KIEYZIil? SCHOENEN. De digitale bibiiotiieeic NIEUWS uit de kerken DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ NIEUWE BOEKEN Schaakver. 'De Zwarte Pion' Postduivenvereniging 'De Trekvogels' Bijeenkomst 'De Christenvrouw' 50 opstellingen, 30 tienerkamers MIDDELHARNIS Kerststukjes maken Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' A 4 Q Westdijk 18, Telefoon (01870) 8 24 45 In de periode 1994/1995 staan de Openbare Bibliotheken in Neder land in het teken van het 'Jaar van de Toekomst'. Op allerlei manieren zullen de bezoekers van de biblio theek kennis kunnen maken met een heel scala aan wetenswaardig heden die diverse landelijke bedrij ven en organisaties in de toekomst voor de samenleving in petto heb ben. Om mensen te informeren omtrent nieu we manieren van informatie zoeken en verstrekken is er een rondreizende infor matiemarkt samengesteld onder de naam: 'De Digitale Bibliotheek'Het pu bliek zal op deze 1-daagse informatie markt kennis kunnen maken met diverse nieuwe vormen van informatieverstrek king, zoals o.a. CD-I en CD-ROM. De speciaal door Philips ontwikkelde CD-I 'Futuropolis' zal uitgeprobeerd kunnen worden, en via de CD-ROM kunnen de bezoekers o.a. op onderwerp naar Volks- krantartikelen zoeken. Ook wordt ge toond hoe men vanuit de eigen woning of vanaf de werkplek via een personal computer een bibliotheekcatalogus kan raadplegen en zal het informatienetwerk SURFNET voor het hoger- en weten schappelijk onderwijs gedemonstreerd worden. Dat ook visueel gehandicapten toegang hebben tot digitale informatie zal blijken uit demonstraties van o.a. de spraak.syn- thesizer en van de brailleleesregel. Tijdens de digitale markt kunnen bezcx;- kers gratis de 'Bibliofoon' bellen. Via deze informatietelefoon van de Neder landse Openbare Bibliotheken kan op de meest uiteenlopende vragen antwoord worden verkregen. Voor men.sen die geïnteresseerd zijn in een baan binnen de bibliotheek- en infor- Heren 1 Intermezzo moeilijke tegenstander voor Volley Voorne 2-2 terechte uitslag OOSTVOORNE - Heren I van Inter mezzo heeft in een gevarieerde wedstrijd een redelijke pot volleybal afgeleverd. Volley Voorne was niet ten onrechte van te voren onzeker over de uitslag. De eerste set was nog in het voordeel van de thuisploeg, op de ranglijst vier plaatsen hoger dan Intermezzo. Met als setuitslag 15-4 leek Voorne op een een voudige overwinning af te stevenen, maar er werd buiten de Flakkeese waard gerekend. In twee 'thriller-sets' van 15-17 in het voordeel van de volleyballers uit Middelhamis-Sommelsdijk werd Volley Voorne een puntje afgesnoept. Voorne begon te praten in het veld en tegen de scheidsrechter. Dit werkte stimulerend voor Intermezzo. Onmogelijke ballen werden verdedigd. Scherpe aanvallen werden gcx;d geplaatst. In de vierde set werd de slijtageslag Intermezzo teveel. Ze waren aan het eind van hun latijn. Volley Voorne won met 15-12. Al met al een verdiend gelijkspel. Bij de jeugd speelde jongens Dl een belangrijke wedstrijd om de eerste plaats tegen Bemisse 1. De eerste set was nog voor Intermezzo. Daarna bleek Bemisse de terechte koploper. En werd verloren met 3-1. Toch zijn de jongens tevreden met een tweede plaats. maticwcrcld zal er een stand van de Haagse Hogeschool staan. Deze informatiemarkt wordt woensdag 21 december gehouden in de Gemecn- schapsbibliotheek Middelharnis, Kerke- pad 11 te Middelharnis. De toegang tol de/.c markt is gratis. Bezockstijden: l.'^.OO tot 1 uur en I9.(K)tot2l.