College Dirksland wil handhaving huidige situatie ilCftjElinK 'Het Atelier' een winkel die aller klandizie verdient Jz^<^ 1 Eerste prijs voor Sempre Crescendo op KNF-concours Zendingsbeurs in Middelharnis/Sommelsdijk Nu al vuurwerkoverlast Eerste lezing De Motte Winterseizoen Ouddorp: bedankt! 't Eerste sneeuwklokje Bestuurlijke herindeling: Abonneert U op Eilanden-Nieuws Wat ons eiland te bieden heeft 67e Jaargang DINSDAG 22 NOVEMBER 1994 No. 6353 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 3392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14,-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Als het aan het College van B W van Dirksland ligt neemt de raad a.s. donderdagavond, m.b.t. de bestuurlijke herindeling, de beslissing aan GS van Zuid Holland te laten weten dat een wijziging van de provinciale indeling van Goeree-Overflakkee thans niet opportuun wordt geacht. Het College ontwaart nog teveel onzekerheden om een meer uitgesproken keus te maken. Onduidelijk is wat er met de provincie Zuid-Holland gaat gebeuren zoals het ook onduidelijk is welke konsekwenties overgang naar Zeeland zou hebben. Wijziging van provinciale indeling brengt, zo lijkt het het College niet een zoda nig voordeel mee dat dat de materiële en immateriële kosten van deze verandering rechtvaardigt. Daarnaast konkludeert het College dat belangrijke sektoren uit het maatschappelijk middenveld een voorkeur hebben uitgesproken voor continuering van de bestaande situatie. Het College vindt het niet van wijsheid getuigen om thans een onomkeerbaar pro ces in werking te stellen dat leidt tot een verandering van de provinciale indeling van Goeree-Overflakkee en dus ook van Dirksland. Op het jl. zaterdag te Veldhoven gehou den KNF-concours, heeft de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middel- hamis-Sommelsdijk een eerste prijs be haald met 315,5 punten. Uitkomend in de Vaandelafdeling speel de Sempre als verplicht werk 'Jodrell Bank' van Yorke. De jury, bestaande uit de heren Van Lijnschooten, Van Diepen en Joosen honoreerden deze uitvoering met 157,5 punten. Voor het keuzewerk 'Firestorm' van Bulla kreeg Sempre 158 punten. In de jury-verslagen waren veel lovende opmerkingen te lezen: „Een uit voering met veel kwaliteiten" (Van Lijn schooten), „Prachtig orkest met zeer goede uitvoering" (Van Diepen) en „Een boeiende reproduktie"(Joosen). Veel komplimenten waren er ook voor de 'voortreffelijke solisten' (Van Lijn schooten), waarbij trompettist, cornet- tist, sopraan- en altsaxofonist werden ge noemd. De meeste lof ging uiteraard naar diri gent Arie Stolk, voor zijn uitstekende in terpretatie van de werken en de muzika liteit van de uitvoering. Ook bij de orkest leden oogste Stolk veel waardering voor zijn enorme inzet en betrokkenheid bij de vereniging. Sempre is nog steeds zeer blij met zo'n dirigent! 'Sempre Crescendo' kan terugzien op een geslaagd concoursbezoek aan 'De Schalm' in Veldhoven, waar ook de Bur gemeester, mevrouw Sleurink-Rabbinge en haar echtgenoot en de Wethouder van cultuur, de heer Tiggelman en zijn echt genote aanwezig waren. Deze beurs vindt plaats in het 'Prieel' van Recreatiecentrum 'De Staver', Olym- piaweg 32 te Sommelsdijk, op zaterdag 3 december 1994. Het is de bedoeling, dat het een in- en uitloopbeurs wordt, waar men naar bin nen kan om informatie op te doen over bepaalde vormen van zendingswerk en praktische invulling daarvan. Zendings organisaties zullen door middel van stands tonen waar ze werkzaam zijn en wat hun aktiviteiten en/of projekten in houden. Er zullen stands zijn van organi saties, die zich richten op Zuid-Amerika, het Caraïbisch gebied, Oost-Europa