IICffjElinK Rabobank West-Flakkee schenkt van Weel-Bethesda ziekenhuis 50.000,- De Schakel Kon. Ned. Motorbootclub schenkt reddingboot (voor Stellendam) aan KNRM Kans op gratis auto bij Autobedrijf Ramoco bv Kerstconcert in Sommelsdijk floniimnan 32 ^^2 Autokrakers gepakt night in de Staver Hulp door kinderen aan kinderen Grote kerstbingo Eerste Green Point in Zierikzee Gebedsdienst voor v.m. Joegoslavië Jaarvergadering IJsvereniging 'Voorwaarts' 67e Jaargang DINSDAG 6 DECEMBER 1994 No. 6357 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A, J. Grinwis, tel. (01870) 8 3392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op donderdag 15 december 1994 om 16.00 uur wordt in de RAI tijdens de Hiswa tentoonstelling, de 'John Stegers', een nieuwe tweede reddingboot voor KNRM station Stellendam, gedoopt en in dienst worden gesteld. De officiële naamsonthulling en de fees telijke doopplechtigheid zullen worden verricht door mevr. W. M. Th. Stegers- Keune, weduwe van de in 1993 overle den voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Motorbootclub, John Stegers. De plechtigheden vinden plaats in de Zuidhal van de RAI, op stand Z 253 van de Koninklijke Nederlandse Motorboot Club. De KNMC heeft, onder meer ter nage dachtenis aan John Stegers, de Redding maatschappij het geld geschonken voor de bouw van deze nieuwe reddingboot, met de wens dat de reddingboot zijn naam zou krijgen. Uiteraard heeft de KNRM dit verzoek met genoegen geho noreerd. De reddingboot 'John Stegers' is een rubberboot met vaste bodem van het type Float 600. De boot zal, mede op verzoek van het Kustwachtcentrum, worden inge- Wie tussen 8 december en 2 januari een nieuwe Renault koopt bij Autobedrijf Ramoco bv maakt kans de transaktiesom, minus de wette lijk verplichte belastingheffingen, terug te ontvangen. Kortom, de 'Grand Luxe Weken Bij Renault' zijn begonnen. Dagelijks kiest de notaris uit alle aan- koopkontrakten één geluksvogel. Daarbij maakt het niets uit of het nu een vrolijke Twingo dan wel een luxueuze Safrane betreft. De uitslag is elke avond te zien op de televisie bij RTL4: Jack van Gelder maakt bekend wie die dag de gelukkige is. In totaal wordt tijdens de aktie aan eenentwintig kopers van een nieuwe Renault het geld teruggegeven. De speciale aktie is bedoeld om de aan dacht te vestigen op de bijzondere modellen, die bij Autobedrijf Ramoco bv in de showroom staan. Het gaat hier om de Renault Twingo "Nouvelle Collec tion', de Clio 'Club Med', de Renault 19 Europa, Latitude en Elysée, de Renault Laguna, de Safrane Manoir en de Espace Cyclade. Wanneer u tijdens de 'Grand Luxe We ken Bij Renault' bij Autobedrijf Ramoco bv een nieuwe Renault koopt, krijgt u sowieso een fantastisch Club Med Vittel arrangement voor twee personen in de Franse Vogezen. Daarnaast maakt iedere showroombezoe ker kans op één van de 250 Vittel Club Med-arrangementen en op de hoofdprijs, een exclusieve Clio Club Med. Boven dien verlaat niemand de showroom met lege handen, voor iedere bezoeker ligt een leuke pluche verrassing klaar. U bent dus van harte welkom bij Autobedrijf Ramoco bv, die u dan meteen kan infor meren over de deelname voorwaarden. m.m.v. bariton, 2 oi^els en trompet Op D.V. zaterdag 10 december wordt er in de Herv. kerk te Sommelsdijk een kerstconcert georganiseerd m.m.v. bariton Karel Bogerd. De bariton zingt bekende kerst liederen en psalmen, onder andere 'Stille nacht', "t Was nacht in Bethlems dre ven' en 'Eer zij God in onze dagen'. Karel werkte mee aan een 30-taI cd- opnames en vormt met Fred Mann een duo wat regelmatig samen optreedt. Tevens zal op deze avond een