(X)uur. N.B. die woensdagavond is er GEEN ultlcningl Overige uitslagen Programma 17 december RSB-competitie Op D.V. woensdag 14 december a.s. hopen we onze kerstavond te houden in 'De Hoeksteen'. De meditatie zal deze avond verzorgd worden door ds. L. W. C. Ruijgrok, herv. predikant te Middelharnis. Wij hopen op een fijne avond. Gasten zijn hartelijk welkom. Aanvang 19.30 uur. SOMMELSDIJK Uitslagen 5 december NED. HERV. KERK Beroepen te Ermelo G. H. Fredrikze te Woerden; te Aalburg J. Russcher te Polsbroek; te Lunteren J. Veldhuijzen te Putten. Aangenomen naar Heerde U. W. van Slooten te Bergschenhoek; naar Noordwijk (buiten gewone wijkgemeente Ichthus) G. Herwig, kandidaat te Doornspijk; het beroep door de Generale Synode tot pre dikant voor buitengewone werkzaamhe den (geestelijk verzorger van de inrich tingen van justitie) M. W. Kraaijeveld- Boogaard te Ridderkerk. Bedankt voor Capelle aan den IJssel G. Th. Vollebregt te Sassenheim; voor Hendrik Ido Ambacht (wijkgemeente Elim) U. W. van Slooten te Bergschenhoek. te Beverwijk drs. J. A. A. de Boer te Waalwijk. Beroepbaarstelling J. F. de Leeuw, Wilhclminastraat 5-II, 1054 VT Amsterdam; drs. J. W. van den Berg, Oranjegracht 153, 2312 XE Leiden, tel. (071) 146863; drs. T. Schuurmans, A. v.d. Leeuwstraat 221, 2025 NT Haarlem. te Dokkum W. Noordzij, kandidaat te Kampen; te Dronten (wijk zuid) en te Nijkcrk (2e pred. plaats) A. Buursema te Almkerk-Werkendam i.c.m. Breda; te Capelle aan den IJssel G. Zomer te 't Harde; te Axel P. J. Trimp te Zoetemieer. Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen 5 december 1994 naar Pijnacker-Nootdorp B. van Zuijlekom, kandidaat te Groningen, die bedankte voor Gorinchem i.c.m. Sliedrecht, voor Korhom i.c.m. Marum en voor Maassluis. Beroepbaarstelling NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Bunschoten W. van der Wind, kan didaat te Acquoy, die bedankte voor Dalfsen en voor Hoorn. te Nieuwerkerk (Z) C. A. van Dieren te Stolwijk; te Wolphaartsdijk J. Karels te Oudemirdum; te Doetinchem J. J. van Eckeveld te Zeist; te Zoetermeer P. Mulder te Capelle aan den IJssel- Middelwatering; te Rotterdam-Alexan- derpolder A. J. Gunst te Tholen. Bedankt voor Moerkapelle H. Hofman te Chilliwack (Canada). Wilgenstraat I, OOSTERLAND Telefoon (OHM) 12 13/ 15 06 Gedurende de afgelopen maand ver scheen bij uitgeverij Den Hertog te Houten weer een reeks boeken - nieuwe uitgaven en herdrukken. Van alle geldt dat ze een keurige en fleurige lay-out meekregen. Duur zijn de boeken van Den Hertog niet^ En wat de inhoud be treft: stuk vp0r stuk kunnen ze worden ingedeeld bij de 'stichtelijke' lektuur; boeken dus die de lezer iets tot nadenken en opbouw willen meegeven. wetenschap van die dagen) theologisch- verantwoorde verklaring, gericht echter op de praktijk van het geloof. Dit werk is door de eeuwen heen tol grote zegen ge weest. Het is goed dat dit boek van mw. Bout verscheen. Moge het veel lezers ontvangen. Van Henry verschenen bij Den Hertog nog enkele kleine werkjes, te weten: Edelgesteenten uit zijn geschriften. Paperback. 120 pag. Prijs 18,50. Wie deze drie boeken (winkelwaarde 61,75) tegelijkertijd aanschaft, betaalt daarvoor slechts ƒ52,50. Andrew Gray, Grote en dierbare be loften. Gebonden. 160 pag. Prijs 32,50. De oorspronkelijke uitgave van dit prè- kenboek dateert uit de 17e eeuw, om pre cies te zijn uit 1669. De eerste neder- landse druk verscheen in 1921, in een vertaling van de heer C. B. van Woer den. Deze zelfde vertaling verschijnt nu voor de vijfde keer. Er is dus vraag naar. Dat is belangrijk. Andrew Gray was een begenadigd prediker - hoewel hij bij zijn sterven nog geen 23 jaar was. Vanaf zijn 20e levensjaar was hij dienaar van het Woord te Glasgow in Schotland. Hoewel zijn ambtsperiode maar kort was, heeft hij door Gods genade voor velen veel betekend. De jeugdige Gray leefde het leven der hoop. Hij wandelde met God - en hij was niet meer.