Nieuwe burgemeester Van Pelt lijkt bij OostHakkee helemaal te passen Predikbeurten Raad Middelharnis: Muzikale hartewensen JEUGDCONTACT Auto in Sommelsdijk haven Ophalen oud papier Uitslagen Damvereniging 'Denk en Zet' Eensgezind Blij mee OPHALEN OUD PAPIER Extra kerkdienst Geref. Gemeenten Zondag 4 december 1994 2e Adventszondag De keuzes Geen duidelijkheid JCC Ouddorp. Maandag 28 november 1994 Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRTTDAG 2 DECEMBER 1994 Winterswijk kent grote spijt dat wethouder A. J. C. van Pelt van hen is gegaan en 't doet Oostflakkee uitermate deugd dat hij tot haar is geko men. Twee stemmingen die voelbaar waren, toen Oostflakkees' nieuwe burgemeester gistermiddag tijdens een bijzondere raadsvergadering in 'Grutterswei' werd geïnstalleerd en 'met enthousiasme' z'n ambt aan vaarde. Oostflakkees' ambtsketen heeft wnd. burgemeester Wolf in de voorbije acht maanden zéker niet als lood om de schouders gehangen, maar graag hing hij burg. Van Pelt het teken van waardig heid om de schouders, een gedenkwaar dig moment voor dhr. Van Pelt die het burgemeesterschap zeer heeft begeerd, maar alvorens te solliciteren Oostflakkee verkende om te zien of 't leven daar wel goed kon zijn. „Daar sta ik dan", zei hij gistermiddag in 'Grutterswei', nadat hij de microf(X)n op manshoogte had gebracht. „Niet groot van stuk maar met het vermorgen in zich in uw gemeente en uw gemeenschap een grote rol te vervullen, met een vaardige hand van besturen, een serieus mens dat open staat voor anderen", zo werd hij geïntroduceerd door z'n collega-wethou der uit Winterswijk. Het was goed om dat te horen want naar precies zo'n bur gemeester heeft de vertrouwenscommis sie uit Oostflakkees' gemeenteraad uit gezien. In Oostflakkee is 't niet alleen maar feest, moest dhr. Van Pelt begrijpen. Wciensdagavond was hij te gast geweest op het afscheidsfeest van wnd. burge meester Wolf waar 't ontspannen was toegegaan, maar ter raadsvergadering liet dhr. Wolf weten dat er best ook spannin gen zijn, financiële problemen ook, in gemeente en regio en de nieuwe burge meester werd van harte succes gewenst die aan te kunnen en sturing te geven om ze te overwinnen. Voor ieder aanspreek baar te zijn zal hem daarbij zeker helpen, zo werd de nieuwe burgemeester aanbe volen. Wat waarschuwingen werden door dhr. Wolf ook nagelaten, heel simpele, niet teveel koffie te drinken en rust tussen twaalf en een, maar ook een heel prakti sche met de aanbieding van een red dingsboei voor 't geval Goerce-Over- flakkee naar Zeeland zou worden verwe zen, alwaar geworsteld wordt; de boei zal dhr. Van Pelt helpen te ontkomen... Zoveel frakties, zoveel gelukwensen werden gesproken. Dhr. J. v.d. Mast deed dat namens de PvdA-fraktie en hij toonde zich blij met de gebleken eensge zindheid in de vertrouwensfraktie, een eensgezindheid waarvan hij hoopte dat die meer gewoonte dan uitzondering zou zijn. Dhr. P. Heintjes was over de eensgezind heid ook maar matig te spreken, de coali tievorming had die niet aangetoond omdat daarin aan zijn VLO-partij is voorbijgegaan, maar hoe het ook ware, de nieuwe burgemeester werd genodigd tussen de partijen en tussen de burgers in te komen staan, ook wanneer 'minder leuke' maatregelen moeten worden genomen. „Zo God het ons geeft, hopcr. wo op een goede tijd", maakte dhr. Breeman de wens van de SGP-fraktie bekend. Hij maakte er geen geheim van dat zijn frak- tie niet een PvdA-burgemeester heeft begeerd, de politieke uitgangspunten van de een en de ander wist dhr. Breeman recht tegenover elkaar. Niet eerder heeft dhr. Van Pelt met SGP-ers gewerkt waarom dhr. Breeman hem erop vcxirbe- reidde: „dat