ZWN-bus van de weg gestormd Afscheid mevr. C. Spanjer van Stichting HDG Gemeente Middelharnis investeert in nieuwe computer Predikbeurten 60 jaar Juwelier Keuvelaar! De Caramel- broodtaart i Kommer Akershoek Reklame Reklame 'Nationale Proefdagen' bij de Echte Bakkers Vraag over herkomst tafelgebed Lezing over Ikonen Uw Warme Bakker Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRLTPAG 9 DECEMBER 1994 Het moet een harde windstoot zijn geweest die gistermorgen, rond elf uur, een ZWN lijnbus van de weg heeft geblazen. Dat gebeurde op de oprit naar de Ooievaarsdijk op de Provincialeweg tussen Stellendam en Goedereede. De bus die richting Goedereede reed was bijna boven toen hij in de berm en in het dijktalud werd gedrukt. De kantelende beweging werd gestopt tegen een boom, die zich in de rechterflank van de bus drukte. Er reden vijf passagiers mee van wie drie door de ambulance uit Ouddorp naar het ziekenhuis werden gebracht, twee lieten zich door de huisarts behandelen. De bus liep zware schade op, hij werd gistermiddag geborgen. Bestuur, direktie en personeel wensten haar een goede en gezegende tijd tcx; en dat zij zal genieten van haar welverdiende rust. Rozijnenmik-aktie van Sempre Crescendo Op maandag 12 en woensdag 14 decem ber a.s. kunt u de leden van de Konin klijke Fanfare 'Sempre Crescendo' weer op de stoep aantreffen om u die over heerlijke, origineel flakkeese Rozijnen- mikken te koop aan te bieden. Bakker Kocse uit Sommclsdijk .staat ga rant voor de goede kwaliteit van de brotxljes. De "mikken' worden u wami aanbevo len, niet alleen vanwege de kwaliteit, maar ook voor het goede doel: het in stand houden van een fanfare, die al 105 jaar een gcx;de naam heeft binnen de ge meenschap van Middclharnis en Som mclsdijk en ver daarbuiten! In alle Echte Bakkerswinkels in Neder land worden voor het tweede achtereen volgende jaar de 'Nationale Pr(x;fdagcn' gehouden. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 december wordt er een voorproefje gege ven op Kerstmis en kan er gesmuld wor den van diverse traditionele kerstlckker- nijcn. Tijdens de Procfdagen worden typische kcrstprodukten aangeboden. Iedere Echte Bakker presenteert zijn eigen as.sortimcnt en dat kan variëren: kerststollen, timpjes, nximboter-amandclkranscn en de nieuw ste aanwinst, de feestelijke Caramcl- broodtaart. Er mocht dan woensdagmiddag ten gemeentehuize van Middclhar nis met bewondering over compu- terprestaties gesproken worden, voor de eenvoudige vulpen, attri buut uit een voorbije periode, was toch ook een glansrol weggelegd. Weth. Slootweg tekende ermee het kontrakt waarmee een nieuwe fase in de automatisering van de ge meentelijke administratie werd in geluid. Al in 1982 begreep het gemeentebestuur dat automatisering geboden was en ken ners noemden dat gedurfd. Dertien jaar na dato werd het een mirakel beschouwd dat de toen aangeschafte Philips compu ter en de software van IGA (Instituut voor Gemeentelijke Automatisering) zo langdurig stand gehouden hebben. Waard zelfs om in 't Guiness Book of Records te worden bijgeschreven, werd verondersteld. De nieuw aangeschafte computer, een krachtige UNIX van Hewlett Packard heeft aanzienlijk meer in z'n mars dan de dertienjarige die niet echt meer voldeed, de rek was er uit en nieuwe programma's konden niet meer worden toegepast waarom vernieuwing was geboden. De verwerkingssnelheid zal aanzienlijk toe nemen, in vergelijk daarmee was de oude 'nogal traag' geworden. Het nieuwe computersysteem vereist ook een nieuw netwerk. Daarvoor is een kontrakt afgesloten met het Centraal In koopbureau van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. Er is gekozen voor een universeel bekabelingssysteem, dat zowel kan worden gebruikt voor computerverkeer als voor telefoonver keer. Toekomstgericht en zeer flexibel. Klaar terwijl u wacht Het nieuwe computersysteem is qua mo gelijkheden duidelijk toekomstgericht: gebaseerd op standaards, gebruikers vriendelijk, flexibel uitbreidbaar en - last but not least - snel. Dat biedt moge lijkheden voor meer service aan de bur ger. Na invoering van het nieuwe sys teem (begin 1995) zal waar mogelijk de werkwijze worden gehanteerd van: klaar terwijl u wacht. Wcth. Slootweg, van financiën, en de verantwoordelijke wethouder voor het automatiseringsbeleid heeft met graagte de kontrakten getekend en dat werd ook door de leverancier van de