- In deze bundel zijn negen preken opgeno men. Abraham Hellenbroek, De Beloofde Messias. Gebonden. 169 pag. Prijs Ongeveer dertig jaar geleden stelde ds. J. van der Haar (ned. herv.) dit boekje sa men. Het is de bundeling van een vijftal kleine werkjes van William Perkins (overl. 1602). Ook van de hand van ds. Van der Haar is de levensschets van Per kins. Laatstgenoemde wordt wel de vader van het Puritanisme in Engeland genoemd, een beweging die zich enigs zins laat vergelijken met onze Nadere Reformatie. Beide voerden een pleidooi voor zuiverheid in leer, leven en (m.n. de puriteinen) in kerkregering. Enkele on derwerpen die in dit boekje aan de orde komen, zijn: 'De strijd tussen .satan en een christen' en 'Vertroosting voor een verontrust geweten van boetvaardige zondaars'. Mocht u deze drie boeken samen willen kopen, dan betaalt u daarvoor niet 65,50 maar 49,50. Dr. H. F. Kohlbrugge, Een lied der liefde. Verklaring van Psalm 45. Paper back. 60 pag. Prijs 6,90. Voor Kohl brugge (overl. 1875) is Psalm 45 van grote betekenis in zijn leven geweest. Aan de inhoud van deze Psalm wijdde hij zijn dissertatie; diverse keren preekte hij ook uit deze Psalm èn op een bepaal de manier had hij aan Psalm 45 ook zijn vrouw Cato te danken. Dat laatste is een verhaal apart. Het voorlaatste blijkt in dit boekje: vijf verhandelingen over de 45e Psalm zijn erin opgenomen. Niet alle even uitvoerig. Wel diepgravend en ver rijkend. 'Een lied der liefde' - dat is de doorgaande toon. J. C. Appelius, Raadgeving aan be kommerden. Paperback. 45 pag. Prijs 6,75. Dominee Appelius (overi. 1798) was predikant in het Groningse Zuid broek. In de dagen van zijn bediening aldaar ontving hij een brief van een mevrouw. Een brief met een vraag; de vraag wat een bekommerde moet doen omzalig te worden. En Appelius, pasto raal prediker als hij was, schreef een uit voerig antwoord. Dat antwoord had en heeft niet alleen betekenis voor de desbe treffende mevrouw. In 1778, ruim twin tig jaar na dato, kwam het als boekje uit. Veel herdrukken zagen nadien het licht. Moge de raadgeving, vervat in dit kleine boekje, ook nu nog verlegen en bekom merde harten bereiken. Verootmoedig mij. Paperback. 48 pag. Prijs 5,75. In de 'Lichtdragersserie', waartoe dit boekje behoort, verschijnen bundeltjes met korte overdenkingen rond een bepaald geestelijk thema. Deze me ditaties behandelen 'verootmoediging'. Opgenomen zijn citaten uit geschriften van theologen uit de 16e tot en met de 19e eeuw. P. van Alphen, jeugd J. Akershoek. Klasse 5 bevlogen jonge doffers: Joh. Grinwis, jeugd B. 't Mannetje. Klasse 6 bevlogen jonge duivinnen: C. Venneman, jeugd B. 't Mannetje. Klasse 7 onbevlogen oude doffers: G. Boers. Klasse 8 onbevlogen oude duivinnen: G. Boers. Klasse 9 onbevlogen jonge doffers: J. Grinwis. Klasse 10 onbevlogen jonge duivinnen: fam. Ewijk. Klasse 11 bevlogen viertallen: comb. Grinwis. Klasse \1 onbevlogen viertallen: fam. Ewijk. De hoofdprijs voor de allerschoonste van de tentoonstelling werd bij de bevlogen duiven gewonnen door de heer P. van Alphen en bij de ongevlogen duiven door de heer G. Boers. Beiden mochten een half varken in ontvangst nemen. Door bloemenhandel Grinwis en Zn. was de tentoonstelling fraai in de bloemetjes gezet. Zowel vrijdag als zaterdag draaide het Rad van Avontuur op volle toeren, zodat veel bezoekers