zal wennen worden". „We zijn van dezelfde lap gescheurd en ver- doemelijk voor God, zo staan we als mens niet ver van elkaar", wees dhr. Breeman aan. Van de VVD-fraktie was dhr. v.d. Ree afwezig waarom dhr. Tekenbrock de honneurs waarnam en de nieuwe eerste burger hartelijk verwelkomde en z'n ver trouwen uitsprak dat in goede communi catie eendrachtig zal kunnen worden samengewerkt. Zo wenst ook dhr. C. L. M. de Wit (CDA), wetend dat de nieuwe burge meester zeker geen eenvoudige taak te wachten staat. „De financiële kennis van dhr. Van Pelt zal hem in Oostflakkee goed te pas komen", voorzag dhr. De Wit die dhr. Van Pelt de steun van zijn fraktie toezegde en Gods zegen toewens te. Oostflakkees' huidige en voormalige burgemeesters, links dhr. Wolf, midden dhr. van Pelt, rechts burg. de Vos. Als 't wezen moet is er de reddingsboei. Vers geketend. De ambtsketting werd na al die goede woorden verwisseld en burg. Wolf wist zich van z'n waamemerschap ontheven. „Hier sta ik dan, als uw nieuwe burge meester, en reken maar dat ik er blij mee ben was een opgewekte binnenkomer van dhr. Van Pelt. Met dank aan z'n voorganger, dhr. Wolf, voor z'n voor treffelijk gedane werk zodat geen puin behoeft te worden geruimd. Vervulling van het burgemecstersambt is voor dhr. Van Pelt niet de uitkomst van een jongensdroom maar de ambitie groeide toen enkele malen het burge meesterschap over Winterswijk werd waargenomen. In Oostflakkee lijkt de fam. Van Pelt zich best thuis te zullen voelen, volop ruimte, geen verstedelij king, ruimte voor nieuwe ontwikkelin gen, terwijl het oude, waardevolle behouden blijft. Zich verdiept hebbend in de recente problematiek (o.a. de pro vinciale herindeling) wist dhr. Van Pelt niet in een gespreid bedje te komen, maar hij verzekerde met enthousiasme aan het karwei te zullen beginnen. Bij voorbaat weet dhr. Van Pelt dat z'n funktioncren niet door ieder als kreukvrij zal worden ervaren, maar zo nam hij zich voor, „elkaar met rcspekt te benaderen maakt niemand amier, maar iedereen rij ker". Twee gelukwen.scn nog uit de vele aan wezigen buiten de raad. Burgemeester Van Velzen van Goedercede deed dat namens de collega-burgemeesters van het eiland en de burgemeesterskring van Voome-Putten en Rozenburg en oud-col- lega wethouder Hofman uit Winters wijk bracht de Wintcrswijkse gelukwen sen over, samen met een spijtbetuiging dat hij uit Winterswijk vertrokken is, de man die 't zal kunnen als burgemeester boven het eigen politieke gedachtengocd te staan, de man met grote veelzijdigheid die in Winterswijk als een bok op de geldkist zat, die openstaat voor adviezen maar anderzijds z'n zeer gefundeerd eigen oordeel heeft, die zeer sportief is, maar uitsluitend qua karakter. Burgemeester A. J. C. van Pelt en de gemeente Oostflakkee, ze zijn gisteren vol goede voornemens met elkaar in zee gegaan. Gisteravond is een aan de haven gepar keerd staande terreinwagen het water ingedoken. De eigenaar haalde in café 'de Kok' sigaretten maar had kennelijk verzuimd de handrem aan te trekken. Er werd een kraan besteld om de drenkeling weer op de wallekant te zetten. GOEDEREEDE De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede haalt zaterdag weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd en in de Oostdijk. Wij verzoeken u het vanaf 8.30 uur goed gebundeld buiten te zetten. OUDDORP D.V. zaterdag 3 december komen wij van de Kon. Beatrixschool weer langs, zet uw oud papier goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. De op brengst vorige keer was 1.564,-. Let op, geen karton. Hartelijk dank hiervoor. School met de Bijbel Kon. Beatrix GOLTGENSPLAAT - dinsdag 6 de cember 7.30 uur ds. C. de Jongste, Alblasserdam. OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon, voorbe reiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. R. Veldman. Woensdag 7 de cember: Eben-Haëzer: 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. ('de Vliedberg') 9.30 en 18.30 uur lees- dienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. V. d. Schee en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur Dr. P. H. van Harten, Ridderkerk. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. J. Kooij, Barendrecht - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 17.00 uur ds. H. B. Graafland. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.(X) uur ds. J. G. Blom, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. lO.tX) en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. Wilschut, Barendrecht - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.(X) uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.(X) uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. lO.tX) en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje, Slikkerveer - Ger. Gem. 10.00 en 18.(K) uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. A. Kool, Utrecht en 15.30 uur Samcnzangdienst - Rem. Ger. Gem. lO.(X) uur mevr. v. d. Pol - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining (H.A.). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster, Putten en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Out en 17.00 uur ds. A. P. Spaa - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.45 uur (H.A.) en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zand pad 10.00 uur evang. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. J. Teeuw, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. A. Jon ker, Barendrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lee.sdienst - Volle Evan gelie Gemeente (Tonisseweg) Tren- con 10.00 uur D. van Steenis. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 \iur ds. L. D. Burger, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.(X) uur ds. H. Zethof, Kockengen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. C. M. Comelis,se en 18.(X) uur ds. B. J. Oldenhuis. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.(X) uur ds. A. Vos, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dr. J. Vlaardinger- broek. GOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. C. W. Verboom - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. M. Snoek en 18.(X) uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 6 december 19.30 uur ds. W. Baan (Ad- ventsavond). SINT M/?ARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. R. P. van Roo- yen. Valburg - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x Ices- I dienst. 10-7 voor Zuid Holland De gisteravond door Middelharnis' raad gehouden bespreking over de bestuurlijke (her)indeling heeft tenminste één ding duidelijk ge maakt, de raadsvoorz. burg. mevr. Sleurink houdt niet van koffiedik kijken, ze zei het zelf, en wat was het anders? Geen enkele zekerheid immers kon wor den gegeven, noch over een evt. toevoe ging aan de Prov. Zeeland, noch aan het blijven bij Zuid-Holland en 't vergelijk met het kijken in koffiedik lag ook voor de hand. Maar ook over broertjes en zus jes, over maatjes, over een grootmoeder en over vriendjes werd gesproken want de raad zocht naar enig vergelijk in de bestuurlijke verwarring die door nie mand is gezocht maar toch door ieder beoordeeld diende te worden. Eind vorig jaar sprak de raad zich uit voor Zeeland. Omdat zich geen wezenlij ke veranderingen hadden voorgedaan meende de College meerderheid dat standpunt vast te