Uitslag 3e trekking decemberaktie 1994 NTN thuiszon; opent nieuw regiobureau Schade door wintersport Minder opvolgers in land- en tuinbouw ModeltreJnen en miniatuur-autobeurs Fietsenkijkdag Abonneert U op Eilanden-nieuws Kerstzangavond in Ouddorp Z.C. 'De Gooye' had succesvol weekend Gewicht in balans GESLAAGD VOGELBEURS Extra kerkdiensten GerefGemeenten Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 13 DECEMBER 1994 OUDDORP - vrijdag 9 december was er de derde trekking van de decemberaktie van de Ondernemers Vereniging Oud- dorp. De aktie, een kassabonaktie, is gestart op zaterdag 19 no vember tijdens de intocht van Sint Nicolaas. De klant verza melt voor een bedrag van 100- kassabonnen en levert deze dan in bij een van de deelnemende zaken. De deelnemers zijn herkenbaar aan het blauwe raambiljet. De prijswinnaars wer den vrijdag verwelkomd door de evenementencommissie op de Rabobank West-Flakkee. Hier kregen zij bloemen en namen zij een levensmiddelenpakket in ontvanst. De Rabo bank geeft niet alleen goede raad maar ook aan het eind van de trekking een reischeque van 999,99. Er volgen nu nog 3 trek kingen van zes levensmiddelenpakketten. Vrijdag 16 decem ber is de 4e trekking en wie weet staat u dan op een van onze volgende foto's. Op de foto de prijswinnaars, v.l.n.r.: mw, Bezuyen, Ouddorpsc haven 7; mevr. Smit, Vissersstraat 18; mevr. Klepper, Molenblok 16; mevr. Mierop, Diependorst 129; dhr. Bakelaar, Vissersstraat 30 en dhr. Grinwis, Zeebrekersweg 13, allen uit Ouddorp. 'Gewicht in balans' is de titel van de nieuwe brochure over vermageren, die het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding in januari 1995 uitbrengt. De bro chure is een praktische hulp voor ieder een die zijn gewicht op verantwoorde en prettige wijze weer in balans wil brengen èn houden. Dat betekent; niet hongeren, niet te snel willen afvallen, de juiste pro- dukten kiezen en meer bewegen. Slankheidsideaal Een van de eerste onderwerpen die 'Ge wicht in balans' aansnijdt is het slank heidsideaal in onze samenleving. Veel mensen zijn voortdurend bezig met hun gewicht. Er is echter verschil tussen te dik zijn en jezelf te dik vinden of voelen. De brochure geeft duidelijk aan hoe iemand kan bepalen of hij omwille van zijn gezondheid eigenlijk wel zou moe ten afvallen. Weet wat je eet Een verantwoorde leef- en eetwijze is de basis voor een goed gewicht. Wie te dik is, moet dus op deze twee punten veran deren. Een combinatie van een verantwoorde produktkeuze en meer bewegen geeft op den duur de beste resultaten. Een af- Het aantal opvolgers in de land- en tuinbouw was in 1993 lager dan in voorgaande jaren. Daarmee lijkt een einde te zijn gekomen aan de stijging in de jaren '80. De toene mende maatschapsvorming in die jaren schoof het moment van over name op waardoor als het ware een stuwmeer van opvolgers ont stond. De huidige daling in het aan tal opvolgers is waarschijnlijk toe te schrijven aan minder gunstige toekomstverwachtingen. Dit blijkt uit een studie van het Landbouw- Economisch Instituut. In 1980 had 36% van de bedrijfshoofden van 50 jaar en ouder een opvolger, in 1984 en 1988 bedroegen die percentages respektievelijk 43 en 46, en in 1993 daal de het naar 45%. Naast minder gunstige toekomstverwachtingen speelt vermoe delijk ook de heersende onzekerheid over het beleid een rol. Gedacht kan hierbij worden aan strengere eisen ten aanzien van het milieu en de plannen voor uitbreiding