met een mooie prijs naar huis gingen. Ook op het gewicht van het varken werd vaak geraden, het gewicht was 112,4 kg., dit was door 2 aanwezigen goed geraden en die besloten samen te delen. De boodschappenpakketten vielen op de nummers: 27, 38 en 49. MELISSANT Uitslagen van maandag 5 december Afdeling 1: Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 13 DECEMBER 1994 VOORVERKOOP, DAMES- HEREN- en KINDERSCHOENEN Spivo 1 - Jongens D23-0 MVC 1 - Meisjes Dl1-3 Volley Voorne 1 -Meisjes BI 0-3 Volley Voorne 1 -Meisjes Cl3-1 Volley Voorne 3 -Heren 21-3 Volley Voorne 3 - Dames 23-1 Sliedrecht Sport 1 -Jongens BI2-2 SVM 3 - Dames 13-1 Zaterdag 17 december speelt volleybal vereniging Intermezzo haar laatste thuis wedstrijden van dit jaar. Vanaf 11.45 uur zal Sportcentrum 'De Staver' gevuld zijn met voUcyballiefhcbbers. De toegang is gratis. 16.00 uur. Jongens Dl - Spivo 1 Jongens D2 - Yum 1 Meisjes C1 - Foranto 1 Mix E2-Spirit 1 17.30 uur: Dames 2 - Fikszo 3 Jongens B1 - Alexandria 2 Meisjes B12 - HoUcmare 1 MeLsjes C2 - Kangoeroes 1 19.00 uur: Heren 1 - Bcrkcl 1 Heren 2 - Holleniare 2 Dames 1 - Fikszo 2 Dames 4 - Volley Quick 2 MIDDELHARNIS Op vrijdag 2 december speelde het eerste team in de derde ronde van de eerste klasse van de RSB een uitwedstrijd tegen Spijkenisse 2. 'De Zwarte Pion' won met 3-5 en heeft nu in deze groep een goede uitgangspositie. J. T. Koster- A. L. MourikVi-Vi W. Vroegop - M. H. R. v.d. Waal ....H-H P. de Freytas - W. SparreboomO-I B. Visser- M. Verolme0-1 R. Looy - T. C. van ProoijenVi-V^ G. Looy- I. LagendijkO-I R. Vermeij - J. du PreeVi-V^ MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Woensdag 21 december is er kerststukjes maken in wijkgebouw 'De Zwaluw', voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Ook wordt er een kerstfilm gedraaid. Er zijn twee groepen. Eerste groep van half 2 tot half 3. Tweede groep van 3 tot 4 uur. De kosten zijn voor leden 2,-; voor niet-lcdcn 2,50. Kaartverkoop op de knutselmiddag wcxns- dag 14 december van 2 tot 3 uur of per tele foon bij Diny: 84004, Marianne: 86758. P. Meijer-J. Boeterl-O Groep IA H. Taaie - W. I. Pceman0-1 A. L. Mourik - J. Boeter1 -O J. du Pree - Ant. Visser'/i-'/^ Groep IB M. Verolme - R. van Doom1 -O T. C. van Prooijen - P. Lesuis1-0 J. L. Minnaar-E. Verbeek1-0 Groep 2 H. K. Smit - C. GroenendijkV^-V^ J. Noordijk - B. Loosjes1-0 P. Vermeij - W. MarkwatVi-Vi F. Meiaard - Ad. VisserO-1 Korrektie van 21 november F. Meiaard - P. VemicijO-I GEREF KERKEN Beroepen H: GEREF KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen H. de Munck - G. SmitsO - 2 A. Los - K. de MunckO - 2 D. Keuvelaar - P. v. d. Groef1 - l C. van Prooyen - C. van Welie2 - O M. van 't Geloof-H. Koppelman....! -1 A. Stolk - J. KnopsO - 2 M. Poortvliet - H. KeuvelaarO - 2 A. van Rossum - C. v. d. Kroon2 - O J. v. d. Groef- R. VijfhuizenO - 2 H. Keuvelaar - M. Poortvliet2 - O Schaken: J. C. de Jong - W. KnopsO - 1 D. Wolfert- W. StolkI -O E. Bartelds - W. de VosO - 1 Aangenomen J. Glas, missionair predikant te Curasao, Angolaweg 16, Curafao. GEREF. GEMEENTEN Beroepen In mijn opsomming start ik met een fraaie uitgaaf die aandacht geeft aan het leven en de betekenis van Matthew Hen ry, de man die vooral bekend is gewor den van zijn Bijbelverklaring: J. Bout, Een getuige van het licht. Gebonden. Geïllustreerd, 226 pag. Prijs 34,50. Enkele jaren geleden kwam in het Ne derlands de tweedelige beknopte Bijbel verklaring van Henry uit. Bij die gelegenheid werd in een recensie de wens geuit dat deze of gene eens de moeite nam de levensbeschrijving van Henry in onze taal uit te geven. Me vrouw J. Bout te Scherpenzeel nam die handschoen op. Het resultaat is dit prach tige boek. Het is met betrokkenheid en kennis van zaken samengesteld. Archief- en lokaal onderzoek liggen er mede aan ten grondslag. Matthew Henry (overl. 