houden, het de raad weer voor te stellen, maar wat de voorz. als meerderheidsvoorstel verdedigde zou niet meer door de meerderheid gedragen blijken te worden. Mevr. van Eek had al voor Zuid-Holland gekozen en ter verga dering bleek dat ook de keus van weth. Tiggelman te zijn die tot dan getwijfeld had. Alleen weth. Slootweg (SGP) be stendigde z'n keus voor Zeeland; 10-7 werd het tenslotte voor Zuid-Holland. CDA, VVD, VDB, RPF en PvdA kozen daar voor, voor Zeeland kozen SGP en lijst Hoogzand, maar ieder gaf toe, de konsekwenties van de gemaakte keuze niet te kunnen overzien. „Dat kan pas als we enkele jaren verder zijn" werd door de voorz. toegegeven. Dan zullen pas de kosten bekend zijn van de kennelijk onontkoombare ont koppeling van WGR-gebied Rotterdam- Rijnmond en de aansluiting bij een nieu we regio die, wat Middelharnis' raad be treft Zuid Holland Zuid zal zijn. De voorz. leek het toen nog geheten meerderheidsstandpunt niet al te nadruk kelijk te verdedigen, „'t Is alsof je een gulden op z'n kant zet", vergeleek ze, bij ons valt hij richting Zeeland, bij de ande ren richting Zuid Holland. Argumenten die wat haar betreft voor Zeeland pleiten waren een vergelijke problematiek en eenzelfde ligging in de Delta, c.q. be- stuuriijke kennis van zaken. Ieder zou het kort maken maar de argu mentaties namen toch anderhalf uur in beslag maar wat wou je ook als je, als dhr. V. d. Ketterij, in de zeventiger jaren begint, jaren waarin de SGP, toen al, voor Zeeland koos. En nog volhardde daarin zijn fraktie want Zuid Holland zal een andere Provincie worden, mogelijk zelfs deel van een grote Provincie Hol land waarin de Hoekse Waard en Dordt met de stadsprovincie Rotterdam aan zal pappen, 't Moest wat dhr. v. d. Ketterij betreft maar Zeeland worden. Dat vond ook dhr. v. d. Kamp (lijst Hoogzand). Ook hij voorzag dat Zuid Holland Zuid goede maatjes wordt met de stadsregio Rotterdam, bewoner van een grote villa met en zijkamertje waarin Goeree-Overtlakkee mag spelen. „Zee land echter bewoont een herenhuis waar in Goeree-Overtlakkee een kamer krijgt toegewezen, dóar voelt de fraktie Hoog zand zich bestuurlijk beter thuis. Op dinsdag 13 december 1994 organise ren Radio Flakkee te Dirksland en de huisomroep ROGOS van de Stichting Hervormde' Diakonale Gezondheidszorg te Sommelsdijk een live verzoekplaten programma van de bewoners van genoemde stichting voor hun familie, vrienden of kennissen. Voor dit provramma kunnen er geen ver zoeken worden ingediend, dat doen de bewoners van de HDG voor u. Verzoe ken v(X)r het programma van 20 decem ber zijn op de gebruikelijke tijden weer hartelijk welkom. Dit live programma hopen we in het bij zijn van bewoners, familie, vrienden en kennissen uit te zenden vanuit de rekre- atiezaal van het verpleeghuis De Sama ritaan. Luistert u meel! Als u enige indruk wilt krijgen wat er allemaal achter de schermen gebeurt tij dens het programma, kunt u op deze avond een kijkje komen nemen. Ook u als belangstellende, hartelijk welkom in De Samaritaan. We hopen op grote opkomst en mede werking van bewoners en anderen om dit te doen slagen. Meditatie wordt verzorgd door dominee J. Willem,sen. Samenstelling/presentatie: Johan Kolff. Techniek: Aad Koedam. U bent hartelijk welkom tussen 19.00 en 21.00 uur in de rekreatiezaal van De Samaritaan. KOMT U OOK!!?? Dhr. Rijvers (VDB) dacht het eiland meer een eigen waarde toe, niks te spre ken in een kamertje maar zeggen wat wordt gewild en zeker niet weglopen. In toevoeging aan Zeeland zag dhr. Rij vers geen enkele meerwaarde en waarom zou je daarvoor kiezen? Liever dan de rol van kleine dreumes aan te nemen propageert dhr. Rijvers een krachtige