van natuur- en recreatie gebieden. Mogelijk heeft een aantal op volgers zich hierdoor teruggetrokken of nemen zij een afwachtender houding aan. Per bedrijfstype zijn er verschillen. Van de gespecialiseerde melkveebedrijven is het percentage bedrijfshoofden met een opvolger het hoogst (59%) en ten op zichte van 1988 zelfs iets gestegen. Dit hangt waarschijnlijk samen met de rede lijk gunstige toekomstverwachtingen. In andere sektoren waar de vooruitzichten - minder gunstig zijn, is het percentage opvolgers lager en juist gedaald ten op zichte van 1988. Genoemd kunnen wor- slankkuur werkt vaak wel sneller, maar is op termijn minder effektief. Persoon lijke eetgewoonten blijven immers on veranderd. Hoe vlugger iemand gewicht verliest, des te sneller hij cx^k weer aan komt. Geleidelijk afvallen is en blijft het beste. Bovendien is het beter vol te hou den. Veel praktische informatie 'Gewicht in balans' bevat niet alleen praktische informatie over een verant woorde produktkeuze, maar geeft ook bereidingstips, menu's, lekkere recepten en adviezen voor moeilijke momenten. Bij de menu's is rekening gehouden met de verschillende seizoenen in het jaar. Bestelinformatie 'Gewicht in balans' is verkrijgbaar vanaf januari 1995 en kan besteld worden door 8,00 (inclusief verzendkosten) over te maken op gironummer 4323700 van het Voorlichtingsbureau vcwr de Voeding in Den Haag, onder vermelding van bestel nummer 150. Bestelinformatie voor intermcdiairen Bij een afname van 100 brochures of meer geldt een speciale 'getallenprijs'. Meer informatie hierover is verkrijgbaar via telefoonnummer (070) 3510888. De brochure 'Naar een paar kilo minder' is hiermee komen te vervallen. den de glastuinbouw en de intensieve veehouderij. Voor alle bedrijfstypen geldt dat er vaker een opvolger voor komt, naarmate de bedrijven groter zijn en meer perspektief bieden. Bijna vier van de tien opvolgers zijn 30 jaar of ouder. De leeftijd van opvolgers stijgt doordat het tijdstip van bedrijfs overname naar achter verschuift en door de latere beroepskeuze van jongeren. Bijna negen van de tien opvolgers heb ben een opleiding op agrarisch gebied gehad. Het niveau daarvan neemt nog steeds toe. Drie kwart van de opvolgers werkt uit sluitend of hoofdzakelijk op het ouder lijk bedrijf, de meeste van hen in maat schap met een of beide ouders. Vrouwe lijke opvolgers zijn nog steeds veruit ia de minderheid: slechts 4% van het totaal aantal opvolgers is een vrouw. Zij ko men vooral voor op de kleinere bedrij ven: hun situatie lijkt dus minder kans rijk dan die van hun mannelijke collegae. De aanwezigheid van een opvolger geeft een redelijk goede indicatie voor de continuïteit.skansen van een bedrijf. Is er geen opvolger dan is de kans groot dat het bedrijf uiteindelijk zal worden beëin digd. Met behulp van de jongste opvol- gingsgegevens uit 1993 is een globale schatting gemaakt van het aantal land- en tuinbouwbedrijven in het jaar 2000. Deze schatting komt uit op 105.000 be drijven. Dit betekent een jaarlijkse afna me van 1,7%, wat overeenkomt met het gemiddelde dalingspercentage in de pe riode 1988-1993. De daling betreft naar verwachting vooral hoofdberoepsbedrij- ven. Het aantal nevenberoepsbedrijven blijft daarentegen toenemen. De vereniging 'De Verzamelaars van de Drecht- en Merwcstreck' organiseert op zaterdag 17 december a.s. van 10 tot 15 uur in het Postiljonhotel te Dordrecht de bekende, intcr-regionale modeltreinen