aantal kerst-improvisaties ten gehore worden gebracht voor twee orgels. De organisten André v.d. Beek en Jaap Hollaar zullen zowel het kerkorgel als een groot drie- klaviers Cantor-orgel tegelijk bespelen. Een en ander zal worden afgewisseld met samenzang en trompetsolo. De trom pettist van deze avond is Jacques van Broekhoeven uit Middelhamis. Ds. G. Mulder, hervormd predikant te Sommelsdijk, zal deze avond openen en sluiten. Toegang 6,-// 3,-. Aanvang 20.00 uur. Allen hartelijk welkom. zet op het Haringvliet, waar de vraag naar hulpverlening de laatste jaren sterk is toegenomen. Omdat het te lang duurt om van de huidige ligplaats van de red dingboot te Stellendam door de sluizen naar het Haringvliet te komen, ligt de reddingboot 'John Stegers' op een trailer gereed om in het Haringvliet gelanceerd te worden. De 'John Stegers' heeft een lengte van 6 meter en een breedte van 2.50 meter. De boot wordt voortgestuwd door 2 Yamaha buitenboord motoren van 70 pk elk, die de reddingboot een maximum snelheid geven van ca. 35 knopen per uur. De reddingboot 'John Stegers' is half- automatisch zelfrichtend en is zeer com pleet uitgerust, o.a. met een elektronisch kompas, een dieptemeter, een marifoon en een GPS navigator. De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) is het KNMC zeer dankbaar. Mede dankzij dergelijke giften is de Redding Maatschappij nu en in de toekomst in staat adequaat hulp te verlenen aan personen die op het water in moeilijkheden zijn of dreigen te komen. Gratis veerbollen testen van uw Citroen bij: Bosdreef 1, DIRKSLAND Telefoon (01877) 1357 Op vrijdag 2 december omstreeks 15.45 uur, werden op de Brouwersdam een 35- jarige man en een 43-jarige vrouw uit Arnhem aangehouden wegens auto inbraken. Zij hadden in twee porsonen- auto's ingebroken. De verdachten zijn ingesloten. De laatste weken zijn er verscheidene auto-inbraken gepleegd op de Brou wersdam. Daarom werd door de politie Oosterscheldebekken, bureau Zierikzee, gepost. Er zijn in de auto van de ver dachten goederen aangetroffen afkomstig van een auto-inbraak. Een man en vrouw zijn getuige geweest van de inbraak. Zij worden verzocht kontakt op te nemen met het bureau van politie te Zierikzee; (01110) 14055. Op vrijdag 23 december wordt er in het tropisch zwemparadijs van recreatiecen trum De Staver een 'Caribean Night' ge organiseerd. Deze caribean night loopt van 18.30 tot 20.00 uur en zal geheel in het teken staan van Perslucht en Snorkel- duiken. Deze aktiviteiten zijn speciaal bedoeld voor de jeugd tot 15 jaar, die in het bezit zijn van minimaal hun A-diploma. Daar bij moet vermeld worden dat je voor het perslucht duiken minimaal 8 jaar moet zijn en dat je je op moet geven bij de Staver. Mocht je eventueel in het bezit zijn van een eigen snorkeluitrusting, neem deze dan zeker mee. De toegangsprijs voor deze Caribean nightis 4,75! OOLTGENSPLAAT De jaarlijkse ledenvergadering van de IJsvereniging 'Voorwaarts' zal gehouden worden vrijdag 9 december a.s. om 20.00 uur in de benedenzaal van restau rant 'De Hobbelpaarden', Kaai 1, Oolt- gensplaat. Naast de gebruikelijke (jaar) verslagen zal er een bestuursverkiezing gehouden worden. Aftredend en herkies baar zijn de heren L. S. Mooijaart, P. Korteweg en H. Pieterse. Na de pauze volgen eventuele mededelingen. Als u uw kinderen 's avonds naar bed brengt en het mogelijk nog een bijbels verhaal vertelt, beseft u waarschijnlijk niet wat een groot voorrecht dit is. Miljoenen ouders over de gehele wereld kunnen hun kinderen niet naar bed bren gen, eenvoudig omdat er geen bed is. Ze moeten op de grond slapen. Het deputaatschap tot