Ingebruikneming kericgebouw Gereformeerde Gemeente te Ouddorp onder de zegen des Heeren 'Deo Cantemus' en Kerst-Doelenconcerten 1994 DEO; CANTEMUS 'Akershoek' Salade's Kerstzangavond te Sommelsdijk Kerstnachtdienst voor de komende feestdagen ■:^^=«STi '4,^4 111» f f f f-^ I 4f 4^4%i Kerstviering Oranje Nassauschool Kleding voor Polen Ingezonden Kerstconcert C.O.V. 'Middelharnis' Hotel-Café-Restaurant 3. ZALMSALADE Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 20 DECEMBER 1994 J.l. donderdag 15 december was het voor de Cier. (Jemeente te Ouddorp een betekenisvolle dag, waar zij voor de tweede maal in haar (bijna) 65- jarig bestaan een verbouwd kerkgebouw - en thans ook uitgebreid - in gebruik mocht nemen. De eerste verbouwing vond in 1972 plaats en gelet op de toename van het aantal kerkgangers en het bezoek van de kerk diensten door de vakantiegangers werden plannen opgesteld om op deze wijze in de gerezen behoefte voldoende in te spelen. Door een vouwwand kan nl. de kerkzaal in verbinding worden gebracht met de vergaderzaal, zodat in uitgebreide vorm in de kerkzaal ruim 200 zitplaatsen aanwezig zijn, terwijl in de vergaderzaal plm. 60 personen zitplaats kan worden geboden. Ook wordt de vergaderaccomodatie afgestemd om aan de uit breiding van de diverse aktiviteiten in de vraag daartoe voldoende te voorzien. Gesteld kan worden, dat het architckten- buro Born op voortreffelijke wijze in deze behoefte heeft kunnen voorzien door aan deze beide behoeften op verant woorde wijze aandacht te besteden, on danks de mcxïilijkc omtrek van het bouw perceel. Daarnaast heeft aannemer Kroon te Den Bommel het plan op vtxirtreffelij- ke wijze uitgevoerd en dit kan ook wor den gezegd ten aanzien van de onder aannemers. Doch het zou onjuist zijn om in de mens te eindigen, alhoewel hun inbreng toch wel betekenisvol is geweest, doch in dit opzicht mogen we stellen dat Gcxl alleen de eer toekomt. Hiervan gewaagde ook ds. J. C. Weststrate die als consulent deze bijzondere kerkdienst mocht leiden. Vooraf had de officiële overdracht plaats door de voorzitter van de bouwcommis sie (A. J. Vogelaar) aan de kerkeraad, waarbij in het kort enkele belangrijke punten uit de geschiedenis van de Ger. Gemeente werden vermeld. Alhix;wel de gemeente vakant is, js zij evenwel niet herderloos. Onder het zingen van Psalm 119 vers óS werd de kanselbijbel geopend, waarna de erediensten weer een aanvang mogen nemen in het verbouwde kerkgebouw. Ds. Weststrate had als uitgangspunt het tekstwoord uit Zacharia 6 vers 12: "Alzo spreekt de Hcere der heirscharen, zeg gende: Ziet een Man, Wiens Naam is Spruith, Die zal uil zijn plaats spruiten en Hij zal des Heeren tempel bouwen". Het thema van de preek was Gods tem pel en hierbij werd gehandeld over de volgende punten: 1. de Bouwer; en 2. het Gebouw. Ds. achtte hel een voorrecht, dat dit bedehuis tot stand is gekomen in een tijd van verwarringen, van vervt)lging elders in de wereld en waar oorlogsomstandig heden heersen. Spreker trok in zijn pre diking de lijnen van de tweede tempel bouw na de Babylonische ballingschap door het volk van Israel naar de Bouw van de Tempel, die nimmer zal vergaan, nl. de komst van de Messias. Het volk moet bij de met handen gemaakte tempel meerdere malen worden bemoediizd. Daarom worden de profeten H.i^^.;. .n Zacharia onder het volk gezonden, doch zij getuigden van de