en Azië, of wereldwijde aktiviteiten ont plooien. Bij een aantal stands zullen artikelen te koop aangeboden worden, waarvan de opbrengst ten goede komt van de aktivi teiten van de organisaties. Er is tevens een boekentafel aanwezig. De beurs zal geopend zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Inlichtingen: (01870) 85754/87759. Extra kerkdienst Geref. Gemeenten STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur dSi A. B. van der Heiden uit Utrecht. gemeente------------------ DlftKSinND Openbare raadsvergadering tijdstip: donderdag 24 november 1994, 19.00 uur agenda: 1/4 Opening, notulen vergadering 27.10.1994, inge komen stukken, mededelingen. Voorstellen tot of inzake: 5 herbenoeming gemeentelijk vertegenwoordiger in de Stichtingsraad van de Stichting Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland 6 de bestuurlijke positie van Goeree-Overflakkee 7 goedkeuring van de voorgenomen juridische fu sie tussen de NV Regionaal Energiebedrijf Dor drecht en de NV Energiemaatschappij Goeree- Overflakkee 8 goedkeuring van de voorgenomen juridische fu sie tussen de NV GEB Rotterdam, de NV Regio naal Energiebedrijf Dordrecht en de NV Ge meenschappelijk Energiebedrijf Zuid-Holland West 9 het doen van een voordracht ter benoeming van een commissaris in de NV ENECO 10 vaststelling van de monumenten verordening 1994 en de verordening op de monumentencommissie 1994 11 (her)instelling openbaar lichaam voor de plan ning van de volwasseneneducatie WGR-gebied Rijnmond 12 definitieve afrekening overschrijdings vergoeding basisonderwijs over de periode 1985 t/m 1990 13 verkoop van het pand Margrietlaan 1 te Dirksland aan Minnaard Vastgoed BV 14 goedkeuring van de begroting en de tarieven van de Stichting Zwembad Dirksland voor 1995 15 verlening bijdrage in de kosten van het project Revitalisering Goeree-Overflakkee van het Plat form Duurzame Plattelandsontwikkeling op de Zuidhollandse Eilanden 16 vaststelling begrotingswijziging i.v.m. de MA- RAP 1994/2 17 vaststelling begrotingswijzigingen. 18 Sluiting. 22 november 1994 Gratis veerbolfen testen van uw Citroen bij: Bosdreef 1DIRKSLAND Telefoon (01877) 1357 STAD AAN 'T HARINGVLIET OPBRENGST KOLLEKTE De koUekte 'Geef 's voor diabetes' die van 13 tot en met 19 november is gehou den, heeft 1.497,75 opgebracht. Met de opbrengst financiert het Diabetes Fonds Nederland wetenschappelijk onderzoek rond diabetes mellitus (ook wel bekend als suikerziekte). Ieder die aan het resul taat bijdroeg hartelijk dank. De politie wordt nu al steeds gekonfron- teerd met overlast, die veroorzaakt wordt door met vuurwerk gooiende jeugd. De politie zal bij konstatering van deze vorm van overlast optreden door het op maken van een proces-verbaal. Afhanke lijk van de leeftijd kan men dan een fikse geldboete of een alternatieve straf via BURO HALT (werken in het weekend of kerstvakantie) oplopen. Op donderdag 24 no vember a.s. te 20.00 uur houdt De Motte haar eerste lezing in het nieuwe Winter seizoen voor haar leden. De avond wordt gehouden in de verga derruimte in de St. Joris Doelstraat 32 te Sommelsdijk. Rias Olivier zal een korte inleiding hou den over de Jubileumexpositie van De Motte in het Streekmuseum en het re cente boek 'Bodemvondsten uit Goeree- Overflakkee'. Na de pauze kan de besproken expositie in het Streekmuseum worden bekeken. Ook het boek is nog verkrijgbaar. De opbrengst van de Creatieve Party heeft het geweldige bedrag opgebracht van 1.250,- netto voor de Christelijke basisschool 'Koningin Beatrix'. Een ieder, jong tot oud, heel hartelijk be dankt. Nog treurende om het verlies van zijn dierbare zoon, is na een geduldig gedragen