hulpverlening in Bijzondere Noden van de Gereformeerde Gemeenten is betrokken bij een projekt in Peru, waar de situatie door een over stroming, wel heel erg slecht is. Gezin nen leven in huizen van stro, klei en kar ton; gezinnen met veel kinderen. Het deputaatschap wil helpen bij de bouw van kleine huisjes en wat noodzakelijk meubilair. Daarvoor is geld nodig. Het kinderkoor 'Hosanna' van de Gere formeerde Gemeente van Dordrecht heeft een opname laten maken met de titel van hun koor: 'Hosanna'. Christe lijke kleuter- en kinderversjes, zoals over de schepping, Noach, de zondvloed, Jozef enz., alsmede een aantal psalm- versjes, die de kinderen meestal al op jonge leeftijd leren, worden ten gehore gebracht. De prijs van de mc/cd (die begin decem ber is verschenen) bedraagt resp. 22,50 35,- excl. portokosten. Als u uw bestellingen bij ons doet, is de opbrengst voor de kinderen in Peru. Door uw aan koop van deze opname maakt u de hulp aan Peru mogelijk. Bestellingen kunt u schriftelijk of telefonisch doen bij de voorlichter van het deputaatschap, E. Boeder, Boudewijnstraat 13, 3243 AD Stad aan 't Haringvliet. Op bovenge noemd adres kunt u het ook afhalen, na telefonische afspraak; tel. (01871) 2239. 10 dec. boedelveiling 'De Samaritaan' Zaterdag 10 december zal in de rekre- atiezaal van 'De Samaritaan' een boel veiling worden gehouden. De veiling begint niet, zo in de krant van vrijdag abusievelijk vermeld, om 10.00 uur 's morgens, maar om 2 uur 's middags. Geen doorgang orgel concert Vierpolders Hiermede berichten wij u, dat het orgel concert op 10 december a.s. in de Dorpskerk te Vierpolders door omstan digheden niet door kan gaan. De concertcommissie Zaterdag 10 december is er weer een grote kerstbingo. LET OP!Deze keer is de bingo NIET in de EHBO-zaal, maar in sporthal 'De Gooye' te Dirksland. De bingo staat deze maand in het teken van de naderende feestdagen. Met prij zen zoals: veel boodschappenmanden, rollade's, kippen en kerstartikelen. En ook voor de kinderen is er keus genoeg. Bij een volle kaart zoekt u natuurlijk zelf uit. Ook de wijn zijn wij natuuriijk niet vergeten. Dus beslist voor iedereen een fijne bingo. De kleindierenvereniging heeft u echt nodig. Onder de aanwezige leden verlo ten wij weer een mooie prijs. En u weet: 5,- per jaar en u bent al lid. De eerste ronde is natuurlijk weer gratis voor iedereen. Een ieder die de kleindie- rensport een warm hart toedraagt komt deze avond. Helaas is er wegens omstan digheden in november geen bingo geweest, dus laten we er nu iets groots van maken! Zaal open 19.00 uur. Aanvang bingo 20.00 uur. Wilt u iets over het houden van dieren weten, ook dan bent u van harte welkom. Bij Avis Autoverhuur/Goedbloed Auto's in Zierikzee aan de Oudeweg is het eer ste Green Point van Zierikzee in gebruik genomen. In heel Nederland worden alle Avis Autoverhuur stations voorzien van een Green Point systeem. Binnen een afstand van 150 meter van een Green Point basisstation kunnen alle eigenarten van een Green Point toestel, een zogenaamde Green Hopper, bellen. Met een Green Hopper kan men overi gens niet gebeld worden. Indien in de Green Hopper een semafoon is inge bouwd kan men wel opgepiept worden. Een Green Hopper is dus een interessant alternatief voor een autotelefoon. Naast Avis Autoverheer stations zijn er ook Green Point belmogelijkheden bij alle Postkantoren, NS Stations, McDo nalds, Grens Wissel Kantoren, V&D, Blokker, Postiljon, van der Valk, ANWB, Les Routiers Europeens, Multi copy en alle benzinestations en parkeer plaatsen langs de snelwegen. U herkent de Green Point aan de groen- witte schilden. Per 