komst van de Leeuw uit Juda's stam als de Messias omde zonden van Gcxis volk te voldoen. De Zoon van God heeft gewillig de straf der zonden op Zich genomen als Borg en Middelaar en gaf daarvoor vrijwillig Zijn leven door de kruisdood. Voorafgaande moest een lijdensweg op aarde worden gevolgd, hetgeen begon bij Zijn nederige geboorte. De Joden en Farizeeën erken den hem niet als de Zaligmaker en als de Zoon van God. De eenvoudigen van geest hebben van Zijn geboorte kennis genomen, zoals de herders in het veld en later Simeon en Anna, aan wie hij als de Zoon van God dierbaar was. Doch de tempel als menselijk bouwwerk werd in 70 na Christus verwoest. Zo heeft ook de Middelaar moeten lijden en de kruisdood sterven om geheel aan de schuld van Gods Volk te voldcx;n, waar na Hij hen een plaats mag bereiden in de Tempel, die niet met handen is gemaakt maar eeuwig in de hemelen is. In de Bij bel en daarbuiten zijn er sprekende voor beelden van de bekering van zondaren, nl. Paulus, die zichzelf de grootste der zondaren ntKmde. De verkondiging van het Evangelie van vrije genade heeft ook geleid tot bekering van o.a. McCheyne en John Bunyan, die als het ware als levende brieven voor het nageslacht hier van mogen getuigen. Zo zijn de stenen als sieraad toegevoegd aan Gods Huis. Stenen die eerst los ge hakt moeten worden uit de rot.sen. Dit is ook de gang van zondaren. Zij moeten worden vrijgemaakt van de zonden en de wereld. Deze stenen nKK;sien later wor- Voor de 29e maal heeft het alom bekende ca. 360 leden tellende Chr. Gemengd koor 'Deo Cantemus' uit Rotterdam o.l.v. dirigent Cor de Haan onder het thema 'Want ziet, Ik verkondig u grote blijdschap...' zingend het kerstevangelie in de grote zaal van de Doelen te Rotterdam mogen uitdragen. Dit jaar met medewerking van: het Gereformeerd kerkkoor Alblasserdam de Chr. Gemengde Zang- en Oratoriumvereniging 'Soli Deo Gloria' André van Vliet, orgel Jan Mulder, vleugel Eleonora Volkert, alt Nadia Berger, mezzo-sopraan Kees Alers, solo-fluitist. het geheel met orkestbegeleiding - Marco Bons algehele leiding: dirigent Cor de Haan. Nooit eerder is de belangstelling voor deze 5 concerten zo groot geweest als dit jaar met het gevolg dat wij nog meer belangstellenden moesten teleurstellen. Wie dit concert heeft moeten missen kan alsnog van dit optre den genieten op zaterdag 24 december a.s. via de EO tv vanaf 20.48 uur, of via radio 2 d.d. 21 december a.s. vanaf 22.04 uur of via het bestellen van een zeer aan te bevelen prachtige CD 35,-) verhoogd met 4,75 verzendkosten op girorekening 16.15.368 t.n.v. Chr. Gem. Koor 'Deo Cantemus', Achter- kreek 22, 3079 CB Rotterdam. Plannen voor 1995 Vervolgens kunnen wij mededelen dat u nu al kaarten kunt bestellen voor een door Deo Cantemus georganiseerd concert 'Rotterdam zingt van Hem' op D.V. donderdagavond 20 april 1995 in de Doelen te Rotterdam. Hieraan zullen medewerken: de bekende Ridderkerkse Kinder en Tienerkoren van Jennifer van der Hoek, alsmede orgel, vleugel en strijkorkest. Dit alles onder de enthousiaste leiding van onze dirigent Cor de Haan. Schriftelijk kaarten te bestellen bij: Deo Cantemus, de heer A. Voogt, Jeroen Boschstraat 17, 3262 HH Oud Beijerland. De kaarten kosten 20,- en 22,50. Voor informatie: werkgroep publiciteit, F. W. Moorman, van Pallandtvlict 12, 2992 WR Barendrecht, tel. (01806) 19293. den behouwen om als bruikbare