ge zamenlijke flakkeese aanpak. Zuid Holland bleek ook de keus van dhr. Hutink (CDA). Hij heeft daar 'enig' ver trouwen in nu de aandacht vanuit Den Haag voor Goeree-Overflakkee is toege nomen. Met Zeeland bestaat daarentegen gean enkele bestuurlijke ervaring. Sa menwerking op Goeree-Overflakkee blijft geboden. Een pleit om te blijven bij Zuid Holland kwam ook vanuit de PvdA fraktie, bij monde van dhr. Hooymans en vanuit de VVD fraktie door dhr. L. Vroegindeweij. Dhr. Vroegindeweij betrok in die keuze de voorkeur van vele maatschappelijke disciplines voor wie hij zich verantwoor delijk voelde, de zorgsektor, de Ver. van bedrijven, het Waterschap, de onder nemers, de transportsektor, de VVV, de agrarische sektor, de politie en brand weer e.a. „We kiezen dus niet voor Zee land", legde dhr. Vroegindeweij duide lijk neer. „Niet te geloven!" vond dhr. Quist over de verwarring die is ontstaan terwijl, zo dacht hij, de Min. van Binnenlandse Zaken het draaiboek richting Zeeland al klaar heeft. Wat sarkastisch deed hij over de plots gestegen belangstelling van pro vinciebestuurders voor Goeree-Over flakkee (waar anders krijg je tongrolle tjes?), maar dhr. Quist kwalificeerde het hele gedoe omtrent de bestuurlijke inde ling als besturen niet op-, maar onder niveau. Hij wist er geen touw aan vast te knopen, 't bleef wat hem betreft gewoon Zuid-Holland. Hoezeer de voorz. zich ook inspande, geen andere zekerheid kon ze verschaf fen dan dat de banden met het WGR- gebied Rotterdam-Rijnmond voor 1997 zullen worden doorgesneden. Ook zij dacht trouwens dat de blauwdruk al klaar ligt, hoe ook de gemeenten zullen beslis sen. De tweede rond werd voornamelijk ge vuld met gekissebis over en weer, wel werd een 'opvallende eensgezindheid over de bestuurlijke onmacht' gckonsta- teerd door dhr. Rijvers en niemand die zich tegen die voorstelling van zaken verzette. De vergelijken werden steeds doller: „de een houdt van de moeder en de ander houdt van de dochter" was een onthulling van de voorz. De raadsmeerderheid bleek teveel van Zuid Holland te houden om er afstand van te nemen, 10-7 werd de uitslag. Dhr. Quist wist zich aan de zijde van de meerderheid maar vanwege 't bestuurlijk monstrum waarmee de raad werd gekon- fronteerd maakte hem dat niet echt gelukkig Quis non Fleret, zei hij diepzin nig, ,,wie zou niet wenen?" Jongelui, op zaterdag 3 december is er de laatste Jeugdcontactavond van dit jaar. Deze avond hebben we als onderwerp 'Omgang met onkerkelijke jongeren'. Het belooft een interessante, maar vooral praktische avond te worden. Hoe vaak komen we immers niet in kontakt met jongeren die - in onze termen - nergens of haast nergens aan doen en hoe moei lijk is het dan om tegen deze jongeren te zeggen hoe wij erover denken? En is het eigenlijk wel goed om met deze jongeren om te gaan? Op deze en hopelijk nog vele andere vra gen hoopt Evangelist van Dooyeweert, die dit onderwerp zal houden, een ant woord te geven. De avond begint om 19.45 uur en jullie zijn allemaal al welkom vanaf 19.15 uur in Eben-Haëzer (Preekhillaan 3 te Oud dorp). Kom ook. En alvast tot ziens! P.S. De eerst volgende Jeugdcontact avond is op 14 januari, het gaat dan over 'Bidden, maar hoe?' met als spreker ds. Van Loon. D.E.Z. - Middelburg6 - 10 Afdeling I A. Verolme - C. Polder1 -1 Afdeling H J. v. d. Kooij - C. V. d. Groef1 - 1 A. Krijgsman-J. Lodder1 -1 M. Klink - A. Knape1 - 1 Afdeling Hl J. Nipius - J. A. GebuisO - 2 J. Verbiest - H. Noordijk2 - O H. Schellevis - R. Jacobs2 - O J. Holleman - T. Staal1 -1 P. van Groningen - J. Groenendïjk"!!2 - O J. K. de Rooij - G. ZaaijerO - 2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2