1 december 1994 zijn de Rabobanken van Dirksland, Stellendam/ Goedereede en Ouddorp gefuseerd tot Rabobank West-FIakkee. Rabo bank West-Flakkee weet zich een streekbank die midden in de gemeen schap staat. Als zodanig ondersteunt de Rabobank graag die organisaties die zich inzetten voor de leefbaarheid en de bedrijvigheid in het werkge bied van de bank. Ter gelegenheid van de fusie heeft de Rabobank West-Flakkee een projekt wil len steunen dat ten goede komt aan de hele bevolking van Goeree-Overflakkee. Zo werd een bedrag van 50.000,- ge schonken voor vernieuwing en uitbrei ding van het oogheelkundig instrumenta rium van het Van Weel-Bethesda zieken huis in Dirksland. Verbondenheid Op donderdag 1 december werd in de afdeling oogheelkunde van het zieken huis een symbolische cheque aangebo den aan de ziekenhuisdirektie. De direkteur patiëntenzorg de heer J. S. van der Heide heette een vertegenwoor diging van de Rabobank West-Flakkee en belangstellenden van harte welkom. Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis heeft al jaren een goede relatie met de Rabobank, vertelde de heer Van der Heide en hij sprak de hoop uit dat die goede relatie wordt voortgezet met de nieuwe bank. „Vooral de laatste jaren is er intensief kontakt geweest. Er zijn ste vige onderhandelingen geweest voor goede voorwaarden voor het ziekenhuis. Vandaag hoeven we niet te onderhande len, vandaag valt ons iets goeds ten deel". De heer A. den Hertog, de nieuwe direk teur van de Rabobank West-Flakkee, be nadrukte eveneens de verbondenheid van de Rabobank Dirksland met het streek ziekenhuis, dat in 1934 werd gebouwd en in het recente verleden aanzienlijk werd uitgebreid en gemoderniseerd. De heer Den Hertog schetste het verle den van de drie Rabobanken van West- Flakkee, hun ontwikkeling en hun be trokkenheid bij de landbouw, de recre atie, de visserij en de gezondheidszorg. „De Rabobank is betrokken bij het wel en wee op Goeree-Overflakkee" zei de heer Den Hertog, „en we voelen ons ver bonden met de dorpen waar wij een ves tiging hebben. Bij het bepalen van het Geref. Kerk Middelhamis Vrijdagavond 9 december a.s. zal van 21.15 tot 22.00 uur een gebedssamen komst worden gehouden voor het volk van ex-Joegoslavië, in de Geref. Kerk van Middelhamis (hoek Kon. Juliana- weg/Langeweg). Voorgangers: ds. H. Out te Middelhamis en ds. C. J. Donner te Rijswijk. Allen die zijn begaan met het lot van de slachtoffers van deze schijnbaar eindelo ze oorlog, worden opgeroepen hieraan deel te nemen. Ook u wordt van harte uitgenodigd. beleid van de nieuwe bank hebben we als een van de eerste punten afgesproken dat we ons nooit terug zullen trekken uit de dorpen. Verder willen wij betrokken blijven bij de ontwikkelingen op allerlei gebieden. Eerst was de Rabobank agra risch, nu is het en bank van iedereen". Unaniem Om de betrokkenheid bij het wel en wee van iedereen te laten blijken waren de fuserende banken het er over eens dat ze bij de fusie iets speciaals zouden doen. De heer Den Hertog: „Collega de Man stelde een gift aan het ziekenhuis voor. Het heeft maar een minuut geduurd of er werd eenparig een besluit genomen. Ook het bedrag dat gegeven zou worden ging in vrij snel tempo omhoog. Daaruit blijkt wel de grote betrokkenheid bij het zie- kenhuisgebeuren". Over de bestemming van de gift was overleg gevoerd met het ziekenhuis, opdat het geld optimaal zou worden be nut. De keuze was gevallen op een bij drage aan laserapparatuur voor de oog heelkunde. Het laserapparaat was snel aangeschaft en de cheque van formaat kon door de heer Den Hertog worden overhandigd bij het laserapparaat. Schaalvergroting