Miniatuurautobeurs. In de ruime bovenzalen van het Postil jonhotel zijn weer 45 standhouders aan wezig om het vele publiek te ontvangen op deze gezellige beurs; er zijn maar liefst 180 tafels uitgezet met een fraai aanbod aan model-treinen, miniatuurau to's en t(x;behoren. Op en onder deze tafeis kan weer lekker worden gesnuffeld naar trienen, auto's, wagonnetjes, poppetjes, boeken, trafo's, garage's, stations, bomen, huisjes, enz. enz. Bij het aangeboden materiaal zitten in ieder geval de merken Marklin, Fleisch- mann, Roco, Lima, Lilliput, LGB, Wi king en Dinky's; ook zeldzame modellen zijn aanwezig! Ook is een modulcbaan in aanbouw te bezichtigen! V(x)r het uitproberen van de nieuwe aanwinsten is weer een proef- baan opgesteld. Bovendien wordt op deze beurs een gra tis verloting gehouden voor alle bezoe kers, met als hoofdprijs de veel gezochte elektrische lokomotief 'de krokodil' in schaal HO of N. Dus als het even kan kom een kijkje nemen op de grote beurs op 17 december a.s. in het Postiljonhotel te Dordrecht! Ruime gratis parkeergelegenheid. Entree 3,50 kinderen tot 12 jaar 1,00. Voor nadere info tel. (01820) 38086. OUDDORP Aan de Techni.sche Universiteit te Delft slaagde Jan Willem Tanis (Human-zn.) voor het Ingenieursdiploma Informatica. Op 25 november jl. werd hem de bul uit gereikt. Op zaterdag 17 december 1994 is er weer een fietsenkijkdag op het politiebu reau te Ouddorp. Het betreft hier fietsen welke het afgelopen half jaar binnen de gemeent Goedereede zijn gevonden. Het bureau is hiervoor van 10.00 tot 12.00 uur geopen. Tijdens deze uren is het niet mogelijk om de fiet.sen te grave ren. De Eerste Flakkeese Vogel Vereniging houdt zaterdag 17 december weer een vogclbeurs in het Dienstencentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middclhar- nis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.00 uur. Er is deze middag ook een handelaar aanwezig. De toegang is GRATIS. Op D. V. zaterdag 17 december zal er een kerstzangavond gehouden worden in het m.f.g. 'Dorpstienden'. Hieraan zullen vier Ouddorpse koren hun medewerking verlenen, te weten: chr. gem. zangvereni ging 'Hart en stem', jeugdkoor 'Van knop tot bloem', kinderkoor 'Jong begonnen' en mannenkoor 'Jubilate Deo'. Voor de muzikale omlijsting zorgt deze avond het Nehalennia-kwartet, bestaande uit EUy Kopmels en Ellen van Willigen, viool, Hedda van Oosterhout, altviool en Johanna van de Ven, cello. De piano wordt bespeeld door Johan van Broekhoven. De algehele leiding is in handen van dirigent Jan Bezuyen. De koren zullen werken uitvoeren van o.a. J. S. Bach, Bortnianski, Buxtehude, en een aantal bewerkingen van Jan Bezuyen. Het lied 'Alzo lief heeft God de wereld gehad', een bewerking van Jan Bezuyen, zullen de vier koren gezamenlijk uitvoe ren en het Nehalennia-kwartet zal de Canon in D van Johan Pachelbel ten gehore brengen. Er zal ook samenzang zijn. Al met al belooft het een mooie zang avond te worden. De zaal is open om 19.00 uur; de aanvang is 19.30 uur. Programma's, tevens toegangsbewijs, kunnen afgehaald worden bij Modehuis AIcman, Textielhuis Modem en de plaat selijke VVV. De toegangsprijs is voor volwassenen 5,- en voor kinderen tot en met 12 jaar 2,50. Op de speedo lange afstand zwem- men werd 'De Gooye' vertegen woordigd door twee zwemmers, te weten PYank v.d. Voordt en Lieske v.d. Polder. Frank zwom de 800 m vrij j.83 in 10.55.4, hetgeen hem een eerste plaats opleverde. Lieske