lijden, toch nog onverwacht van ons heengegaan, mijn innig geliefde man, vader, schoonvader, groot- en over grootvader, broer, zwager en oom PIETER CORNELIS VAN DER GROEF echtgenoot van Maria Paulina Slis op de leeftijd van ruim 76 jaar. M. P. van der Groef-Slis N. H. van der Groef S. L. van der Groef-Buth Diana en Aad Arno, Remco Piet en Marijke J. van der Groef f H. van der Groef-Jordaan Piet en Monique Jolanda en Erik 3247 KE Dirksland, 21 november 1994 Poldersweegje 2, 'Geldershof', kamer 113 Gelegenheid tot condoleren a.s. donderdag van 19.00 tot 20.30 uur in de aula van 'Geldershof', Poldersweegje 2 te Dirksland. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden vrijdag 25 november 1994 om 14.00 uur op de begraafplaats te Dirksland. Indien u de begrafenis wilt bijwonen wordt u ver zocht om 13.30 uur in voornoemde rouwkamer aanwezig te zijn. Geen bloemen TA] die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. De medewerkers, klaar voor aktie. In geen winkel in Middelharnis is het zaterdag per beschikbare vierkante meter zo druk geweest als in 'het Ambacht', maar in geen winkel ter we reld is ook zo gemotiveerd gewerkt als in die nieuwe zaak die vrijdag door burgemeester mevr. Sleurink geopend werd. In de Eendrachtstraat, achter de VSB bank werd die vrolijke kadowin- kel annex kaarsenatelier ingericht, een resultaat van een mooi stuk samenwerking tussen 'Her- nesseroord' en d'n Duyt. De één centrum voor verstandelijk gehandicapten, de ander aktiviteitencentrum voor deze categorie die, als je 't ze maar biedt, tot veel in staat zijn; vraagt het Peter van Wensen, de projektleider van Het Ambacht en stralend van voldoening toont hij de winkel en z'n medewerkers op wier inzet menig werkgever best jaloers zou kunnen zijn. Ze staan ervoor..., het lotsverbonden gezelschapje 'mede werkers' dat de winkel voortaan zal bemannen, tien per dag, niet om boven kunnen een prestatie neer te zetten, maar om lekker bezig te zijn en kontakten te hebben met mensen die ze anders niet zouden hebben ontmoet, de grote opzet achter de winkel. Die heeft nóg een doel. Op Hemesseroord worden knappe stukjes houten speelgoed gemaakt en d'n Duyt heeft een eigen kaarsenatelier en die 'home-made' artikelen hebben in 'Het Ambacht' een prominente plaats gekregen want ze moeten ter verstrooiing niet alleen gemaakt - ze moeten terwille van de smeer ook worden verkocht want het kost allemaal geld natuurlijk. D'n Duyt had eerder al z'n eigen winkeltje maar het Ambacht, de opvolger daarvan zit op een heel wat beter lokatie en het Duyt-winkeltje kon nu worden opgeheven. In het Ambacht allerlei kado-artikelen die zelf zijn ge maakt, van textiel, zelf gemaakte kaarten en schilderijtjes, maar ook samengestelde pakketjes, dossiermappen en figuurtjes van brooddeeg e.a. kaarsen b.v. die zelf worden gemaakt en die de garantie van Joost meekrijgen dat ze beter zijn dan in welke winkel ook. Het Ambacht herbergt ook een afdeling met artikelen van het Wereld Natuurfonds en er zijn decoratieve artikelen van glas en aardewerk. Elk stukje uit beider werkplaats heeft voor hen die het van afstand zien een meerwaarde door de zorg waarmee 't gemaakt en de verwachting waarmee het in het Ambacht ter verkoop wordt uitgestald want daarna worden ze ver wacht. de kopers en waarom zouden we niet. Een groot succes moet het worden natuurlijk, het Am bacht, want 't is ook een financieel avontuur dat niet mag mislukken. De 'ondernemers' hebben gelukkig sponsors aan kunnen trekken. Eigen gemaakte artikelen vullen de winkel voor ca. 25%; het grootste kompliment is wanneer klanten vragen waar ze die kunnen vinden, 't Is dan duidelijk dat de