Was schaalvergroting de aanleiding tot fusie van de Rabobanken van West-Flak kee, schaalvergroting is ook een punt in de gezondheidszorg. De heer Van der Heide vergeleek, inha kend op de woorden van de heer Den Hertog, de schaalvergroting bij de Rabo banken met de situatie van het zieken huis in Dirksland. „Schaalvergroting geldt ook voor een ziekenhuis, maar er is een verschil tussen het ziekenhuis en banken. De Rabobank West-Flakkee heeft vijf vestigingen binnen handbereik, maar er is maar één ziekenhuis in de omgeving. Open Jeugdwerk Stellendam Aanstaande zaterdag 10 december zijn alle jongelui weer welkom op de Scha- kel-klub. De bedoeling is om een strand wandeling te gaan maken. Jullie moeten dan wel gemakkelijke kleding en schoe nen aantrekken. We beginnen om 19.30 uur, maar de deur is-om 19.00 uur al open. We hopen dat jullie er allemaal weer zijn, en dat het weer een gezellige avond wordt. Tot ziens op de bovenverdieping van de Schuur. Ons ziekenhuis is nog steeds zelfstandig. Dankzij onze medewerkers zijn we opge krabbeld uit een moeilijke periode. Onze zelfstandigheid heeft ook zijn keerzijde, want een klein ziekenhuis krijgt door het financieringssysteem een kleine investe ringsruimte. Dat geldt ook voor oogheelkunde. Er is de laatste jaren weinig in oogheelkunde geïnvesteerd, ook omdat dokter Bies heuvel er mee op zou houden". De praktijk van dokter Biesheuvel is vo rige maand overgenomen door mevrouw dr. M. C. Deguelle, die zich heeft geas socieerd met de maatschap oogheelkun de in de Oosterschelde Ziekenhuizen. Aanwinst Vemieuwing en uitbreiding van het oog heelkundig instrumentarium bleek daar bij noodzakelijk en het ziekenhuis moest fors investeren in de nodige voorzienin gen. „Dit geschenk van de Rabobank had niet beter getimed kunnen worden", aldus de heer Van der Heide, „want nu kan het ziekenhuis het laserapparaat ook finan cieel verantwoord exploiteren". Hij noemde het laserapparaat een grote aanwinst voor het Dirkslandse zieken huis, omdat veel patiënten een laser-be handeling nodig hebben en daarvoor tot nu toe naar Goes of Rotterdam moesten. Tenslotte gaf dokter Deguelle graag uit leg bij het nieuwe Arjon-Yag-laserappa- raat waarmee onder meer bloedinkjes in het netvlies en oogaandoeningen ten gevolge van suikerziekte worden behan deld. Met de gift ten behoeve van deze laser apparatuur heeft de Rabobank West- Flakkee een belangrijk stukje kwaliteit aan de oogheelkundekliniek van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis toegevoegd. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ophalen oud papier De restauratiecommissie van de Nederlands Hervormde kerk te Stad aan 't Haringvliet wil u het volgende bekend maken. Elke tweede zaterdag van de maand halen wij in de morgenuren oud papier op. Wilt u dit goed gebundeld (het liefst met touwtjes) op de stoep klaarzetten? Wij verzoeken u vriendelijk het oud papier niet in houten kistjes of in plas tic zakjes te doen, daar deze door ons weer verwijderd moeten worden, omdat de papierhandel deze niet accepteert. Het oud papier kan niet meer worden ingeleverd bij de schuur van de familie Braber (Zeedijk 37). '--f:m:~m^m0!^ De overhandigig van de waardevolle cheque, v.l.n.r. mevr. dr. Deguelle, dir. v. d. Heiden en de nieuwe Rabodirekteur dhr. den Hertog. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE tZ3 CD m czi EZJ C3 m t=3 Ol/DOOflP - Wesisiraat 35 - Telefoon (01878) 16 T2 Fax 3734 RENESSE- Printshop - Hogezoam 5 72- Telefoon (0V16)24CJ SOMMELSDIJK - Westkrakeelsiraal 8 - Telefoon 1018701 BBBtj

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1