stenen te worden gebruikt en dit geldt ook voor zondaren. Door de werking des Geestes mogen zij als sieraden worden beschouwd, ge bouwd op het vaste Fundament, want zo zal Zijn Kerk naar Zijn Bestek in eeu wigheid verrijzen. Hierna werd het woord gevoerd door ds. A. J. Gunst te Tholen, die sprak namens de classis Tholen en de Particuliere Sy node-Zuid, waarbij de hartelijke wensen werden aangeboden. Voor de kerkgan gers hoopt spreker, dat de woorden zul len mogen gelden uit Psalm 27 vers 4: „Eén ding heb ik van de Heere begeerd, dat ik al de dagen mijns levens mocht wonen in het Huis des Heeren om de lieflijkheid des Heeren te aanschouwen en te onderzoeken in Zijn Tempel". Spreker wees erop, dat het offer als teken van schuld moet worden gezien. Zo ook moet de kruisdood des Heeren als het allervolmaakste offer worden gezien. Op deze wijze zou er een klacht moeten ont staan vanwege het ontbreken van een verzoende betrekking met God, want voor hen mag gelden, dat er gepredikt wordt van een rijke Christus tegenover een verloren zondaar. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer G. van Velzen, burgemees ter van de gemeente Goedereede. Spre ker bood zijn gelukwensen aan aan de kerkeraad en komplimenteerde vervol gens architekt Bom voor zijn geslaagde plan, aangezien er sprake was van een moeilijke opdracht. In het verleden werden veelal grotere kerken dan tegenwoordig gebouwd, doch dit werd beschouwd als een bewijs van dankbaarheid tegenover genoten voor spoed, verleend door God. Op deze wijze werd aan hun dankbaarheid uiting gege ven, alhoewel de bouwperiode van deze kerken soms vele jaren duurde. Spreker hoopt, dat ook in dit bedehuis geestelijke spijzen mogen worden aange reikt om hongerige zielen in geestelijk opzicht te vervullen. Daarna wordt het woord gevoerd door architekt Born, die namens zijn bureau en de aannemer en onder-aannemers de tafels in de vergaderzaal aanbood. In een korte bouwperiode van 15 augus tus jl. tot 18 november d.a.v. werd dit bouwwerk tot stand gebracht. Het ver heugde spreker hieraan zijn medewer king te hebben verleend, aangezien hij ook in 1972 bij de verbouwing was be trokken. Na aanbieding van de gelukwensen aan de kerkeraad beslcx)t spreker met de tekst uit 1 Koningen 8 vers 29a: „Dat uw ogen open zijn, dag en nacht, over dit huis". Deze wens werd ook in 1972 uitgespro ken door de toenmalige architekt Fris. Tenslotte sprak de heer Joh. Tanis als praese een dankwoord, zowel aan het adres van ds. Weststrate voor het leiden van deze dienst en de overige sprekers voor hun aangeboden wensen en ge schenken. Ook voor de architekt en aan nemer mcx;t het wel een gevoel van vol- dixining schenken om dit werk in beü^ek- kelijk korte termijn uit te voeren. Spreker wees in het bijzonder op de 2 medewerkers van aannemer Kroon, nl. Bram Bezemer en Gerrit de Geus, die vanaf het eerste tot het laatste uur steeds op het bouwwerk aanwezig waren en hun beste kunnen hebben getoond door het leveren van prima vakwerk. Ook de onder-aannemers hebben hun best ge daan. Ook voor de ondervonden medewerking van de zijde van de financiële commissie en van de bouwcommissie wordt dank gezegd, mede voor de door hen getoonde persoonlijke inzet. Diverse meelevcnden uit de gemeente hebben veel medewerking verleend en voor hun inbreng worden zij bedankt, zoals de bouwers van de kansel en toren spits