software in dank aanvaard. De relatie die al dertien jaar bestaat werd met voorlopig vijf jaar verlengd, duide lijk een kwestie van vertrouwen. Met de gehele transaktie is een bedrag van ruim driehonderdduizend gulden ge moeid. Een emeritus predikant heeft ons bena derd met de vraag of we hem wellicht helpen kunnen. We doen daarvoor een beroep op die lezers die bekend zijn met het gebed dat met name aan tafel gebe den wordt. Het begint met: „Mensenlievende God, Uw Naam zij geloofd en gedankt dat Gij ons met deze liefdegaven hebt gevoed" enz. De predikant is vooral benieuwd naar de oorsprong van het gebed, met name is hij benieuwd of de tekst in b.v. een bundel voorkomt. Wie daarover informatie heeft, gelieve ons dat door te geven, waarna wij voor doorzending zorg zullen dragen. Kaarten voor 'Adullam' Ten bate van de Stichting 'Adullam' zijn er kerst- en nieuwjaarskaarten en diverse andere soorten kaarten te koop bij fam. Tanis, Havenweg 39, Ouddorp, tel. (01878) 1682. Zondag 11 december 1994 3e Adventszondag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.-^0 en 18.30 uur ds. R. Veldman, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avond maal. Eben-Haëzer: 18.30 uur ds. J. G. van Loon, nabetrachting Heilig Avondmaal. Woensdag 14 decem ber, Eben-Haëzer: 19.30 uur ds. R. Veldman - Oer. Gem. ('De Vlied- berg') 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Oer. Kerk 10.00 uur ds. H. J. Be nard en 18.30 uur dhr. J. van Lambal gen - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Langhout. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. F. Hoek, v.m. viering Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. M. J. Paul, dankzegging Heilig A ondmaal - Oer. Kerk 10.00 uur ds. I. J. Bijls- ma en 17.00 uur ds. L. v. d. Eyk. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.(K) uur ds. J. G. Blom, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. Zijl stra, Ridderkerk - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lecsdien.st. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.(K) uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Lam. - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.(X) uur leesdicn.st. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.(X) uur ds. L. Kruijmer, Luntercn - Lukas- kapel HDG 10.1.5 uur ds. J. Willem- sen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. J. van Allen - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. H. D. van Hoogstraaten. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. W. Westland - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (voorber. H.A.) en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Out en 17.00 uur ds. A. J. Krol - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. M. H. Oosterhuis. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. J. Tccuw, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Volle Evangelie Gemeente (Tonissc- weg) Trencon 10.00 uur J. Schoe- naers. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. G. J. Smink en 16.00 uur drs. A. C. Feij. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. H. Buitink, Poedcroijen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C. J. Amesz en 18.00 uur ds. A. J. Krol. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds, I. Meycr en 18.00 uur drs. J. Romkes. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, bediening Heilige Doop. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur dhr. B. Oosterioo, Middel harnis. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur kand. Kortewcg, Maartensdijk - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Toen dhr. Jac. Keuvelaar 60 jaar geleden in een voorkamertje in Den Bommel begon met het repa reren en verkopen van klokken en horloges, kon hij niet vermoeden, dat ruim een halve eeuw later in Middelharnis een moderne zaak zou staan met een schitterende kol- lektie sieraden en horloges. In deze 60 jaar is er uiteraard veel veran derd; begonnen als horiogemaker - goud smid met een zeer bescheiden voorraad horloges en klokken, opgewerkt tot meester in het vak: verhuisd naar Middel harnis op de Westdijk en vandaar naar Zaïidpad 32. Een winkel met een schitte rende kollektie sieraden en horloges en veel klanten zoals u zult merken als u er eens binnenstapt. De kennis van het juweliersvak is in de loop van die 60 jaar verder gegroeid en inmiddels