zelfge maakte spullen zich niet onderscheiden van wat via de groothandel werd ingekocht. Het Atelier wil ook niet anders dan een echte, een gewone winkel zijn, waar de klant koning is en voorkomend wordt bediend, gewoon waar dat kan, maar toch een beet je speciaal waar dat soms geboden is. Een winkel met de gebruikelijke openingstijden, een gewone winkel dus met mooie cadeautjes nu voor Sint Nicolaas en straks voor de kerst, en mooi cadeaupapier en een uiterste zorg om 't zo mooi mogelijk verpakt te krij gen. Het Atelier, warm aanbevolen!, tel. 82939. Verdrietig, maar ook dankbaar voor de dierbare herinneringen, delen wij u mede dat na een lief devolle verzorging, voor ons toch nog onver wacht is overleden onze goede buurman en vriend PIETER CORNELIS VAN DER GROEF echtgenoot van Maria Paulina Slis op de leeftijd van ruim 76 jaar. J. G. Groenendijk A. J. Groenendijk-van de Werken en kinderen 3247 AR Dirksland, 21 november 1994 Prins Bernhardlaan 36 Met droefheid geven wij u kennis van het overlij den van onze oud-voorzitter COR VROEGINDEWEIJ in de leeftijd van 79 jaar. Zijn inzet en aktiviteiten voor onze vereniging blijven voor ons een fijne herinnering. Wij wensen zijn familie veel sterkte en Gods onmisbare zegen toe om dit verlies te dragen. Bestuur en leden P.V. De Reisduif Sommelsdijk Ingezonden: U zult misschien zeggen, daar heb je hem weer, maar ik wil het volgende toch graag even kwijt. Er wordt weleens be weerd dat je voor kuituur naar de grote stad moet, het tegendeel is in Sommels dijk bewezen. Zaterdagavond in de Ned. Herv. kerk ga ven de volgende personen een prachtig concert. Liselotte Fennema, panfluit; Anja V. d. Maten, hobo; Anke Anderson, harp en Dub de Vries bespeelde het bij zonder mooie kerkorgel. Het samenspel, zowel als solistisch was van een boeiend gehalte. Door hen aan te horen krijgt de klassieke muziek steeds meer innerlijke waarden doordat zij zich afzet tegen de kakofonie van geluiden die ons dagelijks omringen. Ieder instrument werd door de musici ge voelvol bespeeld, een genot om alles te mogen beluisteren. Verblijdend was ook dat zovele jonge mensen gekomen waren om te luisteren, maar ook om in gemeen schappelijk gezang van zich te doen ho ren. Dit gebodene was zeker voor her haling vatbaar. Wat een verschil met wat mij op de Westdijk overkwam. Er reed een auto op het Zandpad waarvan ik vermoedde dat z'n uitiaat kapot was, alle vier z'n wielen aanliepen, z'n motor opnieuw afgesteld moest worden, z'n bumper over straat sleepte, terwijl ik door de geopende ramen een gegil hoorde dat me deed ver moeden dat de bestuurder klem zat. Ik zei tegen een kennis: „die auto moet rijp voor de sloop zijn", maar hij wees me erop dat de auto misschien nog wel deugde maar dat'ie slechts house-muziek uitbraakte. Een reeks van jaren al heeft mevr. Anne ke van Vliet-Nieuwland, Patrijsstraat 33 te Sommelsdijk verbaasd gekeken bij de aankondiging van 'eerste' sneeuwklokjes in de krant, want steeds waren ze in haar achtertuin dan al uitgebloeid. Ook dit jaar heeft ze weer zo'n allereer steling; het klokje dat elk jaar de eerste is heeft het klokje al omhoog gestoken en dat vond mevr. van Vliet terecht het ver melden waard. „Oh...", heb ik maar gezegd en daarna was 't gelukkig even rustig. Aart de Neeff VOOR BEELD EN GELUID COMBi FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRARE ^^^9 n^SI Ql^a cn c=j CD CTD C3 ^^1 ^^fc^^^^M m czi czj c=a en C3 C3 cj cd OUDDOftP - tVesIsIraaJ 35 - Telefoon (01878) W T2 Fax 3734 RENESSE- Pimtshop - Hogeioom 172- Telefoon 101116) 24 00 SOMMELSDIJK - Westkrakeelsiraal 3 - Telefoon 101870} 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1