en voor het verrichten van grond en bestratingswcrkzaamhcden e.d. Ter gelegenheid van de beslissing door de leden op 28 anuari jl. werd gelezen Psalm 127, handelend over de onmis baarheid van de Zegen des Heeren en dat geldt ook voor de totstandkoming van dit bouwwerk. Spreker hoopt, dat er niet alleen sprake zal zijn van uitbreiding in de 'breedte', doch ook vooral in de 'diepte' voor wat betreft het geestelijk leven. Daarbij werd erop gewezen, dat het voor ons allen een persoonlijke zaak mag worden om met God in een verzoende betrekking te gera ken. Hierna werd deze indrukwekkende dienst afgesloten met het uitspreken van de zegenbede en werd vervolgens door vele aanwezigen gebruik gemaakt van de gelegenheid om het vernieuwde kerkge bouw met nevenruimten in ogenschouw te nemen. NIEUWE TONGE Op D.V. donderdag 22 december 1994 hopen we met de leerlingen van de Oranje Nassauschool het heilsfcit van Kerstfeest te gedenken in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kerkring. Aan vang 19.00 uur. Alle ouders, grootouders, oud-leerlingen en belangstellenden worden van harte uitgenodigd deze viering met ons mee te maken. De kerk is geopend vanaf 18.30 uur. Op D.V. donderdag 22 december hoopt het christelijke jongerenkoor 'Psallite Deo' o.l.v. Paul Kieviet een kerstzang avond te houden in de Ned. Herv. kerk te Sommelsdijk. Aan deze avond zal ook het christelijk mannenkoor 'Door Een dracht Verbonden' o.l.v. Johan van Broekhoven meewerken. Ds. G. Mulder zal in een korte overden king stil staan bij het kerstevangelie. Verder zal deze avond omlijst worden met samenzang, begeleid door Bart-Jaap de Bakker op het orgel. De avond begint om 19.45 uur; de kerk zal vanaf 19.15 uur open zijn. De toe gang is vrij, wel zal er een kollekte gehouden worden om de onkosten te bestrijden. DEN BOMMEL Op D.V. zaterdag 24 december is er in de Geref. Kerk te Den Bommel een kerstnachtdienst. Aanvang 22.00 uur. De meditatie wordt verzorgd door ds. A. J. Krol, het thema zal zijn: 'nog altijd schijnt de Ster' Medewerking wordt verleend door zang koren, nl. Chr. dameskoor 'De Lofstem' uit Den Bommel en het Chr. gem. koor 'Soli Deo Gloria' uit Stad aan 't Haring vliet. Komt allen! De volgende morgen is er een Gezins- dienst waaraan kinderen hun medewer king zullen verlenen. Deze dienst begint om 10.00 uur, ds. A. C. Fey hoopt hierin voor te gaan. Voor beide diensten nodigen wij u harte lijk uit. Door het Polen Depot te Nieuwe Tonge werd een vrachtwagen hulpgoederen gestuurd naar de provincie Suwalki. Naar bejaarden en kindertehuizen wer den gezonden o.a. 500 dozen kleding, 100 dozen kerstpakketten, 60 fietsen, 24 kinderwagens, 4 invalidewagens, waar van 2 elektrische aangepast voor M.S. patiënten. Het vervoer met de Scania vrachtwagen werd geschonken door de houthandel Silvan uit Suwalki. Men reed in 12 uur naar de Poolse grens en moest daar 36 uur wachten. Verder geen problemen. In februari geeft het Polen Depot 20 muziekvoorstellingen in verzorgings- en kindertehuizen in de provincie Suwalki. Nagekomen kleding en kerstpakketten worden begin januari weggebracht. In het lege magazijn is uw kleding van harte welkom. Afgeven: ingang Gebar, industrieterrein De Tram, Nieuwe Tonge. Jongstleden zaterdagavond vond in de Grote Kerk te Middelharnis een uitvoering plaats van de canta tes 1 t/m 4 van het Weihnachts- oratorium van Johann Sebastian