doorgegeven aan zoon Joop die het huidige juweliersöedrijf al ruim 20 jaar runt, 15 jaar geleden het pand tweemaal zo groot maakte en moderni seerde. Dat de kennis en liefde voor het vak aanwezig is laat zich zien in de uit gebreide kollekte occasions en antieke sieraden die te bewonderen zijn. Dhr. Keuvelaar is vaak te vinden op veilingen en beurzen op zoek naar mooie sieraden Aanstaande vrijdag 16 december houdt Zr. Zaars uit Rotterdam een lezing over ikonen in de galerie van het International Art Centre. De lezing begint om 14.00 uur en duurt ongeveer een half uur. U kunt tevens vragen stellen en de iko nen bekijken die geëxposeerd worden. U bent van harte welkom! Er zijn geen kosten aan verbonden, wel graag even opgeven met hoeveel personen u wilt komen, tel. International Art Centre: (01870) 87155, adres Ring 40, Middel harnis. voor'de occasion hoek. Door zijn voor liefde en interesse in oude- en streeksie- raden heeft hij onder zijn klanten goede naam gemaakt. Het is echter niet bij het 'oude' gebleven. De kennis op het gebied van o.a. dia manten - een belangrijk deel van een ju- welierskollektie - heeft dhr. Keuvelaar zich eigen gemaakt bij de Hoge Raad voor Diamant in Antwerpen; het belang rijkste centrum in de wereld op het ge bied van kennis en expertise. Dhr. Keuvelaar mag zich dan ook gra- deur van de Hoge Raad noemen, (één van de gradeurs die een diamant beoor delen en certificeren). Ook het personeel wordt terdege opge leid en regelmatig bijgeschoold. Bekende merken die door fa. Keuvelaar worden gevoerd zijn o.a. Le Chic bril janten sieraden waarvan de Limité kol lektie. Het merk Azra is een ander voorbeeld van gouden design sieraden. Uit dit klei ne atelier komen strakke jeugdige ont werpen. Op het gebied van horloges komen namen voor die tot de topmerken gere kend mogen worden; de Zwitserse mer ken Ebel, Omega en Rado, het mode merk Maurice Lacroix of het strakke Ja cob Jensen horloge. Uit Japan worden o.a. Seiko en Pulsar gevoerd. Om het geheel kompleet te maken voert juwelier Keuvelaar een zeer uitgebreide kollektie partnerringen van klassiek, een voudig tot schitterende briljant modellen van de merken: Desiree, Colombine, Le Chic en Azra. Een verjaardag moet natuurlijk gevierd worden. Daarom krijgt iedere klant bij een bepaalde besteding bij juwelier Keuvclaar vanaf vandaag een originele attentie. Wij gelukwensen Juwelier Keuvelaar met deze zestigste verjaardag en wensen hen zowel zakelijk als privé een schitte rende toekomst. Uw Echte Bakker BIOU m n k Voorstraat 9, STELLENDAM ECHTE BAKKER Vrijdag en zaterdag: IverStStOl500 gram, met amandelspijs, NU voor 4»5U TompOUCenvan 1,50 voor maar 1.25 Heerlijk verse Timpen met spijs Kerststaven Tulband met vruchtjes Roomboterstaven Schuimkransjes Kerststollen Rozijnenbrood Rozijnenbrood met spijs Roomboterkerstkransjes enz. sommp:lsi)ijk Tel. (01870) 83330 DIRKSLAND Tel. (01877) 1417 ZIERIKZEE Tel. (01110) 16264 De voorzitter van hcl hcsiimr. ds. J. T. Cazander. overhandigt het afscheidskudo aan mevrouw C. Spanjer. Op 1 december jl. heeft mevrouw C. Spanjer afscheid genomen van de Stichting Her vormd Diakonale Gezondheidszorg Gcx:ree-Overtlakkce (HDG) te Sommclsdijk (De Samaritaan, De Goede Ree en Het Oudeland). Dit omdat zij gebruik maakt van de mogelijkheid tot vervroegde uittreding (OBU-regeling). Gedurende 19 jaar is mevrouw Spanjer werkzaam geweest als bestuurs-Zdircktiesekrctaresse. Ter gelegen heid van haar afscheid is er een afscheidsreceptie gehouden waarbij zij dcxir een aan tal personen is toegesproken. In de toespraken werd haar onder andere dank gezegd voor haar inzet en de plichtsgetrouwheid en akkuratesse waarmee zij haar werk heeft verricht. Vooral ook in de beginjaren t(x;n de bouw van De Samaritaan en de bejaar denwoningen Het Oudeland zijn gerealiseerd. Df (mdcrickcninfi van hel kontrakt. rechts weth. Slootweg. KERST-TIP VAN UW ECHTE BAKKER Onze kersclekkernijen worden dagelijks ambachtelijk gebakken volgens traditionele recepturen in eigen bakkerij. De Kerst-tip voor deze maand is de Caramel-broodtaan. Deze feestelijke broodtaart is rijkelijk gevuld met zuivere amandelspijs, caramel, krenten en rozijnen. Kersvers en dat proefje. KERSTMIS! UW ECHTE BAKKER MAAKT CR .\IEER VAN! ■i:^„*,.y^ Echt Je proeft't! stationsweg 1 5, Ouddorp, tel. 01878 -1352 De Visser

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2