijden opgenomen en de allersnelsten kregen een mooi schildje met gravering. Na het bekendmaken van individuele prijswinnaars en klubkampioenen en het uitrei ken van de bekers, werd het feest voor de groteren voortgezet op de bowlingbanen. Prijsuitreiking Allereerst werden er 36 medailles uitgereikt aan de individuele Ie, 2e en 3e plaatsen voor jongens/meisjes in diverse leeftijdsgroepen op verschillende zwemslagen. Meisjes -8 jr: 1Manon Trommel; 2. Hetty den Breejen; 3. Anja de Gelder. Jongens -8 jr: 1. Niels Joppe; 2. Sander Knook; 3. Willem Joppe. Meisjes -10 jr: 1Jolanda Welleman; 2. Carolien van Rossum; 3. Renate van Dis. Jongens -10 jr; 1. Matthijs Weeda; 2. Frank Zoetewey; 3. Bart v.d. Bosch. Meisjes -12 jr: 1Marjet Goedhart; 2. Miranda Verduijn; 3. Marleen van Eijken. Jongens -12 jr: 1Laurens v.d. Valk; 2. Leendert Joppe; 3. Stephan Knook. Meisjes -14 jr: 1Marjon van Kempen; 2. Jantine Slinger; 3. Ellen v.d. Slik. Jongens -14jr: 1. Leander Noordijk; 2. Gerwin Grit; 3. Arnold de Ruiter. Meisjes -16 jr: Johanna Poortvliet: 2. Jacqueline Troost; 3. Carolien van Broekhoven. Jongens -16 jr: 1Gerwin Krijgsman; 2. Addie Vroegindewey; 3. Bart Meijer. Dames: 1. Karin Buth; 2. Ellen Vroegindewei; 3. Maja Wervers. Heren: 1John Albrcchts; 2. Hans Kooijman; 3. Peter Kooijman. Daarna volgde het uitreiken vand e bekers aan de klubkampioenen 1994. Meisjes/jongens -8 jr: Manon Trommel en Niels Joppe. Meisjes/jongens -10 jr: Jolanda Welleman en Matthijs Weeda. Meisjes/jongens -12 jr: Marjet Goedhart en Laurens v.d. Valk. Meisjes/jongens -14 jr: Marjon van Kempen en Leander Noordijk. Meisjes/jongens -16 jr: Johanna Poortvliet en Bart Meijer. Dames/heren: Karin Buth en John Albrechts. Tot slot waren er nog vier wisselbekers voor de algehele kampioenen van 'De Schotejil' 1994. Algeheel kampioen meisjes/jongens onder de 12 jaar: Marjet Goedhart en Laurens v.d. Valk. Algeheel kampioen dames/heren boven de 12 jaar: Marjon van Kempen en John Albrechts. Natuurlijk moeten we erbij vermelden dat al onze zwemmers zulke goede tijden heb ben neergezet dankzij de geweldige inspanning van ten eerste zichzelf, ten tweede de train(st)ers, en ten derde danken wij onze sponsor: Administratie- en belastingadvies- buro M. Welleman, want die heeft er voor gezorgd dat er geld beschikbaar kwam voor extra trainingen, zodat het mogelijk werd om nog scherpere tijden neer te zetten. Op zaterdagmorgen 24 december a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Kerkvoogdij van Herkingen. Het ophalen begint om 9 uur. Wilt u het gebundeld aan de kant van de straat zetten en er geen karton tussen stoppen? Bij voorbaat dank voor uw me dewerking! Tel.(01870)830 35/ 8 20 60 Fietsen, brommers. rejKirutie Familie, vrienden en kennissen gezegende Kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar toegewenst Kruispoldersedijk 3, OOLTGENSPLAAT en medewerkers Groothandel in Landbouwprodukten Ooltgensplaat - Lindenlaan 15 - Tel. (01873) 12 84 wenst familie, vrienden en relaties prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar OOLTGENSPLAAT Tel. (01873) 12 64 Prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar Manufacturenhandel Molendijk 1 Tel. 14 24 OOLTGENSPLAAT Wij wensen U gezegende Kerstdagen en een voorspoedig 1995 Elektro-Installatiebedrijf wenst familie, vrienden en cliënten Prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1995 Telefoon (01873) 12 09 Beatrixstraat 16 LANGSTRAAT Fysiotherapeute te Ooltgensplaat wenst u een gelukkig Kerstfeest en een voorspoedig 1995 Molendijk 91. Telefoon (01873) 23 29 Fysiotherapie, zwangerschap-gymnastiek bejaardengym en conditietraining Wij wensen u Prettige Feestdagen en een voorspoedig 1995 Cliënten en medewerkers Bergings-, Taxi- en Garagebedrijf Achthuizen, tel. (01873) 14 65 17 77 ^^^cA'^CG^i^am/'^kn^ groothandel in landbouwprodukten Post Achthuizen Tel. (01873) 13 54 Galatheseweg 26 Tel. (01873) 24 84 Fax (01873) 21 11 Autotelefoon (06) 53 11 77 09 3256 LE ACHTHUIZEN Wij wensen u prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1995 Voor al beitswerken (binnen en buiten) schilderwerken (binnen en buiten) ie beglazingen (enkele, figuur- en dubbele beglazing) sauswerken (gevels buiten) binnen, wanden en plafonds) uw: behangwerken (nieuwbouw en duplexbehang, verschillende soorten vinyl). Julianastraat 26 OOLTGENSPLAAT TeL (01873) 2732 Wij wensen familie, kennissen, vrienden en relaties Qoede Kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar Landbouw- en Loonbedrijf en personeel Noordzydsedreef 1 OOLTGENSPLAAT Telefoon (01873) 18 00 wij wensen u prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1995 TeL (01873) 20 17 20 04 Voor het in ons gestelde vertrouwen in het afgelopen jaar zeggen wij u hartelijk dank. Wij wensen u Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar Aad en Lenie Kammeraad Molendijk 17, 3247 AM OOLTGENSPLAAT •B^^s^ Westdijk 33-56 Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 25