zwom de 400 m vrij m.84 in een prima tijd van 6.12.7. Op de tweede wedstrijd in een vierkamp tussen 'De Gooye', ZVDO, WVH en Numansdorp werden goede tijden neer gezet en heel wat medailles mee naar huis gesleept. De estafetteploeg, m/j 12/14 jaar 50 m wisselslag, opende de wedstrijd. Met Maartje de Jong, Ingmar Brinkman, Jacqueline Nelisse en Christian Velgers- dijk werd de ploeg tweede in een tijd van 2.27.4. Op de 100 m vrij m.lO jaar waren de eer ste twee plaatsen voor 'De Gooye'; Annelies Kievit eerste in 1.24.4 en Jacomien de Jong tweede in 1.29.5. De tijd van Chantal Keuker op de 50 m vlinder m. 16 jaar van 0.40.0 was een pr. Bij de jongens 50 m vlinder -16 zwom Paul Brinkman naar een eerste plaats in 0.31.3; Johnny Jongejan zwom 0.36.1 en Marco Franzen 0.39.3. De 50 m vrij m-12 werd gezwommen door Maartje de Jong (3e) in 0.37.2; Tineke van Altena in 0.38.2; Margriet Koningswoud in 0.40.7 en Jacolien Terlouw in 0.43.3. Driemaal eremetaal voor 'De Gooye' op de 50 m vrij j-12. Ingmar Brinkman eer ste in 0.30.8, Wietse v.d. Polder tweede in 0.31.3, Gerben de Jong derde in 0.34.5 en Kevin Makkus zwom op deze afstand 0.35.4. Bij de 100 m wisselslag dames wist Mirjam Nelisse beslag te leggen op de eerste plaats in 1.18.9. De heren op de 100 m wisselslag waren Stefan Langbroek (2e) in 1.11.3, Frank Franzen (3c) in 1.13.2 en Erik Franzen in 1.15.7. Jacqueline Nelisse werd eerste op de 100 m rug m-14 in 1.03.9. De 100 m vrij j-14 werd gezwommen door Christian Velgersdijk (2e) in 1.08.9 en Marcel Stolk (3e) in 1.09.1. De 100 m school m-16 werd voor Jenny Jongejan een derde plaats in 1.35.7, Chantal Keur zwom hierop 1,46.1 Bij de jongens 100 m school -16 was voor Paul Brinkman een gouden afstand in 1.18.9, Marco Franzen en Johnny Jongejan zwommen beiden 1.27.7. Rugslag iOO m m-I2 was voor Maartje de Jong een tweede plaats in 1.36.3. Derde werd Margriet Koningswoud in 1.36.9; Tineke van Altena zwom 1.37.8 en jacolien Terlouw 1.45.0. De 100 m rug j-12 was eveneens een totale overwinning voor 'De Gooye'. Ingmar Brinkman werd eerste in 1.18.9, Wietse v.d. Polder tweede in 1.19.9, Kevin makkus derde in 1.26.5 en Gerben de Jong zwom hier 1.30.6. Mirjam Nelisse werd tweede op de 50 m rug dames in 0.38.3. Bij de heren 50 m rug werd Stefan Langbroek tweede in 0.32.4, Frank Franzen derde in 0.34.9 en Erik Franzen zwom op deze afstand 0.35.6. Nog een eerste plaats voor Annelies Kievit nu op de 50 m vlinder m-10 in 0.45.3; Jacomien de Jong werd tweede in 0.52.6. Op de 50 m rug m-14 was het goud voor Jacqueline Nelisse in 0.35.1. Bij de jongens op de 50 m rug -14 was de eerste plaats voor Christian Velgers dijk in 0.35.5 en de tweede plaats voor Marcel Stolk in 0.37.0. Het laatste nummer van deze wedstrijd Vandaag is het nieuwe NTN regio kantoor Rotterdam e.o. op de Schle- damsedijk 79a geopend. De officië le openingshandeling werd ver richt door de heer J. T. C. M. den Oudendammer, wethouder van Volksgezondheid van Rotterdam. Het thuiszorgbureau, dat in 1957 in Rotterdam van start ging, was de afgelopen 4 jaar als NTN-bu- reau gevestigd in de Schilderstraat. Wegens een uitbreiding van de werkzaamheden is het bureau nu overgestapt naar een grotere be huizing. Het regiobureau heeft een uitgestrekt werkgebied dat begrensd wordt door Gouda, Hoek van Holland, de Zuid-Hol landse eilanden en Dordrecht tot aan Go- rinchem. Volgens de regiomanager mw. H. Min: naar biedt de organisatie thuiszorg in