Alle hens moet aan dek voor het voortbestaan van de Vismijn ROGOS Predikbeurten ABN-AMRO voelt zich prima op historische plek van n/liddelharnis dan Bakkerij de Visser bellen Eerste schetsen van nieuw model getoond Inbrekers achterhaald Kerst- en Nieuwjaars groeten H.D.G. Raad Goedereede: BON Mitsubishi Motors licht tip van de sluier op Blz.2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 16 DECEMBER 1994 Nog bij 't scheiden van de markt jaargang 1994, gisteren ter raadsverga dering te Goedereede, heeft de jongeling, RPF-vertegenwoordiger G. Moerkerk, het ietwat aan de stok gehad met de nestor weth. Visser. Over een houtversnipperaar ging het. Voorgesteld werd die te kopen bij v. d. Pols te Zuidland, importeur van de TS426 houversnipperaar die hem voor 35.000,- aanbood, door B&W een 'zeer scherpe prijs' genoemd. En toch..., dhr. L. X. den Hollander begon er over, over 't gemis aan meerde re offertes, want de tijd is gekomen, zei dhr. den Hollander, dat we 't wat zuini ger aan moeten doen. 't Mag wat dhr. den Hollander betreft ook niet meer zo vanzelfsprekend zijn dat materiaal ver vangen wordt omdat het is afgeschreven maar als vervanging dan toch nodig is dan is bij de inkoop misschien wat winst te halen. Precies zo dacht dhr. Moerkerk erover. De burgers hebben belastingverhogingen 'door de strot geduwd gekregen' en dat noodzaakt z.i. de gemeente de schijn te vermijden dat in 't gemeentehuis niet op de kleintjes wordt gelet. „We dienen dus bewust met onze centen om te gaan en daarom had ik prijs-vergelijk gewild!" bromde dhr. Moerkerk, maar weth. Vis ser had z'n goeie reden om voor een TS426 te hebben gekozen: in Dirksland hebben ze een andere, een levensgevaar lijke, waardoor er al iemand in 't zieken huis terecht gekomen is. De raadsvoorz. burg. van Velzen verde digde de keus mede met te wijzen op de scherpe prijs die de importeur bedongen heeft, mogelijk omdat hij de machines in grote hoeveelheden koopt. Al moet dat ook weer niet als gouden regel worden aangenomen, tekende dhr. L. X. den Hollander aan, wanneer een plaatselijk dealer met wat mindere marge genoegen neemt kan die best ook goed koop zijn en kijk, dat bedoelde dhr. Moerkerk nou, hij had willen vergelijken maar toen hij daar op de commissiever gadering over begon had'ie een 'warrig verhaal' gehoord. „Niet de man die het verhaal hield, maar die luisterde zal warrig zijn geweest", zo maakte dhr. Visser de discussie af. 't Wordt de TS 426 van Van de Pols uit Zuidland. Dealers van dit merk zijn er eigenlijk niet. Aanpassing Vismijn systeem verbeterd kunnen worden nu de herhaalde oproepen aan de vissers niet blijken te werken. Toch hoopt dhr. J. 't Mannetje (SGP) dat die oproepen nu'es wél gehoor zullen vinden, niet alleen bij de vissers, maar bij alle betrokken partijen. Dhr. 't Man netje hoopt dat ieder z'n verantwoorde lijkheid voor het voortbestaan van de Vismijn in gaat zien. „Als gemeente hebben we te zorgen voor voldoende diepgang van het Slijkgat" bracht dhr. L. X. den Hollander in het midden en daarmee had hij z'n bood schap gebracht, diepgang, dat is nodig. Dhr. P. Grinwis gelooft ook in de toe komst van de Vismijn wanneer alle be trokkenen de uitdaging maar aan willen gaan. Wie daar ook in gelooft is burg. van Vel zen, ieder moet op de verantwoordelijk heid gewezen worden. Daarom deed het hem pas pijn te hebben moeten konstate- ren dat NB een in Goedereede afgemeer de kotter z'n vracht per as naar Scheve- werd de raad een krediet van 300.000 gevraagd voor het besteksklaar maken van deze eerste aanpak. De raad begreep dat de investering on ontkoombaar zal zijn wil de Vismijn een volwaardig bedrijf blijven. Laten we hopen dat het voor de Vis- afslag de redding zal zijn", wenste dhr.Koese (CDA). Hij bleek 'grote zorg' te hebben over de aanvoer, misschien zou die door invoering van een bonus- 'FHOLEN De Vismijn dient aan de Europese nor men