1714) was een prediker in Engeland. Hij behoorde tot de presbyterianen, een kerk gemeenschap buiten de Anglicaanse kerk. Hij was zeer begaan met het lot van zijn medemens aangaande dienst staat voor de eeuwigheid. Zijn grootste verlangen was het om te worden gebruikt als vriend van de Bruidegom, namelijk om Christus Jezus en Zijn werk te ver kondigen. Het kan niet anders; hij had ook een grote liefde tot Gods Woord. Zo werd de genoemde Schriftverklaring zijn levenswerk. Een (naar de stand van de Meer dan 600 kernachtige gedachten van de bijbelverklaarder. In dit bock gerang schikt naar 35 thema's. Enkele voorbeel den: gebed, geloof, kerk, ijver, etc; een nieuwe vertaling van een boek dat oor spronkelijk in 1875 verscheen. Ook kwam uit: Roemen in het kruis. Paperback. 64 pag. Prijs 8,75. Dit boekje bevat 45 korte meditaties van Henry. Deze bundeling verscheen eerder in het engelse taalgebied. Centraal staat het zaligmakende werk van Christus voor de zondaar. 23,50. Hellenbroek was een Hollands predikant aan het eind van de 17e en het begin van de 18e eeuw. Hij diende onder meer de gemeente van Rotterdam. Hel lenbroek wordt gerekend tot de bewe ging van de Nadere Reformatie. In zijn prediking gaf hij veel aandacht aan de persoonlijke toepassing. Hij schreef o.a. het vierdelige werk 'De evangelische Jesaja', een verklaring in preckvorm van gedeelten uit het boek Jesaja. Welnu - uit het 'boeket' dat het laatstgenoemde werk vormt, zijn enkele bloemen geno men en daaruit is een nieuw 'tuilken' geformeerd. Met andere woorden: der tien preken uit het Jesaja-prekcnboek zijn hier gebundeld. Het geheel is over gezet in hedendaags Nederlands. William Perkins, Hemelse vertroos ting. Gebonden. 96 pag. Prijs 18,50. J. M. J. Kieviet OUDDORP Uitslag van de postduivententoonstelling gehouden 25 en 26 november 1994 in mfg. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Uit de bijna 470 in.schrijvingen kwamen na beoordeling door de keurmeesters de volgende liefhebbers met hun duif als schoonste in hun klasse op de uitslag. Klasse 1 bevlogen oude doffers: L. Speriing, jeugd J. Akershoek. Klasse 2 bevlogen oude duivinnen: A. Klijn, jeugd J. Akershoek. Klasse 3 bevlogen jaarling doffers: J. V. d. Berg, jeugd B. 't Mannetje. Klasse 4 bevlogen jaarling duivinnen: Trekking grote verloting: 1prijs no. 2324; 2. prijs no. 1038; 3. prijs no. 2273; 4. prijs no. 2426; 5. prijs no. 1571; 6. prijs no. 1200; 7. prijs no. 2461; 8. prijs no. 1964. Prijzen kunnen worden afge haald bij J. Kievit, Hazersweg 72, Ouddorp, tel. (01878) 3457. Zaterdagavond werden de kampioenen gehuldigd en daarna werden een aantal duivenbonnen van de beste liefhebbers uit de streek bij opbod verkocht. Vervolgens mochten de liefhebbers hun duiven inmanden en werd de zaal weer in recordtempo schoon opgeleverd. De vereniging dankt bij deze de mede werkers van de 'Dorpstienden', de mid denstand, sponsors, schenkers van dui venbonnen, inzenders, bezoekers en allen die hebben meegewerkt of hebben bijgedragen aan het succes van onze ten toonstelling. De commissie B. v. d. Spaan - C. VisbeenO - 2 T. Goedegebuur - H. VisbeenO - 2 J. Looy - A. het Jonk1 - 1 Afdeling 2: A. Visbeen - P. Kom2 - O B. Grootenboer- H. van Heukelen...O - 2 A. J. Doom - M. Wiegell - 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 6