de meest brede zin van het woord. „Onze zorg varieert van kraamzorg tot het ver plegen en verzorgen van terminale cliën ten en van ouderenzorg tot thuisbehande- ling van chronisch zieke kinderen. De zorg betreft eveneens ziekenhuis-vervan gende zorg, tussenopvang voor mensen die op een wachtlijst staan voor een ver pleeghuis en zorg voor cliënten die thuis revalideren". Bij het NTN-bureau Rotterdam e.o. wer ken ruim 200 gediplomeerde zorgverle ners in dienstverband. Door de stijging van de kraamzorgaanvragen bij NTN neemt het aantal kraamzorgverleners gestaag toe. „We verwachten dat deze stijging in de toekomst nog meer zal toe nemen, omdat de zorgontvanger - de klant - kritischer en mondiger wordt. Tevens worden de keuzemogelijkheden groter door het cliënt-/persoonsgebonden budget. De cliënt wenst een klantvriendelijke be nadering, een flexibele inzet van uren en de garantie van kwalitatief goede zorg. Dat kan NTN bieden. We zijn dan ook 24 uur per dag bereikbaar, zeven dagen in de week", vertelt mw. H. Minnaar, regiomanager van NTN Rotterdam. NTN Thuiszorg (NTN) bestaat ruim 4 jaar. De organisatie is op 1 augustus 1990 ontstaan uit een samenwerkings verband van een zestal vooraanstaande Een goede reisverzekering met win tersportdekking zorgt ervoor dat skiërs niet worden opgescheept met extreem hoge rekeningen bij ski ongevallen. Zo worden bijvoor beeld de hoge kosten voor opspo ring, medische behandeling en repatriëring veelal vergoed. Andere risico's die vaak gedekt worden, zijn teruggave van de kosten voor de skipas, lesgeld en skihuur en levering van vervangende ski's bij diefstal of ernstige beschadiging. Met deze vergoedingen blijven er toch nog rekeningen liggen die niet gedekt zijn. Is de schade door iemand anders op de piste veroor zaakt, dan is vaak de enige moge lijkheid om die andere partij daar voor aan te spreken. Voorbeelden van schade die niet onder de gangbare reisverzekering met winter sportdekking valt zijn smartegeld, der ving van inkomsten (vooral bij zelfstan digen) en kosten van bepaalde medische behandelingen en kosten van beschadig de dure wintersportuitrusting. Als een andere skiër zich bij het ongeval niet aan de FIS-regels (Federation Internationale de Ski) heeft gehouden, dan kan deze schade op die partij worden verhaald. Eén van de hoofdregels van de FIS is dat degene die bij een skibotsing is betrok ken, persoonsgegevens achteriaat bij de andere partij. Andere regels zijn vol doende afstand houden, niet hinderen bij passeren en niet zonder noodzaak stil staan op onoverzichtelijke plekken op de piste. Niet alleen een andere skiër, maar ook een pistebeheerder kan oorzaak zijn van het skileed. Een skilift die niet op tijd stop wordt gezet als iemand zich in een moeilijke situatie bevindt, hindernissen op de piste die onvoldoende gemarkeerd zijn een onvoldoende maatregelen tegen lawinegevaar zijn voorbeelden waarbij ANWB Rechtshulp, de pistebeheerder met succes wist aan te spreken voor de ondervonden schade. Voor de afwikke ling van ski-ongevallen kunnen ANWB- leden gratis een beroep doen op ANWB- Rechtshulp. Deze service is in het lid maatschap inbegrepen, tel. (070) 3147788. Inlichtingen bij VVV/ANWB Overflak- kee, Kade 9, Middelharnis. Tel. (01870) 84870. was de 4x 50 m vrije slag estafette dames/heren. Met Mirjam Nelisse, Erik Franzen, Jacqueline Nelisse en Stefan Langbroek won 'De Gooye' op deze afstand ook de eerste plaats in een tijd van 