te worden aangepast, kosten van de Ie fase ƒ2.7 miljoen en van de volgende 1.8 miljoen, samen 4.5 miljoen. Thans DIERENBESCHERMING Vermist: Rode cyperse kater, geen wit. Erg magcr,21 jaar oud. Sommelsdijk, omg. St. Joris Doelstraat-Wurft. Vermist sinds 11 december 1994: Erct, wildkleur, tam, omgeving Pluvier Som melsdijk. Vermiste of gevonden dieren: (01875) 1887. Op donderdag 15 december 1994 om streeks 11.25 uur werden twee inwoners uit Breda, respcktievelijk 26 en 23 jaar oud, op heterdaad aangehouden op de Postweg te Tholen, nadat zij door een bewoonster van een woning in de polder onder Sint Annaland waren overlopen, terwijl zij in haar woning een inbraak pleegden. De heren kwamen echter niet verder dan een poging. In een andere woning, eveneens buiten de bebouwde kom, hadden ze aanvanke lijk meer succes. Hier bleek de bewoon ster niet thuis en zagen ze kans een aan tal kostbaarheden alsmede een hoeveel heid geld te ontvreemden. In beide ge vallen werd braak veroorzaakt. De vluchtauto bleek ook nog een aantal gestolen goederen te herbergen, even als de kleding van beiden. De ontvreemde gticderen, alsmede de auto zijn in beslag genomen en de beide verdachten zijn in verzekering gesteld. Onderzocht wordt of deze verdachten voor nog meer wo ning- en andere inbraken in aanmerking komen. Ook dit jaar wil RADIO ROGOS, de omroep voor het verzorgingshuis 'De Goede Ree', de bejaardenhuisvesting 'Het Oudeland' en het verpleeghuis 'De Samaritaan', de bevolking van het eiland Goeree-Overflakkee in de gelegenheid stellen een kerst- of nieuwjaarswens aan te bieden. Het is gebleken dat een warm en meele vend gebaar d.m.v. een grammofoonplaat of een wens door onze bewoners bijzonder wordt gewaardeerd. Het is prettig te weten dat ook anderen om ons heen aan onze bewoners denken. Ook kerst- en nieuwjaarswensen voor het personeel zijn hartelijk welkom. Door onderstaande bon in te vullen en op te sturen naar het verpleeghuis en/of af te geven aan beide recepties, respcktievelijk 'De Goede Ree' of 'De Samari taan' doet u ook mee aan het welslagen van een fijne radio-uitzending, speciaal bestemd voor onze bewoners. Of bellen; (01870) 88200 of 83620. Aanvraag voor mw/dhr.: Afdeling/kamemummer: Aangevraagd door: Adres: Woonplaats: Eerste keuze: Tweede keuze: De plaat is bestemd voor kerst/oud en nieuw uitzendingen, e.v.t. kerstwens/nieuwjaarswens ningen liet brengen. Weliswaar een 'zeer incidentele' gebeurtenis maar toch, „men zou zoiets niet moeten willen", dacht de voorz. Anderzijds is de omzet ook teruggelopen enerzijds omdat minder kilo's werden gevangen, maar ook omdat de prijs is teruggelopen. Aan het eind van de vergadering heeft de voorz. nog een korte impressie gegeven van het bijna voorbije jaar dat zeker geen gemakkelijk jaar is geweest. Er waren financiële moeilijkheden die Goedereede niet eerder heeft gekend waarom de belastingen drastisch moes ten worden verhoogd, kwalijk voor een gemeenteraad om daartoe zo kort na z'n optreden over te moeten gaan. Het kwam voornamelijk omdat de Rijkskraan min der openging, maar niettemin kon toch een reeks goede besluiten worden geno men. Het was de voorz. duidelijk dat ook de huidige gemeenteraad één doel voor ogen heeft, het belang van de gemeente Goedereede zo goed mogelijk te dienen door de gemeente zo goed mogelijk te besturen. Over en weer werd met de beste wensten voor de komende feestdagen besloten. „Nog één raadsvergadering" werd vast gesteld over het naderend eind van 's burgemeesters loopbaan. Graag even bij de luisteraars onder de aandacht brengen. Bij voorbaat dank. Graag inleveren of opsturen voor 23 december 1994. Kon. Julianaweg 59, 3245 KA Sommelsdijk. Zondag 18 december 1994 4e Adventszondag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Lcxm en 18.30 uur ds. R. P. van Rooijen, Valburg. Eben-Haczer: 9.30 uur ds. R. P. van Rooijen en 18.