Bach. Voor deze uitvoering tekenden de Christelijke Oratorium Vereniging 'Middelharnis' en het Randstedelijk Begeleidingsorkest, m.m.v. Marijke Nieuwenweg, sopraan; Myra Kroese, alt; Paul van den Hemt, tenor en Tom Sol, bas. Organiste: Martine van der Meiden en de algehele leiding was in handen van Rinus Verhage. Rond de klok van acht uur waren alle zit plaatsen bezet. Het orkest had inmiddels plaatsgenomen op het podium in het midden van de kerk, waar alle instru menten werden gestemd. Dit stemmen bezorgt me altijd kippevel, je weet dat alles in gereedheid wordt gebracht voor wat komen gaat. Vervolgens nam het koor plaats op het podium, daarna volg den de solisten en de dirigent. Direkt na de inzet was de bedoeling van de muziek al te horen: „Jauchzet, froh- locket, auf, preiset die Tage, ruhmet was heute der Höchste getan!" Hiermee was de toon gezet voor waar het om gaat: de roem van de Allerhoogste! En zo werden de geboorte, de verkondi ging aan de herders, hun aanbidding bij de kribbe, de naamgeving, de wijzen bij Herodes en de aanbidding door de wij zen bezongen. En wie denkt dan niet terug aan het overtuigend gezongen 'Grosser Herr ud starker König' door Tom Sol (der Erden Pracht!); of het ont roerende 'Flösst, mein Heiland', door Marijke Nieuwenweg, waarbij Noor Dambruin de echo-partij voor haar reke ning nam en het ingetogen 'Schlafe, mein Liebster', vertolkt door Myra Kroese. Ook aan Paul van den Bemt met de Bijbelwoord-recitatieven. Ook het technisch moeilijke 'Ehre sei Gott' werd door het koor fraai vertolkt, alsmede de koralen, waarmee de C.O.V. een reputatie heeft opgebouwd. Het orkest speelde betrouwbaar en inspire rend en daarom last but not least een compliment voor de dirigent Rinus Verhage, die het geheel in goede banen wist te leiden. We kunnen terugzien op een kerstcon cert. We mogen anno 1994 nog genieten van wat het verleden ons heeft gegeven en de zeggingskracht van het barokke taalgebruik kan mij, of ons, nog immer boeien. Ik eindig met het nazeggen van het einddoel van J. S. Bach: „Eine regu- lierte Kirchenmusik zu Gottes Ehren!" S.D.G. T. Bakker koster Herv. Gem. Middelharnis Boompjes 1Ouddorp. Tel. (01878) 1437 Fax (01878) 4179 1. HUZARENSALADE Een fijne huzarensalade omringt door diverse vleeswaren en gegarneerd met vruchten en rauwkos^ 4 pers. 22,50 6-8 pers. 35,00 2. RUSSISCHE SALADE (overdekt met ravigotte saus) Rondom een basis van vissalade een gevarieerd garnituur van vis, o.a. mosselen, garnalen, makreel en rose zalm. 4 pers. 25,00 6-8 pers. 45,00 Een feestelijke opgemaakte salade met gerookte zalm, verse zalm, gevulde tomaten en gegarneerd met vruchten. 4 pers. 35,00 6-8 pers. 65,00 4. HORS d'OEUVRE VARIEÉ Een zeer gevarieerde schotel voor zowel de vis- als de vleesliefhebber met een rijke garnituur. 4 pers. 30,00 6-8 pers. 55,00 5. KIPSALADE Een frisse aardappelsalade met kip en vruchten, gegarneerd met vleeswaren, rauwkost en fruit. 4 pers. 27,50 6-8 pers. 50,00 6. LUXE VISSALADE Een fijne vissalade met diverse soorten gerookte vis, garnalen, gevulde eieren en gevulde tomaten. 4 pers. 35,00 6-8 pers. 65,00 7. VERSE VRUCHTENSALADE Een fleurige fruitsalade met diverse vruchten, o.a. ananas, meloen en appel, enz. 4 pers. 22,50 6-8 pers. 35,00 Op 2e Kerstdag isonf^ QeSlOten --. uan Kunt u weer noK T '"«"a vana voorkomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2