1.59.4. parficuliere thuiszorgbureaus met als doel een onafhankelijk netwerk te for meren van 'eigen' bureaus van waaruit landelijk, snel, flexibel en 24 uur per dag een breed scala van zorg ingezet kan worden. Het bieden van 'zorg op persoonlijk ni veau' is daarbij altijd één van de belang rijkste pijlers van de bedrijfsfilosofie ge bleven. Binnen twee jaar groeide het aantal regionale vestigingen tot 23. Landelijk wordt gewerkt met zo'n 2400 zorgverie- ners in loondienstverband. Alle deskun- digheidsniveaus zijn vertegenwoordigd, van huishoudelijke hulp tot gespeciali seerde verpleegkundigen. De cliënt kan bij NTN terecht voor onder meer specialistische verpleging, verzor ging, kraamzorg, psychische en sociale begeleiding, revalidatie, huishoudelijke ondersteuning, advisering en bemidde ling over vergoedingen van de zorg. Over deze vergoedingsmogelijkheden heeft NTN dagelijks kontakt met de meeste zorgverzekeraars in Nederland. In de praktijk blijkt NTN dikwijls de rol te vervullen van 'probleemoplosser', die direkt zorg kan inzetten. Van wachtlijs ten is bij NTN geen sprake. Alle regio bureaus zijn het hele jaar door 24 uur per dag bereikbaar. Voor de cliënt, familie en verwijzers, zoals huisartsen, wijkver pleging, verloskundigen, maatschappe lijk werk, RIAGG en SPD is dit, met name in acute situaties, een geruststel lende wetenschap; er kan direkt en ade- kwaat gehandeld worden. NTN bouwt aan zijn toekomst in samen werking met andere organisaties in de gezondheidszorg. In maart 1993 is NTN een verbinding aangegaan met de Utrechtse Participatie Maatschappij (UPM). Hierdoor ontstond een solide basis waarop NTN zich verder kon ont wikkelen. Partnershiip met UPM staat borg voor een gezonde verdere financiële doorgroei, waarbij samenwerking tot stand komt met andere bedrijven die op aangrenzende terreinen in de gezond heidszorg werkzaam zijn. Daarbij is één van de leidende gedachten dat aan de af nemers van de NTN-diensten en -pro- dukten een totaal-pakket geboden moet kunnen worden: een klantgerichte oplos sing voor (thuis)zorg problemen. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's-Graven- polder (ingebruikname kerkgebouw). STAD aan 't HARINGVLIET - de dienst van a.s. woensdagavond, waar- m zou voorgaan ds. P. Mulder van Capelle a.d. IJssel GAAT NIET DOOR. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpe- nisse (HD)., Loofden Heer e, mijn ziel en vergeet geen van Zijn weldaden. (Psalm 03 vers 2) Op Zijn tijd heeft de Heere tot Zich genomen onze lieve zorgza me moeder, schoonmoeder, zuster, schoonzuster en tante GERRITJE SAARTJE ROBUN sinds 6 augustus 1970 weduwe van Bastiaan van Broekhoven op de gezegende ouderdom van ruim 85 jaar. Welgelukzalig is hij die den God Jacobs tot zijne Hulp heeft, wiens verwachting op den Heere, zijnen God is. (Psalm 146:5} Chiel en Ria Lena en Pier Dien en Gerrit Sjaak en Jenny Sjaan en Izak Gerrit en Riek Loek en Anneke Adrie en Jannie Alie en Ad klein- en achterkleinkinderen 3251 CJ Stellendam 13 december 1994 Dahliapad 87 Gelegenheid tot condoleren: don derdag aan het woonhuis van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. De begrafenis, waarbij u wordt uit genodigd, zal D.V. plaats hebben zaterdag 17 december 1994 om 14.00 uur op de begraafplaats te Dirksland. Aanvang rouwdienst om 13.15 uur in 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. Geen bloemen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2