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk lO.(X) uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. H. Out - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 11.00 uur ds. T. W. van Bennckom, Hilversum en 18.30 uur ds. P. Ver- maat, Maassluis. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.(X) uur ds. W. H. van K(H)ten, Nieuwcrkerk a/d IJs- sel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Kui per, Puttcrshoek en 17.00 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. Korteweg, Maartensdijk en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. lO.(X) en 18.00 uur lee.sdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. E. J. Veldman. Rotterdam-Zuid - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein en I8.(K) uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. C. A. van Dieren. StoKvijk. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur kand. A. J. V. d. Herik. Strijen - Ger. Gem. 10.(X)cn 18.(K) uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder, bediening Heilige Doop en 18.(X) uur ds. J, C. den Toom - Luka.skapcl HDG 10.1.'; uur ds. P. de Jager. Barnevcid - Rem. Ger. Gem. 16.30 uur dhr. H. J. Oosterloo - Herv. 'Kxodus' Gem. I().(K) uur ds. M. G. L. den Boer, Utrecht. MIDDELHARNIS - Herv. Gcm. 10.00 uur ds. W. Westland, bediening Hei lige Doop en 18.(X) uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 16.00 uur ds. C. A. van Dieren, Stol- wijk - Ger. Kerk l().(X) en 17.00 uur ds. J. G. Arensman. "s-Gravcnzande - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Dickhuus, Ben. Zand pad 10.(X)uurbr. A. v.d. Wiel. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.{X) uur ds. W. Chr. Hovius, Kat wijk aan Zee - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. F. Vcrgunst, Ridderkerk en 18.00 uur ds. M. Goudriaan, Arne- muiden - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.(K) uur ds. J. Beens - Volle Evangelie Gemeente (Tonisse- weg) Trencon 10.00 uur J. C. van Boven. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur kand. P. D. Spies, Middel burg - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk lO.(X) uur drs. M. van Krimpen en 18.00 uur ds. J. Knoop. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. Kooy, Barcndrecht en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur drs. G. Th. Wijnstok en l8.00uurdhr.A. v.d. Schee. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. Joz. A. de Koeijer, Baam en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. van Wattum en 18.00 uur dhr. J. van Lambalgen. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazander. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 14.30 uur (dankz.) ds. J. van Dijk, Tholen - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. De overhandiging van de cheque. Rechts burg. Sleurink en links dir. Huizing. Nadat jl. zaterdag in het vernieuwde kantoor 'open dag' werd gehouden heeft de gefuseerde ABN-AMRO Bank te Middelharnis dinsdagmiddag weer de aan dacht op zich gevestigd door het kantoor Oostdijk 1 officieel te openen, ook dat had veler aandacht. Zoals dat ook zaterdag op de open dag het geval was geweest. Alleen een regie-foutje had zich voorgedaan toen bleek dat de twee Ajax-spelers die zouden komen het af moesten laten we ten. Geen handtekeningen dus voor de jeugdigen die daarop had den gerekend maar de nieuwe Bank liet zoveel meer zien dat ieder toch wel bezig werd gehouden. Dinsdagmiddag, bij de opening, presenteerde zich weer wél een voetballer(tje), Remco Hanenberg die bij de openingshan deling was betrokken. Direkteur R. Huizing improviseerde die handeling bij de aanwezige lift, maar het resullaat was er niet minder om; Remco overhandigde mevr. burg. Sleurink van Middelharnis een cheque ter waarde van 2.500,- een mooi geschenk van de Bank die 'de Bank voor Middelharnis' wil zijn. Dir. Huizing was duidelijk opgelucht nu hij z'n dikwijls ge stelde vraag of 't met de verbouwing wel goed zou komen positief beantwoord zag. 't Kantoor is optimaal ingericht en gereed om de klanten te ontvangen, waardig zoals de ABN- AMRO zich dat heeft voorgenomen, waii; de klant staat cen traal, zo luidt het devies. De verbouw van het kantoor heeft zes weken in beslag geno men, weken waarin gewerkt werd in het ABN-kantoor op het Zandpad, dat per 9 december gesloten kon worden. Vorig jaar werd het ABN kantoor in Dirksland gesloten en in 1991 dat in Stellendam maar de ABN-AMRO presenteert zich nu te sterker, „twee kolossen die zijn samengegaan". „Een grote, sterke organisatie, gekoppeld aan lokale herkenbaarheid moet de basis zijn voor het succes", verzekerde dir. Huizing en 't deed hem bijzonder deugd dat het publiek zo heeft meege leefd in de periode dat verbouwd werd, nu is de Bank zover dat ze ieder zo volledig mogelijk van dienst kan zijn. In de roos Burg. mevr. Sleurink vond het, alles gehoord hebbend, een hele eer de Bank te mogen openen, een 'vriendelijke omge ving', stelde ze vast en mevr. Sleurink vond ook de plaats van vestiging op historische grond, van betekenis. Vroeger had er 'het hooge huis' gestaan, een woonhuis van waaruit naar de vis.serij kon worden uitgekeken, nu is er nog steeds een 'huise lijke sfeer' waarin nu 'hoge financiële zaken' worden gedaan, ze wenste die de gefuseerde Bank graag toe, mét dank voor de ontvangen cheque die aan de dorpsvernieuwing SommeLsdijk zal worden besteed. SOMMELSDIJK, telefoon (01870) 83330/ DIRKSLAND, telefoon (01877) 1417 ZIERIKZEE, telefoon (01110) 16264 SASSENHEIM - Begin februari 1995 wordt tijdens de RAI-ten- toonstelling in Amsterdam het nieuwe, Europese model van Mit subishi Motors aan het publiek be kendgemaakt. Deze nieuwe auto - een vijfdcurs hatchback, die in Born (Limburg) wordt geprodu ceerd - staat nu nog bekend onder de codenaam MX. Tijdens de RAI zal de definitieve typenaam bekend worden gemaakt. Het ontwerp van de nieuwe Mitsubishi MX is ontstaan aan de hand van een scala van data die door de ontwerpcentra van de fabriek, in Japan en Duitsland, zijn verzameld. Het resultaat is een auto die met een stijlvol en dynami.sch uiter lijk beantwoordt aan de wen.sen van de veeleisende Europese consument. In het ontwerp van de MX heeft Mitsubishi een juiste mix tussen harmonieuze en modi euze uitstraling weten te vinden. De MX heeft een wat meer i^aar voren gesitueerd interieur, een kort motorcompartiment en een relatief hogere achtersteven. Het wigvormige profiel onderstreept de dy namiek, en zorgt tegelijkertijd daarmee voor lage aërodynamische waarden. Tevens heeft de MX een representatief gedistingeerd uiteriijk; met een zeer ruim uitgevoerd interieur. Daarin wordt geheel beantwoordt aan hoge eisen van comfort, ruimte en gebruiksgemak. Veel aandacht is besteed aan het verkrijgen van been- en hopfdruimte. Alle bedieningselemen ten zijn direkt onder handbereik ge plaatst. Het comfort wordt verhoogd door uiterst lage waarden met betrekking tot het motorgeluid en weg- en rijwind- geluiden. De vijfdeurs MX wordt uitgerust met een viercilinder benzinemotor van 1,6 of 1,8 liter. Uiteraard gebouwd volgens de technologie die Mitsubishi in al haar modellen toepast. Overigens zal de MX geen bestaand model van het merk met de Drie Diamanten vervangen. De auto wordt aan het gamma toegevoegd en heeft zijn eigen, unieke plaats daarin (tussen de Lancer en de Galant). Van zelfsprekend tonen details in het ontwerp familicgclijkcnis met de andere Mitsu- bishi-produkten. La.st but not least is de MX een auto die gebouwd is volgens Japanse high-tech technologie. En omdat het model in Ne derland wordt geproduceerd en als Euro pese auto geldt, bestaat hij voor 85% uit zogeheten 'lokale onderdelen'. Een echte Europese auto dus, de Mitsubishi MX. Kerstkransen en/of Kerststollen bestellen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2